Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. május 23. 15:31276.

    Dejoo! :D  Neked milyen datumot szamoltak ki, mert nekem a vedono es a doki 2 kulonbozot mondott...jo cask 2 nap elteressel, de akkor is! :D

    Es te hogy vagy? En a heten mar egesz jol, mondjuk eddig se szenvedtem annyira, nem hanytam vagy ilyesmi, inkabb gyomoregesnek neveznem, de nem vagyok doki, ez csak ondiagnozis. B-)

    előzmény:
    Kiskifli (275)
    2014-05-23  13:48
  2. 2014. május 23. 13:48275.
    horkoo, üdv itt. egyidősek vagyunk napra :) 
    előzmény:
    horkoo (274)
    2014-05-23  12:58
  3. 2014. május 23. 12:58274.

    Sziasztok!

    Nem nagyon olvastam meg vissza a hozzaszolasokat, de szeretnek csatlakozni Hozzatok! :)

     

    December elejere varjuk a baby-t, most 11+5-nel jarunk. Jovoheten kombinalt teszt, genetikai UH, csupa izgalom.

     

    előzmény:
    ancsa980 (1)
    2014-04-07  14:30
  4. 2014. május 23. 11:48273.
    de egy fix: vagy fiú lesz, vagy lány. Ebben a naptár sem téved kicsit sem :))))))) (bocs, de úgy nevettem)
    előzmény:
    zöldkiwi (269)
    2014-05-23  09:43
  5. 2014. május 23. 11:47272.

    Szia Para-pajti :) 
    többire nem tudok reagálni, m szaladnom kell, de erre reagálok, m én is néha érzem így, pedig én még fórumokat sme olvasok. Azért megyünk el mi holnap erre az extra uh-ra, mert idegesít, h semmi tünetem nincs és parázok (tünetet persze nem akarok, köszönöm). A másik meg, hogy szeretném elmondani már az ismerőseimnek, addig meg nem akarom. És tök gáz, h a játszótéren vadidegenekkel simán csacsogok a meg nem született gyermekünkről, mert a pocakom mérete alapján simán levágós és tök sokan megkérdezik, hányadik hétben vagyok, de a barátaink egy része meg nem tudja... olyan fura. 
    Azt nem tudom mondani, h ne parázz, mert tudom, h ez nem megrendelésre megy sajnos :(

    A hízás. Én is többet eszem (épp ebben a pillanatban is). Ha megpróbálsz piciket? Bár könnyű mondani, tudom. Én 2 kg-ot híztam eddig, de úgy érzem, szétfolyok. Én gyümölcsöt ennék gyümölccsel, ami nem csak a vércukromnak, de a pénztárcámnak sem jó sajnos :(

     

    előzmény:
    abraxas (271)
    2014-05-23  11:41
  6. 2014. május 23. 11:41271.

    Hú lányok, én már megint ráparáztattam magam minden szarrra... Kedden megyek uh-ra, és én már megint elhalt terhességet vizionálok magamnak.. Mert valami hülye fórumon azt olvastam, hogy a terhesség elhalásának nem feltétlen velejárója a görcsölés, és a terhességi tünetek is megmaradhatnak.

    Hát kellett ez nekem Mert persze egyre több barát tudja a hírt, én meg ezzel párhuzamosan parázok.

     

    A második számú parám a hízás. Állandóan éhes vagyok, és szerintem hízok. Legalábbis a gatyák szorosak, a látvány pedig ronda. Nem tudom,hogy mivel teszek jobbat, ha korgatom a gyomromat, vagy pedig ha eszem és hízok.

     

    Totál kivagyok.

    előzmény:
    ancsa980 (1)
    2014-04-07  14:30
  7. 2014. május 23. 10:22270.

     

     

    előzmény:
    zöldkiwi (269)
    2014-05-23  09:43
  8. 2014. május 23. 09:43269.

    Előre bocsátom, hogy nem nagyon hiszek a kínai fogamzási naptárban, de egy másik fórumban olvasgattam róla, és megnéztem. 

     

    Vicces, első oldal, amit kidobott azt írta fiú. A második oldal szerint már lány   Aztán még hármat néztem meg, és a többinél lány van. Viszont visszanéztem, és az első terhességemnél fiút ír, és lány lett, a második bejött. 

     

    Úgyhogy erről ennyit!  

  9. 2014. május 23. 09:41268.

    Jó reggelt,

     

    Zöldkiwi, köszi, megnézem majd ott is a ruhákat. Utána nézek ennek a gyógynövényes vasnak, is köszi a tippeket!

     

    Szia Gwenda, jó pihenést Mi is inkább kifizetjük az integrálnak az árát, valahogy nyugodtabb lennék én is, hogy ha tudnám, hogy tényleg minden oké odabent. 

     

    Babett, de szép nagy :), hányadik héten vagy? 

     

    Csajok, jobbulást, tuti ez a hülye idő is rátesz egy lapáttal, múlthéten még tíz fok volt, tegnap meg harminc... algopyrint lehet bevenni, nekem a dokim azt mondta, én fejfájára vettem be egyet a hétvégén, mert már kibírhatatlan volt.

     

    Abraxas, köszi neked is tippet, most én is szilva levet iszok éhgyomorra, hátha :) meg most rendeltem spirulinát is, állítólag az rendbe vágja az emésztést. Nekem nem sok a természetes gyógymód, én is inkább ennek a híve vagyok   a főnökkel meg ne foglalkozz, ez így jött ki, elbocsájtani nem fog tudni, szóval csak nyugodtan. Kitartás! Nekem már tudják itt bent, bár mi kevesen vagyunk, inkább családias a légkör, mindenki nagyon örül, szuper jófejek. Én még két hónapig dolgozok

     

    Kiskifli, én is maltofer fortét szedek azt írta fel a doki, tényleg érdekes hogy mindenkinél más jön be. 

     

    Zöldkiwi (tök jó amúgy a neved :) ) nem vagy egyedül ezzel a veszekedősséggel, én is sárkány vagyok :( a kisfiam is úgy tud idegesíteni, borzasztó. Mindenen kiakadok, mindenen felhúzom magam a dokim szerint pár hét és elmúlik, a párom most ezt mantrázza magában... szegény szóval ez "normális" kitartás   én még azt szoktam, hogy ránézek a fiúkra és azt mondom, most nagyon idegesítőek vagytok, és inkább elvonulok mielőtt összekapunk... 

     

     

     

    Lányok, más: egy nagyon kedves barátnőm varr kismama öv terelőket. Nagyon szuper mintával, és saját fejlesztése, hogy a nem a láb közt vezeti el az övet, hanem két oldalt csípő tájékon, szóval szoknyával is lehet hordani anélkül, hogy az ember lányának a nyakában lenne ruhája :D  ha valakit érdekel, és még nem szerzett be nagyon szívesen beprotezsálom egy ilyenre, ráadásul a bolti ár töredékéért.

  10. 2014. május 23. 08:35267.

    Kiskifli, ez érdekes. Nekem meg pont azt mondta a dokim, mikor 6 hetes terhes voltam, és iszonyatosan fájt a fejem, hogy kezdjük a legenyhébbel, aspirin.... aztán végül nem vettem be semmit, inkább tűrtem és kialudtam.

     

    Egyébként panadolt lehet szedni, az biztos.

     

    Abraxas, engem érdekelnek a természetes gyógymódok. Én sem vagyok elvakult, de pl. rám nagyon rossz hatással volt a maltofer az első terhesség alatt, ráadásul nem hozta meg a várt hatást sem, így folyton csak emelni kellett az adagot.  Amikor meguntam a székrekedést, akkor döntöttem úgy, hogy tuti van valami természetes vasforrás (én ezt  ittam

     

     http://www.webbeteg.hu/gyogyszerkereso/floradix -kr%C3%A4uterblut-s-szirup/900315/betegtajekoztato ). Az orvosnak nem mondtam el, de a vérvétel eredménye igazolta, hogy sokkal hatékonyabb, mint a gyógyszertári tabletta. 

     

    Én már megint idegroncs vagyok. Meg is kérdezte a férjem, hogy megint végig fogom veszekedni a terhességet.   De olyan kiborító dolgai vannak, és a gyereknek is. Olyan bénának érzem magam, hogy nem tudom kontrollálni a dühkitöréseimet. Egyik pillanatban még boldog vagyok, aztán meg üvölteni tudnék.  

    előzmény:
    Kiskifli (265)
    2014-05-22  22:21
  11. 2014. május 22. 22:22266.
    MiniPandus, nem, ekg-t szakrendelőben csinálták, háziorvosom nem tud. 
    előzmény:
    MiniPandus (257)
    2014-05-22  11:05
  12. 2014. május 22. 22:21265.
    Vashiány. Én ezer éve vashiányos vagyok. Az endokrin dokim szerint ki kell próbálni többféle vastartalmú készítményt és amelyiknél jó az ember gyomra, azt meghagyni. 
    nekem pl a neoferrofolgamma rettenetes,a  maltofer, v maltofer forte meg tök jó (az inkább segít az adott problémán). 

    én lázas nem vagyok, de egyébként tök szarul vagyok. ÚÚÚÚgy meginnék egy aspirin komplexet, de nem akarok (aspirint kifejezetten nem javasolják). 
  13. 2014. május 22. 22:14264.

    Babó, 37,8 nem sok, de annyira pont igen, hogy nem lehet rá vállat vonni, viszont az ütőerekre tett hideg vizes borogatásokkal (amolyan fél prizniccel) hatékonyan és vegyszermentesen le tudod vinni a lázad. Ha feljebb kúszna, én orvoshoz mennék.

     

    MiniPandus : Én a dr. Steinberger féle Eisenblut szirupot szedem vaspótlásnak, ez nem okoz székrekedést, Nekem viszont a terhesség első jele ez volt, úgyhogy együttérzek.. nagyon kellemetlen. Találtam rá megoldást, talán neked is bejön: este, vacsora után natúr joghurtba 2 nagy evőkanál lenmag, és aszalt szilva darabok, esetleg egy kis szilvalekvár. Ez reggelre meghozza az eredményt, de ha az első napokban mégsem, akkor éhgyomorra három-négy korty langyos vizet kell inni, majd egy deci kajszibaracklevet (nem kell bio, elég a sima rostos Sió lé is) Na ez így együtt fél óra alatt garantált és kíméletes eredményt hoz.

     

    Szóljatok ám nyugodtam, ha túl sok a természetes gyógymódból, nekem családi ártalom, egy rokonom ezzel foglalkozik, nem vagyok elvakult, sőt, de amikor lehet, kerülöm a mesterséges szereket. 

     

    Gweenda: micsoda jó hírek! Örülök neked! Én nagyon sunnyogok a munkahelyemen, szerintem a főnököm üvöltözni fog... Még várok a bejelentéssel, tartok tőle, hogy utána terrorizálni fog. (Félig jogos, mert csak fél éve dolgozom itt, de a főnök kedvéért nyilván nem fogok abortuszra menni. Meg senkiért se) 

    előzmény:
    Babó2014 (261)
    2014-05-22  18:47
  14. 2014. május 22. 21:20263.

    Sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy. Nekem azt mondták (mert én meg migrénes vagyok), hogy Algopyrint lehet bevenni. Az leviszi a lázat is. Ha van otthon, szerintem próbáld ki!

    Mielőbbi jobbulást kívánok!

    előzmény:
    Babó2014 (261)
    2014-05-22  18:47
  15. 2014. május 22. 20:15262.
    Sajnalom. De ezt en is irhattam volna. Tok szarul vagyok. Faj a torkom, fejem, nathas vagyok, kohogok....
    előzmény:
    Babó2014 (261)
    2014-05-22  18:47
  16. 2014. május 22. 18:47261.

    Sziasztok!

    Dicsekedtem itt a múltkor, hogy semmi bajom nincs, erre ma nagyon rosszul vagyok. Reggelre megfájdult a torkom, de nem akartam gyógyszert bevenni, gondoltam, majd elmúlik. De nem múlt el, sőt belázasodtam, mikor hazaértem munkából 37,8 volt a hőmim. Holnap muszáj lesz dokihoz mennem. Nem tudjátok mit lehetne bevenni a láz ellen, mert minden könyv azt írja, hogy a lázat csillapítani kell. De mivel lehet ilyenkor?

    előzmény:
    Babett (260)
    2014-05-22  16:04
  17. 2014. május 22. 16:04260.

    Képzeljétek már 37mm a picike, olyan jó volt látni, még mozgolódott is! Megnyugodtam (egy kicsit)... Most már egyre többen tudják a családban, barátok között is. Olyan rossz és nehéz volt titokban tartani, mert úgy örülök neki, meg már ruhával is nehéz palástolni.   

     

    Nekem a dokim kombinált tesztet javasolt, mert annak hamarabb van meg az eredménye. 

     

     

     

     

     

  18. 2014. május 22. 13:56259.

    Sziasztok lányok!

     

    Elég régen nem jelentkeztem, kicsit el voltam havazva. Ugyan visszaolvastam, de elvesztem a rengeteg információ között, így ne haragudjatok, ha nem reagálok mindenkinek külön, de nagyon szita az agyam.

    Én hétfőn voltam uh-n. 21 mm-es volt picúrkánk, ez épp megfelel a korának, akkor voltam 8+5 hetes. Fotót nem tudott nyomtatni, de kimerevítette a képet, hogy telefonnal lefényképezzem. Egyelőre inkább egy kis békára hasonlít, de a lényeg, hogy szépen fejlődik, és jól van.

    Tüneteim még mindig nem nagyon vannak, talán ha háromszor voltam rosszul. Egyelőre rám kimondottan jó hatással van a várandósság, a laboreredményeim tökéletesek, a vérnyomásom is jobb lett, és fogytam három kilót (nyilván volt miből :D).

    A dokiváltással jól jártam, nagyon kedves a doktornő, akihez átmentem. Miután veszélyeztetett lévén táppénzen vagyok, így el kellett mondanom a főnökömnek, úgyhogy a héten voltam bent, hogy beszéljek vele.

    Meglepően jól fogadta, normális volt, és kedves. Mondta, hogy számított rá, hisz tudta, hogy régóta szerettük volna már. Megkértem, hogy ne reklámozza, majd én szeretném tudatni a kollégákkal,  ha itt lesz az ideje. A kérdezősködőknek azt mondtam, hogy a cukorbetegségem miatt vagyok betegállományban. Ez egyébként meg is felel a valóságnak, csak épp nem a teljes igazság :)

    Hétfőn megyek a védőnőhöz. Kértem időpontot uh-ra a kórházban, és felhívtam az istenhegyi klinikát is. Kérdeztem, hogy Dr. Hajdú Krisztinához mennyi idővel korábban kell időt kérni, mondták, hogy legalább 3, de inkább 4 hét. Mindenképp hozzá akarok menni, mert azt mondták, hogy európai szintű szaktekintély, nála nincs jobb szonográfus az országban. A dokim említette ugyan (mikor rákérdeztem), hogy majd el akar küldeni oda, de még nem mondta, hogy melyik szűrésre (azt mondta majd két hét múlva megbeszéljük). Mivel nem akartam lecsúszni semmiről, inkább kértem egy kombináltra időpontot, ami majd a második trimeszterben kiegészül egy négyes teszttel. Nem olcsó mulatság, de megér annyit, hogy tudjam, egészséges, és rendben fejlődik a magzatom. Ha pedig mégsem ezt akarnák kérni, még mindig telefonálhatok, hogy módosítsak.

    Párom nem szeretné tudni, hogy mi lesz, meglepit szeretne majd a szülésnél. Én szerintem fiú, de nem tudom megmagyarázni, miből gondolom ezt :) Aztán persze majd kiderül, 50-50% az esély :)

     

    Igyekszem gyakrabban jönni ezentúl. Mivel úgyis itthon vagyok, szerintem menni fog :)

     

    Mindenkinek csodás babavárást!

  19. 2014. május 22. 11:13258.

    MiniPandus! Én a west end aljuljáró szintjén, a kismama ruha boltban vettem ruhákat. Sok van nagyon, szerintem ár-értékarányban magasan jobb a HM és CA-nál, és stílusra is. 

     

    Első terhességemnél nekem is volt ilyen problémám.

     

    A másodiknál már nem szedtem be a vasat, hanem gyógynövényes vasat szedtem (amitől nem mellesleg sokkal hamarabb sokkal jobb lett a vérképem, és nem okozott székrekedést).

     

    A székrekedésre pedig tamarinlax lekvárt ettem. Az is nagyon jó volt, és kíméletes. Nem gyilkos hashajtó, olyan kíméletes, csak éppen amennyire kell!  

     

     

  20. 2014. május 22. 11:05257.

    Kiskifli, az ekg-t a háziorvosod csinálta?

     

    kell valakinek vasat szedni? elég rossz lett a vérképem, és muszáj vasat szedni, de nem tudok tőle wc-re menni... Ki mennyire figyel oda az étkezésre? Én tegnap gondoltam bele egy kicsit, eddig ettem amit láttam és örültem, hogy bennem maradt bármi is... 

    előzmény:
    Kiskifli (255)
    2014-05-22  08:48
  21. 2014. május 22. 11:02256.

    Sziasztok

     

    Én is már csak kismama ruhában járok Tegnap voltam uh-n 26 mm már egész kisemberi alakja volt, és ami csúcsszuper volt, hogy a párom is bent lehetett, a szívhangját is meghallgattuk

     

    Mi megyünk az integrált tesztre, ma be is jelentkezem, a kombinált meg az integrál nem ugyanaz, az integráltnál kétszer vesznek vért.

     

    Zöldkiwi Te hol vettél kismamaruhákat?

     

     Én is szeretnék hordozni, a kisfiammal használtuk sokat a kendőt, igaz nekem egy sima nandum volt akkor, kérek szépen javaslatokat milyet érdemes venni?

     

     

  22. 2014. május 22. 08:48255.
    Igen, szerintem is szuper. De a 10 hét is szép kor :))))) 

    Ma nagyon hatékony voltam. Itthon vagyok már fél órája és megjártam a vérvételt és az ekg-t. :)

    Így megvan az összes vizsgálat, ami kell a kiskönyvbe :) csak holnap kell eltekernem még du. a laboreredményért :)
    előzmény:
    Babett (254)
    2014-05-22  07:35
  23. 2014. május 22. 07:35254.

    De jó Neked Kiskifli, hogy már ott tartasz! :-)

    Én pont ma vagyok 10, úgyhogy Jazmine, napra egy idősek vagyunk, ha jól látom :-))

    előzmény:
    Kiskifli (253)
    2014-05-21  22:02
  24. 2014. május 21. 22:02253.
    Köszi :) Majd a doki megmondja, h melyik legyen, meg hogy legyen, de köszi a tanácsokat. 
    Nem baj, h lebeszéltél Jazmine a kendőről, mert normál kendőt tudok kölcsönkapni, tetejében jót (dydimos), mert igen, valóban nem mindegy, h milyen márka. Én a kislányomnál otthon kendőztem nanduban és már betörtet kaptam az jó volt, de nem betörthöz is volt szerencsém, azt nem szerettem. 
    Zöldkiwi, nem is kell mindenkinek hordoznia, persze. Ettől sézp az élet, h sok lehetőség van és mindenki megtalálja, ami neki tetszik. Én mind a kettőnek az előnyét próbáltam nézni, a babakocsinak is és a hordozásnak is és azt használtuk mindig, amihez épp kedvem volt, vagy ami praktikusnak bizonyult. 
    Mi szombaton megyünk uh-ra. :) izgi. 11+6 leszek akkor. 
    előzmény:
    ancsa980 (1)
    2014-04-07  14:30
  25. 2014. május 21. 21:58252.

    Tyú, elképesztő, hogy hogy nőnek. Nekem a 6. hét kezdőnapján volt 4mm, hihetetlen, hogy kedden már nekem is ilyen méreteket mondanak!

    (remélem) 

    előzmény:
    Jasmine7 (250)
    2014-05-21  21:49

Címlap

top