Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Ápr.6.

Torolt_felhasznalo_268437
Torolt_felhasznalo_268437
Létrehozva: 2014. március 25. 09:56
A nép zöme alkalmatlan arra, hogy helyesen hasznosítsa a választójogot az úr hivatva van elmaradt faját nevelni, tanítani, istápolni s a falu józan népe nem akar illetéktelenül nagy befolyást az ország kormányzására.
  1. 2014. Április 5. 10:40351.

    itt a felvétel a tegnapi élő adásról:

     

    https://www.youtube.com/watch?v=EuPKRARDqeg

     

    Arra kérek Mindenkit, hallgasson meg 45 percet és döntsön azután!

     

    Erről nem szólnak a hírek, nem beszél a tévé, rádió, de igenis fontos, hogy az emberek ezt az álláspontot is ismerjék.

     

    Ennél többet nem tehetek, ha nincs belátás, hiába minden. 

     

     

     

    előzmény:
    mickamacka (350)
    2014-04-04  19:10
  2. 2014. Április 4. 19:10350.

    a tisztánlátás végett, ha lelkiismerettel akarunk dönteni:

     

    http://www.ustream.tv/channel/n1tv-live

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (1)
    2014-03-25  09:56
  3. 2014. Április 4. 17:30349.

    Egyébként pedig nem is neked válaszoltam azt a hozzászólást, hogy áprlis 6-án szabad a pálya, hanem egy másik fórumozónak, szóval nem értem miért érint ilyen rosszul a dolog?

     

    Amúgy pedig nem tartom igazságosnak, hogy a külföldön (átmenetileg) élő magyar állampolgárok nem szavazhatnak szintén postai úton. Le is írtam egy másik hsz-ban is.

     

    A másik szempont amit felhoztál a közöny.

     

    Nem ,nem vagyok közömbös, de azért valld be, első körben te is a saját boldogulásodat tartod fontosnak és csak aztán a többiekét, nem? Ezért mentél külföldre gondolom, hogy jobb életszínvonalat teremts.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    mickamacka (347)
    2014-04-04  16:49
  4. 2014. Április 4. 16:55348.

    Mivel Te a Fideszre fogsz szavazni és ha mi haza költözünk, eszünk ágában sincs Fideszesnek lenni, és a Fidesz aláírta a durván igazságtalan, durván egyoldalú és ránk nézve durván hátrányos orosz paksi szerződést, ezért Te és a családod:

     

    a ránk eső 1 millió Ft adósságot is fizetni fogja helyettünk!!!!!!

     

    Tádádáááámmm! 

     

    Mivel Te jobban élsz most, mint 4 éve, ezért cserébe, hálából húzhatod is elő a két millát! 

     

    Ez a valamit valamiért...én most önkormányzatban 30%-kal kevesebbet kapnék, mint 2,5 éve, így nekem nem kell hálásnak lennem a Fidesz felé. 

    előzmény:
    Steampunk (330)
    2014-04-02  15:41
  5. 2014. Április 4. 16:49347.

    Nem szántam lenézőnek a választ, csak leírtam, hogy aki megteheti az él a szavazati jogával és majd eldől mi lesz az eredmény. 

     

    Ad 1. Ezt NEM így fogalmaztad meg az előbb...

     

    Ad 2. Mivel oktatás területén dolgozol, nyilván fogod érteni, így engedj meg nekem egy példát a fenti idézet ironikus tartalmára:

     

    csináljunk egy versenyt! A legjobb győz, oké? :)

    Nos, úszóverseny lesz ez, ahol néhány embernek adunk békatalpat (határon túliak csoportjának), néhány embert hagyunk úszni (magyarországi lakosok) s néhánynak pedig hátrakötjük a két kezét (külföldön élő magyar lakcímesek)!

     

    Akiknek hátrakötöttük a kezét, ha elkezdenek elégedetlenkedni és panaszkodni megmondjuk:

     

    mindenki részt vehet a versenyben, a jogosultság adva vagyon, aki akar él vele és majd meglátjuk mi lesz az eredmény.

     

    Ebből kifolyólag bocsásd meg nekem, ha nem tudok higgadt és tiszteletteljes maradni olyan esetben, mikor -ráadásul úgy, hogy oktatásban dolgozol..bár ez elég tág kört rejt- elviekben értelmiségi körbe tartozol, mégsem látod a választási törvény igazságtalan hátterét!...ha látod is, lesz@rod, nem igaz? 

     

    A magyar közönnyel nem azonosulsz? 

     

    De kár, pedig kéne! Neked nem romlott, sőt nőtt az életszínvonalad...az, hogy a jelen politika milyen külföldi-belföldi lobbiknak megfelelő politikát folytat, hol érdekel Téged, hisz jobban élsz, mint 4 éve!

     

    (vannak egyetemet végzett tanárok, akik alacsonyabb kategóriába sorolván kevesebbet viszenk innentől haza...de Te nem azonosulsz a magyar közönnyel, ááá, neem!)

     

    Azért mert nőtt az életszínvonalad, A Magad Szempontját Nézed, tőled megroh@dhat minden más. 

     

    ilyen elven te is bele tartozol a magyar közöny táborába, már ha magyarnak vallod magadat:)


    oktatás területén mit is csinálsz, ilyen logika mentén gondolkodva? :OOO



     

     

     

     

     

    előzmény:
    Steampunk (339)
    2014-04-03  01:02
  6. 2014. Április 3. 21:09346.

    Nem biztos.. ha most 18%os adókulccsal szjazik a 36% helyett, akkor többet kap

    az, hogy a többség megszivta az adójóváirás megszünését..?? 

    ők maguk sem jöttek rá.

    előzmény:
    asztanaviszta (341)
    2014-04-03  11:32
  7. 2014. Április 3. 12:41345.

    Nem vagyok rokona:)

     

    Mondjuk én magániskolában dolgozom, nem államiban és nem vagyok pedagógus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (344)
    2014-04-03  11:52
  8. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. Április 3. 11:52344.

    Nem véletlenül Pintérné Borzasztó Aranka rokona tetszik lenni?

     

    Tudod, Klébersberg központ.......na az amennyi kárt tett az oktatásban és jól megalázta a pedagógusokat is.....de öröm hallani, hogy valaki jól is járt

    előzmény:
    Steampunk (343)
    2014-04-03  11:35
  9. 2014. Április 3. 11:35343.
    Nem minimálbért keresek, hanem többet, de mivel a minimálbért megemelték, így arányosan az én fizetésem is nőtt.
    előzmény:
    asztanaviszta (342)
    2014-04-03  11:33
  10. 2014. Április 3. 11:33342.
    Ha a minimálbérből még félre is tudsz tenni, akkor minden elismerésem.
    előzmény:
    Steampunk (339)
    2014-04-03  01:02
  11. 2014. Április 3. 11:32341.

    Hiába emelték a minimálbért, ha az adójóváírást megszüntették.

    Tehát kevesebbet kaptál kézhez.

    előzmény:
    Steampunk (340)
    2014-04-03  01:28
  12. 2014. Április 3. 01:28340.

    Például emelték a minimálbért,ezzel nőtt a fizetésem.Mivel oktatásban dolgozom bizonyos munkakörökre is adtak támogatást ami rám is vonatkozott,így ezzel is nőtt a bérem. Államilag támogatják a  a hiányszakmákat.

     

     

    előzmény:
    Steampunk (339)
    2014-04-03  01:02
  13. 2014. Április 3. 01:02339.

    Nekem nem romlott az életszínvonalam az utóbbi 4 év alatt, a fizetésem nőtt,nincs hitelem, tudok félretenni, szóval, ha a magam szempontjából nézem rám nem volt negatív hatással az utóbbi 4 év.

     

     A devizahitelesek segítették, több módon is egyébként.

     

    Kíváncsi lennék te kire szavaznál, ha tehetnéd?Mert én nem látok más alternatívát jelenleg. A balos összefogásra elvből nem szavazok, Jobbikra sem, kis pártra minek?semmi esélyük.

     

    Ugyanennyi ellenérvet fellehet sorolni az előző kormány intézkedéseire is kb.

     


    Komolyan nem tudsz egy pozitív intézkedést sem felhozni az utóbbi 4 évből vagy csak a gyűlölet beszél belőled?

     

    "ez a mindenki szavazhat, joga van hozzá is vmi elfuserált szöveg.

     

    Elmesélnéd, több 10 ezer Ft-ot hányan fizetnek majd, hogy szavazzak a képviseleteken? 

     

    Aki mégis fog, minden tiszteletem. 

     

    Attól, mert Te könnyedén szavzol, még nem kellene ennyire magasról lesz@rni a másikat.

    Tudom, a magyar közöny világhíres. "

     

    Nem szántam lenézőnek a választ, csak leírtam, hogy aki megteheti az él a szavazati jogával és majd eldől mi lesz az eredmény. 

    Egyébként pedig nem kéne általánosítani, én nem vagyok minden magyar, én egy valaki vagyok,ilyen elven te is bele tartozol a magyar közöny táborába, már ha magyarnak vallod magadat:)

     

     

    Ha megkérhetem tartózkodj a személyeskedő és lekezelő stílustól.Én sem ilyen stílusban kommunikáltam veled. Lehet, hogy okosabb,idősebb vagy nálam és tájékozottabb is, de vitakultúrát még te is fejleszthetsz.

     

    előzmény:
    mickamacka (337)
    2014-04-03  00:27
  14. 2014. Április 3. 00:33338.

    apropó, mert romlott a forint: 

     

    "mivelhogy dübörög a gazdaság", ezért van az, hogy az euro történelmi rekordokat döntögetett az elmúlt időszakban 

     

    persze ez nem ennyire vicces, csak az a sok majom, akinek ez sem jelent semmit.

     

    Kijelentették ugye, 340-ig felmehet...persze...az MNB tartotta fenn, asszisztált a kormány, aztán a végén még pofára is estek, mert rosszabbul jártak :D

     

    A tények mit sem érnek, ha az emberek java része primitív. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Catilina (331)
    2014-04-02  17:29
  15. 2014. Április 3. 00:27337.

    Te egy buta ember vagy, viszont jó a memóriád. Az érvrendszered durván sántít, vagy inkább Neked nincs is olyanod.

     

    Nos, megint nem kaptam érveket, csak egy bemagolt felsorolást, aminek örülsz, mint majom a farkának.

     

    Te mondtál pár intézkedést, én mondok ellenük érveket:

     

    "Bankadó"- tudjuk, a versenyszférát addig könnyű szekálni, míg el nem kezdődnek cserébe az elbocsátások. Az ÉMÁSZ már bejelentette, készül is ilyen kéynszerakcióra. Ennek ez a menete, ha nem tudnád.  

     

    Miért nem az ÁFA-hoz nyúlnak végre? :D

     

    "Elszámoltatási bizottság" - tudod, hány embert számoltatott el? Vagy csak hanyat vágódtál a szó hallatán? Egyet sem. Ha mégis ebbe a körbe esett véletlen Simon, az a ciklusok végének velejárója...mindig van néhány balek, bizottságtól függetlenül. 

     

    "Széchenyi terv visszaállítása"- még egy jó lehetőség a mutyikra, az nekünk úgyis nagyon megy. A pályázatokat érdekes módon, szinte mindig Simicska nyeri, naponta egyet nyer, gondolom, ez is hasonló elven műkszik.

     

    "Alkotmány módosítás"- pontosítok: Alaptörvény és nem módosítás.

    Ha nem módosították, márpedig nem, akkor szólok, a nyugdíj és a társadalombiztosítás immáron nem került bele. 

    Pontosan, minek is örvendezel?

     

     

    "Devizahitelesek támogatása" - miről beszélsz? 2018-ra ígértek érdemi változást...ígéretek, semmi konkrét.

     

    "Visszaállították a 3 év GYED/GYEST" - elveszem a labdád, visszaadom a labdád...és a nappali tagozatos hallgató lányok, ha szülnek másodévben(?) kaphatnak extra Gyedet is... heheheee...

     

     "IMF- től elszakadás " idő előtt visszafizettük, feláron.

     

    ha minden igaz, ezért felvettünk egy másik hitelt, hogy ezt visszafizessük és elmondhassák az RTL-en, hogy az IMF tartozásunk NULLA Ft....és Te benyaltad.

     

    az önkormányzatoktól is elvették az adósságot, vagyis átcsúsztatták a Te számládra. Nincs megoldva, csak csalják a lyukat tömögetését. 

     

    egyébként az államadósságunk sosem volt ilyen magas, mint most...és még a kamatokat sem tudjátok fizetni, de kellett az a sokat ígérő stadion is! 

     

    A megszorító intézkedések kellettek, vagyis fizettél jó sokat a politikai elit hobbijára...a felcsúti csoda dologra...hisz Orbán szenvedélye a foci! :DDD 

     

    és Fidesz kampányra két milliárdot a fele helyett. 

    Szépen el is úszott a csekkadód :D

     

    Jó volna, ha tényleg elkezdenéd a fejedet használni, mert ez így nem lesz jó. 

    előzmény:
    Steampunk (325)
    2014-04-02  14:37
  16. 2014. Április 3. 00:02336.

    ez a mindenki szavazhat, joga van hozzá is vmi elfuserált szöveg.

     

    Elmesélnéd, több 10 ezer Ft-ot hányan fizetnek majd, hogy szavazzak a képviseleteken? 

     

    Aki mégis fog, minden tiszteletem. 

     

    Attól, mert Te könnyedén szavzol, még nem kellene ennyire magasról lesz@rni a másikat.

    Tudom, a magyar közöny világhíres. 

    előzmény:
    Steampunk (333)
    2014-04-02  17:57
  17. 2014. Április 2. 20:20335.
    Jaa hogy én rám gondolsz!
    előzmény:
    rockcica (334)
    2014-04-02  20:04
  18. 2014. Április 2. 20:04334.
    Nézz körül a környezetedben..
    előzmény:
    Öreg (286)
    2014-04-01  09:01
  19. 2014. Április 2. 17:57333.

    Hát, április 6-án szabad a pálya, mindenki szavazhat kedves szerint, aztán meglátjuk, hogyan tovább.

     

    Én semelyik másik párttól nem hiszek jelentős pozitív változásban, így inkább maradok a mostaninál.

    előzmény:
    Catilina (331)
    2014-04-02  17:29
  20. 2014. Április 2. 17:29332.

    Sziasztok!

    Online szeretnék mozgóurnát igényelni./ Átjelentkeztem már.... /de ezt  a lépést nem találom.Köszi

  21. 2014. Április 2. 17:29331.
    Dehogynem. Annyit romlott a forint, hogy ma már milliomosnak lenni lófütty…
    előzmény:
    Steampunk (330)
    2014-04-02  15:41
  22. 2014. Április 2. 15:41330.

    Mindenkinek nem lehet jó. Ilyen intézkedés nincs. Van akin segített van akin nem.Van akinek ez az intézkedés volt jó, valakinek egy másik.

    De az sem igaz, hogy csak a milliomosok jártak jól.

    előzmény:
    Catilina (329)
    2014-04-02  15:33
  23. 2014. Április 2. 15:33329.

    Az elszámoltatási bizottság eddig mit csinált (azonkívül, hogy felmarkolt némi puha forintot)?

     

    A bankadót ki szívta meg? Ezzel az erővel egyenesen fizethetnénk a kormány zsebébe is a pénzt (nem az országéba, az így is, úgy is üres marad).

     

    A devizahiteleseket támogatják, és a többit? Nagyon sokat romlott az élet ez alatt a négy év alatt is (Már azoknak, akiknek havi 300 000-nél alacsonyabb a fizetésük – ja, hogy ők azok, akik segítségre szorulnak? Basszus, ezt senki nem láthatta előre, hát még ez a kormány, amelyik szerint ki aki keveset keres, annyit is ér!).

     

    Az IMF-hitel drágább, vagy az orosz? Majd meglátjuk.

     

     

     

    ui.: én is tudok demagóg lenni, nem olyan nehéz az.

     

     

    előzmény:
    Steampunk (325)
    2014-04-02  14:37
  24. 2014. Április 2. 15:24328.

    Akkor sem tudhatod, hogy kommunista volt-e, vagy sem. Én sem tudom, hogy te az voltál-e valamikor, vagy egyáltalán ki a fene vagy te, azonkívül, hogy elég tahó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (323)
    2014-04-02  14:03
  25. 2014. Április 2. 15:22327.

    A fideszesféle is csaló banda, és abban sem mindenki az, ahogy a másikban sem.

     

    Egyébként meg szeret beszólni mindenféle tét nélkül, ahogyan a német meg a svéd haver is. Valljuk be, trollkodni mindenki szeret!

    előzmény:
    Öreg (321)
    2014-04-02  13:37

Címlap

top