Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Nyertünk2014

Szoljanka
Létrehozva: 2014. Április 7. 01:26
hahahah
  1. 2014. május 4. 17:59576.
    Javasoltam sírás helyett megoldást. Az lenne az  alap és  a többi munkáltató kénytelen lenne követni előbb-utóbb. Hogy miből? Fel tudnék sorolni jó néhány milliárdot, aminek elköltése sok embert bizony bánt.
    előzmény:
    Öreg (573)
    2014-05-04  16:02
  2. 2014. május 4. 17:49575.

    Ágica már felelt neked. Én csak annyit mondok, ha beteg vagy és nem magánklinikán kezelteted magad, akkor az orvosoktól a nővérekig és beteghordozóid mind közalkalmazottak voltak körülötted. Hogy miért nem mentek máshová dolgozni, ugye..?

     " Az hogy diblomásokat beűltetnek párosztályosok melle tanulni ez nem igaz.." Ez nem vita kérdése, hanem tény. Kattints ide. Több helyen is megtalálod, én a google-ban az első találatot hoztam ide, van benne tv riport is. No meg ismerek is ilyen diplomást.

    (ja, egy szóval nem írtam, hogy  a tanfolyamokon diplomás végzettséget kapnak. )

    előzmény:
    Öreg (573)
    2014-05-04  16:02
  3. 2014. május 4. 16:22574.

    Igen, bizonyos végzettséggel "kötelező" közalkalmazottnak lenni.

    Mert hogyan legyen valaki ápolónő, orvos, ha nem közalkalmazottként?

    Hogyan legyen valaki tanár, óvónő, ha nem közalkalmazottként?

    Hogyan legyen valaki szociális munkás, gondozó, ha nem közalkalmazottként?

     

    Ez a legnagyobb demagóg duma, hogy "nem kötelező".

    De bakker, nem mehet mindenki a versenyszférába dolgozni, mert oda nagy általánosságban azok tudnak elhelyezkedni, akik "megnyerik a versenyt". Így azokon a helyeken, ahol az állam kötelessége lenne ellátást biztosítani, lassan csak azok maradnak, akik máshová nem kellettek, vagy akik tényleg hivatásból teszik, amit tesznek. De nyilván ez a kevesebb.

     

     

    Amikor az észt kell osztani, hogy "nem kötelező", akkor azt is végig kellene gondolni, hogy ezzel együtt akkor nem kötelező az ingyenes állami iskolába járatni a gyereket, hanem tessék magántanárt fogadni a heti 30-32 órájára a gyereknek, óránként megfizetni a 2-3ezres órabért, amit a menő magántanárok elkérnek. Vagy nem kötelező az SZTK-ban sorban állni, elviselni a faragatlan ápolókat, orvosokat, hanem lehet menni magánklinikákra, ahol a 10perces vizitre kifizetsz 15ezer Ft-ot. Vagy nem kötelező az áldatlan állapotú elfekvőkben elhelyezni az idős családtagot, hanem lehet próbálni, milyen az, hogy otthon ápolni, vagy ápolót fogadni mellé 1500 Ft/óráért. Hja.... hogy ahhoz meg nincs elég fizetőképes kereslet?!

    Akkor talán meg kellene becsülni azokat, akik 6-700 Ft-os "órabérért" teszik mindezt, nem pedig lépten-nyomon az orruk alá dörgölni, hogy "nem kötelező", "el lehet menni".

    előzmény:
    Öreg (573)
    2014-05-04  16:02
  4. 2014. május 4. 16:02573.

    Mondogatni sírni és panaszkodni egésznap lehet, mondanánk hogy azt a hülye is tud.

    Nem ártanak a sírás helyet neha a megoldást is javasolni.

    Persze az utóbbi a nehezebb.

    Az hogy diblomásokat beűltetnek párosztályosok melle tanulni ez nem igaz.

     

    A tanfolyamokon láncfűrészes vagy ehhez hasonló szakmát tanulnak, és nem diblomás végzetséget szereznek.

     Vagy a 8 ált próbálják elvégezni.

    Én azt mondom hogy nagyon sok ember örül hogy még ez a közmunka is van.

    Kérdem kötelező közalkalmazotnak lenni?

    előzmény:
    eda-1952 (571)
    2014-05-04  11:07
  5. 2014. május 4. 13:25572.
    Aki szerint rendben van, hogy az Önkormányzati cégektől rengetegsok ember elküldtek- majd visszavették őket közmunkásnak az teljesen biztos, hogy nem normális.
    előzmény:
    eda-1952 (571)
    2014-05-04  11:07
  6. 2014. május 4. 11:07571.

    Vagy 20 éve itt is jobban működött a munkanélküli rendszer. Onnan tudom, hogy akkor voltam munka nélkül és mivel semmi ajánlatot nem kaptam, kiharcoltam, hogy mehessek nyelvtanfolyamra, ez nagyon jó volt, nem csak egy kamu: 5 hónapig, napi 8 óra iskola, a végén nyelvvizsgával. Viszont ami most folyik a közmunkások oktatása címén, az egy kabaré: ott kezdjük, ha el is járnak rendesen, egy szakmát  3 hónap alatt nem lehet megtanulni, bár most már nem is erről van szó, az még előbb volt. Olvass utána, mit csinálnak kompetencia oktatás vagy mifene címén, sok esetben diplomás munkanélkülit beültetve a pár osztályt végzettek mellé és írni, olvasni tanítják őket. Aki azt mondja, hogy ez nem megalázó, annak nem tudom mi lenne az..(((

    A "kicsit nem becsüli"-re: Havi kb 1800.- nem vigasz az állandóan emelkedő árak mellett..(((

    Öreg: szóval szerinted rendben van, hogy messze el kell menni, mert mindenhol rablógazdálkodás folyik?..))) Igen, régen is dolgoztak más városban emberek, de ugye nem mindegy, hogy Bp-ről hétvégenként hazamentél, vagy mondjuk Angliában robotolsz és onnan nagyon jó estben egy évben háromszor látogatod meg a gyerekeidet. Tetszik  a fenének az éhbérért közmunka: ha te dolgoznál benne úgy, hogy ugyanazt csinálod, mint a másik asztalnál ülő, csak harmadannyi bérért, meglátnád mennyire tetszik.A fiadnak sem tetszene, azért van kinn, meg hogy többszörösét keresse az itthoninak, nem? (ne gyere már megint azzal, hogy kinn is jó a képzettsége, rengeteg embernek jó és azt használják kinn.) Ötlet: Kérlek: egy kormány, ha biztonságban akarja érezni magát, akkor azzal kezdi, hogy a rabszolgáit (=közalkalmazottak, köztisztviselők) tisztességesen megfizeti. És nem fordulhat elő, hogy egy   50 éves  közalkalmazott a bértábla szerint a minimálbérnél ezer forinttal kevesebbet kap, amennyiért  egy 4 általánost végzett utcaseprő sem akar dolgozni. Mert így lehet ám nekik mondogatni, hogy érdemes tanulni...

    előzmény:
    unger (566)
    2014-05-03  21:59
  7. 2014. május 4. 10:19570.

    Vigyázat nem minden rák fajta azonos, vannak rákosok akik évekik élnek de munkát sajnos nem tudnak vállalni.

    További jó egészséget apudnak !

    előzmény:
    ÁgicaT (569)
    2014-05-04  08:21
  8. 2014. május 4. 08:21569.

    A napokban volt 5 éve, hogy édesapám egy daganatos betegség után újra munkába állt.

    Amikor még a kezelésekre járt, sokan javasolták, hogy százalékoltassa le magát, úgyis 52 éves, és különben is, ki tudja, egészséges lesz-e, amíg megéri a nyugdíjas kort. Akkor (2009-ben) egész jó rokkant nyugdíjat kaphatott volna. De benne volt az a gondolat, hogy jó, most megkapja. És ha (legyen úgy!) jobban lesz, akkor felülvizsgálat után, "visszadobva" a munkaerőpiacra hol kap munkát közel a 60-hoz?! (főleg nyakukban a hitellel, amit 2 hónappal azelőtt vettek fel, mielőtt a betegség kiderült...) Ezért inkább visszament dolgozni. És hála Istennek, tényleg tünetmentes!

    Jó nagy pofáraesés lett volna, ha leszázalékoltatja magát.

     

    De hányan voltak, akik inkább a kényelmes otthonülést választották, utána meg pampognak, hogy megvonták tőlük....

     

     

    Pont a daganatos betegség olyan szerintem, hogy (vigyázat, morbid leszek!) vagy meggyógyul belőle az ember, és akkor indokolatlan a rokkantosítás, vagy a halál küszöbén az lesz a legkisebb gondja, hogy a hátra lévő pár hónapot milyen társadalombiztosítási státuszban tölti.  

    előzmény:
    unger (560)
    2014-05-03  17:36
  9. 2014. május 4. 08:06568.

    Most azt hiszed hogy azzal hogy nincs munka megváltó gondolatokat írsz le?

    Ezzel semmi újat nem mondtál és mondasz, ahol piacgazdaság, vagy ha így jobban tetszik hogy rabló gazdálkodás ez mindenütt így van.

    Elárulok neked egy titkot a szocban is nagyon sok ember dolgozott a lakóhelyétől távol és akkor mi volt. Csak most csinálnak olyan nagy platájiát hogy  el kell menni külföldre dolgozni, persze megoldani nem tudják de politikailag jól hangzik. Ez az éhbérért közmunka ez úgy tetszik neked látom, esetleg tudnál helyette jobbat ajánlani? Nem kell tanulnom a betegséget én rákos vagyok. 

    előzmény:
    eda-1952 (563)
    2014-05-03  21:30
  10. 2014. május 3. 22:04567.

    Pontosan azt irtam az utolso mondatban hogy NEM csak ök estek ki..

     

    Sajnos mindig vannak ártatlan szenvedöi is egy ilyen felülvizsgálatnak,én remélem hogy Ök azok akik kapnak jogorvoslatot és segitséget is... 

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (565)
    2014-05-03  21:47
  11. 2014. május 3. 21:59566.

    Most erre mit mondjak?? Aki a kicsit nem becsüli a nagyot......

    idös, 80 feletti rokonaim nagyon örülnek a rezsicsökkentésnek mert bizony sokat számit nekik...

     

     

    A közmunkával kapcsolatban......itt nincsen közmunka,de van egy keményebb rendszer...ha munkanélküli leszel akkor bizonyos idö után elküldenek vagy tanulni vagy gyakorlatra valahova...lehet egy egészen más szakmába..ha találnak egy munkát ami passzol akkor nemszámit hogy az Ezer km re van töled..jol irtam Ezer km....ez az ország 1800 km hosszu...el kell fogadnod mert különben nemkapsz munkanélküli segélyt..ugyanez a gyakorlattal is ha nemmész elveszted a jogodat a segélyre...

    Ha magad nem keresel aktivan munkát akkor is ugrik a pénzed...havonta kell legalább 3 vállalathoz irnod,vagy kapcsolatba lépned hogy OK legyen.különben azt mondják hogy passziv vagy nemjár a munkanélküli...

    Viszont ha elmész gyakorlatra vagy tanulsz akkor kapsz egy ujabb periodust a segélyre...ergo kénytelen vagy valamit cvsinálni....szerintem a közmunka otthon egy sokkal gyengébb fomálya ennek a rendszernek...de sokat segit pl azoknak az iskolázatlan romáknak is akiknek valahogy meg kell tanulni hogy a segélyt nem adják ingyen..szerintem ha valaki akkor Te tudod hogy erre szükség van otthon... 

    előzmény:
    eda-1952 (563)
    2014-05-03  21:30
  12. 2014. május 3. 21:47565.
    Ebben is megegyezhetünk, hogy sokan csaltak. És szerinted ők estek ki a rendszerből nagyrészt? Tudod akik jogosan kapták, azok valóban nem tudnak dolgozni..és beláthatatlan időkig nem kapnak egy fillért sem.
    előzmény:
    unger (564)
    2014-05-03  21:39
  13. 2014. május 3. 21:39564.

    szerintem egyezzünk meg abban hogy....sokan,nagyon sokan lefizették anno az orvost a rokantnyugdijért..én magam is aki már több mint 30 éve nem élek ott ismerek személyesen legalább 10 embert csak egy kis falubol akik igy lettek rokantnyugdijasok..most amikor volt felülvizsgálat sokan vagy egy része nemkapta meg a státuszt..nézd ez igen Nagy baj azoknak mert azt hitték hogy mostmár életük végéig jol el-lesznek..másnéven élösködnek a társadalom nyakán.szerintem teljesen jogosan soktol megvonták,mert egyszerüen ök munkaképesek..ilyen egyszerü a dolog..

    Elhiszem söööt tudom hogy ebben a "szorásban" van jopár akik teljesen jogosan kapták eddig és ök azok akik ráfáztak a többi sok sumák miatt..sajnos ilyen mindig van amikor egy ekkora tömeget kell felülvizsgálni 

    Nézd ök azok akiknek kell jogorvoslatot kérni és fellebezni amig csak tudnak..

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (562)
    2014-05-03  21:10
  14. 2014. május 3. 21:30563.

    Engem igazoltál, ahogy mesélsz, hogy miért ment ki a fiad és hogy  a feleséged csak közmunkát kap, mert munka ugye nincs. Ha meg van, akkor töredéke a fizetés  a kintinek. Gondolkozz már néha..)) És lehet, hogy a feleségednek nincs végzettsége, de soknak van, akik szintén nem találnak munkát. Nem kell ahhoz csak 8 általánosnak lenni, hogy munkanélküli legyen valaki, meg éhbérért közmunkás...((( Amúgy meg ha két diplomája lenne  a feleségednek, ennyi idősen valószínűleg akkor sem kapna munkát.

    És bizony a betegséggel (nem csak rákról van szó) kapcsolatban is igazam van. Tegyük fel, beutalnak valami komolyabb bajjal a kórházba, már a felvételnél megkérdezik, hogy ki is az orvosod? Komoly, eü oldalon olvastam, ahol valakinek azt tanácsolták bizonyos lelete után, hogy keressen magának egy jó orvost. Tőlem is kérdezte már szanatóriumi orvos, hogy itthon ki a kardiológusom. Ne tanuld meg, hogy ebben is igazam van..(((

     

    Ja, rezsicsökkentés:

    Unger, ezt neked másolom be, messze vagy, ez talán mond valamit. Ez a 2013-as teljes év, megkaptuk, forintra kiszámolva, tételenként. Ezt oszd vissza 12-vel, hogy lásd, mennyit spóroltak nekünk egy hónapban:

     

    szemétszállítási díj. 7621.-

    áram 355.-

    kéményellenőrzési díj  : 32.-Ft

    Víz és csatornadíj: 3780.-

    Gázdíj: 9282.-

    Azaz összesen. 21.070.- 

    előzmény:
    Öreg (561)
    2014-05-03  19:18
  15. 2014. május 3. 21:10562.
    Ebben egyetértünk, hogy mi a rokkantnyugdíj. (a rákot nem én emlegettem.)Nos azoktól az emberektől (soktól!) vonták meg, akik jogosan kapták. Még olyan tragédia is történt, hogy valaki a hivatalban az ottaniak szeme láttára lett öngyilkos..(((
    előzmény:
    unger (560)
    2014-05-03  17:36
  16. 2014. május 3. 19:18561.

    Tudod mért ment a fiam külföldre dolgozni, mert a képesítése alkalmasá teszi  az ottani munka elvégzésére is, meg van egy másik indok is az ottani munkáért  3x annyit fizetnek mint itthon.

    Úgy kis csillagom hogy valóban örülnek a közmunkának, mert sajnos nagyon sok ember képesítése, vagy is tudása csak erre alkalmas, pld az én feleségem is örül a 8 hónapos közmunkának persze más okból 59 évesen nem lehet munkahelyet találni. Ja nem volna baj a sírás rívás helyet megoldást is tudnátok ajánlani!

    A rákos beteg verzió sem egészen úgy működik itthon ahogy te írod.

    előzmény:
    eda-1952 (559)
    2014-05-03  14:19
  17. 2014. május 3. 17:36560.

    Szerintem alapvetö félreértésben vagytok a rokkantnyugdijjal kapcsolatban..

    A rokkantnyugdij egy olyan szociális ellátás ami NEM betegséghez köthetö hanem egy "állapothoz" egy esetleges betegség utáni állapothoz amikor megváltozott egy ember munkaképessége!

    A világon semmi köze nincsen magához a betegséghez,mivel akármi is okozhatja a munkaképesség csökkenését, pl daganatos betegség,szivinfarktus....vese elégtelenség(dializis)..bármi akár egy autobaleset is vagy bármilyen baleset..  érted ??

    egy rákos beteg is tudhat dolgozni akármennyit,lehet félidöt..amikor hosszantarto kezelés van akkor bizony mindenhol a világon csak részben tartják otthon az embereket mert a munkahelyi kiesés is nagyon rossz hatással van a betegségre is föleg a "szociális része" annak..

     

    Röviden. a rokantnyugdij az egy betegség UTÁNI dolog amikor nem remélhetö a megváltozott (csökkent) munkaképesség visszanyerése.

     

     

    A munkahelykérdést ne keverjük ide mert az bizony a szakszervezetek feladata lenne hogy erösitsék a munkavállalok helyzetét vagy képviseljék öket amikor gond van..legalábbis itt igy müxik..(otthon is igy kellene mert az is unio???) 

    előzmény:
    eda-1952 (559)
    2014-05-03  14:19
  18. 2014. május 3. 14:19559.

    A rákos beteg lehet rokkantnyugdíjas. Addig, amíg nem gyógyul meg annyira, hogy újra képes dolgozni, már ha egyáltalán közben nem vesztette el a munkahelyét és visszaveszik. (elveszti.)A gyógyításról meg annyit, hogy ma itthon ha valakivel közlik a diagnózist, hozzáteszik, hogy keressen egy orvost magának. Emlékszel még rá, hogy mit jelent ez a "hungarikum"?

    Öreg: ha nem megalázó a közmunka, akkor  a te gyereked miért ment el külföldre dolgozni? Ja, hogy ott van munkája és tisztességes fizetése, ugye? Csakhogy nem mindenki tud elmenni, különféle okok miatt. Egyébként valóban nem megalázó semmilyen munka. A megalázó az, ha  a melletted dolgozó ugyanazért  a munkáért min. háromszor annyit kap és nem 6 hónapig, mert ő nem közmunkás. Hogy lehet ilyen bicskanyitogató dolgot leírni, hogy az emberek örülnek neki??? Nem szégyelled magad? Hiszen te itthon élsz. Persze hogy örülnek, mert talán nem halnak éhen abban a 6 hónapban, amíg tart. Most pl választások után azonnal rengeteg közmunka megszűnt, ha igaz, majd lesz. Közben is kell(ene)  enni ám és rezsit fizetni...

    A gázról meg..hehe..))) Igen, különösen hétvégén pocsék a fűtőértéke. Arra ügyelnek, hogy egy bizonyos min. érték felett maradjon, mert akkor nem csökken az ára. (Nem az ujjamból szopom.) Az igaz, hogy ez a probléma nem ebben a 4 évben keletkezett. (De azért undorítónak tartom, hogy az "ellenfél" pártokat és embereket ocsmányul nevezi valaki. Én mindig leírom mindegyik nevét tisztességesen. Az nem érv, hogy ezt "érdemlik", ahogy egyszer írtad.)

    Az eltapsolásról meg...hát, erről mindenkinek más  a véleménye. Kapásból tudnék mondani jó pár milliárdot, aminek lett volna fontosabb helye. Az sem érv nekem, hogy bezzeg az elmúlt "nyócév", mert nem mentség nekem ha valamit eltolok, hogy az elődöm, meg a másik is eltolta, hát nekem is szabad. Főleg ha azt állítom, hogy én jobb vagyok.

    előzmény:
    unger (556)
    2014-05-02  20:51
  19. 2014. május 3. 08:41558.

    Én nem nagyon értek a kötvény piachoz, mint ahogy látom te sem, de egy biztos az allam kötvényt arra használod amire akarod még az IMF hitelt megmondják hová költheted. Gondolod az IMF Hitelt azt majd a legyek fizetik vissza? Nehogy magyarországon már az legyen a dicsőség hogy valaki beválalja hogy hogy eltapsolt 2 milliárd pénzt, tényleg legyünk már ennél egy kicsit komolyabbak.

    Ha a fidesz nem tapsolta el a párt kassát akkor mit valjon be?

    előzmény:
    medikurzus (555)
    2014-05-02  19:39
  20. 2014. május 3. 08:26557.

    Ha az ember állít valamit akkor próbáljon kevesebbet lódítani, azért mert jól hangzik hogy elvették a rákos betegek rokkant nyugdíját EZ ATTÓL MÉG NEM IGAZ!

     

    A gáznál minden télen ugyan ez a probléma előkerül, hogy kevés a fűtó érték. ez így volt akkor is mikor a maszop töbszörösére emelte a gáz árát tehát magában ez az állítás nem úgy igaz ahogy írod!

     

    Lehet hogy neked a közmunka megalázó de ez csak ilyen mszp blöff nagyon szívesen vállalják az emberek . már rá jött erre az maszop is hogy rossz választási propaganda volt mert az emberek nem úgy gondolták mint ők!

     

    előzmény:
    medikurzus (554)
    2014-05-02  19:36
  21. 2014. május 2. 20:51556.

    Sötét van??

     

    A rákos beteg miért lenne rokkantnyugdijas+ a betegeket gyogyitani kell nem?..mellesleg a világon mindenhol a betegbiztosito azt kérdezi hogy menyit tudsz dolgozni egyáltalán nem azt hogy milyen beteg vagy mert az elsösorban az orvosra és rád vonatkozik..

    A közmunka miért megalázo? kinek az ? aki nem akar csinálni semmit csak várja a sültgalambot?

    Államkotvényt minden ország ad ki mert valahogyan finanszirozni kel az állami dolgokat,tudod ilyen a rendörség,,tüzoltoság stb...

    van még kérdésed? vagy elég ennyi is hogy megértsed te is azt amit sok millio ember már régen felfogott.. 

     

    előzmény:
    medikurzus (554)
    2014-05-02  19:36
  22. 2014. május 2. 19:39555.
    Mit szólsz a rengeteg államkötvényhez? Azt imádott Orbánod veled is megfizetteti, ha még egyáltalán kormányfő lesz. Mi van a volt székházuk pénzével? Az MSZP nyiltan vállalta a tartozását, a FIDESZ mit vállal nyiltan, a stadionok és nem általuk inditott beruházások átadásán kívűl?
    előzmény:
    Öreg (553)
    2014-04-23  09:42
  23. 2014. május 2. 19:36554.
    Próbálj meg gondolkodni! Elvették a rákos betegek rokkant nyudíját, a súlyos rokkantakat átminősítették minimál összegre, a rezsicsökkentést inkább ne írtad volna, hiszen sokkal több gázt fogyasztunk mint ezelőtt,mert a fütőérték jóval alacsonyabb, lasabban föl és melegszik sz étel, de az óra csak pörög-pörög, a pénztárcád meg ürül-ürül. íminkahely teremtés helyett sokakat megalázó köumunka.Kérsz még valami ellenérvet?
    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (471)
    2014-04-09  08:49
  24. 2014. Április 23. 09:42553.

    Szegény maszop de szeretet volna nyerni, kellet volna a pénz a párt kasszába!

     

     2 milliárd hiány azért már nem piskóta, és még ezekre akartátok az országot bízni?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (552)
    2014-04-22  12:02
  25. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. Április 22. 12:02552.
    Íme a böszke fidióta!
    előzmény:
    Öreg (550)
    2014-04-12  18:50

Címlap

top