Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülinapi torta hogyan

angyalka007
Létrehozva: 2014. Április 5. 20:44

A Kisfiam most lesz egy éves, és szeretnék neki sütni tortát, a gond hogy nem nagyon tudok sütni.

gondoltam veszek egy nagy téglalap alakú formát, ebben sütnék piskótát, ez megy. Azt nem tudom hogy melyik a jobb a fondant bevonat vagy a marcipán, és melyik a könnyebb egy kezdőnek.

 

Vennék rá marcipán figurákat, bár most láttam már műanyag is van, egész jól néz ki.

 

Ha van valakinek jó torta receptje, krémmel együtt, azt megköszönném, és hogy hogyan lehet szépen díszíteni.

  1. 2014. Április 9. 09:2428.
    Én csak akkor használtam ilyen marcipánt, mikor egyszer fekete leplet kellett készítenem a tortára, és nem kaptam fekete festéket a fondant hoz, az alap ekkor is fondant volt, csak egy kevés volt benne a marcipán, de számomra sokkal nehezebben volt nyújtható meg formázható is, mint a fondant.
    előzmény:
    dunakanyar (27)
    2014-04-09  06:07
  2. 2014. Április 9. 06:0727.
    Nem tudom milyen marcipánra gondolsz, én arra a marcipánmasszára gondoltam, amit készen megveszel az üzletben, nyújtófával kinyújtod, rárakod a tortára, és kész.  
    előzmény:
    Gitta2 (26)
    2014-04-08  21:16

Címlap

top