Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hibázott-e a háziorvos?

erdsron2
Létrehozva: 2014. február 28. 12:34
Sziasztok!
Olyan embereket keresek, kiknek komoly betegségét a háziorvos félvállról vette. Az én esetemben 1 évig nem foglalkozott a megnagyobodott nyaki nyirokcsomóimmal háziorvosom, hiába kértem, hogy küldjön el kivizsgálásra, azt mondta nem kell vele foglalkozni, csak ha nagyobb lesz. Később kiderült egy szövettanból (amit nem a háziorvos kezdeményezett), hogy lymphomás vagyok.
Kérdésem az lenne, hogy felelősségre vonható-e ebben az esetben a háziorvos, mivel a késői diagnózis miatt előrehaladottá vált betegségem.
  1. 2014. augusztus 17. 11:52104.
    Dolgoznak, de nagyon helytelen és veszélyes is. Normális munkakörülmények közt egy boldogabb világban ez nem fordulhatna elő. Aki lázasan dolgozik, az összeszedhet néhány, az eredeti betegségénél (ami lehet csak egy megfázás is..) sokkal súlyosabb szövődményt.
    előzmény:
    bizgenty? (100)
    2014-08-13  20:02
  2. 2014. augusztus 16. 23:27103.
    Itt nálunk sincs 15 óra után rendelés, legalábbis felnőtt háziorvosnál. 8-12óráig, illetve 11-15óráig tartó időben váltják egymást, ügyelet du 4 órától van.
    Gyerek háziorvosnál: 8-12óráig, ill 13-16óráig tart, mindegyiknél napi váltásban hol így, hol úgy rendelnek, péntek attól függ páros vagy páratlan hetet írunk-e.
    Szakrendelés meg jellemzően az egész kórházban nincs 15 óra után a legtöbb szakterületen.
    Úgyhogy itt is szép álom csak az a fajta rendelési idő beosztás amit te írtál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (83)
    2014-03-19  12:17
  3. 2014. augusztus 16. 23:06102.

    NEKEM munkaképtelenség.


    Az, hogy a rabszolgatartó magyar cégeknél mi mindent történik meg, az egy dolog. Ettől függetlenül 38 fokos lázzal ágyban a helyed. Igyál sok teát, aludj és izzadj. Ne dolgozz!

    előzmény:
    bizgenty? (100)
    2014-08-13  20:02

Címlap

top