Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szépen megszületni így is lehet

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. február 4. 14:47
A szülés gondolatától sok nő megborzong; ez nem meglepő, hiszen minden napra jut egy véres rémtörténet, amikor a nőiességében, anyaságában, testi, lelki egészségében semmisül meg a nő, amikor a természet egyik legszebb csodáját veszik el az embertől. Még szerencse azonban, hogy ellenpélda is akad bőven, szülni, megszületni szépen is lehet - sokak szerint ennek egyik módja, amikor az édesanya otthon ad életet gyermekének. Így szülte meg harmadik gyermekét Lesilie is...
Emily Robinson fotós képei következnek.

Nők Lapja Café: Szépen megszületni így is lehet
  1. 2014. február 5. 06:1826.

    Szerintem..
    magamutogatásból feltett néhány szép képet magáról az internetre,

    Hogy a szülés maga milyen is volt, azt meg csak ő tudja

     

    De a szülés semmi esetre sem, pálmafás- tengerpartos vakáció,- még akkor sem ha valaki a tengerparton lakik.

     

    mig nem néztem a képeket- már akkor le mertem volna fogadni, hogy lesz rajtuk a szobába beállitott  gumimedence..

     

     

    én meg sosem fogom megérteni, miért hoz valaki ilyesmit nyilvánosságra , miért mutogatja magát kb az egész világnak. 

    Készitsen a családnak videot,---   örökitse meg, ha jólesik... de miért kell a legbelsőbb magánügyet kiposztolni mindenhová?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (19)
    2014-02-04  20:54
  2. 2014. február 5. 04:4025.
    Az otthon szules egyaltalan nem veszelyesebb, mint a korhazban szules... sot! Ha valahol veszelyben vagy, na az aztan a korhaz. Ahol bakteriumok vannak, virusok, beteg emberek, protokollok, szeszelyes szemlyzet,ez eredmenyezi a nem indokolt csaszart is. Szerintetek komolyan, az normalis, hogy 38 szazalekos aranya van a csaszarmetszeseknek Magyarorszagon? Amerikaban ez tobb mint 40 %. Senki nem latja a piros zaszlot?

    Van, hogy valoban van komlikacio (nagyon kis szazalekban), de ezek nem egyik pillanatrol a masikra tortennek. Ne teveszd ossze azzal, hogy vannak protokollok a korhazi rendeszerben, ahol egyeltalan nem a te esetedet nezik, hanem a szabvanyt. Ezert inditanak be szulest, ezert csinalnak nem is indokolt csaszart stb...

    A szulesznonek, aki otthon szulesre megy, van oxygen-je a kisgyermek szamara, ha arra szukseg lenne es rendelkeznek megfelelo tudassal es tapasztalattal, hogy tudjak rendben van-e a baba, vagy tovabbi ellatasra van szukseg.

    Ahogy itt sokan felelotlennek tartjak az otthon szulest, ugy en peldaul szomorunak, es felrevezetettnek latom azokat, akik a korhazat istenitik:) Persze vannak kivetelek... de hogy Magyarorszagon en nem szulnek korhazban, az biztos.
  3. 2014. február 5. 04:3824.
    Engedjetek meg, hogy hozzaszoljak, es nehany rossz erzesu holgyet megnyugtassak :)

    Tapasztalatbol beszelek, en is otthon szultem, es fogom is a kovetkezot, aki uton van - persze kulfoldon. A kepek nem a "jo dolgat" orokitik meg, hanem a fajasok kozotti ciklusokat es az oromot, mikor megszuletik. Egyaltalan nem beallitott kepekrol van szo, sot, sminket sem visel a lany.
    A haza egyaltalan nem nagy szam. Csak hogy felvilagositsak mindenkit, ha a par a sajat szobajaban allitotta fel a medencet, az azert van, mert mashol nincs hely a hazban. Igaz a halo nagy (viszonyalag es szepen be van rendezve) a konyha, etkezo es nappali kicsi. Szoval nem kell neki esni:) Es nem katalogusba keszultek a kepek. Hanem a par fizetett egy fenykepeszt, hogy megorokitse az otthon szulest.
    A feszulo rovid polot csak azert vette fel a lany, ami nem veletlenul fekete is, hogy latszodjon a nagy pocakja. Ha mar 1000 dollart fizet a fenykepesznek, akkor ki akarta hangsulyozni.

    A kepek azt akarjak sugallni, hogy bekes az otthon szules. Azok vannak ott, akik hozza kozel allnak. Ez a kep Floridaban keszult, ahol fizetsz az otthon szulesert.
    Nem azert csinalja mert orult, hanem mert ellenzi a korhazi szulest, ahogy itt sokan az otthon szulest.

    Es meg egy kis tisztan latas. Tapasztalatbol beszelek, ami nincs rajta a kepen:
    Termesztesen az otthon szules sem alom. A medence fajdalomcsokkentesnek van. Masok gazt, morfiumot, epiduralist hasznal a korhazban, mi a medence vizet es tuz forro vizes borgatast.
    Viszont amit nem lattok, hogy persze, hogy szenved a no, en latom is. (nekem is vannak ilyen kepeim) Es valaki folyton elpakolja a torolkozoket, takarokat, es amugy egy otthonszulesnel van egy csomo ver is, es magzatviz, ami mindenhol ott van a lakasban :D
    Persze a fotos ugy csinalja, hogy ezek ne vagohidnak latszodjon - ennyi.
  4. hus
    hus
    2014. február 5. 01:3223.

    A te hozzaszolasod miatt neztem meg a kepeket es olvastam el a cikket.

    Ugy emlekszem, hogy sok jo hozzaszolasodat olvastam regebben. 

     

    Igazan meglepo, hogy semmit nem lattal a kepeken, semmit nem voltal le a kepekbol, csak negativumot. 

     

    Csovaltam a fejem, mikozben olvastalak, amikor a kepeket latta, akkor igazan jot mosolyogtam , mert a savanyu a szollo megjegyzesedre azonnal beugrott nekem az, hogy  mi van, nem jutott dinnye fold ?  

    Mert kb. igy  jon le nekem osszessegeben, a kepek, a hozzaszolasod, es atelt elmenyem a sajat  szulesemrol.

     

    Nekem semmi nem utal arra, hogy :

     

    - "  aki jódolgában már azt sem tudja, hova játssza a nemlétező agyát"

     

    - "   a már láthatóan már vagy hároméves kisfia csöcsörészi"

     

    - "  hogy már a szülés pillanatában nem állt neki rögtön tandemszopiztatni"

     

    - " Egy ekkora fiú ugyan ne markolgassa már anyuci cicijét, mert ez már durván

         undorító, de ha még csak az lenne: elég durva szexuálpszichológiai               defektusokhoz vezethet a szerencsétlen gyerek későbbi életében"  

     

    - "   Hogy hiperszuperanyu, aki szülésekor is istenien karcsú alkatával a lakberendezési magazinból kivágott lakásában pózol "

     

    - " És biztos savanyú a szőlő, igen, mert nekem csak egy pesti kórház szülőszobája jutott, ahol ráadásul nem is mászott rám a szülésem után azonnal másik két gyerek, hanem hagytak aludni, pihenni egyedül, de legalább nem kockáztattam a születendő gyerekem életét azzal, hogy ne legyen egy percnyire tőlünk egy műtő, egy hozzáértő orvos, és ne forogjon szegény Semmelweis a sírjában, amikor a kiterített lepedőn apuka az utcai ruhájában sziesztázik...  Na, felhlúztam magam, de " 

     

    De engedd meg, hogy hagy mondjak valamit ahhoz, ghogy egy 3 eves gyerek megfogja az anyukaja cicijet, ami egyszer az o eleskamraja volt.

    Tehat nem sexualis elvezetkent hasznalta. 

     

    Most akkor mondd meg nekem legyszives, hogy amikor a Duna parton egyesek a cicijuket kiteszik, mert szukseguk van a D vitaminra es mindenki latja, vagy amikor  a szulok mesztelen jarnak a gyerekek elott, esetleg mesztelenul furdenek egyutt (pl. japan szokas), vagy amikor elmennek egy  meleg eghajlati udulobe es ott nagyon sokan felmesztelen vannak es amikor meglatjak oket, milyen

     

    " durva szexuálpszichológiai defektusokhoz vezethet a szerencsétlen gyerek későbbi életében"?   A gyerekeknek, vagy a felnotteknek? 

    A nudista strandrol mar nem is beszelek, hogy mennyire elnyomoritja azokat, akok ott jarnak kelnek.  

     

    Woody Allen topikot olvastad?  Ha nem, erdemes megnezned, ha erdekel es van idod.  Ahhoz kellene hozzaszolnod.  

    EGyebkent azert szult otthon, mert nem ferto a haza, es semmi, de semmi luxus nincs a hazaban, egy par kepet szoktak anyukak kesziteni, amit fotpomuveszek csinalnak, hogy a gyerekuknek legyen emlek abbol az idobol is, amikor meg a pociban volt. 

     

    Ugye csak szorakozasbol irtad ezt a hozzaszolasodat.   

     

    Egyebkent arra a megjegyzesre, amikor valaki azt irja a masiknak, hogy savanyu a szolo,  tokeletes valasz ra, a nem jutott dinnyefold.

    Majd csak figyeld meg!  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (3)
    2014-02-04  15:41
  5. 2014. február 4. 23:5922.
    Egészen érdekes, hogy kb húsz comment haromnegyede milyen negatív, cinikus...

    Ti nők vagytok, orulnotok kellene eme misztériumotokban egy új élet szuletesenek, történjen az akár számotokra nem szimpatikus körülmények között.

    Hogyan lehet nőként, anyaként megszolni egy másik édesanya éppen új életet adó eseményét?
    Ez nem vall egészséges női öntudatra, hiszen a női szolidaritás mint maga, hiányzik. Szomorú....

    Nem az otthonszules elleni velemenyekre értem ezt, ismétlem, magam nem mertem, mernek otthon szülni.
    Hanem a véleménynyilvánítás igen rideg, hideg volta elszomorito.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  6. 2014. február 4. 23:4321.
    Kedves Trivial, ami számodra furcsa és taszító, az sok millió ember számára természetes a földön. Így ezen felesleges kiakadnod.

    Miből gondolod, hogy sznob az édesanya?

    Azért, mert szerencsés alkata van, karcsú, szép otthona, láthatóan szerető párja és már két nagyobb szép kisfia?

    Számomra nagyon hangulatos képek ezek, valahogy sugárzik róluk ennek a családnak a harmonikus egysege és szeretetteli kapcsolata.

    Mindettől függetlenül én sem szültem volna a háromból egyet sem itthon, és nem is szándékozom, ha jön még negyedik.
    Előnyben reszesitem az azonnali orvosi segítséget.
    Ne feledd, nem ismerjük az édesanyat és lakóhelye elhelyezkedeset, stb.
    Meglehet, készenlétben állt egy rohamkocsi illetve nagyon közel és könnyen elérhető helyen van kórház, szülészet.
    Nem minden otthon szülő nő szül meggondolatlanul a vakvilagba, lesz ami lesz alapon.

    Ez itt számunkra nem derül ki. Így remelhetjuk, meggondolt kismamarol van szó.
    De ha nem is így van, egy csöppnyi csodának vagy tanúja a képek által, egy tiszta, új élet szuletesenek szeretetteli, pozitív abrazolasban, környezetben.
    Akkor miért e keserű, haragos hsz - aid?
    O:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (5)
    2014-02-04  15:57
  7. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 4. 21:0120.

    Mellesleg ha megjelenne egy elborzasztó képriport egy szülésről, egy halom komplikációval, bajjal, akkor meg az lenne a felzúdulás oka, hogy miért ilyennek mutatják be, amikor nem is ilyen, még azt hiszik, mind ilyen, és majd nem mernek szülni:-)))

     

    Ez egyfajta szülés, nem átlagos, de  szép és szerencsés. 

     

    Az élet sokszínű. Ez egyszín belőle. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (19)
    2014-02-04  20:54
  8. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 4. 20:5419.

    Ugyanmár.

    Nem értelek én titeket.

     

    És én is szültem, 81-ben, nem álomkörülmények között, de jó emlék, ennek ellenére nem gondolom azt egy ilyen szép képsorozattól, hogy ilyen A szülés.

    Mindenkinek már. Neki ilyen volt.

     

    Ha valaki ennek hatására azt hiszi, az övé is ilyen lehet...hát az úgyis reménytelen. Vagy ő is ilyen szép helyen lakik, és ban egy saját fotóriportere (és komplikációmentes szülése:-)) Persze miért ne lehetne?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_652128 (17)
    2014-02-04  19:39
  9. 2014. február 4. 20:2318.

    Megírom ujra.... 2o évesen, tökéletesen egészségesen, problémamantes terhesség után ha otthon szültem volna talán mindketten, de a kislányom biztos meghalt volna, vagy jó esetben oxigénhiány miatt sérülten született volna.

    Minden kismama gondolja meg az otthon szülést!

    A gyerek egészségét kockáztatják! Nem éri meg. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  10. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2014. február 4. 19:3917.

    Szerintem ez azért káros, mert elhiteti, hogy a szülés egy marha vidám és bulis dolog, ami gyerekmedencében való pacsmagolással ér fel.

     

    Engem nem zavar, azt fogja zavarni, aki majd ennek hatására otthon akar szülni és szembesül vele, hogy nem ilyen - más is írta - prospektusba való dolog. 

     

    Ezért érzik a nől sokszor meggyalázva magukat a szülés után, mert nem ilyen. Mondom ezt úgy, hogy engem baromira nem zavart össze se a fájás, se a vajúdás és a végén beköveztkező császártól sem estem kétségbe, hanem az egészet egy nagy kalandként éltem meg. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (11)
    2014-02-04  16:23
  11. 2014. február 4. 19:1416.

    Semmelweiss is biztosan egy kókler volt szegény, amiért ez ellen ágált....

     

    Szegény jó Semmelweis inkább a koszos kezek ellen ágált, tudod, klórmeszes kézmosás az orvosoknak, minden napos takarítás a kórtermekben meg ilyenek.

    Hívják őt az anyák megmentőjének is, ha rémlik még.

     

    előzmény:
    bucimanci (12)
    2014-02-04  16:55
  12. 2014. február 4. 18:4915.

    Ha hozzám intézted a kérdésed, akkor biztosíthatlak, hogy nem veszem támadásnak egyáltalán.

    Csak éppen ez már megint egy otthonszülés-reklám, amiből csak azért van már kicsit elegem, mert mindig az a lényege, hogy a kórházakban szülni rossz. Hát nem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (11)
    2014-02-04  16:23
  13. 2014. február 4. 17:2514.

    Ezek a kepek sajnos eppen nem arrol szolnak, amirol szolni akarnak: a termeszetessegrol.

     

    Ugyanis ezek bizony igen alaposan, apro reszletekre, feny-arnyak hatasra stb. azaz minden tekintetben igen csak beallitott kepek.

     

    Monduk szamomra eppen az ellenkezojet sugarozza: szerencsetlen nonek a szules kozben meg instrukciokat is adtak, hogy ide tedd a popsid, szoptasd meg a gyereket, sminkeljuk ujra a szemedet, toroljuk le az izzadgsagot. stb. stb.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  14. 2014. február 4. 17:2113.
    tisztára mint az IKEA katalógus.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  15. 2014. február 4. 16:5512.

    Hát én egyet sem láttam, biztosan másik sorozatot néztem. az meg mitől "ráugrás", hogy nem pártolja valaki ezt a divatot? Csinálja ahogy akarja. De minek propagálni mint egyedül üdvözítő dolgot? ami nem is az ráadásul. Tőlem aztán mindenki ott szül, ahol akar; árokparton, tömegszálláson, pincében, padláson, fürdőkádban, teknőben, családi körben, pont hidegen hagy. azonban akkor is hidegen hagy, ha netántán komplikáció merül fel. Ha nem érezte magát biztonságban a kórházban szülni, ne érezze magát akkor sem, ha baj van. Ennyi erről  véleményem és pont. Mert érdekes; itt monden orvos hentes, a szülésznők érzéketlen valamik, csak az otthon szülni kívánó mellett ügyködő akárki nem az. Hát tegyék. De akkor ne jöjjön meg hirtelen a nagy bizdalom.

     

    Mióta divat lett ez az agyrém, azóta mély kuss van arról, hogy amire oly gyakran hivatkoznak, hogy dehát dédanyáink is...  nevezetesen a magas halálozási arányról azokból az időkből. tényleg nagyon üdvös lenne újra bevezetni. Semmelweiss is biztosan egy kókler volt szegény, amiért ez ellen ágált....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (8)
    2014-02-04  16:04
  16. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 4. 16:2311.

    Miért érzik oly sokan személyük elleni támadásnak, ha valaki máshogy tesz mint ők?

    Nem bírom felfogni. 

    előzmény:
    Anda39 (9)
    2014-02-04  16:09
  17. 2014. február 4. 16:2210.

    Nem is szültem bútorbolt prospektusban a tengertől két köpésre.

     

     

    előzmény:
    bucimanci (7)
    2014-02-04  16:01
  18. 2014. február 4. 16:099.

    Kicsit azt érzem, hogy szülni csak akkor lehet szépen, ha ezt otthon teszi az ember.

    Szülésről rémtörténetek mindig is voltak, és lesznek is.  Ahogy a fogorvosnál tapasztalt sztorikból is horrorfilmet lehetne forgatni - mégis megyünk. 

    Az én öt szülésem is tök normális volt - igaz, kórházban történt, amiért lassan már én kérek elnézést... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  19. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 4. 16:048.

    De, vannak szenvedő képek.

     

    Attól, hogy te, ti, én nem csinálnánk így, mi a baj ezzel? Ő meg így csinálta, minek rögtön ráugrani a miénktől eltérő szemléletű emberekre? Nem ártott senkinek. 

    előzmény:
    bucimanci (7)
    2014-02-04  16:01
  20. 2014. február 4. 16:017.
    De jó, hogy megint van egy szüljünkotthon topik! már annyira hiányzott! Trivialnak igaza van egyébként. Én még azt észrevételezném, hogy az öregasszony tehénkedik a hitvesi ágyban, a vélhető apa szintén, a vajúdó egy gumilufiban ázogat. Közben míg ezer baja van, gyerekével is foglalkozzon. Okos, nagyon okos gondolat... Amúgy meg tisztán látszik az egész sorozaton, hogy prospektusba készülő fotók voltak ezek; anya decensen sminkelve és még véletlenül sincs egy knítól eltorzult arcú fotó... Mert a természetes szülés -meg a császár is, nanaá!az főleg- majális mi?! ej, hogy menjenek már ahova gondolom... És biztos én vagyok defektes, de engem taszít a terhes has csupasz, vagy feszes póló mögé kényszerített látványa. Főleg az olyan, ahol a póló egy tini mérete és alóla kilóg a has. Biztos van, aki egy kitágult vénakkal esetleg striákkal teli has szép látvány, szerintem nem az. Ahogy a mell sem az, akár táplálkozási eszköz, akár szexuális szimbólum. Dehát én milyennő és milyenanya vagyok. Nem is szültem bútorbolt prospektusban a tengertől két köpésre.
  21. 2014. február 4. 15:586.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (3)
    2014-02-04  15:41
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. február 4. 15:575.
    Tényleg szép képek, de a mögöttes tartalmuk számomra elég bizarr. És szerintem igenis csöcsörészi a gyerek azon a képen, tuti, hogy elvettem volna a kezét, ha ilyet tesz a gyerekem, nemhogy mosolyogva tűrjem. Én is szoptattam a kislányom másfél éves koráig, de egyetlen alkalomra se emlékszem, hogy vigyorogva húzkodta volna a melltartómat. Háromévesen meg el is rántottam volna a kezét, ha ilyet csinált volna, nemhogy vigyorogva tűrjem és még fotón tegyem közhírré. De hát valóban nem vagyunk egyformák. Nálam ez már biztikiverős kategória, pedig mondjuk a nyilvános szoptatással még semmi bajom. Kisbabás anyáknál, kendővel letakarva. Nem kajánul mosolygó kisfiúval cicit tapiztatva. Nekem ez a kettő nagy különbség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (4)
    2014-02-04  15:50
  23. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. február 4. 15:504.

    Szerintem szép képek, helyes baba, a gyerek nem is csöcsörészi, és mitől lenne utcai ruha az az apán?

    Nekem nem tetszik, hogy a nagyobb testvérek jelen vannak a szüléskor, de ez is az ő dolga. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (3)
    2014-02-04  15:41
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. február 4. 15:413.
    Nekem valahogy nem a szépség szó jut erről a fotósorozatról az eszembe, hanem egy sznob csa, aki jódolgában már azt sem tudja, hova játssza a nemlétező agyát. Azon a képen, mikor a már láthatóan már vagy hároméves kisfia csöcsörészi, hát az végképp kiverte a biztosítékot. Jó, hogy már a szülés pillanatában nem állt neki rögtön tandemszopiztatni. Egy ekkora fiú ugyan ne markolgassa már anyuci cicijét, mert ez már durván undorító, de ha még csak az lenne: elég durva szexuálpszichológiai defektusokhoz vezethet a szerencsétlen gyerek későbbi életében. Hogy hiperszuperanyu, aki szülésekor is istenien karcsú alkatával a lakberendezési magazinból kivágott lakásában pózol, vajon mit is kompenzálhat mindezzel, abba már jobb, ha bele se akarunk gondolni. És biztos savanyú a szőlő, igen, mert nekem csak egy pesti kórház szülőszobája jutott, ahol ráadásul nem is mászott rám a szülésem után azonnal másik két gyerek, hanem hagytak aludni, pihenni egyedül, de legalább nem kockáztattam a születendő gyerekem életét azzal, hogy ne legyen egy percnyire tőlünk egy műtő, egy hozzáértő orvos, és ne forogjon szegény Semmelweis a sírjában, amikor a kiterített lepedőn apuka az utcai ruhájában sziesztázik...  Na, felhlúztam magam, de indulok is már a szülői értekezletre... Ott majd lenyugszom.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-02-04  14:47
  25. 2014. február 4. 14:472.
    Nagyon szép, cuki képek, látszik rajta minden aminek látszania kell :)

Címlap

top