Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 novemberi babák

msimon
Létrehozva: 2014. március 11. 11:14

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014. novemberére várja a babáját, hogy megosszuk egymással a babavárás örömeit, és minden mást:)

  1. 2014. május 23. 10:33601.

    Sziasztok csajok!

     

    Facebookon 2014. novemberi babák néven létrehoztam egy zárt csoportot, itt a külsősök nem látják a bejegyzéseket.

     

    Ha van kedvetek felfedni inkognitóitokat csatlakozzatok! :-)

    előzmény:
    b.orsi82 (599)
    2014-05-23  08:58
  2. 2014. május 23. 10:16600.

    acyy, nekem is mellső falon tapad a lepény! 14 hetesen bizsergést éreztem, 15  hetesen viszont már bökdöséseket! Ha lefekszem, elölre, kifelé a hasfalamnak :)   Lefekszel, várjál 5 percet aztán hátha mikor már kényelmesen érzed magad, elkezd jelentkezni! :)

     

    Most az elmúlt 2 napban már erősödött a Drágám, már ülve is éreztem pici rugit :)  Délután meg védőnéni. Itt 26 fok volt tegnap, irodában ajtó, ablak nyitva. De légkondi nincs. Teljesen lent, oldalt, a csípőcsontomnál szúrkál a hasam. Azt mondták attól lehet, hogy sokat ülök egész nap :/ A tüsszögéssel és orrfolyással még mindig nem tudok mit kezdeni :(

     

    17+1, Eger

    előzmény:
    acyy83 (590)
    2014-05-22  14:57
  3. 2014. május 23. 08:58599.

    Lányok!

     

    A lábdagadással vigyázzatok! Mindenféleképp figyeljetek rá...és nem árt beszerezni egy vérnyomásmérőt, ha már most dagad a láb...nehogy toxémia legyen a vége...vigyázzatok magatokra!

     

    Nem szokták minden uh után módosítgatni, csak a 2 genetikai ultrahang alapján, a 12. heti uh után az a mérvadó a 18. heti uh. időpontjára és a 16. hetes AFP-ra, aztán a 18. heti genetikai uh után módosítják a terminus időpontját.(általában)

     

    msimon hol csinálták Neked ezt a kombinált tesztet? már lassan AFP-re megyünk és neked még a kombit sem küldték...komolyan felháborító...és így legyen nyugodt az ember lánya...

     

    Nekem is második babó, ma vagyok kereken 16 hetes, de még én sem éreztem...talán tudat alatt direkt nem is figyelek rá... mert onnantól kezdve tudom, hogy mindig azt figyelném, hogy mozog-e..és ha nem, akkor aztán jön az őrületbe hajszolom saját magam című epizód...:-)

     

    Mindenki tudni fogja, mikor megmozdul a baba...mindenkinél más..de tudod. hogy na ez aztán tényleg ő volt...:-)

     

    Volt valaki a Krio nyílt napon múlt szombaton?

     

    Szép napot csajok!

     

    Orsi 16. Lány, Bp., Honvéd kórház

    előzmény:
    Hani86 (598)
    2014-05-23  08:22
  4. 2014. május 23. 08:22598.

    Sziasztok!

     

    Látom, ez a pillangós verzió nem nagyon tetszik senkinek :-) Egyébként a buborékost éreztem először, de hát szerintem ezt mindenki máshogy éli meg, ráadásul mivel először érezzük, nem is tudjuk biztosan, hogy az az.

     

    Sote II.-re járók!

    Tegnap voltam a nőgyógyászomnál, nekem azt mondta, hogy én még biztosan a Tömő utcában fogok szülni novemberben, úgyhogy ennyit a nyári költözésről... Egyébként egész pozítívan nyilatkozott, azt mondta itt pl 3 ágyas szobák vannak, a régi helyen 5 ágyasak voltak, és a császáros műtő még szebb is, mint az előző...

     

    Kérdeztem tőle a baba korát is, azt mondta, hogy ha csak pár nap különbség van a menzesz szerinti és az uh szerinti kor között, akkor nyugodtan nézhetem a menzesz szerinti kort.

     

    Nektek nem dagad a lábatok? Tegnapelőtt este ahogy feküdtem azt néztem, hogy olyan furán néz ki a lábfejem... Rájöttem, hogy be van dagadva, gondoltam vizesedés lehet. A doki napi 3 liter folyadékot javasolt, meg a felpolcolást. Én ülőmunkát végzek, gondolom ez is rátesz egy lapáttal...

     

    Szép napot nektek!

  5. 2014. május 23. 08:07597.
    De jo, hogy mar moziztatok. En is akarok!!!! A fiammal pont ennyi idos terhes voltam mibt most amikor moziztunk.

    Na en is inkabbegy buborek szetdurranasahoz tudnam inkabb hasonlitani. En ilyeneket erzek.

    15+4 bajcsy
    előzmény:
    mkata04 (596)
    2014-05-22  20:46
  6. 2014. május 22. 20:46596.

    Megvolt a babamozi! :) Nagyon jó volt, nagyon sokat mozgott, minden oldalról megcsodálhattuk őt. Van róla egy dvd, és csináltak szép képeket is. Most még teljesen belefért a képbe, minden mozgása nagyon jól látszott.

    Viszont a nemét még mindig nem tudjuk, azt mondta az ultrahangos, hogy ez 50-50% és a 20. hét előtt nem is tippelné meg, nehogy beleéljük magunkat, aztán meg kiderüljön az ellenkezője. Meg hát nem is nagyon mutogatta magát a baba, szégyenlősködött. Pedig előtte megbeszéltem vele, hogy tegye szét a lábát. :D Ennek ellenére volt olyan kép, amin tisztán látszik, hogy keresztbe tette, hogy még véletlenül se látszódjon semmi.

    A mostani UH szerint: 16+1, Bajcsy

     

    előzmény:
    babikar (585)
    2014-05-22  13:04
  7. 2014. május 22. 16:36595.

    Hani86 én egy héttel voltam korábban a 12. uh-n és akkor voltam 11+5 és a baba meg 12+3!Szóval lényegében ugyan az csak én a 12. hetembe voltam az uh-n te meg a 13-ban.

    Lehet majd akkor változtatják meg az időpontot ha legközelebbi alkalommal is fenn áll ez az 5 nap különbség!

    Én is éreztem már egyszer még a hét elején egy olyat mintha kis bubi bukkant volna ki a hasamban,épp reggel volt és még pihengettem háton fekve.Nem mernék megesküdni rá hogy a picurka volt,mivel én sem tudom mit kéne igazán várnom,mert nekem is első baba.

  8. 2014. május 22. 15:52594.
    Köszi, majd figyelem a jeleket. :)
    előzmény:
    acyy83 (593)
    2014-05-22  15:41
  9. 2014. május 22. 15:41593.
    Az elsőt én kb. 18 hetesen éreztem. Nekem a "buborékos" jött be :) olyan volt, mintha pici buborékok pukkannának ki a hasamban. Pillangós nekem se volt, azt nem tudom milyen :)
    előzmény:
    mano12 (592)
    2014-05-22  15:16
  10. 2014. május 22. 15:16592.
    Nekem is mellső falon tapad a lepény, ráadásul első baba, szóval igazán még nem is tudom,hogy milyen érzést kell várni. Valahogy ezt a pillangók repdesnek a hasamban érzést nem tudom elképzelni. :) Ma vagyok 15+3 és már úgy várom, hogy végre megérezzem a mozgását, olyan jó lenne.
    előzmény:
    acyy83 (590)
    2014-05-22  14:57
  11. 2014. május 22. 15:13591.
    Szerintem menj be személyesen akkor ha tudsz, mert ez már eléggé felháborító amit csinálnak. Drukkolok, hogy megkapd az eredményt végre!
    előzmény:
    msimon (589)
    2014-05-22  14:32
  12. 2014. május 22. 14:57590.
    Amúgy azt olvastam, hogy az is befolyásolja, hogy hol tapad a méhlepény. Ha a mellső falon tapad állítólag később érezni. Én megnéztem és természetesen nekem ott tapad... annyira jellemző :) majd írj, ha megvan az eredményed, kíváncsi vagyok, hogy tényleg kisfiú-e :)
    előzmény:
    Annamacsi (586)
    2014-05-22  13:51
  13. 2014. május 22. 14:32589.
    Sajnos meg mindig nem kaptam eredmenyt. Ma nincs idom vele foglalkozni, de holna irok nekik egy nem epen udvarias mailt. Es lehet be is megyek szemelyesen, mert kozel van a munkahelyemhez. Felhaboritonak tartom, hogy 3 jelzes utan sem kapok valaszt.

    Erdekes ez a "pillangok rolkodnek a hasamba" dolog. Tudom hogy ezt irjak mindenhol, hogy ezt " kell" erezni, de nekem sem a fiamnal, sem most nem olyan erzes amit egy pillangohoz tudnek hasonlitani...
    előzmény:
    snikolett87 (587)
    2014-05-22  14:02
  14. 2014. május 22. 14:03588.
    Hamarosan biztosan fogod érezni Te is, csak nagyon figyelj! :)
    Én most a másodikat 13+2 hetesen éreztem már! :)
    előzmény:
    Annamacsi (586)
    2014-05-22  13:51
  15. 2014. május 22. 14:02587.

    Sziasztok!

     

    Ok, Csajok, így értem már mi van! Persze, ha UH méretek alapján módosítgatnak, akkor ne csodálkozzatok ezen a dolgon! :)

    Nekem is mensi alapján november 14 a szülés (és nekem akkor is fogant) 7 hetesen már 5 nappal nagyobb volt, de 12 hetesen már csak 1 nappal volt nagyobb! De most akkor minden UH-n módosítani fognak? Szerintem ez hülyeség!

    Nekem fiam 10 nappal később fogant anno (mondtam is ezt a dokimnak), és aszerint küldött AFP-re és a többi vizsgálatra is. És így módosult a szülési idő is 8 nappal a végére! Ennek ellenére szerintem felesleges összevissza módosítani, ha valakinek nincs olyan nagy eltérés a méretben!

    De ez csak az én véleményem! :)

     

    Lehet zárt a topik tőlem is! :)

     

    msimon! Van már eredményed?

  16. 2014. május 22. 13:51586.

    Hát nekem ezt mondta a dokibácsi!:) A 16. hét körül.

    De tök vicces, mert ugye már pontosan tudjuk, hogy mit kellene éreznünk, és mégsem... :)

    Lehet, hogy úgy fekszenek, hogy nem érezzük még. Vagy nem tudom. :)

    Én tegnap töltöttem a 15. hetet, úgyhogy én már nagyon várom!!! :))) És figyelek!:))) 

    előzmény:
    acyy83 (583)
    2014-05-22  09:47
  17. 2014. május 22. 13:04585.

    mkata, nekem a 13 hetesen, és utána az orvosomnál se mutatta meg magát, mert popsival, köldökzsinórral a lába közt úgy el volt fordulva... :D én is a jövő hetet várom, hogy majd akkor. Iszok előtte kávét, hogy izgága legyen, és megbeszélem vele, hogy tegye szét a lábát, most az egyszer :D Majd írjál a babamoziról! :)

     

    Kisszy, Hani, nekem is ultrahang alapján nagyobb a babám 2 nappal, és nálunk ez az érvényes (nem a menzesz szerinti) a szülés napja is át lett írva.  A menzesz szerinti számítás a sablon, de az ultrahang alapján meg pontos méretek alapján jobban be tudják lőni a fogantatást, és a valós korát. Szerintem kérdezzetek rá, hogy nektek is érvényes-e akkor, hogy az ultrahangon a pontosabb, és változik-e a kiírt nap. :) De ez csak egy ötlet persze :)

     

    Jaa és van valaki, aki allergiás? Egész nap tüsszögök és folyik az orrom. Tegnap kimentem a teraszra beszedni a ruhákat, folytattam volna a vasalást, és és orrfolyásroham jött rám, fél órán át le se tudtam tenni a zsepit, annyira folyt, mint  víz :S Allegrát, meg allergiára való orrspréket sem lehet használni úgy tudom. Mivel lehet enyhíteni, van ötletetek? :(

     

    17+0, Eger

  18. 2014. május 22. 11:46584.

    Szia Kisszyyy!

     

    Nekem a 12. hetes uh-n 12+4 napos terhességet állapítottak meg, és ez május 9-én volt. Én ezt nézem most a vizsgálatok miatt, nehogy valamiről lecsússzunk. Egyébként nem értem pontosan én sem, hogy hogy jöhetett ki ez a terhességi kor, értem persze, hogy a méretük alapján, de ha a menzesz szerint nézem (ami feb.15.) akkor 11+5 naposak voltunk a 12 hetes uh-n. Neked milyen méretet állapítottak meg?

     

    Én is kezdem érezni a babikat, nagyon érdekes érzés, olyan, mintha pillangók repkednének a hasamban. Otthon van egy régi felhúzható zenélős gyerekjátékunk, tegnap este kipróbáltuk, hogy már odatettük a hasamhoz, elvileg most már kezdenek hallani zajokat. Lehet, hogy csak véletlen, de a zene alatt elkezdtek mocorogni, nagyon vicces volt!

    Napközben viszont nyugton vannak, úgy tűnik munka közben nem akarnak zavarni :-)

     

    Jaj, én is bízom benne titkon, hogy visszaköltözik a Sote II. a felújított épületbe, talán novemberre ez esélyes lesz. Ma megyek a dokimhoz, megkérdezem, hogy ő mit tud erről és majd beszámolok.

     

    Én is támogatom a zárttá tételt!

     

    Szép napot mindenkinek!

  19. 2014. május 22. 09:47583.
    Hát sajnos én is így vagyok vele, néha olyan mintha érezném, de egyáltalán nem vagyok benne biztos. Fura, mert az elsőnél pontosan tudtam, hogy ez a baba, most nem így van. Kicsit kezdek is aggódni, mert hát a másodikat a 16. hétben már kéne érezni nem? 
    előzmény:
    Annamacsi (577)
    2014-05-21  17:04
  20. 2014. május 22. 05:28582.
    Mi sem tudjuk még, pedig már majdnem betöltöttük a 16. hetet. :) Én is kicsit irigykedve olvasom, hogy van, akinek már a 12 hetes uh-n megmondták. Mi a 14. héten voltunk a dokinál, čs nem volt kedve a babának megmutatni a nemét. De ma megyünk babamozira és remélem ott kiderül. :)

    Čs igaz, hogy nekem első babám, de még nem éreztem mozogni, pedig már olyan jó lenne. :)

    15+6 hetes, Bajcsy
    előzmény:
    Kisszyyy (561)
    2014-05-21  13:00
  21. 2014. május 21. 23:52581.
    Nincs is jobb annál, mikor az ember lánya éjjel-mikor a Manócska (nagyfiú:14 hónapos) alszik és- anya eper dzsemmet főz,és egyszer csak a kis Pocaklakó jelez hogy itt vagyok ..nekünk ez volt az első ..Szegényem szertintem jelzett hogy meleg a tűzhely és anya húzz el onnan
  22. 2014. május 21. 20:46580.

    A zárt topicot én is támogatom :)

     

    Lehet,hogy már mondtam,anno a fiamnál a 2008 májusban szülünk topicban voltam, és az a csoport, igaz már megfogyatkozva a mai napig él, közben átköltöztünk a facebookra, de nagyon jó kapcsolat alakult ki az anyukák között 

  23. 2014. május 21. 20:45579.
    Senki sincs Veszprém megyéből? Pápa környéke... ??
  24. 2014. május 21. 19:04578.

    Sziasztok!

     

    Csak nem bírtam ki és előző héten elmentünk a Férjemmel egy 4D-s ultrahangra. Azért döntöttünk így, mert a 12. héten a doki csak egy fél pillanatra mutatta meg a monitort, és én úgy éreztem, hogy ez nekem kevés volt, szerettem volna már látni a Manócskánkat. :) Nagyon nagy élmény volt, izgett-mozgott, lubickolt, forgolódott, nem tudom leírni, hogy mennyire jó érzés volt végre látni a kis Pocaklakót. Amúgy eléggé takargatta magát bizonyos helyeken, de egy pillanatra a 2D-s felvételen úgy tűnt, hogy kisfiú. De mondta az ultrahangos, hogy azért még ne kezdjünk el kék holmikat vásárolni, várjuk meg a 18. heti ultrahangot. 

     

    Msimon megküldték végre az eredményt? Nagyon rossz lehet ilyen sokat várni rá, de legalább szóban már annyit mondtak, hogy jó az eredmény, ez biztató. :) Jó ötlet a zárt topik.

     

    Budapest, 15+2, Honvéd kórház és talán kisfiút várok

     

     

  25. 2014. május 21. 17:04577.

    Hű de jó lenne, ha tényleg visszaköltöznének! :) Ott sokkal jobb lenne! 

    Én jövőhét csütörtökön megyek AFP-re.

    Te érzed már a mozgását? Én még nem... Vagyis néha talán, de nem vagyok biztos benne. Pedig azt mondják a másodikat hamarabb érzi az ember. 

    előzmény:
    acyy83 (571)
    2014-05-21  15:19

Címlap

top