Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Nyertünk2014

Szoljanka
Létrehozva: 2014. Április 7. 01:26
hahahah
  1. 2014. Április 10. 13:41526.

    ha nem átalányt fizetsz (abból, hogy írod, télen mennyi gáz fogy, úgy tűnik, nem), akkor nem tanácsos az idei fogyasztást a 2007-eshez hasonlítani, mert idén nem is volt tél

     

    jómagam hetente írom a gázóra állását, és 500 m3-rel kevesebbet fogyasztottunk idén (júliustól). Ez olyan 30%-os megtakarítás. Na, ez az igazi rezsicsökkentés, nem az a 2-3 ezer forint, ami nekem, átalányfizetőnek megjelenik a csekken.

     

    viszont mindennek alaposan felment az ára, aki nem látja, az vagy vak, vagy hazudik

     

    pár éve még egy heti nagybevásrlás 20-25 ezer ft volt, most 25-30. Azaz heti átlagban kb 5 ezerrel fizetünk többet kajára, az havi 20-25 ezer ft. A benzinről nem is beszélve, banki, telefonköltségek szintén.

     

    De egyébként a gáz ára miatt lehet reklamálni az orosz elvtársaknál, mert ők tartják magasan. Az export áraikra extra adót vetnek ki, abból finanszírozzák a belső fogyasztás támogatását.

     

    Aztán az árfolyam se igen kedvez, meg a 27% áfa sem az áraknak. 

    előzmény:
    ÁgicaT (518)
    2014-04-09  18:44
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 10. 09:11525.

    Öööö....ezt azért kicsit túlzásnak tartom..bár nem mondom, hogy nem mondasz igazat.

     

    Viszont te gázzal fűtesz. Az ország másik fele meg a buzi távfűtést kénytelen igénybe venni. Nekem nem ér a gázárcsökkentés semmit, mert csak főzéshez használom, ami nem egy nagy tétel.

     

    (előkerestem a régi csekkeket) 

    2010-ben az évi fűtésem 180ezer forintot tett ki. Mivel tavaly át kellett térnem az átalányra, így idénre ez az összeg havi 18ezerbe kerül, vagyis éves szinten kb 215ezer ft. Ööö...hol is a csökkentés? DE!!! Ez csak az alap, most várok és összeteszem a két kezem, ha nem jön ki több tízezer forintos korrekciós számla, ahogy ez az elmúlt 2 évben történ, összesen 90 eret forintban.

     

    Akkor miről beszélnünk? Vitya, hol a rezsicsökkentés??? 

    előzmény:
    ÁgicaT (518)
    2014-04-09  18:44
  3. Torolt_felhasznalo_289699
    Torolt_felhasznalo_289699
    2014. Április 9. 19:39524.
    Rákhalász.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_487131 (521)
    2014-04-09  19:21
  4. 2014. Április 9. 19:29523.

    Színház,mozi,étterem, egyéb szolgáltatások mint fodrász, manikűrös, pedikűrös, masszázs,wellness hétvége,könyvek stb.

     

    Tök átlag keresetű vagyok, mégis minden nyáron megyünk külföldre nyaralni(van,hogy kétszer is), járok színházba, fodrászhoz, szoktunk menni wellness hétvégére is kis kuponocskával:) veszek könyvet is elég gyakran.

     

    Ok, nincs hitelünk, alacsony a rezsi, ez sokat számít.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289699 (520)
    2014-04-09  19:20
  5. 2014. Április 9. 19:23522.

    Azért nincsenek kisboltok mert nem tudják felvenni a versenyt a plázákkal, amik állandóan tömve vannak.

     

    Mindenki ide jár vásárolni.

     

    Turiban nem is tudom mikor voltam utoljára, nem is éri meg, mert nem sokkal olcsóbb mint az új.

     

    Én például tesco stb. nem is veszek felvágottat, húskészítményt, csakis piacon, termelőtől, aki saját maga csinálja és nem sokkal drágább a szójás izénél. Mindig megnézem miben mi van, a joghurtot is csak házi készítésűt veszem meg amiben nincs pl. guar gumi és társai.

     

    Kenyeret is csak olyat ami adalékanyag mentes.

     

    Szóval azért itthon is lehet kapni jó minőséget, igaz kicsit drágább, de szerintem pl. Írországban sem mindenki jómódú, szerintem ott is vannak akik a minőség rovására az olcsóbb árut veszik meg.

     

    Persze nem akarom összehasonlítani Írországgal Magyarországot, hisz más a helyzet.Írország nagyon szépen felküzdötte magát kb.a 20.század közepétől, mert előtte ott is nagyon gáz volt a helyzet.

     

     

     

     

    előzmény:
    mickamacka (515)
    2014-04-09  16:16
  6. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2014. Április 9. 19:21521.
    Megkérdezhetem, hogy mit dolgozol kint?
    előzmény:
    mickamacka (515)
    2014-04-09  16:16
  7. Torolt_felhasznalo_289699
    Torolt_felhasznalo_289699
    2014. Április 9. 19:20520.
    Én mindig úgy elszomorodom, amikor valakinek a gazdagság fokmérője a zabálás. Mért nem olvasok soha ilyet? "Hehe, kis lúzerkéim, én hetente járok színházba!" Ilyet még sosem olvastam :)
    előzmény:
    Steampunk (519)
    2014-04-09  19:00
  8. 2014. Április 9. 19:00519.
    Tengerrel körülvett országban nem nehéz rákhoz és tengeri halakhoz jutni megfizethető áron, talán itt a Kárpát medencében ezért nincs lehetőség olcsón rákot venni...de ez csak mellékes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289699 (516)
    2014-04-09  18:29
  9. 2014. Április 9. 18:44518.

    Aprópénz? Miről beszélsz te szerencsétlen?

     

    2002-ben 40 Ft volt a földgáz ára /m3, most a többszöri csökkentés után is 90-100 Ft körül van, de volt ez 130 fölött is bőőőven!

     

    Nem tudom, ez a mi átlag téli 3-400 m3/hó fogyasztásunkat tekintve baromira nem mindegy, hogy 12-14ezer, (2002-ben), 27-30ezer (most) vagy 39-52ezer (2007) a számla.

    De ha neked ez aprópénz.... akkor fogd be a szád és hallgass, de mélyen! És mielőtt visszatámadnál: nem, ennyivel nem költünk többet havi szinten kajára. 

    előzmény:
    mickamacka (488)
    2014-04-09  11:51
  10. Torolt_felhasznalo_289699
    Torolt_felhasznalo_289699
    2014. Április 9. 18:35517.
    Én meg két kifejezésből csináltam egyet. Sebaj :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289699 (516)
    2014-04-09  18:29
  11. Torolt_felhasznalo_289699
    Torolt_felhasznalo_289699
    2014. Április 9. 18:29516.
    Lazulj már egy kicsit, mindjárt megüt az infarktus. Egyél egy kis rákot :)
    előzmény:
    mickamacka (515)
    2014-04-09  16:16
  12. 2014. Április 9. 16:16515.

    Miattam ne kárörvendj, itt kinn nem olyan rossz. És a gyerekenek biztonságos ország.

     

    Ha filléreskedni és pitiánerkodni akarok, ahogy Te, akkor azt kell mondjam, életemben annyi scampit nem ettem, mint itt két év alatt, a koktélrák nem karácsonyi köret, napi szinten én tojásrántottával szeretem, a hűtőben perpill színtiszta 1-1 kg pácolt marhahús csomagok, és minőségi felvágottak..nem szójás szemetek.

     

    Ha haza megyek, csak a bajom van a felvágottakkal és nem eszem, mert már nincs gusztusom! A hűtők polcain az olcsó húsok, virslik... miért másért, ha nem ezek fogynak a legjobban?! 

     

    A jó minőségű termékre vadászni kell, hisz gondolom csak rájuk rohad a drága!

    Te nem látod, de két év alatt sok minden változott... én érzem, amiért az utolsó napon trolin zokogtam, mint egy idióta!

    Én hülye állat, Miattatok! A nyomoért!! Hogy minden mennyire sz@r...az élelmiszer, a bérek, az embereken látszik a nyomor, a turkálók tömve, csak a körúton nyílt nem tudom hány új.... minden más rohad, az Astoria felé egy bolt nincs már meg...csak a bankok maradtak. 

     

    Tudod, mindezt hagytuk volna, ha Magyarországon JÓ élni! Nem jólétben, csak JÓ élni és van miért haza menni! 

    előzmény:
    mickamacka (512)
    2014-04-09  16:04
  13. 2014. Április 9. 16:16514.

    Egyébként nem mindegyik húzza le, hacsak nem olvasol szelektíven, a jobbikról szinte csak negatívat írnak, akiket te annyira sztárolsz.

    A kultúra úgy látom csak úgy dől belőled:)

     

     

    előzmény:
    mickamacka (513)
    2014-04-09  16:05
  14. 2014. Április 9. 16:05513.

    ezt már elmagyaráztam Neked, de úgy látszik, csak a s@ggeddel olvastad.

     

     

    előzmény:
    Steampunk (510)
    2014-04-09  15:02
  15. 2014. Április 9. 16:04512.

    Az én életemmel hol a baj?

     

    Ott, mikor attól félek, a gyerekemet ha majd haza viszem, nem lesz olyan fénykép, amin ne külföldi befektető pénze virítana! Mert MI haza megyünk, ha csak tehetjük és otthon kirándulunk és szeretjük azt, amit Ti eladtok 25.000 rezsibuliért! És a gyerekemet, nem akarom majd haza költöztetni, nem teszem ki annak a gürinek és nyomornak, ami a magyarokat sújtja... miért kínozzam? 

     

    Itt van büszkeség, nemzetféltés, jó látni, hogy óvják és támogatják az emberek a sajátjukét. 

     

     

    Ez a baj a MI életünkkel, hogy nem a magyarokról mondhatom el ugynezt. És mélységesen fáj még ez a valóság és hatodika, aminek Ti annyira örültök, de mi csak keservet látunk és butaságot mindenütt.  

     

    az adóforintoknak jó helyük lett volna...és a megszorításokból sok mindent lehetett volna nemzetgazdasági szinten támogatni! 

     

     

    Viszont igen, van családom, értük szerettem volna egy élhető Magyarországot, haza költözni, ahol az emberek büszkék és nem megvásárolhatóak...ahogy a belgák sem. :)

     

    De az emberek otthon megvásárolhatóak, méghozzá 25000 Ft-on mérik őket! Ahogy Te magad mondtad, ennyiért adtad a voksod! 

     

    Köszönöm, az interjúkon nem volt gondom, közszféra, versenyszféra, de ostobának mit magyarázzam, hogy jövőt nem látok otthon, mert a nép NEM akar változtatni?

     

    Ha haza mennénk, EZT kellene akarnunk! Seggen csúszva jöttem ki, mikor meghallottam a béreket...rám van szükség, ilyen ember kell nekünk, hát nekem másra van szükségem! Mert családot tervezünk! Az interjún többen kérdezték, mi a fenének akar bárki ide haza jönni?!

     

    A mi nagy tragédiánk az, hogy túl sokat várunk el az élettől, amit sajnos otthon nem tesznek meg. 

     

    EZ a MI nagy tragédiánk. És a többi "rongyrázó", gondolkodó fiatal tragéidája is az lesz, hogy kimegy a francba.

     

    Te pedig többet ne hazudozz, mert attól sem elégedettebb, se gazdagabb nem leszel s csak Magadat ámítod...és néhány másik htb-s  asszonyt.

     

    befejezem...mert igazad van, nem töröm magam Értetek és igazad van, nem éritek meg a fáradtságot!  

     

    A tekintetünket nekünk nem kell lesütnünk,  mindössze egy egészséges gondolkodású, büszke nemzet hiányzik nekünk! 

     

      

     

     

    előzmény:
    vadmacs (506)
    2014-04-09  14:45
  16. 2014. Április 9. 15:08511.
    köszi:-)
    előzmény:
    Steampunk (510)
    2014-04-09  15:02
  17. 2014. Április 9. 15:02510.

    A nagy világban kelettől nyugatig, északtól délig vasárnap óta mindenhol kiemelkedő téma a magyar országgyűlési választások eredménye. A külföldi újságírók és szakértők több dologgal magyarázzák a Fidesz diadalát: ki a rezsicsökkentésben, ki a választási rendszer megváltoztatásában látja a siker okát. A szélsőjobb előretörését viszont mindenképp aggasztó jelenségnek tartják a külföldi megfigyelők

     

     http://pestisracok.hu/kulfoldi-lapok-o rban-diadalmas-gyozelmet-aratott/

     

    Itt el lehet olvasni, ki mit gondol a választásról Európában és Amerikában.

    előzmény:
    vadmacs (508)
    2014-04-09  14:57
  18. 2014. Április 9. 15:00509.
    Négy év múlva is a Fidesz fog nyerni! :)
    előzmény:
    mickamacka (504)
    2014-04-09  14:41
  19. 2014. Április 9. 14:57508.

    Azt hergelésből írtam, mert annyira hülyeségnek tartottam a feltételezést, hogy arra már csak annyit lehetett reagálni.

     

    Viszont te már örülhetsz, ragadt rád valami a fórumon: jogállam, hatalmi ágak szétválasztása...

     

    Mit csinálsz külföldön takarítasz, vagy gyerekre vigyázol? Ezek szerint Te sem dolgozod agyon magadat, de engem legalább megfizetnek

    előzmény:
    mickamacka (507)
    2014-04-09  14:53
  20. 2014. Április 9. 14:53507.

    nekem 1 a lényeg: nem lesz AB, amely majd megállapítja a törvény alkotmányellenes mivoltát. 

     

    Mert az AB fele nyugdíjazásra került, helyére gyorsan benyomták a bratyókat. Na ez meg főleg külön téma, de nem kezdem el magyarázni...a jogászok gyöngyének. 

     

    Apropó, jogászkám: miféle jogász vagyol Te, vezető beosztású háztartásbelikém, aki szerint a pol. ellenfelek kiiktatása szentesített eszköz...?? a jogállamról fingod sincs, meg a hatalmi ágak...? 

     

    És itt sem érted a lényeget.  Ajjajjj... bajban vagy, jogász! 

     

    Ezért mondom, hazudj olyat, ami csak egy picit több, mint Te vagy! :D 

     

     

    A feltételezések csak elméletek a Jobbikról.

     

    A tény az, hogy a választási rendszer csúsztat. 

     

    Érted ezt jogászkám??  (jaj , már maga a kérdés is naív...)

    előzmény:
    vadmacs (503)
    2014-04-09  14:38
  21. 2014. Április 9. 14:45506.

    Folyton ez a Ti, Ti, Ti....

    Te külön vagy nálunk, mindenkinél, na és mire mész vele. Hol tart a Te életed, hogy az annyira jobb, mint az enyém, vagy miért gondolod, hogy jobb lesz? Ezzel a stílussal soha senki nem fog komolyan venni, hőbörögsz, nagyzolsz, de van valami hozadéka?

     

    Van jó állásod? Van családod? Van megtakarításod, jövőképed? 

    Ja, tudom a Fidesz miatt nincs.... Hát ki kell ábrándítsalak, a saját tehetségtelenséged az oka. Ilyen stílus, személyiség átjön a legpitibb állásinterjún. Ki akarna egy ilyen munkaerőt? Én kb. 4 évente politizálok pár hétig, a többi időben teszem a dolgom, nevelem a gyerekem, függetlenül ki van hatalmon, tedd ezt Te is hátha többre viszed.

    előzmény:
    mickamacka (502)
    2014-04-09  14:38
  22. 2014. Április 9. 14:44505.

    Jól van, azért ennyire ne hergeld már magadat:)

     

    Fura szójárásod van. Bratyó, meg drága tesó, még ha pasi lennék talán kevésbé zavarna, de így elég érdekesen hangzik, a cigány kisebbség használ ilyen kifejezéseket többnyire.

     

    A belga példát arra hoztam fel, hogy amikor a gazdaság náluk is kissé megroppant, egyből a kisemberekhez nyúltak, mármint a megszorítások főleg nekik nem kedveztek.

     

    Nem tudsz kihozni a sodromból, jókat mosolygok az indulatodon. Tudod mit? Hagyjuk ennyiben a dolgot, nincs kedvem ilyen stílusban kommunikálni.

     

    Te csak érezd jól magadat "Írben", én meg itthon.

     

    Minden jót!

     

     

    előzmény:
    mickamacka (486)
    2014-04-09  11:27
  23. 2014. Április 9. 14:41504.

    remélem majd egyszer ezektől az emberektől is elnézést kértek elsüllyedve szégyenetekben, amikor majd 4 év múlva alattomos módon fogjátok letagadni fideszes szavazataitokat! 

     

     

    https://www.youtube.com/watch?v= 57zM1lXZ924

     

     

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2014-04-07  01:26
  24. 2014. Április 9. 14:38503.

    Olvastad a hozzászólókat is?

     

    "Viszont figyelembe kell venni az egyfordulós egyéni mandátumokat is.

    Ha maradt volna a két forduló, az összes jobbikos szavazó a második fordulóban a Fideszre szavazott volna, így lehet, hogy valójában ez még több mandátumot hozott volna a Fidesznek. Nem kizárt, hogy csak 1-2 egyénit nyert volna az MSZP, a tényleges 10 helyett.

    Válasz erre  grundigg 2014.04.09. 12:53:23 "ha a Fidesz-KDNP pártszövetségnek meglesz a 133 mandátuma, az kizárólag a "győzteskompenzációként" elhíresült jogintézménynek lesz köszönhető"

    Azt azért ne felejtsük el, hogy ez csak akkor igaz, ha a "veszteskompenzáció" létét feltételezzük. Mert, ha semmilyen kompenzáció nincs, se vesztes, se győztes, és a listás szavazás simán csak arányos, akkor a fidesz szerez 41 listás helyet és 96 egyénit, ami összesen 137, sima kétharmad.

    A "győzteskompenzáció" valóban elég vitatható, de természetesen nem kompenzáció. Arról szól, hogy mindazok a szavazatok, amelyek fölöslegesek voltak az egyéni hely eldöntése szempontjából, legalább a listás mandátumok kiosztásánál hasznosuljanak.

    A választójog egyenlőségének sérelmére hivatkozni pedig nem tűnik túl alaposnak, hiszen 24 évig olyan rendszerünk volt, ahol egyesek egyéni képviselőkre leadott szavazata az országos listára került, másoké meg nem. Ha az nem sértette az egyenlőséget, akkor ez miért sértené?
    előzmény:
    mickamacka (498)
    2014-04-09  14:19
  25. 2014. Április 9. 14:38502.

    nem akarom mondani, de majd megesz a fene :D

     

    Az van, hogy nem csodálkozom, hogy így áll ez az ország. 

     

    Beleértve Téged is, vadmacsot is, az Öreget is, Frigyesurt is... Steampunkot meg főleg...no meg az öregfeleséget, hát ki ne hagyjam.

      

     

    A pillangólelketek elég lesz ahhoz, hogy az életeteket szépen nyugalomban végigkínlódjátok anélkül, hogy a szellő meglegyintené a függönyt....

     

     

    Ja, MSZP.... az tetszik bennük, hogy semmi gondjuk nincs a pofájukon a bőrrel, amiért pufajkások és más hóhérok felveszik a maguk 600.000-es nyugdíjukat. 

    És az is nagyon tetszik, hogy senki a világon nem kérte rajtuk soha számon a múlbéli 56-os és azt követő bűneiket.

     

    Az nekem untig elég, hogy tudom Bajnai ennek az ótvar társaságnak volt oszlopos tagja!

     

    Ezért nekem Ti, meg a Fideszes haverjaitok 1-1 kalap sz@rt érnek! 

     

    Ennyit az irgumburgumról. Ezt nyugodtan felhelyezheted Magadnak Te is meg a többiek is...kedvesen mérgelődve.

     

    A demokráciáért pedig még kérj is elnézést, nehogy meglegyintse a szél a függönyt... 

    előzmény:
    mickey277 (497)
    2014-04-09  14:17

Címlap

top