Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kismamaként buszozni

duckojucko
Létrehozva: 2014. március 27. 07:21
Sziasztok! Azért írok ide, mert felhúztam magam, muszáj kiírni magamból. Azon már túltettem magam, hogy terhesen egyszer sem adták át nekem a buszon a helyet, hogy állva utaztam a ctg-kre.... De a mai az már sok volt. Kengurúban a vállamon a 12 kilós, 10 hónapos gyerek és állok a buszon. Körülöttem ülnek mindenféle korosztály, van aki még incselkedik is a gyerekkel, de senki nem adja át a helyet. Igencsak kifordult a sarkából ez a világ! Nektek volt hasonló tapasztalatotok?
  1. 2014. március 27. 12:5176.

    Egyetértek. A terhesgondozókról írtakról is. Én is tapasztalom, hogy ott ül a kismamával, férj, anyu, nagynéni, tesó, mindenki. Mondjuk eddig találtam helyet, igaz messzebb, de le tudtam ülni. Ha nem tudtam volna, első az lett volna, hogy valakit megkérek, hogy legyen szíves...

     

    Ügyintézővel kapcsolatban is egyetértek.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (72)
    2014-03-27  12:40
  2. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. március 27. 12:4875.

    Nem vagyunk szegények, de egy autónk van. Nem tudnánk még egyet venni, sem fenntartani. Akkor most mi is van?

    Ha az az egy, meg kell a férjnek éppen, akkor hogyan tovább?

    idézet:
    natika75 (44)
    2014-03-27 09:57:48
    Nem az én dolgom a családod logisztikáját kitalálni. Ha én lennék a férjed, akkor dolgom lenne és ahogy én nem tömegközlegedtem 1981. óta úgy neked se kellene, mer az az igazságos.
    idézet:
    ügyintéző.autó (50)
    2014-03-27 10:10:46

    Aztaaa Te vagy itt NLC-falván a nők álma!!!!  Biztosítasz a feleségednek autót, mert neked is van és nem lenne igaszságos a  szemedben ha Ő a tömegközlekedéssel járna míg Te autóval. 

    Teljesen Igazad van amugy, fiatal gyermektelen nő létemre ezt mondom. Az a férfi aki képes magának több milliós autót venni, az a feleségének is vehetne egy kisebb használtat aminek a fogyasztása is alacsony. Nagy segítség egy autó főleg terhesen vagy pici gyermek mellett. Butaság azt állítani hogy a háztartásbeli kisgyermekes nő gyalogoljon mert ráér, míg a férj csak autóval járjon mert Ő siet és dolgozzik. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (45)
    2014-03-27  10:10
  3. 2014. március 27. 12:4874.

    Ok, rendben. Én sok olyannal találkoztam, aki lelassul.

     

    Igaz, olyat  is láttam, aki szülés előtt pár nappal még lehúzott 10-12 órát a melóhelyén, amit vezetve tett meg. De azért mifelénk nem ez az átlagos.

    előzmény:
    Vitosa (73)
    2014-03-27  12:45
  4. 2014. március 27. 12:4573.

    Én nem mondtam, hogy minden terhesség egyforma. Te mondtad, hogy " nem úgy működik a terhes nő, mint a normál. Lelassul, stb. "    

    Az ismeretségi körömben egy nőt sem viselt meg a terhesség. Van akit viszont igen, tudom. Te nyilván ebbe a kategóriába tartozol. 

    előzmény:
    natika75 (71)
    2014-03-27  12:39
  5. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. március 27. 12:4072.

    Még mindig ezzel a kis ügyintézőcskével vitáztok? Kár pazarolni rá akármit is. Merev állásponttal, az empátia teljes hiányával, és semmi tapasztalattal nyilatkozik általában minden témában.

    Szerintem nő, de ha pasi, akkor is nagyon sajnálom:-))

     

     

    A témához: szólni kell, nem csak felhúzni magatokat.

    Írta valaki, hogy terhesen a gondozónál álltak, az apák meg ültek. Eszem megáll az ilyenen, hogy csak magatokban fortyogtok, de annyit nem mondanátok egy ilyennek, hogy kérem, ha nem terhes, adja át a helyét:-))

     

    A lányom kedvesen mosolyogva szokott helyet kérni a buszon, ha a gyerekekkel van. Adnak neki. Ilyen egyszerű. 

     

    Én is akartam már átadni telt lánynak a helyet, többször is. Egyik nevetett, és azt mondta, máskor is előfordult már vele, a másiknak nem tetszett annyira, hogy terhesnek néztem:-))

     

     

  6. 2014. március 27. 12:3971.

    Ja, mert minden terhesség egyforma, mi?

     

    Én totál le vagyok lassulva, érzem magamon, hogy a reflexeim sem jók. Nekem nem menne. Hangsúlyozom. Nekem. 

     

    + amint említettem eddig 3x öntött el a vér jelen terhességem 17. hetéig, gondolom ilyened sem volt. Attól még van ilyen.  Nem kicsit pecsételgettem, hanem tized másodperc alatt a bokámon folyt.

    Na, van ilyen, nem vagyunk egyformák.

    előzmény:
    Vitosa (62)
    2014-03-27  12:07
  7. 2014. március 27. 12:3170.
    Azon túl, hogy néha iszonyú tömeg van, és hogy a hülye emberek nem hiszik el, hogy a busz vége is oda megy ahová az eleje, és hogy némely sofőr rallypályának tekinti az utat, tudod mit utálok a tömegközlekedésben leginkább? Hogy a fél életemet úton töltöm! Míg kocsival odaérek valahová 5-10 perc alatt, ez busszal fél-háromnegyed óra! Hogy át kell szállnom 1-2-X számú buszra, ha valahová olyan helyre akarok menni, és akár 1-2 órát és elutazgatok. Na ettől kimegy a biztosíték az agyamban! Iskola után ha nem kocsival megyünk képtelenség pl. odaérni a gyereknek az edzésre. 
    előzmény:
    turrita75 (66)
    2014-03-27  12:20
  8. 2014. március 27. 12:2769.

    duckojucko: Lehet, hogy kellemetlen megkérni valakit arra, hogy segítsen, de muszáj megtanulni kiállni magadért. Senkinek sem jó, ha veszélyezteted a picit és tönkreteszed a derekadat - szerintem ciki, nem ciki, a babád és a saját érdekedben igenis kérj segítséget!! Akár babakocsi-emelést, akár hely átadást.

     

    Legyen neki ciki, hogy nem jutott eszébe segíteni!!!

     

    Egyébként egy hiperkönnyű babakocsit gyerekkel együtt meg lehet tanulni magaspadlós buszra is feltenni (én nem vagyok egy vasgyúró alkat, 156/170 cm), de simán kifejlesztettem a technikát hozzá - és még az egyensúlyérzékem is sokat fejlődött!! De nagyobb lépcsőzéseknél simán megkértem valakit, hogy segítsen - muszáj, mert közlekedni kell, helyzeteket meg kell oldani, és ha egyedül nem megy, keressünk egy önként vállalkozót - hidd el, az emberek nagy része alapból segítőkész.

    előzmény:
    duckojucko (65)
    2014-03-27  12:19
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. március 27. 12:2468.

    Pedig nem árt néha szólni, azért van a szád, hogy a parasztoknak felnyisd a szemét.

    Meg néha tökjó kicsit konfrontálódni. Akkor a gyerek is azt tanulja, hogy anya egy faszagyerek, nem kell olyannak lenni, aki mindenhol meghúzza magát és meghunyászkodik. 

    előzmény:
    duckojucko (65)
    2014-03-27  12:19
  10. 2014. március 27. 12:2367.

    Nagyon nem vagyunk egyformák, ez tény. 

     

    Életszerű példa: második (vagy sokadik) gyerekkel terhes a nő, a másik gyereke(ke)t értelemszerűen hozni-vinni kell bölcsi, ovi, suli, edzés, orvos, stb. Hogy oldja meg, ha adott esetben van autója, tehát nem tömegközlekedésre van szorulva, ha nem vezet terhesen? Mert szerintem a autó minden esetben jobb, mint a tömegközlekedés. Egy ideje muszájból kell buszoznom, hát mit mondjak, nem egy leányálom, tehát én ha van választásom, semmiképpen sem választanám azt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (63)
    2014-03-27  12:15
  11. 2014. március 27. 12:2066.

    ügyintéző.autó: Tudod, nem mindenkinek könnyebb ma a pénzkeresés, az ország kb. 90%-ának nem.És a cocializmusban sem volt mindenkinek megszokott, hogy a család minden tagja külön kocsit használ - nálunk vidéken egy családnak max 1 kocsija volt, amit hosszabb utakra használtak, egyébként meg buszoztak v. bicikliztek. Sőt volt olyan család, ahol nem is volt soha autójuk, mert nem kellett. Azért jó, h nekünk volt. 

    Mellesleg, tősgyökeres budai anyósoméknak a mai napig nincs is kocsijuk.

     

    Az, hogy te beleszülettél egy olyan kényelmes életbe, amibe az emberek 90%-a nem, egyáltalán nem a te érdemed (és egyébként, tapasztalat, hogy nem is tesz jót az ember személyiségének, engem baromira irritálnak az elkényeztetett, követelőző emberek). 

     

    Abszolút nem értem, mi volt ez a nagy szenvedés a tömegközlekedés miatt - végülis nem Piripócson laktál, ahol napi 1 járat van, ahová órákkal korábban ki kell menni ha esik, ha fúj - sőt, én pazarlásnak és felelőtlen környezetszennyezésnek tartom, ha a család minden tagja külön, még a WC-re is kocsival jár. Na, pont az ilyen minek vállal gyereket, mert teleszmogosítja a várost, és élhetetlenné teszi - ez kisgyerekeknek különösen ártalmas.

     

    Nekem egyébként nagyon szimpatikus a holland példa, hogy városi közlekedésre alig használnak autót, inkább bicikliznek és tömeggel mennek - sokkal egészségesebb és a levegőt sem puffogják tele. És aki nem szereti azt, hogy a tömegközlekedésnél másokhoz kell alkalmazkodni, az fogad riksát:)

     

      Csak ehhez agyilag meg kell érni,ez viszont sajna kis hazánkban egy ideig még nem lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (61)
    2014-03-27  11:58
  12. 2014. március 27. 12:1965.
    Sziasztok, bocsi csak most tudtam jönni... Akkor válaszolnék a kérdésekre. :-) Igen, 10 hónaposan 12 kg. Centije is meg van hozzá, nem kövér, szép, formás nagyfiú. A védőnő szerint úgy néz ki mint egy kétéves. Volt a családban két méteres pasi, biztos az ő génjei. De az nem gond, úgyis azt mondják nincs férfi 180 cm alatt. :-) Van autónk, de nincs jogosítványom és nem is szeretnék. Azért nem babakocsival mentem, mert felénk ritka az alacsonypadlós busz, segítségem pedig nincs le-fel pakolni a kocsit. Nem szólok senkinek, az nekem kellemetlen. Ja és nem hőzöngök.
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. március 27. 12:1864.

    Amúgy pont a mai kölköknek kéne megtanítani, hogy nincs mindenhova anya-taxi. Van olyan suli amire még külön ki is van írva ez, hogy a gyerek a saját lábán, ill bkv-vel menjen suliba.

     

    Senki nincs cukorból, hogy 12-18 éves korában is fuvarozzák a picsóját. Fel lehet szállni a buszra. A fiúk úgyis elég hülyék még a vezetéshez 16 évesen, jobb, ha csak buszoznak. A csajoknak meg kb 20 éves koruk előtt nem is nagyon jut eszükbe, hogy a jogsit megszerezzék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (61)
    2014-03-27  11:58
  14. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. március 27. 12:1563.
    Nem vagyunk egyformák. Sokan már azután nem mernek vezeti, hogy kiderül, terhesek. Én is az utolsó pillanatig vezettem. 3 nappal szülés előtt, legszebb álmomból a zuram (meg a mentők) riasztott(ak), mert éjjel 1kor leütötték a cigónegyedben, azt se tudtam fiú vagyok-e vagy lány...de amit meg kell tenni, hát meg kell.
    előzmény:
    Vitosa (62)
    2014-03-27  12:07
  15. 2014. március 27. 12:0762.

    nem vezetnék a zsúfolt városban nagy pocakkal. Máshol sem szívesen. Mert egész egyszerűen nem úgy működik a terhes nő, mint a normál. Lelassul, stb. 

     Ezt nem igazán értem, vagy csak én vagyok megint a furcsa.  Én vezettem a szülésig, pedig hatalmas pocakom volt mindkét lányommal. Semmi gondot nem okozott.   
    előzmény:
    natika75 (25)
    2014-03-27  09:25
  16. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 27. 11:5861.

    Ne akard nekem bemagyarázni, hogy ha valakinek nincs két autója, hanem csak 1, az ne vállaljon (1) vagy 2 vagy 3 gyereket. Ugye ez valami vicc részedről?

     

     

    idézet:
    natika75 (63)
    2014-03-27 11:23:19
    Nem akarok én semmit, tudjuk 10 gyerek is felnő 2 pár cipővel.

    Még emlékszem milyen szar volt tömegközlekedni fiatalon úgy 17 éves koromig, pedig a város szívéből (gellérthegyről) jártam, nem kívánom öregnek, terhesnek, kisgyerekesnek. Szerencsére akkor a taxi fillérekbe került. Természetes volt akkor is hogy átadom a helyem és ma is átadnám.
    De akkor is irritált az összes helyet követelő vartyogó vénasszony.
    Az anyámnak az apámnak meg volt saját kocsija fiat 127 majd fiat ritmo és opel rekord azzal jártak .
    A leányfalui vidéki szél amikor elbűvölte őket főleg nagyon kényelmetlen lett volna buszozni. Én megkaptam a fiat 127-est ami helyett egy golf lett később.

    Ebben szocializálódtam abban az átkosban. Nekem ma is ez a természetes, főleg úgy, ha ma már sokkal könnyebb pénzt keresni és autóhoz jutni.

    előzmény:
    natika75 (56)
    2014-03-27  11:23
  17. 2014. március 27. 11:5460.

    Pár hete volt egy hasonló topic, szemezgess belőle.

     

    Ott is leírtam, normális hangnemben kell megkérni, hogy adják át a helyet, valószínűleg megteszik.

     

    Puffogással, sértődéssel, követelőzéssel nem sokra mész.

    előzmény:
    duckojucko (1)
    2014-03-27  07:21
  18. 2014. március 27. 11:3059.

    folyt.....

    szóval, szerintem illene, de nem elvárható, mert hát szép a sokszínűség...

    előzmény:
    turrita75 (58)
    2014-03-27  11:29
  19. 2014. március 27. 11:2958.

    ügyintéző.autó: Két gyerekem van, úgyhogy pontosan tudom, mi kell egy gyerek neveléséhez, és előre fel is mértük, meg is teremtettük a feltételeket.

    És igen, egy családnak szinte elengedhetetlen, h legyen autója, viszont Mo-n ma kevesen engedhetik meg, h két kocsijuk legyen, és sokszor a férj a munkájához használja az autót - a kismama meg úgysem siet sehová, majd tömegközlekedik (nálunk is így volt, simán elvoltunk, sőt a gyerek immunrendszere garantáltan erősödött is a sok bacitól).

     

    A BKV-t (BKK) sokan szidják, de én halál jól elvoltam rajta, különösebb hőbörgés és atrocitás nélkül - nyilván nem a zsúfolt járatokat kerestem, hanem elterveztem, mikor, hová megyek, de az itt (és más topikokban) írt kellemetlen élmények nélkül átestem rajta.

     

    Szerintem egyébként neveltetés kérdése - nekem természetes, hogy átadom a helyet olyannak, aki jobban rászorul, másnak nem, persze, nem lehet elvárni mindenkitől, hiszen mindenkit másképp neveltek, nem is érezném jól magam, ha valaki mellettem küszködne, én meg terpeszkednék. Ezek nem előjogok, hanem figyelmességek, empátia,együttérzés kérdése.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (35)
    2014-03-27  09:46
  20. 2014. március 27. 11:2657.

    Mindenki tudja hogy a terhes kisgyerekes nő nem a buszra való!

     

    Hát hová való? Ha dolga van? Mondjuk nagy pocakkal egy kisgyerekkel a csúcsforgalomba autóba?

     

    Én meg azt tudom, hogy lehet embereket nevelni, mert láttam normálisabban viselkedőket.

     

    Oszd meg velünk, kérlek, mert én úgy tudtam, hogy a felnőtteket már nem lehet nevelni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (55)
    2014-03-27  11:13
  21. 2014. március 27. 11:2356.

    Ne akard nekem bemagyarázni, hogy ha valakinek nincs két autója, hanem csak 1, az ne vállaljon (1) vagy 2 vagy 3 gyereket. Ugye ez valami vicc részedről?

     

     

  22. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 27. 11:1355.

    Itt arról van szó, hogy neked bizonyára fogalmad sincs, hogy milyen várandós nőként tömött buszon utazni, úgy, hogy nem tudsz leülni. És beszélhetünk első trimeszterben lévő kismamákról, meg nagy pocakosokról is, mindenhogy sz*r állni a mozgó buszon 20-25 vagy esetleg sokkal több percet is, és nem csak hogy kényelmetlen, azért veszélyes is egy kismamára nézve így zötykölődni. De te nyilván ezt nem tudod.

    De mindegy, osszad csak az észt nyugodtan.

    Csak nem kell ide Amerikát, meg a négereket belevonni semmi köze a témához. Közünk nincs ahhoz, hogy ott hogyan szállnak fel a buszra. Bírom, amikor nyugattal dobálóznak, mert már nem tudnak mibe hogyan beleokoskodni.

     

     

     

    idézet:
    teknős (60)
    2014-03-27 10:53:09
    Mindenki tudja hogy a terhes kisgyerekes nő nem a buszra való!

    Azt is tudni kellene mindenkinek, hogy a saját nevelés olyan amilyen.
    Én meg azt tudom, hogy lehet embereket nevelni, mert láttam normálisabban viselkedőket.
    És azt is tudom, hogy a hozzád hasomló kiváltságokért hőbörgők nem fognak illedelmes urakat nevelni.
    előzmény:
    teknős (54)
    2014-03-27  10:53
  23. 2014. március 27. 10:5354.

    Itt arról van szó, hogy neked bizonyára fogalmad sincs, hogy milyen várandós nőként tömött buszon utazni, úgy, hogy nem tudsz leülni. És beszélhetünk első trimeszterben lévő kismamákról, meg nagy pocakosokról is, mindenhogy sz*r állni a mozgó buszon 20-25 vagy esetleg sokkal több percet is, és nem csak hogy kényelmetlen, azért veszélyes is egy kismamára nézve így zötykölődni. De te nyilván ezt nem tudod.

    De mindegy, osszad csak az észt nyugodtan.

    Csak nem kell ide Amerikát, meg a négereket belevonni semmi köze a témához. Közünk nincs ahhoz, hogy ott hogyan szállnak fel a buszra. Bírom, amikor nyugattal dobálóznak, mert már nem tudnak mibe hogyan beleokoskodni.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (52)
    2014-03-27  10:34
  24. 2014. március 27. 10:4753.
    Gyerekeimnek azt tanítom adják át a helyet
    előzmény:
    duckojucko (1)
    2014-03-27  07:21
  25. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. március 27. 10:3452.

    Te olyan okos vagy, komolyan.

    bizonyára sokszor utaztál már várandósan tömött buszon...

     

    Engem nem érdekel, mi van az amcsiknál, én nem ott élek.

     

    "Tőled kicsit idősebbek nevelték azokat, akiknek a modorát kifogásolod"

    Ez egyáltalán nem biztos 

     

     

    amúgy meg hogy jön ide a korom, meg Amerika?

    Ne válaszolj, köszi!

     

     

     

    idézet:
    teknős (54)
    2014-03-27 10:28:39
    Ne hőbörög az itteni társadalom nevelte a ma élőket.
    Még a lenézett néger is tud rendesen viselkedni, ha olyan helyen szocializálódott.
    Tudna az itteni is, ha úgy nevelték volna.
    előzmény:
    teknős (49)
    2014-03-27  10:28

Címlap

top