Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasházi főmérő gondok

bendicsek
Létrehozva: 2014. Április 1. 22:08

Aki társasházban él és a vízfogyasztás mérésére van főmérő, illetve a lakásokhoz hiteles almérők is beépítve, biztos találkoztak már azzal a problémával hogy a kettő között különbözet van. A különbözet oka változatos lehet, de a legtöbben talán egyet értenek velem abban, hogy idegesítő, érthetetlen és illetve sok időt elvesz a megértése. 

Most januártól lehetőség van ennek jogi megszüntetésére, amelybe a mi társasházunk is belekezdett.

Kíváncsi lennék, hogy más is kezdeményezte-e már a vizi közmű szolgáltatásról szóló törvény (2011. évi CCIX. törv 52.§ és 62.§-ának) bekezdései alapján a főmérőről való leválást és milyen sikerrel. 

  1. 2016. március 5. 15:2763.

    Segítséget kérnék a főmérőről való leválás adminisztrációs útjának konkrét elindításához!


    Több házból álló,3 db gazdaságilag külön álló társasház egy főmérőről kapja a vizet.


    A hitelesített vízórákkal rendelkező tulajdonostársakkal akarják megfizetni a víizóra nélküliek


    tartozásait.


    Kérném, hogy lehet elindítani a főmérőről való leválás elindításának kérését!


     


     


     

    előzmény:
    bendicsek (59)
    2014-09-25  23:40
  2. 2014. október 18. 20:4862.

    Érts, azt a vizet, ami a főmérőn átfolyt, elfogyasztotta valaki, az árát be kell fizetnetek, különben szankciót alkalmaz a vízmű, joggal!


    Egymás között kell a tsasház lakástulajainak megbeszélniük, ki, mennyit fizessen meg ebből a számlából.


    Vagy ha van tsasházkezelő, az javasol elosztást, vagy ha van közös pénzetek, kifizeti abból.

    előzmény:
    csutak51 (61)
    2014-10-18  20:01
  3. 2014. október 18. 20:0161.

    Szia


    Van társasházkezelőtök? Annak add át ezt a számlát, és beszéld meg vele, ha nem érted!


    Ha nincs tsasházkezelő, valaki csak fizeti a közös számlákat, -megbízott közös képviselő, vagy az egyik tulajdonos- pl. lépcsőházvilágítás, vagy ami még közös? Ezesetben azzal beszéld meg, add neki a szlát!


    A vízszolgáltatót aligha hatja meg, hogy Te "zaklatásnak" veszed ezt a számlát, be fogja hajtani valahogyan a házon, az biztos!


    Az almérők és a főmérő között egy kevés különbözet lehet, akkor is, ha nincs közös vételezési hely! Az almérők nem pontosan mérnek, valaki rosszat diktált be, és folytathatnám....


    A lényeg, hogy a vízszolgáltatót EGÉSZEN ADDIG nem érdeklik az almérők, amíg meg nem csináljátok/el nem intézitek a vízszolgáltatóval, ami itt a topikban le van írva, hogy a szolgáltató lakásonként KÜLÖN-KÜLÖN, és ne a főmérő szerint számlázzon!


    Amíg ez nem történik meg, addig csakis a főmérőn mért szerint számláz, az almérők nem érdeklik!


     


     


     

    előzmény:
    boszin (60)
    2014-10-15  15:42
  4. 2014. október 15. 15:4260.

    Segítségeteket kérem. Olyan vadi új, "szerencsés" társasházba kerültem, ahol nincs a társasháznak vízvételezési lehetősége (kuka és lépcsőház takarítás hozott anyagból, utcára kiöntve), se lefolyója.


    Kijött egy főmérő és almérők közötti "különbözet számla" 44 ezer forintról.


    Tud valaki egy formalevelet küldeni, amivel megtámadhatnám a vízszolgáltatót, hogy ne zaklasson minket a közös vízóra számlájával?


    Előre is köszönöm.

  5. 2014. szeptember 25. 23:4059.

    Kedves Olvasók!


    Amikor a Topikot indítottam, szkeptikus voltam azzal, hogy lehetséges e egy olyan főmérőt a jogszabályok szerint figyelmen kívül hagyatni, a vízművel amelyiket nem kötik le, és amelyikhez az almérőket nem alakítják át főmérővé stb.


    Örömmel jelentem, hogy június hónaptól MEGSZŰNT a számlázása a társasházunk előtt lévő aknában lévő főmérőnek! Csak az almérők kapnak számlát.


    NINCS variálás,


    nincs közös elszámolás, számolgatás, elírás


    nincs közös költség elszámolás, beadás a KÜLÖNBÖZETRE, mert


    nincs különbözet sem, (mivel nem hasonlítják össze a főmérővel.) Mintha ott se lenne.


    Pár hét és szomszéd társasházra is megkapjuk a döntést azaz nem kapnak több számlát. Még vannak társasházak akik már készülnek a környékünkön...


     


     

    előzmény:
    bendicsek (1)
    2014-04-01  22:08
  6. 2014. május 28. 23:0558.

    Nagyszerű!

    S ez a Te érdemed!

     

    előzmény:
    bendicsek (57)
    2014-05-16  22:05
  7. 2014. május 16. 22:0557.

    Fél siker! De az is siker!

     

    Örömmel jelentem be, hogy a mai napon megkaptam az illetékes vízművektől a  levelet, hogy a továbbiakban biztosítani fogja a társasházunknak azt a törvényt adta lehetőséget, hogy ami hétköznapi nyelven lefordítva azt jelenti, hogy eztán a főmérőt nem kell figyelembe venni, leolvasni, vagy fizetni érte.

     

    Csak abban kérik a türelmet, hogy a programjukat a programfejlesztők ehhez ki tudják alakítani át tudják programozni, tekintettel arra hogy a megyében mi vagyunk az elsők akik ilyet kértek és nem készültek fel rá műszakilag.

    Szóval a következő hóban még lesz társasházi főmérős számla de utána már ÁGYŐ!

     

     

    előzmény:
    bendicsek (1)
    2014-04-01  22:08
  8. 2014. Április 8. 16:1556.

    Teszek ide 4 képet.

    Így néz ki az új vízvezeték rendszer. 1-es 2-es képek a házunkban készült.

     

    A 3-as 4-es képek illusztrálják a kötéseket és a cső szerkezetét.

     

    Ha van saját vízvezeték szerelőtök, akkor  először tőle érdeklődjetek a cserével kapcsolatban.

     

    Ha komolyabban érdekel a csere, akkor adok telefonszámot és ott adnak bővebb tájékoztatót.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_991115 (52)
    2014-04-06  10:30
  9. 2014. Április 6. 15:2155.
    Akit esetleg érdekel bővebb magyarázat a tsasházi vízvezetékekről, ez az oldal, úgy látom, érthetően és részletesen elmagyaráz mindent, kitérve az esetlegesen felmerülő gondokra, kérdésekre.
  10. 2014. Április 6. 14:5054.

    Mivel a szennyvízfogyasztást a vízfogyasztás után számlázzák -vagy ugyanaz a cég, aki a vizet is, vagy másik, a lényeg szempontjából mindegy!-, nem nagyon értem, miféle "másféle szorzó"-ról beszélsz.

     

    Az én végzettségem műszaki, építőipari.

     

    Próbáltam elmagyarázni, amit értek és tudok, de nem muszáj sem elhinni, sem megérteni.

     

    Ezennel ígérem, nem próbálkozom tovább!

     

    előzmény:
    drvia (44)
    2014-04-05  12:58
  11. 2014. Április 6. 14:0153.

    Majd elküldöm privátban, mert csak hétfőn tudok beszélni a Szöv. Elnökkel.

     

    Egyébként ezt a rendszert már több helyen alkalmazták, pl Csepelen az egyik társasházban is ilyen vízvezeték rendszer van.

     

    Pontos adatokat nem tudok róla. A vállalkozó, aki csinálta, itt lakik a házban.

     

    Nálunk 1 sort 1 nap alatt cseréltek ki, de minden lakásban otthon kellett lenni amikor jöttek szerelni. Fehér kesztyűben dolgoztak a melósok. 3 hét alatt megcsinálták az egész házat.

     

    Amióta kicserélték a rendszert nem volt csőtörés (nem is lehetett, mert nem merev fémcső van beszerelve). Legalább is nem hallottam róla.

     

    Ami még nálunk érdekes, ahol a legtöbb közös költség tartozó volt, abban a lépcsőházban  a liftet mágnes kártyásra alakították át, így akinek tartozása volt, az nem tudta használnia  liftet. Volt is belőle nagy vita, de érdekesség, hogy akik tartoztak azonnal tudták rendezni a tartozásukat, mert mindegyik a 8-9-10. emeleten lakott. Már 2 lépcsőházban mágneskártyás a lift. Valószínű a többiben is megcsinálják, de elég költséges, így csak fokozatosan tudják átalakítani a lifteket.

     

    Nálunk a legtöbbel tartozók fent laknak a felső emeleteken.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_991115 (52)
    2014-04-06  10:30
  12. Torolt_felhasznalo_991115
    Torolt_felhasznalo_991115
    2014. Április 6. 10:3052.

    Hmmm....ezt az új technológiás rendszert megosztanád? Akár nyilvánosan, akár priviben, ahogy neked megfelelőbb - de ha nem, az sem gond. Csak talán nálunk is jól jönne egy ilyen, mert az emberi leleményességnek nincs határa....és persze ezt a többiek pénztárcája bánja.

     

    A tárolóban levő konnektorokat sztem már maszek kreálták a lakók...nálunk is van egy, gondolom az előző tulaj szintén kreatívkodott... 

    De hogy valaki abba a pincébe képes legyen a kajáját levinni - még ha zárt helyre is... 

     

     

    előzmény:
    drvia (51)
    2014-04-05  18:37

Címlap

top