Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

PS3 kérdés

Torolt_felhasznalo_580889
Torolt_felhasznalo_580889
Létrehozva: 2014. március 2. 08:51

Sziasztok!

 

A helyzet a következő. Két gyerekem PS3 játékkonzolon játszik. Van a játéknak egy ALAPHANGJA, továbbá lehet hallani a többi játékost is, akikkel lehet beszélgetni is. 

 

Kaptam infót, hogy be lehet állítani, hogy a monitorból lehessen hallani a többi játékost, csak ahhoz a monitorunkon a már 5-ös fokozaton is elég hangos hangerőt 15-re kell(ene) felnyomni, ami ÜVÖLT és én nem igazán szeretném az egész lakásban a náci zombik halálhörgését hallgatni... 

 

A nagyobb gyerek vett magának egy bluetooth fejhallgatót (természetesen mikrofon is van benne), olyan fajtát, amit az egyik fülére kell akasztani. Így ő hallja a többieket, a kisebb meg néz ki a fejéből, ő nem hallja őket. Ezt szeretném orvosolni.

 

Ideális esetben még egy bluetooth fejhallgatót vennék, de úgy hallottam több helyről is, hogy NEM megoldható, NEM lehet több fejhallgatót csatlakoztatni.

 

A másik dolog, amit nem szeretnék, ha egyik vagy mindkét gyereknek mindkét fülére kerülne fejhallgató, mert szeretnék kommunikálni velük, akár szóban, akár telefonon, márpedig ha mindkét fülükön fejhallgató van, akkor nem fognak engem meghallani.  

 

Ilyen értelemben a meglévő egy fülre akasztható bluetooth fejhallgató ideális.

 

Ötleteket, megoldási javaslatokat várok és nagyon köszönöm előre is.

 

(Még valami: az nem fontos, hogy a kisebb is tudjon beszélni, elég lenne, ha ő is hallhatná a többi játékost.) 

  1. Torolt_felhasznalo_580889
    Torolt_felhasznalo_580889
    2014. március 8. 08:2428.

    Na, akkor fussunk neki a témának még egyszer. 

     

    Van valakinek meglátása, javaslata, tanácsa a FELVETETT problémához? 

  2. Torolt_felhasznalo_718201
    Torolt_felhasznalo_718201
    2014. március 7. 10:5427.

    Hiába írok bármit is, te már döntöttél. Én azt hiszem, szerencsés vagyok, mert bár mi csak suliba járunk a lakótelepre, de nálunk még a lakótelepi gyerekek között is van bőven, aki nem csak a szgépet ismeri - persze ehhez tényleg az kell, hogy a szülők a megfelelő értékrendet közvetítsék és támogassák. És talán az iskolának is elég jelentős szerepe van ebben...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580889 (21)
    2014-03-06  21:09

Címlap

top