Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. Április 26. 00:1976.

    ui3: Minden új kismamát üdvözlök !

     

     

    Ti is szenilisek lettetek, vagy csak nekem ment el a maradék eszem is?  

    előzmény:
    csibirka (75)
    2014-04-26  00:17
  2. 2014. Április 26. 00:1775.
    Szép estét mindenkinek! 
    Volt nálunk egy kis riadalom. Tegnap előtt este elkezdtem vérezni, élénk piros bő vér volt. Irány a kórház. Mivel már volt vetélésem, nagyon féltem, és szégyenlem bevallani, de fel is adtam. Egy nagyon kedves Dr-nő volt az ügyeletes, egyből UH. Mindent rendben talált, szivhangot még nem hallottunk, de minden rendben a babával .  A monitoron egy 11 mm-es petezsák és mellette 12 mm-es hematóma ábrázolódott.Bent tartottak éjszakára, kaptam progeszteront. Szigorú pihenést ágyban fekvést javasoltak. A hányingerem nem múlt el, és fogytam 5 kilót . 
    Ezt leszámítva nagyon bizakodó vagyok, és kérem a babát, hogy kapaszkodjon ahogy tud. 
    Jaj Birike , nagyon sajnálom!
    Pandus, a bárányhimlő mondjon le! 
    ui: A cicifájást és a rókakómát betiltanám a terhesség alatt !
    ui2: megveszek egy szelet májkrémes kenyérért 
    mindenkinek jó hétvégét 
  3. 2014. Április 25. 16:0874.

    nem vagy ezzel egyedül, bennem is ilyen érzések kavarognak, olyan furcsa...

     

    üdv Ri-ka itt!

     

    Jasmine, nekem fel sem ajánlották az olcsóbb magnéziumot, én magneb6-ot vettem. nem vagyok tapasztalt az ilyesmiben, az elsőszülöttnél nem voltak ilyesmi problémáim. 

     

    Hű, de jó mentek Szilvásváradra, jó pihenést majd, olyan csodaszép környék :)

    előzmény:
    viragb88 (73)
    2014-04-25  15:21
  4. 2014. Április 25. 15:2173.

    Sziasztok!

     

    Birike: ne add fel, lehet, hogy legközelebb mást lát a doki:)

     

    Én ma voltam ultrahangon, reggel tejszerű halvány barna folyásom volt, na mondom itt a vége, de az uh szerint szabályos 9mm-es peteszák szabályos szikhólyag, semmi probléma,normál 5 hetes terhesség a dokinő azt mondta, hogy a testem még emlékszik a mensire.  Holnap megyek reggel a saját dokimhoz, megkérdezem nem-e adna valami magzatmegtartó bogyót( bár személy szerint ezt fenntartásokkal kezelem, mert mi van ha beteg a baba, de mi csak azért is benntartjuk, nem tudom)

     

    Nem tudom ti, hogy vagytok vele , de az első terhességemnél negyed ennyit nem aggódtam, most meg minden percben azt érzem, hogy tuti elvetélek, lehet a hormonok

     

    Mindenkinek jó babavárást!

     

     

  5. 2014. Április 25. 13:3372.

    Sziasztok!

     

    Én is szeretnék csatlakozni. 5 hetes elmúltam, a kalkulátor szerint a céldátum december 23. Jövő héten megyek dokihoz. Második baba lesz, már van egy 3,5 éves kisfiam.

  6. 2014. Április 25. 13:1671.

    Sziasztok!

     

    Birike, szörnyen sajnálom. Remélem a 10 % nyer.

     

    Baba, tök érdekes, amit a dokid mondott a magneb6-ról. Bár, ha megnézitek, tényleg igaz, alig van benne magnézium, csak 100 g egy tablettában. Nekem patikus ajánlott másfajta, olcsóbb magnéziumot, és 250 g van egy tablettában. Nekem számít a mg, ha feszül a hasam, fáj, akkor elmúlik tőle. Én hiszek benne, de nem a drága megnab6-ban.

    Sajnálom az émelygést, szagundort. Tényleg nagyon nehéz. Mi jövő héten utazunk Szilvásváradra, rettegek, hogy dögrováson leszek. 

     

    MiniPandus, drukk, hogy megúszd a himlőt. Én sem voltam még, be is akartam magam oltatni, de ugye most babás lettem.  

    Terhesvitamint én se szedek, nekem vasra, folsavra van szükségem. Flavon kids lekvárt eszem minden nap, abban van sok vitamin. 

     

    Kiskifli, üdv köztünk! Gratulálok a babához, könnyű terhességet neked. 

  7. 2014. Április 25. 13:0970.

    Szia Kiskifli!

    Gratulálok a babához! 

    Mennyi idős az első gyermeked? 

    előzmény:
    Kiskifli (63)
    2014-04-25  10:01
  8. 2014. Április 25. 13:0469.

    Jaj Birike, ez rettenetes! Drukkolok Nektek! Próbálj pihenni!

     

    előzmény:
    Birike (66)
    2014-04-25  12:55
  9. 2014. Április 25. 13:0268.

    Sziasztok!

     

    Nem kerül el most a szokásos rossz a gyomrom, álmos vagyok na a és levert hangulat. Támad a szagundor, nem bírtam megenni a sajtos-tejfölös tésztát, fura szagot éreztem, de most végzett a mosogatógép, kinyitottam és attól is undorodom. Borzasztó! Ennek tetejében vasárnap tartjuk a kisfiam szülinapi buliját, húzós lesz.

    Az első terhességemnél pont nyaralásra esett ez az állapot és végig bűntudatom volt, hogy most miért vagyok ilyen depi amikor boldognak kéne lennem. Most már tudom, hogy a hormonok szórakoznak ilyenkor.

    Na és az is jó, hogy a 9. hét környékén elmúlt.

     

    MiniPandus, drukkolok az eredmény miatt, szerintem minden rendben lesz!

    A terhesvitaminokkal kapcsolatban, én úgy tudom, hogy az egészben a folsav a lényeg, ugyanis ennek hiányra súlyos fejlődési rendellenességet okozhat a magzatnál (pl. nyitott gerinc), szóval ha mást nem folsavat kell szedni! Még anyám szedett terhesen. A kisfiamnál csak 5 hetesen kezdtem szedni, most már néhány hónapja szedem az elevitet.

    A MagneB6-ra rákérdeztem a dokimnál, hogy érdemes-e szedni és azt mondta, szerinte semmit nem ér, sajnálja, hogy nem ő találta fel, mert minden terhes nyakra-főre szedi. 

     

    Ancsa, gratulálok a picihez! 

     

    Birike, tök érdekes, hogy a doki engem is 5+4-nek titulált, de volt egy picike szívhang! Szerintem akkor csak idősebb picit az enyém 1-2 nappal. 

    Mindenki mást mond ezzel kapcsolatban. 

    előzmény:
    MiniPandus (64)
    2014-04-25  12:15
  10. 2014. Április 25. 13:0267.

    óóóóóóóó Birike, nem lehet valamit tenni?

     

     

    előzmény:
    Birike (66)
    2014-04-25  12:55
  11. 2014. Április 25. 12:5566.
    Sziasztok,

    Nekünk 90%, hogy elmegy a baba. Most voltunk a dokinál. Összeesőben a petezsák. :( Kicsit barnás folyást vettem észre pisilésnél, ezért elszaladtun. Ez van... :(
  12. 2014. Április 25. 12:1565.
    Én hétfőn megyek dokihoz, de szerintem még nem nagyon fogunk semmit látni...
  13. 2014. Április 25. 12:1564.

    Sziasztok,

     

    Köszi a drukkolást, jövőhét keddre lesz eredménye a virológiának, de még mindig semmi nyoma a bárányhimlőnek, nagyon aggódok, remélem nem lesz semmi baj. (bár egyébként mire meglesz a vérvétel eredménye, addigra a lappangási idő is letelik)

     

    Üdv minden új Kismaminak, és gratula-gratula

     

    Lili, nagyon sajnálom, drukkolok, hogy minél előbb boldog kismama legyél!

     

    Misstick, kellemes nászutat nekem is cici nagyobbodás van, mondjuk nem mintha bánnám, bár a fájdalmat szívesen kihagynám, nagyon érzékenyek... én is feszültebb vagyok a normálisnál

     

    Baba legközelebb már biztos lesz szuper erős szívhang is nekem sem olyan az egész, mint az elsőnél, sokkal érzékenyebb vagyok, mindenhogy... nekem is fura

     

    Csibirka, remélem jobban vagy hányinger fronton, hülye róka mondjon le! 

     

    Birike, szerintem elevit mellett is lehet ennyi a vitamint tartalmazó zöldségeket, gondolom nem ipari répa fogyasztó vagy?!   ja közben tovább olvastam, sajnálom... nem próbálod meg eladni az elevitet? Kérdezhetek? Nem csak Tőled hanem úgy általánosságban, miért érzitek szükségét a terhes vitaminnak?  a kép nagyon jó :)

     

     

     

     

     

    Ancsa, de jó nektek 8 mm

     

    Viragb88: elvileg az ötödik héten nem szokott még szívhang lenni. Magneb6-ot tudom ajánlani a görcsizésre

     

    Szia Kiskifli, drukkolok, hogy minden rendben legyen az értékeiddel, gratula nektek is

     

     

     

     

     

     

  14. 2014. Április 25. 10:0163.

    Sziasztok, én is szeretnék csatlakozni. Először is gratulálok Mindenkinek (meg az apukáknak) :)

     

    7+5 vagyok a PÉ és UH alapján. Múlt héten voltam dokinál, volt szívhaaaaang :)

    Második babánként várjuk (nagyon nagyon nagyon nagyon).

    Nekem is PM alulműködésem és IR-em van. Én 125 mikro thryroxint szedek, így a dokim Elevitet javasolt (mert abban nincs jód). Meg az IR-re szedek merckformint a 13. hétig. Már egy T4 ellenőrzésen a héten voltam, de kicsit elmászott, így a jövő héten is kell mennem.  

    Ölelek mindenkit

    előzmény:
    Birike (62)
    2014-04-24  14:05
  15. 2014. Április 24. 14:0562.

    Szia,

     

    Igen, pajzsmirigy autoimmun betegségem van, egy "kis" inzulin rezisztenciával bolondítva.  :) Én most rákerestem a Hipp natal-ra, és úgy látom van benne jód. :( Csak most nem tudom mit csináljak, mert nekem azt nagyon nem kéne ennem. L-THYROXIN HENNING-et szedek felváltva 75ľg, és 100ľg. Szerintem majd még emelni is kell, nem szeretném jóddal súlyosbítani a dolgot, félek, hogy többet ártanék a babának, mint használnék. :(

    előzmény:
    Jasmine7 (61)
    2014-04-24  13:57
  16. 2014. Április 24. 13:5761.

    Úgy látom ugyanabban a cipőben járunk. Neked is pajzsmirigy gondod van/volt? Tényleg mindben van jód, a hipp natalban nincs? Én ittam első babánál, de annyira vas íze volt nekem, hogy nem bírtam. Amúgy mindenki azt mondja finom.

     

    előzmény:
    Birike (60)
    2014-04-24  13:22
  17. 2014. Április 24. 13:2260.

    Sziasztok! 

     

    Jasmine, Ancsa: Köszi a válaszokat! :) Elevitet már be is fejeztem. Kiderült nem ehetem, mert laktóz van benne!  Én meg arra érzékeny vagyok... már terhes vitamint nagyon nem szedhetek a pajzsmirigyem miatt. Hipp natal-t javasolt a nőgyógyászom, de abban is van jód... :( Most nem igazán tudom mit csináljak, mert az Elevitből is meg vettem a 100-ast, és 1-et ettem meg belőle összesen. :( Nem szeretnék feleslegesen megint venni valamit, amit aztán be se szedhetek. Van valami tippetek? 

     

    Virágb88: Én tegnap voltam UH-n, 5+3 hetesen. Még csak peteszákot látni ilyenkor, babót még nem. Ha szívhangot szeretnél, akkor szerintem még várj egy kicsit. :) Mi 7-én megyünk vissza. :)

     

     Jó és szép baba várást mindenkinek! :)

     

    5+4!  

  18. 2014. Április 24. 12:2959.

    Ancsa, de jó Neked! Örülök, hogy rendben van minden! Na igen, a 12. hét még odébb van, nagyon várom, hogy elérjük.

     

    Birike, ne parázz, egyél csak nyugodtan sárgarépát. Én nem merek elevitet venni, mert első terhességnél rosszul voltam tőle, a többi terhesvitaminban pedig van jód....azt sem szeretném, mert túlműködött a pajzsmirigyem. Inkább eszem a flavon kids lekvárt, dokinő biztosan ír majd fel vasat....aztán ennyi. 

     

    Virágb88, szedsz magnéziumot? Ha görcsölsz, akkor nem árt. Remélem nem fogsz többet. Szerintem szívhang inkább 6-7 hetesen van, 5 hetesen talán ritka.

    előzmény:
    ancsa980 (56)
    2014-04-24  11:49
  19. 2014. Április 24. 12:2058.

    Sziasztok!

     

    Lili:  Nagyon sajnálom a Veled történt

     

    Tegnap egy kicsit görcsölgettem, nem vészesen, de úgy voltam vele, hogy inkább lássa doki. A barátnőm nőgyógyásza rendelt, elmentem hozzá, mondtam, hogy még nem voltam dokinál ( szombat reggel megyek a sajátomhoz) erre megvizsgált , mondta, hogy minden rendben, menjek ki pénteken a kórházba uhra, mert ugyan neki van gépe, de csak akkor lehet megnéznie ha már hivatalosan megállapították a kórházba:) Azt hittem dobok egy hátast, úgyhogy okosabb nem lettem:)

     

    Remélem mindenki jól van.!

     

    Pénteken leszek 5hetes szerintetek lehet már látni a szívdobogást? Azt mondják, hogy a fogantatástól számított 22.napon már lehet.

  20. 2014. Április 24. 12:0557.
    Gabojsza: Te hogy vagy?? Ma voltál UH-n ha minden igaz. Mesélj!?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583403 (22)
    2014-04-16  21:57
  21. 2014. Április 24. 11:4956.

    Sziasztok!

     

    Már egyszer megírtam és szépen elszállt az egész! 

     

    Birike: Szerintem nem lesz semmi gond,csak ne ess túlzásokba répa evésnél.  Jó hogy láthattad a picit és mindent rendben találtak!

     

    Lili: Nagyon sajnálom ami veled történt!   

     

    Baba: Érdekes amit az UH-n mondtak,de tényleg így van,ahogy Jasmine is mondta, nincs 2 egyforma terhesség. Várjuk május 6.-ot!  

     

    Misstick: Olvastalak a novemberieknél is,és vártam a fejleményeket! Bár látom,még mindig nem tudtál meg sokkal többet. Vigyázz magadra és kellemes Nászutat! 

     

    Csibirka: Sajnálom a rosszulléteket,én is küzdök az émelygéssel,rossz közérzettel,de még nem hánytam. Bár attól félek nem úszom meg. 

     

    Mami:Szia! Van már gyermeked? Vagy első terhességed? 

     

    Pandus: Voltál már vérvételen?? 

     

    Mi voltunk tegnap UH-n. Mindent rendben találtak,csak 1 nappal számoltam el a terhességet. A baba 8 mm és a szívhangot is meghallgathattuk.  Legközelebb a 12 hetes uh lesz. Nagyon sok idő van még addig.

     

    Írjatok,ki hogy van! 

     

    Ancsa 7+2 

     

     

    előzmény:
    Birike (55)
    2014-04-24  08:34
  22. 2014. Április 24. 08:3455.

    Sziasztok,

     

    Lehet, hogy hülye kérdés, és túlzott aggódás... de ma kezdtem el szedni az Elevitet, amiben van A vitamin is. E mellett szerintetek lehet enni sárgarépát, vagy az már túl sok lenne az A vitaminból, és károsítaná a babát?  

  23. 2014. Április 23. 20:4254.

    Sziasztok! 

     

    Lili, nagyon sajnálom ami történt! :( Csak előre nézz! Legközelebb sikerülni fog!  

     

     

    Ma voltunk dokinál, és mi nem bántuk meg! Nagyon megnyugodtam. :) Bár embrió, még valóban nem látható, de ezt eleve tudtam, és már a vizsgálat előtt Ő is szólt, hogy ha minden jó és szép, akkor láthatjuk a petezsákot. :)

     

    És láttuk! Annyira jó volt látni, hogy tényleg alakul a babókánk! :) A doki is megnyugtatott. Minden a helyén van, minden akkor és úgy néz ki, ahogy egy 5 hetes terhességnek ki kell néznie. :) Szóval nagyon örülünk, hogy elmentünk. Kaptunk képet is, és két hét múlva megyek megint! :)

     

     

    előzmény:
    Jasmine7 (51)
    2014-04-23  08:57
  24. 2014. Április 23. 13:2153.
    Nincs 2 egyforma terhesség, emiatt ne aggódj. A kiírt dátum még változhat az uh-k alapján úgyis, nekem is dec. 18 az egyik kalkulátor szerint. Aztán meglátjuk.... Akkor várjuk együtt a május 6-át.
    előzmény:
    baba2014 (52)
    2014-04-23  12:49
  25. 2014. Április 23. 12:4952.
    Én is május 6-án megyek dokihoz újra!:-) Nem is tudom, lehet jobb lesz Neked, hogy később lát doki és előrehaladottabb lesz a terhesség. Talán most az a bajom, hogy nem úgy történnek a dolgok, mint az elsőnél. Akkor az első ultrahangon olyan szépen fejlett volt, meg is határozták a terminust és kiírtak laborra. Most meg menjek vissza. Hát nem ezt vártam.
    A méretei alapján én dec 18-at számoltam, nagyon hasonló lehet a tiéddel!:-)
    előzmény:
    Jasmine7 (51)
    2014-04-23  08:57

Címlap

top