Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szépen megszületni így is lehet

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. február 4. 14:47
A szülés gondolatától sok nő megborzong; ez nem meglepő, hiszen minden napra jut egy véres rémtörténet, amikor a nőiességében, anyaságában, testi, lelki egészségében semmisül meg a nő, amikor a természet egyik legszebb csodáját veszik el az embertől. Még szerencse azonban, hogy ellenpélda is akad bőven, szülni, megszületni szépen is lehet - sokak szerint ennek egyik módja, amikor az édesanya otthon ad életet gyermekének. Így szülte meg harmadik gyermekét Lesilie is...
Emily Robinson fotós képei következnek.

Nők Lapja Café: Szépen megszületni így is lehet
  1. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 5. 18:1251.

    Ez a hatalmas vehemencia, amivel (különösen bucimanci, de tőle már megszoktuk) támadjátok ezt a fotósorozatot, ami nem orvosi felvilágosításnak készült, hanem művészet, ha ez mond itt még valakinek valamit...egyszerre siralmas és vicces. 

  2. Torolt_felhasznalo_454305
    Torolt_felhasznalo_454305
    2014. február 5. 18:1050.
    Ilyeneken fennakadni a facebook világában...
    előzmény:
    Lillaréka (42)
    2014-02-05  17:47
  3. 2014. február 5. 18:0849.

    Pontosan!!

     

     

    előzmény:
    bucimanci (47)
    2014-02-05  18:02
  4. 2014. február 5. 18:0548.
    Soha életemben nem ismertem senkit, akik családi körben arról beszélgettek volna elhomályosult tekintettel egy albumot lapozgatva, hogy te, emlékszel, mikor a huszadik 5 perces fájások alatt mit is mondam? És hogy a hatodik tolófájásnál mit igértél drágám?
    előzmény:
    Anda39 (45)
    2014-02-05  17:55
  5. 2014. február 5. 18:0247.
    Éppen ezért taszít engem is ez az egész fényképsorozat. Túl "steril", hogy úgy mondjam... Mint a filmeken; anyu sikolt kettőt, ordít hármat (minek?) és talpig frizurában-sminkben potty! megvan a baba. Tisztán persze! Az a anyg bajom ezzel az intimitás elvesztésén túl, hogy bizony, félre viszi azokat a kismamákat, akik még nem tudják, mi vár rájuk a szülés alatt. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy kibírhatatlan -d evan akinek az. És aki látja ezt a majálisi idillt, gondolhatja, hogy ennek iylennek kell lennie és ő  a tökéletlen ha nem sikerül. Olyan ez, mint a főzős műsorok; öt perc alatt 5 fogásos menü az asztalon. És ha otthon ez több óra, akkor a kardjába dől a kezdő, hogy milyen pancser. Sokkal többet ártanak ezek a filmek, mint amennyit használnak.
    előzmény:
    Lillaréka (38)
    2014-02-05  17:35
  6. 2014. február 5. 17:5646.
    Ööööö... agátat nem szikével vágják.
    előzmény:
    Ophelia. (31)
    2014-02-05  08:22
  7. 2014. február 5. 17:5545.

    Most olvasom gurd-tól, hogy ezek fényképész által készített fotók.

    Valószínű, hogy családi emléknek készült (akkor meg hogy kerül a netre?), mert annak tökéletes. Senki se kíváncsi a vére cuccokra meg miegyébre, ami ürül az ember lányából szülés előtt-alatt-után. (én legalábbis nem mutogatnám) Tehát albumba nagyon jók ezek a képek, és az anya, apa meg aki ott volt, tudni fogja, melyik mikor készült, előtte-utána mi történt, visszaemlékeznek rá és közben tök jól érzik majd magukat.

    Kár, hogy a nyitóban nem derülnek ki ezek a dolgok és félreértésekre adnak okot. Meg felesleges vitákra. 

    előzmény:
    Lillaréka (38)
    2014-02-05  17:35
  8. 2014. február 5. 17:5544.
    Itt  a pont!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (30)
    2014-02-05  07:49
  9. 2014. február 5. 17:4943.
    Megállíthatatlan vérzésnél vagy idő előtti lepényleválásnál, keringésösszeomlásnál cseszheted az oxigént. Csípem mikor ennyire PhD-s emberek osztják az eszet.
    előzmény:
    gurd (25)
    2014-02-05  04:40
  10. 2014. február 5. 17:4742.

    AZT a marhaságot meg sürgősen be kéne fejezni, hogy mennyivel magasabb kórházban a császármetszés aránya..

     

    persze, hogy magasabb..  kórházba megy ugyanis minden előre látható komplikált szülésre számitó kismama... meg az is akinek van egy cseppnyi esze. 

    Főleg, hogy manapság gyakorlatilag luxus-szálloda ellátást is lehet kérni a kórházakban. 

     

     

    Persze.. mindenki ott szül ahol akar... 

     

    De továbbra sem értem minek kell  a legintimebb dolgokat a  világ elé tárni....

     

    Mire jó  a magamutogatás?

     

    előzmény:
    gurd (25)
    2014-02-05  04:40
  11. 2014. február 5. 17:4741.

    "Viszont amit nem lattok, hogy persze, hogy szenved a no, en latom is. (nekem is vannak ilyen kepeim) Es valaki folyton elpakolja a torolkozoket, takarokat, es amugy egy otthonszulesnel van egy csomo ver is, es magzatviz, ami mindenhol ott van a lakasban :D"

     

    Hát én beletolnám a homlokába a fotógépet annak, aki csinálja. Ez valami perverzió lehet.... 

     

     

    " egy otthonszulesnel van egy csomo ver is, es magzatviz, ami mindenhol ott van a lakasban :D"

     

     

    Lehet utána cserélni a fél specerájt. Naccerűűű, téééélleeeg...

     

     

    előzmény:
    gurd (24)
    2014-02-05  04:38
  12. 2014. február 5. 17:4340.

    Te velük laksz?!

     

    amúgy marha békés lehet, mikor a két gyerek felváltva jön-megy és anuyzni akar.... Közben apus az ágyon hentereg, utcai ruciban, a fejtámlánál meg valami idősebb nő teszi ugyanezt. Hát kösz. Hármat szültem kórházban, szülésznővel és orvossal, annál nagyobb zavartalanság és nyugalom nem kell. A többiek meg akire ott semmi szükség nem volt, kint vártak szépen a sorukra.

    előzmény:
    gurd (24)
    2014-02-05  04:38
  13. 2014. február 5. 17:3539.
    Mert egészséges női öntudattal rendelkező nők nem teszik közszemlére sem a terhes hasukat, sem a testük egyéb részeit és az intim dolgait megtartja magának. akárhol szüli is meg a gyerekét. Pont.
    előzmény:
    Beatrix76 (22)
    2014-02-04  23:59
  14. 2014. február 5. 17:3538.

    Műtermi... mintha  igaz sem volna.

     

    Bár.. ki tudja.. lehet már vannak csodanők, akik  modell-szülést csinálnak végig...  frizurával sminkkel mosolyogva, szexis testhelyzetben. 

    előzmény:
    bucimanci (36)
    2014-02-05  17:32
  15. 2014. február 5. 17:3237.
    Te jöttél a klórmésszel...
    előzmény:
    Ophelia. (31)
    2014-02-05  08:22
  16. 2014. február 5. 17:3236.

    Normális helyeken a kettő közötti átmenetet mutatják be. És tájékoztató jelleggel a komplikációkra is felhívják a figyelmet. ez a képsorozat egy erősen válogatott fotósorozat, amely valóban azt sugallja, amit alant írt valaki. Egy prospektus. Semmi más. Akár hol szül valaki, fájdalmai vannak és elég méltatlan helyzeteket vesz fel, csak hogy egy kicsit enyhüljön a kín. Amikor meg éppen születik a baba, nincs az a nő, aki valamennyire nem torzulna el, hacsak nem fájdalom nélkül, epidurállal szül. De a nyomás akkor is nyomás, nem decens mosollyal az arcán végzi az ember.

     

    Ez, amit itt bemutatnak, nem szép. Mű.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (20)
    2014-02-04  21:01
  17. 2014. február 5. 17:2735.
    Azért ezek erősen válogatott fotók....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (19)
    2014-02-04  20:54
  18. 2014. február 5. 17:2734.
    Mindig is  jók voltak a meglátásaid... maximálisan egyetértek Veled!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (30)
    2014-02-05  07:49
  19. 2014. február 5. 17:2533.
    Képzeld okostojás, tudom, mi ellen ágált. Nem CSAK ezek ellen, amit neked sikerült megjegyezned. Hanem azért, hoyg az asszonyok menjenek be a kórházakba szülni éppen a higiénés körülmények miatt.  Még valami; Semmelweist a szamában nem csak arról ismerjük, hogy rájött  a hullamérgezsre, mint fertőzési forrásra....
    előzmény:
    Ophelia. (16)
    2014-02-04  19:14
  20. 2014. február 5. 08:4332.

    Vagy az is lehet hogy ollót használnak.

    Az biztos hogy ezen én nem fogok vitatkozni hogy melyik szülési helyszín a jobb, kinek mi. Nem vagyunk egyformák és a szüléseink sem egyformák, ugyanazt a dolgot több ember többféle képpen éli meg. És a biztonság szórol is más dolgok juthatnak az eszünkbe. Szóval tegyen mindenki belátása szerint, az én szememben nem lesz ettől se több se kevesebb.

     

    Ezek a képek bennem sem keltettek negatív érzéseket, sőt, az utolsó nagyon tettszett, olyan mintha integetne a baba hogy "sziasztok hát megjöttem":)

    előzmény:
    Ophelia. (31)
    2014-02-05  08:22
  21. 2014. február 5. 08:2231.

    Egy kórházban tudod mi a steril? a szike amivel gátat vágnak, vagy a kesztyű amivel a delikvenshez nyúlnak, egészen addig amig ki nem bontják a csomagolásából :).  A többi meg fertőtlenítve van.

    A fertőtlenítés és a sterilizálás különböző dolog.

    Fertőtleníteni meg otthon is lehet.

     

    előzmény:
    Lillaréka (27)
    2014-02-05  06:21
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. február 5. 07:4930.

    Szia! Ennyi kivesézést nem ért volna meg a hsz-em, mert részben tényleg tréfából írtam - kicsit feltupírozva az első benyomásaimat a képekről egy rohanós nap közepén. De ha már..., akkor válaszolok:

     

    Nemrég olvastam Vekerdynek a Jól szeretni könyvét. Az egyik fejezet pont ezekről a dolgokról szól, megkockáztatom, hogy a szerző olvasott előtte ilyen kismamafórumokat, mielőtt ezt a fejezetet beleírta. Leírja, hogy valaha ő is pártoló véleményt nyilvánított mondjuk a sokáig szoptatás, együttalvás, hordozókendő stb. kérdésében, de azt álmában nem gondolta volna (!!!!!!!!!!),hogy ebből vérre menő viták lesznek a kismamák között, és hogy egyedüli üdvösséges megoldásként lesz kihirdetve a nyugdíjaskorig szoptatás, a kötelező magunkon cipelés (akkor is, ha esetleg az anyának mondjuk gerincbántalmai vannak vagy pont éppen idegbajt kapna attól, ha még a wc-re is egy magára aggatott kismajommal kéne elmennie...) stb. - és mindezt a SZENT KÖTŐDÉS jegyében. És komolyan, mintha csak én írtam volna innentől a sorait (nem önteltségből mondom, hanem mert nagyon jó volt megélni, hogy egy neves és tapasztalt gyerekpszichológus szó szerint azt mondja ki, amit én is gondoltam a témáról). Hogy ne essünk már végletekbe! Akinek jó az együttalvás, ám aludjon, de ne legyen kötelező elvárás (még ilyen csodafotók által közvetetten hirdetve sem), hogy csak így lehetsz jó anya. A kötődést nem elsősorban ez fogja biztosítani, hanem hogy alapvetően normálisan, nem magunkat megjátszva, a valódi érzelmeinket is kimutatva, nem a külvilágnak mindenáron megfelelve éljük az életünket. 

     

    A kismamákra, fiatal anyukákra már így is százszor több elvárás zúdul minden felől, mint korábban bármikor. És a "legszebb" az egészben, hogy ezek egymásnak is ellentmondó elvárások! A teljesség igénye nélkül: dolgozz de maradj otthon, ne vond meg magadtól az édességet, ha kívánod, de maradj fitt, hogy hátulról meg se  mondják rólad, hogy "pocaklakód" van! Most mennem kell, de azt hiszem, a lényeg "átjött". Ez a fotósorozat nekem már végletes, de olyan Amerikai szépség (a filmre célzok) módján az. Kinn csillivilli díszletek, belül rothadó bizonytalanság, görcsös és pusztító megfelelni vágyás. 

     

    Szép napot mindenkinek! :) 

    előzmény:
    hus (23)
    2014-02-05  01:32
  23. 2014. február 5. 07:4229.

    Hát tudod engem is bosszant a csaj jócskán nem elég hogy volt bátorsága otthon szülni, (nekem nem volt) kifejezetten jól nézett ki pocakosan (én nagyon meghíztam) és még van képe a tenger mellett is lakni, (én csak a szomszédot látom ha kinézek az ablakon ) ja, és a hálószobája is tetszik (az enyém kissebb, és a kilátás is vacak).

    Mindezeket még mutogatja is országnak-világnak.

    Ez kérem szépen skandalum.

     

     

    előzmény:
    hus (23)
    2014-02-05  01:32
  24. hus
    hus
    2014. február 5. 06:4728.

    "legközelebb már azt is kiposztolják trendi-anyuk- hogyan készült a baba?"

     

     

     

    Jujj, azok a mocskos sexfilmek.   Ott nincsenek trendi anyuk. 

     

    De a gyerekcsinalas csinjat-binjat megmutatjak. 

     

    Oh, ha a youtube-ot nezed, ott a-z - ig mindent meg lehet talalni. Az ember akarata ellenere neha olyanba akad, hogy  almaban sem gondol ra, hogy ilyet fel kepesek tenni emberek.

    Ahhoz kepest a gyerekszules egy egeszsegugyi eloadas. 

     

    Nem gondolod, hogy a vizben eseetleg bele tesznek fertotlenitot ? 

    előzmény:
    Lillaréka (27)
    2014-02-05  06:21
  25. 2014. február 5. 06:2127.

    Aha.. igy van.

    és mikor steril egy otthon?? 

     

    Számos képet láthattunk már, otthon készült gyerekmedencében ücsörgő anyuciról ahova a  család többi tagja- apu és a nagyobb gyerekek ki- be mászkáltak. A csecsemő meg a többiek lábvizébe született...
    Hol itt a sterilitás?

     

     

    és Hová lett az intim -szféra? 

    miért teregetünk ki mindent?

     

     

    legközelebb már azt is kiposztolják trendi-anyuk- hogyan készült a baba?

    előzmény:
    Ophelia. (16)
    2014-02-04  19:14

Címlap

top