Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kismamaként buszozni

duckojucko
Létrehozva: 2014. március 27. 07:21
Sziasztok! Azért írok ide, mert felhúztam magam, muszáj kiírni magamból. Azon már túltettem magam, hogy terhesen egyszer sem adták át nekem a buszon a helyet, hogy állva utaztam a ctg-kre.... De a mai az már sok volt. Kengurúban a vállamon a 12 kilós, 10 hónapos gyerek és állok a buszon. Körülöttem ülnek mindenféle korosztály, van aki még incselkedik is a gyerekkel, de senki nem adja át a helyet. Igencsak kifordult a sarkából ez a világ! Nektek volt hasonló tapasztalatotok?
  1. 2014. március 31. 10:42226.

    Azért ne dramatizáljuk túl. Ennyi erővel egy lépcsőn se menjen le egy terhes nő, mert legurulhat. Hirtelen fékez a mozgólépcső, kész a baj. Kerüljük a metrót. Aztán ott van a sokat emlegetett buszos rally, hanyagolja. A kötött pályás járművek talán használhatóak, de ne kockáztassunk. Amint kiderül a terhesség, üljön le a lakásba, és várja ki becsülettel a 9 hónapot. Biztos, ami tuti.

    Relatíve szerintem igen kevés, konkrétan talán akár nulla , vetélés következik be amiatt, hogy a terhes nő nem tudott leülni a BKV-n De lehet legközelebb megkérdezek egy szülész-nőgyógyászt. Csak az van, hogy nem rémlik, ha valaha is láttam volna valakit egészen konkrétan elesni a metrón, villamoson, buszon, trolin, vonaton. De biztos csak nem figyeltem

     

    előzmény:
    eda-1952 (181)
    2014-03-28  12:01
  2. 2014. március 31. 10:37225.

    Én egy hete utaztam BKV-val a belvárosba, csak bunkó emberekkel találkoztam, senki nem adta át a helyet. Végig álltam, pedig 7 hós terhesen azért már látszik bőven.

    előzmény:
    krisztina914 (220)
    2014-03-31  09:28
  3. 2014. március 31. 10:35224.

    Fúú, mecsoda vehemencia. Először gondoltam nem is válaszolok erre a hsz.-aimhoz semmi köze nem levő teóriára, de borzolom a kedélyed: bár nem megyek oda vadidegen állatokhoz és emberekhez, tiszteletben tartom a privát szférát (sokaknak nem ártana ugyanígy cselekednie), de igen, jobban megnézek egy cuki kutyát, mint egy gyereket. Nem is értem mégis mi a manóért kéne egy vadidegen gyerektől meghatódnom. Más kérdés, hogy ha választani kéne, hogy egy vadidegen gyerek vagy egy vadidegen kutya életét menteném meg, akkor az embert választanám. 

     

    Azért egy piros pontot kapsz azért, hogy mennyire el tud veled szaladni a fantáziád

    előzmény:
    sznika (175)
    2014-03-28  11:42
  4. 2014. március 31. 10:29223.
    Köszönöm, ezek szerint érthető, amit írok , csak az nem érti meg, aki nem akarja.
    előzmény:
    abak (172)
    2014-03-28  11:06
  5. 2014. március 31. 10:27222.
    Dehogy irigylem. Nekem a vásárlás szükséges rossz, nemhogy program. Ha valaki, hát én a bezombulás ellen vagyok, de ahogy abak is írta, ha van más lehetőség, akkor tekintettel lehetne lenni horribile dictu a gyerekre is.
    előzmény:
    csakemiatt (171)
    2014-03-28  10:54
  6. 2014. március 31. 09:49221.

    Azon túl, hogy semmi értelmes ötletem nincs, csak annyit jegyzek meg, hogy szégyenletesen el vagyunk maradva mindentől, amit emberinek mondanak.   

     

    Igen, maximálisan megalázó, ha a rászorulónak kell helyért kuncsorogni.

    Én olyan vonalon közlekedem, ahol viszonylag sok látássérült ember utazik (1-es villamos). Furák az emberek, ahogyan (nem)reagálnak.... Amikor a nő látványosan húzza a száját, mert a vakvezető kutya hozzáért az ő nadrágjához.... vagy amikor rászólnak a hátizsákos vak emberre, hogy miért dörgölőzik a táskájával másokhoz, miért nem veszi a kezébe (talán mert az egyik kezében bot, a másikban meg a kutya van?!).

    Persze az is igaz, hogy találkoztam már olyan vak emberrel is, akinek át akartam adni a helyet, és mondta, hogy a szeme sérült, nem a lába 

    A múltkor 2 tizenéves srác utazott, igazából akkor tűnt fel, hogy vakok, amikor a kutyuson meghallottam a csengőt. Aztán leszálltak, jöttek mellettem a zebrán, de végül elkavarodtak egymás mellől, mert a kutya egy másik megszokott útvonalon akarta vezetni a gazdit. Jó kis fogócska volt a Stadionoknál, de nagy nehezen összehoztam őket a metró bejáratánál  

     

    Na de visszatérve a témához:

    igen, én is azt gondolom, hogy úgy direktbe megszólítani, hogy "hello, add már át az ülőhelyedet..." az nem túl jó. Vegyük pl. azt, amikor valakin még nem látszódik a terhesség, de mondjuk örül, ha széktől székig eljut, mert szédül, hányingere van.

    Engem is műtöttek jó néhány évvel ezelőtt mindkét lábamon, és bár nem mankóval jártam, de jó darabig bizonytalan voltam az egyensúlyozásban. Így ha lehetett, ültem. Na most ha valaki megkér, hogy álljak fel, én meg közlöm 22 évesen, hogy bocsika, de nem, mert bütyökkel műtöttek pár hete, akkor szemberöhögnek.... 

     

     

    Időnként elnézem a buszokon a babakocsiknak kialakított helyet. Az új bugyikék buszok még hagyján, de a régebbieknél esélyed nincs a babakocsi mellett leülni. Fel sem merült a tervezőkben, hogy a babakocsi általában nem magától gurul ide-oda, hanem anyuka toszigálja, akinek vagy ülőhelyet, vagy legalább állóhelyet kellene biztosítani, és nem a "vonulási" útvonalban.

     

    Szomorú, hogy itt tartunk... 

    előzmény:
    kisliliom80 (219)
    2014-03-31  09:24
  7. 2014. március 31. 09:28220.

    tegnap elmenetem egyedül a két lánnyal kirándulni(egy 4 éves gyalog és egy 9hónapos kenguruban),hazafele kénytelenek voltunk buszozni..

    mindenhol átadták a helyet ,voltunk buszon ,földalattin.mosolyogtam magamban mert nem olyan vészes a helyzet 

    lehet hogy az emberek észre sem veszik sokszor h valaki várandós ,a gyerek feltűnőbb

    előzmény:
    duckojucko (1)
    2014-03-27  07:21
  8. 2014. március 31. 09:24219.
    Üdv mindenkinek!
    Szerintem pedig a helyekre rászorulóknak nem kellene kérniük, hogy valaki adja át a helyét! Ez több okból sem szerencsés.
    1.: Ismeretlenül nem tudhatja az ember, kit szólítson meg, hiszen bárkinek lehet bármilyen problémája, ami miatt nem teszi ezt meg... és akkor ez a kérés kellemetlen szituációkat szülhet.

    2.: Igenis bunkóság, és unintelligens dolog azok részéről "nem-észrevenni" a rászorulókat, akik viszont ezt megtehetnék, mert nincsenek akadályoztatva ebben...

    Engedtessék meg, hogy egyúttal itt megjegyezzem, a babakocsisokkal szemben is hasonlóan ellenszenvesen tud viselkedni nagyon sok utas!

    Én egy hatéves, nagyon ritka genetikai betegségen szenvedő, halmozottan sérült kisfiú anyukája vagyok, és babakocsiban szállítom őt, mert a súlya nagyon kicsi, a fejlődésben nagyon elmaradt, minden téren... tehát ezért nem speciális kocsival utazunk, meg azért sem, mert azok nagyon nehezek, szélesek, és az én egészségi állapotom is rossz...
    Az egy dolog, hogy a babakocsit sokan alig akarják beengedni az elsőbbségi helyre a buszon, de az már szinte senkinek meg sem fordul a fejében, hogy engem, a kísérőjét mellé engedje, elnézik, hogy engem közben kishíján elsodor a hátam mögött járkáló embertömeg... van, hogy nagyon ápolatlan, piszkos ruhájú ember üldögél a babakocsink mellett, ahelyett, hogy engem engedne oda a sérült kisfiam mellé.
    Volt már olyanra is példa, hogy amikor a fiam kezét elhúztam a koszos ember lábától (mert nem szeretném, hogy esetleg valamit elkapjon ez a sérülékeny szervezetű, törékeny kis emberke), még az illető kezdett el kötözködni velem, hogy miért féltem tőle annyira a gyerekem?!?

    Szerintetek ilyen helyzetekben mit tehetne egy anyuka? Sajnos muszáj sokat utaznunk, mert pl. a speciális ovi, ahová jelenleg jár, hogy-hogy  nem: nem ötperces sétára esik a lakásunktól...

    ...vagy törődjek bele, hogy egy sérült gyerek kísérőjeként nekem nem jut biztonságos hely, és a talpon maradásom kétesélyes?!?
    előzmény:
    duckojucko (1)
    2014-03-27  07:21
  9. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 31. 07:24218.

    Igen, ez olyan nagyon szokássá vált az utóbbi időben.

     

    Panaszkodik valaki egy fórumon, vagy más oldalon és kritizálja mások viselkedését, munkáját, de önmagának nem teszi fel a kérdést, hogy Ő vajon mit tesz azért, hogy ne úgy legyen.

     

    Erre nagyon jó példának a BKV Figyelő. Ott van aztán sok műszaki zseni és közlekedés szakértő, na meg a sok jogtudós....Mindenki ismeri a másik kötelességét, de a sajátját azt még szóvá sem lehet tenni, mert ő tökéletes.....stb állampolgár, mások pedig bunkók... Mindenki sértve érzi magát, ha nem várja meg a busz/villamos.... de vajon ő a munkahelyén mennyire udvarias, kedves, mosolygós?

    Csak meg kell nézni az embereket a járműveken. Minden második utas a mobiljába van temetkezve, fel sem néz, minek is, hiszen a Futár mondja a megállókat, nem kell nézni mások savanyú tekintetét.

     

    Én pl zenét hallgatok, méghozzá jó hangosan,és néha olvasok is mellette.

    idézet:
    drvia (201)
    2014-03-28 22:29:03
    Alapvető dolgokat nem nevelnek az emberekbe, nézz magadba. Nem te vagy a világ közepe.
    előzmény:
    drvia (201)
    2014-03-28  22:29
  10. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. március 30. 13:15217.

    Tehát egyedülálló szülő viheti a babát, pár nem. Klassz. Ne vigye az egyedülálló sem, bízza bébiszitterre otthon! 

    Érzed te, miket beszélsz?

     

    előzmény:
    abak (215)
    2014-03-30  10:02
  11. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. március 30. 12:12216.

    Akkor hajrá!

     

    Lehet menni tömött bevásárló központba, babakocsis babákkal.

     

    De akkor anyuka ne rinyáljon, hogy nem kap helyet a buszon.

    idézet:
    abak (206)
    2014-03-29 17:09:19
    A kettő között mégis mi az összefüggés? Van olyan budai bevásárlóközpont (Alle mondjuk) ahol délelőtt tele van babakocsis anyukákkal akik bevásárolnak, sétálgatnak, vásárolnak maguknak is és beülnek egy kávéra a cukrászdába vagy ha jó az idő kinn játszanak a játszótéren ami az áruház mellett van. Ebben mi a rossz?? Sokan autóval jönnek vagy gyalog.....
    előzmény:
    abak (206)
    2014-03-29  17:09
  12. 2014. március 30. 10:02215.

    Akkor még egyszer, és utoljára.

     

    Azzal nem értek egyet, ha anyuka, apuka pár hónapos babával a tömött bevásárló központban együtt intézi a bevásárlást.

     

    Nem hiszem, hogy egy ilyen korú babának erre van szüksége.

     

    Az természetesen más, ha valaki egyedül kell, hogy ezt intézze, és viszi magával a gyereket.

    Nekem is sok ilyen alkalmam volt.

     

     

    Nem kell egyet érteni velem.

     

    Viszont ilyen esetben ne háborodjon fel senki, hogy nincs előjoga azért, mert kisgyerekkel van.

    előzmény:
    TJ1117 (209)
    2014-03-30  07:03
  13. 2014. március 30. 07:35214.
    ez mindig igy van, ennel mar csak az a kellmesebb, amikor az utolso aki felsiet elotted amint h felszall a lepcso tetejen megtorpan, teged meg hatbavag az ajto...mert az eszebe se jut h mogotte meg valaki fel akar szallni. multkor ezen sikerult osszevesznem egy csajjal, igaz akkor munkaba menet voltam. Meg o volt felhaborodva hatizsakkal a hatan h en mit tolom ot.
    előzmény:
    duckojucko (190)
    2014-03-28  12:30
  14. 2014. március 30. 07:28213.
    nekem meg a ti val ellentetben pont olyan helyzetem volt h terhesen szivesebben ultem, viszont amikor megszuletett a gyerek es elol vittem kenguruban kenyelmesebb volt allni, ha leultem vele kenyelmetlen volt a labacskainak es elobb feszkelodni majd sirni kezdett
  15. 2014. március 30. 07:22212.
    felugyelettel!
    előzmény:
    TJ1117 (211)
    2014-03-30  07:22
  16. 2014. március 30. 07:22211.
    ezt nekem is mondtak anno. hogy mit kepzelek en h csaladi wellnessbe viszem a 4 eves kislanyom ahol napi 2* 1 orara jatszohazban hagyom.
    előzmény:
    almart (204)
    2014-03-29  12:45
  17. 2014. március 30. 07:13210.
    egyebkent a bevasarlo kozpont a legkevesebb nem ott eri az embert idegbaj. Kenyelmesen lehet pelenkazni oltoztetni a gyereket, kavezni, bevasarolni...a legtobb helyen rugalmasak van etetoszek. unnepi idoszakokat leszamitva teljes ok. Az idegbaj akkor eri az embert amikor kimegy a plazabol es fel akar szallni egy buszra. De akkor ez amit te mondasz azt feltetelezi hogy szulestol kezdve 5 evig es amig az osszes gyerek a csaladban nem eri el ezt a kort az otthon korzetet csak jarotavolsaban hagyhatja el ami azert belathato hogy nem eletszeru helyzet
    előzmény:
    abak (206)
    2014-03-29  17:09
  18. 2014. március 30. 07:03209.
    Komolyan nem ertelek. Szerinted hol a sz@rba intezze el egy dolgozo csalados ember a bevasarlast ha nem hetvegen babakocsival fulig megpakolva? plane ahol tobb gyerek is van?
    nalunk a kornyeken egy szottyadt baromi draga kisbolt van, friss felvagottert mar utazni kell. Soha nem engedem h a parom megvegye ott a meregdraga foliazott agyontartostott rosszul hutott hulladekot...meg kenyerbol sincs friss csak szilkadt 400 ert. ..ezert mi van? hetvegen megyunk korzozni a polusba mert ott bevasarolok, van dm, es a nagynak is tudok venni tavaszi cipot . 7 evesnek egy evben azert parszor kell ruha cipo stb. A kicsi meg jon velunk mert ezert Budara athurcolni. Csalados fulig megpakolva korzoznak, addig mig az utolso kutyafule is le nem zajlik a suliban amihez viragos szoknya es kopogos cipo kell.
    előzmény:
    abak (207)
    2014-03-29  17:12
  19. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. március 29. 17:53208.

    Mi az összefüggés a kettő között?

    Ne közlekedjen babakocsival senki? Vagy mire akarsz kilyukadni? Csak megfelelő indokkal utazhassanak,amit a sofőr ellenőriz?

    előzmény:
    abak (206)
    2014-03-29  17:09
  20. 2014. március 29. 17:12207.
    Plusz akinek az a családi program, hogy anyuka, apuka és a kisgyerek, egy bevásárló központban korzózik, hát.......
    előzmény:
    abak (206)
    2014-03-29  17:09
  21. 2014. március 29. 17:09206.

    Akkor hajrá!

     

    Lehet menni tömött bevásárló központba, babakocsis babákkal.

     

    De akkor anyuka ne rinyáljon, hogy nem kap helyet a buszon.

    előzmény:
    almart (204)
    2014-03-29  12:45
  22. 2014. március 29. 12:48205.
    Meg az lemaradt,hogy ujszulottet nyilvan nem hurcolaszunk uzletekbe,de egy nagybbacska,tobb honapos gyerek miert ne mehetne a szulokkel?
    előzmény:
    almart (204)
    2014-03-29  12:45
  23. 2014. március 29. 12:45204.

    Mar miert ne mehetne ferj+feleseg+gyerek egyutt vasarolni?

    Hol van az megirva,hogy aki gyereket szult,az X ideig nem mozdulhat ki a gyerekkel otthonrol. Vagy hogy a gyereknek X honapos koraig otthon a helye? Ennel nagyobb marhasagot keveset hallottam.

    Ha a gyerek nem beteg es nincs teszem azt influenza szezon,akkor egy kozos csaladi program is lehet a vasarlas kis setaval osszekotve.

    Nem burokban kell gyereket nevelni,ha megszokja az embereket,a kulonfele hangokat az csak az elonyere valik.

    Ezert aztan azon is felkaptam a fejem egy masik topiknal,mikor valaki megkerdezte az adott topik inditojat,hogy biztos-e benne,hogy jo otlet 4 eves gyerekkel /ha jol emlekszem/ a torok rivierara utazni?  

     

    előzmény:
    abak (172)
    2014-03-28  11:06
  24. 2014. március 28. 22:34203.
    Írd, hallgatlak (olvaslak). De mint mondtam én mindig is átadtam a helyem, sőt inkább le sem ültem...
    előzmény:
    zöldfasirt (200)
    2014-03-28  20:28
  25. 2014. március 28. 22:33202.
    Nem minden rászorulónak. Egyszerre csak egynek. :-)
    előzmény:
    rupcsi (199)
    2014-03-28  19:12

Címlap

top