Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. május 7. 16:56151.
    Baba,köszönöm.2 hét múlva, 20-án újra megnéz. Azt mondta, majd akkor pontosítunk mindent. Pénteken megyek be a kórházba vérvételre, ekg-ra. Te voltál már?
    Ne izgulj a mérete miatt, a lényeg, hogy fejlődik.
    előzmény:
    baba2014 (150)
    2014-05-07  16:46
  2. 2014. május 7. 16:46150.

    Jasmine, örülök, hogy minden rendben a babóval! Minden rendben lesz! Bár tudom, hogy mindig van min aggódni. Mikor kell menni legközelebb?

     

    Én nem voltam most dokinál, áttettem a jövő hétre, mert múlt héten soron kívül elmentem ultrahangra és megbeszéltük a férjemmel, hogy hagyjuk egy picit növekedni hátha behozza a lemaradást. Nekem csak 5 mm volt múlt hét kedden, pedig majd 1 héttel előbb tudtam, hogy terhes vagyok, mint Te! Talán most 1 cm lehet. Próbálok nem aggódni, meglátjuk mit mond doki. Bár hozzáteszem eddig semmi rosszat nem mondott sem ő, sem az ultrahangos.

    Az biztos, hogy ez a terhesség teljesen más, mint az első, olyan kis enyhe tüneteim vannak, hogy néha elfelejtem, hogy terhes vagyok 

    Fáradt vagyok, nagy a mellem kb. ennyi. 

     

    Abraxas! Neked is gratulálok! 

      

    előzmény:
    Jasmine7 (147)
    2014-05-07  10:18
  3. 2014. május 7. 15:45149.
    Ja, és simán lehet hogy nem is passzolok majd a topikba, mert december 31. a kalkulált időpont :) De azért maradnék, ha nem bánjátok.
    előzmény:
    abraxas (148)
    2014-05-07  15:43
  4. 2014. május 7. 15:43148.

    Sziasztok!

     

    Megvolt a nagy nap, és nagyon boldog vagyok!

     

    Pontosan azon az estén jött össze a baba, amire gondoltam :) 

     

    Ma vagyok 6 hetes és 1-4 napos (szerintem +1 napos) 4mm, tehát méretre, elhelyezkedésre minden rendben, a doktornő szerint eddig tankönyvbe illő a dolog.

    Hallottam a szívhangot, és hát én, aki tényleg nem egy érzelgős típus vagyok, teljesen meghatódtam.

     

    Kicsit leteremtett, hogy miért nem szedtem már hónapokkal ezelőtt vitamint (de hát nem is tervezett baba!), úgyhogy ma bevásároltam Elevit pluszt, majd hanyatt estem az árától, de ez legyen a legnagyobb baj.

     

    Persze még minden bizonytalan, nem kéne beleélnem magam...de már megtörtént 

     

    előzmény:
    ancsa980 (146)
    2014-05-07  09:32
  5. 2014. május 7. 10:18147.

    Sziasztok!

    Köszönöm a kérdést Ancsa. Babácskám jól van, 15 mm, 8 hetesnek felel meg, ahogyan a menstruáció alapján is. Sajna van egy haematoma a beágyazódás mentén. Eléggé elkeseredtem, bár a doktornő szerint nem kell izgulnom, nincs vérzés, nincs görcs, így nem jelent problémát. Ma egy kicsit barnázom, de a doktornő szólt előre, hogy valószínűleg fogok a rákszűrés miatt. Ez a helyzet, para van. 

    De jó volt akkor Nektek is lazulni!

     

    Baba, neked mi volt tegnap a dokinál? Hogy sikerült a szülinap?

     

    Többiek? Kivel mizujs? Írjatok!

     

     

     

    előzmény:
    ancsa980 (146)
    2014-05-07  09:32
  6. 2014. május 7. 09:32146.

    Sziasztok!

     

    Jasmine: Mi volt tegnap a dokinál? A kirándulás pedig biztosan jól telt,nagyon szép idő volt.  Mi a Tisza parton voltunk és alig akartam elhinni,hogy ilyen jó idő van. Mi is jót pihentünk.

     

    Sziszkó: Örülök,hogy minden ok!! 

     

    Abraxas: Eljött a szerda! Várom a híreket!  

     

    Misstick: Nálam a szülés várható időpontja december 11.  Kíváncsi vagyok mit mondanak majd szombaton.

     

    Gweenda: Ha minden igaz,te is ma vagy dokinál. Remélem megtalálják a picurt,és minden rendben lesz. 

     

    Viragb: Nálad mi volt az uh-n?? Jó utat kívánok!

     

    Baba: MiniPandus:  Hogy vagytok?? 

     

    Birike: Nem találtam meg a hozzászólásodat,de úgy emlékszem,végül mindent rendben találtak nálad. Ennek nagyon örülök!! Nagyon jó hír! Te hogy érzed most magad!

     

    xKata: Üdv itt!!

     

    Csibirka: Kórházban vagy még?? Jobban érzed magad? 

     

     

    Egy kicsit mindenki eltűnt,de remélem  mindenki jól van!!! Írjatok ha van időtök! 

     

    Ancsa 9+1 

     

     

     

    előzmény:
    Jasmine7 (145)
    2014-05-05  20:05
  7. 2014. május 5. 20:05145.
    Írtam egy hosszút, és csak az elejét rakta ki. Grrrr.
    Szóval holnap megyek először dokihoz, végre. Ma vagyok 7+5, kivi vagyok mit lát majd. Rettegek nagyon.
    Abraxas, szerda nincs is annyira messze. A rókát sajnálom, ismerős.
    Misstick, örülök, hogy jól sikerült a nászút. Szerintem én holnap kapok beutalót vérvételre, ekg-ra, és menni kell a háziorvoshoz belgyógyászati vizsgálatra. Ha vannak eredmények, akkor pedig irány a védőnőhöz. Kövi nőgyógyászati vizsgálat 12 hetesen lesz, persze csak ha minden rendben. Ja, és fogászatra is menni kell. Ez az első kör.
  8. 2014. május 5. 19:59144.
    Sziasztok!
    Megvagyok én is, visszajöttünk Szilvásváradról. Naaaagyon szuper volt, kicsit lazultam. Voltunk Lillafüreden is, nos, hogy milyen gyönyörű volt!
  9. Torolt_felhasznalo_757257
    Torolt_felhasznalo_757257
    2014. május 5. 17:27143.

    Sziasztok.

     

    :)Ujra itt kicsit jobb kedvel:)

    Meg nem olvastam vissza nagyon ,Gweendat lattam...:(nem tudom ense h milehet.

     

    En most voltam dokinal,mert ramjott a panikrohamom,ami mar kb 4 eve nem volt...a picit lattak a zsakban es a szivhangot is..es azt mondtak h tokeletes minden...szoval nem tudom mi lehet.

     

    ird meg hogy mivolt mindenkepp.

     

    Olvastam h ahutot hogy nyitjatok ki:))en csak oklendezem,es mindent lekell gyurni a torkomon:(nagyon kellemetlen.

     

    Halok meg az ehsegtol,minden kajat kivanok...es nem birom lenyelni.

     

    Tovabbi jo babavarast lanyok 

  10. 2014. május 5. 16:57142.

    Én csak szerdán megyek először dokihoz, de már a fejemen ugrálok, hogy legyen már szerda, megesz az ideg. Vasárnap óta bennem van a frász, hogy nehogy elmenjen addig a baba, utána meg már jó kezekben leszek. Persze folyamatosan ennek olvasok utána, tiszta ideg vagyok. A francért nem kaptam időpontot mára

     

    A másik erős megérzésem és egyúttal parám, hogy ikerterhes vagyok. Ezért is nagyon várom a szerda reggelt. 

     

    Egyébként megvolt az első reggeli róka, többet nem lélegzem nyitott hűtőnél   Vagy sehol, ahol élelmiszer van. Meg az álomkór is rajtam van, legszívesebben egész nap aludnék, ilyenkor szerencse, hogy részmunkaidőben dolgozom, 8 órában szerintem nem bírnám.

     

    Az én számításaim szerint pont karácsonyra bővül a család, de mint tudjuk ez simán lehet november vége, január eleje is

     

    Ti hogy vagytok, miket tapasztaltok? 

    előzmény:
    misstick (141)
    2014-05-05  15:27
  11. 2014. május 5. 15:27141.

    sziasztok,

     

    udv ujra, visszajottunk a naszutrol ami tok jol sikerult, (az egyik tunetem a libidom jelentos emelkedese ami eleg pozitivan befolyasolta a naszut hangulatat :p ) semmi emelyges vagy hanyinger kiveve a hajot meg a repulot amiert halas vagyok. Azt olvastam hogy a gyaloglas sokat segit a tuneteken, lehet annak is koszonheto h semmi bajom nem volt, eleg aktivak voltunk vegig. Most hogy az irodaban ulok elovesz neha a hanyinger de "sajnos" marha jo az etvagyam ugyhogy mar hiztam is 2 kilot a 3 hetes ut alatt... szombaton megyunk vissza a dokihoz es vegre eldol h hany gyerkoc van bent es hogy remelhetoen akarhany mindegyik jol van es akkor megnyugodhatunk.

     

    Mikor mentek majd atfogo vizsgalatokra es mikre?


    Orulok h sokasodunk, van meg valaki aki december 10 kornyekere varja a babajat?


    Tornaval hogy alltok?


    Regisztraltatok valami oldalra ami koveti a terhesseget? En alig varom mindig hogy kapjam az emaileket :-)

  12. 2014. május 5. 14:01140.

    Gweenda, én azért nagyon bízom benne, hogy ott lesz a picike! A naptárban nem mindig lehet bízni, a naptár alapján 6+6 naposan mentem dokihoz és 5+4-nek saccolt, és azt mondta ha tegnap jövök még nem lett volna szívhang. 

    Nagyon szorítok! 

    előzmény:
    Gweenda (139)
    2014-05-05  09:16
  13. 2014. május 5. 09:16139.

    Napra pontosan tudom, hogy mikor fogant a babám, tehát az biztos, hogy az uh napján töltöttem be a 6. hetet. Egész pontosan azt mondta a dokim, hogy a petezsák négyszer akkora lett, mint az egy héttel korábbi vizsgálaton, de nem lát semmit, amire azt merné mondani, hogy az embrió. Most szerdára hívott vissza.

    Két napig sírtam, mert szinte biztos vagyok benne, hogy elment a baba, bár nyilván biztosat csak szerdán fogok tudni.

    Nem tudom megmagyarázni, de aznap, mikor kiderült, hogy babát várok, azért csináltam a reggeli negatív teszt után délután másikat, mert azt éreztem, hogy nem vagyok egyedül. Na, ezt másfél hete nem érzem (akkor múltak el a tüneteim is).

    Ráadásul azt álmodtam, hogy hétfőn (azaz ma) elmentem az SZTK-ba, hogy nézzenek meg, és azt mondta a doki, hogy elhalt a baba, és ki kell kaparni :(

    előzmény:
    baba2014 (130)
    2014-05-01  13:29
  14. 2014. május 3. 13:11138.

    Sziasztok! Csak egy-két dolgot szeretnék írni.

     

    Terhesvitamin: ha nincs semmi alapbetegséged, akkor nagyjából mindegy melyiket szeded. Nagyjából ugyanaz van mindegyikben, kis eltérés a mennyiségekben van. _NEten van összehasonlító oldal, ami leírja, melyikben mi van.

     

    FEjllődés/tünetek: nekem SEMMI hányingerem nem volt, volt viszont kis vérezgetés, barnázás (erre kaptam Utrogestant) és makkegészséges babám született. 

    Szóval nyugi mindenkinek, lazuljatok (nekem sem ment ) és élvezzétek a babvárást. A görcsökre, vérzésekre figyeljetek, irány a doki/ügyelet,stb, ne hagyjátok magatokat lerázni, DE azok sem mindig végzetes jelek.

     

    Minden jót nektek, bocsánat a belekotyogásért 

  15. 2014. május 2. 12:05137.

    Sziasztok!

     

    Annyira jó hallani, hogy mindenki rendben van:) Növekednek szépen a kis lurkók!

     

    Rám egyre jobban rám jön a  hányinger három napja mindent kihányok amit megeszek, egyedül a mcdonalds-os förmedvények maradnak bennem , érdekes ízlése van a kicsikénknek:)

     

    Jövő héten utazunk Dubaiba, íváncsi leszek, hogy fogom kibírni, jaj és mit fogok enni? Ráadásul negyven fokot mondanak, minden kismama álma

     

    Holnap megyek uh-ra:)

     

    Nekem a dokim azt mondta, hogy szedjek 2*1 500mg c-vitamint, meg 2*1 folsavat, meg magnéziumot ( szerinte is a magnerot  a legjobb) 3-4-et naponta, mert máshogy nincs értelme.

     

    Legyetek jók, vigyázzatok magatokra:)

     

     

  16. 2014. május 1. 21:30136.
    Nincs mit, nekem egy teljes patika van a fiokomban, ha szultem, a szoptatas miatt elovehetek ujra mindent, mert akkor is kelleni fog. En sem keszultem a terhessegre, semmit nem szedtem elotte, csak onnantol, hogy pozitiv lett a tesztem, ennek ellenere szerencsere minden verkepem gyonyoru volt.
    Az elejen, viszonylag sokaig minden nap preseltem magamnak kulonfele gyumolcsoket, repat, grapefruitot, narancsot, amit, aztan egy ido utan elmaradt.
    Amire figyelj nagyon, az az ivas! 2l egy nap minimalisan, de inkabb tobb. Ameddig dolgoztam, figyeltem ra, hogy ketorankent legalabb megigyak egy orias pohar vizet, igy legalabb biztos lehettem benne, hogy megvan a folyadek mennyiseg.
    Amit nekem mondtak, de nem hittem el, ez a kilenc honap, 40 het ugy elrepul, hogy el sem hiszed, figyeld meg, holnap december :)
    előzmény:
    abraxas (135)
    2014-05-01  19:44
  17. 2014. május 1. 19:44135.

    Terhesvitamint mindenképpen szedek majd, szerdán megyek dokihoz, megkérdezem, hogy mit ajánl, anélkül nem akarok beruházni semmire, addig tolom a folsavat, mint a kisangyal!

     

    Nagyon hasznos a listád, köszönöm szépen! 

     

    A D vitaminról jut eszembe, hogy tök érdekes, hogy a télen derült ki, hogy az évek óta tartó elhúzódó depressziómat minden valószínűség szerint a D-vitamin hiány okozta, egész télen szedtem, megúsztam a telet komolyabb melankólia nélkül. (Gyógyszert eddig sem szedtem, csak autogán tréninggel próbáltam magam együtt tartani)

     

    Mint nemrég rájöttem, a D vitamin hiány meddőségi ok is lehet, simán előfordulhat, hogy ez segített a teherbeesésben. 

    előzmény:
    keepcalm (134)
    2014-05-01  17:24
  18. 2014. május 1. 17:24134.

    Akkor sorolom!

     

    Kálcium, magnézium, a kettő nem együtt, egyik reggel, másik este!

    B6. 

    Folsav, nagyon fontos, főleg most!

    Vas, de előbb inkább egy vérvétel.

    C-vitamin, leginkább a vas felszívódása miatt, egyébként sem árt meg.

    Omega3, halolaj, viszont nem a májból, erre figyelni kell.

    D-vitamin, később ráér.

    Tőzegáfonya, ha hajlamos vagy húgyúti vagy veseproblémákra.

     

    A legjobb egy komplex terhesvitamin lenne, akkor kihúzhatod a folsavat. Vannak táblázatok, miből mennyit ajánlanak terhesség alatt. Én megnéztem, mennyi van a vitaminban és ahhoz mérve szedtem a fenti dolgokat, pl a D-vitamint csak azóta szedem, hogy abbahagytam a terhesvitamint, a magnéziumot már a 36. héten elhagytam. Ami az elejétől megy nálam, az a halolaj, szeptember 15-én tudtam meg, hogy terhes vagyok, 16-tól szedtem a halolajat, most is, a terhesvitamint 32. hétig, iszom a kálciumot minden nap, szedtem a magnéziumot, mellé kezdetben b6-ot, mert itt nincs egyben, aztán kaptam otthonról olyat, ami egyben van.

    előzmény:
    abraxas (129)
    2014-05-01  09:02
  19. 2014. május 1. 13:43133.

    Jasmine, hát be kell valljam nem igazán nyugodtam meg. Akárhogy is számolom picit lassabban fejlődik a baba, pl. egyik hétről a másikra sem nő 1 hétnek megfelelő méretet. Gondolom még ennyire az elején nem foglalkoznak ezzel a dokik, mindenesetre olvastam egy kutatást, hogy az elvetélt embriók 75%-a kimutathatóan lassabban fejlődött az első 12 hétben. (Lombikos vizsgálat volt). Plusz azt sem túl jó, hogy nincs terhes tünetem, mert mint ismert az intenzív terhes tüneteket produkálóknál ritkábban fordul elő vetélés. (Az előző terhességemnél annyira émelyegtem, hogy sokszor aludni sem tudtam). Szóval én csak akkor fogok megnyugodni ha letelik rendben a 12 hét.

     

    Jó pihit Nektek! 

    előzmény:
    Jasmine7 (117)
    2014-04-30  13:14
  20. 2014. május 1. 13:35132.

    Szisszko, a Salvus vizet szokták ajánlani savasodásra, napi fél pohár.

     

    A hangulattal kapcsolatban, az első terhességemnél tiszta depi voltam a 6-8 hét között, ráadásul nyaraltunk is közben, nem értettem és bűntudatom volt miatta. Ezek csak a hormonok, nem kell vele foglalkozni, elmúlik. Ismerek olyat aki végigsírta az első trimesztert. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757257 (118)
    2014-04-30  14:13
  21. 2014. május 1. 13:32131.
    Abraxas, szerintem nincs miért aggódnod (bár én is aggódom egyfolytában), magnéziumot lehet szedni terhesen, sőt kifejezett alhasi görcsre ezt ajánlják, még jót is tettél.  Az viszont tényleg nem ártana ha szednél terhesvitamint (Elevit, Femibion, Gravida). Vény nélkül kapható.
    előzmény:
    abraxas (129)
    2014-05-01  09:02
  22. 2014. május 1. 13:29130.

    Gweenda!

     

    Nem értem amit a dokid mond, ugyanis nem a petezsákban van az embrió, sőt az baj ha benne van. Az én ultrahang felvételemen felette helyezkedik el. Azt tudom elképzelni, hogy csak a petezsákot látni és nem látja az embriót. Nem tudom hány hetes vagy, de nem lehet, hogy még korai az ultrahang? Nagyon fura, hogy semmit nem mondott az orvosod... 

    előzmény:
    Gweenda (127)
    2014-04-30  20:19
  23. 2014. május 1. 09:02129.

    Lányok, közben én is kérdezgetnék... Megesz az ideg szerdáig:

    Számításaim szerint most kezdem a 6. hetet, és mint írtam, a görcsökön és a mellfeszülésen kívül nincs semmi tünetem.

    A hasgörcsölés viszont tegnap délután óta elmúlt. Tiszta hülye vagyok, mert tegnap begörcsölt a vádlim, és rutinból ittam egy magne b6 pezsgőtablettát, azóta a hasam sem fáj. Remélem nem ártottam semmit, nyugtassatok meg.

     

    Tegnap rámjött a para, hogy hogy lehetek ilyen gyökér, hogy felkészületlenül estem teherbe, nem szedek vitamint, és nehogy valami baja legyen, vagy betegen szülessen miattam... A férjem persze nyugtatgat, hogy 30 évvel ezelőtt nem tudták az ilyen korai terhességet, akkor se szedett mindenki bogyókat, mégis egészségesen születtünk mi is.

     

    Sajnos nem vagyok nyugodt, a metformin szedése miatt. Tudom, hogy a 12. hétig szokták szedni, de akkor is nagyon nyugtalan vagyok. 

    előzmény:
    ancsa980 (1)
    2014-04-07  14:30
  24. 2014. május 1. 08:54128.
    Gweenda, nagyon sajnálom! Nem is lehet mit mondani... Talán annyit, hogy mindenképpen pozitív dolog, hogy teherbe tudsz esni. Van még esély a babára!
    előzmény:
    Gweenda (127)
    2014-04-30  20:19
  25. 2014. Április 30. 20:19127.

    Sziasztok lányok!

     

     

    Én azt hiszem elköszönök. Az uh-n csak egy 20mm-es petezsák látszott, de üres. A doki nem mondta ki, de elment a baba

    Remélem, veletek minden rendben. Mindenkinek boldog, felhőtlen babavárást kívánok.

Címlap

top