Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Ápr.6.

Torolt_felhasznalo_268437
Torolt_felhasznalo_268437
Létrehozva: 2014. március 25. 09:56
A nép zöme alkalmatlan arra, hogy helyesen hasznosítsa a választójogot az úr hivatva van elmaradt faját nevelni, tanítani, istápolni s a falu józan népe nem akar illetéktelenül nagy befolyást az ország kormányzására.
  1. 2014. Április 2. 15:18326.
    Hát, az az „alkotmány” elég béna… nem mintha az előző tökéletes lett volna, de ezért a tákolmányért nem kellett volna hozzányúlni.
    előzmény:
    Steampunk (325)
    2014-04-02  14:37
  2. 2014. Április 2. 14:37325.

    Ok akkor mondok pár intézkedést.

     

    Bankadó

    Elszámoltatási bizottság
    Széchenyi terv visszaállítása
    Széll Kálmán terv 

    Alkotmány módosítás

    Devizahitelesek támogatása

    Kilakoltatási moratórium

    Visszaállították a 3 év GYED/GYEST

    Az IMF- től elszakadás 

     

    És volt elég sok megszorító intézkedés is amire szükség van.

    előzmény:
    mickamacka (318)
    2014-04-02  13:21
  3. 2014. Április 2. 14:20324.

    Mondjuk nem csodálom, hogy nem rendelkezik megtakarítással, mert  a felvett, megnőtt devizahitele elviszi az összes megtakarítást.

     

     Magánnyugdíj: Hogyan lehet összemosni az állami nyugdíjat a magánnal? Ugyanis nálunk ez történt. Az állami kasszába befolyó járulékok egy részét magánkézbe adták, így az államiba érthetően kevesebb összeg folyt be, amihez ugye máshonnan kellett elvonni a pénzt, hogy kitömjék a hiányt, mert nem volt elég járadék, hogy kifizessék a nyugdíjasokat,szóval eleve halott ügy volt, ellenben rengeteg pénzbe került a megvalósítása.

     

    Azok a pénzek amik a magánnyugdíjba folytak be, az államiba kellett volna, hogy menjenek, ezeket vették vissza, a hozamot amit kamatozott azt kifizették.

     

    Takarékoskodjon mindenki önmaga, ne keveredjen az állammal. 

     

     Az integrációra szánt összeg 2005 és 2013 közötti időszakra lett tervezve.

     

     

    előzmény:
    mickamacka (317)
    2014-04-02  13:07
  4. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 14:03323.

    veri, hogy ő a jobbos

     

    előzmény:
    Catilina (316)
    2014-04-02  13:04
  5. 2014. Április 2. 13:43322.

    miért, szerinted tisztességes szavazást biztosít vagy a cél szentesíti az eszközt?

     

     

    ez igazából attól függ, hogy melyik pártra szavazol..ha a Fideszre, akkor is tisztességes lesz a törvény, ha egyébként a gyakorlatban diszkriminatív 

    előzmény:
    Öreg (320)
    2014-04-02  13:32
  6. 2014. Április 2. 13:37321.

    Azért én baráti köröm nem a bajnai féle csaló bandából kerül ki!

     

    Te hol voltál kádárék alatt te esetlen, sz.rkeverő!

    Állítólag nem is itthon élsz akkor mit pofázol bele a dolgokba.

     

    Gondolom a bajnai lipsi csapat ezért jól meg fizet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (315)
    2014-04-02  12:54
  7. 2014. Április 2. 13:32320.
    Mondják ezt a vesztésre állók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (301)
    2014-04-02  10:15
  8. 2014. Április 2. 13:24319.

    nem kell mutogatni az MSZP-re, mert amit csinálsz, megint nem érvelés és példa, hanem hárítás...és "de Pistike is bekakált, nem csak én!" ovis mutogatás.

     

    Az MSZP sem volt jobb.

     

    Érvelj, mondj példát a Fidesz jóságaira!

     

    Ez így erőtlen. 

    előzmény:
    Steampunk (314)
    2014-04-02  12:51
  9. 2014. Április 2. 13:21318.

    A gond azzal van, amikor az EU-ban a munkaerő egy országból kifelé áramlik, a multik pedig belfele, a nemzetgazdaság rovására.

     

    Azzal is gond van, ha a nemzeti termékek kiszorulnak a hazai piacokról...és az is baj, ha bármilyen mértékben korlátozzák a piacra jutását és sikeres szereplését. 

     

    A kivándorlás akkor is baj, ha Te azt gondolod, nem az.

     

    A szabad munkaerő áramlása nem olyan mókás a többségnek, mint Te az gondolod.

     

    A lehetőség önmagában nem tesz szabaddá. 

     

    A lehetőség akkor tesz szabaddá, ha az kétoldalú, a gynegébbek kedvéért:

     

    amikor itt is jó és ott is jó és én eldönthetem, melyik jót kedvelem jobban.

     

    A lehetőség a takarodásra önmagában kényszer s nem szabadság. 

     

    Csak elutasítasz, de az érveket hiányolom. Ez kevés ahhoz, hogy bárkit meggyőzz...

     

    Felületes vagy, tájékozatlan és pontatlan. 

     

    Az egészséges társadalomra visszatérve:

     

    az egészséges társadalmat nem ÚGY értettem, hogy az emberek immunrendszere az, hanem, hogy gondolkodó, tudatos és következetes. 

     

    No, látod, ezért nem egészséges a magyar társadalom, mert még a kifejezést sem ismerik fel. 

     

    Előzőhöz: mutassak egy társadalmat, amelyik esetleg követendő lehetne: mondjuk nézz a térképre és bökj rá egy bal kezet felé eső európai országra. 

    Konkrétan: legyen Írország. Következetes, tudatos nép, amelyik félti a sajátját, támogatja és kellő figyelmet fordít saját jólétének előfeltételeire...támogatja a hazait.

     

    Ezt a magyarokról el tudod mondani? 

     

    előzmény:
    Steampunk (311)
    2014-04-02  12:02
  10. 2014. Április 2. 13:07317.

    rövidítve fogok visszautalni:

     

    -Az ismerőseid 100 nettó feletti kategóriája egy szűk réteget takarhat, kérdezz meg pár utca embert..ha 100 nettó felett van, mnnyivel? Meg tud belőle élni, félretesz, nyaral nyáron? gyerekeket vállal?

     

    - bocsi, közel nyolcvan, lényeges, vagy megvan a lényeg?

     

    Íme: http://hvg.hu/gazdasag/20140401_Koran_halunk_es_apropenzt_ keresunk

     

    "Váratlan kiadások esetén egyenesen az uniós országok legrosszabb eredményét hozzuk azzal, hogy a teljes népesség több mint 74 százaléka nem rendelkezik megtakarítással (az uniós átlag 40 százalék),"

     

    Elégedett vagy? 

     

    A potyapénz számomra az, amit az állam ígér és osztogat, más számlájára...és ettől az emberek rendkívül boldogok. 

     

    magánnyugdíj:  hova lett a pénz?! Ezt meg tudod mondani? 

     

    -Hiteles, sőt botrányos is, keress rá a 120 milliárd integrációra

     

    - miért rossz minőségű? ezt ugye nem gondolod komolyan? Amikor a felvágott nyomokban baromfihúst is tartalmazhat...Neked ez jó minőségű? 70 %-nál magasabb hústartalommal találkoztál már felvágottak esetében? Mi ilyeneket eszünk minden nap, csak nem otthon. Otthon kerestem, mit tudnék enni, nem találtam. 

     

    Legközelebb olvasd el az összetételeket, amiket összevásárolsz!

    Tudod, itt mifelénk elvárás a no preservatives, no hydrogenated fats, no artificial colours, stevia, és bizony meg kell enni, inni 3 napon belül, mert Rád romlik!

    Egy egészséges felfogású társadalomban a fejüket is használják. 

    Otthon hogy van ez? Mesélj! 

     

    Stadion: hány embernek adott munkát milyen árért cserébe? és mennyi ideig adott munkát annak a tömegnek? :) 

    Metró: külföldi sajtó is azzal foglalkozik, nevetségesen sokba került! 

    és most égés lesz, ha nem lesz akkora sikere...

     

     Érveid példáid hol vannak? minek strapálom magam...

     

    Hülyeség a P.I.S.A eredmény? :D Veled nem érdemes leállni...

     

    kezdünk jól állni, hogy É-Kóreát és az indiai nyomor az összehasonlítási alap... :D 

     

    Akkor kérlek, érvelj, mit csinált a Fidesz, ami a pozitív változás felé visz Titeket?

     

     

     

     

    előzmény:
    Steampunk (312)
    2014-04-02  12:41
  11. 2014. Április 2. 13:04316.

    Nem döngette, te utaltál rá, hogy kommunista, akkor mondta, hogy nem az.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (315)
    2014-04-02  12:54
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 12:54315.

    aki döngeti a mellét hogy született jobbos az mutasson valamit

    vagy kussoljon mint kádárék alatt

     

    ez a fajta volt akkoriban a partizán

    azzal volt divat kérkedni

     

    előzmény:
    Catilina (313)
    2014-04-02  12:47
  13. 2014. Április 2. 12:51314.
    A stadionnal ellentétben aminek lesz haszna, megkérdezhetném, hogy az mszp kormányzása alatt kidobott 12 milliárddal mi van amit a kormánynegyedre dobtak ki az adófizetők pénzéből?
    előzmény:
    Steampunk (312)
    2014-04-02  12:41
  14. 2014. Április 2. 12:47313.

    Nem minden Fidesz-szavazó volt komcsi vagy akár szoci az előző rendszerben, az tény. Azért, mert itthon valakit nem csuktak le, nem feltétlenül kellett éltetnie a rendszert. Igaz, ha nem akarta, hogy baja essen, nem hangoskodott ellene, de szerencsére sokan kibekkelték a Kádár-érát. Ha mindenki aki nem volt komcsi elmenekült volna, akkor most itt valóban csak kommunisták lennének, ha mindenki aki nem volt komcsi tüntetett volna, már lehet, nem lenne meg az ország.

     

    Szóval hátrébb az agarakkal! Lehet valakire mondani, hogy szemellenzős fidesznyik/fidesznyica, hogy a Fidesz kommunista szólamokkal él (valójában jellemzően populista szólamokkal, amelyek nemcsak a kommunistákra jellemzőek, hanem bármelyik politikai szélhámosra), azt is, hogy a megrögzött Fidesz-hívő olyan, mint a megrögzött kommunisták (meg egyéb naiv szerencsétlenek, akik bedőlnek a politikai szélhámosoknak), de mi jogon vitatod valakinek a meggyőződését?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (296)
    2014-04-02  06:56
  15. 2014. Április 2. 12:41312.

    Bocsi, ha belinkelem ide az írásodat a másik topicból, de inkább maradok ebben az egy topicban:)

     

    igazságos az, hogy én külföldön élő, magyar lakcímmel rendelkező vagyok, akinek nagyjából 50.000 Ft kellene szánnia és egy egész napot, hogy szavazhasson a nagykövetségre elzarándokolva...

     

    ...eközben a határon túliak meghatalmazott útján, illetve levélben is szavazhatnak? 

     

     Haza szeretnék költözni, de nem tudok szavazni. A határon túliak nem akarnak hozzánk átköltözni és mégis könnyedén szavaznak. 

     

     -Megmondom őszintén, ezt nem tartom én se igazságosnak, szerintem mindenkinek postai úton kéne tudnia szavazni!

     

    Az előzményeket csak átfutottam, de szeretnék választ kapni arra, hogy:

     

    miért jó Nektek a rezsibuli, miközben java részeteknek esélye sincs rá, hogy 100.000 nettónál többet vigyen valaha haza? 

     

    Ezt miből gondolod? Csak az én környezetemben mindenki 100 nettó felett keres+cafeteria

     

    nem baj, hogy a magyarok a legcsóróbbak az unióban és 80%-otoknak nincs egy mosógép ára sem félretéve?

     

    Hiteles statisztika erről?80%? Hogy jött ki ez a szám?

     

    ... potyapénzeket ígérnek és kaptok ahelyett, hogy tisztességes bérre vágynátok oda haza? 

     

    Mit értesz potyapénz alatt?

     

    Jó az, hogy a magánnyugdíjat államosították, a milliárdokat eltapsolták?

     

    Tudod, hogy működött a "magánnyugdíj" rendszere?

     

    cigányintegrációra 120 milliárd jutott Farkas F.-nak a Ti pénzetekből?

    Megérte? érezhető a javulás?

     

    Hiteles forrás a 120 milliárdról?

     

    Jó az, hogy nemzetgazdaságotok híján rossz minőségi élelmiszerekkel etetitek szeretteiteket? 

     

    Miért lenne rossz minőségű? Itt is vehetsz jó minőséget, ahogy más uniós országban is van szar minőség olcsón.

     

    Hogy lassan nem szív,-és érrendszeri betegségekben, hanem rákban fogtok meghalni a sok mocsok kaja miatt, mert olcsó Tesco alapanyagokra futja a béretekből, csak silány minőségű ételt tudtok megfizetni? 

     

    Attól mert olcsó, még nem minden esetben rossz minőség. Kicsit túlzásnak tartom ezt a kijelentést.

     

    hogy a pályázatokon elnyert pénzek nem szakmai alapú felhasználásra kerülnek? 

     

    Ehhez nem tudok hozzászólni, nem vagyok tájékozott ebben a témában.

     

    biztos kell Nektek az a stadion? 

     

    Istenem, ez a stadion téma, már annyira unalmas. Amíg felépült munkát adott embereknek, de ez nem számít persze, hosszútávú befektetésnek kell értelmezni. A 4-es metrót a szocik miért nem tudták befejezni?Arra sokkal több pénz folyt el...

     

    az ukrán elnököt felkoncolják, vagyonát elkobozzák, nálunk Orbánt pedig újraválasztjátok... nincsen büszkeségetek? 

     

     

    Ne vonjunk párhuzamot, mert nincs értelme.

     

    Az is rendben van, hogy egyáltalán nincs hazai termelésetek? 

    És esélyetek sincs rá a jelen kormány vagy az MSZP mentalitásával, hogy valaha legyen? 

     

    Igen,ez sajnos nagy gond, de bízok benne, hogy ez idővel változni fog.

     

    hogy a gyerekeitek egyre butábbak, a P.I.S.A eredmények szerint a fejlődő országok is lassan leelőzik őket?

    A kormányaitok az oktatási rendszert leépítették és most is csak a tanárok bérén megy a balhé?

    Etika órára van szükségetek és siralmas IQ szintekre?

     

    Ez úgy hülyeség ahogy van. Nem hinném, hogy a Brit fiatalok annyira IQ bajnokok lennének pl.

     

    A szavazók 50%-a várhatóan a Fideszre fog szavazni... hol fogtok tartani pár év múlva, ha pár év alatt ide süllyedtetek?

     

    Ezek a dolgok nem pár év alatt halmozódtak fel, ezek a problémák már évtizedek óta fennállnak. 

     

    Nem akartok meggyőzni, akár priviben, hogy én ezeket rosszul tudom és csak a hvg, csal a rádió, csalnak az eredmények, egészségesek, jómódúak vagytok és minden jól van otthon??

     

    Mondj nekem egy országot ahol mindenki egészséges,jómódú és minden rendben van vele?

     

    Persze, hogy nincs minden rendben ezt senki sem állítja, de túlzásokba sem kell esni és úgy beállítani mintha itt az élet olyan szörnyű lenne mint Észak-Koreában vagy az indiai nyomortelepeken...

     

     

    előzmény:
    mickamacka (310)
    2014-04-02  12:00
  16. 2014. Április 2. 12:02311.

    Az EU a szabad munkavállalásról is szól.

     

    Minek kéne bárkinek is itt ragadnia?Nem vagyunk röghöz kötve. Aki más országban jobban megtud élni menjen, ha teheti. Van aki itt is megél nem is olyan rosszul. Mint pl. én is, pedig semmi extrám nincs, nincsenek millióim, igaz nincs hitelem sem, és bérleti díjat sem kell fizetnem,félre tudok rakni, pedig nem keresek százezreket és úgy gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

     

    Nézőpont kérdése. Mindig van jobb, de rosszabb is.

     

    Én úgy gondolom Magyarországon az emberek nagy része jobban panaszkodik mint amennyire kéne neki. Szereti sajnáltatni magát.

    előzmény:
    mickamacka (308)
    2014-04-02  11:42
  17. 2014. Április 2. 12:00310.

    szó sincs róla..nem 4 év kell, de kezdeményezés kellett volna például a gazdaság újraélesztésére (még csak ígérve sincs, tehát nincs napirenden).

     

    ebbe a topicba írtam, egész hosszú kérdéssor, amire szeretnék választ kapni, nem ismételném magam...ha gondolod, ugorj át, nézd meg., íme:

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=819&topicid=315684

     

    Egyébként nem látom azt az irányt, amiért bizakodni kellene...se értelmi szinten, ami az oktatási rendszert illeti (pedig ott már történt egy s más...nem tagadhatod :) ), se gazdasági, sem emberek anyagi színvonalán, semmilyen szektorban nem történt jó dolog...

     

    ..és nem azért, mert szelektív a figyelmem.

     

    ...ehelyett Orbán jól elszórakozott az egyéb bizniszekkel...a tanárok bére a legújabb, földbotrány, trafik-buli, magánnyugdíj buli, stadion-buli...egész felcsúti buli és megyényi birtokok.

     

    ja, és lett olyan sok új adófajta, hogy már követni sem tudom, de kérlek, emlékezz vissza és gondolkodj el, annak hatásait érzed már? Mert bizony kellene!

     

    Ebben az évben 6 új adót fogtok fizetni...annak  a hatásait mikor akarod érezni?

     

    Az államadósság nőtt, ergo a kamatait sem tudjátok még mindig kifizetni és nincs szándék újratárgyalásra!

     

    Önkormányzatok: szerinted ki fizeti ki az önkormányzatoktól átvállalt adóssághalmazt? Segítek: Te, és a többi adófizető.

     

    Orbán megyezései a multikkal adókedvezményekről szólnak, és államilag milliókkal (millird? )támogatott néhány szakmunkás skac gyakornokként alkalmazására.

    Gyakornok eddig is lehettél multinál, állami támogatás nélkül... viszont szükségetek lenne a multik adójára!!Coca-Cola és stb... 

     

    Hidd el, ha így megy tovább, nagyon csúnya jövő elé néztek! Nekem mindegy (valahol mégsem, mert kinn ragadunk), de Nektek nincs több időtök várni...mert már 24 éve vártok és évről évre érezhető a hanyatlás. 

     

    Nem lesz sem orvosotok, sem dolgozni akaró embereitek, sem utánpótlás a nyugdíjra...sem államilag fizetett felsőoktatás...ha közönséges akarok lenni, bele fogtok d@gleni. 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Steampunk (307)
    2014-04-02  11:42
  18. 2014. Április 2. 11:48309.
    Ok,csak hirtelen írtam egy szomszéd országot:)Legyen akkor román-magyar:)
    előzmény:
    mickamacka (308)
    2014-04-02  11:42
  19. 2014. Április 2. 11:42308.

    az előbb írtam, hogy MI haza költöznénk. Idén költöztünk volna, aztán rájöttünk, hülyeség.

     

    Nem vagy elég tájékozott:

     

    szlovák-magyar kettős á.p.-ság nem létezik, csak feketén!

    A szlovákok így hivatalosan nem lehetnek magyar á.p.-ok, ezért nem is szavazhatnak...

    Különben pont a szlovákok lesz@arják a magyar dolgokat, ők nem avatkoznának bele és azt akarják, h mi se avatkozzunk bele...eleve jobban élnek, mint mi :D Csak a bajuk volt a magyar hisztivel, amit a szlovák irányba nyomattak értük :D

     

    Az erdélyiek lesznek megveszve ápr.6.-án... 

     

    Egyebekben egyetértek Veled a kettős á.p.-ságról, ne szavazzanak a szélrózsa minden irányába, de a külföldön élő magyarok java része haza költözne. 

     

    A mi környékünkön él nagyjából 20 magyar á.p., akiknek a véleményét ismerem:

     

    kivétel nélkül haza költöznének, ha csak meg tudnának élni az otthoni bérből tisztességesen. Nem fényűzően, csak biztonságban. 

     

    Hány megy szavazni? egy sem. Messze van, drága a költség. 

     

    Ezzel csak a bajotok lesz, uis ez mind otthon dolgozna (ÉS dolgozna!!!), adózna, szaporodna... költene. 

     

    Viszont a jelen rendzsereteknek nem jelentenek biztos szavzótábort.

     

    előzmény:
    Steampunk (305)
    2014-04-02  11:30
  20. 2014. Április 2. 11:42307.

    Nem értek egyet. Én nem gondolom, hogy a Fidesz politikája tönkre tenné az országot. Ha körülnézek a lehetőségek közül, őket látom leginkább esélyesnek. A magyar nem szeret nélkülözni, nem szeret áldozatot hozni, egyből jobban akar élni, de ilyen nincs. Még ha kormányváltás is lenne, és valamilyen csoda folytán jobb intézkedéseket hoznának ami mindenkire csakis pozitívan hat, akkor is évtizedek kellenének ahhoz, hogy az emberek jobb életszínvonalon éljenek, ezt 4,8 év alatt lehetetlen megvalósítani ilyen gazdasági körülmények között.

     

    Nem tudom az emberek, hogyan gondolhatják, hogy 4 év alatt csodát lehet tenni?

    előzmény:
    mickamacka (306)
    2014-04-02  11:31
  21. 2014. Április 2. 11:31306.

    Arra nem gondoltál, hogy az összkoalícióval is csak szívni fogtok?

     

    Én azt gondolom, bár könnyen beszélek, hisz nem élek jelenleg otthon (bár otthon akartam már jövőre szülni), de megérdemelnék az emberek (az ország nem), hogy a Fidesz nyerjen (úgyis 50% körül jósolják) és végleg nyomorba dőljenek szépen fokozatosan!

     

    Ez az a rész, amikor szerintem "meg kell látni".

    Ha nem, akkor ujjal megy a mutogatás és SOSE lesznek felelősök! MINDIG az előző négy év lesz a hibás, nem a jelenlegi!!! 

     

    Talán eljuttok arra a pontra, mikor úgy fog járni az Elnökötök, mint az ukrán elnök. 

    Vagyonát elkobozzák és talán jön egy igazságosabb rendszer, amely már fél a nép haragjától :) 

     

    Ti féltek a nagy változásoktól, de vajon megúszhatjátok? 

     

    Ha nem lesznek nagy változások, akkor zavargások lesznek, mert 80-100 nettóból nem lehet megélni, hitelt törleszteni...már pedig ebből otthon van elég.

     

    Nincs más választásotok, nagy változásokra van szükségetek, különben úgy fogtok megöregedni, hogy a gyerekeitek az unokáitokat külföldön fogják felnevelni s talán Ti magatok is idegen földön végzitek...ahogy mi sokan külföldön. 

     

     

    előzmény:
    Dapazso (298)
    2014-04-02  08:53
  22. 2014. Április 2. 11:30305.

    Mint magyar állampolgárnak mindenkinek joga van szavazni, bárhol is él a nagyvilágban. Ez  a törvény.

     

    Amennyiben nem kíván Magyarországon élni, én sem tartom helyénvalónak, hogy szavazzanak, hisz mi hasznuk származna belőle, vagy mit befolyásolna az ő életükben?

     

    Amennyiben én kettős állampolgár lennék, mondjuk magyar/szlovák, de soha nem tervezném, hogy Magyarországon fogok élni, biztosan nem élnék a választó jogommal.

     

     

    előzmény:
    mickamacka (304)
    2014-04-02  11:21
  23. 2014. Április 2. 11:21304.

    pont egy másik fórumban szóltam hozzá ilyen témához.

     

    Én sem fogok élni a jogommal, ide is leírom, miért.

     

    Nagyjából kettőnknek 180 euro (kb 54000 Ft) lenne, ha felmennénk a fővárosba szavazni.

     

    Így biztos, hogy sokan nem mennek el. Messze van, szabadságot kérni, pénzt költeni...túl sok. 

     

    A határon túliak levélben szavazhatnak, akár meghatalmazott útján (amenyiben az utolsó pillanatban nem módosították a törvényt)

     

    Miért akarok szavazni?

     

    Mert haza akarunk költözni.

     

    Más kérdés, a határon túli szavazók átköltöznének-e Magyarországra lakni, élni, dogozni, pénzt költeni...

     

     

    Ez rendjén van? 

     

    előzmény:
    Steampunk (302)
    2014-04-02  10:30
  24. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 10:47303.

    tízezrével csináltam magyar címet a keleti régióban, hogy fideszes jelölt nyerjen

     

    ma mondták 25% hülye volt a szavazót rendesen kitölteni

     

    és mindegy mennyi szavaz

    az elv a gusztustalan

     

    előzmény:
    Steampunk (302)
    2014-04-02  10:30
  25. 2014. Április 2. 10:30302.

    Nem nagyon hiszem, hogy a külföldön élő magyar állampolgárok például, nagy mértékben befolyásolnák a végkimenetelt. Szerintem elég sokan nem fognak élni szavazati jogukkal.

     

    Vagy te mire gondolsz pontosan?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (301)
    2014-04-02  10:15

Címlap

top