Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. június 5. 12:42351.

    Kiskifli : 7 éves a nagyobbik 4 éves a "kicsi" :D 

    Mit tanulsz? Most lesznek vizsgáid? Nem irigyellek... én a naggyal vizsgáztam, hát nem volt könnyű, de utolsó évem volt nem akartam halasztani. A téli vizsgaidőszak a hányások és folyamatos rosszullétek miatt volt ko. A nyári meg azért mert akkor már csak a babuckára tudtam gondolni. Az államvizsga meg halasztodott novemberre, mert 2 hetes babó mellől nem tudtam es nem is akartam menni. Mondjuk 4-5 hós babaval sem volt egyszerű felkészülnöm, mert 0 segítségem volt... de jo hogy ez már múltidő. 

     

    De jó hogy elérkeztél az "áldott állapotba"   éniséniséniiiiis szeretnék végre

     

     

  2. 2014. június 5. 11:26350.

    Újaknak üdv :))) 

    Igen, a kislányom nagyon cuki :) Most kezdett beszélni (mondatokban és folyamatosan mondja). Most volt pár napja szülinapos, két éves :)

    Babett, nekem 2 napon belül volt eredmény, de a papíron azt volt, amit aláírtam, h két héten belül garantálják. Nagyon kultúrált módon sms-t kaptam és ott írták, hogy hogy nézhetem meg neten. 
    Én mindig is túlérzékeny voltam, rajtam a terhesség már nem oszt, nem szoroz :))))

    Gweenda, örülök, h minden rendben. 
    Nekem is zsírpocakom van :(((( Pedig eddig nem is voltam kövér (nagyon)

     

     Toxoplazmát nekem az előző terhességnél egyáltalán nem is néztek, pedig hiper szuper terhesgondozási csomagom volt. Mondtma, h nem szeretem a macskákat és nem simogatom őket .) 

    Bárányhimlőt meg amúgy is azért elég felesleges nézni, max. rubeolát. De sajnos akkor sem lehet semmit csinálni :((( Mármint ha rubeola negatív az ember, akkor sem tudnak mit csinálni. Ezért jó, h van ultrahang :(

    Abraxas, hajnalok hajnalán hangosan nevettem a sztoridon :))))))
    Én meg bicóval mentem és háááát, az a felső, ami eddig nem tűnt kivágottnak, na az most a bicón igencsak annak tűnt :))))))))) Kissé merész voltam. Nem értettem, miért mosolyog ránk több pasi (mert persze a kosárkás virágos bicómmal, cukker ruhácskás gyerkőccel tényleg cukik vagyunk ahogy átsuhanunk a városon, de azért nem ennyire és főleg idős nénik szoktak pozitív megjegyzést tenni máskor, nem középkorú pacákok) :))))

    csperec, mekkorák a gyerekek?
    Írtam, h nekem sincs közlési kényszerem. Így, a 14. héten még tök sokan nem tudják... Télig megtudják :) A kollegáknak meg csak feltűnik, h nem megyek viszsa dolgozni :))))
    (na jó, azért tudatom velük). De vhogy úgy érzem, ha ilyet megír az ember, h "villogok a boldogságommal", azt meg nem szeretek. A fb más, ott a férjem sok képet posztol, de ott úgy vagyunk vele, h akit idegesít, az letiltja a posztjait és kész :) (de a likeok számából kiindulva ilyenek kevesen vannak) :) 

    Régen írtakkal mi lehet? 
    A hármasikrek?

    Szép napot mindenkinek. 

    Ja, nem tudom, írtam-e, de akartam, h én elérkeztem az "áldott állapotba". Olyan jó kedvem van és semmin nem stresszelek, kipihent vagyok. Csak az agyam fogna jobban. Tegnap kezdtem magolni (eddig - január óta - csak átolvastam az anyagot, amit meg kellene tanulnom, meg kijegyzeteltem, most, tegnap kezdtem magulni. Háááát, nem visz rá a lélek... :((( Pontosabban csinálom, csak elkalandoznak a gondolataim... 

    Mindjárt biciklire pattanok és megyek a bölcsibe :) 

    (és álllllllandóan éhes vagyok megint, de szerintem csak azért, h ne kelljen tanulnom). :)

    előzmény:
    MiniPandus (341)
    2014-06-04  13:47
  3. 2014. június 5. 08:57349.

      Ha már rosszullét, legyen vicces a szitu. 

     

    Egyébként még nekem sem volt toxoplazma vizsgálat, pedig negatív lett az elsőnél, azaz figyelni kellene. De a védőnő sem kérdezett rá tegnap.

     

    Ekg szakrendelőben van, nálunk sincs a háziorvosnál. Nőgyógyásztól kaptam beutalót ekg-ra.

     

    előzmény:
    abraxas (347)
    2014-06-04  21:33
  4. 2014. június 5. 08:07348.

    Sziasztok! 

     

    Abraxas   a róka miatt sajnállak de valóban vicces volt igy leirva. 

     

    Én jövöhéten megyek kombinált tesztre, annak mennyi idő mire eredménye lesz? Egy-két hét? 

     

    Nekünk harmadik gyerkőcként érkezik a baba a nagyok már nagyon várják. Kb.minden nap megkérdezik mekkira már? És persze soha nem hiszik el, a hasam miatt. Van némi maradékpocakom még régről, bár szerintem nem vészes.

    Tegnap kerti buliba voltunk hivatalosak, de csak a férjem ment a gyerekekkel, nem voltam formában, és hát így muszáj volt már elmondani, hogy mi az oka a kimaradásomnak nehogy megsértődjön a szülinapos. Nagyon örültek, gratuláltak, es mondták hogy jol tudunk titkot tartani.   Egyébként nem is tombol bennem a közlési vágy, pedig nagyon vágytunk erre a babára de olyan jó érzés hogy még csak kevesen tudják ( szűk család) én kifejezetten nem szeretem ha megbámulják a hasam, azt meg mikor meg is akarják simogatni na attol rosszul vagyok. Ez olyan perverz dolog... vagy én vagyok ufo. Mondjuk a második terhességemnél még azt is rosszul viseltem ha valaki mellém ült a korházi váróban, szoval én sem vagyok problémamentes 

  5. 2014. június 4. 21:33347.

    Szóval a rosszullétekről, hogy nektek is olyan viccesen záruljon a nap, mint ahogy nekem kezdődött:

     

    A férjemmel kivételesen együtt mentünk dolgozni, szép napsütés volt, egy tavaly vásárolt nyári topban voltam, ami most khmmm elég rendesen kiadta a dekoltázsomat.

     

    Férjem viccelődve:- Na szép, a terhes feleségem hogy kipakolta az árut.

    Én: - Nem is, csak ez egy tavalyi felső.

    Férj tovább humorizál: - Persze, persze, kidobtad büszkén a cickót, hogy mindenki megnézze.

    Én:- Ne izélj már, nem is, különben is vettem fel egy sálat.

    Ekkor szembe jön egy fiatal srác az utcán, aki tényleg eléggé megnézett.

    Férj (odasúgva nekem) : -Mondom én, szegény srácnak kigúvad a szeme.

     

    Ebben a pillanatban felfordult a gyomrom, és egy fatörzsbe kapaszkodva kidobtam a taccsot az utcán... 5 méterre a szemmeresztős srác előtt.

     

    A férjem akkora röhögőgörcsöt kapott, hogy alig tudta fogni a hajam.

     

    Így jár a szexis kismama, aki az első percben feltárja minden belső titkát az első szembejövőnek. 

    előzmény:
    abraxas (346)
    2014-06-04  21:24
  6. 2014. június 4. 21:24346.

    Üdv minden újonnan érkezőnek!

     

    Gweenda, nagyon jó! Mindenkit úgy irigylek, aki kicsit előttem jár, bár lennék már túl a 13. heti uh-n.

     

    Képzeljétek, voltam a védőnőnknél. Kedves lány, vagy 23 éves kb 23 centi vörös műkörmökkel Kicsit fura volt, mert kb úgy beszélt velem, mint egy értelmi fogyatékossal, és meglehetősen lekezelő is volt, de a végére feloldódott, és egész kedves volt. Küldött a férjemnek apa-füzetet 

     

    Két hét múlva jön lakásszemlére, hogy tényleg ott lakom-e. Ez mondjuk elég furi, mert nyilván ha ez az állandó lakcímem, akkor itt lakom. Mindegy, szeretettel várom.

     

    Ami még fura volt, hogy kb lecseszte a magándokimat, hogy miért nem nézetett toxoplazmát és bárányhimlőt, úgyhogy most rohangálhatok a háziorvoshoz beutalóért. Ahh. Ja, meg az EKG miatt is két kört kell futni.

    Nem akarok nyavalyogni,  de basszus nem véletlen, hogy az elmúlt 8 évben szinte kizárólag magánorvosokhoz és a céges dokihoz jártam. Teljes megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy egy háziorvosi rendelő épületében nincs EKG. Basszus, a munkahelyemen az foglalkozásegészségügyi dokinak is van... Itt meg beutaló, időpont, vissza a dokihoz, áááá, a fenének van erre ideje.

     

    Tök érdekes, eddig jól voltam, de ma és tegnap megint szarul. Folyt.köv egy vicces sztorival. 

    előzmény:
    Gweenda (345)
    2014-06-04  20:50
  7. 2014. június 4. 20:50345.

    Sziasztok lányok!

     

    Üdv az újonnan csatlakozóknak :)

     

    Ma elmentem a dokimhoz. Beírta a kiskönyvembe a leleteimet, megmérte a vérnyomást, meg nézett vizeletet. Megnézte picúrt hasi uh-val. Minden rendben, hatalmasat nőtt, 47 mm!!! Nagyon ficánkolt, jó volt látni :)

    Kérdeztem, hogy visszamehetek e dolgozni, a válasz az volt: NEM! - úgyhogy ezt hamar túltárgyaltuk :)

    Megcsinálta a rákszűrést, igen kellemetlen volt. Gondolom más kenetet is vehetett, mert elég sokáig tartott. Mondta, hogy kis maszatolás lesz, ne ijedjek majd meg, de mikor itthon elmentem WC-re, mégis rossz volt látni :( Remélem, tényleg csak a megpiszkálás miatt volt, és nem lesz baj. Az összebújásról le lettünk tiltva egy-másfél hétre, gondolom azért, nehogy felkerüljön valami fertőzés.

    Aztán elmentem az SZTK-ba a fogászat miatt is. Behívnak, néz rám kérdőn a doki, mire mondja neki az asszisztens, hogy kismama vagyok. Azt mondja: látom. Á!- mondom. - az főként még zsírpocak. Nem - azt mondja -, hatalmasak lettek a mellei :) Ezen már elnevettem magam, és mondtam, hogy ekkorák voltak eddig is :) 

    A lényeg, hogy a fogaim rendben vannak, úgyhogy megvan ez is.

    Jövő héten megyek a Péterfybe uh-ra, 18.-ára meg az Istenhegyi klinikára van időpontom kombinált tesztre. Várom már, hogy túl legyek a 12. héten, némiképp nyugodtabb lennék.

    Ma vagyok pont 11 hetes.

  8. 2014. június 4. 19:28344.

    Szóval túl érzékeny lettem :-)

     

    előzmény:
    Babett (343)
    2014-06-04  19:27
  9. 2014. június 4. 19:27343.

    Szuper!! Rögtön megmondják az eredményt v csak pár nap múlva?

    Húú én is beparáznék, ha a bölcsiből hívnának :-)

    Ma már én is sírtam: a férjem le akart csapni egy legyet és a konyharuha végével a végén majdnem az én szememet csapta ki :-))

    Mondtam, h én t 

    előzmény:
    Kiskifli (340)
    2014-06-04  13:24
  10. 2014. június 4. 15:06342.

    De jóóó, örülök! 

    Kislányod nagyon cukiii!   

    előzmény:
    Kiskifli (340)
    2014-06-04  13:24
  11. 2014. június 4. 13:47341.

    Hurrrááá!!! :)))

     

    Kislányod meg cuki lehet, mennyi idős is?

    előzmény:
    Kiskifli (340)
    2014-06-04  13:24
  12. 2014. június 4. 13:24340.
    Alacsony kockázatot mutat a kombinált teeeeeszt eredménye! :)))))
    Boldog vagyok. 
    Úgy izgultam, h elsírtam magam, miután olvastam

    (tegnap meg felhívtak a bölcsiből - most először - napközben és miután letettem a telefont, ott is elsírtam magam. Úgy féltem, h a kislányunknak van vmi baja, de csak az érdekelte őket, h melyik az új cipője, mert ők rá akarnak adni egyet, de ő álllítja, h nem az az övé) :)))) 
  13. 2014. június 4. 07:45339.

    Sziasztok! 

    Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, elejétől olvaslak benneteket,írni nem mertem még mert voltak gondjaim. 11+1 most a pocaklakónk  

     

    Mindenkinek kellemes problémamentes babavárást kívánok. Remélem befogadtok, mint késön érkezőt  

    előzmény:
    ancsa980 (1)
    2014-04-07  14:30
  14. 2014. június 3. 21:28338.

    Igen, csak én is azért nem javasoltam, mert mondom a 2. trimeszter környékét várjuk meg. :)

     

     

     

    előzmény:
    zöldkiwi (337)
    2014-06-03  20:04
  15. 2014. június 3. 20:04337.
    Bennem már régebben felmerült a zárt topik, pont azért, mert én is leírnék sok-sok dolgot, de így visszafogom magam. 
  16. 2014. június 3. 16:13336.

    Üdv közöttünk. Szerintem nagyon kevés felelősségteljes ember nem parázna egy vérzés után. Örülök, hogy minden rendben :) 

     

    előzmény:
    Ligeia (334)
    2014-06-03  15:29
  17. 2014. június 3. 15:35335.

    Sziasztok,

     

    csak gyorsan, én is nagyon támogatom a zárt fórum ötletet :) nagyon sok minden nem írok le én sem, amit pedig szívesen megosztanék, megkérdeznék....

     

  18. 2014. június 3. 15:29334.

    Sziasztok, én is csatlakoznék :) December 14-re írt ki a nőgyógyász, 18-ra a háziorvos, ki érti ezt, nem számít.

    Mostanáig azért nem csatlakoztam, mert paráztam. A 9. hét utolsó napján volt egy vérzésem. Hamar elmúlt, de nagyon megijedtem. Másnap reggel irány a doki, hálistennek pont az én nőgyógyászom volt bent. Megnézett, nem látott problémát, Utrogestant írt fel meg egy halom Magne B6-ot. 1-2napig még volt egy enyhe barnázás, azóta semmi, de én akkor is betegre aggódtam magam.

    Aztán tegnap (2,5 hét után) voltunk megint a kórházban a kötelező vérvizsgálatra, ahol ultrahangoztak is, és láttam a babát :) Úúúúgy izgett-mozgott, hogy hihetetlen! Annyira boldog voltam, hogy majdnem elbőgtem magam, mondtam is a dokinak, aki vizsgált, hogy aggódtam a vérzés miatt. Azt mondta, valszeg a méhlepény alakult ki túl lent, azért volt a vérzés, de azóta lassan a helyére mozdult. Holnap zárom a 12. hetet. Péntekre van időpontom a nőgyógyászomnál, most a férjemet is be akarom vinni, hogy lássa az ultrahangot. Első baba, szóval nem szégyellem a parázást, de nem érte meg.

  19. 2014. június 3. 15:12333.

    Sziasztok

     

    akkor ezek szerint félreértettem és az integrált teszt nem több mint a kombinált teszt, csak más? Mert vmi olyasmit olvastam, h más a pontossága. Jaj, elvesztem :) Csak azért pörgök rajta, mert vna egy nagyon parás barátnőm nagyon parás dokiival a háta mögött és ő mindkettőn volt. 
    Kombináltat, mint írtam, tegnap csináltattam. Kicsit elvesztem. Ma utánajártam és a kislányunkkal nem csináltattam integráltat.

    Jazmine, igen, így kemény lehet a sógornőnek :( Én bent vagyok egy olyan PCOS-s társaságban (fórum), ahol nagyon nagyon sokan küzdenek. Hetek kellett, mire le mertem nekik írni, h babát várok. 

    És innen kanyarodjunk Zöldkiwi felvetéséhez: MÁR ÉN IS AKARTAM JAVASOLNI A ZÁRT FÓRUMOT. Olyan sok mindent leírnék, megkérdeznék, de amíg felismerhető vagyok, nem szeretnék :( Meg pl. olyan nehezemre esik a kislányomat és a férjemet nem nevén nevezni. Nem megy nekem ez a nyilt fórumozás. 

    Sajnálom, h többen még rosszul vagytok :(((( A fosós-hányós vírust meg külön :(

    Én még mindig kicsattanok, holott tegnap 7-re a kórházban voltam a kombi teszten, ma meg 7-re a város másik végén a vércukorterhelésen (és 11 után értem haza; fél 2-ig pörögtem a háztartáson, akkor letettem a kislányunkat aludni és fél órát nem csináltam semmit, most tanultam eddig). Pörgök ezerrel, de azért fáradok is :) Így a két napi koránkelés után kissé talán kedvetlen vagyok. 

    Gweenda, annyira sajnálom az anyós kérdést. Én megértem, mert én a volt pasival anyós miatt szakítottam (mert nem állt ki mellettem a srác, az én igényeimet a háttérbe szorította, pedig nagyon szerettük egymást, de függöt az anyjától). Aztán teltek az évek, ex-anyóssal én jóban maradtam (mert alapjában véve mindig is jóban voltunk, nem vele volt így a baj, ill vele is, de inkább azzal, h a srác nem állt ki a saját érdekeiért, anyósnak meg így volt kényelmesebb), a srác meg pár évre rá összejött egy lánnyal, aki egyáltalán nem bírta tolerálni anyós dolgait (én igen, mert alapjában véve csíptem mindig is) és nagyon megromlott a viszonyuk. Szóval én megértem milyen a rossz anyós-meny viszony. MOst nincs ilyen bajom :( SAJNOS. Mert úgy vagyok vele, h bár lenne, akkor élne az anyósom és nem lenne szomorúság az imádott férjecském szemében, ha szóba kerül az édesanyja. Viszont van lízing-anyós, aki csuda jófej :) (fiatal, vagány, rendes, és jól megvannak apósommal): :)

    Abraxas, örülök a terheléses cukornak :) Én ma voltam. Gondoltam rád. Alig bírtam leküldeni, de sikerült. Nem volt könnyű :) Viszont nem voltam roszsul utána. :) de megvigasztaltam magam egy mcdonaldsos reggeli menüvel... mennyi kalória és ch... de olyan jól esett és olyan régen nem ettem. Viszont így ebédelni nem tudtam, így msot éhes lettem... Holnapra remélem visszaáll a régi rend.

    Jazmine, nem hiszem, h nálad a hízás gond lenne, ha most is ilyen szép vékony vagy. Fura, h ezen lovagolnak. Én sajnos hízom, de hát ha mekiben reggelizem, akkor hallgass a nevem, nem?! :)

    Na, megyek vissza tanulni, amig a kislányunk nem ébred, utána irány a játszótér...: :)  

    előzmény:
    Jasmine7 (326)
    2014-06-02  16:13
  20. 2014. június 3. 10:24332.

    Sziasztok!

     

    Jajj, de jó a zárt csoport! Én szeretném, elég sok olyan téma fog itt felmerülni, ami szerintem már inkább privi. 

     

    Ancsa, sajnálom a rosszullétet. Nekem is szokott, ma reggel is futnom kellett a wc-ig, sajna reggeli róka.  Jó, hogy üres volt a gyomrom. Remélem elmúlik hamarosan neked is, nekem is.  

    Jún. 10-én megyek integrált tesztre és uh-ra is. A doktornőm Dr. Timmermannhoz küldött, pontosabban erősen javasolta. 

     

    Zöldkiwi sajnálom. Jobbulást! Már csak az hiányzott.

     

    Hízás, én továbbra is 49 kg vagyok. 52 kg-ról indultam. Ha vége ennek az émelygős időszaknak, tudom kicsit elszalad a ló velem is.  A doktornőm és a védőnőm is kicsit szigorú ebben a kérdésben. Előző terhességemnél a doktornő minden alkalommal beírta a kiskönyvembe, hogy diéta. pedig azért olyan sokat nem híztam, 64 kg-val mentem szülni. Mind1, állította, jobb nekem ha eleve figyelek a súlyomra, és nem akarok szülés után fogyózni. Főleg, hogy szoptatás alatt nem is lehet. 

     

    11+6 

     

  21. 2014. június 3. 09:59331.

    Sziasztok!

     

    zöldkiwi: A zárt csoport szerintem jó ötlet! Támogatom! 

     

    Én még mindig küzdök a rosszullétekkel. Ma reggel is rosszul lettem a bolt közepén.   No de majd csak túl leszek rajta.

     

    Csibirka vajon hogy van?? Ha gép közelben vagy,létszi írj magatokról pár sort! 

     

    Gweenda: Sajnálom az anyós problémát!

     

    Jasmine: Mikor lesz a 12. hetes UH. ?

     

     

    Ancsa 13+0 

    előzmény:
    zöldkiwi (329)
    2014-06-03  09:25
  22. 2014. június 3. 09:56330.
    Én benne vagyok. Szerintem aki decemberre várja a babját és akart csatlakozni, megtette.
    előzmény:
    zöldkiwi (329)
    2014-06-03  09:25
  23. 2014. június 3. 09:25329.

    Sziasztok! 

     

    Én nem csináltatok integrált tesztet, mivel megcsináltattam a kombináltat.

     

    Én hízásban most jó vagyok, tartom a súlyom, igaz, hogy oda is figyelek nagoyn, hogy mit eszem. Semmi édesség, cukor, kenyér.

     

    Viszont úgy néz ki, összeszedtem valami hányós-fosós vírust, úgyhogy egy éjszaka alatt sikerült fogynom 2 kg-t...  tudom, hogy ez csak víz, meg pikk-pakk visszajön, de most egész elégedett vagyok a mérlegünkkel! 

     

    Anyós téma: nekem már nincs ilyen gondom. 

     

    Nem akarunk zárt csoportot?  

  24. 2014. június 2. 20:26328.

    Sziasztok!

     

    Megvolt a terheléses cukor, magánrendelőben csinálták 2000 Ft-ért... és minden fillérjét megérte. Először is fél liter vízben oldották fel sok-sok citrommal a cukrot, így az íze kellemes limonádé jellegű volt, szívószállal szívogattam és arra gondoltam, hogy mojitot iszom :) (ezt ajánlom mindenkinek)

    A bökéseknél fektettek és a közte levő fél órában egy pihenőszobában feküdtem, olvasgattam, félóránkét belém tukmáltak néhány korty vizet. Vinnem kellett szendvicset, amit második bökés után azonnal meg kellett ennem és csak 10 percre rá mehettem el.

     

    A cukrot jól bírtam, nem lettem rosszul, de sajnos az utcán a sarkon leesett a vérnyomásom, visszafordultam, pont a rendelő küszöbéig bírtam... és berogytam szégyenszemre. Még egy fél órát ápolgattak, mire haza bírtam menni. Hiába, a vérvételektől besokkolódok és mindig a friss levegőn leszek rosszul, ez már évek óta így van, idegesítő. 

     

    Az integrált tesztre én 25-én megyek, mindenképpen meg akarom csináltatni. Rengeteg kiadás van úgyis, ez már nem oszt, nem szoroz, és megéri a nyugalmamat.

    előzmény:
    Kiskifli (325)
    2014-06-02  14:49
  25. 2014. június 2. 19:05327.

    A hízás nálam is fenn áll. Mivel amúgy is jelentős súlytöbblettel indítottam, így eléggé elkeserít a látványom, de ez van.

     

    Páromnak régebben nagyon jó kapcsolata volt az anyjával (szinte már irritálóan soknak tűnt), mondhatni anyja pici fia volt. Aztán jöttem én. Anyósom a kapcsolatunk elején (mikor még úgy volt vele, hogy csak azért vagyok, mert kielégítem a fia szexuális igényeit) velem is nagyon aranyos volt, kedveltem. Aztán mikor komolyabbra fordult Krisztiánnal a dolog, akkor már kimutatta az igazi énjét. Mindent kifogásolt, amit tettem. Folyton azt éreztette velem, hogy én nem vagyok elég szép, elég jó az ő fiához, mígnem ezt én is elhittem. Az önbizalmam a béka segge alá került. Bár páromnak feltűnt, hogy bármi van, az anyja és én mindig máshogy adjuk elő a történteket, sokáig nem akarta elfogadni, hogy szülője talán mégsem az, akinek ő hitte. Anyós addig-addig ármánykodott míg végül szakítottunk is. Fél évig voltunk külön, ez idő alatt kedvesem átlátott a szitán, és rájött, hogy mégsem engem ismert félre, hanem az anyja hazug.

    Kibékültünk, albérletbe költöztünk, azóta a kapcsolatunk felhőtlen. Anyjában nagyot csalódott, csak azért tartja vele a kapcsolatot, mert mégis felnevelte, de ennyi. 

    Én próbálom minden emberben megtalálni a jót, de rá kellett jöjjek, hogy anyósom egy végletekig megkeseredett, gonosz ember. És ezt nem a gyűlölet mondatja velem... :(

    Viszont nézzük a dolog jó oldalát (mert persze ennek is van). Akárhányszor találkozom anyóssal, egyre jobban csodálom a páromat, hogy egy ilyen szülő mellett milyen jó ember lett belőle :)

     

    Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett. Ez még a tömör verzió volt. Órákig tudnék mesélni a gonoszságairól, de egyrészt nem terhelnék ezzel senkit, másrészt rájöttem, hogy magamnak ártok azzal, ha egyáltalán csak gondolok rá :)

     

     

    előzmény:
    Kiskifli (325)
    2014-06-02  14:49

Címlap

top