Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 decemberi babák

ancsa980
Létrehozva: 2014. Április 7. 14:30

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014 decemberére várja kisbabáját!  

  1. 2014. május 21. 21:58251.
    Ugyanaz, de az integrált tesztnél a 16. héten is van vérvétel. AFP? Nem kristálytiszta nekem sem. A 2 teszt ára ugyanannyi, amit nem értek.
    Mindegy, kértem időpontot Dr. Timmermannhoz. Alig várom.
    előzmény:
    zöldkiwi (248)
    2014-05-21  21:01
  2. 2014. május 21. 21:49250.
    30 mm, így volt tegnap 9+6 :) Drukkolok! Írd meg mi volt!
    előzmény:
    Babett (249)
    2014-05-21  21:26
  3. 2014. május 21. 21:26249.
    Jasmine, mekkora volt a bébike a mai UH-n, holnap én is megyek. :-)
    előzmény:
    Jasmine7 (244)
    2014-05-21  08:12
  4. 2014. május 21. 21:01248.

    Sziasztok!

     

    Én nem hordoztam és nem is fogok. Nekem valahogy nem jön be.

     

    És én is azt szerettem a babakocsiban, hogy lehetett rá pakolni, nem kellett cipekedni.

     

    Én azt hittem, hogy az integrált meg a kombinált vérvétel egy és ugyanaz...

     

    Ma voltam kombinált vérvételen. 2-3 hét múlva lesz eredmény. Holnap megpróbálok eljutni a védőnőhöz is, mert ideje.

     

    Ma végre beszereztem néhány kismama ruhát, nagyon rám fért már. Akkora hasam van, hogy úgy nézek ki, mintha legalább 18 hetes terhes lennék...  remélem a következő 28 hétben visszább vesz a hasam a tempóból. És nem háj, mert olyan feszes a hasam, mint egy dob!  

  5. 2014. május 21. 12:31247.

     

    Köszönöm!

    Nekem liliputi csatos van. Nagyon szeretem.

    Nem akartalak lebeszélni a rugalmasról, mert egyébként kényelmes, csak ha mellette döntesz akartam tudd, ilyen. 

    Ha megcsináltatod a kombináltat, akkor nem érdemes az integráltat szerintem. A kettő közt egy vérvétel a különbség. Nem a négyes teszt.

     

     

    előzmény:
    Kiskifli (245)
    2014-05-21  08:55
  6. 2014. május 21. 12:08246.

    Sziasztok!

     

    Én is szeretném hordozni a 3. csemetét. Olvasgattam és videókat is néztem a témában.

    Nagyon nem mindegy milyen kendőt választunk.

    Én ezt a videót néztem meg:

     http://www.youtube.com/watch?v=k-l_5DE_nc8

  7. 2014. május 21. 08:55245.

    A mi csatosunk (manduca) hivatalosan ugyan használható 6 hetes kortól, de valójában hordozási tanácsadók általában a csatosakat onnantól ajánlják, amikor már ülni tud a baba. 

    Jazmine köszönöm a tanácsot a rugalmassal kapcsolatban. Akkor lehet, h sima kendő lesz, mert erre én is gondoltam. azt tetejében valószínűleg az első hónapokra kölcsön is tudok kapni, tetejében didymost. 
    Örülök a jó eredménynek :) 

     

    Az Istenhegyit Jázmin nagyon dícsérik. Én is úgy volt, h oda megyek, de végül a kórházba tudok menni kedvezményesen és mivel 21 e Ft a különbség, a kórház nyert. 
    Az integrált teszt az a négyes teszt? A kislányommal voltam. Még most nme gondolkokoztam raja. Még odébb van. Először legyünk túl a kombinálton :)

    előzmény:
    Babett (243)
    2014-05-21  07:15
  8. 2014. május 21. 08:12244.

    Sziasztok!

    Én rugalmas kendőben hordoztam az elején, kényelmes volt. Csak azt nem szerettem benne, hogy nagyon szorosra kellett kötni, mert ahogy mentünk rugózott és engedett. Fél éves korában vettem egy csatosat, azt használjuk, sokkal kényelmesebb. Akkor el is adtam a rugalmasat, hogy na második babánál eleve az lesz.  Na meglátom, mostanában agyalok egy kendőn...

     

    Tegnap dokinál voltam. Minden rendben van, szépen fejlődik. A vérömleny is kisebb lett. Ma 10 hetes. 12 hetes uh-ra megy valaki az Istenhegyibe vagy a Geniumba? Ismeritek? Doktornőm ajánlotta tegnap.  Csináltattok integrált tesztet?

     

  9. 2014. május 21. 07:15243.

    Én egyáltalán nem kendőztem, semmi tapasztalatom nincs benne. Azt se tudom, hogy mi az, hogy rugalmas... Csatos hordozónk az később volt. De csatos hordozóba még nem lehet újszülötett tenni, ugye? Vagy van olyan típus?

     

    előzmény:
    Kiskifli (242)
    2014-05-20  21:54
  10. 2014. május 20. 21:54242.
    Én általában is az a típus vagyok, aki szereti a választási lehetőséget és nem gonolkozom jellemzően sarkosan, így én is szeretem mindkettőt. Látom a hordozásnak is és a babakocsinak is az előnyét. 
    Egyébként én nagy csatos fan vagyok. nekünk az vált be a legjobban. Még túrázni is voltam többször a kislányunkkal a hátamon. Utoljára most februárban. De sajnos azóta, amióta állapotos vagyok, nem tudom a csatost viselni, mert azt nem lehet úgy felvenni, hogy jó legyen a pocaknak :( Kendőzni kellene, de most nem érzem úgy, h hordozhatnékom van :) 
    Hordozás előnye pl. nekem az volt, h szabadabbak vagyunk, gyorsabban haladunk, nem függünk az útviszonyoktól és ott szuszogott valamelyikünkön.  
    A babakocsi egyértelmű előnye pedig a bevásárlásnál és ügyek intézésénél volt. Amig a kislányunk babakocsis volt (másfél éves koráig), egy kezemen meg tudom számolni, hányszor mentem autóval bevásárolni :) Imádtam, h a babakocsira kb. tonnányi cuccot fel tudok pakolni még kényelmesen. :)
    előzmény:
    abraxas (241)
    2014-05-20  21:30
  11. 2014. május 20. 21:30241.

    Nekem így elsőre a rugalmas kendő tűnik könnyebb megoldásnak, de én még csak most fogom megtanulni, nyárra meg szerintem csatos hordozó lesz, hacsak addig úgy bele nem jövök a tengerészcsomókba, hogy biztosan a hátamon is tudjam hordozni. Bár, ha megint nagyon meleg nyár lesz, akkor majd kitalálok valamit. Babakocsi mindenesetre lesz, anyósom ragaszkodik hozzá, hogy tologathassa az unokáját :D

    (Anyukám meg a hordozást akarja kipróbálni, mert az a mi időnkben nem volt) 

    előzmény:
    Kiskifli (240)
    2014-05-20  21:11
  12. 2014. május 20. 21:11240.
    Én is hordozni fogok, a kislányomat is hordoztam, de nem kizárólagosan. Amikor nagyon nagyon pici volt, akkor az utcán babakocsiztunk (otthon sokat kendőztünk), de hőségriadó volt, nem kívánta testem se, lelkem se a hordozást kint. Később szuper volt. Mondjuk én télen ruhán kívül hordoztam, de ő akkor már nagy volt és babakocsizni is imádott. De most én is kabáton belül fogok. Viszont még nem döntöttem el, h normál kendővel, v rugalmassal. Nekem egyik sincs (kölcsönben volt nálam egy normál). A babakocsiba meg vágatni fogok egy vastagabb szivacsot, de nem is csak és kizárólag a hideg miatt, hanem mert amúgy is nagyon kis vékony volt és ki is feküdte a kislányom. Tehát ezt mindenképp kell nekünk. Szerintem második gyerekkel könnyebb hordozva, hisz egy az, h az anyuka már hozzá van erősödve, a másik meg, h nincs előttem a kép, ahogy a kislányomat kell terelgetnem a futóbicikliével és egy babakocsira is vigyáznom kell. Mondjuk extra nyugis környéken lakunk, de akkor is. 
    Mennyire más egy nyári és egy téli gyerek, mivel nekünk nagyon meleg nyarunk volt akkor, én álllllllandóan öltöztettem a kislányunkat, mert sokat bukott és abban a melegben a tej... hát elég büdi volt. Tehát akkor szinte több ruha fogyott rá, mint most kis túlzással. De tényleg nagyon meleg volt, mi meg nagyon meleg lakásban laktunk. Én nem tudom hányszor, de napi 5-ször tuti tusoltam, ha nem többször... És emlékszem, álllllllandóan ment a mosógép. De ez persze nem tartott olyan sokáig, pár hét. Van olyan képünk, h a kis manó piheg a hőségtől, látszik, h majd elfolyik az egész gyerek. 
    előzmény:
    abraxas (238)
    2014-05-20  16:47
  13. 2014. május 20. 20:23239.

    Ez jó ötletnek tűnik Abraxas! Köszi!

     

    Nekem is nyári a fiam, és én is félek a bezártságtól Kiskifli, meg amúgy is utálom a telet, hideget. Én is nyári vagyok...

     

    1.babások szerintem gyakran beleesnek abba a hibába, hogy egy csomó ruhát vásárolnak. Úgyhogy Eszter, ne vidd túlzásba! Nem kell minden nap új ruha rá, hiszen nem lesz koszos, nincs mitől. Én később télen, az akkor már 6 hónapos fimat nagyon sokszor kint hagytam aludni a levegőn, amit nagyon szeretett, sokan szörnyűlködtek, hogy nem fog megfázni? Egy sima overall, abban be a zsákba, vagy becsavarni egy takaróba, semmi baja soha nem lett.

    előzmény:
    abraxas (238)
    2014-05-20  16:47
  14. 2014. május 20. 16:47238.

    Nálunk most anyu a fő tanácsadó, mert a tesóm november végi.

    Őt már nagyon hamar, egy hetesen "levegőztették": jól felöltöztetve szellőztettek a szobában, aztán az erkélyen fél órát, és három hetesen már simán tologatta lent is, ha nem volt köd.

     

    Én azt tervezem, hogy hordozni fogom a babát, egy kabátot hordva, mert elég parázós vagyok, de így biztos lehetek benne, hogy nem fázik meg, hiszen a saját bőrömön érzem majd a hőmérsékletet.  

    Nem saját ötlet, egy másik téli anyuka barátnőm javasolta, mondjuk ő elsősorban azért alakította így, mert nem tudta másképpen megoldani a nagytesó öltöztetését: így egyik gyerekre se melegedett rá a ruha, szerintem okos tipp. Meg lehet úszni a téli öltöztetés-megfázik para-bealszik-felkelteni, hogy vetkőztessük parát. Nyáron pedig, ha már nagyon nehéz lenne, vagy túl meleg, ott lesz a babakocsi.

    előzmény:
    Kiskifli (236)
    2014-05-20  16:01
  15. 2014. május 20. 16:02237.
    Viszont ha meleg van a lakásotokban, akkor mivel úgyis rugdalózót adsz rá, a body lehet rövidujjú szerintem azért. Szóval abból azért vennék párat, de erre jobban tud válaszolni olyan, akinek volt már téli babája
    előzmény:
    t.eszter2 (235)
    2014-05-20  15:51
  16. 2014. május 20. 16:01236.

    Szia, a babakocsit nem tudom, mert nekem nyári gyerekem van, de az biztos, h rövidujjút nem fogsz tudni ráadni szerintem. Amúgy sem kell sok ruha, legalábbis nekünk alig kellett. Én sima rugdalózót vennék, meg esetleg vmi közepesen vastag, v vastagabb hálózsákot. 
    A babakocsiba meg egyértelműen vmi jó meleg bundazsákot. Mi kaptunk kölcsön egy stocke márkájút. Na az nagyon szuper meleg volt, csak nagyon hamar kinőtte a kislányom, mert ő már fél éves volt a tél beköszöntekor. 

    Kicsit parázok én is amúgy a téli babától. A kislányommal már pár napos korában kimentünk sétálni, nem volt még egy hetes és az első hónapokat gyakorlatilag az éjszaka kivételével a szabadban töltöttük. Imádtam. Most meg félek a bezártságtól és a betegségektől. 

     

    előzmény:
    t.eszter2 (235)
    2014-05-20  15:51
  17. 2014. május 20. 15:51235.

    Sziasztok!

     

    gyakorlati segítségre lenne szükségem a gyerekes kismamáktól. Én szeretném a holmik többségét használtan beszerezni, ezért már el is kezdtem nézelődni az ilyen oldalakon, illetve pénteken megyek egy garászvásárba is. 

    Tudnátok abban segíteni, hogy mire figyeljek, ami fontos lehet amiatt, hogy a tél kellős közepén jön a gyerek? Van olyan babakocsi, ami melegebb? Vagy inkább csak bundazsák kell bele? Rövid ujjú újszülött holmit ne is vegyek?

     

    ez lesz az első gyerkőc nálunk és nincs a közelemben senki, akinek lenne illetve a családomnak még nem mondtuk meg, anyukámtól sem tudok segítséget kérni.  Köszömöm!

  18. 2014. május 20. 15:49234.
    Remélem tudtam kicsit segíteni :) 
    előzmény:
    Akela11 (232)
    2014-05-20  15:49
  19. 2014. május 20. 15:49233.
    még annyi, h egy hét múlva menni nincs sok értelme, mert bő két hét múlva már szívhang is van az uh-on, és akkortájt úgyis érdemes menni (de nem 100%), ha meg progeszteron pótlás is kell, az már most is kell. Megjegyzem, én nem nézettem egyiket sem, én csak 6 hetes terhesen mentem először dokihoz, de azért írom neked ezt, m látom,h parázol és akkor jobb a nyugalom. 

    :)
    előzmény:
    Kiskifli (231)
    2014-05-20  15:47
  20. 2014. május 20. 15:49232.
    Köszönöm szépen a választ. És bocsánat hogy ,,betolakodtam,, Mindenkinek boldog babavárást és babázást kívánok, remélem én is beállhatok majd a sorba
    előzmény:
    Kiskifli (231)
    2014-05-20  15:47
  21. 2014. május 20. 15:47231.
    Úgy, hogy ha méhen kívüli, akkor nem termelődik annyi hcg, szerintem, de ebben nem vagyok biztos, de szerintem így. 

    Én azért mennék el a helyedben, mert ha barnáztál kétszer, akkor lehet, h progeszteron-pótlás kell, de ahhoz tudni kell, h tényleg ezért barnáztál-e, vagy csak egyszerűen a beágyazódásra reagál így a szervezeted. 

    Én mondom, nagyon nem aggódnék a helyedben, de ha nyugodtabb vagy, akkor nézess holnap progit és hcg-t. 
    előzmény:
    Akela11 (229)
    2014-05-20  15:30
  22. 2014. május 20. 15:32230.
    ja meg a másik hogy azt mondták hogy a méhen kivülit vizsgálattal holnap tutira ki lehet zárni. Azt meg hogy? ha olyan picike méhen kívül is olan picinek kellene lennie hogy nem látják vagy én gondolom rosszul? Köszi a választ
    előzmény:
    Akela11 (229)
    2014-05-20  15:30
  23. 2014. május 20. 15:30229.
    Azt mondták én döntsem el hogy elmegyek-e vagy várok még vele egy hetet. de nagyon aggódom, akkor szerintetek is menjek vetessem le ? :) Remélem jól van odabent, tervezett baba és nagyon várjuk
    előzmény:
    Kiskifli (228)
    2014-05-20  15:21
  24. 2014. május 20. 15:21228.
    Szia, nincs az az UH gép, ami egy ennyire fiatal terhességet kimutasson. Holnap csinálnak egy HCG vizsgálatot, az értékből következtetnek a terhességre. De a méhen kívüli terhsség esélye elég kicsi ám. Viszont a barnázás lehet egy sima elpattant ér, a beágyazódás, vagy progeszteron-szint leesés. Szóval én a helyedben a hcg mellett holnap progeszteront is nézetnék, mert ha alacsony, kell progeszteronpótlás. 
    Én nem nagyon aggódnék a helyedben. Sok sikert :)
    előzmény:
    Akela11 (227)
    2014-05-20  14:58
  25. 2014. május 20. 14:58227.

    Sziasztok lányok!

    Mint már tapasztalt kismamákat kérdezlek titeket.

    Az én sztorim röviden a következő.

    Első babás projekt, első próbálkozós hónap, menzesz szombaton nem jött meg, 3 teszt pozitív.

    Vasárnap enyhe barnás folyás, tényleg nagyon enyhe sárgás barnás és kevés, de elmentünk kórházba, persze babát nem láttak így a menzesz elmaradását követő első napon,csak egy cisztát a petefészekben. A barnázás utána el is múlt, azonban ma előjött szintén nagyon kis mennyiségben. Felhívtam egy magánrendelést ahol ezt elmeséltem, ott sem tudtak konkrétumot mondani , hogy mit csinálhatnék, csak hogy esetleg holnap elmehetek hozzájuk délután egy vérvételre,amiből meg tudják mondani, hogy van e egyáltalán terhesség, mert uh-n még nem fogják látni, vagy várjak hétfőig. Esetleg holnap még ki tudják zárni a méhen kívülit.

    Volt valakinek hasonló? Van ok aggodalomra? Egyébként teljesen jól érzem magamnak hála...

Címlap

top