Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

P4 - műtét :(

maki333
Létrehozva: 2014. március 16. 09:02

Sziasztok!

 

Mindig rendszeresen jártam rákszűrésre (31 éves vagyok, még nem szültem) Mindig P2-es eredményeim voltak, egészen tavaly októberig, amikor  is P3-as lett. Akkor már a vizsgálat közben is mondta a doki hogy van egy kis gyulladás, amit azóta kikezeltünk, a doki akkor azt mondta hogy valszeg e miatt a gyulladás miatt lett p3. Most február végén újra volt rászűrés hogy lássuk mi a helyzet... Pénteken kaptam meg az eredményt ami már p4 lett, hpv gyanúval...:( (Régebben is volt hpv-m pár éve, de azt legyőzte a szervezetem akkor.

A dokival telefonon beszéltem, hallotta a hangomon hogy nagyon kétségbe estem, nagyon rendes volt, nyugtatott, azt mondta hogy nem lesz semmi gond, bőven időben elkaptuk, megműtenek, és még gond nélkül lehetek pl. terhes is...Azt beszéltük meg hogy holnap megyek hozzá, csinál egy hpv tipizálást, és megbeszéljük a műtétet + a továbbiakat..viszont ez egy pár napot sajnos tolódni fog, mert ma megjött, és azt mondta így nem lehet pontos mintát venni...

 

 

 

Igazság szerint nagyon megijedtem, nem akarok rákos lenni :(

A Sote I-en fognak műteni, az lenne a kérdésem hogy pontosan hogy zajlik ez az egész (főleg persze a sote-n) hány napot/éjszakát kell bennt lenni? mennyire fog fájni? mennyi ideig nem lehet pl. sportolni, vagy meddig tiltott a szex? Természetesen meg fogom ezeket kérdezni a dokitól is, csak jó lenne ha már tudnék legalább valami infót a dologról, elég szar hétvégém volt ...:(

+ amitől nagyon félek, hogy a műtét után kell egyéb kezelés is (kemo, sugár)? Elvileg azt olvastam nem, mert ez még "csak" daganat megelőző állapot...

 

Kérlek titeket akinek van bármi tapasztalata a témában, ossza meg velem, mert lassan bekattanak, nagyon el vagyok keseredve...:((

  1. 2016. július 7. 10:1934.

    Valamiért nem enged privit írni neked

    előzmény:
    vanilia75 (16)
    2014-03-17  13:15
  2. 2016. július 7. 10:1533.

    Szia!


    Nekem is rossz lett a lelete


    Irok privit

    előzmény:
    vanilia75 (16)
    2014-03-17  13:15
  3. 2014. június 21. 15:4632.

    Sziasztok!


     


    Túl a konizációs műtéten, megmaradt 4 csomag Isoprinosine gyógyszerem, áron alul eladom, akinek még szüksége van rá.

  4. 2014. március 25. 16:4731.

    Varratszedés? Nem a lézeres módszerrel csinálja? Nekem már 6 éve is azzal csinálták.

     

    Egynapos sebészet, du már otthon voltam. 2 hétig betegállományban voltam. 6 hétig semmi sport, szex, nehéz emelés. Nekem a hosszútávú sétánál is fájt még sokáig. Azóta fél évente járok ellenőrzésre.

     

    Anno mi 50.000 Ft-ot adtunk, de én magánban voltam a dokinál, a Rókusban műtött, de ott nem rendelt amúgy. Szabijáról jött be és sem a műtét előtti vizsgálatokért sem utána a kontrollon nem kért pénzt. A férjem adta neki oda azonnal a műtét után. 

     

    Pár éve külföldön élünk, itt szó sem esik hálapénzről... privát nődokihoz járok TB alapon... 

    előzmény:
    maki333 (30)
    2014-03-25  16:32
  5. 2014. március 25. 16:3230.
    Azért is lenne ez a legjobb nekem, mert a varratszedés műtét után 10 nappal van azt hiszem, és akkor már bőven megjön a fizum is :)
    előzmény:
    huncut (29)
    2014-03-25  16:23
  6. 2014. március 25. 16:2329.
    Szerintem tök mindegy, amikor jó alkalmad lesz rá. Varratszedéskor is rendben van.
    előzmény:
    maki333 (28)
    2014-03-25  16:18
  7. 2014. március 25. 16:1828.
    Szerinted mikor adjak? azt mondták többen is hogy varratszedéskor szoktak...
    előzmény:
    huncut (27)
    2014-03-25  16:16
  8. 2014. március 25. 16:1627.

    Mit mondjak....én pedig több mint 30 éve fizetem a tb-t. Jó, én még csak csak járok dokihoz, de a férjem hál ég egyáltalán nem. 20 éve vállalkozó, bele se akarok gondolni mennyi tb-t fizetett. De mindez nem is számítana, ha normális, gyors, gondos ellátást kapnánk ha baj van. De ebbe bele se menjünk:-(((

     

     

    előzmény:
    maki333 (24)
    2014-03-25  16:03

Címlap

top