Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. június 2. 16:13326.

    Sziasztok!

    Örülök, hogy van itt élet. Mindig olvaslak benneteket, de reagálni nem nagyon jut időm. Nekem kezdenek múlni a tüneteim, aminek azért rülök, mert egyre többet hánytam. Van még egy kis émelygés, de kibírható. Inkább savasodom, ami nagyon rossz. 

     

    Szerdán megyek először a védőnőmhöz, akkor leszek 12 hetes. 

     

    Kiskifli, nekem lesz integrált teszt, 10-én megyek. Ha voltál kombinált teszten, akkor miért gondolkozol rajta? Illetve azt is 12-13 hetesen kell csinálni. A 2 teszt között 1 vérvétel különbség van.  

     

    Gweenda, sajnálom.   Nekem sógornőm nem örült annyira, de csak azért, mert ő is szeretne már babát, és rosszul érinti, hogy nekünk már a 2. jön. Meg is jegyezte kicsit rossz szájízzel, hogy jól belehúztunk. Nem haragszom rá, mert valahol tudom mit érez, de van még ideje, csak 22 éves. Én 32. Anyós nagyon  örül, hogy lesz még egy unokája. Igaz, elsőnek is fiút akart, tiszta depis lett, hogy kislány, most abban reménykedik, hogy kisfiú lesz. Illetve sógornőm kitalálta azt is, hogy mire ő szül, addigra a mi gyerekeink totál belepik anyós szívét, és az ő gyerekeit nem fogja szeretni. Tiszta dili. 

     

    Babett, a védőnőd szerintem arra gondolt, hogy azzal a kütyüvel tudja akkor hallgatni a szívhangot, ami neki van. A hasadra teszi kívülről. Eléggé sokkoló, mire megtalálja a szívhangot.  

     

    Ancsa, klassz, hogy rendben van minden. Sejtettem, hogy a fiaid odáig lesznek. Aranyosak lehetnek.  

  2. 2014. június 2. 14:49325.

    Sziasztok, 

     

    Gweenda, ezt az anyós dolgot nagyon nagyon sajnálom :((( A párod mit szól hozzá? nekik jó a kapcsolatuk? :( Egy településen laktok?

    Tünetem nekem sincs még mindig semmi, csak hogy nő a pocakom (és hízom).

    Abraxas, tényleg szuper volt a régi védőnő (amúgy szakmailag is + indig lehetett rá számítani). és annyira kedves is volt. Még mindig elhívjuk néha babázni, ha a csajokkal találkozunk. :)
    Jövőbeli dédi :)))) még sok boldogságot neki!

    Voltam ma 12. heti uh-n (kombinált teszttel), meg megkaptam a múltkori vérvétel eredményem. Minden rendben. :) Babát én nem láttam, mert az anyai monitor elromlott, de kaptam egy csomó képet + hallottam a szívverését. A kislányunk meg volt illetődve :) Mivel csekket kellett a vérvételhez bemutatni, jól elhúzódott (mire találtunk egy postát). 7-re mentünk a kórházba és fél 11-re értünk haza. Igaz, közben elvittük a kislányunkat bölcsibe (családi napközi) + reggeliztünk. De jó volt a férjemmel kicsit kettesben lenni :) 

    Érdekes, valahogy nem akaródzik elmondanom az embereknek. Az első hetekben közléskényszerem volt, most meg ha vhol szóbakerül elmondom, de amúgy nem. Pénteken voltam mulatni a kollegáimmal és mindenki kérdezte, h mikor megyek vissza és vhogy képtelen voltam megmondani, h babát várok (a főnököm tudja, sőt, papíron vissza is vettek és most szabadságon vagyok, de ugye ezt a kollegáim nem tudják). Meg összefutottam a férjem egyik nagyon kedves ismerősével, aki kb. kéthetente eljön hozzánk és neki sem mondtam el. Nem tudom, miért nem. 

    Az lenne a kérdésem, hogy integrált tesztet csináltattok-e?

     

    előzmény:
    Gweenda (324)
    2014-06-02  09:39
  3. 2014. június 2. 09:39324.

    Sziasztok lányok!

     

    Kiskifli: tényleg nagyon tündér védőnénitek volt, irigylésre méltó :)

    Nem panaszkodom azért én sem. Még csak kétszer találkoztam ugyan a védőnővel (egyszer én mentem, egyszer ő látogatott meg), de nagyon szimpatikus. Szomszédunkban van két kislány, hozzájuk is ő járt, nagyon kedvelik. Segítőkész, aranyos.

     

    Abraxas: én párom is kihagyta volna az összebújást, pláne hogy veszélyeztetett vagyok, de aztán csak kieszközöltem magamnak a tutit :D

    Úgy vagyok vele, hogy ami nekem jó, azzal nem árthatok a gyermeknek sem :)

     

    Tünetmentes vagyok még mindig. Ez abból a szempontból jó, mert ugye teljesen jól viselem a várandósságot, viszont ha meg rosszul volnék, legalább tudnám, hogy a picúr jól van. Mondjuk most még istenes, annyira nem aggódom. Múlt hétig gyönyörűen fejlődött, bízunk benne, hogy ezt folytatja a továbbiakban is :) Szerdán megyek a dokimhoz, bár szerintem uh-t most nem fog csinálni, de majd kiderül.

    Aztán jövő héten megyek a 12. heti uh-ra a kórházba. Reméljük, minden rendben lesz :)

     

    Nem tudom, említettem e már itt, de anyósommal nem épp felhőtlen a viszonyunk (ez nagyon finoman van fogalmazva), ezért nem is nagyon akartam elmondani neki. Sógornőmék végül addig mondták a magukét, hogy párom elmondta. Háááááát, nem volt őszinte a mosolya.

    Nem is értem ezt igazából. Az, hogy engem nem kedvel, egy dolog. Nincs is szükségem rá.  De hogy valaki ne tudjon örvendeni egy gólyahírnek....

    Még egy "idegen"-ről is, ha meghallod, hogy babát vár, örülsz neki, nemhogy a családban.

    Nem is tudom, mire számítottam, de ez akkor is kiakasztott. Nem a figyelmére áhítozom, a legkevésbé sem érdekel, de mégis csak édesapa lesz a fiából.

    Bocs, de ez kikívánkozott belőlem :)

     

    További szép babavárást mindenkinek! Amint történik valami említésre méltó, jelentkezem :)

  4. 2014. június 1. 11:12323.

    Hú Kiskifli, nagyon irigyellek a védőnődért és ezekért a barátságokért! Annyira jó lenne, ha valami hasonló itt is kialakulna, mert eléggé el vagyunk szigetelve. Gyönyörű helyen lakunk, kertvárosban, de itt nem nagyon ismerek senkit, mert a barátaink 99%-a gyerektelen. Talán majd a védőnőn keresztül.

    Kedden megyek hozzá, a hangja alapján nagyon fiatal lehet. Én annyira nem bánom ezt, mert nálam tuti mindenki többet tud a kisbabákról. Régi vágású védőnőnek meg itt van a jövőbeli dédi: idén ünnepelte a védőnői vizsgájának 60. (!!!) évfordulóját. Múltkor beszélgettünk erről, és meglepődtem, hogy az ötvenes években milyen "modern" nézeteket tanítottak: semmi teáztatás, egyedül alvás, sírni hagyás. Ezen nagyon meglepődtem, azt hittem abból az időből való a ridegtartásos szemlélet, de mégsem. 

    előzmény:
    Kiskifli (322)
    2014-06-01  10:56
  5. 2014. június 1. 10:56322.
    Sziasztok, még mindig kesergek a múltkor elszállt kisregény miatt. Tényleg mindenkinek írtam, tök hosszú lett és tessék... régen nlc-ztem már és elfelejtettem, h időnként csinál ilyet és érdemes egy ctra+ctrc-t nyomni, mielőtt elküldöm :(

    Védőnő: nekünk tökéletes védőnőnk volt a kislányommal. Azért használok többesszámot, mert az a Tündér összehozott a környék jófej kismamáival (hárommal), akiknek egyszerre született gyerekük és hasonló társ-i rétegből származtunk. Mi nem akartunk, mind a négyen ellenálltunk, h vadidegenekkel ismerkedjünk, de ő annyira eröltette és addig csűrte csavarta a dolgot, amig sikerült neki (nem erőszakosan, inkább kedvesen, bátorítva) és így neki köszönhetek egy olyan barátságot, hogy csak na. Tudom, hogy erre a lányra bármikor számíthatok. :) Vigyáztunk egymás gyerekére, kimenőt adtunk a másiknak, a férje amikor azt hittem, h betörtek hozzánk jött nagy kalapáccsal betörőt kergetni, az én féjrem felvette őt, amikor követték az utcán (az ő férje edzésen volt és nem vette fel a telót), egyszer bezárta magát a lakásba az 1 hetes kisfiával, akkor is kiengedük, ez volt az első találkozás pl :)) :). Nagyon hálásak vagyunk a védőnőnknek, h nem hagyta és érezte, h mi jóban lennénk (mellesleg egy szűk bp-i belvárosi utcában egymásra néztek az ablakaink, kvázi beláttunk egymás lakásába és soha nem láttuk egymást korábban). 
    Na és a másik két kismamával is rengeteg közös programot csináltunk, főleg az első egy évben, amikor még mindenki otthon volt és még nem ütközött ki a gyerekek eltérő habitusa/igénye (egyik szeret játszóterezni, másik utál stb.) Annyira jó volt, h mi így elvoltunk. És vki mindig ráért. Szerintme én azért fogytam vissza ilyen hamar, mert a csajokkal annnnnnnyit sétáltunk. Volt olyan, h az oktogontól felmentünk a várba meg vissza télvíz idején gyalog és ez nem ritka volt. És annnnyit nevettünk, de annyit. :) A mai napig tartjuk a kapcsolatot annak ellenére, h ketten elköltöztünk. pont tegnap találkoztam az egyikőjükkel. De azért sokat lazult, de akkor annyira jó volt. Véd és dacszövetség volt és hatalmas támogatás. 

    Aztán ez a Tündér nyugdíjba ment és kaptunk egy kb velem egykorú flegma csajt. Én már a látványától kiugrom az ablakon, pedig nem ez nálam nagyon ritka. Pl. mindennel úgy van, h jaaaj, majd ráér, aztán egy oltás ismétlésről majdnem lecsúsztunk. Elköltöztünk és nem hiszitek el, fél évig (novtól mostanáig) könyörögtem neki, h küldje át a papírjaimat az új helyre (még a régire jártunk dokihoz, ezért találkoztam vele ennyit). 

    Az új meg... még kóstolgatom, de nem értettem, miért kellett a kétévesemet múltkor vinni terhesgondozásra (apuka itthon volt) és nem engedte, h bármit csináljon, egy széken kellett ülnie... ill kellett volna és többször szólt, h nem tud tőle dolgozni, amikor pedig egy nagyon kedves kislány, csak eleven. Szóval vele még ismerkedem, de nem volt vmi sikeres a kezdet. :(

    Sport: én edzésre nem járok most, nem fér bele az időmbe sajnos, viszont ahova tehetem direkt nem kocsival, hanem biciklivel megyek, így mozgok azért eleget, úgy érzem nagyon energikus is vagyok. :) Ettől a héttől meg ha végre meggyógyulok (remélem), akkor gondoltam járok vizi-tornára. Nekem fontos, h csak olyan helyre tudok menni, ahol van gyerekmegörző is. A terhesség előtt kocogtam, azt nem kívánom és nem is akarom eröltetni. A kislányommal vizi-tornára, meg senior tornára jártam :)))) (én voltam mindkettőn mindig egyedül, tök jó volt). 

    holnap kombinált teszt :) 

    Abraxas a kérdésedre: én nem féltem magamat. Háborús övezetben is születnek gyerekek. Szóval én kb. mindent csinálok, mint előtte, csak nem kocogok, ill. pl. lemondtam arról, h tegnap falat másszak (gyereknaon voltunk és volt egy szuper mászófal, ami felnőtteknek is jó volt, én meg tök szeretek mászni). :) Meg a cseresznyeszedést is kihagytam, de csak mert féltem, h lepotyogok. Amúgy mindent csinálok kb. :) 

  6. 2014. június 1. 08:50321.

    Sziasztok!

     

    Nekem a harmadik védőnőm van mióta gyerekem van. Mindegyik aranyos volt, szerencsére, meg hát a második gyerektől kezdve már nagyon nem volt jelentősége a gyakorlati dolgoknak, mármint úgy értem, hogy sok újat nem tudott mondani, de szerencsére nem is akart, és nem mászott az életünkbe.

     

    Sport: én járok folyamatosan. Kb. 2 hetet hagytam ki, mikor nem jött meg, de utána folytattam, nyilván nem ugyanazzal az intenzitással és nem akkora súlyokkal. Én súlyzós edzésre járok, heti háromszor 1 órát.

     

    Viszont pont most néztem, hogy gigantikus narancsbőröm lett...   

     

     

  7. 2014. június 1. 07:45320.

    (Utálom ezt az ipadet) ...tökre örültem, aztán a vizsg végén közli, h elmegy nyugdíjba. És ki jött helyette? Egy kezdő :-(

     

    én most nem sportolok semmit, el is kezdtem durván narancsbőrösödni, úgyhogy muszáj lesz valamit. Én gyorssétára gondoltam, úszni utálok...

     

    előzmény:
    Babett (319)
    2014-06-01  07:39
  8. 2014. június 1. 07:39319.
    Én mindig kifogom a védőnőket! A fiamnál egy huszonpáréves lány volt, aki tankönyvszerűen mondta fel mindig az anyagot, főleg a gyerekbetegségekkel szeretett riogatni, de egy hasznos v praktikus tanácsot nem tudott adni. Azóta elköltöztünk és egy nagyon szimpi 60 körüli, mindent látott már védőnő volt a körzetes, akit a fiammal ugye fel kellett keresni, 
    előzmény:
    abraxas (317)
    2014-05-31  22:21
  9. 2014. május 31. 22:26318.

    Babett, mi is a 12. hétre programoztuk magunkat, pedig ha eddig sima ügy volt, vélhetően az is marad (kopkopkop). Én atomerős termékeny ősanyának  érzem magam, amihez vsz hozzájárul, hogy nagyon sokat pihenhetek, de ettől függetlenül úgy várom a 12. hetet, mint a Messiást.

     

    A férjem úgy félti, hogy próbált megdumálni, hogy a 12. hétig hanyagoljunk mindennemű összebújást... De nem hagytam magam  Biztos vagyok benne, hogy ha nem lehetne, akkor szólt volna a doki. Mivel ez nyílt topik, nem teszek fel ilyen kérdést, mert tudom hogy nem mindenki olyan szabadszájú témában, mint én, úgyhogy nem erőltetném ;)

    előzmény:
    Babett (313)
    2014-05-31  20:08
  10. 2014. május 31. 22:21317.

    Dehát a 0. vizsgálaton, 6 hetes korban UH lehetett hallani a pulzálást, ki is van nyomtatva az UH leleten....

    Nem értem a védőnőt, komolyan.

     

    Más: Ti tornáztok valamit? Terhestorna, jóga, kocogás, bringa, úszás? 

    előzmény:
    Babett (313)
    2014-05-31  20:08
  11. 2014. május 31. 20:26316.

    Nyugodtan tudtam végig enni egy étkezést.(2év) :-)

     

    gondolom most is nagyjából így lesz, bár a hastól azért félek, hogy már nem megy olyan könnyen vissza...

     

    mindenkinek további szép hétvégét! 

    előzmény:
    Babett (315)
    2014-05-31  20:23
  12. 2014. május 31. 20:23315.

    Már megint lefagyott :-(

     

    én amúgy 9-én meegyek UH-ra és 16-án kombinaltra, amikor már a 13. Hetet is betöltöttem, de azt mondta a dokim, hogy nem baj. Fura.

     

    én a fiammal 16 kg-t híztam, ami szép lassan le is ment rólam, sőt a végén kevesebb voltam, mint terhesség előtt (54kg), és csak akkor állt meg a fogyás, amikor már néha 

    előzmény:
    Babett (314)
    2014-05-31  20:16
  13. 2014. május 31. 20:16314.

    Az előbb lefagyott, úgyhogy így folytatom. Szóval irigylem azokat, akik már túl vannak rajta és persze nagyon örülök, hogy mindenhol minden OK, nekem ezt is megható olvasni.

     

    apropó sárkányosodás, én inkább csak érzékenyebb lettem, de alapvetően boldog, félmosoly mindig van az arcomon. De azt gondolom, hogy a hormonok mindenkinél máshogy tombolnak és a párok igenis ezt értsék meg, és legyenek türelmesek, elnézőbbek. (Persze nem szabad ezzel visszaélni ;-) És egyébkent főleg azért, mert ez még semmi szerintem ahhoz képest, ami a szülés utáni első pár héten végbemegy a nőkben, főleg első gyerekeseknél, megtetőzve egy állandó hulla fáradtsággal, ami önállóan is nagyon nyűgössé tudja tenni az embert. Nekem legalábbis ez volt az első gyerekkel, sztem a 2.-kal most már azért könnyebb lesz, főleg azért, mert tudom mire számíthatok, nem lesz annyi para stb. 

    előzmény:
    Babett (313)
    2014-05-31  20:08
  14. 2014. május 31. 20:08313.

    Jó, hogy nekem a védőnő azt mondta, hogy a szívhangot csak a 17-18 héttől lehet hallani :-)

     

    Én arra programoztam be magam, hogy a 12. Hét után már nem lehet semmi baj, úgyhogy nagyon irigylem

    előzmény:
    viragb88 (311)
    2014-05-30  11:36
  15. 2014. május 31. 16:21312.

    Sziasztok!

     

    Mi is túl vagyunk a 12. hetes UH-n. Mindent rendben találtak,nagyon helyes kis izgő-mozgó pici babát láttunk.  Megdicsérte az uh-s,hogy nagyon szép kisbaba,a neme még nem látszott.  Nagyon jó volt látni,meg is könnyeztem. Méreteiben talán 2 nappal volt nagyobb,de minden határértéken belüli volt. Nagyon mozgékony volt, aminek örültem. Valahogy úgy gondolom,hogy biztosan erős,egészséges ha ennyit mozog. Lehet hülyeség,de jó ezt hinni. 

    Megkaptam a 16 hetes AFP-hez a papírokat,4 hét múlva kell mennem a vérvételre. Addig el kell intéznem a belgyógyászatot. Mivel az előző terhességnél ITP-s lettem,így lehet többször kell majd a bel.-re mennem. Most is kicsit alacsonyabb a thrombocyta értékem,de szerintem még nem vészes,egyébként sem szokott túl magas lenni. Remélem azért minden rendben lesz. 

    Szerdán a fiúknak is elmondtuk a nagy hírt,nagyon örültek ,azóta is állandó a simogatás,has puszilgatás. Persze az egész ovit tele kürtölték a hírrel... 

     

    Mindenkinek szép hétvégét kívánok! 

     

    Ancsa 12+4 

  16. 2014. május 30. 11:36311.

    Sziasztok!

     

    Na végre géphez jutottam, mert nagy házfelújításban vagyunk....

     

    Örülök, hogy szépen nőnek a kicsikék:)

     

    Én holnap megyek uhra, június 13.-án megyek az Istenhegyire kombinált tesztre. Szerencsére pár napja már nem hányok, remélem végleg elmúlik:)

     

    Képzeljétek nagyon parás vagyok ezért vettem magzati szívhang hallgatót, szuper hogy hallhatom a szívét dobogni, egy parával kevesebb, mindig attól rettegtem amitől Abraxas is hogy megyek uhra és nincs szívhang... Most meg attól, hogy ha van szívhang akkor ugye nő is rendesen:) Vááá

    Hízás:  az első babával 56 ról 86 ra híztam na ettől megint rettegek, de szerencsére még csak két kilót híztam, pedig mindent kihánytam, szoktam mondani a páromnak, hoyg az a kiló pont a mellem súly:)

     

     

    Őssejtet mi se vetetjük le.

     

    További szép bababvárást!

  17. 2014. május 30. 10:48310.

    Zöldkiwi, én IR-es vagyok, azért néznek terheléses cukrot, mert ha nem ok, akkor vissza kell térnem a Merckforminra. (Legújabb ajánlás szerint, ha nem ok a cukor, akkor a terhesség végéig kell szedni)

     

    Én már hozzászoktam a cukros lötyihez, évente volt hozzá szerencsém. De akkor is fujj. Annyi vigasztal, hogy a magánrendelőben veszik le a vért, ahol van egy szoba feküdni közben. Bár emlékeim szerint három, vagy négy pontos lesz, úgyhogy agyon fognak böködni.

     

    AZ őssejtlevételnek utána néztem, és határozottan nem akarom. Persze anyósom köti az ebet a karóhoz,  de basszus akkor sem fogunk félmilliókat kifizetni egy teljesen bizonytalan dologért.

    előzmény:
    zöldkiwi (303)
    2014-05-28  12:53
  18. 2014. május 29. 15:03309.

    regényt írtam, és elszállt, így kérlek, vegyétek úgy, h mindnekinek reagáltam. 
    Röviden: őssejt nem (utánajártam nagyon alaposan)

    Uh-osoknak gratulálok :)  

    előzmény:
    abraxas (291)
    2014-05-27  07:19
  19. 2014. május 29. 12:22308.

    Sziasztok! Tegnap voltam a 12. het genetikain. Reggel a kotelezon a MAV-ban, ott 57mm volt, 1,3 a tarkoredo, es nem tudtak mi lehet a neme, es a doki 12+1-nek  saccolta. Delutan mentem maganba kombinaltra, biztos ami tuti, na addig megnott mert mar 64mm volt, a mar csak 1,1 a tarkoredo es valoszinusithetoen lany, es persze 12+3 volt (ami a valos szamitas).

    Na ezert nem mindegy hol es ki nezi az UH-t. Nyilvan a fizetos alaposabb, kaptunk kepekt, DVD-t, szuper volt. :D

     

    en ma jelentettem be a HR-en, hogy mi a szitu, azt mondta barmikor bevihetem az adokedvezmenyhez az igazolast, utolag is igenyelheto, cask ne decemberben legyen, uh en 3 het mulva megyek dokihoz, akkor kerek, mert tegnap ez eszembe sem jutott. szerencsere nalunk orulnek ha valaki babat var, ebbol a szempontbol jo a multi. :)

  20. 2014. május 29. 11:02307.

    Nálunk tuti nem így számolják a 91 napot. Sem az orvos, sem a védőnő. Csak azt az egyet nem értem, hogy miért nem lehet egységes számolási módszereket alkalmazni?

     

    A védőnőt sem értettem, mert vagy 3 percig nézte a papírjaimat, hogy mensi szerint 11+4 volt, az uh. szerint meg 12, és hogy van egy fél hét eltérés. Na és????? Mi a fenét befolyásol? Biztos a gyereket nagyon fogja izgatni születésnél, hogy neki még mensi szerint bent kellene lennie, vagy uh. szerint már indulni kéne kifele... 1-1,5 hét eltérésnél még érteném, de így...

     

    Még valamit akartam írni, de elfelejtettem. 

     

     

    előzmény:
    Babó2014 (306)
    2014-05-29  09:08
  21. 2014. május 29. 09:08306.

    Sziasztok!

     

    A 91 nap :7= 13 hét. Tehát pont 13+0-nál lesz 91 napos. Nekem a dokim azt mondta, hogy a betöltött 12. hét után állítják ki a papírt. Itt a doki vagy a védőnő is kiállítja. A doki minden papírból, beutalóból stb... hagy aláírva a védőnőknél, így ezeket ők is ki tudják adni. Az előző terhességem alatt pl. nem találkoztam a helyi nőgyógyásszal. Jártam a saját dokimhoz, a vizsgálatokra a beutalókat meg a védőnéni kiállította. Sajnos a régi dokim elment nyugdíjba, így most sztk rendelésre járok, de lassan kellene választani egy dokit a kórházból, ahol szülni fogok. Bár a múltkor a védőnő azt mondta, hogy még látja szülési zárójelentéseken a régi dokim nevét, lehet, hogy még mindig vállal szüléseket. Fel kellene hívni.

     

    Most kicsit béna voltam az uh-on. Valamiért most az volt a fóbiám, hogy nem lesz jó a tarkóredő, így amikor mondta a nő, hogy 1,9, úgy megkönnyebbültem, hogy az ujjszopásról pont lemaradtam. Azt pont nem láttam. Pedig vannak jó pillanatok. A kisfiam az egyik vizsgálaton a gép levétele előtti pillanatban pont odakapta a kezét a vizsgálófej elé, így a képernyőn a kis kezét lehetett látni, az öt ujjacskájával. Még a szonográfus is megjegyezte, hogy mintha el akart volna köszönni, integetett egyet. Meghatódtunk, pedig valószínűbb, hogy zavarta az uh. és csak védekezni akart ellene.

    előzmény:
    zöldkiwi (303)
    2014-05-28  12:53
  22. 2014. május 28. 20:15305.

    Szerintetek ezt miért nem lehetett egy héttel korábban?!!!

     

     http://www.nlcafe.hu/baba/20140528/terhes seg-fonok-nyilatkozas-alkotmanybirosag/

  23. 2014. május 28. 19:31304.

    Sziasztok lányok!

     

    Tegnap elmentem az SZTK-ba kérni egy uh-t, mert a védőnő és az istenhegyi klinikás nő is uh leletről kérdezett, az meg nekem nincs. Persze benne volt az is, hogy legalább láthatom a picúrkánkat :)

    Tökéletes, 29 mm-es volt, ami pont megfelel a korának (9+6). Doki mutatta, nézzem, hogy mocorog. Hadonászott a kis kezeivel, nagyon boldog pillanat volt :) Ma töltöttem ugye a 10. hetet, némiképp megnyugtató, mert jóval kisebb a vetélés kockázata.

    Főnököm nem kicsit felbosszantott. Ugye múlt héten voltam nála bejelenteni, hogy mi a helyzet. Akkor tök normális volt, mondta, hogy ne foglalkozzak semmivel, majd ők mindent megoldanak. Mikor mondtam, hogy ha tehetem, szeretnék még visszamenni dolgozni, akkor is azt mondta, inkább maradjak otthon, nehogy baja legyen a babának. Erre tegnap este felhív, hogy be kellene menjek, mert át kell adjam a leltárt, és szakítsam meg a táppénzt. Mondtam, hogy ez nem így működik. Szívesen bemegyek segíteni, ha baj van, de hivatalosan nem dolgozhatok, mert megbüntetnek engem is, az orvost is. Egyrészt én teszek szívességet azzal, hogy bemegyek dolgozni INGYEN, másrészt basszus, veszélyeztetve vagyok, és még egy köszönömöt sem kapok. Ráadásul betalált azzal, hogy úristen az egyik kolleganő július 7-től szabira megy, addigra meg tudom ígérni, hogy visszajövök?! Az agyam elszállt. Mondtam, hogy semmit nem tudok megígérni, mert ezt rajtam kívül álló okok befolyásolják.

     

    Tünetek: szerencsés vagyok, tényleg semmi bajom. A melleim feszülnek, és puffadok, de ennyi.

     

    Sárkányság: ebben is szerencsés vagyok én is, és a párom is. Még annyira sem vagyok hisztis, mint általában. Kiegyensúlyozott vagyok, és boldog. Még a munkahelyemen is mondták (pedig nem is tudják még), hogy ragyogok.

     

    Őssejt levétel: mi nem csináltatjuk. Felesleges. Irtó sokba kerül, és hiába veszik le, és őrzik itt a vért, ha még nem tartunk ott, hogy itt működjön ez a módszer. Legfeljebb Kínában tudnák megcsinálni, ha bármi baj lenne, de az még plusz x millió forint. 

     

    Hízás: én elvileg ott vagyok, ahonnan indultam, bár látszatra a puffadás miatt nem :) Mondjuk sajnos rajtam egyébként is igen sok felesleg van, 73 kg vagyok a 163 centimhez :(

    28-29 éves koromig botsáska voltam, 45-48 kg között mozogtam, aztán jött a hormonzavar, IR, PCOS, és egy év alatt híztam fel 84!!!-re. Azt sikerült lejjebb tornáznom, de mivel hormonkezelést is kellett kapjak, hogy legyen peteérésem, ez sem volt jó hatással a súlyomra. Mindegy, igyekszem a várandósság alatt nem túl sokat felszedni, aztán szülés után, ha már lehet, nekiállok ledolgozni a felesleget. Egyébként is folyamatban volt, mert terveztük az esküvőt, de ez most picit eltolódik :)

     

     

  24. 2014. május 28. 12:53303.

    Sziasztok!

     

    Abraxas, jó, hogy helyre állt a béke, maradjon is így!  

     

    Mi a francnak csináltatnak már a 10. héten terheléses cukrot???? IR-es vagy???? Vagy minek???

    Nekem szerencsére csak 2-3 hét múlva kell mennem, és akkor is zsömle+tej kombóval. A cukros szart nem ittam volna meg... tudom, hogy ennek semmi értelme mellesleg, de mondjuk a terheléses vc-nak sincs, ha csak éhgyomrit néznek, meg a '60-t... márpedig itt úgy megy.  A későbbi terhelésesen meg éhgyomrit néznek meg 120 perceset... 

     

    AFP-t lehet már nem is csináltatok, a kombinált megvan, júli 1-től meg eltörlik a föld felszínéről az AFP vizsgálatot amúgy is...  

     

    Mi nem vetetünk le őssejtet. Érdemes utána olvasni, hogy a gyakorlatban és a valóságban hogyan is működik az őssejtek felhasználása, és milyen betegségeknél lehet használni.  

     

    Babó, te hogy kapod már most a családi adókedvezményt??? Az a 91. naptól jár. Vagy az már megvan??? Nekem a 11+4 volt a 81. napom, tehát ha ebből indulok ki, akkor a 12. héten még nincs meg a 91. nap.

     

    MiniPandus, én ma virslit ettem sült sajttal. Nem voltam ma valami nagy formában kreativitás tekintetében. 

     

    Én még szedek terhesvitamint, nem tudom meddig, de én nem eszem túl sok zöldséget, és most nem tudom, hogy gyümölcsből is mit fogok bírni. Mert pl. az epertől csikar a hasam, amit eddig soha nem tapasztaltam. Gondolom a cseresznye sem lesz sokkal jobb, meg a dinnye.

     

    És van egy-két dolog, ami nincs benne a gyümölcsökben/zöldségekben (omega3, jód, stb.)

     

    Aztán meg lehet lusta leszek szedni, volt már arra is példa  

     

     

     

     

  25. 2014. május 28. 09:51302.

    MiniPandus, én ma egy gyors virslis lecsót fogok főzni, no még nem idényzöldségből, mert az egy kicsit drága lenne, hanem pirítok jó sok friss főzőhagymát és konzerv lecsót teszek rá, meg frankfurti virslit. Rizzsel. (ami elvben barna, de most nem az lesz) Nyamm.

     

    Holnap pedig Szatmári Feri féle citromos karalábéfőzeléket csípős csirkemellcsíkokkal.

     

    Hétvégén pedig fejtett babból nyári bableves.

     

    Ja, ha már zöldségek: a dokim a 12. héttől leállít az Elevitről, mert szerinte nyári hónapokban ez csak felesleges pénzkidobás lenne az esetemben, mert a vérképem tökéletes.Ennek nagyon örülök, a friss zöldségeknél szerintem kevés hasznosabb dolgot ehetünk.

    előzmény:
    MiniPandus (300)
    2014-05-28  09:28

Címlap

top