Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 1. 21:30
Április 6-án újra választ az ország. Nemcsak itt, a határokon belül, de a külföldön élő magyarok is szavazhatnak. Sokaknak rendkívül fontos ez annak ellenére, hogy évek óta nem itt élnek, és még évekig biztosan nem is térnek haza.

Nők Lapja Café: ,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni\" - magyarok a határokon túl
  1. 2014. Április 2. 08:4226.

    Azért az elég gyenge érv, hogy valaki azon az alapon akar szavazni, mert van ingatlanja itthon.

     

    Ha egy gazdag embernek 10 országban van ingatlanja, akkor helyénvaló, hogy 10 országban szólhat bele szavazatával az ott élők jövőjébe?

  2. 2014. Április 2. 08:4125.

    Azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy mért most bontják fel a határon túli magyarok postán érkező szavazatait, mért nem mikor az itteni szavazóét, vasárnap miután bezárják a szavazófülkéket és felbontják az urnákat. Ez akkora csalásra ad alkalmat, vagy éppen azért? 

    Kérdezném még azt is, hogy volt-e máskor is olyan, hogy csak a szavazás miatt szombaton és vasárnap is működtek volna az önkormányzat ügyfélszolgálati irodái. Megint csalás?? 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-01  21:30
  3. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. Április 2. 08:3524.

    Sajnos, fognak szavazni.... megvették őket..... kilóra.

     

    GYALÁZAT!

     

    De ha Budapesten jár majd valamelyik közülük, azért menjen el a Kossuth térre, a fák 90 %-át kitépték, kiirtották, kivágták, a maradék pár darabot meg bebetonozták......... sírni tudna az ember a tehetetlenségtől....... és arról nem beszélve, amit velünk műveltek, a közalkalmazottakkal, a pedagógusokkal, a megalázott nyugdíjasokkal, az egészségügyiekkel, a diákokkal, a külföldre kényszerülő százezrekkel..... mindenkivel. A választási törvényeket eszement módon megváltoztatták, a határokat átszabták....az emberek is úgy járnak, mint a Kossuth téri fák

    Na rakhatjátok a pokitikaiba, vagy ahová akarjátok

    előzmény:
    eda-1952 (21)
    2014-04-02  08:23
  4. 2014. Április 2. 08:3423.

    Nem süket duma!

    Az éljen a "jogával" aki az életét is itt éli.

    Ez a véleményem.

    Én  azt tartom tisztességesnek,hogy aki osztozik egy ország gondjában-bajában az döntse el  ,hogy ki oldja meg ezeket a gondokat-bajokat.

     

     

    A jogok...nagyon sok mindenhez lenne joga az embernek,de van egy olyan hogy becsület és szerintem egy becsületes ember dönteni akkor jogosult bármiben,ha viseli annak minden következményét.

     

    Aki nem itthon él,az nem visel ezeket a következményeket,csak dönt.

     

    Jogosan vagy sem,de becstelenül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_881535 (22)
    2014-04-02  08:24
  5. Torolt_felhasznalo_881535
    Torolt_felhasznalo_881535
    2014. Április 2. 08:2422.

    Mi a bánat, az, hogy "igaz magyar ember"?

     

    Azért szavazok mert élek a jogommal , ilyen egyszerű. No meg mert

     

    lehet, hogy hazajövök idős éveimre és érdekelne, lesz-e nyugdíjam, vagy elégedjek meg azzal, hogy lenyúlták

     

    a gyerekeim lehet, hogy otthon házasodnak meg

     

    idős szüleim ellátása Magyarországon fog történni

     

    a húgommal egyszer örökölünk

     

    vannak ingatlanjaim otthon

     

     

     

    Miért ne mennék el szavazni? Csak mert fizikailag máshol élek? Ezer szállal kötődöm gzdaságilag, emberileg. Akkor? Mi ez a süket duma, hogy igaz magyar ember meg kibicelés? 

    előzmény:
    KN18 (3)
    2014-04-01  21:37
  6. 2014. Április 2. 08:2321.

    "Ha nem él itt, nem volt képes megbirkózni a helyzetével." Ez egy döbbenetesen cinikus vélemény! Azért mert neked sikerült, azt hiszed mindenki akinek nem, élhetetlen, hibás, lusta dög és szórakozásból szakadnak évekre el a családjuktól, vagy viszik ki a gyerekeiket is, nagyszülőknek meg szakad a szívük..((( Nézd meg ebben  a topikban  a külföldön élőket: teljesen normálisan, aki végleg kinn él, vagy régen, az azt mondja, neki nincs joga beleszólni. Aki meg haza akar jönni, pl építkezik is itthon, az elmegy szavazni, mert neki is a bőrére megy. És igen, a jó szó, hogy szemétség, hogy pont az utóbbiaknak nehezítik meg a szavazást. Azokat meg nem akarom minősíteni, akik nem is határon belül születtek, nem ide adóznak, nem a bőrükre megy, de szavaznak, mert egyrészt joguk van rá, másrészt meg ki lehet mondani, hogy hálából....

    Kérem, ha olyan olvassa a topikot, akire az utóbbi vonatkozik, NE szavazzon! Naygon szépen kérem.Ne akarja meghatározni, hogy mi akik itt élünk, hogyan élünk, mert mi érezzük, hogyan élünk, a mi bőrünkre megy. Nem attól magyar valaki határontúl, hogy beleszól az anyaország életébe. Attól magyar, hogy magyarnak érzi, vallja magát, szerintünk is az, csak hát nem a mi életünket éli.

    előzmény:
    KN18 (7)
    2014-04-01  21:57
  7. 2014. Április 2. 08:2020.

    "Van otthon egy házunk, aminek a bővítése most készült el, és nem feketén, mint ahogy sok "otthon élő igazi magyar" csinálja. "

     

    Értem aki itthon maradt, az mind csaló, hát persze. 

     

    Aki elad és vesz vagy épít újat az mind kér számlát, mert különben az ár különbözetért szja-t kellene fizetnie a tulajdonosoknak.

    Képzeld én is kértem számlát mikor építkeztünk, és adtak is.

     

    Sőt, a múlt héten járt nálam egy mezei gázszerelő, és a munkája befejeztével kiállította az áfa-s számlát, pedig nem is kértem.  

     

     

    előzmény:
    szaszo71 (16)
    2014-04-02  07:15
  8. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 08:0719.
    HA lenne magyar összefogás, akár buszokkal is mehetnétek szavazni.
    1 x megmutathatná a magyar a világnak, hogy le tudja győzni az elnyomókat, nem csak mindig elverik.
    előzmény:
    szaszo71 (16)
    2014-04-02  07:15
  9. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 08:0318.
    Minek látogatod a rokont, ha ennyire nem érdekel az élete?
    Nagyon nem mindegy kik uralkodnak rajtuk.
    előzmény:
    navygirl (17)
    2014-04-02  07:28
  10. 2014. Április 2. 07:2817.

    Csak halkan mondom el a véleményem. 2001-ben emigráltam, azóta külföldön élek, dolgozom, fizetem az adót stb. Kettös állampolgárságom van nekem is és a fiaimnak is. Rendszeresen megyünk Magyarországra rokonlátogatóba. De! Nem fogok elmenni szavazni, úgy érzem nem dönthetek a Magyarországon élö magyarok sorsáról, nem lenne helyes ebbe beleszóni.

  11. 2014. Április 2. 07:1516.
    Ja, téged nem érdekel, hogy valaki mért ment el, ne szavazzon,mert nem igazi magyar. Mi pl. ugyan 7 éve nem élünk otthon, gyakran hazajárunk, tehát otthon is elköltünk egy csomó pénzt. Van otthon egy házunk, aminek a bővítése most készült el, és nem feketén, mint ahogy sok "otthon élő igazi magyar" csinálja. Épp most kaptuk meg a számlát, csak az ÁFA félmillió forint. Tehát lehet, hogy jobban hozzájárulunk a közös kasszához, mint sokan otthon. Szóval szerintem van jogunk beleszólni abba is, hogy ha lehet, ne magánzsebekbe vándoroljon az az adó. És annak ellenére, hogy 3 órára lakunk Berlintől, elmegyünk szavazni. Összekötjük a kellemeset a  hasznossal, akkor már az egész hétvégét ott töltjük. Egyébként az itteni ismerőseim, mikor mondtam, hogy mért megyünk hétvégén Berlinbe, nagyon csodálkoztak, hogy nem szavazhatunk levélben. Elmondtam, hogy ki szavazhat levélben, és ki nem. Hát nagyon csodálkoztak, hogy milyen demokrácia ez.
    előzmény:
    KN18 (7)
    2014-04-01  21:57
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 06:4415.

    Kulfoldon elek mar 35 eve...Teljesen egyetertek veled es mindazokkal, akiknek a kulfoldon elok szavazati jogara kinyilik a bicska a zsebeben. Errol mindig "A kibicnek semmi sem draga" talalo kifejezes jut eszembe.

     Emiatt sok "baratot" elvesztettem, mert nem ertettek egyet a velemenyemmel... Persze akik ideiglenesen, munkavallalokent tartozkodnak kulfoldon, mas kategoriat kepviselnek.

    idézet:
    orchideak (12)
    2014-04-02 01:22:11
    Lehet egy részük elutazik szavazni, jól teszik.
    DE NEM véletlen, hogy a született magyar állampolgároknak UTAZNI kell az újdonsült hálásaknak meg lehet levélben szavazni orbánra, fizetséggyanánt.

    Ezt jól mondtad.
    Bizony az aki szükségből van külföldön, akár ebben a ciklusban is százezreket "üldözött el" ez a rezsim joggal akarna szavazni.
    De gáncsolják azokat, viszont a hálás újmagyarokat levélben engedik a hálájukat, adósságukat leróni, mert ezért kaptak állampolgárságot.
    (annyira műveltek azok, hogy 25% eddig, még a szavazólatot se tudta rendesen kitölteni és érvénytelen lett)

    Minden tisztességtelen eszközt bevetnek, hogy más erő ne nyerhessen.
    Tessék őket normális magyarok legyőzni.
    Annyira fontos a mások megítélése a magyaroknak. Akkor tessék ezeket leváltani, ha civilizált népnek akar a magyar látszani a világban.

    előzmény:
    orchideak (12)
    2014-04-02  01:22
  13. 2014. Április 2. 06:0114.

    Pont igy ahogy irod!

    meg lehet vásárolni a szavazatokat.

    a történelem legnagyobb választási csalása.

    előzmény:
    nyugger (10)
    2014-04-01  23:26
  14. 2014. Április 2. 01:2513.
     Kanadaban, Marcius 15-i unnepseg kereteben tettek le az allampolgarsagi eskut az uj allampolgarok. Most nem taglalom, hogy honnan, mikor es miert   szakadtak kulfoldre, de a valasztasokat megelozoen nagyon "kilog a lolab" a szandekot illetoen.
    előzmény:
    papamaci958 (9)
    2014-04-01  22:07
  15. 2014. Április 2. 01:2212.

    Kulfoldon elek mar 35 eve...Teljesen egyetertek veled es mindazokkal, akiknek a kulfoldon elok szavazati jogara kinyilik a bicska a zsebeben. Errol mindig "A kibicnek semmi sem draga" talalo kifejezes jut eszembe.

     Emiatt sok "baratot" elvesztettem, mert nem ertettek egyet a velemenyemmel... Persze akik ideiglenesen, munkavallalokent tartozkodnak kulfoldon, mas kategoriat kepviselnek.

    előzmény:
    Aliena01 (2)
    2014-04-01  21:30
  16. 2014. Április 2. 00:1711.
    A lényeg, hogy kaptak egy jó nagy ajándékot a ciklus elején, amiért most a végén ők is tesznek egy apró viszontszívességet... a kettő között pedig sok-sok zsozsót az én adómból... és nekem ki fogja viszonozni???!
  17. 2014. Április 1. 23:2610.

    Nem értem ezt a levélszavazást. Hogy a külföldiek postai úton is elküldhetik szavazatukat.

     

    Itthon fényképes személyi igazolvánnyal, lakcímkártyával lehet csak szavazni.

    Ha postán jön a szavazócédula, ki tudja ellenőrizni, hogy tényleg a szavazásra jogosult állampolgár töltötte ki?

    Lehet, hogy elkérte a fél falu szavazólapját, aztán azt ikszelt be rajtuk, amit akart.

    Azonosító kód nem lehet a lapon, mert akkor nem titkos a szavazás.

     

    Szóval, nem értem, hogy van ez.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-01  21:30
  18. 2014. Április 1. 22:079.
    Azok a magyarok akik külföldön dolgoznak és élnek,de magyar állampolgárok azok teljes joggal várják el ,hogy ugyan úgy szavazhassanka mint akik itthon dolgozunk és élünk!Elég szomorú ,hogy sokkal nehezebbé tették számukra ezt a lehetőséget mint azoknak a magyaroknak akik csak azért kaptak állampolgárságot ,hogy biztos szavazói legyenek annak a politikai hatalomnak akiktől azt megkapták a szavazataikért!Mélységesen felháborító .hogy a történelem számunkra legtragikusabb eseményét gerinctelen emberek arra használják fel ,hogy politikai hatalmukat megtartsák még annak árán is ,hogy megosszák evvel a magyarságot!!!Nagyon tisztelem a határainkon túl élő magyarokat,nagyon sajnálom a szétszakított családokat!!De kérdezem akik nem itt élik minden napjaikat,nem itt adóznak, nem születésüktől magyar állampolgárok ,nem sokat tesznek az ország gazdasági fejlődéséért,milyen jogon akarnak ők bele szólni,hogy kik legyenek ennek az országnak a vezetői!!
    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2014-04-01  21:45
  19. 2014. Április 1. 22:068.

    A "mindenhol"-ban tévedsz!

     

    Ebben lásd: "2. Tagállami helyzetkép",  ami szerint az EU 5 tagállamában nem így van!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (5)
    2014-04-01  21:38
  20. 2014. Április 1. 21:577.

    Engem aztán messze nem érdekel, hogy valaki épp szükségből, vagy illuzióból ment-e külföldre.

     

    Ha nem él itt, nem volt képes megbirkózni a helyzetével.

     

    Jajj az ilyen, meg ne akarja már meghatározni azokNAK A JÖVŐJÉT akik KÉPESEK ÉS AKARNAK IS TENNI A VALÓSÁGBAN AZÉRT, HOGY A MAGYARORSZÁGON A MAGYAR EMBEREK HITE ÉS IGÉNYE SZERINTI IRÁNYÍTÁS LEGYEN!!!!

    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2014-04-01  21:45
  21. 2014. Április 1. 21:456.
    Tegyél már különbséget azok közt, akik szükségből kimentek dolgozni, esetleg haza is jönnének, ha lenne miért és azok közt, akik sosem éltek itthon, nem is itt születtek, akár még nem is jártak Magyarországon, eszük ágában sincs áttelepülni.
    előzmény:
    KN18 (3)
    2014-04-01  21:37
  22. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. Április 1. 21:385.
    De hiszen ez mindenhol igy van  azok is szavazhatnak akiknek kettos allampolgarsaguk van .
    előzmény:
    Aliena01 (2)
    2014-04-01  21:30
  23. 2014. Április 1. 21:374.
    Jah, Hofi mondta: Ne ők döntsék már el, hogy mekkora szarban élek.....
    előzmény:
    Aliena01 (2)
    2014-04-01  21:30
  24. 2014. Április 1. 21:373.

    De miért is!

     

    Ha valaki nem akar ebben az országban élni, akkor mégis mi köze hozzá, hogy a MAGYARORSZÁGON ÉLŐ IGAZ MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR MILYEN RENDSzERBEN KÍVÁN ÉLNI?

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-01  21:30
  25. 2014. Április 1. 21:302.
    Ez szerintem akkor is a más f*szával verni a csalánt tipikus esete....

Címlap

top