Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. Április 30. 19:02126.
    Köszönjük! Reméljük nem lesz sok eső. Már nagyon várjuk.
    előzmény:
    Kiskifli (123)
    2014-04-30  16:47
  2. 2014. Április 30. 18:59125.
    Igen,szabad.;) Mindig van a táskámban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757257 (122)
    2014-04-30  16:36
  3. 2014. Április 30. 16:54124.
    Üdv itt. 

    Mi úgy vagyunk vele, h annak mondtuk el az 1. uh után, akinek azt is elmondanánk, ha baj van (pl. munkatársaknak nem, de családnak és barátoknak igen). 
    előzmény:
    xKata (121)
    2014-04-30  15:10
  4. 2014. Április 30. 16:47123.

    Jaj, persze, hogy az ember megkérdezi, én sem mertem volna csak úgy elkezdeni, főleg ha rá van írva. Csak azért bátorkodtam írni, mert tudom, hogy a folsav ezekben a hetekben mennyire nagyon fontos. 
    Igen, én is azért szedek nagyon sokat, mert hogy a metforminnal csökken a felszívódás. 

    Szissszkó, az én hangulatom is ingadozó, pedig én amúgy mindig happy vagyok nagyon. A férjemen látom, h néha csak néz Szegényke. :(
    Viszont bíztathatlak, nekem a kislányommal is így indult és elmúlt hamar, viszont nekem a szülés körül nagyon visszajött. Az cudar volt, de az is pár nap után elmúlt. Hormonok... :(

    Renniet szabad szerintem. Én késői terhességben szedtem. 

    Jasmine7. Mi februárban voltunk egy hétig Szilvásváradon. Szuperjó volt :) Nektek is jó ottartózkodást.  

    Én ma voltam az első cukorterhelésen, rendben van, már amennyire én meg tudom laikusként állapítani. 

    Szép napot mindenkinek

    előzmény:
    abraxas (110)
    2014-04-30  00:24
  5. Torolt_felhasznalo_757257
    Torolt_felhasznalo_757257
    2014. Április 30. 16:36122.
    Jasmine7.

    Rennit beszabad venni?:) ha igen a nagyon jo lenne:)

    előzmény:
    Jasmine7 (119)
    2014-04-30  14:18
  6. 2014. Április 30. 15:10121.

    Sziasztok!

     

    Én ma vagyok 9 hét és 2 napos, azért merészkedtem írni, mert a kalkulátor szerint a születés dátuma: december 1 :)

     

    És végre valakivel megoszthatom, mert mi még tartogatjuk magunkban a jó hírt a 12. hétig.

     

    Március végén 2 hétre Kínába utaztunk, előtte kellett volna megjönnie, de az úttal voltam elfoglalva, majd az első hét vége felé megjelentek a tüneteim: szagérzékenység, émelygés, rosszullét. Kint már nem is ettem. Egyébként is válogatós vagyok, de már semmit nem bírtam enni. Ekkor kezdtem el utánaolvasgatni, amikor találtam netet a tüneteknek. Szóval eléggé sejthető volt az állapotom :) Miután leszálltunk és felavattam a repteret egyből egy gyógyszertárba mentünk tesztért, amit hazaérve nem tudtam megcsinálni mert annyira izgultam, hogy nem kellett pisilnem, még ha ittam is. Majd végre lefekvés előtt sikerült és természetesen pozitív lett. Szerencsére lehetett online időpontot foglalni a nőgyógyászhoz, és másnap délelőtt ott kezdtem. Kenetet vett, megvizsgált és UH, az utolsó menstruációm első napja február 24-e volt, így gyorsan kiszámolta hogy 6 hetes vagyok. Az UH-on láttuk a kis fekete foltot, mert páros is elkísért :) Majd hallottuk a szívhangot, fantasztikus élmény, én majdnem elsírtam magam, de páromon is láttam az elérzékenyülést. Azóta eltelt már két hét, voltam vérvételen, EKG-n, fogorvosnál, háziorvosnál és védőnőnél is. Nagyon várom a hétfőt, ugyanis aznap megyek vissza a nőgyógyászhoz, kedden pedig már a védőnő érkezik hozzánk.

     

    Előtte intenzíven edzettem, heti 4 napot is legtöbbször. De most nem bírom. Délutánra nagy fáradtság tör rám, és ha mozgok még rosszabbul leszek. A személyi edzőm javaslatára így a 12. hét végéig pihi van, utána ismét konzultálunk.

     

    Tüneteim még mindig megvannak: roszullét, émelygés, szédülés, szagérzékenység, nem kívánok enni-inni, mellfájdalom -érzékenység.

     

    Szép napot!

    xK. 

  7. 2014. Április 30. 14:40120.

    Próbáld ki a szódabikarbónát esetleg, vagy a Salvus vizet. Patikában lehet kapni, drága, és rossz íze van, de egy-egy deci helyreteszi a savat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757257 (118)
    2014-04-30  14:13
  8. 2014. Április 30. 14:18119.
    Én rennie-vel. Jobb megoldásom még nem volt. Próbáltam a citromos vizet, de nekem attól rosszabb lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757257 (118)
    2014-04-30  14:13
  9. Torolt_felhasznalo_757257
    Torolt_felhasznalo_757257
    2014. Április 30. 14:13118.
    Sziasztok:)

    Koszonom a sok segitseget! Elso terhesseg ugyh aztsem tudom mi folyik:) ti mivel kezelitek a savasodast?
  10. 2014. Április 30. 13:14117.
    Sziasztok!
    Birike, ez fantasztikus! Tudtam én!
    Szisszko,nem vagy egyedül, én is elég depis tudok lenni, az émelygés megvisel. Már fogytam 2 kg-t, keveset tudok enni, tegnap megvolt az első róka is. Hogy pozit is írjak, tapasztalat, amint elmúlik az émelygős időszak, nagyon boldog, kiegyensúlyozott kismamik leszünk. Tarts ki!
    Csibirka, nagyon sajnálom. Jobbulást!
    Baba, remélem már mem aggódsz. Minden ok a babáddal. Majd megnő nagyra. Vagy nem, és egy kislány van ott ;)
    Üdv az újaknak!
    Ne harizzatok, én is le vagyok maradva. Holnap indulunk Szilvásváradra,a pakolunk, bevásárlunk, el leszek tűnve. Majd jelentkezem. Amúgy jól vagyok, az émelygést leszámítva, illetve a reggeli alacsony vérnyomást.Jövő héten doki, végre én is eljutok. Elvileg a vagyok 7 hetes. ;)
    Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra! Jó hétvégét!
  11. Torolt_felhasznalo_757257
    Torolt_felhasznalo_757257
    2014. Április 30. 10:20116.
    Szia Gweenda!
    Koszonom kicsit megnyugtattal!elegge rossz a kozerzetem es mivel hipohonder vagyok valoszinu ez sem segit!:) haragszom a betegsegem okozojara:( sajnos!!
    Pedig annyira vartam nem is ertem.

    Remelem minden rendben lesz nalad ma uh kivancsi vagyok hallod e a picit ma;))
    előzmény:
    Gweenda (114)
    2014-04-30  09:08
  12. 2014. Április 30. 09:27115.

    Sziasztok,

     

     

    Birike, de szuper hír!!!!

     

    Abraxas (jó a neved :) ) eddig nekem sem volt igazán semmi tünetem, a melleim feszültek, de ma már brutál hányingerem van... de annyira hogy alig tudom a reggelit bent tartani, de közben meg éhes is vagyok

     

    Baba, de jó, dejó, akkor megnyugodtál, ugye?

     

    Csibirka, jajj remélem jobban leszel! nagyon rosszul hangzik amit írsz, hányinger, hányás mondjon le!!!!!

     

    Gweenda, én hétfőn voltam a dokinál, hatodik hét nekem is, és már volt szívhang

     

    Mindenkinek nagyon szuper hétvégét kívánok, használjátok ki a szabadnapokat, meg a jó időt, amíg van. Mi is elmegyünk egy picit pihenni, már nagyon ránk fér, ez az időszak hülye rohanós volt, alig volt időnk egymásra. 

     

    Nagy ölelés mindenkinek

  13. 2014. Április 30. 09:08114.

    Sziasztok!

     

    Csibirka: Sajnálom, hogy ennyire rosszul vagy :( Mondhatnám, hogy amíg te rosszul vagy, addig a baba biztos jól érzi magát, de azért ez talán már tényleg túlzás. Reméljük, mielőbb túlleszel ezeken a rosszulléteken, és a továbbiakban felhőtlenül telik várandósságod időszaka.

     

    Szisszko: Néhány esetben depresszióval küzdenek a kismamák a koraterhességben, persze nálad nem feltétlenül erről van szó. A hormonjaink ilyenkor igencsak meg tudnak tréfálni. Az én hangulatom hullámzó: hol repdesek a boldogságtól, hol megrémít a gondolat, hogy egy kicsi ember boldogsága múlik rajtam. Hála égnek csodálatos példa van előttem: Édesanyám. Ha csak fele annyira leszek jó anyja a gyermekemnek, mint ő nekünk, a picúrnak akkor is csoda jó dolga lesz :)

     

    Du. 4-re megyek orvoshoz, remélem, minden a legnagyobb rendben van. Ma töltöttem be a 6. hetet. Nem tudom, szívhang lesz-e, lehet-e már ilyenkor, engem mindenestre megnyugtatna.

  14. Torolt_felhasznalo_757257
    Torolt_felhasznalo_757257
    2014. Április 30. 09:02113.
    Kedves Mami79!

    Igen utana mar nekem is a kezembe akadt egy cikk arrol h mikortol szamoljak :) kosxzinom h leirtad mindent szeretnek tudni;)
    előzmény:
    Mami79 (85)
    2014-04-28  19:17
  15. Torolt_felhasznalo_757257
    Torolt_felhasznalo_757257
    2014. Április 30. 08:35112.
    Sziasztok kismamak!

    Bocs h ritkan irok de nem reg koltoztunk es a netesekre eveket kell varni a telomrol netezem!
    Birike nagy orommel olvasom
    H minden rendben!!
    Ki hogy erzi magat ma lanyok?

    En 6 hetes vagyok, jov het uh, folsavat szedek es ennyi! Elojottek a hanyingeres tunetek nalam
    Is, de ami rosszabb h nagyon szomoru vagyok:((( vki tapasztalja ezt??
    Ez baj??
    Nagyon szerettuk volna a babat tervezett, es erre vilagvege hangulatom
    Van, arra gondolok h 10 honapig ilyen fajdalomba kell eljek:( ilyesmi borzaszto!

    Irjatok
    Szep napot mindenkinek
  16. 2014. Április 30. 00:26111.
    * az kimaradt, hogy este hívott vissza a dokim, ezért nem volt boldog a hülye kérdésemtől. De hát miért nem vette fel délben? ;)
    előzmény:
    abraxas (110)
    2014-04-30  00:24
  17. 2014. Április 30. 00:24110.

    Felhívtam az endokrinológusomat, és azt mondta, hogy a metformin csökkenti a folsav felszívódását, ezért van ráírva a papírra, magyarán lehet szedni, sőt többet kell. De nem mertem kockáztatni, lehet én vagyok túl aggódós, de ha rá van írva, hogy kérdezze meg orvosát, én biza inkább felhívom.

    (Nagyon örült nekem, délután, műszak végén mit ne mondjak)

     

     

    Már le is nyeltem a folsav bogyót, olvastam, hogy nem lehet túladagolni, mehet a vitamin mellé. (egyelőre sima felnőtteknek való bio multivitamint szedek)  Jövő héttől meg amit ajánlanak, szerencsére a pajzsmirigyem rendben van. 

    előzmény:
    Kiskifli (106)
    2014-04-29  20:44
  18. 2014. Április 29. 22:16109.

    Csibirka, nagyon nehéz lehet ez az öklendezős evés, nem csodálom, hogy nem eszel semmit! Viszont a jó hír, hogy az intenzíven émelygős, hányós kismamák ritkábban vetélnek el!!!

     

    Jobbulást!  

    előzmény:
    csibirka (108)
    2014-04-29  22:03
  19. 2014. Április 29. 22:03108.
    Sziasztok!
    Üdv az újaknak!




    ancsa980! Köszönöm kérdésed,elég cudarul. A vérzés elmúlt, de a hányinger, hányassal együtt sajnos itt maradt.
    Ma voltunk dokinál, ahol megnyugtattak, hogy a babával semmi gond nincs szépen fejlődik. Viszont a hányás miatt holnap bevonulok a kórházba. Sokat fogytam, és fen áll a kiszáradás veszélye is. Semmi ételt semmi italt nem tudok öklendezés nélkül enni inni. És sajnos ki is jön belőlem minden. Mit nem adnék, ha csak reggelente lenne a hányás.
    Azt hittem én vagyok hisztisebb a kelleténél, vagy, hogy elhagyom magam, de mivel a hematoma miatt amúgy is szigorú fekvés volt, mást nem csináltam mint aludtam. Tegnap a 24 órából, 16-ot .

    Próbálok pozitívan gondolkodni, és fejben rendbe tenni magam, hogy ez egy állapot, túl leszek rajta, és boldog kismama élet vár rám is.

    Ne haragudjatok, hogy csak néha jövök, és akkor is csak panaszkodom..most ez van. Itthon nem is merem mondani mennyire ócskának érzem magam ez miatt , így Nektek tartok panasz estét.

    Mindenkinek panaszmentes boldog babavárást kívánok !


    ui: Ne haragudjatok, de nagyon nem is tudom felvenni a történéseket. 
    előzmény:
    ancsa980 (94)
    2014-04-29  12:33
  20. 2014. Április 29. 21:39107.

    Sziasztok!

     

    Üdv az újaknak! 

     

    Végre egy időre megnyugodtam, minden oké 5 mm, szép szívhang, 6 hetesnek felel meg a mérete! (most is kisebb, de már nem foglalkozom vele!)

     

    Birike, nagyon örülök, hogy vaklárma volt, borzasztó napjaid lehettek és milyen nagy öröm lehetett amikor kiderült, hogy rendben vagytok! 

     

     

    Igazatok van a pozitív gondolkodást illetően, igyekszem az lenni!! 

    előzmény:
    ancsa980 (94)
    2014-04-29  12:33
  21. 2014. Április 29. 20:44106.
    Szia, üdv téged is itt. 
    Nem akarok beleszólni, de én is IR-es vagyok és szedek metformint és folsavat is, tetejében utóbbiból jó sokat az (egyébként szuper) endokrinológusom javaslatára. Én biztos a helyedben legalább a folsav szedést már a jövő hétig is meggondolnám, hisz annak pontosan most van jelendősége, ezekben a hetekben. 
    Egyébként metformin mellett bármelyik terhesvitamin is szedhető. Ha pajzsmirigy alulműködésed is van (nekem az is van az IR mellett), akkor nem lehet jódtartalmú terhesvitamint szedni. 
    Egyébiránt az első terhességemnél én sem tudtam semmit, 0 kismama volt a környezetemben korábban, de az ember akarva akaratlanul is belejön, ha akarja ha nem :)
    előzmény:
    abraxas (105)
    2014-04-29  19:52
  22. 2014. Április 29. 19:52105.

    Hát, sziasztok!

     

     

    10 éve nlcztem kis megszakításokkal, meg korábban más néven, nem gondoltam, hogy én, az anti-anya egyszer ilyen topikba írok

     

    Na, de mégis. Házasságban, nem tervezettem maradtam terhes,  PCOval és inzulinrezisztenciával. Majd reklamálok az endokrinológusomnál, azt mondta, hogy természetesen nem vsz, erre egy bohó éjszaka, aztán már karácsonyra hárman leszünk. (Ha leszünk, még nem akarom rápörgetni magam, bármi lehet.)

     

    Március 17-én volt meg utoljára, tegnap teszteltem, 10 másodperc alatt lett két bazierős csík. Ki is kerekedett a szemem.

     

    Semmit sem tudok a terhességről, nincs kismama a környezetemben, úgyhogy teljesen felkészületlenül bejelentkeztem jövő szerdára dokihoz. Addigra 7 hetes leszek.

     

    A görcsökön és a mellfeszülésen kívül nincs más tünetem. Vitamint nem szedtem eddig, most magamtól még nem akarok nekiállni semminek, mert a folsav papírján is rajta van, hogy metformin mellett csak nagy elővigyázatossággal szedhető, ezért megvárom a dokit. Addig zöldség, gyümölcs, de nem akarom túlparázni.

     

    Ami idegesít, hogy van rajtam 5 kg felesleg, ezt jó lett volna leadni a terhesség előtt, mert elég kényelmetlen. De ez van, majd igyekszem nem felfalni a hűtőt.

     

    Az normális, hogy nincs se hányingerem, se semmim? 

    előzmény:
    ancsa980 (1)
    2014-04-07  14:30
  23. 2014. Április 29. 19:03104.

    Sziasztok

     

    Csatlakoznék én is hozzátok ha nem bánjátok. 

    Hozzánk is decemberben érkezik a gólya.

    Most járok a 6-7 hét környékén, 7.-én megyünk újra dokihoz.

    Már alig várom, remélem akkor már szívhangot is hallunk.

     

    Boldog, tünetmentes (vagy épp tünetekkel teli - kit mi nyugtat meg) babavárást kívánok!

  24. 2014. Április 29. 17:30103.

    t.eszter2 nálunk is a mikulás :))))) Az én szövegem az, h a gólya lepasszolja tél előtt még a mikulásnak :)

     

    Birike, ez tökéletesen csodálatos hír! :) 

    előzmény:
    t.eszter2 (101)
    2014-04-29  16:53
  25. 2014. Április 29. 17:14102.
    Sziasztok! Tegnap voltunk hcg mérésen. 9145 lett. Ma is voltunk, de annak még nincs meg az eredménye. Voltunk viszont uh-n. Minden rendben van! Azt mondta kisebb, mint számoltuk, de most már volt szikhólyag is, és szép volt a petezsák is. :) Elnézést kért, hogy így ránk ijesztett. Jövő hét szerdán megyünk megint! Addigra remélem már szívverés is lesz! Annyira boldogok vagyunk, de most már csak óvatosan! :)

    Mindenkinek csoda boldog baba várást! :)

Címlap

top