Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. május 14. 21:56201.
    Zöldkiwi, Én is a plafont bámulom.... :( Nagyon rossz. Vagy rémálmodom. 
    Abraxas, ez a számolás így tényleg fura nálad :( Azért majd csak kiderül (legkésőbb deceemberben - jaj, de vicces vagyok). 
    Babett, üdv itt. 

    AZért ma már éreztem én is, h más állapotban vagyok. :) 

    Egyébiránt du 4-ig pizsamában voltam (szégyenlős smiley). Mentségemre legyen mondva, h egész nap tanultam :) (mármint 4-ig). Meg most állok neki. 
    előzmény:
    zöldkiwi (200)
    2014-05-14  21:15
  2. 2014. május 14. 21:15200.

    Lányok!

     

    Én első két terhességem alatt semmin nem izgultam. Most meg állandóan frászban vagyok, folyamatosan úgy érzem, hogy na most, na most "jött meg".

     

    Aztán szerencsére mindig vaklárma.

     

    És részemről ez köszönhető a sok-sok interneten keringő rémtörténetnek...

     

    Viszont ami kissé zavar, hogy az elmúlt héten már egészen jól voltam, tudtam a kajálásom kontroll alatt tartani, erre most, a 12. hét küszöbén újra visszajött a hányinger, semmit nem kívánok, mindent kívánok, semmit nem akarok megenni, még a gondolatától is rosszul vagyok, azonnal kérek egy nagy pizzát, blöeee pizza, és így tovább.

     

    Aztán mikor végre elérkezik egy kb. 10 perces egyensúlyi állapot, akkor pillanatok alatt át tud váltani farkaséhségbe.

     

    Viszont legalább már tudok aludni, mert volt pár hét, amikor minden éjjel a sötét plafont bámultam, mert nem voltam álmos...  

  3. 2014. május 14. 20:58199.

    Ancsa, 6 és 7 évesek a nagyok. 

     

    Én is önkéntes alapon szedek mindent, nekem semmit nem mondott a doki. A magnéziumot azért kezdtem el, mert fájogatott a hasam. Nem vészesen, nem görcsölt, de azért zavart. Olyan érzésem volt, mintha keményedne. Akkor kezdtem el szedni. És azért ennyit, mert egy ismerősömnek a doki a terhesség elejétől 3x1.000 mg-ot írt fel. Gondolom ha ő szedheti, akkor én is  

     

    Én egyébként a DM-ben veszem, saját márkás, 375 mg van benne tablettánként. 2-3 szemet szoktam belőle bevenni, mikor hogy jön ki a lépés, meg a hangulatom, meg mennyire érzem a hasam. Ez árban is jó, bár most abban bízom, hogy ha majd mondom a dokinak a hasfeszülést, akkor felír, és a patikai olcsóbb. Majd meglátjuk.

     

    D vitamint velem szedettek az első terhességem alatt is.

     

    Folsav kiürül, azért szedem mert van még, de abból, ha elfogy, akkor nem fogok újat venni.   

    előzmény:
    ancsa980 (195)
    2014-05-14  15:12
  4. 2014. május 14. 20:23198.

    Szia! Üdv közöttünk! Itt nincs mit elkapkodni, mert mindenkinek minden a lehető legjobban fog alakulni.

     

    +Tökre nem értem ezt a szülés számolást. Én most vagyok 7+1, de az uh. nekem december 31.-et írt várható időpontnak.

    Nem éééértem, de ez már nem zavar, mert egy csomó mindent nem értek.

    előzmény:
    Babett (197)
    2014-05-14  17:34
  5. 2014. május 14. 17:34197.

    Sziasztok,

     

    Én is csatlakoznék! :-)

    Remélem nem kapkodom el...

     

    8+6 napos vagyok, a második gyermekem várom. Van már egy három éves fiam. A dokim dec. 18-át mondott, én úgy néztem a naptárban, hogy dec. 16. Gondolom, minden doki és szülésznő álma ezek a karácsony környéki babák :-) Az én dokim rögtön azzal kezdte, hogy ő dec. 15-től szabin szeretne lenni, jó kezdés :-)

     

    Az első terhességem alatt egyáltalán nem izgultam, de most nagyon...

     

    Igyekszem visszaolvasni a korábbi bejegyzéseket és majd még írok.

     

     Addig is szép napot mindenkinek ebben a csoda időben! 

     

    Babett 

  6. 2014. május 14. 16:06196.
    Először is köszönöm a bíztatást mindenkinek.

    Jazmine: Kedden akkor nagyon drukkolok!
    Ancsa, én ezen az egy db aligkétévesen is állandóan csak ámulok bámulok, hogy szalad az idő, nemhogy ovis ballagás. Sajnálom a rosszulléteket. 

    Magnézium. Én az első terhességemnél magneb6-ot szedtem, de az anyagi csőd. Most benu saját márkás mg-ot vettem, olya 300 körül van benne. Este veszek belőle egyet lefekvéskor, meg délelőtt két magneb6-ot. A dokim nem mondott semmit a Mg-t illetően. 

    Zöldkiwi, üdv itt. De jó, h már a 12 hetes uh lesz :)

    Én a folsavat azért szedem még plusszban többek között, mert a vérképződésnek is jót tesz és most ugye megnő a vérünk mennyisége. De szeretném majd elhagyni, mert úgy tudom, h szabadgyökképző, én meg már tavaly nyár óta szedem (vérszegénységre). 

    Jaj, olyan jó lehet elmondani nagyobb gyerekeknek! Éngyerek még nem fogja fel, bár azt megérti már, h nem szabad rúgdalni és ugrálni anyuka hasán. Plusz az nagyon érdekes volt, h amikor nem voltam jól és azért feküdtem, akkor azt midnig maximálisan tiszteletben tartotta. Nem tudom hogyan, de megérezte. Amikor meg csak simán lustizom, na akkor reszkessek :)

    Szép napot mindenkinek

    előzmény:
    Jasmine7 (191)
    2014-05-14  09:25
  7. 2014. május 14. 15:12195.

    Zöldkiwi szia!

     

    Nálatok is a 3. babát várjátok? Mennyi idősek a nagyobbak?

    Mi is úgy gondoltuk,majd a 12. hét után mondjuk el a fiúknak a jó hírt!

    2000 mg magnézium,ez elég soknak tűnik nekem,és milyen készítménnyel éred ezt el?? Folsavat én is vettem,de azt mondták nem kell szednem,a terhes vitaminban lévő mennyiség elegendő,a mellé nem szoktak + szedni.

    C-vit. azt napi szinten szedek pluszban,szinte rutinná vált,így azt nem is írtam és a terhes vitamin. Nekem ennyi.

    Lehet neked van igazad és nem árt ha kicsit feltankoljuk a szervezetet. Én mindezt magamtól kezdtem el szedni,az én dokim semmit sem mondott. Nem fogadott orvos,körzetes.

    Fogadott orvost majd a 12. hét után tervezem felkeresni. Magán rendelésre nem szeretnék járni. 

     

    Köszi,hogy leírtad! 

    előzmény:
    zöldkiwi (194)
    2014-05-14  14:51
  8. 2014. május 14. 14:51194.
    Ancsa, én szedek terhesvitamint, kb. 2000 mg magnéziumot/nap, d vitamint, folsavat és szelét, meg e vitamint, néha c vitamint. 
    előzmény:
    ancsa980 (192)
    2014-05-14  12:08
  9. 2014. május 14. 14:50193.

    Sziasztok!

     

    Olvaslak benneteket a fórum születése óta, bár egy ideig szünetet tartottam, mert annyir rémtörténet van a neten, hogy egyszerűen nem tudtam már kikapcsolni, folyton paráztam, és úgy döntöttem, hogy inkább megpróbálom teljesen kizárni a külső ingereket, ilyen szinten.

     

    Most kezedek valamennyire megnyugodni, de pl. a hét elején nekem sem volt semmi, de semmi tünetem. A hasam lelappadt, nem volt hányingerem, tettem-vettem, minden rendben volt. Mondtam is a barátnőmnek, hogy tiszta para, olyan, mintha nem is lennék már terhes.

    És hát mit mondjak, nem nyugtatott meg... Annyit mondott, hogy "csak nem..."

     

    Aztán délutánra meg olyan rosszul lettem, hogy végig feküdtem... kellett nekem hiányolni a tüneteket.

     

    Én ma vagyok 11+2, pénteken megyek uh-ra, utoljára két hete  voltam, de végtelen időnek tűnik ez a két hét.

     

    Nekem harmadik gyerek, a nagyok még nem tudják, vasárnap fogjuk nekik megmondani, már nagyon várnak kistesóra.

     

    A hasam eltakarása esélytelen, nincs is bő ruhám, ami van pulcsim, már az is szinte feszül.

     

    Elsőre ennyi.  

  10. 2014. május 14. 12:08192.

    Sziasztok!

     

    Tényleg nagy a csend! Nálam sem történik túl sok minden,várakozunk és reméljük,minden rendben van odabent.

    Pár napja keménynek,nehéznek érzem a hasam alját,ilyen az előző terhességeknél nem volt,kicsit meg is ijedtem.

    Vettem magnesiumot,de annyi féle volt,hogy sikerült bele választanom és a elég kevés magnézium tartalmút venni. Ez az én formám. 

    Van e még valaki,aki szed rajtam kívül,és milyet szedtek? 

    Gondoltam a Gravidában is van,és elkezdtem 2*1 szedni. Hátha elég így. Bár azt hallottam ilyenkor még nem sok értelme van,de nem volt más ötletem és az ijedség miatt mégis csak elkezdtem.

     

    Tünetek: Pár napig én is jobban éreztem magam,de utána vissza jött minden,és sorban állás közben is erőtlen lettem és nagyon émelyegtem,attól féltem elájulok,de megúsztam. Hányinger is naponta többször jelentkezik,de szerencsére nem hányok.

     

    MiniPandus jutott eszembe tegnap,hogy ő mennyire eltűnt,remélem minden rendben van velük. 

     

    Kiskifli: A barátnőmet első perctől kezdve elkerülték a rosszullétek és egészséges kislánya született.  Mondtam is neki nagyon szerencsés!! Úgy tűnik te is hasonló helyzetben vagy. 

     

    Jasmine: Kedden UH lesz,de jó neked. Nekem nagyon hiányzik,hogy végre lássam a kis babomat,de még min. 2 hétig várnom kell. Május 28.-án leszek 12+1,addig még ki kell bírnom. 

     

    Kisebb fiamnak pénteken lesz az évzáró ünnepség az oviban,ekkor mutatják meg miket is tanultak az elmúlt évben. Nagyon készülnek,a Kis gömböc-öt fogják előadni. Már nagyon várja. 

    A nagy fiúnak 24.-én lesz az ovis Ballagása. Ez is eljött,hihetetlen milyen öregek vagyunk! 

     

    Most mennem kell! Én is naponta felnézek és várom a fejleményeket,ki hogy érzi magát.

    Remélem csibirkáék is jól vannak!

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Ancsa 10+1 

     

     

  11. 2014. május 14. 09:25191.

    Kiskifli, örülök, hogy megoldódott a labor ügy. Nekem is úgy tűnt bonyolult lesz, aztán sínen vagyok. Megértelek, nekem is kevesebb a tünetem, épp émelygek kicsit, de csak mert olyan halszag van a lakásban. (az lesz férjem ebédje) Utálom amúgy is a halat. Pffff.

     

    A hasam sem érzem úgy, mint 1-2 hete, mintha nem is lenne semmi. Estére puffadok, akkor már szép gömbölyű, de így reggel okés.

     

    Nekem kedden lesz uh, a haematoma miatt, megesz az ideg, hogy vajon mi lehet odabent.

    Én ma vagyok 9 hetes. Első babánál ilyenkor azt hittem elpusztulok, egész nap feküdtem, hánytam, szédültem. Most meg... No mind1, csak remélni tudom, hogy minden rendben van. 

     

    Többiek, hogy vagytok???  Írjatok, olyan nagy a csend. 

    előzmény:
    Kiskifli (190)
    2014-05-14  08:41
  12. 2014. május 14. 08:41190.

    Sziasztok, 

     

    milyen csend van itt. Sokat ülök a gép előtt, mindig jövök, nézem, van-e vmi hír.

    Baba, mi volt a dokinál?

     

    Sajnálom, hogy más is ilyen aggódós. Minden rendben lesz, mert mindennek rendben kell lennie.


    Abraxas, én is ez az alkat vagyok kb. mint te, kicsit alacsonyabba, így kicsit husibba, viszont rajtam már nagyon látszódott a 6. 7. héten. Valószínű azért, mert második csemete és a hasizmaim sem erősek egyáltalán sajnos.

    Csibirkáék remélem jól vannak. 

    Jazmine7, köszi, amit a dokiról írtál.
    Közben képzeljétek, megoldódott. A kislányommal az volt, h az endokrin bajom miatt egy endokrinológiára szakosodott magánrendelőbe jártam nőgyógyászhoz. Nagyon szuper volt, nagy kontroll alatt voltam. Ott mindent megcsináltak helyben, kivéve a 3 rutin vérvételt (tehát a kombi teszt, az afp, a terheléses cukor midnen bent volt az amúgy igen húzós árban, de terheléses cukor pl. 3-4 hetente volt). Ezért volt akkor gond az a 3. labor. Túl jó dolgom volt, és ezért nem láttam át a rendszert egyáltalán. Onnan mindig küldték az emailt, h mikor hova kell mennem és hány órára, kényelmes volt, viszont nem értettem, a 3 vérvétel miért nincs benne, amikor az az összes árhoz képest már elenyésző lett volna. Azokkal szívtam így. 

    Viszont el is költöztünk és második babánál nem szándékozom ennyit költeni a terhesgondozásra (akkor egyébként nagyon jó volt és nem sajnáltam egy fillérjét sem). Most tömegközlekedve 1 óra, autóval sincs közel és nehéz parkolóhelyet is találni. Endokrinológiára továbbra is oda járok, de a terhesgondozásra nem. Így megkérdeztem a dokimat (aki ott volt a dokim), mehetek-e hozzá a kórházba és igent mondott, sőt, fel is vettek a terhesgondozásra hivatalosan is, így kaptam mindenféle beutalót már. Szóval úgy tűnik, sínen vagyunk. Sőt, a kombinált tesztet is el tudják ott végezni és nem 30 e Ft, hanem 9 lesz és már időpontom is van rá. Szóval nagyon örülök ennek. 

    Viszont kicsit megint rinyálok nektek. Csajok, én tényleg magamra sem ismerek. Egyszerűen egy görcs vagyok a babavárással kapcsolatban egy hete. Semmilyen tünetem nincs (10+3 vagyok ma), tök energikus vagyok, jó a memóriám, bármennyit bírok fizikailag. És 3 hete még csak egy élő halott voltam kb, főleg ehhez képest. Jó, tegnap fűnyírás közben éreztem pl. h húz a hasam és abba is hagytam, de kül. semmi. Szerencsére, h nagy a hasam. Uh-ra jún 2-án megyek legközelebb. 
    Tudom, h sokunknál nincs terhességi tünet, de vhogy én így kontroll-vesztettnek érzem magam. És természetesen én is leönteném magam egy lavór vízzel, h hogy rinyálhatok azért, h nincs tünetem. 
    Közben meg abban bízom, hogy pocakbaba ilyen kis rendes velem, hogy ebben az igen nehéz időszakban megkíméli anyukát (nagyon sok a kötelességem, kötelezettségem most, nagyon ott kell lennem fejben egész nap). 

    Ja és akartam mondani, hogy azért a közösség ereje tök jó. A múltkor tök megnyugtattatok az írásaitokkal. 

    Köszi, h meghallgattatok. 

    Mindenkinek szép napot ebben az időben. 

    előzmény:
    Jasmine7 (189)
    2014-05-13  19:47
  13. 2014. május 13. 19:47189.
    Baba,mi volt ma?
    Kiskifli, nagyon helyes! Ficánkoljon csak!
  14. 2014. május 12. 19:06188.
    Na látod! No para, ez egy rendes gyerek, hamarabb abbahagyta az anyukája kínzását 
    előzmény:
    Kiskifli (187)
    2014-05-12  18:10
  15. 2014. május 12. 18:10187.
    mozog :) most jottunk ki :)
    előzmény:
    Jasmine7 (185)
    2014-05-12  15:49
  16. 2014. május 12. 17:09186.

    Szia!

     

    Üdv köztünk! Én december 30-ra vagyok kiírva- egyelőre. Még csak 7+2 vagyok, úgyhogy pocak nem látszik, csak orbitálisak a melleim.

     

    Szerintem rajtam sokáig nem fog látszani, mert 62 kg vagyok 165 centihez, az a nem kövér, de tömör fajta  

     

    Én is puffadok, ami elég kényelmetlen érzés, meg nagyon enyhén görcsöl a hasam (ami a frászt hozza rám), illetve ha éhes vagyok, akkor émelygek. Remélem minden rendben, aggódom, aggódom és aggódom megállás nélkül.

     

     

    Kiskifli: Mi volt az ultrahangon??? 

    előzmény:
    Delanoue Piroska (183)
    2014-05-12  13:14
  17. 2014. május 12. 15:49185.

    Üdv köztünk! Gratulálok a 3. babához. Nekem 2. baba lesz, ma 8+5.

    A kislányom lassacskán 16 hónapos lesz. 

     

    Én is magánrendelésre járok, bár nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet, fizethetek mindenért.  Idővel kiderül, jó lesz e így. 

    Nekem most indultak be igazán a rosszullétek, elkezdtem hányni, illetve olyan, mintha sok lenne a savam, elég kellemetlen. Vettem be egy renniet, de nem sokat változott a dolog.

     

    Kiskifli, elég érdekes amit írtál. A magándokid nem írt labor beutalót? Háziorvos tényleg nem írhat mindent, például vércsoport, ellenanyagot sem, és az fontos. Elég macerás lehet, ha menned kell sztk-ba beutalókért. Akkor a magándokinak kb. semmi értelme. Ahova költöztetek, az ottani illetékeshez mehetsz, én lehet meg sem említeném a magándokit. Egyenlőre. Aztán majd látod, de akkor legalább mindig lenne beutalód. Nem irigyellek.

     

    Baba, nem tudom ez a visszadátumozás miért jó. Na majd kiderül 20-án, hogy tényleg úgy lesz e. 

    előzmény:
    Delanoue Piroska (183)
    2014-05-12  13:14
  18. 2014. május 12. 13:29184.

    Üdv itt. Én elvileg egy nappal járok előtted, tegnap töltöttem a 10. hetet. 
    És van egy kislányom. A pocakom meg akkora, mint vele kb. 16-18. héten voltam. már simán levágja bárki, akivel találkozom és már terhesgatyát is hordok, pedig még nem publikus a babavárás, csak szűk kör tudja. 
    Hány évesek a gyerekek?

     

    előzmény:
    Delanoue Piroska (183)
    2014-05-12  13:14
  19. 2014. május 12. 13:14183.

    Sziasztok kismamák,

     

    Szeretnék csatlakozni hozzátok,harmadik gyermekemet várom és ma töltöm be a 10 hetet.

     

    Holnap megyek a 11.heti UH-ra már három hete,hogy utoljára láttam a babácskámat ez egy magán rendelés,szerintem nagy lehet a különbség az sztk-s rendeléshez képest,ennyit megér az egész az emberrel sokkal normálisabban bánnak.

    Ha minden igaz ezután a napokban kell mennem a János kórházba,ahova a dokim tartozik.

    Most először csináltatok kombinált tesztet,mivel ez a harmadik és hát 38 leszek idén.

     Ott veszik le a labort  és holnap végre kapok kis könyvet is ha minden igaz.

    Ti most hanyadik héten vagytok?  Ki mikorra van kiírva?

    Nagyjából utána olvastam az eddig történteknek,mindenkinek jó egészséget kívánok a

    baba váráshoz

    Az eddigi rosszul létekhez képest, én mintha lassan jobban lennék,csak fáradt vagyok.A hasam viszont feszülget,valahogy az egész. A puffadás az nagyon szörnyű,azaz,hogy úgy nézek ki mintha a 4.hónapban lennék.

    Nektek növöget a pocak? Van aki több gyerekes anyuka?

    További szép napot!

     

  20. 2014. május 11. 23:03182.

    Sziasztok, 

     

    tudnátok nekem abban segíteni, hogy az első terhességnél probléma volt számomra a labor.
    A magánorvosom nem adott beutalót.
    A háziorvosom sem.
    Akkor kétszer azt hiszem kiperkáltam (vagy vmi más okkal küldött el a háziorvos, már nem emlékszem), egyszer meg talán a területi terhesgondozóba mentem.

    Most elköltöztünk.
    Kérdésem: akkor is mehetek a területileg illetékes terhesgondozóba vérvétel beutalóért, ha a nőgyógyászom nem erre van. És mit mondok? megmondom kerek perec, h beutalóért jöttem a kiskönyvecskémmel? 

    Nem vagyok túl boldog a gondolattól, mert ugye voltam itt terhességet megállapíttatni ( a magánorvosom lemondta a rendelést, én meg be voltam sózva) és azt mondták, h jöjjek vissza a 12. hét után. Nem akartam hinni a fülemnek.

    Köszi előre is.  

  21. 2014. május 11. 22:58181.
    Jasmine, nem tudom, hogyha visszadátumoznak és nem indul be a szülés, akkor megindítjŕk-e. Nekem ugye hiába volt végig nagyobb megvártuk a terminust, sőt mégegy hetet hagyták volna. Az uh szerint meg rég kivették volna, az meg olyan drasztikus.
    Nem örülök, hogy fizetős a labor is, de bevállalom, legalább keveset kell várni.
    előzmény:
    Jasmine7 (177)
    2014-05-11  14:27
  22. 2014. május 11. 18:43180.
    Csibirka, még nem is gratuláltam Nektek! Nagyszerű dolog, az biztos. Teljesen normális, hogy megijedtél, de mire megszületnek, biztosan várni fogod mind a 3 kicsi angyalt. Kitartást és sok erőt kívánok a kórházi megfigyeléshez.
    előzmény:
    csibirka (178)
    2014-05-11  17:03
  23. 2014. május 11. 17:37179.
    jaaaaj naaagyon nagyon nagyon drukkolok!!!!!
    előzmény:
    csibirka (178)
    2014-05-11  17:03
  24. 2014. május 11. 17:03178.
    Sziasztok! 
    Ancsa! Nem szedtem semmi hormon készítményt, sőt még terhes vitamint sem. 
    Hétfőtől megint kórházba vonulok, tegnap megint volt pecsételő vérzésem, a doki nem az az ideges fajta, de azt mondja, jobb lenne, ha befeküdnék. 6 kilót fogytam, 3 hét alatt ami szintén nagyon aggaszt engem. Majdnem 2 órán keresztül ültünk a kórházban, ahol a lehetséges veszélyeket sorolták fel nekünk. Nem nyugtattak meg, sőt a maradék optimizmusomat is elvették. Felajánlotta a fődoki a redukicó lehetőségét. Elmondta, hogy kb 30 % esélye van annak, hogy a babák időben épen fognak megszületni. Mivel 2 spontán vetélésem volt már, igazából nem tudni mitől, rémiszgetnek rendesen. Még is azt gondolom, míg tudok ép ésszel gondolkodni, nem tehetem meg, hogy feladjam. Ha az kell, hogy végig égig emelt lábbal a kórházban feküdjek azt fogom csinálni. 
    Érdekes ez amit írtok a tiltott ételekkel kapcsolatban. Itt csak a nyers húst halat tiltják. Sőt a múltkori kórházi tartózkodásom alatt mi epret is kaptunk, én még repetáztam is belőle. 
    Lányok Mindenkinek nagyon boldog babavárást kívánok!
    Reményeim szerint hétvégeken haza jöhetek, akkor megpróbálok jelentkezni !
    előzmény:
    ancsa980 (165)
    2014-05-10  07:48
  25. 2014. május 11. 14:27177.
    Baba, nekem is vissza akarja dátumozni a dokinő dec.16-ra. Azt mondta, majd 20-án, a következő uh-n meglátjuk. Érdekes, tényleg.
    Amúgy a labor 6200 ft, ha meg tudod oldani sztk-ban, akkor inkább. Nekem nem tudott a háziorvosom mindenre beutalót írni, pl vércsoport, illetve alvadológia, így mentem oda. Csak én voltam laborra, mindenki más ctg-re, uh-ra várt. Aztán, mint kiderült nekem nem kellett fizetni, mert ott dolgozom. Nagyon megörültem neki.
    előzmény:
    baba2014 (169)
    2014-05-10  20:49

Címlap

top