Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. Április 23. 08:5751.

    Jó reggelt!

     

    Baba, végre, megvolt a doki! Ne aggódj, most még olyan kicsik, ez normális. Látod, az én dokim ezért sem fogad 8 hétnél előbb. Nehéz kivárni, de csak jó lesz így. Majd 2 hét múlva mész, minden ok lesz, szépen fejlődik addig. Csak nyugi!

     

    Csibirka, sajnálom. Kitartás. Homeos bogyóban gondolkodtál? Vannak émelygés ellen. Én vettem egyet, hasznosnak bizonyul. 

     

    Misstick, üdv köztünk! Sajnálom, amin keresztül kell mennetek. Nehéz lehet. Mikor mentek újra vizsgálatra? Én is pitbull lettem. Tegnap sógornőm majdnem kettéharaptam. Álmodban pofozkodsz? Ez nagyon jó! 

     

    Lili, nagyon sajnálom. Kár, hogy nem jöttem előbb, nekem is volt barna első babánál, azonnal ügyelet, és írtak fel progeszteront. Kár, hogy a dokid ezt nem tette. Utólag már mindegy, de kövi babánál, ne adj isten ez lenne, akkor menj tovább másik orvoshoz. 

     

    Birike, mi volt dokinál? Voltatok?

     

    Mami79, szia! Jó, hogy itt vagy!

     

     

    Nekem is volt émelygés múlt héten, eléggé rossz volt. Mostanra enyhült, elmúlt. Lehet a homeopátiás bogyó segít, nem tudom. Savanyút, csípőset ennék, bár most ez is múlni látszik. Tegnap fájt a hasam a hosszú autóút után, de szedem a magnéziumot, így minden ok. Most kicsit jobban vagyok, mint egy hete. Folyton nézegetem van e barna, de nincs, hála az égnek.  Én inkább annyit tapasztalok, hogy fázom állandóan, illetve olyan szinten álmos vagyok, hogy az már kibírhatatlan. Ja, és pitbull a természetem.

    Én május 6-án megyek dokihoz, elég messze van még.  Bízom benne, rendben vagyunk.

     

  2. 2014. Április 23. 07:3550.
    Jó reggelt Mindenkinek!
    Lili nagyon sajnálom! 
    Pandus voltál vérvételen? 
    Én továbbra sem tudok enni, minden kijön belőlem. Hasfeszülés megmaradt, továbbra is szedem a magnéziumot. Jövőhét hétfőre kaptam időpontot az orvoshoz. 
  3. 2014. Április 22. 22:4249.

    Sziasztok!

     

    Túl vagyok az első ultrahangon.

    Láttam egy szikhólyagot, meg pici pulzálást. A terhesség az ovuhoz képest 1 héttel (az utolsó mensihez képest 2 héttel) kisebbnek néz ki és emiatt felemás érzéseim vannak. Biztosan tudom, hogy később nem eshettem teherbe, szóval most az uh szerint 5 hetes és 4 napos lehetek és ehhez képest már 3 hete tudom, hogy terhes vagyok, nem értem hogy lehet ez.

    Ha első terhességem lenne biztosan boldog lennék, de kisfiamnál pont az ellenkezője volt, idősebb volt a terhesség, pedig tudom, hogy nem, de nagyon intenzíven fejlődött.

    Sokkal nem lettem beljebb, de legalább picike szívhangot láttam. 

    2 hét múlva visszamegyek, remélem megnő rendesen ez a kis pincurka.  

  4. 2014. Április 22. 22:3648.
    Lili, nagyon sajnálom! 
    előzmény:
    sz.lili2014 (46)
    2014-04-22  18:10
  5. 2014. Április 22. 18:5347.
    Sziasztok, csatlakoznek :-)
    Eloszor is Sz.lili - nagyon sajnalom ami tortent, kivanom hogy gyorsan tullegyel ezen a kezdeti idoszakon es pozitivan tudjatok mindketten hozzaallni hogy minel hamarabb sikeruljon legkozelebb!
    En lennek az ellenpelda a korai orvoshoz maszkalashoz: az elso pozitiv teszt utan egy hettel mentem dokihoz mert indultunk volna naszutra par nappal kesobb. a doki nem latott semmit sem (petezsakot sem) ezert levettek a verem es hazakuldott azzal hogy a HCGtol fuggoen vagy tul pici, vagy mehen kivuli vagy ikrek. 2 ora mulva telefonalt hogy menjunk rogton vissza mert tul magas a HCG, pici nem lehet tehat vagy mehen kivuli vagy ikrek. Visszamentunk, hivott meg egy orvost es 2en sem talaltak semmit. A kovetkezo 3 napot ultrahangozassal toltottuk, kizartak a mehen kivulit es mielott eljottunk naszutra (most onnan irok) talaltak egy mini petezsakot. Az en szamolasom kidobhattuk a kukaba, fogalmunk sincs hol tartunk most es a vilag masik felen vagyunk naszuton es azt sem tudom hogy hany baba van bent - es hogy jol van-e (mindketto). En azt a par napot nem kivanom senkinek. Semmi panaszom nem volt, es nincs mai napig sem, megsporolhattuk volna az egesz parat. De persze nem akartunk ugy elindulni hogy ne tudjuk minden OK-e. (Na nem mintha most tudnank). Szoval en azt mondom hogy legkozelebb megvarnam a 6 de inkabb 7ik hetet hogy legalabb szivhanggal induljon a tortenet :-)
    Az 5 hetet tuti betoltottem, se hanyinger, se rosszullet se semmi ilyesmi tunet, viszont a cickoim kb duplaja a rendesnek, reggelente olyan ehseggel kelek mintha egy hete nem ettem volna, es nagyon gyorsan beragok mindenre es mindenkire. Almomban meg pofozkodom is... A parom vihog rajtam ami persze egyreszt nem sokat dob a hangulatomon masreszt meg az o testi epseget veszelyezteti... ja es puffadok, estere ugy nezek ki mintha dinnyet ettem volna.
  6. 2014. Április 22. 18:1046.

    Sziasztok!

     

    Sajnos búcsúznom kell, az én babám mai nappal angyalka lett, de remélem, hogy nemsokára újra én is csatlakozhatok a babavárókhoz.

    Mindenkinek nagyon jó 9 hónapot és gyönyörű egészséges kisbabát kívánok.   

  7. 2014. Április 22. 13:2145.

    De jó egyre többen vagyunk! :D

     

    Úgy döntöttünk, hogy elmegyünk holnap a dokihoz, mert nagyon izgulok, főleg a betegségeim miatt, és hátha utána, ha minden rendben, akkor kicsit megnyugszom majd. :)

     

    Hát nagyon nehéz titokban tartani! :) Mi elmondtuk a szüleinknek, illetve ma elmondtam a közvetlen kolléganőmnek, aki a legjobb barátnőm is, és a főnökömnek. A holnapi vizsgálatra el kellett engednie, mert munka időben lesz. :) De nagyon rendes főnököm van szerencsére! Iszonyat aranyos volt. :)

     

    Nekem a puffadáson kívül nem nagyon vannak tüneteim. Vagyis néha olyan, mintha meg akarna jönni, és a mellem is szokott fájni. De rosszullétek szerencsére nincsenek. Bár lehet, hogy nem vagyok normális, mert én azokat is várom! :) Mindent ami a babával kapcsolatos, annak csak örülni tudok! :D 

     

    Mindenkinek jó és szép babavárást! :)

     

    Ma már 5+2! 

  8. 2014. Április 22. 11:1644.

    Sziasztok!

    Én is csatlakoznék. A 7+6-ban vagyok.

     

  9. 2014. Április 22. 10:3143.
    MiniPandus: mikorra lesz eredménye a vérvételnek? Én úgy gondolom,ha nem lennél védett,akkor elkaptad volna 2 éve a kisfiadtól. Remélem igazam lesz . Irj ha megtudsz valamit. Szurkolok,hogy minden rendben legyen!!!
    előzmény:
    MiniPandus (41)
    2014-04-22  08:29
  10. 2014. Április 22. 09:0642.
    Jó reggelt Mindenkinek
    Hú Pandus szurkolok, hogy minden rendben legyen !! A vérvétel eredménye mikorra várható majd? 
    Ti elmondtátok már valakinek? Ha igen, hogy?   Pandus, ezt a feketével kiemelést a névnél, hogy kell csinálni? 
    előzmény:
    MiniPandus (41)
    2014-04-22  08:29
  11. 2014. Április 22. 08:2941.

    Jó reggelt

     

    Remélem mindenkinek jól telt a hosszabb hétvége :)

     

    Üdv Mindenkinek!

     

    Birike, én is ilyen tesztet csináltam, gratulálok

     

    Baba, én sem sietném el a dokihoz menést, de közben van egy kis izgalom nálunk :( még nem voltam bárányhimlős, a kisfiam ovis csoportjában meg tombol a járvány, igaz ő már volt, (két éve, és akkor sem kaptam el) de el kell mennem vérvételre ahol a véremből megnézik, hogy van-e védettségem, vagy nem, és most elkaphattam-e. Múlthéten (akkor még nem tudtunk a bárányhimlőről) volt program az oviban, ahol én is ott voltam, és találkoztam a gyerekekkel. Nagyon izgulok

     

    Holnap reggel megyek vérvételre, és akkor már ma kérek is időpontot vizsgálatra. (most így egy ismerős nőgyógyászt hívtam fel hirtelen, hogy mit csináljak, de hozzá meg nem szeretnék járni terhesgondozásra...)

     

    Nálam jelentkezett az első komolyabb hányinger, vasárnap a füstölt csülöktől  

     

    Baba, tök jó, hogy van lehetőséged pihenni az álomkór közepén, néha én is úgy érzem mindjárt megfejelem az asztalt :-D

     

    Lili, gratula Neked is, a barnás trutyi alapból nem jelent rosszat, a barátnőmnek egész sokáig volt, és már gyönyörű hét éves a kisfia

     

    Csibirka, drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen!

     

     

  12. 2014. Április 21. 22:2740.
    Sziasztok! 
    Csatlakoznék én is, ha lehet . 
    Rajtatok kívül nem tudja még senki . Pénteken lett egy pozitív tesztem. Még nem nagyon merek örülni, 2 vetélés után az útólsó tavaly Januárban volt. Most is érzek has feszülést , szedem a magnéziumot. Ellenben semmit nem tudok enni, mert minden szagra ízre hányással reagálok.  Mindenkinek jó baba várást ! 
  13. 2014. Április 20. 11:1939.

    Sziasztok!

     

    Egyre többen vagyunk,de jó!   Üdv az újaknak !

     

    Birike: Ha van rá lehetőséged,szerintem is várj még egy hetet,mert én épp úgy jártam,korán mentem és semmi sem látszott,még a petezsák sem,pedig a tesztem már napok óta pozitív volt. Nagyon rossz érzés volt,hogy  nem tudtak semmit sem mondani,csak vissza hívtak egy hét múlva,akkor már volt petezsák,de még mindig visszahívtak,2 héttel későbbre. Így most izgulok,hogy minden rendben legyen.

     

    Baba: Biztosan minden rendben lesz ne izgulj!! Várjuk a híreket!

     

    Virágb: Gratulálok! 

     

    sz.lili: Nekem 11.-én,pénteken mondták ugyanazt mint neked,4-5 hetes terhes és a petezsák látszott,de még embrió nem. Én 23-24.-én tervezem a köv. uh,akkor kb. 7 hetes leszek szerintem, és szívhangnak is látszania kell . És biztos időpontot tudnak mondani. 

     

    Most pénteken,voltam szívuh,mert magas vérnyomás miatt járnom kell a kardiológiára. Olyan lázba jött a doktornő,hogy felajánlotta,nézzük meg a babát. Persze csak hasi uh-ra volt lehetőség és így kevesebb dolgot láttunk,de a patazsák már hasi uh-val is látszott és hogy mozgás van odabent. Így ő azt mondta,szerinte semmi gond sem lesz,biztosan lesz szívhang jövőhéten. Már nekem ez is sokat jelentett,a kis elmosódott kép amit láttam és a mozgás a közepén. 

    Na de jövőhéten élesben is láthatom...már nagyon várom!!!

     

    Mindenkinek Kellemes Húsvétot Kívánok!!! 

  14. 2014. Április 20. 07:2338.

    Szia Lili,

     

    Akkor lehet foglalok új időpontot! :) Már 4 tesztem is pozitív, úgyhogy nagy a boldogság, amit remélem, hogy a doki még tovább növel majd! :) A digitális Clearblue azt mutatja, hogy 2-3 hetes  baba, vagyis 5 hetes terhes vagyok. Ami szuper hír! :)

     

    Mindenkinek gratulálok, és boldog, probléma mentes baba várást! :)

    előzmény:
    sz.lili2014 (37)
    2014-04-19  06:55
  15. 2014. Április 19. 06:5537.

    Szia Birike! 

     

    Először is nagyon gratulálok a babához. Hasonlóan éltem meg én is. Nálunk is első hónap volt, bár mi úgy voltunk vele, hogy az elején semmi stressz, semmi számolgatás úgyis jön, ha szeretne. Hát jött is én meg majdnem kiugrottam a bőrömből mikor megláttam. Én is alig hittem el, csináltam is jó pár tesztet, hogy biztos stimmel-e. De ne izgulj pozi teszt nem téved főleg ami ilyen szép erős :)

    Az orvoshoz én is nagyon korán mentem, alig bírtam kivárni, de utólag lehet egy hetet még várni kellett volna azt mondom. Az én dokim nagyon óvatos látott egy 5 mm-es petezsákot, de azt mondta majd akkor állapítja meg a terhességet, ha már lakik is benne egy élő picuri. De simán érthető, hogy első babánál nem bír addig az ember várni!  

  16. 2014. Április 19. 06:0436.

    Szia,

     

    Köszönöm szépen a választ! :) Most kezdtünk el próbálkozni a férjemmel, nem hiszem el, hogy elsőre sikerült! Igaz mindent bevetettem a felkészülésnél. Méhpempőztem, E vitamin, Folsav... de akkor is nagyon meglepett, mert súlyosan inzulin rezisztens vagyok, és pajzsmirigy autoimmun betegségem van. Nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen a babával! Kivételesen nagyon várom a hosszú hétvége végét! 

     

    És már 2 pozitív tesztem is van!   

     

    A kalkulátor szerint 4 hetes és  6 napos. 

    előzmény:
    baba2014 (34)
    2014-04-18  21:57
  17. 2014. Április 18. 22:1135.

    Lili, igen kedden megyek dokihoz. Ma egy kicsit elkezdtem aggódni, már nagyon beleéltem magam az egészbe és még dokinál sem voltam! Rettentően soknak tűnik a hátralevő 4 éjszaka! Nagyon szeretném tudni, hogy minden rendben van odabenn. Már így is büszke vagyok magamra, mert kibírtam majdnem 3 hetet!

    Lili, annyira ne várd a hányingeres tüneteket, nem túl jó! Én anno nagyon nem élvezetem a terhes létet amikor ezekben a hetekben voltam!

    Egy picit reménykedem, hogy ez a terhesség más lesz és talán nem jön ki rajtam. Én nem hánytam, de egész nap émelyegtem és olyan melankólikus hangulatingadozás volt rajtam.

    Viszont tegnap óta rám tört a terhes álomkór, a kisfiammal délután is alszom és este is álmos vagyok hamar. Annyira jó, hogy nem dolgozom!

     

    Üdv itt Virágb88!! Gratulálok Neked is! 

    előzmény:
    sz.lili2014 (31)
    2014-04-18  16:22
  18. 2014. Április 18. 21:5734.

    Szia Birike!

     

    Gratulálok a teszthez!! 

    Ez egészen biztosan nem fals eredmény! Az x-epil teszt jó, biztosan várandós vagy! 

    Érdemes kalkulátort használnod ha kíváncsi vagy most éppen hol jársz, pl. ez is jó:

    http://babafalva.hu/kalkulatorok/terhessegi-szulesi-k alkulator/

     

    Nem baj, hogy bejelentkeztél dokihoz, bár szívhang még nem lesz, de megnézni, hogy jó helyen tapadt-e meg, meg majd lát egy petezsákot.

    Aztán majd vissza kell menned pár hét múlva a szívhang miatt.

    Én pont emiatt jelentkeztem be későbbre, hogy ezt a kört kihagyjam, meg már második babám lesz, de idegileg nagyon megvisel a várakozás, emiatt gondolom már talán mégis jobb korán menni.

     

    előzmény:
    Birike (33)
    2014-04-18  21:33
  19. 2014. Április 18. 21:3333.

    Sziasztok!

     

    Én ma teszteltem pozitívat. Egyenlőre nem tudom elhinni! Mikor érdemes dokihoz menni? Nagy kapkodva bejelentkeztem 23-ra. Az utolsó mensim viszont március 16-án kezdődött, de a ciklusom 35 napos. Szóval elvileg csak vasárnapra vártam (20-a). Lehet még korai volt bejelentkezni?

    Xepil teszttel kapcsolatban mi a véleményetek? Nagyon erős pozitív lett, de még csak egyet csináltam... Lehet, hogy fals az eredmény?

     

    Nagyon köszi minden választ, és jó baba várást mindenkinek! :)  

  20. 2014. Április 18. 19:1932.

    Sziasztok!

     

    Én is szeretnék csatlakozni hozzátok:) Ma kellett volna megjönnie, de már hétfő óta pozitív a tesztem:) Jövő hét szombaton megyek dokihoz:) Már van egy 6 éves lánykám, ez a második terhességem, de addig el sem tudom hinni, hogy van valaki a pocakomban amíg nem látom

     

    Mindenkinek jó babavárást kívánok!

  21. 2014. Április 18. 16:2231.

    Jól emlékszem, hogy kedden mész először dokihoz? Mesélj mindenképp, hogy mit mondott, szurkolok, hogy legyen már szívhang. 

    Nekem is felajánlotta, hogy esetleg menjek a jövő héten, mert tényleg rettentően izgulok már a barnázás miatt és elég sokat hivogatom, lehet már az idegeire megyek, dehát nekem első baba, neki meg kitudja hány ezredik. 

    Azt mondta, amig nem görcsölök és nem olyan, mint  a rendes menstruáció, addig nincs ok aggódni.

    Jól tetted, hogy eddig vártál amúgy a következőnél én is biztos várok tovább, csak annyira hihetetlen volt nekünk, hogyha rajtam múlt volna talán még aznap elmegyek.  

     

     Várom a híreket!

    előzmény:
    baba2014 (30)
    2014-04-18  14:56
  22. 2014. Április 18. 14:5630.
    Nekem 4-én volt halvány pozim, szerintem már 5 hetes elmúltál, mert én ma töltöttem a 6. hetet. Nagyon hasonló korú terhesek lehetünk! :-)
    előzmény:
    sz.lili2014 (29)
    2014-04-18  06:29
  23. 2014. Április 18. 06:2929.

    Igen első baba lesz, uh ilyenkor az ember sztem még jobban izgul minden apró furcsaságtól. Az utolsó menstruációtól sajnos nekem nem lehet számítani, mert az február 18 volt, az szerint már 2 hónapos lennék. Az a hónap elég stresszes volt uh kicsit felborult a ciklusom. Az én számításaim szerint március vége felé foganhatott, a teszt is április 5-én lett először halvány pozi, majd rá egy hétre már szép erős. Ennek a 4-5 hetes terhesség meg is felel kb. Már nagyon várom a következő ultrahangot, remélem ott már halljuk a kis szívverését. Attól tudnék igazán megnyugodni. Szerencsére görcseim egyáltalán nincsenek, uh igyekszem nagyon pozitínak maradni.

    Ezenkívül rettentően várom a tipikus hányingeres, émelygős tüneteket , mert az mutatná h minden fejlődik odabenn, bár ez most biztos furán hangzik annak aki ezekkel küzd :D 

  24. 2014. Április 17. 22:3228.

    Üdv itt sz.lili 2014!!

     

    Én is gratulálok Neked!

    Jól tetted, hogy elmentél dokihoz és megnyugtatott! Azt hiszem én is nagyon stresszelnék ha ilyen tüneteim lennének (nekem az elején közepes görcseim voltak, na az is ijesztő volt), de sajnos ez is elég gyakori. 

    Az utolsó menstruáció napjából könnyen kiszámolható a szülés várható időpontja, ez lesz a mérvadó, nem az ultrahang. A kisfiam végig 1 héttel idősebb terhességet mutatott (5 hetesen már szívhang is volt) mégis túlmentünk a terminuson.

    Első babád lesz? 

    előzmény:
    sz.lili2014 (27)
    2014-04-17  16:33
  25. 2014. Április 17. 16:3327.

    Sziasztok!

    Szeretnék én is csatlakozni hozzátok és először is gratulálok minden kismamának. Pontosan még  nem tudom a nagy nap dátumát, de kedden voltam orvosnál, ahol 5 mm-es ,,petezsákkezdeményt" látott az orvos, és azt mondta körülbelül 4-5 hetes lehetek, uh a december az biztos:)

    2 hét múlvára hívott vissza, azt mondta akkor már 100%-ra meg tudja mondani a korát. Sajnos kedd óta minden nap van kevés világos barnás folyásom, amitől rettentően meg is ijedtem, az orvos azt mondta, hogy rá, hogy nem jelent bajt, de pihenjek sokat, uh azóta itthon vagyok, remélem minnél előbb elmúlik, mert a frászt hozza rám. Tapasztalt valaki ilyesmit? Tüneteim még nem nagyon vannak mellem kicsit érzékenyebb a hasam néha feszül.   

Címlap

top