Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. Április 29. 16:53101.

    Sziasztok!

     

    Ha minden jól megy, nálunk a mikulás hozza majd a babát, nem a gólya. :)

    Ha tudok, én is becsatlakozom néha hozzátok. 

  2. 2014. Április 29. 15:32100.

    Sziasztok, 

     

    én egyelőre nem fogom nagyon felvenni a történések folyamát, mert nem érek rá, ezért előre is mindenkitől elnézést kérek. De igyekszem.  

     

    MiniPandus, nálunk is barihimlő mizéria volt, mert nálunk meg a kislányom kapott akkor oltást, amikor nekem kiderült a baba. Én alaposan utánajártam az esetemnek és maximálisan megnyugodtam. Remélem neked is eljön a megnyugvás. 

    Azt nézem, h milyen sokan vagyunk IR-esek (nekem pcos-em nincs), viszont van pajzsmirigy alulműködésem még. Így én a héten (9. hét) már megyek is vércukor terhelésre, de még csak reggelivel. 

     

    Birike nagyon sajnálom. Reméljük a legjobbakat. 

    Kérdeztétek, h mekkora babám van. 23 hós nagylány büszke anyujája vagyok :) 

    Én itthon is vagyok, próbálok minél többet pihenni, amennyire a körülmények engedik. Igyekszem délelöttönként nem sok mindent csinálni (mármint nem akkorra szervezni az elmenős programokat), mert kissé kiszámíthatatlanul érzem magam, egyik nap vezetés közben vert ki a víz egy 6-sávos út belső sávjában úgy, h félre kellett állnom. Nem volt jó érzés. 

    Ezen kívül iszonyatosan éhes vagyok, állandóan. Én, aki amúgy tök keveset eszem, most a vasszöget is megtudnám enni. Vigyáznom kell, mert szaladnak a kilók. Viszont emlékszem, hogy a kislányomnál is ennyi idős terhesen volt ez és elmúlt. 

    Még csak 8+2 vagyok. Olyan nehéz nem beleélni magamat, de a 12. hétig annyira nem akarom. De ez nagyon nehéz. Főleg úgy, h a jövőt (munkába visszatérés vagy vissza nem térés) intéznem kell(ene)

    Ölelek mindenkit

    Kk

     

  3. 2014. Április 29. 13:2599.

    Ez tényleg nagyon jó hír :) Gratulálok :)

     

    előzmény:
    MiniPandus (95)
    2014-04-29  12:49
  4. 2014. Április 29. 13:1098.

    köszi

     

    még nem... és nagyon mérges vagyok miatta, de még mindig semmi nyoma a himlőnek, ma van két hete, hogy volt az oviban a rendezvény, szóval teljesen elhessegetem magamtól ezt a dolgot agyban, mondjuk ez tűnhet úgy hogy homokba dugom a fejem...

    előzmény:
    ancsa980 (96)
    2014-04-29  12:51
  5. 2014. Április 29. 13:0297.

    Gweenda üdv itt drukkolok, hogy minden rendben legyen!

     

    Szisszko, szia Neked is, ez tök természetes, épp itt írtuk többen is, hogy volt ilyen érzés. Nekem még mindig van, a doki azt mondta nyugodjak meg nincs baj, ha nagyon feszül, akkor szedjek magnéziumot.

     

    Baba, szerintem próbálj megnyugodni, tudom, hogy ezt tök könnyű mondani, de azzal sem teszel/teszünk jót, ha sokat aggódunk, fel a fejjel

     

    Közben olvasok tovább, ez a beszéd, mindenki pozitívan álljon hozzá! Sőt bevezethetnénk, hogy mindenki ír egy apró/nem apró mozzanatot a napjából, ami örömmel tölti el

     

    Ancsa, én is mondtam tegnap az orvosnak, hogy a Kisfiamnál tökre nem aggódtam ennyit, meg lazán vettem a dolgokat ( mondjuk akkor 22 éves voltam..) most meg izgulok.

     

    Ki mit csinál a hosszú hétvége alatt? Ja még valami, valaki szed omega3-at? 

  6. 2014. Április 29. 12:5196.
    Ez nagyon jó hír!!! Gratulálok!  Megjött már a labor eredmény?
    előzmény:
    MiniPandus (95)
    2014-04-29  12:49
  7. 2014. Április 29. 12:4995.

    sziasztok!

     

    Tegnap voltunk dokinál, 4 mm, 6. hét, volt szívhangja is, és olyan de olyan boldog vagyok 3 hét múlva kell menni legközelebb.

     

    gyorsan visszaolvasok

  8. 2014. Április 29. 12:3394.

    Sziasztok!

     

    Üdv az újaknak! Mindenkinek Boldog babavárást kívánok!   

     

    Baba: Mi volt ma az UH-n??

     

    Szisszko: Sokan panaszkodnak hasonló tünetekről amit leírsz,köztük én is. Elvileg ez mind normális érzés. Bár én is mindig aggódom egy kiscit,bár szerintem ez is természetes.  

     

    Birike: Nagyon sajnálom a történteket! Voltál azóta orvosnál? 

     

    Csibirka: Hogy vagy?? 

     

    Virag: Én is a mostani terhességemnél aggódok a legtöbbet,legalábbis én nem emlékszem,hogy ennyit paráztam volna az előzőeknél. 

     

    Jasmine: Kellemes kirándulást és szép időt kívánok nektek!!   

     

    Lányok! Szerencsére egyre többen vagyunk! Igyekszem mindig vissza olvasni,próbálom követni az eseményeket,de lehet nem sikerül mindenkihez szólnom,ne haragudjatok!  

     

    Mindenki vigyázzon magára!!!   Szép hosszú hétvégét kívánok!

     

    Ancsa 8+0 

     

  9. 2014. Április 29. 11:3793.
    Igazad van, mást tényleg nem nagyon tehetünk. Én most még egyelőre dolgozom, és a munkám is elég nagy stresszel jár, meg pihenni sem nagyon tudok, de ha úgy érzem, veszélyeztetem a babámat, azonnal felvetetem magam táppénzre, legalábbis a 12. hétig.
    előzmény:
    Mami79 (92)
    2014-04-29  09:15
  10. 2014. Április 29. 09:1592.

    Hát igen, nagyon nehéz! Mikor a kisfiamat vártam 8 hetesen bevéreztem. Pedig aznap semmi megerőltetőt nem csináltam. A piacon mindent a párom vitt, mikor haza értünk csak feltettem a levest főni. Már alig vártam, hogy kész legyen. Éreztem valami nem stimmel. Véreztem nem durván de véreztem. A dokim mondta, hogy menjünk be a kórházba. Nagyon kész voltam.  Nem is tudom leírni azt az érzést!

    Nagy nehezen megvizsgált az ügyeletes doki akit éppen felkeltettek és látszott, hogy napok óta nem igazán aludt. :(   Megvizsgált és azt mondta, hogy minden ok, baba a helyén van és rendben van. De pihennem kell és ez sem garancia. A nővér kérdezte, hogy nem vehetnének fel az osztályra? A doki pedig mondta neki, hogy tudja jól, hogy azon kívül, hogy pihenek most senki sem tud, tenni semmit. Egy idős nővér volt, megfogta a kezem és mondta, hogy tudja, hogy mennyire kivagyok, neki 8 vetélése volt. Pihenjek és próbáljak ne izgulni mert most ennél többet nem tehetek, a 12. hétig minden bizonytalan és az orvosok sem tudnak ennél többet tenni. Ha a baba itt akar maradni akkor itt fog maradni velem. 

    Most pedig itt ugrál körülöttem ez az imádni való kis lurkó. :)

    Nem mondom, hogy nem aggódom most, de bízom abban, hogy minden rendben  a kis pocaklakommal. Igyekszem jól érezni magam, hogy ő is ezt érezze!   

    előzmény:
    Gweenda (91)
    2014-04-29  08:32
  11. 2014. Április 29. 08:3291.
    A legszebb az, hogy mikor először mentem a dokihoz, hogy a sikertelen évek után végre sikerült, tök nyugodt voltam. Aztán ő úgy belémtette az ideget, hogy hihetetlen. Nyilván az a dolga, hogy felhívja a figyelmemet a kockázatokra, de akkor is felkészületlenül ért. Korábban is tudtam, hogy a betegségem miatt nagyobb a vetélés esélye, de ez így a szemembe mondva nagyon ijesztő volt, és azóta totál be vagyok parázva. Tudom, hogy nem tesz jót a stressz, de nagyon félek. Korábban legalább megnyugtatott, ha rosszul voltam. Azért bízom benne, hogy csak a bolondját járatja velem a picúr (elvégre ápr. 1-én fogant).
    előzmény:
    Mami79 (90)
    2014-04-29  07:38
  12. 2014. Április 29. 07:3890.

    Gweenda!

     

    Tudom lassan közhely lesz, de próbálj meg nem aggódni! A stressz nem tesz jót!  

    Én most vasárnap alig éltem minden bajom volt de előtte volt, hogy egy hétig szinte semmi bajom sem volt.

    Tudom, hogy nehéz, én is nagyon vártam és várom az uh-kat de nem tudunk mást tenni csak várni és vigyázni magunkra és bízni!!!! 

     

    előzmény:
    Gweenda (89)
    2014-04-28  19:42
  13. 2014. Április 28. 19:4289.

    Tudom, de már szombat óta tiszta ideg vagyok. Nyilván az is benne van, hogy első baba, nagyon nehezen jött, és mindent túlaggódok. Ráadásul szerdán, ha minden rendben lesz, akkor is csak annyit látunk még, hogy fejlődött, úgyhogy további idegőrlő napok kellenek, hogy szívhangja is legyen. 

    Szisszko, egyébként igaza van Mami79-nek, próbáld elkerülni a rossz sztorikat, sajnos én is belefutottam néhányba. Főleg, mivel elkövettem azt a hibát, hogy beírtam a keresőbe a tünetek megszűnését. Mindegyik csak horrorsztori volt, úgyhogy ki is akadtam rendesen. Aztán eldöntöttem, hogy én leszek a kivétel :)

    Anno, mikor a bölcsességfog műtétem előtt voltam, akkor is olvastam, hogy mire számíthatok, leizzadtam, már azt hittem, bele fogok halni, aztán az egész nem tartott 3 percnél tovább, úgyhogy azt hiszem, a pozitív történeteket nem is nagyon írják le.

     

    előzmény:
    Mami79 (88)
    2014-04-28  19:31
  14. 2014. Április 28. 19:3188.

    Már csak 2 alvás! 

     

    Nekem még olyan messze a 22-e.

     

    előzmény:
    Gweenda (86)
    2014-04-28  19:21
  15. 2014. Április 28. 19:2987.

    Szia! 

    Igen, nekem van már egy 1,5éves kisfiam. :)

     

    előzmény:
    ancsa980 (56)
    2014-04-24  11:49
  16. 2014. Április 28. 19:2186.
    Én is puffadok rettenetesen, szurkál a hasam, és kicsit érzékeny a mellbimbóm. Ez a korábbi tüneteimhez képest (borzalmas savasodás, egész napos émelygés, aluszékonyság, és nagyon fájó mellek) semmi, de azért reméljük, minden rendben van. Várom a szerdát :)
  17. 2014. Április 28. 19:1785.

    Sziasztok!

    Kedves Szisszko!   

    A terhességet nem a baba készültétől számolják, hanem  az előtte levő mensitől.  Szóval ha tudod a konkrét időpontot amikor a baba készült +2 hét. 

     

    Csak azért bátorkodtam írni ezt mert nem mindenki tudja.  :)

     

    Próbálj meg megnyugodni! Ez fontos! A szomorú történeteket pedig ne olvasd el!

    Azok nélkül is izgul mindenki, nem szerencsés még spannolni is magad! :) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757257 (84)
    2014-04-28  18:12
  18. Torolt_felhasznalo_757257
    Torolt_felhasznalo_757257
    2014. Április 28. 18:1284.

    Sziasztok Lanyok.

     

    Eloszor is boldog babavarast mindenkinek.

     

    En egy hete tudtam meg h babat varok,olyan 4-5 a doktorno szerint 6 hetes vagyok.

     

    Miota a netet bujom enis kivagyok akadva...eddig ugy gondoltam minden ok,de latva a sok szornyu sztorit....

     

    Nekunk elsor alkalomra osszejott a pici,de komolyan mikor megbeszeluk a parommal h nem vedekezunk akkor estem teherbe:)azert tudom h nem vagyok 6 hetes...

     

    csak kevesebb,

     

    Nem tudom h normalis e,de nekem az elejen ilyen menstruacios gorcsok voltak,utana elmult,most pedig feszul,nyugos vagyok,es azt erzem pukkadok szet.

    Ma sok intezni valom volt,es nem hagyja abba a feszitest.

     

    Mivel kufoldon lakom,itt nincs orvos,csak nover nez meg,(gondolhatjatok az IQt)...tojnak ra,igy irtam a dokinak akinel otthon tervezek szulni,de azt mondja h normalis...legszivesebben most is irnek neki h de ez most mas fele fajas::)eddig nyilalt most feszit.allitolag no a meh...

     

    ki hogy erzi magat ma?

     

    udv mindenkinek  

  19. 2014. Április 28. 13:0483.

    Sziasztok!

     

    Hogy vagytok?

    Én ismét aggódom a változatosság kedvéért, mert mára elmúlt az émelygés teljesen! Szerencsére a mellérzékenység megmaradt.

    Holnapra be is jelentkeztem ultrahangra, nem a dokimhoz, csak egy szonográfushoz, az fele annyiba kerül. Már csak 1 hét lenne a dokiig, de nem akarok kétségek között maradni. Még csak a 6-7. hét körül járok, én nem tudom mi lesz velem a 12. hétig!

    Jaj, remélem minden oké lesz a babával!

  20. 2014. Április 28. 07:5682.

    Sziasztok!

     

     

    Szívesen csatlakoznék én is hozzátok. 34 éves vagyok, több mint két éve várunk babára. 15.-én délutáni pisiből határozott két csíkos tesztem lett. Ma lehetek 5+5.

    Múlt szerdán voltam uh-n, akkor egy 5 mm-es képletet látott a dokim, azt írta, valószínűleg petezsák, holnapután megyek újra, remélem minden rendben, szépen fejlődik.

    Mivel PCOS vagyok és Inzulin-rezisztens, így szörnyen aggódom, hisz nálunk sajnos nagyobb a vetélés kockázata.

    Azzal próbálom nyugtatgatni magam, hogy azért jött ilyen sokára a babóca, mert most akar érkezni, és ha így van, velünk is marad.

    Hétvégén kicsi kétségbe estem, mert elmúlt az összes addigi tünetem, de reméljük, ez nem jelez semmi rosszat.

     

  21. 2014. Április 26. 18:2381.
    Sziasztok!
    Virág, első babánál én se aggódtam így. Meg sem fordult a fejemben, hogy könnyű elveszíteni. Egészen a barnázásig, és a 12 mm haematomáig. Most úgy vagyok, mint Baba, folyton nézem milyen a folyásom, és el sem tudom dönteni... Sőt, van még egy terhességi tesztem, azt sem merem megcsinálni, nem e negatív. Tiszta agyrém.
    Birike, adj még egy esélyt a babának, nem veszíthetsz, bár ez a ti döntésetek. Mikor lesz újabb vizsgálat?
    Csibirka, pihenj sokat, és ne izgulj. Pont így volt nekem is, 12 mm. 2 hét múlva 24 mm. Aztán a 12 hetes uh- on már nyoma sem volt. Egészséges kislányom lett.
    MiniPandus, én is voltam már 8 hónapos terhes, mire ajánlották. JutaVit féle. Nőgyógyászom a magnerotra esküszik, de az szopogatós, és valahogyan mindig hánytam utána. Biztosan nem szívódott fel rendesen.Nézz szét mg terén, vagy kérdezd meg a patikust.
    Igen, nagyon várjuk a kirándulást, biztosan szép lesz.
  22. 2014. Április 26. 16:4380.
    Birike mikor mesz legkozelebb dokihoz?
    előzmény:
    Birike (79)
    2014-04-26  15:01
  23. 2014. Április 26. 15:0179.
    Jaj eszedbe se jusson ilyesmi! Minden okkal történik, én hiszek ebben. De azért, mert nekünk ez most nem jön össze,ettől még Nektek lesz most egy csodálatos, egészséges babátok! :) Ne beszélj be magadnak semmi butaságot! Vigyázzatok magatokra! :) Boldog baba várást mindenkinek!
    előzmény:
    baba2014 (78)
    2014-04-26  11:36
  24. 2014. Április 26. 11:3678.
    Birike, nagyon eggyüttérzek Veled! Este már én is figyelgettem milyen színű a folyásom, annyira átéreztem.
    Arra gondoltam talán minden rendben van a babával csak a te szervezeted nem termel elég progeszteront. Én adnék esélyt a picinek.
    Szorítok Nektek!
    előzmény:
    Birike (77)
    2014-04-26  06:54
  25. 2014. Április 26. 06:5477.
    Nem tudom mit gondoljak. Az orvos felírt egy kúpot, de úgy döntöttünk, hogy nem váltjuk ki. Tegnap volt egy nagyon enyhe véres folyásom. De azóta sincs vérzés, és a folyás is elmúlt. Annyira reménykednék, de még olyan pici, csak holnap lesz 6 hetes, és a petezsák tényleg nem szabályos kerek forma. Borzasztó

Címlap

top