Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elment, végleg

zero01
Létrehozva: 2014. február 5. 12:54

Mai történet ez, azért mondom el itt, mert érdekel, hogyan vélekedtek.

 

Az érintett nem fogja elolvasni (talán nem is nagy baj), de el kell mondjam, én megértem a helyzetét, mert ismertem minden gondolatát, és tudom, amit tett, ahhoz nagy erő kellett.

 

12 év házasság után egy közeli ismerősöm elhagyta a párját és a gyerekeit is.

Nincs senkije, nem másik férfi miatt tett ilyet, hanem azért mert kikészítették idegileg. Szó szerint eltünt a családja életéből, külföldre ment, onnan írt nekik, hogy minden szempontból támogatja a gyerekeit, fizeti amit kell, de többet nem jön vissza.

Kívülről idilli család volt, sokak által dícsért gyerekekkel és férjjel.

Szépek is voltak, a nőnek a két gyerek jelentett mindent, értük tűrt, mert fel akarta őket nevelni. De a férje iszonyatosan bánt vele: megalázta, úton-útfélen, ellene hangolta a gyerekeket, azt sem tűrte, hogy nevelje őket. Ha rájuk szólt, ő az anyjukkal üvöltött, és mindig mindenért őt tette felelőssé.

Többször kérte, üljenek le, beszéljék meg, nem jó így, a nevelésben közös álláspontot kellene képviselniük, de a férj/apa hajthatatlan volt. Az a típusú fafejű ember, aki a másikat meg sem hallgatja, csak okol, példálózik és felelőssé tesz. Egy vita alkalmával a nagyobbik gyerek a fejéhez vágta: apát jobban szeretem, veled csak a baj van! Az apja szavait visszhangozta, és a nő rájött, ott neki babér nem terem. 

Próbáltam beszélni vele, nem menj, maradj, és a gyerekeiddel kezdj új jövőt, de azt mondta: "nincs kivel, már ellenem nevelte őket, szinte nem is szólhatok hozzájuk, mert csak a flegmaság van. Csak házvezetőnő lettem, akinek semmibe nincs beleszólása. De elfáradtam, nem bírom sem fizikailag, sem lelkileg. Dolgozom, de már nem tudok mosolyogni a betegekre, ha közeledik a munkaidő vége rettegés fog el. Ha nem tudok elmenni, inkább meghalok."

 

És elment. Végleg. Pénzt küldött haza, hogy a gyerekei ne szenvedjenek anyagiakban hiányt, de látom őket, és látom az arcukat. Azt a kemény arcot, és tudom, apjuk szavaival és véleményével elítélik az anyjukat. A kisebbik megkérdezte tőlem tudtam e mit tervez az anyjuk, nem válaszoltam, tudtam, csak felelőst keres, nem igazi választ akar. 

 

A nő gyerekorvos, nem egy buta, tudatlan ember, hanem inteligens nő, akinek az utóbbi 10 év megkeserítette az életét.

 

Tudja, hogy most minden csak jó nem. De azt kérdezte: "szerinted nem mindegy, hogy a szemembe, a mindennapokban gyalázkodnak, vagy a hátam mögött? Mert nekem már mindegy. De így legalább nem hallom."

 

Lesz itt is olyan, aki majd mellét verve elítéli, tudom. De akik nem, ők gondolkodjanak el. Vajon ez számít e családon belüli erőszaknak? Ha már hazamenni is rettegsz, és egy ideje már nem tudod mitől tartasz jobban, attól, hogy megvernek, megaláznak, vagy attól, hogy emberszámba sem vesz a saját gyermeked sem, mert ezt látja az apjától is.

 

Én nem ítélem el. hallottam mindig mindent, vékonyak a falak, és mert ismertem és tudtam mennyit rágódott ezen.  

 

 

 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. február 9. 08:13126.

    Drága Bagolyom!

    Ha a gyerekeit külföldre akarná vinni az édesanya, akkor az apának bele kell egyeznie. Sőt, ha itthon egyik városból a másikba vinné, egyik iskolából egy másikba, abba is beleszólhat az apa!

    De, mást is mondok!

    Ha az apa már "sikeresen" az édesanyjuk ellen fordította a gyermekeket, abból sok öröme nem lehet a szerencsétlen anyának. De abból igen, ha megküldi a pénzt, s tudván tudja, hogy abból az apa semmit nem költhet el, de a gyerekei mindvégig TUDJÁK, hogy azt a pénzt ő küldte a fizetéséből, a megtakarításaiból. Mert lemondott erről, meg arról a gyerekei boldogsága miatt és érdekében.

    Amikor felnőnek ezek a gyerekek, akkor értik majd meg az igazi élethelyzetet. Akkor tudják majd az Édesanyjukat értékelni. Ha itt maradt volna, akkor nemcsak az idegei, az állása, a hivatása is ráment volna erre a napi drámákra. Nem lehet ezt a szekatúrát ép ésszel kibírni! Még valami hibát követhetett volna el, valamelyik betegével, akkor pedig örökre elvesztette volna azt, amiért tanult egy fél életen keresztül.

    Jól tette, amit tett, a legjobbat tette. Kívánok hozzá jó egészséget, békét minden területen. A magánéletében és a munkájában is. Sikert és soksok örömet. No meg azt is, ha helyre billen, találja meg az igaz, becsületes társát. Szívből kívánom! - G.B.

    előzmény:
    Bagoly (114)
    2014-02-08  20:17
  2. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. február 9. 08:07125.

    A gyerekeket semmiképpen ne vonjad be! A gyámügyet viszont muszáj! Több okból is! Nahogy már a férj az elment asszony pénzét költse a gyerekekre és azzal villogjon, hogy ugye,  milyen gondos, jó apa, de bezzeg az anyjuk feléjük sem néz! stb. stb. Az ilyen embetől minden rossz kitelik!

    Aztán az is elképzelhető, hogy a megküldött pénzen ő szórakozik, vagy utazgatja el a soron lévő barátosnőjével. A gyerekeknek meg nem jut belőle!

    *

    Az asszony, az édesanya fedje le magát, de teljesen! A gyerekek tudják meg, igenis tudják meg, hogy az Édesanyjuk ebben a hónapban ennyit, meg annyit küldött. Ennyi meg annyi van a számlájukon! Amit nem szórhatnak el a szélrózsa minden irányába! Abból a legszükségesebbet költhetik el, de mindenképpen legyen nekik tartalékuk.

    Ebben az esetben a gyámügy kijelöl egy gondnokot, aki a pénzügyeket felelősséggel kezeli. Apucinak pedig nincsen és nem is lehet beleszólása a gyerekeknek küldött összegekbe!

    S, ez így van jól! 

    *

    Ismeretlenül is megköszönöm, hogy segítesz a Barátnődön! Érezze, igenis érezze, hogy nincs egyedül. Ilyenkor hihetetlenül jól jön egy IGAZ barát! Ne hagyd cserben, soha! 

    előzmény:
    zero01 (112)
    2014-02-08  18:17
  3. 2014. február 8. 23:27124.

    Na, kozben szakitottam a pasimmal, haha.

    Egyet tudok mondani, ne alazkodj meg elotte. Add oda a kotelezo gyerektartast, extrat csak akkor, ha normalisan beszel, banik veled. Elmentel,en akkor jottem el, amikor a lanyom 21 evs volt, de gondoskodtam rola, ahogy tudtam. Nekunk jo a kapcsolatunk. A fiad is majd eldonti, mit akar. Talan felnottknet majd jobban megert. A penzzel csinald azt, amit mondtam, kotelezo gyerektartas jar, azonfelul semmi, ha semmi tiszteletet, szeretetet,megbecsulest nem kapsz tole. Mondd is meg neki, titokban meg rakd azt a penzt a takarekba neki, amit oda szannal adni neki. Csak akkor add oda, ha megerdemli, egyebkent csak halalod utan kapja meg. Jojjon ra akkor, mit mulasztott. Kerj tole bocsanatot, de ez nem jelenti azt, hogy o lepten nyomon megalazhat teged.

    előzmény:
    Leatitia (123)
    2014-02-08  23:15
  4. 2014. február 8. 23:15123.
    Tudod hanyszor megtettem, sirva konyorogtem neki, hogy bocsasson meg. Tudom, hogy benne is van harag, de az hogy igy viselkedik velem nagyreszt az apja hatasa. Ugyanazokat a mondatokat hallom tole, mint az apjatol. Es en sem azert jottem el, mert annyira meg voltam becsulve, csak en is a gyerek miatt turtem.  Meg annyira nem volt onbizalmam mellette, hogy nem hittem abban, hogy egyedul kepes vagyok ra.
    előzmény:
    Sissi52 (122)
    2014-02-08  22:53
  5. 2014. február 8. 22:53122.
    Hat igen, a 16 eves fiadat meg ket evig, tehat 18 eves koraig meg neked kellene nevelned. Ha meg a masi fel,az apa neveli, akkor neked a gyerektartast kell fizetned. Ha tovabb tanul, akkor is kell meg? nem tudom. De ha  a gyereked szemtelen, kovetel, pimasz veled es nem becsul, nem tisztel teged,akkor a kotelezon felul ne adj neki semmit. Amit adnal, tedd be a bankba es ha majd egyszer megnormalisodik, akkor add oda neki. Ha soha, akkor hagyd ra oroksegul. Neki van keserusege, te onkent hagytad ott ot, ez egy kicsit mas. Talan egyszer megbocsajt, kerj tole bocsanatot. DE buntudatbol ne penzeld, annal tobb olajat ontesz a tuzre. Nem, egy szulonek nem kotelessege semmi luxust adni a gyerekenek,csak tisztesseggel felnevelni ot. Ha az egyik szulo nem, akkor ott a masik. Ennyi.
    előzmény:
    Leatitia (120)
    2014-02-08  22:36
  6. 2014. február 8. 22:45121.
    Nem engem kerdeztel,de reszletekrol csak o tudna beszamolni neked.
    előzmény:
    pappe (119)
    2014-02-08  22:29
  7. 2014. február 8. 22:36120.
    Sajnos, en is hasonlo helyzetben vagyok, mint ez a szegeny asszony, bar a korulmenyek masok voltak. En egy 3. miatt mentem el, a 16 eves fiam az apjanal maradt. Az apjanak sikerult ugy ellenem hangolni, hogy ugy beszel velem, mint egy senkihazival, a penzem azt bezzeg elfogadja, sot nem ker, kovetel. Azt mondjak ez kutya kotelessegem. Hozzateszem, ugy jottem el, hogy csak a ruhaimat hoztam, az ekszereim nagy reszet is visszavette. Megis en vagyok a szemet, a pofatlan stb. Sokszor ugy el voltam keseredve, napokig sirtam, de valahogy meg mindig bizom benne, hogy egyszer talan megbocsat. Ez ad erot a tuleleshez.
    előzmény:
    Sissi52 (118)
    2014-02-08  22:12
  8. 2014. február 8. 22:29119.

    Azért a gyerekek nem úgy születtek, hogy utálják az anyjukat. Az is érdekes, ha ez a helyzet 10 éve, akkor miért vállalt még egy gyereket???

     

     

    előzmény:
    Eperke2222 (103)
    2014-02-08  17:10
  9. 2014. február 8. 22:12118.
    Az ilyen piff puff eltavozas nem marol holnapra megy. Meg akkor sem, ha az illeto tenyleg egy ribanc. Hosszu hosszu elokeszites, keszulodes elozi meg, az eltavozasnak nagyon biztosan kell elokeszitve lennie, minden masodpercet, minden lehetoseget ki kell dolgozni. Gondolom, apu elment dolgozni, gyerkocoka suliban, anya meg vette a taskajat, cask belepakolta, amit mar elore gondosan osszekeszitett. Hajtogatni less ideje. Papirok, minden keznel legyen, amit feltetlenul muszaj magaval vinnie. Gondolom, utlevel, diploma, szuletesi anyakonyv, ilyesmi, orvosi papirok, hazassagi papir, bankkartya, minden mar elore a munkahelyen voltak tarolva. Most meg jo is, hogy ido telik el a valasig, addig a ket gyerek jol kielvezheti apuka tarsasagat, foztjet, hatha a valaskor mar valamelyik vagy mindket gyerkoc megis a mamat valasztja, semmi sem lehetetlen. Hivatalosan meg mar majd viheti a gyerkocoket, ha megis ugy alakul, ha o a hivatalos gyamjuk. Annyira gazdag hogy lehetne meg kulfoldon, hiszen meg most kezdett ott. Ha van hazuk, vagy lakasuk, arrol meg lemondhat a gyerekei javara a gyerektartas fejeben, ha megis az apa neveli tovabb a gyerkocoket. Oszt Good bye. Igy meg van remeny, ha nem a halalt valasztotta.
    előzmény:
    Bagoly (116)
    2014-02-08  21:33
  10. 2014. február 8. 22:11117.

    Sajnos nem kitalált, igaz, nem is a napokban történt. Fél éve ment el, előtte beszélgettünk párszor, kicsit az volt bennem, arra vár megerősítést, hogy menjen.

    Én sem tudtam azt mondani, hogy menj. Próbáltam rábeszélni, hogy a gyerekeivel tegye, és tudom, akarta ő, de nem mert nekik sem szólni.

    Az élet képzeletén nehéz túltenni. 

    előzmény:
    Bagoly (116)
    2014-02-08  21:33
  11. 2014. február 8. 21:33116.
    Azert emlitettem a gyerekeket, mert 10 even aluliak es a topikindito szerint az eletet jelentette az anyjuknak. Kicsit meglepett, hogy piff-puff, eltavozott kulfoldre. Sok minden meglepett, sok minden gyanus, mar-mar azt gondolom, kitalalt tortenet. Valoban, elmeletben erdekes, de a gyakorlat mas!
    előzmény:
    Sissi52 (115)
    2014-02-08  20:44
  12. 2014. február 8. 20:44115.
    Nem viheti magaval. Ahhoz a gyamhatosag meg az apa beleegyezese is szukseges. Nem gondolod, hogy a gyerkocok oriasi ribilliot csinaltak volna, meg egyszeruen nem mentek volna vele? Milyen konnyu tenyleg a mas dolgarol beszelni, na nem bantani akarlak, de ez az elmeletben kivaloan megy,de a gyakorlat mas.
    előzmény:
    Bagoly (114)
    2014-02-08  20:17
  13. 2014. február 8. 20:17114.

    A gyerekeit - akik mindent jelentettek neki - miert nem vitte magaval? Kulfoldon munkat is talalt, onnan gondolom, mert mar penzt is tud kuldeni, akkor nyilvan nem megy rosszul a sorsa, a ket kis gyerek belefert volna az uj eletebe.

    Hogy' mondhatod, a kisgyerek "csak felelost keres, nem igazi valaszt akar"? Igenis igazi valaszt szeretne, nyilvan 10 even aluli, hianyzik az anyja!

    előzmény:
    zero01 (1)
    2014-02-05  12:54
  14. 2014. február 8. 20:03113.
    Ha Mateszalkarol Zalaegerszegre koltozik mondjuk, az mivel jobb? Egy kulfoldi allamban meg pl apuka mar nem tudja zaklatni, mert ott torvenyek is vannak, nemcsak papir. Kulfoldon anyuka sokkal jobban keres, jobban tud felejteni,mert minden uj, mas. A gyerekeit persze nem, csak a sok szenvedest. En erzem, hogy lesz meg az o szamara valami pozitiv megoldas. Apuka most biztosan megszivja, maris pl ha o otthon van, ugye o nem engedi a kolkoket uvoltozni mar sem?  Hatha beno a fiuk feje lagya, lehet nem, de ki tudja es meg megtalalhatjak az anyjukat. Apuka elete szerintem egy szivas lesz. Ezert minek kellett 4 embert tonkre tenni?
    előzmény:
    barna77 (57)
    2014-02-06  18:54
  15. 2014. február 8. 18:17112.
    Köszönöm amit írtál, mindenképpen tudatom vele. Nem tudok ugyan részleteket, de szerintem tett jogi lépéseket. A gyerekektől nem szívesen érdeklődnék :/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (110)
    2014-02-08  17:55
  16. 2014. február 8. 17:59111.
    Ilyen sodrofas szajhos nok kezebol meg a pasi kitepi a sodrofat es szilankokra veri rajta, a szajat meg addig veri be, amig a no meg mindig mondja.
    előzmény:
    Eperke2222 (108)
    2014-02-08  17:50
  17. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2014. február 8. 17:55110.

    A lelki bántás, felér egy-egy hatalmas, kiadós veréssel. De amíg a verésnek nyoma van, meglátszik, a foltok nem letagadhatóak. A lelki bántás nem látszik, de annál mélyebben  belevág a húsba, csontba.

    Véleményem szerint jól tette ez az asszony! Igazán, amíg csak tudott, kitartott.

    Én biztosan külön bankszámlát nyitnék a gyerekeimnek. Tudatnám velük, hogy itt meg itt van a pénz, nem tudom, de ilyenkor a gyámügy felé kellene egy levelet írni, hogy felügyeljék, mire veszi ki az apuka a pénzt és mire is költi?!

    Ez nagyon hasznos volna! Mivel nehogy az legyen, hogy az anyuka pénzéből még ő is elvesz, bármire, aztán azt mondja, mert megvan a veszélye, hogy "anyátok le sem fütyül benneteket". Ezzel nagy dölyfösen ő költi el a kapott pénzt!

    Erre mindenképpen kellene figyelnie az elment édesanyának. Minden tiszteletem az övé. Egyetlen élete van. A megmaradt éveit élje békességben, erőben, egészségben.

    Ha valakit mindig bántanak, feszültségben él, bizony, bizony kimutathatóan könnyen megkap(hat)ja a rákbetegséget.

    Ég óvja Őt, ettől a szörnyűségtől.

    *

    Jól tette, de ne feledje, a gyámügyet be kell vonni, hogy felügyeljék a pénz kivételeket!

    Ezenkívül a gyámügyön keresztül írjon levelet a gyerekeinek, amelyek ilyen módon, biztosan a gyerekeknek vagy felolvassák, vagy a kezükbe adják a levelet és azt ott, a gyámügyes előadó előtt el is olvassák. Így tudathatja velük, hogy  szereti őket, az az élethelyzet, ami az otthonukban volt, azt ők tudják, képtelenség olyan pokolban élni, pláne gyógyítani.

    Ő nem egy takarítónő, akinek mindegy, hogy merre csapja a rongyot, ő életekkel felel. Ha nincs ott az esze, mert otthon áll a ciribiri, akkor könnyen téveszthetne is. Azzal hogyan számolna el, akár önmaga felé, akár a beteg, vagy annak hozzátartozójának?! Még belegondolni sem merek.

    A teljes létbizonytalanságba tolta volna ez az eszement férj!

    *

    Részemről a legjobbakat kívánom ennek az asszonynak! Jó egészséget és békét, békét, biztonságot és nyugodt életet!

    Sikert és örömet. Higgye el, a gyerekei felnőttként - ha így tesz! - és nem engedi ki a gyeplőt a kezéből, nem engedi, hogy a férj az ő pénzéből vett ajándékokkal elkárpáztassa a gyerekeiket, akkor teszi okosan! Tegyen így! Valamiképpen tudasd vele! Kérlek! - Bojana* 

    előzmény:
    zero01 (1)
    2014-02-05  12:54
  18. 2014. február 8. 17:53109.
    Ennek a nonek senkije sincs. Ha ott marad a csaladjaval, akkor sincs. Itt dolgokat kellene megerteni. Talan igy meg valamivel jobb a gyerekeinek is. Ertitek? Nem tapasztaljak nap mint nap, hogy kell az anyjukba belerugni. Ha o kerne a birosagtol a gyerekeit, azok ugyis az apjukat valasztanak ezek utan. Ha neki itelne a birosag, el sem tudom kepzelni, micsoda cirkuszolas menne ott, meg a latogatasok alkalmaval, ill el tudom.
    előzmény:
    zero01 (1)
    2014-02-05  12:54
  19. 2014. február 8. 17:50108.
    Jó esetben vannak ilyen férfirokonok. Itt valószínűleg nem volt senki, aki aput helyretette volna.
    előzmény:
    Sissi52 (106)
    2014-02-08  17:45
  20. 2014. február 8. 17:49107.

    Az öngyilkosokat sem tartom gyengének, épp ezért írtam.

     

    Sajnálom. Szörnyű lehetett.

    előzmény:
    Sissi52 (105)
    2014-02-08  17:35
  21. 2014. február 8. 17:45106.
    Szerintem meg abszolute nem gyenge. Nem tudom lattatok-e Jennifer Lopeznek azt a filmjet, amiben nagyon komoly karate leckeket vett es ugy tudott leszamolni a volt ferjevel. Csak ugy. Ott sem az ero gyozott, hanemaz ugyes es gyors technika. Nem tudom, a csalad hol van ilyenkor. Egy masik filmben, ami megtortent eset volt, egy pasi meghalt, a nonek ujabb pasija lett, aki ki nem allhatta a nagyobbik kislanyt, aki meg emlekezett az apjara es ot tartotta peldakepnek. A pasi meg is verte a kislanyt, egyszer meg meg akarta eroszakolni, a no kapta el. Nos, a csalad ferfitagjai osszegyultek es jol elnaspangoltak a pasit.
    előzmény:
    Eperke2222 (102)
    2014-02-08  17:07
  22. 2014. február 8. 17:35105.
    En nem vagyok gyenge. En is azt mondtam, soha nem adman od a masnak a gyermekemet. Aztan bizony rovid ideig anyam nevelte a gyermekemet, en kertem meg erre a gyermek erdekeben. Azt az esetet nem akartam ragozni, amikor a gyermekkel indultam kifele a lakasbol, az urge odajott, okollel ravert a kezemre, ami a kilincsen volt es pofon vagott engem. Elotte semmit sem szolt senki, o csupan ereztette, o az ur a hazban. Valtunk, a gyermek anyamnal, en alberletben, a lakas uresen. En sem errol almodoztam kislanykoromban. Aki most itelkezik, en nem vagom pofan, csupan szegyellje magat. Aki itelkezett folottem, mert valtam, o lett avilagraszolo botranyhos nem is olyan sokara.
    előzmény:
    Eperke2222 (102)
    2014-02-08  17:07
  23. 2014. február 8. 17:16104.
    Mert őfelsége meg csak áll bambán és mosolyogva várja, hogy megkeresd a kamrában a sodrófát, nem? Ilyen típusú férfiakkal nem nagyon lehet bánni. Örülj hogy még nem sodort az utadba az élet ilyet és ha szerencséd van, nem is fog. Befognád ne félj, amikor föléd magasodik, felemeli a kezét és üvölt... Ez a majd én visszakiabálok című reakció: amikor vitatkozol valakivel, persze. De nem mindenki hagyja, hogy vitatkozz vele.
    előzmény:
    rola@ (82)
    2014-02-08  10:43
  24. 2014. február 8. 17:10103.
    Későn lépett, valóban, Rég el kellett volna válni és elmenni a gyerekkel. De azért azt tudnod kell, nem minden férfit tudsz otthagyni, pláne nem olyan gyerekekkel, akik már jól be vannak előtte idomítva - még titokban sem tudod megszervezni és elvinni a kölyköket, mert rögtön jelentenék apunak, aztán amit anyu kap, azt valszeg nem teszi zsebre és nagyon átgondolná, megpróbálkozzon-e még egyszer lelépni, pláne a gyerekekkel. Átérzem a helyzetet és nagyon sajnálom.
    előzmény:
    rola@ (84)
    2014-02-08  10:47
  25. 2014. február 8. 17:07102.
    Szerintem meg sem lelkileg, sem fizikailag nem bírt el apuval. Vesztesként távozott, mert ez maradt az egyetlen esélye az élethez. Akik azt írják gyenge - én sem tudom elképzelni, hogy elhagyjam a fiam, mondom most, de más sorsát nem érezzük - szerintem kb annyira gyenge mint az öngyilkosok...
    előzmény:
    barna77 (76)
    2014-02-07  17:07

Címlap

top