Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. május 28. 09:32301.
    Babó, de jó :)) lehetett tényleg látni, hogy szopja az ujját?
    előzmény:
    Babó2014 (299)
    2014-05-28  09:23
  2. 2014. május 28. 09:28300.

    Sziasztok,

     

     

    Abraxas, szuper! :) ( egyidősek vagyunk :) , mi sem hagyjuk ki az integrált tesztet. )

     

    Férjed meghatódott nagyon?

     

    Mi nem fogunk levetetni őssejtet. 

     

    Hogy vagytok ma? Ki mit fog enni? ötletem sincs...

    előzmény:
    abraxas (298)
    2014-05-27  21:54
  3. 2014. május 28. 09:23299.

    Sziasztok!

     

    Köszi, azért jobban vagyok, de most meg a férjem kapta el. A gyerek bírja a legjobban, pedig Ő hozta haza a vírust.

    Tegnap voltam Debrecenben a genetikán, az uh-on annyira ficánkolt, hogy alig tudták megnézni. Mondta is a szonográfus, hogy ez egy jó kis mozgékony fiúcska lesz. Kérdeztem, hogy nem lehetne jó kis mozgékony kislány? Aztán mikor végighaladt rajta, mondta, hogy túl sok mindent még nem lát a lábai között, úgyhogy akár kislány is lehet, de legközelebb már biztosat mond. S a végén közölte, hogy semmiféle eltérést, stb... nem lát, ami most mérhető, látható, az minden rendben van. Csak az ajakívét nem tudta megnézni, mert szopta az ujját. Én pont 12+0 voltam tegnap. Amúgy a crl 57 mm volt, tarkóredő 1,9.

    Aztán mentem a genetikushoz, aki a korom miatt felajánlotta a chorion biopsziát, amit tegnap lehetett volna megcsinálni. Itt a méhlepényből vesznek mintát és 1 hét múlva van eredmény, csak kicsit veszélyesebb, mint a magzatvíz vizsgálat. Meg most a munkahelyem sem nagyon tolerálta volna, ha még pár napot hiányzok. Úgy terveztem előre, ha látnak vmi eltérést az uh-on, akkor kérem, de ha nem, akkor maradok a magzatvíz vizsgálatnál. Az a 16. héten lesz és csak 4 hét múlva van eredmény. Bár állítólag, ahol gond van, ott 2 héten belül szólnak. Csábító volt a gondolat, hogy a jövő hétre biztosan tudhatnám a nemét és hogy genetikailag egészséges-e, de nem vállaltam be a nagyobb kockázatot.

    Holnap megyek a védőnénihez, viszem az eddigi leleteket + kiállítja a papírt a családi adókedvezményhez.

    Szép napot és jó eredményeket mindenkinek!

    előzmény:
    Kiskifli (290)
    2014-05-27  07:01
  4. 2014. május 27. 21:54298.

    Sziasztok lányok!

     

     

    Megvolt az ultrahang: tökéletes baba 24mm a 9+ 1 napon! Keze lába mozgott, úszkált, erős és szabályos a szívhangja. Nagyon megható volt, a férjem is velem volt, most először, helyre is állt a béke köztünk azonnal.

     

    Az integrált teszttel én is szívok: a ciklusaim extrém hosszúak voltak, és nem középidőben, hanem jóval később készült a baba. A doktornőm, az uh és az én számításaim szerint  9+1 hetes, no, de integráltra időpontot meg az elmaradt mensi alapján adnak... Most ment a huzavona egyelőre úgy tűnik június 25-lesz az időpont. Remélem minden rendben. Igazából csak a komfortérzet miatt fizetjük ki ezt a 29.000 Ft-ot, mert az életkorom nem indokolja, 29 vagyok. De kihagyni nem merném.

     

    Jó hír még, hogy az orvosi mérésen 61 kg vagyok, ami nem rossz a 165 cm-hez. (Az itthoni digitális mérleg vsz bekrepált, vagy gonosz, mert  azon 65 voltam)

     

    Hétfőn vár rám egy cukorterheléses vizsgálat, ami blöáááá... Ájulós vagyok, és nem bírom az édeset... Hát majd csak lesz valahogy :)

     

    Anyósom feltette a keresztkérdést: őssejtlevétel. Én nem szeretném, de elbizonytalanított. Nektek mi a véleményetek? 

    előzmény:
    ancsa980 (1)
    2014-04-07  14:30
  5. 2014. május 27. 11:27297.

    én június 12-én megyek az integráltra, és én is  majdnem a 13. héten leszek akkor... és nekem is kiszámolták, hogy még belefér.

     

    Minden betegnek továbbra is gyógyulást!! Én tavaly skarlátot kaptam el 

    előzmény:
    Jasmine7 (295)
    2014-05-27  11:21
  6. 2014. május 27. 11:24296.

    Sziasztok,

     

    abraxas, sajnálom!! Nálunk is sok veszekedés van sajnos, én is sárkány vagyok, nem is értem, mert alapból tökre nem vagyok az, és az elsőnél sem voltam. Én nem tudom mi van, de tökre nem érzem magam boldognak se...

     

    hízás: én nagyon nagyon sovány voltam, és most hirtelen híztam 5-6 kilót, mondjuk rám fért, de nem érzem túl jól magam tőle. Ez attól van, hogy én is csak akkor nem voltam rosszul, ha nagyonnagyon sokat ettem... Viszont most rengeteg gyümölcsöt eszek én is, és szerintem is drága, de ez van.

     

    Kiskifli: nekem ez elég meredek, ahogy a dokik hozzáállnak, és nem is értem miért nem lehet normálisabban megfogalmazni a dolgokat egy kismamának.  

     

    Ancsa, de jó hogy sikerül mindent elintézned. engem ez is tökre zavar, hogy balf*sz vagyok, és szinte semmit nem sikerül elintézni. Péntekre ki kellett egy szabit vennem, mert a védőnő csak péntekenként 12-14ig van ott... 

     

    annyira várom a hétvégét, ez a hét mondjon le!

     

     

    előzmény:
    abraxas (283)
    2014-05-26  11:37
  7. 2014. május 27. 11:21295.
    Sziasztok!
    A betegeknek jobbulást!
    Kiskifli, én 10-én megyek Dr. Timmermannhoz integrált tesztre, genetikai uh-ra, és akkor leszek 12+6. Direkt számolták, hogy még belefér.Szóval nem értem nálad miért nem. Szerintem okés lesz, ne aggódj.
  8. 2014. május 27. 10:32294.

    Jó reggelt!

     

    Kiskifli, gyógyulást kívánok. Én is minden szirszar ovis betegséget elkapok, szerintem egész korábbi életemben nem voltam annyit beteg, mint mióta ovisak a gyerekek.

     

    Én első terhességem alatt híztam 18 kiló körül, de a végén már nem mértem inkább, és ezt is úgy, hogy kb. a 30. héttől szénhidrát diétát tartottam... aztán szülés után 2 hónappal meg úgy néztem ki, mint egy menekült, pedig nem diétáztam, kicsit sem figyeltem oda.

     

    A második terhességemnél már nem csúsztak le ilyen gyorsan a kilók, de abból sem maradt semmi. Az más kérdés, hogy az évek során ellazultam, és felszedtem a régi énemhez képest 3-4 kilót... Most igyekszem odafigyelni, de nem kapok agyvérzést, tudom, hogy szépen le fog menni szülés után, lehet nem 2 hónap alatt, de idővel biztos. (Azért persze néha én is kétségbe esem a saját tükörképemtől, és méreteimtől, de aztán igyekszem ezen túllépni. )

     

     

    Ezt az uh. dolgodat nem értem.

     

    Én két hete pénteken voltam, akkor voltam mensi szerint 11+4 hetes (az uh számítása alapján 12 hetes), és bár hüvelyi uh-gal, de megnézte a tarkóredőt és az orrcsontot is. És szerdán mentem vérvételre. Nekem nem mondtak sehol semmit, hogy késő, korai, nem jó, a vv idején voltam 12+2. 

    Szerintem még a 13. héten is simán belefér a kombinált. Legalábbis eddig én úgy tudtam...

     

    Ami a gyümölcsöket illeti, nagyon rákattantam az eperre. Csak hogy csikar tőle a hasam (soha nem tapasztaltam még ilyet korábban). És olvastam is a tapasztalásomat követően, hogy okozhat ilyen panaszt, és vigyázni kell, mert akár vetélést is okozhatnak a görcsök. Ezt mondjuk annyira nem értem, hogy miért, hogy függ össze, de azóta azért óvatosabb vagyok, mert tényleg nem volt jó érzés.  

     

     

     

     

    előzmény:
    Kiskifli (290)
    2014-05-27  07:01
  9. 2014. május 27. 10:29293.

    Sziasztok!

     

    Voltam tegnap a táppénzes papíromért a nőgyogyinál. Megkaptam minden beutalót szerdára. Vérvétel,pisi,12.hetes genetikai UH,és délután még tanácsadásra is mennem kell. Így a szerdai napom teljesen betáblázva.

    Az éhgyomri vérvételt nem tudom,hogy oldom majd meg,mert reggelente nem állok a helyzet magaslatán... és utána még az Uh is megvárjuk. No de majd lesz valahogy.

    Ma jön a védőnő,kitöltjük a kis könyvet és beszélünk pár szót. Csütörtökön fogorvoshoz megyek. Szinte az egész hét erről fog szólni. Kellett nekem panaszkodni,hogy nem történik velem semmi. No de ez a dolgok rendje,így működik ez.

     

    Nagyon várom már az UH, a 12. hét vége felé szerettem volna menni,de szabin lesz a szonográfus így csak 2 nap közül választhattam és lehet,hogy nem fogjuk látni a nemét,de a lényeg,hogy egészséges legyen a pici. 

     

    Hihetetlen migrénem volt az éjszaka és reggel,az a durva fajta,hányással egybe kötött. Már vagy fél éve nem volt és a terhesség alatt már másodjára jelentkezett. Elég kiszúrás. 

     

    Hízás: Én is kevesebb kiló vagyok,de az evéssel elég hadi lábon állok,így nem csodálkozom. Bár nekem a fiúknál ugyanígy volt. Majd később behozta a lemaradást és mind2 terhességnél majd 20 kg híztam. De ennek nagy része víz volt,már a 6 hetes kontrollon,csupán +2kg volt rajtam.

    Na de most teherbe esés előtt eléggé elszaladt velem a ló,+ 8 kg pluszban voltam. Azóta -5kg vagyok kevesebb a kaja undornak köszönhetően,ami végül is nagyon kellett. De még így is több vagyok + 3 kg-val,mint ahogyan az előző fiúval teherbe estem. Szóval nekem is vigyáznom kell mit eszek majd. 

     

    Nekem még mindig tart a gyümölcs imádatom,hihetetlen mennyi gyümölcsöt kívánok. Ma vettem sárgadinnyét. Hetek óta ezt hajtom,hogy alig várom,hogy szezonja legyen.  

     

    Na megyek,mert lassan itt van a védőnő. Mindenkinek szép hetet.

    Ancsa 12+0 

  10. 2014. május 27. 07:22292.

    Ja, elfelejtettem: gyümölcsök.

     

    Én nem érzem drágának egy csomó dolognak most van a szezonja. De tény, hogy ha annyira kívánod, hogy kilószámra csúszik, akkor nem olcsó! Sőt!  

     

    Én a Pick szalámit érzem nagyon drágának, no de igen komoly mennyiség is fogy belőle :) 

    előzmény:
    Kiskifli (290)
    2014-05-27  07:01
  11. 2014. május 27. 07:19291.

    Kiskifli, nagyon aranyos vagy, megnyugtattál, főleg, hogy tudom, hogy neked is inzulinrezisztenciád van, és hogy így is ilyen lazán visszafogytál. Ez nagyon biztató információ, komolyan megnyugtat.

     

    A sárkányságról ne is beszéljünk, se a férjem, se és én nem vagyunk túl toleránsak, elég nehéz a természete mindkettőnknek. Csak lesz valami. Most hogy mondod, a magnéziumot nem szedem, mióta nincsenek görcseim.

     

     

    A szonográfusod: hajtépős szmájli. Mi az, hogy nincs durva eltérés? Hát ilyen szöveget hogy lehet mondani egy kismamának??? Mondja azt, hogy minden rendben.

    Azt meg végképp nem értem hogy ha most még nem tud tarkóredőt mérni, mert még kicsi,  akkor miért lesz túl nagy a baba 1 hét múlva??? No comment. Én tuti nem mennék el máshová magánban, a dokit nyilván pár ezer terhes nőt látott már, nem véletlenül mondja amit mond. Nyugi.

     

    Este 9re már bővebb információim lesznek, addigra érek haza ultrahangról! Köszi a drukkot és én is mindenkinek drukk! 

    előzmény:
    Kiskifli (290)
    2014-05-27  07:01
  12. 2014. május 27. 07:01290.

    Sziasztok, 

     

    Babó, hogy vagy? Remélem már sokkal jobban. Én még mindig nagyon csúnyán köhögök sajnos. :( Meg a nátha... de már jobb. :) Én sajnos, amióta a kislányunk közösségbe jár, rengeteget vagyok beteg (és a férjem is, bár ő kevésbé durván kapja el). 
    Drukkolok a mai uh-hoz.

    Abraxas: nehéz dolog ez a kaja. Én a kislányunk megszületése előtt fogytam bő egy év alatt 14 kg-ot. Nekem mivel pm alulműködésem és Ir-em van, ez nem ment könnyen. Nagyon erősen ráálltam erre az új életmódra. És így nagyon nehéz volt feldolgoznom, h amikor vele állapotos lettem, csak úgy szaladtak fel a kilók. Szóval megértelek. Bár két kg még nem a világ. Egyébiránt én 3-at híztam eddig. És nem tudsz levonni következtetést, h a végére 18 lesz. Amúgy nekem spec. kb. 18 volt, ha nem 20 (nem mértem), de egy bő hónappal rá már csak kb. plusz 4 (már nem emlékszem, hogy volt) és egy 9 hónapra rá meg csak plusz 1. Arról ne beszéljünk, h 3 visszajött, így ezt a terhességet +4-gyel kezdtem :((((( 
    De az elején nekem is volt egy időszak, amikor mindent ettem, ami egészségtelen. Most is többet eszem, mint kellene, meg mint korábban, de igyekszem több zöldségbe/gyümölcsbe folytani a bánatom. De a gyümölcsök oooooolyan drágák. :( Vagy csak én érzem ezt?
    Szóval én teljesen Zöldkiwivel járok hasonló cipőben kaja-ügyileg. 

    Abraxas, ha mozogsz majd, az biztos segíteni fog a kedélyállapotodon :) Remélem hamar helyreáll az otthonotokban a béke :) Én is jövő héten tervezem a vizi-tornát elkezdeni. Pont jó időpontban van:) A kislányunkkal jártam és imádtam :) és pont így előtte hétfőn meg tudom kérdezni a dokim, h mehetek-e :) 

     

    Sárkányság: néha nekem is vannak napok, amikor mindenkire haragszom. Ilyenkor elgondolkozom azon, h a szeretteim vesznek körül, akik alapjában véve tök normálisak. Vagy vmi csoda folytán ők hibbantak meg egyik pillanatról a másikra, vagy én vagyok túl kritikus. És akkor kicsit megnyugszom. A másik meg, amit észrevettem: a magnézium. Ha nincs meg a napi magnézium adagom, akkor elmebeteg leszek. Én nem mással veszekszem, hanem szorongok, de az sem jó senkinek (hogy nem érek végére a házimunkának, hogy ezt meg ezt meg ezt meg kell még csinálnom....). Én nem hiszek abban, h a férfinak ezt most el kell viselnie, hisz mi lesz akkor, ha itt a baba, az egy még sokkal kritikusabb időszak lesz. Nálunk az vált be, h mind a két fél próbál toleránsabb lenni. De mondom, általánosítani nem akarok, csak hogy nálunk hogy vált be. De monduk nekünk könnyű, mert mindketten simulékony természetűek vagyunk.

    Horkoo, én is drukkolok. Egyébként én is nov. végére gondolom, h itt lesz, a kislányom 15 nappal korábban jött. 

    Eszter, én a kislányommal váltottam orvost annak idején, mert csak magánklinikán vállalt szülést. Én megmondam neki, amikor összefutottam vele, de csak azért mert őszintén sajnáltam. 

    Nálunk a hétvégi uh-on minden rendben volt, bár a szonográfus nem volt vmi közlékeny kedvében, annyit mondott, h durva eltérést nem lát. :( Kicsit sajnálom, h ezét fizettünk 10 e Ft-ot, de hát ez van. Miért kell nekem ilyen parának lennem, nem?. Tarkóredőt nem tudott mérni, mert hogy pici a baba (11+6). Orrcsont megvolt. Viszont azt mondta, h a dokim álltal meghatározott  jövő hétfői 12. heti kombinált tesztre lehet, h már túl nagy lesz a baba és nem fognak tudni szűrni. Ezen ventiállálok. De már döntöttem. egy az, h ma elutazunk, ezt le kellett volna mondanunk (ez a kisebb dolog, persze), a másik meg, h nem mertem egyszerűen felhívni a dokim és megkérdőjelezni a szavát és tetejében mit mondok, miért? Így most csak bízom a jó szerencsémben. A barátnőm szerint bolond vagyok, h nem megyek el a héten még máshova magánba (plusz 30 e Ft-ért ugye). de papíron 12+5 leszek hétfőn (igazából 13+1), bízom benne, h jó lesz. Nem szolgált rá a dokim ezidáig, h ne bízzak benne. Hát itt ezek vannak. 

    Amúgy cuki volt az uh-n, mivel sokat köhögtem, igen aktív volt. Nem volt olyan részletgazdag a felvétel, mint anno a kislányunkkal, akkor még a bordáit, ujjacskáit is lehetett látni, most meg csak a babát úgy egyben, nem nagyon erősen kontúrosan. Na, de bízom a jövő heti uh-ban. 

    Szép napot mindenkinek

    aki uh-ra megy, annak meg drukkolok 

    előzmény:
    Babó2014 (281)
    2014-05-25  07:17
  13. 2014. május 26. 18:59289.

    Én is ezzel próbálkozom: reggel délben szénhidrát, kisétkezésekre joghurt vagy gyümölcs, vacsorára valami szénhidrátszegény(ebb) főtt étel, lefekvés előtt két-három szem aszalt szilva.

     

    A12. hét után meg elkezdenék kismamatornára járni, előtte nem mertem mert már egy éve nem sportoltam, és gondoltam nem a legsérülékenyebb időszakban kezdek neki újra.

     

    Hátha bejön.

     

    A férjemmel meg inkább nem szólunk egymáshoz, így ha béke nincs is, de legalább hangos szó sincs. 

    előzmény:
    zöldkiwi (288)
    2014-05-26  15:51
  14. 2014. május 26. 15:51288.

    Sziasztok!

     

    Abraxas, én a 6. és 9. között híztam kb. 2-3 kg-ot, mert egy esetben nem voltam rosszul, ha valamivel, amit kívántam (ez általában bundáskenyér vagy paradicsomos tészta volt) halálra zabáltam magam. És ezt szó szerint értsd, addig ettem, amíg bírtam. Így átlag 2 órát kibírtam, és mindemelett nagyon-nagyon sokat feküdtem.

     

    És azt sem segített, hogy heti minimum 3x járok edzeni.  

     

    Aztán éreztem, hogy nem jönnek rám a gatyóim, ami bizony még nem a hasamtól van, mert nyilván a seggemen nem a hasam miatt feszül a nadrág, és akkor elkezdtem odafigyelni. NAgyon-nagyon nehéz volt, tényleg, mert folyton éhes voltam, vagy hányingerem volt, de próbáltam sajtot, zöldséget, gyümölcsöt enni.

     

    Most, a 13. héten járok, és még mindig a +2-3 kg-nál járok, de már egyre jobban oda tudok figyelni, nem kell erőszakkal kényszeríteni magam.

    Oké, néha elcsábulok, nem fogok nem enni fagyit nyáron, de már nem zabálok kontroll nélkül.

     

    A házisárkányság nekem is megvan... első terhességem rémálom volt, a második annak a hatványa... hiába próbáltam én felhívni a párocskám figyelmét, hogy terhes, hormonok, bocsdemosthülyeidőszak... csoda, hogy együtt maradtunk.

     

    Most már igyekszem magam kontroll alatt tartani, több-kevesebb sikerrel, de legalább már tudom, hogy alapból azért nem vagyok egy állat  

    előzmény:
    abraxas (283)
    2014-05-26  11:37
  15. 2014. május 26. 15:01287.
    Nem évek óta járok hozzá, csak a terhességgondozásra, de nagyon nem szimpatizálok vele ezért gondoltam, keresek mást. Arra gondoltam, ha lemondom a következő időpontot, szerintem nem fog neki feltűnni, hogy már nem megyek.
    előzmény:
    horkoo (286)
    2014-05-26  14:58
  16. 2014. május 26. 14:58286.

    Ha evek ota hozza jarsz es joban vagytok, szolj neki, amugy en nem tennem.

    Biztos nem hullat konnyeket cask azert mar parszor voltal mar nala pl. eves rakszuresen... ha alapbol valtani akarsz megvan az oka. :)

    Nekem pl. nincs meg dokim, siman a Honvedba jarok rendelesre, aztan aki epp van. Senkihez sem kotodom, mindenki mast ajanl, uh meg nem dontottem ki legyen a szerencses. :)

    előzmény:
    t.eszter2 (285)
    2014-05-26  14:42
  17. 2014. május 26. 14:42285.
    Van köztetek olyan, aki orvost váltott? Ha igen, akkor a régi orvosnak azért illik szólni, hogy többet ne várjon?
  18. 2014. május 26. 12:13284.

    En is Mikulasra varom, de mivel sem parom sem en nem vagyunk eppen picinek mondhatok, en ugy gondolom, hogy ha minden rendben lesz, a baby sem lesz torpe es akkor hatha November vege lesz belole...mar cask azert is, mert 2 decemberi nev tetszik nagyon, es eleg kicseszes lenne vele ha mindent decemberben kellene unnepelnie... :D

     

    abraxas: majd megbekel a ferjed, nekem is volt egy idoszak amikor mindenert hisztiztem, meg is kaptam, hogy mindent eltulzok, aztan egyszer jol lecsesztem az embert, na azota lesi minden szavam. Neki is meg kell szoknia, hogy mar nem o van a kozeppontban. akkor is ha igaza volt, es tenyleg hisztiztem, szoval jogosan reklamalt...de ez most ilyen, el kell fogadniuk. :D
    a kaja meg...fogyozni nem igazan szabad szerintem sem, de azert vigyazz mit eszel. En a 12. hetben vagyok, es mivel nem voltam jol alapbol -2kgval inditottam ami mar visszajott, szoval meg nem hiztam. Viszont kb. csak egeszsegtelen kajakat eszek amiota ujra van etvagyam, eperre, bananra nezni sem birok, a csokit bezzeg tolom magamba...szoval mostantol probalok figyelni en is, mivel alapbol nem vagyok egy nadszal, nem tudom mit jelent az, hogy lapos has.  :D

     

    szerdan megyek gentikaira...kivancsi vagyok kiderul e a neme. B-)

  19. 2014. május 26. 11:37283.

    Helyzetjelentés:

     

    Tyű lányok, tegnap méretkeztem... khmmm

     

    9 hét +2 kg... Úgy hogy van rajtam +5 kg eleve.

    Ebből valamiféle fogyókúra lesz, mert a végén +18 kgmal mehetek szülni, ez már káros az egészségre.

     

    Holnap megyek megint dokihoz, elég izgatott vagyok, de remélem minden rendben.

     

    Ami nincs rendben, az a férjemmel való kapcsolatom. Elég érzékeny és sárkány vagyok így terhesen, de a férjem ezt kifejezettem a személye elleni támadásnak veszi. Tegnap már megjegyezte, hogy az a szerencsém, hogy terhes vagyok, mert különben egy percet sem bírna már velem

    És hogy szerinte nekem a hasam simogatva kellene angyali mosollyal ülnöm, nem pedig hisztizni.

    Ez nagyon övön aluli volt, nagyon sokat sírtam. Elég szar érzés, hogy hiába a férjem és hiába várom a gyerekét, így se bír tolerálni semmit.

    Eléggé el vagyok kenődve, én sem veszekedve képzeltem a terhességet.

     

     

    előzmény:
    Babó2014 (282)
    2014-05-25  07:49
  20. 2014. május 25. 07:49282.

    Ez a parázás sajnos nálam is megvan. Kedden megyek a 4. uh-ra és eddig még mindig attól féltem, hogy a doki azt fogja mondani, hogy sajnos nincs szívhang. 3X minden rendben volt, megfogadtam, hogy most már nem gondolok ilyesmire, de nem megy. Eddig időnként már éreztem mozogni, biztosra tudtam, hogy őt érzem. Kedden hazajöttem, leültem Nők Lapját olvasni és vagy egy negyed órás táncot lejtett odabent, nagyon szuper volt. Viszont azóta nem érzem, vagy csak olyan mintha érezném, de nem vagyok benne biztos. Most azon parázok, hogy akkor azért mozgott annyira extrán, mert vmi baja volt bent. Megőrülök keddig.

    Ráadásul Debrecenbe megyünk a Genetikára, ami nagyon jó, mert ott csak alaposabban átnézik, mint itt a helyi kórházban. Nekem az életkorom miatt kell mennem, erősen 40+-os vagyok, már a kisfiam is 40 fölött szültem. Mivel fogok menni magzatvíz-vizsgálatra is, a vérvételes teszteket kihagyom. 

     

    abraxas: Éhezve nem lehet babát várni, enni kell, csak válogasd meg, hogy mit eszel. Próbálj egészséges ételeket enni. Legjobb mindig az arany középút. Az sem jó, ha hízol 20-30 kg-ot, de van olyan egészségmániás ismerősöm, aki szinte nem is hízott a terhesség alatt, csak korpákon, pelyheken élt és szült egy 1600 g-os babát, aki méreteiben olyan 1 éves elmaradásban van a társaihoz képest, pedig már elmúlt 3.

    Nekem is jobban kellene már vigyáznom az étkezésre, mert a kisfiammal terhességi cukros voltam, az utolsó 15 hétben 160 ch-s diétán. Nem volt kellemes. Viszont csak 6 kg-ot híztam, s ebből 3600 g volt a gyerek.

    Már nagyon várom a vakációt (tanító néni vagyok), akkor jobban lesz időm figyelni a dolgokra, meg magamra kell főznöm, nem azt eszem majd, amit a menzán főznek.

    Bocs, kicsit hosszú voltam, de csak ilyenkor jutok géphez, amíg a gyerek alszik.

    előzmény:
    abraxas (271)
    2014-05-23  11:41
  21. 2014. május 25. 07:17281.

    Sziasztok!

     

    De 10 napi adagot írt fel, bár azt nem mondta meddig szedjem, de 10 napig biztos nem fogom. Még péntek estére is belázasodtam, borogattam, de tegnap estére már nem jött  elő a láz.

     

    Nagyon rosszkor jött ez a betegség. Utoljára 3,5 éve voltam beteg, amikor a kisfiam 3 hónapos volt, elkaptam vmi influenzát, akkor olyan gyógyszert kellett írnia, ami mellett tudok szoptatni, azon is törte jó ideig a fejét.

    Azóta nem is voltam a háziorvosomnál.

     

    Én is Mikulásra várom a babát, mert a kisfiammal nov. 11-re voltam kiírva és 6-án született, most dec. 11-re vagyok kiírva, lehet, hogy most is...

     

    előzmény:
    Kiskifli (280)
    2014-05-24  11:17
  22. 2014. május 24. 11:17280.

    horkoo, igen, vicces, h egy nap :) Holnap 12. hét :) jupiiii. Szóval a doki nem számolt ki dátumot, annyit mondott, h dec. eleje :) Én mikulási babaként tekintek rá, a buksimban az a céldátum :) 

    Babó, örülök, h jobban vagy kicsit. Azt ne csináld szerintem, h nem annyi ideig veszed be a gyógyszert, mert az antibiotikumok legtöbbje a sejtszaporodást akadályozza meg és van olyan, ami a már meglévő bacikat nem nyírja ki, csak azt nem engedi, h új keletkezzen. Vagy ne vedd be (bár ártani nem fog a babának az tuti), vagy szedd annyi ideig, amennyi ideig mondták. A köztes megoldásnak semmi értelme. Bocs, h beleugatok, de pont ilyenekről tanulok.

    Jazmine, köszönöm a tippet, én ki fogom próbálni, bár nem hiszek a homeopátiában, de meg kellene erről változtatni a véleményem a saját érdekemben is. 

    Én még mindig dög beteg. Most itt van anyukám (ma) és vigyáz a kislányomra, ami szuper, m nem tudom, most hogy boldogulnék amúgy, annyira kis nyasssz vagyok :( Nagyon köhögök, meg náthás vagyok és úgy érzem, semennyi oxigén nem jut a szerveztembe (ami nyilván szerencsére nem igaz). 

    Ma du. f5-kor viszont lesz a bónusz uh... Próbálok egész de. tanulni, h ne ezen rágódjak. Minden rendben lesz, mert rendben kell lennie, ezzel ment el a férjem itthonról reggel. 

    Zöldkiwi, azt a boltot én is nagyon szeretem, bár nem vásároltam ott még semmit, mert szerencsére kaptam kölcsön ruhákat, de én is ajánlom másoknak. 

    Babett, örülök, h megnyugodtál az uh után :) 

    Gweenda, örülök, h jól vagy és h újra jelentkeztél. 

     

    előzmény:
    horkoo (276)
    2014-05-23  15:31
  23. 2014. május 24. 10:02279.
    Jobbulást Babó!
    Homeopátiás bogyókban nem gondolkodtál? Homeogene 9 ch, sambucus nigra 9 ch nagyon jók!
    előzmény:
    Babó2014 (277)
    2014-05-24  07:20
  24. 2014. május 24. 08:38278.

    Örülök, hogy lement a lázad babó!

    De a gyógyszer -abbahagyási terved nem hangzik valami jól, főleg ha antibiotikumot fogsz szedni. Ha idő előtt abbahagyod (és a tünetek előbb enyhülnek mint hogy a bacik kipusztulnának) akkor a kórokozók rezisztenssé válnak a gyógyszerre, és legközelebb (ami sajnos simán lehet még szülésig, gondolj bele, előttünk a tél) már nem lesz elég ugyanez a szer, és erősebb kell, amiből viszont vsz nehezebb lesz terheseknek is szedhetőt találni.

    Most tuti, hogy olyat és olyan mennyiségben írnak fel, ami nem káros  a magzatra és végigszedheted.

    előzmény:
    Babó2014 (277)
    2014-05-24  07:20
  25. 2014. május 24. 07:20277.

    Sziasztok!

    Én is a borogatást találtam a legjobbnak, úgyhogy azzal vittem le a lázat, viszont tegnap elmentem a háziorvoshoz is ,mert nagyon fájt a torkom. (Egyébként is kell a pecsét a kiskönyvbe.) Azt mondta nagyon be van gyulladva a mandulám, arra kell vmi gyógyszer, a lázat meg oldjam meg továbbra is borogatással. Felhívta a nőgyógyászt és egyeztettek gyógyszer ügyben (amúgy a házidokim is eredetileg nőgyógyász). De arra gondoltam, hogy most csak addig fogom szedni, amíg nem érzem, hogy javul a torkom, utána abbahagyom, csak nem esek vissza.

     

    előzmény:
    abraxas (264)
    2014-05-22  22:14

Címlap

top