Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hibázott-e a háziorvos?

erdsron2
Létrehozva: 2014. február 28. 12:34
Sziasztok!
Olyan embereket keresek, kiknek komoly betegségét a háziorvos félvállról vette. Az én esetemben 1 évig nem foglalkozott a megnagyobodott nyaki nyirokcsomóimmal háziorvosom, hiába kértem, hogy küldjön el kivizsgálásra, azt mondta nem kell vele foglalkozni, csak ha nagyobb lesz. Később kiderült egy szövettanból (amit nem a háziorvos kezdeményezett), hogy lymphomás vagyok.
Kérdésem az lenne, hogy felelősségre vonható-e ebben az esetben a háziorvos, mivel a késői diagnózis miatt előrehaladottá vált betegségem.
  1. 2014. március 18. 21:1176.

    Szia!

    Olvastam, hogy lisztérzékenységgel kapcsolatos kivizsgáláson voltál. Én is ételintolerancia-irányba szeretnék kivizsgálást, és a gasztro-n nem gondolkodnak ebbe az irányba egyáltalán. Mi a tapasztalatod, hova kell menni?

    Előre is köszönöm.

    F.

     

    előzmény:
    Vitosa (64)
    2014-03-01  19:37
  2. 2014. március 18. 21:0975.

    Ne haragudj, de légy szíves, hidd el, amit mondunk, hogy NEM SIKERÜL JOBBAN csinálni, mert nem lehet!

     

    Olyan, mintha még iskolás lennél, és azt mondogatnád, ahogyan KÉNE lennie a dolgoknak és azt hinnéd, úgy is vannak, ahogy kéne lenniük, VAGY teli lenne kormányzati propagandával a fejed, hogy ilyen, amikről beszámolunk csak ritkán, elvétve és nagy szerencsétlenséggel van.

    DE NEM!

    Ez a SOKKAL gyakoribb, amiről mi számolunk be.

    Mást se csinálok, mint hagyom ott a méltatlan helyzeteket, a nem megfelelő ellátást.

    És nincs jobb, illetve elvétve van jobb.

     

    Az orvosok is ezért mennek el külföldre, mert képtelenek ilyen körülmények közt gyógyítani. Nekem is 2 kiváló orvosom ment el emiatt.

     

    Alig vannak már az országban, nem is lehet ilyen létszámmal jobb ellátást

    létrehozni!

     

    A házidokim is ahányszor nála voltam, a meghalt és szabin levő 2 kollegája helyett IS rendel, kezében 2 telefonnal, amikor az egyik csörög, a jobb fülére teszi, mikor a másik, a másikra.

    Budapest központjáról beszélünk!

     

     

    előzmény:
    asztanaviszta (63)
    2014-03-01  19:09
  3. 2014. március 18. 21:0074.

    Ld. a 73-as hozzászólásomat!

     

    előzmény:
    Kristine (53)
    2014-03-01  17:13
  4. 2014. március 18. 20:5173.

    Igen? HOL?

    Hát akkor leírom, mikre mentem: mind Budapest, belváros, van közte országos központ:

     

    Mária utcai szemklinikán tudod, mi a rendelési rend?

    Reggel 8-11-ig kell bejelentkezni, és akkor mindenkire sor kerül du. 4-5-IG.

     

    Szintén budapesti, belvárosi kerületi rendelő: CSAK csüt. DU. van szakrendelés, hetente egyszer - nem mondom meg, melyik szakterületen -, több hétre előre kell időpontot kérni, és egyetlen időpontra NÉGYEN voltunk előjegyezve, 2-3 órás csúszás volt, így a 4 utánra rendeltekre már nem jutott idő, a panaszaim NEGYEDÉT hallgatta meg a doktornő, és AZ ALAPJÁN egy kisműtétet irányozott elő, amit szintén a rendelőben, ebben a rendelési időben, ugyanilyen kapkodva tervez elvégezni!

     

    Szintén budapesti belvárosi szakrendelés: NINCS kitöltve minden fél nap, mert NINCS annyi orvos, hogy mindig legyen, és heti 10 félnapból csak heti 7 rendelés van!

    ELMENT SZABIRA az egyik orvos egy hétre, így maradt 4 rendelési napra EGY db KÉTÓRÁS rendelés, melynek az elejére érkezve mire sorra kerültem, 4,5 óra volt a várakozási idő!

     

    Ennyit erről!!!

     

     
    előzmény:
    asztanaviszta (51)
    2014-03-01  16:47
  5. 2014. március 3. 10:4972.

    Már ha bejutsz hozzá.A mi háziorvosunk pár éve,pénteki napon besokallt és a hatalmas,alacsony ablakon át egyszerűen kilépett a rendelőjéből,beugrott a kocsijába és elhúzott.Nem merte vállalni,hogy szabályosan az ajtón távozzon mert tudta,hogy meglincselnék.Ha nem látom,nem hiszem el.

    Akkor délelőtt mondjuk elég lincshangulat volt tényleg,mert jött egy vérző férfi aki rozsdás szögbe lépett.Bekopogott ,elmondta mi baja van,az asszisztensnő a kezébe nyomott egy receptet hogy szaladjon(!) el a patikába váltsa ki a tetanuszt és jöjjön vissza.Utána ellátják a sebét is.A pasast a főnöke hozta be aki lerakta és elhajtott.Egy másik beteg szaladt el helyette az oltóanyagért,utána kegyeskedtek behívni és ellátni.Közben egy lázas,hányós gyerek rosszul volt,bent volt egy gyógyszerügynök,ezért nem hívták be,adtak az anyukának egy vesetálat és ültették őket még fél óráig.

    Sok helyen a házi orvos,de főleg a 4-5 településre jutó hétvégi ügyelet semmit nem ér.Az egyik ügyeletes doki telefonos segítsége nagyon sokszor az (ki sem megy a beteghez,hogy legalább lássa) "Hívjon mentőt!" .A háziorvosunk tevékenysége nálunk főleg abból áll,hogy nyugdíj környéki napokon felkeresi az adott nénikéket-bácsikákat,megméri a vérnyomást,vércukrot némi jattért.Az a baj,hogy így lejáratja a normális kollégákat.

    Szerintem nem szégyen egy fehérköpenyesnek sem bevallani,hogy nem biztos a diagnózisában vagy meghaladja a tudását egy tünetegyüttes mert ilyennel még nem találkozott és adni egy beutalót.

    előzmény:
    asztanaviszta (52)
    2014-03-01  16:49
  6. 2014. március 3. 10:3171.

    Teljesen igazad van!Mi is így szenvedtünk míg a gyerekgasztrón kötöttünk ki,igaz a fiamnak "csak" fél évet kellett szenvedni érte míg láthatta szakember.A háziorvos diagnózisai iskolaundor,testvérféltékenység voltak.Valamint az,hogy a gyerek szegényke parázós egészségügyis szülőkkel van "megáldva".

    A párom ezen a ponton pipult be,mert egyáltalán nem vagyunk parázós szülők.Ráadásul mondta a dokinak,hogy másodállásban asztalos,mégsem képzeli azt,hogy a gyerek elkezdett Pinokkióvá változni. Az viszont tény,hogy egyszer-egyszer epéset hányt és görcsölve ült néha a WC-n.Az semmi,akkor kellett volna szerinte beutalót adnia,ha ez már 2 hete folyamatosan fennáll.

    Erre egy ilyen görcsölős hajnal után életem párja felvette a mentős cuccot és besétált a gyerekkel a gasztróra.Érdekes,rögtön megnézték,de csak tévedésből ,mert azt hitték mentő szállította be....De úgy voltunk vele csak a rendelőbe jussunk be,onnan már csak nem penderítenek ki minket a gyerekkel.Az,hogy rólunk mit gondolnak azon a ponton már cseppet sem érdekelt minket.

    Mikor mutattuk a zárót a háziorvosnak,csak annyit mondott,hogy kivétel erősíti a szabályt,ezek nem voltak tipikus tünetek.Kösz...Mellette viszont voltak folyamatos bőrtünetek,fáradékonyság és minimális vashiány ami viszont senkit nem izgatott rajtunk kívül.

    Az a baj,hiába beszéltünk telefonon a doktornővel,beutaló nélkül nem nézte meg a gyereket.Én csak felnőtt szakrendelésre tudtam volna beutalót szerezni,maradt a háziorvos,aki belesz@rt az egészbe -és a kör bezárult.

    Hozzáteszem,hogy közben két alkalommal volt a fiam kórházban a hasi fájdalom miatt,egyszer vakbélgyanúval (azóta is megvan a vakbele....) és egyszer vírus infekció okozta hasi görcsök miatt.Utólag kiderült,hogy a nem diagnosztizált LÉ okozhatta a tüneteket.

     

     

    előzmény:
    Vitosa (64)
    2014-03-01  19:37
  7. 2014. március 2. 14:5370.

    Értem, de akkor ne legyen kiírva, hogy nyolcig tart a rendelési idő.

    Ha kiírják, hogy fél nyolcig tart és 19.15-re még lehet menni, az rendben lenne szerintem. 

    előzmény:
    Kristine (69)
    2014-03-02  08:41
  8. 2014. március 2. 08:4169.
    nálunk 19:15-ös az utolsó időpont, elvileg fél 8 után kezdhetünk takarítani, összepakolni. akkor szívunk, ha a negyednyolcas gázos eset :( de ált. a visszatérő betegeket tesszük be oda, csak akkor van baj, ha valaki nem figyel erre.
    előzmény:
    trebaci (65)
    2014-03-01  21:42
  9. 2014. március 2. 08:3468.

    elvileg háziorvosnak is váltva kéne rendelnie, 8-12 ig ill. 16-20-ig...az, hogy máshogy van, egyénileg dőlt el valószínű :(

    és igen, nálunk megtörtént az is, hogy most pénteken felhívott  abeteg, hogy főorvos úr akkor szombaton hogy is rendel? mondom, szombaton nem rendel. erre még ő volt felháborodva. pedig nem magán, állami sztk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (59)
    2014-03-01  18:42
  10. 2014. március 2. 08:3267.
    elvileg minden városban így kéne lenni. ha ők saját hatáskörben máshogy döntenek, az nem a főváros hibája. ennyi. de nyugodtan leharaphatod a fejem, ha neked ettől jobb lesz.
    előzmény:
    rafi (58)
    2014-03-01  18:33
  11. 2014. március 1. 22:5266.

    Köszikécske. Ha nem mondod, eszembe se jut.

     

     

     

     

    előzmény:
    asztanaviszta (63)
    2014-03-01  19:09
  12. 2014. március 1. 21:4265.

    A lent olvasottakhoz csak annyit fűznék, hogy lehet, hogy itt Bp-en este nyolcig van rendelés, de jobbára 18 óra előtt fogadnak csak. Utána már időpontot sem lehet kapni általában.

     

     

    A beutaló nélküli rendelésről pedig csak annyit, hogy a gégészetre ugye nem kell. Ehhez képest, amikor legutóbb mennem kellett és kértem időpontot, megkérdezték, hogy van-e beutalóm. Mondtam, hogy nincs. Mire közölték, hogy akkor időpont sincs, menjek a körzetihez és majd ő elküld, ha kell. Na már most, az egyik fülemre nem hallottam olyan jól, mint a másikkal. Ezen a körzeti mit segít??? Elárulom, semmit, csak adott egy beutalót a beutalómentes gégészeti rendelésre. 

  13. 2014. március 1. 19:3764.

    13 éve járom az orvosokat a gyermekeimmel, szóval van egy pici tapasztalatom. Nagyon kevés a normális orvos, aki valóban figyel a panaszokra és hajlandó velük érdemben foglalkozni, azaz elküld kivizsgálásra. Én egy darabig hittem az orvosoknak, elvégre ők az orvosok, aztán túl sokszor berágtam, és már csak nagyon óvatosan hiszek.

     

    Ha elhittem volna, amit az orvos mond, a lányomról nem derült volna ki, hogy lisztérzékeny, és még ma is szenvedne minden áldott nap. Anno amikor kérdeztem a háziorvost, nem tudta minek vélje a gyerek tüneteit. Így mikor úgy láttam, már túl sokáig állnak fenn a tünetek, megkértem, hogy nézzünk már utána, mert csak nem múlik, sőt erősödik a hasmenés, a hasgörcsök, és elég idegesítő hogy már egy éve sírva, sikítozva ül a gyerek a wc-n, úgy fáj a hasa. Nyilván ekkor már utánanéztem, és lisztérzékenységre gyanakodtam, mert az összes többi tünetet is hozta a lányom (hiánytünetek, hajhullás, bőrproblémák, stb.). Közben meg volt egy olyan véreredménye, amikor allergiát vizsgáltak, és az lisztre és tejre gyanút mutatott. Így adott beutalót az orvos a gasztro-ra, ahol a dr-nő közölte, hogy miután a gyerekem nem hozza a tipikus tüneteket (nincs állandó hasmenése, csak 3-4 hetente tér vissza 1-2 hétre a hasmenés, és nem fogyott), ezért ez nem LÉ-ség. Hát ekkor kezdett az agyam bepipulni. Még szerencse, hogy az alapproblémája miatt már volt Bp-re kivizsgálásra időpontunk, persze ott is elmondtam mi a gond, mondták hogy ez nem normális, újabb vérvétel, ez is rossz eredményt mutatott, visszaküldtek gasztro-ra. A pesti beutalóval valamiért hajlandó volt komolyan venni minket és megcsináltatta a vérvizsgálatot. Csekély 3 hónap várakozás után megjött a jócskán pozitív eredmény. Ekkor jött a bélbiopszia, melynek az eredményére újabb csekély 3 hónapot kellett várnunk és persze ez is pozitív lett. Így, hála annak, hogy nem hittem az orvosnak, és mentem a probléma után, közel 2,5 év szenvedés után megszületett az eredmény, a lányom LÉ és elkezdhette a diétát. De egy év szenvedést és állapotromlást megspórolhattunk volna, ha a gasztros orvos az első alkalommal komolyan vesz.

     

    Másik alkalommal, a másik lányom elkezdett köhögni. Persze orvoshoz vittem, antibiotikum, nem gyógyul. Egy hét múlva újra orvos, másik antibiotikum, nem gyógyul. Na ekkor kezdtem bepipulni újra, és mondtam a gyerekorvosnak, hogy ne kísérletezzünk, röntgent kérek. Nem tiltakozott, megírta a beutalót, és a röntgen tüdőgyulladást mutatott. Egy atipusos, láznélküli tüdőgyulladása volt, amit 6 hétig kezelt az orvos, mire nagyjából (nem teljesen) meggyógyult. Majd ezután asztmás lett a lányom. Ugyanez volt a másik lányommal is, ugyanezekkel a tünetekkel, csak 6 hét eltéréssel, mire a másik meggyógyult, addigra ő kezdte, és ő is asztmás lett utána.  

     

    A gyerekrendelők mindegyikét végigjártam már a gyerekeim problémája miatt, és túl gyakori, hogy rossz a tapasztalatom. Pedig komolyan úgy megyek minden alkalommal, hogy "majd az orvos megmondja mi a baj". Aztán túl sokszor kell csalódnom. 

    A magam szakállára váltottam orvost a lányom szívproblémája miatt, és talán ennek köszönheti az életét. Én választottam ki a kezelőorvosát és azt is aki megműtötte.  

    Nekem is volt hasonló történetem a saját problémámmal, amikor nekem kellett felállítanom a saját diagnózisomat, mert az orvos 12 év alatt nem volt képes rá. És mit ad isten, végül az én diagnózisom igazolódott be. 

     

    Tehát ezek után ha valaki azt mondja nekem: az orvos megmondja a tutit, konkrétan szemközt nevetem. VAN olyan orvos, aki megmondja, de sajnos kevesebb, mint amennyinek lenni kéne! 

     

     

    előzmény:
    bizgentyű (62)
    2014-03-01  18:52
  14. 2014. március 1. 19:0963.

    Ha ilyen tapasztalataid vannak a háziorvosoddal, akkor válts.

     

    Ha ott sem vagy megelégedve, fordulj magánorvoshoz.

     

    Fizetsz és rendelhetsz. (természetesen ott is keretek között.)

     

    előzmény:
    bababetű (60)
    2014-03-01  18:46
  15. 2014. március 1. 18:5262.

    "Az orvos megvizsgál és eldönti mire van szükséged.

    Ugyanis ő a felelős a kiírt vizsgálatokért és gyógyszerekért."

     

     

    Egy kollégámmal találkoztam pénteken a tömött rendelőben, kérdeztem mi baj, hogy nem ment dolgozni ? Elmondta. Kb 10 ember hallgatta végig.

     

    És most figyelj! Tízből NÉGYEN! azt kérdeztük: remélhetőleg nem agyvérzés!

     (a többi nyugdíjas néni volt)

     

    Rendelés után a kolléga elmondta, hogy kapott beutalót a szemészetre, hétfőre!

    Addig meg vegyen be fejfájás elleni tablettát.

     

    Hétfőn a szemészeten-a panaszok végig hallgatása után- meg sem vizsgálták, hanem azonnal ÁTVITETTÉK az intenzív osztályra.

     

    Most túl van 6 műtéten, folyamatban van a leszázalékolása: agyvérzés miatt!

     

    Szóval laikusként szerinted honnan gondoltuk az agyvérzést, ha az orvos nem vette észre?

     

    Elárulom: a média tele van erről szóló cikkekkel, műsorokkal... merthogy fontos felismerni, mert az életed múlhat rajta.

    Ja és jó ha 3 órán belül ellátnak, de persze ez ebben az országban ez csak álom.

     

    előzmény:
    asztanaviszta (52)
    2014-03-01  16:49
  16. 2014. március 1. 18:4761.

    Ja, és a háziorvos hiába vizsgál meg ( megméri a vérnyomást, MÁSHOZ NEM ÉRT), mert ő sem látja azt, amit az rtg sem lát, vagy a SZAKorvos sem a saját szemével.

     

    A torkod látja egyedül, hogy piros, vagy nem.

    előzmény:
    asztanaviszta (52)
    2014-03-01  16:49
  17. 2014. március 1. 18:4660.

    A háziorvosi rendelő normál esetben nem üzlet, ahol rendelhetsz: receptet és beutalót.

     

    Az orvos megvizsgál és eldönti mire van szükséged.

    Ugyanis ő a felelős a kiírt vizsgálatokért és gyógyszerekért.

    idézet:
    asztanaviszta (52)
    2014-03-01 16:49:59

    HA !!! az embert ki kell vizsgálni, akkor adja oda az orvos az összes beutalót, lévén az ember akkor egyszerre el tudja intézni.

     

    NORMÁLIS és ÉRTELMES orvos így is csinálja. 

     

    Nem 500 milliós vizsgálatról van szó, hanem egy SIMA ORTOPÉD vizsgálatról, ahol az orvos eleve CSAK a saját szemével és kezével vizsgál, nem kell hozzá többmilliós berendezés.

     

    Az a szarrágás, és kibacás kategóriába tartozik ( ráadásul nálunk EGY FOLYOSÓN is van a két szakorvos), ha direkt visszatartja az egyik beutalót.

     

    A másik orvos miért képes kiadni  egyszerre a labor és egyéb beutalókat, és az ÖSSZES lelettel vár vissza ?

     

    Egyébként is....egy kis háziorvosocska mit ért a SZAKORVOS  által adott eredményhez ? A szakorvos ha megállapít valamit, akkor ellát tanáccsal is, és gyógyít is, ha lehet. Mit tud ehhez egy háziorvos hozzátenni ?? Semmit, mert nem is ért hozzá.

     

    Az is más, ha valakinek MRI-re vagy/és még más vizsgálatra kell mennie, ott triviális, hogy előbb megnézik az MRI eredményét...nade azt sem a háziorvos, hanem a SZAK orvos. Mert ő ért hozzá.

     

    Szóval az, ha ALAP orvosi vizsgálatokra nem ad beutalót egyben, az pusztán egyszerű KICSINYESSÉG, és semmi, de semmi szakmai háttér nincs mögötte. 

     

     

    előzmény:
    asztanaviszta (52)
    2014-03-01  16:49
  18. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2014. március 1. 18:4259.

    Én is csak néztem

    Este 8-ig vannak nyitva az élelmiszerboltok, sztk-ban max. 4-ig van rendelés, de sok szakrendelésen csak 2-ig.

    A háziorvosom is pl. minden nap 8-12 közt rendel.

    előzmény:
    rafi (58)
    2014-03-01  18:33
  19. 2014. március 1. 18:3358.

    "sztk rendelés este 8-ig van"

     

    Hol?? Nálunk du. 4 óráig. Észre kellene már venni, hogy nem csak Budapesten élnek emberek!  

    előzmény:
    Kristine (53)
    2014-03-01  17:13
  20. 2014. március 1. 18:2357.

    Ezt nem tudtam.  Az üzemorvos úgy adta a papírt, hogy a háziorvos küldjön urológiára. Eszembe nem jutott hogy oda nem kell beutaló.

    De ha most belegondolok, a háziorvosomat jellemzi, hogy ezt nem közölte velem. Na mindegy, mert bőszen keresek másikat.

    előzmény:
    fitospanni (48)
    2014-03-01  00:22
  21. 2014. március 1. 18:2156.

    Hát igen. Most képzeld el az én helyzetem. 57 évesen egy nehezen, ismerős segítségével megtalált munkahely, ahonnan az első hónap folyamán négyszer is el kellett kéretőzni. Egyszer a házi orvoshoz, egyszer a szakrendelésre, majd két hét múlva újra a szakrendelésre, és vissza az üzemorvoshoz. Kínosnak éreztem, és közben bennem volt a félsz, hogy azt mondják, na jó, még se kell nekünk ez az ember. A gép meg amin dolgoznom kellett volna állt addig. Két Szombaton dolgoztam le a csúszókat. 

    Most meg előállt az a helyzet, hogy nyugdíjba mentem, de még egy fél évet dolgozom, mert visszakönyörögtek, hogy legalább addig folytassam, amíg nem találnak olyan embert, akit be tudok tanítani 

    előzmény:
    fitospanni (47)
    2014-03-01  00:21
  22. 2014. március 1. 17:5955.
    A szeretteimmel és velem ilyesmi nem történhet meg. Próbálkoztak már,de a rémálmukat váltottam valóra. Szolgáltatást nyújtanak,kötelesek a beteg kérését teljesíteni. Nem vagyunk tanulatlan ősemberek,ők pedig nem sámánok,le kellene erről a gondolatról szokni. Volt amikor sebésznek szóltam hogy szakmát tévesztett,hentesnek kellett volna tanulnia. Gyerekorvost is a helyére tettem,pedig csak nem a megfelelő hangnemben szólalt meg. Érdekes módon ezek az emberek a beszólások után mindig elhúznak a pecsába,és azonnal van aki vigyorogva a segítségünkre siet,és suttogva mondja hogy jól tettük hogy szóltunk.
    előzmény:
    erdsron2 (1)
    2014-02-28  12:34
  23. 2014. március 1. 17:3854.

    Otthon voltam egyszer latogatoban, mikor par kiutes lett rajtam(hatalmas piros foltok, nem csak szunyogcsipes). Gondoltam hogy elmegyek a borgyogyaszhoz es megnezetem vele hogy milyen kiutesek azok. Szepen felkeltem reggel koran, elmentem a rendeloben, kivartam a sorom es mikor bementem kerte a biztositasi kartyamat. Mondtam hogy nincs kartyam, ezert kifizetem a tarifat, rendesen ami jar. Ramnezett es nekifogott veszekedni velem, hogy megis mit gondolok...hogy en csak ugy odallitok es elveszem az o idejet egy masik betegtol aki fizeti a biztositast....teljesen le voltam dobbenve, mert ugye nem soron kivul mentem, nem koveteloztem es kifizettem volna a rendelest.....otthagytam azzal hogy az en penzem is ugyan olyan jo mint a mase....es elmentem egy privathoz. (Azert mentem hozza mert nagyon jo hire van, nem penz sporlasbol)

    Az a baj hogy otthon nem lehet felelossegre vonni az orvosokat...amolyan fel Istennek tartjak oket, es igen...hibazhatnak es hanyagolhatjak a beteget minden kovetkezmeny nelkul. Es az nagyon szomoru....

    Itt pl ha egy nover elvesz penzt a betegtol..siman kidobjak a munkahelyrol. Eszeben sem jut senkinek penzt vagy ajandekot adni senkinek.

    Alalirom hogy az orvosi fizetesek nagyon kulomboznek, de felelossegre vonhato az orvos ha hibazik...otthon is, csak az emberek felnek....

    Mas munkahelyen is felelossegre vonjak a dolgozot ha hibazik...nem? Raadasul nem emberi eletekkel jatszanak.

    előzmény:
    erdsron2 (1)
    2014-02-28  12:34
  24. 2014. március 1. 17:1353.
    sztk rendelés este 8-ig van, jelezni kell időpont kérésnél, hogy 5 utáni időpontot szeretnél. adnak. tudom, mert én is adok, sőt, úgy kezdem, délelőtt, vagy délután jönne? akkor nem pattog a munkáltató.
    előzmény:
    fitospanni (47)
    2014-03-01  00:21
  25. 2014. március 1. 16:4952.

    A háziorvosi rendelő normál esetben nem üzlet, ahol rendelhetsz: receptet és beutalót.

     

    Az orvos megvizsgál és eldönti mire van szükséged.

    Ugyanis ő a felelős a kiírt vizsgálatokért és gyógyszerekért.

    előzmény:
    bababetű (40)
    2014-02-28  17:24

Címlap

top