Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 1. 21:30
Április 6-án újra választ az ország. Nemcsak itt, a határokon belül, de a külföldön élő magyarok is szavazhatnak. Sokaknak rendkívül fontos ez annak ellenére, hogy évek óta nem itt élnek, és még évekig biztosan nem is térnek haza.

Nők Lapja Café: ,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni\" - magyarok a határokon túl
  1. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 12:1676.
    a származása
    mi volt a családja, magyar? német? zsidó? román?
    előzmény:
    Zsánna (75)
    2014-04-02  12:10
  2. 2014. Április 2. 12:1075.

    Akkor szerinted mi minősíti az embert?

    Csak egy szó, ami a neve, vagy az a nyelvi kultúra, amiből megnyilvánul?? és alkotja az életét azon a szinten, amire talentumot kapott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (71)
    2014-04-02  11:48
  3. 2014. Április 2. 12:0174.

    Nyugdíjat mindenki onnan kap, ahol utána járulékot fizetett.

     

    Ismerőseink huszonéve települetek át Romániából.

    Pár éve nyugdíjasok.

     

    Magyarországon csak az itt ledolgozott évek után kapnak nyugdíjat, a romániai munkaviszony után onnan utalnak.

    előzmény:
    eda-1952 (73)
    2014-04-02  11:56
  4. 2014. Április 2. 11:5673.

    "tbt nem kap aki nem fizetett"

    No menj csak el néhány szabolcsi kórházba, meg fogsz lepődni..

    És tudod mit? Ezt nem is sajnálom, ellentétben a nyugdíjakkal, a rengeteg pénzbeli támogatással (ami őket is rendesen meglepte, de hülyék lennének nem élni vele..) meg a szavazási lehetőséggel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (45)
    2014-04-02  10:00
  5. 2014. Április 2. 11:5372.
    Mit ad a nemet siman a nemetnek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (71)
    2014-04-02  11:48
  6. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 11:4871.

    a német simán ad a németnek

     

    te nagyon a nyelvet tartod valaminet

    egy kiss az bizony magyar, ha az ükapja is az volt és nem felvette a kiss nevet

    egy steiner egy kón egy barnikovics, egy radnóti.... meg soha nem lesz magyar, bármennyire ékeszszóló

    petőfit nem fogadták el sokan magyarnak a saját idejében, mert igaz nem is volt az

     

    előzmény:
    Zsánna (66)
    2014-04-02  11:40
  7. 2014. Április 2. 11:4870.

    Konkrétán kire gondolsz?

    Írj neveket!

     

     

    előzmény:
    Öreg (41)
    2014-04-02  09:44
  8. 2014. Április 2. 11:4869.

    A jog egyenlőség itt is érvényesül?!

    A nehezítettség nem véletlen, azt gondolom.

    Aki kiment, zömmel ezen négy év alatt tette, tehát nem volt más választása. Kivéve, akik csak világot akartak látni

    Ebből nem nehéz kikövetkeztetni, hogy mit választanának.

    Kinek kellenek az ellenszavazatok? Biztosan nem azoknak, akik tehetnek ellene.

     

    előzmény:
    mickamacka (60)
    2014-04-02  11:12
  9. 2014. Április 2. 11:4768.

    Aztán kormányváltáskor szépen be áltak lecsukatók mellé!

     

    Ne nevettes már!

  10. 2014. Április 2. 11:4667.

    Pont ezért találták ki ezt a korrupt rendszert.

    Akik nagy valószínűséggel rájuk szavaznak, azoknak minden módon lehet.

     

    Levélben, senki nem tudja ellenőriizni, előre felbontják őket.

     

    Ha nem az én bőrömre (is) menne, akkor azt mondanám röhejes.

    előzmény:
    mickamacka (60)
    2014-04-02  11:12
  11. 2014. Április 2. 11:4066.

    68.a válaszom.

    Német névvel ugyan, de igényesen műveled a nyelvet, megérdemled a magyar státuszt. Független attól, hogy itt születtél, magyar állampolgárok gyermekeként.

    Miért kellene egy magyar családnévre állampolgárságot adni, ha nincs anyanyelvi kötődése? A névvel érdemeljük a státuszt, vagy az emberrel, aki viseli?!!

    Próbálj meg a német neveddel német állampolgárságot kapni, csak a név jogán. Bár úgy tudom, volt egy lehetőség, ha valaki bizonyítani tudta, német eredetét.

    A mi családunkban is nagyon sok nemzetiség keveredik, ahogyan a legtöbben, akkor nekem legalább 4-5 helyről kellene igényelnem állampolgárságot? - ez ugye belátod, nonszensz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (62)
    2014-04-02  11:21
  12. 2014. Április 2. 11:3665.

    Nem is ismertem őket, meg le is tagadnám!

     

    DE képzeld el nam elvtársaztam őket, már csak azért sem mert a barátiköröm nem ezekből állt!

    Ember gondolkozz demszkiék írhatták volna a röplapjaikat ha  nem megrendelésre teszik, ugyan már akkora besúgó hálózat mellet esélyük sem lett volna még egy cetli sem terjeszteni!

  13. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 11:3064.

    Es akik magyar cegek kulfoldi kepviseleteinel dolgoznak pl? Vagy kikuldottek x evre? 

    Azert ok nagyon is kotodnek azorszaghoz, meg a jovedelmuk is attol fugg, s tudjak is, hogy a kulfoldi munkajuk veges idore szol es x ev utan visszamennek Magyarorszagra es ott folytatjak eletuk.

     

    Ez nem ugyanaz a kategória, mint a külföldre települt személy.

    Akit magyar cég küld ki, az magyar cég alkalmazottja, forintban számolják a fizetését, csak a napidíjat és esetleges egyéb extrát kapja külföldi pénznemben. Ő magyar jogszabályok alapján Magyarországra adózik, fizet TB-t stb., és itthonra TB-ellátott, itthoni nyugdíjra szolgálati időt szerez. Továbbá kint nincs lakóhelye, sőt saját lakása sem, hanem munkahelye által fizetett bérleményben (vagy egyéb, a cége által biztosított helyen) lakik. Szabadság alatt, sokszor hosszú hétvégére is hazajön, sok esetben nem is fizetik neki olyankor a szállása bérleti díját. Általában családjuk sincs velük.

     

    Ez nem vethető össze azzal, aki fogja kis családját, elmegy külföldi állásba, ott saját maga választja ki bérlendő vagy megveendő lakását és saját fizetéséből fizeti. Oda adózik, oda fizet betegbiztosítást, ott szerez szolgálati időt stb.

    idézet:
    Goldmund (73)
    2014-04-02 11:23:17
    Az itteniek meg jól zsebre vágják a kinn adózó magyarok és nem magyarok adójából kapott kohéziós 1000 milliárdokat.

    DE azoknak kuss ugye? Csak adják a pénzüket, amit az itteni felsőbbrendűeknek nincs eszük megkeresni.
    előzmény:
    Goldmund (63)
    2014-04-02  11:23
  14. 2014. Április 2. 11:2363.

    Es akik magyar cegek kulfoldi kepviseleteinel dolgoznak pl? Vagy kikuldottek x evre? 

    Azert ok nagyon is kotodnek azorszaghoz, meg a jovedelmuk is attol fugg, s tudjak is, hogy a kulfoldi munkajuk veges idore szol es x ev utan visszamennek Magyarorszagra es ott folytatjak eletuk.

     

    Ez nem ugyanaz a kategória, mint a külföldre települt személy.

    Akit magyar cég küld ki, az magyar cég alkalmazottja, forintban számolják a fizetését, csak a napidíjat és esetleges egyéb extrát kapja külföldi pénznemben. Ő magyar jogszabályok alapján Magyarországra adózik, fizet TB-t stb., és itthonra TB-ellátott, itthoni nyugdíjra szolgálati időt szerez. Továbbá kint nincs lakóhelye, sőt saját lakása sem, hanem munkahelye által fizetett bérleményben (vagy egyéb, a cége által biztosított helyen) lakik. Szabadság alatt, sokszor hosszú hétvégére is hazajön, sok esetben nem is fizetik neki olyankor a szállása bérleti díját. Általában családjuk sincs velük.

     

    Ez nem vethető össze azzal, aki fogja kis családját, elmegy külföldi állásba, ott saját maga választja ki bérlendő vagy megveendő lakását és saját fizetéséből fizeti. Oda adózik, oda fizet betegbiztosítást, ott szerez szolgálati időt stb.

    előzmény:
    ezanick* (48)
    2014-04-02  10:14
  15. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 11:2162.

    kérdem újra a 63.

     

    előzmény:
    Zsánna (59)
    2014-04-02  11:05
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 11:1561.

    "magyar az anyád, apád magyar vagy

    mindegy milyen nyelven beszélsz"

     

    Hát ezért tartunk ott, ahol!

    Attól hogy más anyanyelven nő fel, más kultúrában, hogyan is lesz valamiféle lojalitása is, a gyökerei iránt?, ha nincs nyelvi kötődése? Miért is lenne?!

    Az hogy honnan jöttek a szülei, miért is jelentene neki valamit, ha gyönyörű nyelvünkkel nem mutatnánk meg nekik?

    Tudod, nem egy romántól hallottam, aki amúgy nem szeretett bennünket magyarokat, hogy gyönyörű a nyelvünk. Ez több, mintha azt mondta volna, szeret bennünket. Sőt volt olyan, aki olyan szépen beszélte, azt hittem, magyar, de román volt, megtanulta a gyermekkori barátaitól, mert olyan gyönyörű a nyelvünk. És akkor azt mondod, hogy magyar az, aki nem beszéli? Akkor azok a románok inkább érdemelnek státuszt, akik becsülve művelik!

    idézet:
    Zsánna (68)
    2014-04-02 11:05:32
    nekem jobban tetszene ha azt mondanák
    kezdenek a magyarok megbízhatóak lenni
    előzmény:
    Zsánna (59)
    2014-04-02  11:05
  17. 2014. Április 2. 11:1260.

     Azokat kérdezném, akik a Fideszre fognak szavazni:

     

    igazságos az, hogy én külföldön élő, magyar lakcímmel rendelkező vagyok, akinek nagyjából 50.000 Ft kellene szánnia és egy egész napot, hogy szavazhasson a nagykövetségre elzarándokolva...

     

    ...eközben a határon túliak meghatalmazott útján, illetve levélben is szavazhatnak? 

     

    Haza szeretnék költözni, de nem tudok szavazni. A határon túliak nem akarnak hozzánk átköltözni és mégis könnyedén szavaznak. 

     

    Az előzményeket csak átfutottam, de szeretnék választ kapni arra, hogy:

     

    miért jó Nektek a rezsibuli, miközben java részeteknek esélye sincs rá, hogy 100.000 nettónál többet vigyen valaha haza? 

     

    nem baj, hogy a magyarok a legcsóróbbak az unióban és 80%-otoknak nincs egy mosógép ára sem félretéve?

     

    ... potyapénzeket ígérnek és kaptok ahelyett, hogy tisztességes bérre vágynátok oda haza? 

     

    Jó az, hogy a magánnyugdíjat államosították, a milliárdokat eltapsolták?

     

    cigányintegrációra 120 milliárd jutott Farkas F.-nak a Ti pénzetekből?

    Megérte? érezhető a javulás?

     

    Jó az, hogy nemzetgazdaságotok híján rossz minőségi élelmiszerekkel etetitek szeretteiteket? 

     

    Hogy lassan nem szív,-és érrendszeri betegségekben, hanem rákban fogtok meghalni a sok mocsok kaja miatt, mert olcsó Tesco alapanyagokra futja a béretekből, csak silány minőségű ételt tudtok megfizetni? 

     

    hogy a pályázatokon elnyert pénzek nem szakmai alapú felhasználásra kerülnek? 

     

    biztos kell Nektek az a stadion? 

     

    az ukrán elnököt felkoncolják, vagyonát elkobozzák, nálunk Orbánt pedig újraválasztjátok... nincsen büszkeségetek? 

     

    Az is rendben van, hogy egyáltalán nincs hazai termelésetek? 

    És esélyetek sincs rá a jelen kormány vagy az MSZP mentalitásával, hogy valaha legyen? 

     

    hogy a gyerekeitek egyre butábbak, a P.I.S.A eredmények szerint a fejlődő országok is lassan leelőzik őket?

    A kormányaitok az oktatási rendszert leépítették és most is csak a tanárok bérén megy a balhé?

    Etika órára van szükségetek és siralmas IQ szintekre?

     

    A szavazók 50%-a várhatóan a Fideszre fog szavazni... hol fogtok tartani pár év múlva, ha pár év alatt ide süllyedtetek?

     

    Nem akartok meggyőzni, akár priviben, hogy én ezeket rosszul tudom és csak a hvg, csal a rádió, csalnak az eredmények, egészségesek, jómódúak vagytok és minden jól van otthon??

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-01  21:30
  18. 2014. Április 2. 11:0559.

    "magyar az anyád, apád magyar vagy

    mindegy milyen nyelven beszélsz"

     

    Hát ezért tartunk ott, ahol!

    Attól hogy más anyanyelven nő fel, más kultúrában, hogyan is lesz valamiféle lojalitása is, a gyökerei iránt?, ha nincs nyelvi kötődése? Miért is lenne?!

    Az hogy honnan jöttek a szülei, miért is jelentene neki valamit, ha gyönyörű nyelvünkkel nem mutatnánk meg nekik?

    Tudod, nem egy romántól hallottam, aki amúgy nem szeretett bennünket magyarokat, hogy gyönyörű a nyelvünk. Ez több, mintha azt mondta volna, szeret bennünket. Sőt volt olyan, aki olyan szépen beszélte, azt hittem, magyar, de román volt, megtanulta a gyermekkori barátaitól, mert olyan gyönyörű a nyelvünk. És akkor azt mondod, hogy magyar az, aki nem beszéli? Akkor azok a románok inkább érdemelnek státuszt, akik becsülve művelik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (56)
    2014-04-02  10:50
  19. 2014. Április 2. 11:0358.

    Állítólag 800000 párt tag volt a többit sem csukták le!

     

    Nem is értem ezt a feltevés hogy ha nem csuktak le akkor nem voltál jobboldali?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (57)
    2014-04-02  10:59
  20. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 10:5957.

    Azért tudod ilyen pontosan mert te is ilyennel járkáltál?

    Én nem voltam katona nekem golyó szóró mindengyik, de ha úgy tetszik akkor le írom hogy dobtáros puskának hívtuk, így jobb.

     

    Egy a kapuban állt egy az ablak alatt 3 meg a szobában, és mikor édes apámat haza engedték még 6 hétig a szöllőben bujkált.

    Mit tudsz te ezekről.

     

    Mikor önként mert muszáj volt be léptették őket a tsz be, aki nem akart azokkal tudod mit csináltak egyesével tépkedték ki a körmeiket, tudsz te ezekről, és azt várod tőlem hogy ezeknek a senkiknek a jogutódjaira szavazzak.

    idézet:
    Öreg (61)
    2014-04-02 10:31:25
    64 végi születéssel nem nagyon járkálhattam
    viszont elejimet rendesen kifosztották, annyit tudok öreg

    meg azt is, hogy nem voltál jobbos, ha nem csuktak el téged is
    előzmény:
    Öreg (52)
    2014-04-02  10:31
  21. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 10:5056.

    Olyan szépen adja a szó, anyanyelv.

    Ha nem az anyanyelve, ( egy másik mellett akár,) akkor nem érdemel státuszt.

    Merkel kancellár is rájött anno, mennyire sok azon németek száma, akik nem is beszélik a nyelvet.

    Ez egy minimum ahhoz, hogy valaki az adott országtól státuszt kaphasson!

    Kérdezem, mi jogon, - ha még beszédkultúrája sincs az adott nyelven, - miért is járna neki az állampolgárság?!

    idézet:
    Zsánna (64)
    2014-04-02 10:39:44

    nekem ez semmit nem jelent

     

    magyar az anyád, apád magyar vagy

    mindegy milyen nyelven beszélsz

     

    előzmény:
    Zsánna (55)
    2014-04-02  10:39
  22. 2014. Április 2. 10:3955.

    Olyan szépen adja a szó, anyanyelv.

    Ha nem az anyanyelve, ( egy másik mellett akár,) akkor nem érdemel státuszt.

    Merkel kancellár is rájött anno, mennyire sok azon németek száma, akik nem is beszélik a nyelvet.

    Ez egy minimum ahhoz, hogy valaki az adott országtól státuszt kaphasson!

    Kérdezem, mi jogon, - ha még beszédkultúrája sincs az adott nyelven, - miért is járna neki az állampolgárság?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (51)
    2014-04-02  10:31
  23. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 10:3854.

    Igazad van, minden embernek, akinek anyanyelve a magyar, jár a magyar státusz, ha igényli.

    ( de nem azoknak, akiknek ugyan voltak magyar felmenőik, de a magyarból alig pár szó csak a szókincsük!)

    És abban is igazad van, ez nem kufár alap, hogy megszolgálják!

    Rájuk nézve is megalázó, és az anyaországra is megszégyenítő.

     

    idézet:
    Zsánna (58)
    2014-04-02 10:24:07
    ha nekem adtak anno steiner névvel állampolgárságot akkor miért ne járna egy erdélyi kissnek, bálintnak, ha nem tud magyarul
    előzmény:
    Zsánna (49)
    2014-04-02  10:24
  24. 2014. Április 2. 10:3553.
    Engem 6 évesen  nevetes már!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (46)
    2014-04-02  10:02
  25. 2014. Április 2. 10:3152.

    Azért tudod ilyen pontosan mert te is ilyennel járkáltál?

    Én nem voltam katona nekem golyó szóró mindengyik, de ha úgy tetszik akkor le írom hogy dobtáros puskának hívtuk, így jobb.

     

    Egy a kapuban állt egy az ablak alatt 3 meg a szobában, és mikor édes apámat haza engedték még 6 hétig a szöllőben bujkált.

    Mit tudsz te ezekről.

     

    Mikor önként mert muszáj volt be léptették őket a tsz be, aki nem akart azokkal tudod mit csináltak egyesével tépkedték ki a körmeiket, tudsz te ezekről, és azt várod tőlem hogy ezeknek a senkiknek a jogutódjaira szavazzak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (47)
    2014-04-02  10:06

Címlap

top