Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit tehet a munkáltató?

Estellaaa
Létrehozva: 2014. március 6. 20:48

Sziasztok!

Fura helyzet állt fent munkahelyemen.

Adott egy kis vállalkozás, a jelenlegi munkahelyem, amely egy bizonyos szolgáltatást nyújt egy partnercégnek. Én vagyok ezért a partnerért a felelős, nyújtom a szolgáltatást, megoldom a problémáikat, járok hozzájuk konzultációkra, stb. 

 

Namármost... jelenleg elég alacsony a fizetésem,  nem becsülnek meg, így egy ideje állást keresgetek. Partnerünknél adódott egy lehetőség, amely magasabb elismeréssel, fizetéssel, lehetőségekkel járna, így szívesen megpályáznám a pozíciót, biztos örülnének neki, így a tudásomat a továbbiakban a partnernél kamatoztatnám, így jelenlegi cégem eddigi szolgáltatásaira nem lesz szükség, vagyis munkám nagy részét kiváltanám.

 

Ezzel viszont úgy érzem megkárosítanám a jelenlegi munkahelyemet, hiszen jelentős bevételtől eshetnek el, ha én elmegyek ehhez a partnerhez.

 

Munkaszerződésemben nincs erre vonatkozó tilalom, de jelenlegi munkáltatóm beperelhet bármilyen indokkal?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!

  

  1. 2014. március 9. 18:3327.

    Munkaszerződésben csak megfelelő ellenérték fejében lehet versenytilalmi megállapodást kötni a dolgozóval.

     

    Ha pl. 1 évet aláír a dolgozó, hogy nem megy konkurenciához (illetve a munkáltató név szerint is megnevezheti a cégeket), akkor minimum az időszakra járó bérének 1/3-át ki kell fizetnie a régi munkáltatójának, tehát 1 évre 4 havi bér jár a kilépő dolgozónak. Ha legalább ezt nem kapja meg, semmis az erre vonatkozó megállapodás.

    előzmény:
    évi* (21)
    2014-03-07  09:44

Címlap

top