Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 1. 21:30
Április 6-án újra választ az ország. Nemcsak itt, a határokon belül, de a külföldön élő magyarok is szavazhatnak. Sokaknak rendkívül fontos ez annak ellenére, hogy évek óta nem itt élnek, és még évekig biztosan nem is térnek haza.

Nők Lapja Café: ,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni\" - magyarok a határokon túl
  1. 2014. Április 8. 21:32251.

    "Senki nem gondolja azt hogy jobb lesz.Legalábbis egyenlőre."

     

    Pedig mostmár épp ideje lenne, elvégre a rendszerváltás 24 éve megtörtént. Ennyi idő alatt azért el lehett volna már indulni felfelé az életszínvonallal, hiszen ez több országnak is sikerült, ráadásul rövidebb idő alatt. Mindig csak az ígéretek voltak. Az előző banda sem volt piskóta, de ha ezek itt maradnak ráadásul újra 2/3-al, nekünk az Isten irgalmazzon! Nemhogy jobb nem lesz, de erősen sanszos a kilátástalanság. No, nem a nettó félmillás fizetésű sokgyerekes családokra gondolok, ugyanis ők tényleg nyertesei ennek az ámokfutásnak, mert amíg ezek a barmok itt vannak, addig ők egy kanyi adót nem fizetnek. A gyerektelenek, vagy azok, akik már nem igényelhetnek családi adókedvezményt, meg a kiskeresetűek bele fognak dögleni az adókba, mert a kedvezményezettek adóját is ki kell termelni! És ez csak egy a sok teher közül. Na, kedves határontúliak, ebből is ki kellene vennetek a részeteket!

     

      

    előzmény:
    Kundalini (250)
    2014-04-08  10:32
  2. 2014. Április 8. 10:32250.

    Senki nem gondolja azt hogy jobb lesz.Legalábbis egyenlőre.Nem vagyok tipikus baloldali ellenes.De azért az érdekes hogy csak akkor van demokrácia amikor azt ők mondják,és csak akkor van jo helyzetben az ország amikor ők vannak hatalmon.

    Nem fura?

    előzmény:
    gerbera24 (249)
    2014-04-08  09:39
  3. 2014. Április 8. 09:39249.

    Remélem, most teljes a boldogságuk. Ezt elintézték nekünk.

     

    De azért ne búsuljanak ezek a szavazók, 4 évig megint nem lesz rájuk szükség.

     

    Nem nagyon szeretek átkozódni, csak azt kívánom, keseredjen meg a szájukban a falat, annyiszor, ahányszor az itthoniaknak megint rosszabb lesz, és még a jelenleginél is rosszabbul élünk.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-01  21:30
  4. 2014. Április 7. 15:36248.

    esetleg megkérdezhetnéd erdélyi barátnőidet is az irigységről, gonoszságról... több kerül ki közülük, mint hinnéd.

     

    Más a rosszindulat és más a csalódottság.

     

    Kár, hogy nem sokan nem tudtok alapvető dolgok között egyszerű különbségeket tenni. 

     

    A magyarokat sem kell félteni, mert akin megérzik, hogy még képes bízni, azt rövid úton kiábrándítják, remélhetőleg némi haszonnal a maguk számára. 

     

    A történelem, kedvesem, az már csak történelem. Más világ már sajnos ez.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820822 (246)
    2014-04-06  15:38
  5. 2014. Április 7. 00:21247.
    Ó, de sajnálom, hogy hiába törték magukat külhoni testvéreink a szavazással --- nélkülük is megvan a 2/3...
  6. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 6. 15:38246.

     "egyik helyen verik a mellüket, hogy magyarok, másik helyen erdélyiek."

     

    Hogy mi van? Sosem került történelemkönyv a kezedbe? Erdélyi magyarok...na...nem olyan nehéz....

     

    "Az erdélyi nők lusták, akiknek még a munka is büdös, de ügyesen házasodnak.

    Számítóak, simlisek, rafináltak."

     

    Nem mondod? Gondolom, minden erdélyi nőt ismersz...

     

    Én nem ismerek minden magyart.  Ezért is meglepődtem, mikor Európa közepén közölték velem, hogy a magyarok irigyek, összeférhetetlenek, agresszívek, idegengyűlölők. Kezdek rájönni, mire alapozták a véleményüket. 

     

     

    előzmény:
    mickamacka (238)
    2014-04-04  16:18
  7. 2014. Április 5. 20:06245.

    Hogy meddig terjed a véleményszabadság?

     

    Pont addig, amíg az ember a saját tapasztalatait írja le, amely lássuk be, valamelyest objektív.

     

    Amennyiben nem személyiség jegyeket írsz le, annyiban veszít objektív tulajdonságából.

     

    Elrontottad, mert erőlködsz:

     

    az irgység, düh, mártírkodás nem igazán vall sem zsidókra, sem cigányokra. 

    Az ügyesen házasodás is erősen izzadságszagú rájuk vetítve, nem folytatom, mert nem célom a próbálkozásaidat kezelni. 

     

    Nem kell túllihegni, amit az ember megtapasztal, amiben csalódik, nem igazán lehet gyenge érvekkel kezelni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (240)
    2014-04-04  16:42
  8. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 5. 14:52244.

    Ja, én is kedvellek téged.

     

    Most olvasom, hogy ezen a felületen  lehet személyeskedni is.

     

    Hát ez nem nekem való vitafelület. 

    De, hamár szabad, még utoljára leírom, hogy én meg téged tartalak elvakultnak. Ostobának nem írnálak, az ellen ugyancsak berzenkedik a neveltetésem. 

    előzmény:
    liventa (242)
    2014-04-05  09:57
  9. 2014. Április 5. 10:01243.
    előzmény:
    mickamacka (239)
    2014-04-04  16:32
  10. 2014. Április 5. 09:57242.
    Ha az előtted és utánad hozzászólók tényfelsorolása és véleménye se elég neked, akkor tényleg menthetetlenül ostoba és elvakult vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820822 (237)
    2014-04-04  15:53
  11. 2014. Április 4. 17:28241.

    akkor még szerintem nem...

    legalábbis tudtommal

     

    különben.. dolgoztam együtt jó néhány erdélyivel. 

    és nagyon kedvesek -aranyosak voltak. 

    csak éppen egytől egyig szivesebben laknának erdélyben mint itt. 

    előzmény:
    liventa (230)
    2014-04-04  08:26
  12. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2014. Április 4. 16:42240.

    meglepődnél rajta, hogy hogy viselkednek nálunk az erdélyiek....... már maga a szó is pejoratív lett többnyire, a rémtörténetek végén csak legyintenek, hogy ja, erdélyiek.....


    hát ezzel tökéletesen egyet tudok érteni! 

    Ráadásnak linkek, megbízhatatlanok, annak vallják maugkat, aminek éppen érdemes...egyik helyen verik a mellüket, hogy magyarok, másik helyen erdélyiek.

     

    Az erdélyi nők lusták, akiknek még a munka is büdös, de ügyesen házasodnak.

    Számítóak, simlisek, rafináltak.

     

    Nem egy ismerősöm, évfolyamtársam, osztálytársam volt már erdélyi...csak az irigység, "mert te magyar vagy, neked könnyű" , rosszindulat, düh, mártírkodás.

     

    Csak a gondunk van velük. 

    Ennek nyugodtan vihetik hírét, mert ezzel a véleménnyel bizony én sem vagyok egyedül. 

     

     

    idézet:
    mickamacka (238)
    2014-04-04 16:18:13

    Ha ebben a szövegrészben, amiben az erdélyiekről szó van, az erdélyi megjelölést zsidóra vagy cigányra cserélem, akkor a következőképpen hangzik:

     

     

    "meglepődnél rajta, hogy hogy viselkednek nálunk a zsidók, cigányok....... már maga a szó is pejoratív lett többnyire, a rémtörténetek végén csak legyintenek, hogy ja, zsidók, cigányok.....


    hát ezzel tökéletesen egyet tudok érteni! 

    Ráadásnak linkek, megbízhatatlanok, annak vallják magukat, aminek éppen érdemes...egyik helyen verik a mellüket, hogy magyarok, másik helyen zsidók, cigányok .

     

    A zsidó, cigány nők lusták, akiknek még a munka is büdös, de ügyesen házasodnak.

    Számítóak, simlisek, rafináltak.

     

    Nem egy ismerősöm, évfolyamtársam, osztálytársam volt már zsidó, cigány...csak az irigység, "mert te magyar vagy, neked könnyű" , rosszindulat, düh, mártírkodás.

     

    Csak a gondunk van velük. 

    Ennek nyugodtan vihetik hírét, mert ezzel a véleménnyel bizony én sem vagyok egyedül."

     

    Kíváncsi vagyok, meddig terjed a véleményszabadság.

     

     

    előzmény:
    mickamacka (238)
    2014-04-04  16:18
  13. 2014. Április 4. 16:32239.

    Mert nem tudják melyik a kisebbik rossz. 


    Ha olyanra adják a szavazatot, amelyik nem életerős párt, úgy akár otthon is maradhatnának.

     

    Én a Jobbikra szavaznék (csak külföldi tartózkodásom okán NINCS lehetőségem, hogy eljussak szavazni!), nyomós indokok alapján.

     

    Nem mert nácista vagyok meg fasiszta, hanem mert nincs még egy  "radikális" párt, amelyik erőteljes változást akarna (nemzet)gazdaság terén.

     

    Enélkül lassan ott tartunk (vagy már ott tartunk), hogy a magyarok lehúzhatják magukat a vécén. 

     

    Most olvastam a hvg.hu-n, hogy egy másik párt óriás molinót helyezett el a Lánchídon, azzal a tratalommal, hogy:

     

    a Paks 2.-vel minden egyes magyar család adóssága 1 millió FT-tal nő! 

     

    Pont ez hiányzik még újabb 6 adó bevezetésével 

     

    Csak nőnek az adósságok, hitelek, Paks 2., önkormányzati hitelátvállalás... követni sem lehet... 

     

    Egyetlen a Jobbik, amelyik újratárgyalná az államadósságot (amit már minden más adós ország régen megtett)

     

    Ha újratárgyalnák az államadósságot, minden magyar fellélegezhetne...persze nem úgy, hogy a megspórolt pénzt Felcsútra utalják és beforgatják a szálloda és rekreációs tervekbe 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820822 (233)
    2014-04-04  13:51
  14. 2014. Április 4. 16:18238.

    meglepődnél rajta, hogy hogy viselkednek nálunk az erdélyiek....... már maga a szó is pejoratív lett többnyire, a rémtörténetek végén csak legyintenek, hogy ja, erdélyiek.....


    hát ezzel tökéletesen egyet tudok érteni! 

    Ráadásnak linkek, megbízhatatlanok, annak vallják maugkat, aminek éppen érdemes...egyik helyen verik a mellüket, hogy magyarok, másik helyen erdélyiek.

     

    Az erdélyi nők lusták, akiknek még a munka is büdös, de ügyesen házasodnak.

    Számítóak, simlisek, rafináltak.

     

    Nem egy ismerősöm, évfolyamtársam, osztálytársam volt már erdélyi...csak az irigység, "mert te magyar vagy, neked könnyű" , rosszindulat, düh, mártírkodás.

     

    Csak a gondunk van velük. 

    Ennek nyugodtan vihetik hírét, mert ezzel a véleménnyel bizony én sem vagyok egyedül. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (221)
    2014-04-03  17:44
  15. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 4. 15:53237.
    Tényleg? És mik volnának azok?
    előzmény:
    liventa (236)
    2014-04-04  15:09
  16. 2014. Április 4. 15:09236.
    A partvonalon te vagy...Én konkrétumok alapján beszélek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820822 (234)
    2014-04-04  14:09
  17. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 4. 14:15235.
    Nézd, ahol én élek a gyerekorvos nem erdélyi. Aztán mégis telefonon állított fel diagnózist, amitől megállt az eszem. Kijönni házhoz? Az unoka 2 és fél éves, sosem ment ki a doki. Egyszer sem!
    előzmény:
    Lillaréka (229)
    2014-04-04  06:08
  18. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 4. 14:09234.

    "Csak 1 konkrét eset a közvetlen környezetemből: kiváló képességű gyerek nem fért be a szegedi egyetemre, mert -- mint kiderült -- bizonyos számú helyet fenn kell tartani a Vajdaságból jelentkezőknek... És szerinted az ő tandíjukat ki fizeti?"

     

    Nem tudom, de tényleg...az én gyerekem is Budapesten végezte az egyetemet, de a tandíját én fizettem. 

     

     

    " ugyanakkor nemzetiségi jogokra hivatkozva saját országuktól is beszedik, ami "jár nekik"."

     

    Ezt viszont nem értem. Mit szednek be a saját országuktól? Gondolod, hogy az elszakított területeken élő magyaroknak van valami előnyük abból, hogy ők kisebbség? Bárhol, közép/kelet Európában a (magyar) kisebbségeknek olyan jó dolguk lenne? Hogy még profitálhatnak is belőle?

     

    Bocs, de könnyű a partvonalról bekiabálni. 

    Próbálj meg az ők cipőjükbe járni.....

    előzmény:
    liventa (218)
    2014-04-03  17:21
  19. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 4. 13:51233.

    Nézd, én örülök, hogy nem szavazhatok.

     

    Mert bizony nem tudnám kire adjam a szavazatom. Négy éve simán adtam volna a voksomat a Fideszre, sőt keményen szurkoltam nekik. Most már nem! De az elötte levőkre sem... A jobbik meg egyenesen a frászt hozza rám.

     

    De a családom szavazóképes tagjai is bajban vannak. Mert nem tudják melyik a kisebbik rossz. És ezt végtelenül szomorúnak találom.

     

    előzmény:
    Goldmund (214)
    2014-04-03  15:45
  20. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 4. 13:39232.

    "a hölgy gorombán leírta, hogy mi nem akartunk nekik áp-t adni, tehát ő bosszúból csakazértis szavaz, direkt azért, hogy nekünk rossz legyen, mert jogot kapott hozzá."

     

    Erre most mit mondjak? Mindenhol vannak goromba, primitív emberek. Ami nem azt jelenti, hogy az egész közösség véleményét képviselik. Én is kényelmetlenül érezném magam, ha az egész magyarságot a kurucinfo alapján minősítenék. 

    előzmény:
    eda-1952 (211)
    2014-04-03  15:01
  21. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. Április 4. 10:31231.

    Igen, akkoriban a fodrász is mondta,akihez jártam,  hogy soha többé nem vesz fel erdélyi alkalmazottat.

     

    Egy baj van, hogy a jelenség ma is él........tapasztalom az erdélyi kollegáknál is, szerencsére nincsenek sokan, de bicskanyitogató a viselkedésük..... és a javadalmazásuk is

    előzmény:
    Goldmund (227)
    2014-04-03  22:42
  22. 2014. Április 4. 08:26230.
    Pedig a tanulmányait E-ben is Te fizetted.
    előzmény:
    Lillaréka (229)
    2014-04-04  06:08
  23. 2014. Április 4. 06:08229.

    Orvos.. hát igen

    Amikor a fiam született, a körzetink egy Erdélyből jött doktornő volt. 

    Ott kezdődik,  hogy születése után úgy kellett neki könyörögni, hogy jöjjön ki, mert nem nő a súlya állandóan sir...stb...(nem volt elég tejem)- kijött. nagy nehezen. Aztán ugye havonta tanácsadás. Amikor a kisbaba kezdte összeszedni  magát... és  a 2.5 kilójáról  hizott egy hónap alatt 1 kilót leorditotta a fejem, hogy hova hizlalom a gyereket.
    Aztán ha panasszal mentem... hogy lázas, mindenre csak legyintett. Meg sem vizsgálta. soha jobban nem jött nekem a szabad orvosválasztás. Még időben mentem a Gyopár  doktorhoz.

    előzmény:
    Goldmund (227)
    2014-04-03  22:42
  24. Torolt_felhasznalo_261576
    Torolt_felhasznalo_261576
    2014. Április 3. 23:13228.
    Igen, ezek az orvosok ilyen ceklafalo hentesek! 
    előzmény:
    Goldmund (227)
    2014-04-03  22:42
  25. 2014. Április 3. 22:42227.

    Igen, ilyet én is tapasztaltam Erdélyből áttelepültekkel.

    Az 1990-es években sok áttelepült erősen rájátszott arra, hogy az itteniek velük elnézőbbek és segítőkészebbek. Aztán jött a kijózanodás: nekem egy kifejezetten jobboldali beállítottságú kórházi osztályvezető főorvos mondta 2000. környékén, hogy új orvos felvételekor nem kísérletezik többet Erdélyből jöttekkel, annyira rossz tapasztalata van velük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (221)
    2014-04-03  17:44

Címlap

top