Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Nyertünk2014

Szoljanka
Létrehozva: 2014. Április 7. 01:26
hahahah
  1. 2014. Április 9. 14:32501.

    Ez oldaltól függetlenül másokra is elmondható:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (483)
    2014-04-09  10:24
  2. 2014. Április 9. 14:28500.
    Az a gond, hogy ezt hiába raktad fel ide, mert rajtunk kívül senki nem tartja felháborítónak. A fidesz-szavazók erre azt mondják, hogy igen, ennek így is kell lennie. Nem tudom, mit szólnának, ha annak idején a balos kormány hozott volna hasonló rendeleteket!
    előzmény:
    mickamacka (498)
    2014-04-09  14:19
  3. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 9. 14:19499.

    Na jó, de úgy tűnik, ez senkit nem zavar.

     

    Csak engem, a kívülállót. 

    előzmény:
    Frigyesur (466)
    2014-04-09  08:34
  4. 2014. Április 9. 14:17497.

    Hm, demokrácia. 

    előzmény:
    vadmacs (496)
    2014-04-09  14:07
  5. 2014. Április 9. 14:07496.
    Tök jó, mert akkor többé már nem lesz gond a 2/3
    előzmény:
    mickey277 (495)
    2014-04-09  14:02
  6. 2014. Április 9. 14:02495.
    Sajnos, már nem csak az államigazgatásban, hanem az összes mutyiban!
    előzmény:
    vadmacs (493)
    2014-04-09  13:50
  7. 2014. Április 9. 13:57494.

    Akkor szerintem a mindenkit ismerő falusiak könyvtárába szerezzetek be egy helyesírási szótárt is, és adjátok kézről kézre.

    Ne haragudj, de azért durva: "a kis újába".

     

    Egyébként ezt a komcsizást nem értem. Mi itt jó páran, akik a baloldalra szavaztunk, nem vagyunk, és nem is voltunk soha komcsik. Én a koromnál fogva nem is lehettem volna. De azok, akiket ilyen vehemensen védesz, régen mind komcsik voltak. Nem érzed ezt furcsának? 

    előzmény:
    Öreg (462)
    2014-04-09  08:28
  8. 2014. Április 9. 13:50493.

    Mekkora poént írtál, nagyon eredeti...

     

     

    De jó is lenne, ha az államigazgatásban mindenki fideszes lenne

     

    előzmény:
    mickey277 (491)
    2014-04-09  13:40
  9. 2014. Április 9. 13:47492.

    Öreg, mesélnél az örömeidről? Én nagyon kíváncsi lennék, hogy ha nincs elég  pénzem, a gyerekem, unokám külföldön van, akkor minek lehet annyira  örülni?

    Szerintem ezek a dolgok alapjaiban meghatározzák az ember boldogságát, legalábbis a normális emberi értékrenddel rendelkezőkét biztosan.

    Én ezek hiányában nem tudnék olyan sok mindennek örülni, pláne nem egy 2(3-os akármilyen kormánynak.

     

    Persze, mondhatjuk, hogy apró örömök az életben, pl. tavasz, szép virágok, hétvégi kirándulás, jó film. De az alapvető emberi szükségletek hiányában ez csak önámítás lehet. 

    előzmény:
    Öreg (444)
    2014-04-08  19:11
  10. 2014. Április 9. 13:40491.

    Ja, minisztérium.... Akkor veled nem is érdemes beszélgetni erről, hiszen a haveri körhöz tartozol.

    Talán Viktor fizet is, amiért itt így kiállsz mellette? 

    előzmény:
    vadmacs (429)
    2014-04-08  15:37
  11. 2014. Április 9. 13:33490.
    Minden szavaddal maximálisan egyetértek!
    előzmény:
    Frigyesur (399)
    2014-04-08  13:19
  12. 2014. Április 9. 12:31489.

    Látom nem kívánod megérteni, hogy nem azt tagadom, hogy a Fidesszel vannak gondok, sőt, ha olvastad volna a hsz.-aim világos lett volna, hogy csak erről írtam, de habzó szájú acsarkodással nem tudok egyetérteni. Ki lehet adni a mérget, de akár gumiszoba, akár nem, van amit legalább a netre ne írjon ki az ember.

     

    Na mindegy. Erre én ideológiától függetlenül nem vagyok vevő, rajtad meg úgysem tudok és nem is akarok változtatni. 

    előzmény:
    mickamacka (487)
    2014-04-09  11:36
  13. 2014. Április 9. 11:51488.

    Lendvai lassan mondta: NEM-LESZ-GÁZÁREMELÉS!!! ahhoz képest sikerült több mint kétszeresére emelni a nyolc év alatt. Akkor boldog lennél, ha Gyurcsányék nyertek volna és elveszik a rezsicsökkentést plusz folytatják az emeléseket???


    Ne legyen kétséged afelől, hogy az élelmiszerárak, tranzakciós adó stb... ezzel párhuzamosan emelkedne!

    Ja és a bkv árakat is csökkentették,



     

    Na tessék, ezek szavaztak a Fideszre!!

     

    Akik nem látnak tovább az aprópénzen!

     

    Arra gondoltál már, ilyen gazdasági mutatókkal hol fogtok állni 15 év múlva?? Jaa, hogy Te addigra nyugdíjas leszel, kit érdekel...

     

    STEAMPUNK! 

     

    erről a társadalmi rétegről írtem Neked vagy nem?

    Nem csaltam, nem olvastam előre, pontosan erről a pitiáner rétegről írtam, mert én ilyen h..lye vagyok!!

    Rezsibuli, pár száz forintos tételek, kedvezmények, bkv bérlet ára,

     

    EZÉRT NYERT A FIDESZ! 

     

    Az adósságokat ez a primkó réteg NEM látja, nem érti, hogy miért fontos az euro árfolyam, mi az a nemzetgazdaság, mitől lesz rossz Putyin-Paks, csak megkérdi bután, "há lesz több áram, az jóóó, neeem?"

     

     

    Ha a műemlékeket, tó partokat, földeket felvásárolják és semmi nem lesz a Tiétek, akkor remélem ez a homályka majd azt mondja, ahogy az osztálytársaim is tette tegnap "de legalább ezeket felújítja a kölföldi tőke és minden szép lesz"

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (471)
    2014-04-09  08:49
  14. 2014. Április 9. 11:36487.

    ha a gyerekeidnek jót akarsz, nem tehetsz nagyon mást.

     

    Lássuk be, nem álltok fényes jövő előtt, amit a gyerekeidről még ennyit sem mondhattok el.

     

    A szűzies lelkeddel egyet csinálhatsz, irgum-burgum kitörölheted vele, haragosan, mérgesen, kultúráltan...mert egy intelligens ember csak agyvérzést kap, de nem robban fel. 

     

    Ha bejön a putyin-adó, akkor azt még ötven év múlva is sírni fogjátok...persze megspékelve államadóssággal, nyakon öntve átvállalt adósságokkal...és foci állami támogatásával meglocsolva. 

     

    Olyan adóssághalmazzal a háta mögött fog viki angolosan távozni és majd még integet is a rekreációs világváros, Felcsút hoteltornyából, hogy a guta fog titeket ütögetni...de majd jól rá lesz kenve a 2018-2022 ben székelő kormánypártra   na, majd akkor legyél kultúrált és irgum-burgum, de mérges.

     

    Tudod, kb 2020-ra nem duális szakképzést fognak hirdetni az ertéelen, bár mondjuk már ez is önmagában non sense. Ez sem tűnik fel? :DD  

     

     

    előzmény:
    Frigyesur (465)
    2014-04-09  08:32
  15. 2014. Április 9. 11:27486.

    Te tényleg ennyire h@lye vagy, vagy csak cukkolod a jónépet és majd cikket írsz rólunk?

     

     

    figyelj már bratyó, szerinted a belgák is olyan létminimumon élnek, mint a magyarok többsége?

     

    Szerinted arányaiban ott is az emberek 100.000 alatti béreket visznek haza, amiből hitelt törlesztenek és 27 % os ÁFA-t fizetnek?? 

     

    Tényleg, de őszintén és nagyon komolyan, mert figyelj Te nem tudod, de az már szégyen, amit művelsz:

     

    szerinted Belgium nem azon nemzetek közé tartozik, amely képes és hajlandó kivívni és harcolni a jogaiért? 

     

     

    Amely polgárai annyira öntudatosak és egy ezáltal egy egészséges társadalom részei, amely öntudatára ébredt már akkor, mikor mi még Rákosiék s@ggét nyaltuk?? 

     

    Szerinted akár belgák, akár skandinávok, akárkik olyan színvonalon élnek, mint mi és ezért áll le a forgalom?

     

    Súgok, ha a belgák olyan színvonalon élnének, mint a magyarok, ott már réges régen égne az ország, nem csak a forgalom akadozna, drága tesó!

     

    hát komolyan, Te hány éves vagy?

     

    most már szeretném tudni, mert ha egy tizenöt éves kölyökkel vitázok, akkor nem folytatom!

    Ha viszont húsz elmúltál, akkor meg feladom, mert ennyire h@lye nem lehetsz felnőtt létedre! 

     

    Oktatásban micsinálsz? takarítasz?? betanított segédmunkás vagy? bocs, de sajnos az van, h nekik van ennyi eszük, nem tehetek róla!!

     

    nem csoda, hogy megszavaztátok viktort...ennyi ésszel!

     

     

    előzmény:
    Steampunk (457)
    2014-04-09  07:58
  16. 2014. Április 9. 11:17485.

    Csillagbogár, azér meresztettem itthon a nyüves hátsóm, mert a viki jóvoltából nekünk nagyjából 54000 Ft-ba került volna felutazni a fővárosba szavazni és egész napos vakációt jelentett volna úgy, hogy párom aznap dolgozott.

     

    Sajnos nekünk itt kinn nem volt olyan mákunk, mint a határon túliaknak, (akik 100%ban leszavaztak) erdélyieknek, ugyanis nekünk sem meghatalmazással, sem levélben NEM lehetett szavazni.

     

    Nem baj, örüljetek. Bár egy inkorrekt párt ugyanolyan árulkodó jel lehet, mint egy csaló férj...egyikben sem bíznék. 

     

    Puszi

    előzmény:
    ÁgicaT (455)
    2014-04-09  05:47
  17. 2014. Április 9. 11:14484.

    Na, Barátom, akkor elmondom Neked, miért van ez a nagy őrjöngés a Fideszért.

     

    Te miért szavaztál rájuk? Megmondom. Azé, mer többet viszel haza ilyen-olyan úton-módon, nőtt a béred, mer van rezsibuli, meg két ingyenes készpénzfelvét.

     

    A jómódú nagycsaládosok után, most a kis keresetű nagycsaládok jönnek, ne részletezzem, ha akarod, megteszem.

     

    Bratyó, azé is, mer még beígért plusz rezsibulit és most mindenki dörzsöli a tenyerét, hogy mekkora kánaán lesz itt még...

     

    Ez egy ígéret a szavazók felé, ráadásul egy olyan amerikai kampányfőnökkel, akiről előre tudtuk, durván lejárató és hülyítő kampányt fog a Fidesznek összevarázsolni. Nem baj, oké, nincs gond. 

     

    A gond az, hogy nem számoltatok a járulékos veszteségeitekkel, amit beáldoztatok a rezsi-perselyetek oltárán. 

     

    Azé nyert a Fidesz, mert a magyar emberek mindennél többre értékelik azt a mondást, hogy "amit ma megkaphatsz, ne halaszd holnapra"

     

    és ha egy magyarnak Te ma pénzt ígérsz, akár egy ezrest, akkor elfogadja, mint várjon, hogy helyette Te egy év múlva 10.000-et adnál. Ezt külön tudom, mert exem kereskedő. :D

     

    Könnyítek a logikádon: nagyobb buli kedvezményeket osztogatni, mint belátásra bírni az embereket, hogy öcsém, jobban járnál, ha dübörögne a gazdaság....aszongya erre a magyar, hiszi a piszi és neki az mér jó, hogy a cégtulajok gazdagodnak azzal meg, ő biztosan nem! 

     

    Tudom, millió ember, de még az osztálytársam is mondta, hogy őt az euró árfolyam NEM érinti, a dübörgő gazdaságban pedig csak a cégtulajok, mulltik érdekeltek, ő nem, így legalább megkapja 2 kölök után majd a gyest, ha odakerül és a rezsipénz is jól jön...van négyes metró, azzal jár munkába, kész mennyország.  

    előzmény:
    Steampunk (454)
    2014-04-09  00:01
  18. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 9. 10:24483.
    Azért ezen a listán sok vállalhatatlan ember szerepel..
    előzmény:
    Steampunk (481)
    2014-04-09  10:13
  19. 2014. Április 9. 10:20482.

    Pedig értelmiségi vagy a szó eredeti jelentése szerint, hisz szellemi munkát folytatsz.:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (480)
    2014-04-09  10:09
  20. 2014. Április 9. 10:13481.

    Sztankay István Kossuth-díjas színművészt.

    Koltay Gábor  filmrendező, színigazgató.

    Eperjes Károly

    Esztergályos Cecília

    Reviczky Gábor

    Fricz Tamás

    Grosics Gyula

    Jankovics Marcell

    Jókai Anna,

    M. Kiss Sándor

    Melocco Miklós

    Pozsgay Imre

    Varga Miklós 

    Wittner Mária

     

    Hmm...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (460)
    2014-04-09  08:19
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. Április 9. 10:09480.
    Ez butaság. Én egyáltalán nem tartom magam értelmiséginek, pedig diplomám van és nem szenet lapátolok egésznap, hanem szellemi munkát folytatok. De ettől még egy hülye HR-es leszek, nem pölö bölcsész. 
    előzmény:
    Steampunk (479)
    2014-04-09  09:56
  22. 2014. Április 9. 09:56479.
    De bizony, értelmiségi (minden diplomás) ember, amennyiben szellemi pályán dolgozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (468)
    2014-04-09  08:39
  23. 2014. Április 9. 09:38478.
    Pontatlanul fogalmaztam előző hsz.-omban, de mint írtam volt 463-ban ismerősökre céloztam, nem közeli barátokra. Ha már ennyire belemegyünk, legjobb barátaim 2/3-a eltérő politikai nézeteket vall.
    előzmény:
    ÁgicaT (477)
    2014-04-09  09:28
  24. 2014. Április 9. 09:28477.

    Nem arról van szó, hogy politikai hovatartozás szerint választ az ember barátot. Nyilván nem.

     

    Viszont igazán mély barátság nehezen alakul ki úgy, hogy alapvető értékrendekben nincs egyetértés - márpedig előbb-utóbb ez valamilyen módon a politikai nézetekben is megnyilvánul.

     

    Tehát nem úgy választok barátot, hogy én is KétfarkúKutyaPárti vagyok, meg ő is, na akkor mi szuper barátok leszünk, hanem mivel az élet legtöbb területén azonos a véleményünk, egyforma a világnézetünk, ezért szinte evidens, hogy az ország helyzetét, a pártokat, úgy összességében a politikát is hasonlóan értelmezzük és véleményezzük a szavazások alkalmával. 

    előzmény:
    Frigyesur (476)
    2014-04-09  09:17

Címlap

top