Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Középiskolai felvételi'

Piggy
Létrehozva: 2014. január 20. 14:55

Sziasztok!

 

Több évben is indult ezzel kapcsolatban topic, remélem idén sem én vagyok az egyetlen, akit érint. Jó lenne, ha lehet valakikkel együtt izgulni! Várok minden érintett szülőt, hátha tudunk egymásnak segíteni infókkal, stb.

 

Üdv, Piggy

  1. 2014. február 19. 21:3051.

    Bekerultunk a 300-BAAAAAAAAAAAA

    Marcius 1-en szobelizunk!

    A harmadik helyre irt suliban az angol emelt szintre felveteli alol felmentest kaptunk a nyelvvizsga miatt, a human szakra lesz szobeli magyarbol-toribol hetfon)

    Mindenkinek koszonom aki gondolt rank!

    Tovabbi szoritast kerunk....

    Nalatok mi ujsag?!

    előzmény:
    norka01 (50)
    2014-02-10  19:32
  2. 2014. február 10. 19:3250.

    Osszesen ez az iskola 108 gyereket fog felvenni.

    Tenyleg szoke vagyok, de en meg most sem ertem teljesen a rendszert.

    Mert itt ez a gimi. Behivja az eddigi pontok alapjan az elso 300-at, de akkor mar tudja, hogy azokat hivja be csak akik elso helyen jeloltek meg es belefernek? 

    Vagy ha nem akkor tenyleg  minek a sorrrend....

    Na jo, feladom...

    Es ha marad hely akkor hogyan tesznek oda gyerekeket? Akik mondjuk nem szobeliztek?

    (Lehet,hogy irtam mar az igazgatonk azzal biztat keves gyerek van ebben az evfolyamban )

    előzmény:
    abak (48)
    2014-02-10  12:40
  3. 2014. február 10. 19:2549.

    Nagyon szep lett a pontszamotok,biztosan minden rendben lesz!

    Koszonom a pozitiv gondolatokat!

    Tenyleg meg messze a vege, pedig mar lehetne....

    Ma alairtam a lapokat, es tudjatok bevallom nem tetszik ez a rendszer. Az iskolak kapnak egy adat halmazt mindenfele szemelyes dolog nelkul. Regen -tudom okori vagyok- de volt egy jellemzes pl. Most semmi. Raadasul mondjuk a plusz lapokat ha van valakinek mondjuk tanulmanyi verseny,sport eredmeny,nyelvvizsga nem is latja az adott iskola amelyik nem keri.  Csak a pontok pontok... Ha ugyes szervezo, lelkes sportolo, barmi nem erdekes....Na persze mindegy ez van....

    Hat akkor izguljunk meg egy kicsiket....

    előzmény:
    Piggy (47)
    2014-02-10  12:35
  4. 2014. február 10. 12:4048.

    Hány gyereket vesznek fel összesen, ha 300-at hívnak be?

     

    A tavalyi évben több "jó" gimnáziumban is maradtak helyek, mert a behívottak közül sokan más helyre mentek, így a végén több volt a férőhely, mint a gyerek.

    előzmény:
    norka01 (45)
    2014-02-09  17:15
  5. 2014. február 10. 12:3547.

    Ja! Szorítok nagyon, hogy behívják a gyerkőcöt szóbelizni!

    Mi nagyon optimisták vagyunk, a mi ált.sulinkból (60 gyerek/ évfolyam, ebből kb.30 írt felvételit) a fiam írta a 2. legtöbb pontot és a 3. legtöbb pontja van a vitt pontokkal együtt. Szóval az ofő is bíztat, ha az ő pontja nem lesz elég, akkor kié?! Hát, a próféta szóljon belőle!:-)

     

    Csak érdekesség képpen, a legjobb felvételiző (a mi áltsulinkból) 92 pontot írt, és a városban összesen 5-en írtak 90 vagy 90 fölötti pontot. (50ezres kisváros).

     

    Ja, most sms-ezett a fiam, hogy holnapra be kell vinni neki is az értékelő lapot...

     

    Jó lenne már túllenni ezen az egész katyvaszon.

    előzmény:
    norka01 (45)
    2014-02-09  17:15
  6. 2014. február 10. 12:2346.
    Érdekes, nálunk is nálunk van már a vizsgáról az értékelő lap, de nem kérték az ált. suliban. Mi már aláírtuk a továbbtanulási lapot, de a kutya nem szólt egy kukkot sem arról, hogy az kelleni fog...
    előzmény:
    norka01 (45)
    2014-02-09  17:15
  7. 2014. február 9. 17:1545.

    Ott tartunk, hogy csutortokon kiadtak a hivatalos iratot az irasbelirol, bevittem az altalanosba, lefenymasoltak.

    Beadtam a nyelvvizsga fenymasolatot.

    Hetfon -holnap- kell bemennem es hivatalosan alairom az elkuldendo jelentkezesi lapot. Egyenlore pont.

    Az elso helyunk honlapjan uj infonk van. 19.-en, 13 oratol tolti fel az elso 300 helyen bejuto gyerekek kodjait, ok szobeliznek majd beosztas alapjan. A szobeli elso napja febr.21. Kell igazolvany, tollak, szamologep (!ez meglepett!!! ), es a sajat nevre cimzett felbelyegzett boritek, ha nem csatoltuk eddig. Se ellenorzo, se fuzetek, semmi.

    Basszus, nagyon nagyon szeretnenk bejutni, szoritsatok!!!!

    Mindenkinek minden nagyon jot!

    (Csak mondom egyes lapok szerint pentek 14.-e egyesek szerint a telihold miatt elcsuszva 15.-e szombat tizmillioszoros nap!  En mindkettore osszpontositok!)

    előzmény:
    Piggy (44)
    2014-02-06  12:51
  8. 2014. február 6. 12:5144.
    Hát nálunk szerintem a gyerekek kb 90%-a ott írta a felvételit, ahová jelentkezett. Tavaly ideiglenes lista szerint 141 pont volt a határ, végül ez összesen két pontot csökkent. Szóval én abban bízom, hogy márc. 12.-én már látjuk, hogy elég lett a pont. De nyilván az BP-en tök máshogy van.
    előzmény:
    abak (43)
    2014-02-05  19:09
  9. 2014. február 5. 19:0943.

    A március 12.-i lista még nem jelent semmit.

     

    A legtöbb köszönő viszonyban sincs a véglegessel, ami április 10 körül várhartó.

    előzmény:
    Piggy (42)
    2014-02-05  14:09
  10. 2014. február 5. 14:0942.
    Igen, így van. vagy legalábbis én is így tudom. Jó messze van az a márc 12. Ráadásul az pont a szülinapom! :-)
    előzmény:
    abak (41)
    2014-02-05  13:21
  11. 2014. február 5. 13:2141.

    A már beírt iskolák és tagozatok sorrendjén tudsz módosítani.

     

    Új iskolát már nem írhatsz be, de a már beírt sulinál vehetsz fel új tagozatot is.

    előzmény:
    norka01 (40)
    2014-02-05  12:57
  12. 2014. február 5. 12:5740.

    Buxus bokor az tobb mint egy honap)))

    Mondjuk mi addig dolgozunk a szobelin) Csak egy helyen lesz februar 20-marcius 7 kozott. Itt a tagozatkodra irjak:modositas marcius 18 8-16 ora.

    előzmény:
    Piggy (39)
    2014-02-05  12:41
  13. 2014. február 5. 12:4139.
    Én is találtam közben egy sulit, ahol fent van az egész menetrend. Aszerint márc. 12-ig teszik közzé az id. felvételi listát és márc 18-ig lehet módosítani a sorrendet.
    előzmény:
    norka01 (38)
    2014-02-04  20:51
  14. 2014. február 4. 20:5138.

    Az egyik iskola honlapjan meg fenn van a tavalyi, ott csak annyit talaltam: 2013 marcius.

     

    előzmény:
    Piggy (37)
    2014-02-03  17:53
  15. 2014. február 3. 17:5337.

    Köszi, remélem elég lesz.

     

    Azért az tényleg elég gáz, hogy egy 8-as ofő nem magyaráz el mindent. A középiskolai felvételi azért elég fontos szerintem. A mi ofőnk amúgy nem egy csúcs, de ebben a témában odafigyel normálisan.

     

    én nagyon örülök, hogy itt nincs szóbeli, megnyugtató, hogy már nincs több dolgunk, a gyerek megtette, ami tőle telt, innen már csak várni kell...

    Azt nem tudjátok, hogy az ideiglenes felvételi listák mire lesznek meg? A 14.-ei határidőtől számítva 2-3 hét, vagy több?

    előzmény:
    norka01 (36)
    2014-02-03  17:16
  16. 2014. február 3. 17:1636.
    En is igy gondolom, hogy Gyorben mar csak szamitogepen muxik az egesz.Az elso helyunk irja  a honlapjan:

    A felvételi jelentkezési lapok beküldési határideje: 2014. február 14.

    Kérjük, hogy a jelentkezési lap mellé mindenki csatoljon egy felbélyegzett, és saját névre megcímzett borítékot.

    Mindegy en viszek aztan remelem tudjak, tavaly egy kislany ment ebbe az iskolaba, remelem meg emlekeznek ra, hogy van ilyen....?

    előzmény:
    Piggy (34)
    2014-02-03  15:34
  17. 2014. február 3. 17:1235.

    GratulalokSzuper a pontszam!!!!!

    Jo,hogy nincs szobeli. Igazan a kettannyelvuben en sem ertem miert pont matek es magyar a szobeli, de ok tudjak. Meg ez izgalmas menet lesz.

    Az is ugy latom mas minden suliban, hogy pl. nalunk hamar kijavitottak a felveteli lapokat de bemenni a lapert amin az eredmeny van csak majd csutortokon lehet. Akkor elmegyek erte, beviszem az alt.-ba ott lefenymasoljak. Eldontottem addigra amit gondolok lefenymasolom es viszem, mert az egyik suli azt irja: a szóbeli angol nyelvi meghallgatás alól kérésre mentesülhetnek azok a tanulók, akik akkreditált alapfokú C- típusú nyelvvizsgával egyenértékű vizsgával rendelkeznek. (Pl. ITK alap, BME-alap, Trinity 4., és Pittman 4. szint). Az angol szóbeli alóli mentesítés a jelentkezési laphoz csatolt dokumentumok alapján szerezhető.

     

    Tudjatok mit kap az ofo tolunk ev vegere, eskuszom semmit!

    előzmény:
    Piggy (33)
    2014-02-03  15:29
  18. 2014. február 3. 15:3434.
    Ja, és nálunk a versenyeredményekről kért az ofő fénymásolatot(nyelvvizsgája itt nincs senkinek). A felbélyegzett borítékot én sem értem, hiszen én egyik suliba sem fogok ssemmit küldeni, az aláírt, kinyomtatott lapot az ofő küldi Győrbe, szóval az egyes iskolákba nincs külön levelezgetés. Vagy legalábbis én így tudtam.
    előzmény:
    norka01 (32)
    2014-02-02  20:53
  19. 2014. február 3. 15:2933.

    Szia!

     

    Ma délután végre megtudtuk a pontokat!!! Szerencsére még 1 ponttal jobb is lett, mint amit a vizsga után mi számoltunk (34 a matek, 46 a magyar). Reméljük elég lesz a biosz-kémia szakra, ott tavaly 139 pont volt a határ, a fiamnak meg így most akkor 156  pontja van a hozott pontokkal együtt. Hát nagyon bízom benne, hogy idén sem megy sokkal feljebb a határ. De hát sajnos nem tudjuk a többiek pontjait... Majd holnap talán azokét meg lehet kérdezni, akik a mi ált.sulinkba járnak.

     

    Sok  szerencsét mindenkinek a továbbiakhoz! Szerencsére nálunk szóbeli nincs, így mi már csak ülünk és várjuk a jószerencsét...

     

    Üdv

    előzmény:
    norka01 (32)
    2014-02-02  20:53
  20. 2014. február 2. 20:5332.

    Koszonom szepen!

    vagy!

    Ertem amit irtal. Ezek alapjan most -HA TAVALY LENNE- a 3. helyen jelolt gimiben allnank a 22. helyen.

    Anno regisztraltam a pitagorasz.hu-ra , tobbet segitett mint az ofonk(

    Hetfon volt a palyavalasztasi szuloi+ballagas+osztaly kirandulas 45 perc volt.

    Mit mondjak?

    Pl. mondja, hogy be kell menni mindket szulonek alairni. Ahol nem tudja  az egyik fel, hogy hol  a masik nyilatkoznia kell. Mondom, en tudom hol van, tudja a dolgokat, csak parezer kilometer elvalszt, hagy ne utazzon mar haza. Erre, hat....nem is tudom.... meglatjuk....Mit basszus?! Nem ertheto?!

    Az egyik gimi irja, hogy ker felbelyegzett valaszboritekot, azt akkor kell leadni a suliban amikor alairom a vegleges felveteli papirt?

    Es ha van nyelvvizsga bizonyitvany, azt en fenymasoljam le, vay csak beirjak, vagy nem szamit?

    Ez az egy gyermekunk van, nem tudom....

    Anyukam aranyos, elmeselte, anno meg volt szemelyes beszelgetes az  ofo a szulovel, felolvasta a jellemzest amit a gyerekrol irtak, megbeszeltek, ugy alakitottak, hogy jo legyen a valasztott suliba.Na ez volt regen....

    De lehet, hogy csak mi fogtuk ki.

    Mindenkinek koszonom a segitseget, es nagyon nagyon sok sikert kivanok!!!

    Hogy alakulnak a pontok????

    előzmény:
    Piggy (29)
    2014-01-30  10:00
  21. 2014. január 30. 11:4831.

    Pontosan.

     

    Tavalyi évben 32 fős osztályba olyat is felvettek, aki az ideiglenes lista 96. helyén volt.

     

    Általában mindenki több helyet megjelöl, és aki elől van a listán, az a többiben is.

    Menni pedig csak egy helyre fog.

    előzmény:
    Piggy (29)
    2014-01-30  10:00
  22. 2014. január 30. 11:4630.

    POnt tegnap egyeztettük a végleges listát a sulival, tehát frissek az infok.

     

    A választott nyelvet csak ott kell kitölteni, ahol a második nyelv nem automatikus a tagozat megjelölésénél.

     

    Amikor beírják az iskolát automatikusan feljön a lista az induló osztályokkal. Itt egyértelműen látható, hogy a nyelv eleőre adott, vagy választandó.

    előzmény:
    norka01 (27)
    2014-01-29  17:20
  23. 2014. január 30. 10:0029.
    Sőt, a mi gimink honlapján direkt fent is van, hogy csak azért, mert az ideiglenes felvételi jegyzék alapján úgy tűnik nem jön össze az álomszak, senki ne módosítson a sorrenden, mert volt már olyan gyerek, akit végül felvettek volna (olyan sokan "kiestek" előle), de mivel hátrébb sorolta a szakot nem tudták felvenni.
    előzmény:
    Piggy (28)
    2014-01-30  09:53
  24. 2014. január 30. 09:5328.

    Én úgy tudom, hogy mindegy hányadik helyen írsz be egy sulit, ha megvan a pontod, felvesznek. Aztán, ha egy sorrendben előbbre írt suliba is felvesznek, akkor az alatta lévő jelentkezések törlődnek. De az egyes iskolák csak a hozzájuk beadott jelentkezést látják, azt hogy rajtuk kívül milyen iskolákat és milyen sorrendben jelöltetek meg, azt nem!!

    Pl, a gyereknek van mondjuk 120 pontja. 1. helyen megjelölt suliba az ideiglenes felvételi jegyzék szerint 140 a ponthatár, a 2.-nál 130, a 3.-nál 118, a 4.-nél 110, az 5.-nél 100, stb. Akkor a gyereket felveszik a 3. , 4. 5. stb helyre. Aztán a rendszer látja, hogy a 3,. helyre biztosan bejutott, ezért törlődnek a 4. 5. stb helyen lévő jelentkezések. Közben mondjuk a 2. helyen megjelölt suliban is kiderül, hogy a felvett 100 gyerekből 30 egy másik sulit jelölt előrébb, és oda is bejutott, így az ő jelentkezésük törlődik, és felszabadul 30 hely, ezért lejjebb csúszik a ponthatár 120-ra, és akkor a 120 pontos gyerek is befér. Így bejut a 2. helyen jelölt suliba és törlődik a 3. helyű sulis jelentkezése.

    Fú, remélem érthetően írtam le! :-)

     

    A nyelvnél meg szerintem akkor is írd be a spanyolt, ha az kötelezően választandó. Ezt az adatlapot úgyis csak ofő látja, ez alapján rögzíti a dolgokat a sz.gépben. Ott meg lehet, hogy nem is kell majd küölön beírnia a spanyolt, mert adott szak eleve úgy "ugrik" fel, hogy más nyelvvel nem is lehet választani.

     

    Nálunk az ofő elég jól elmondta a menetrendet, ha van kérdésed, szólj, hátha tudok segíteni!

    előzmény:
    norka01 (27)
    2014-01-29  17:20
  25. 2014. január 29. 17:2027.

    Sajnos nem(((

    A suli honlapja szerint  -lesz szobeli- az "alomsuliban" a vegso sorrend kialakitasanal elobbre veszik a szobeli eredmenyet mint az irasbelit.

    A szobeli lesz magyar es matek 50-50 pontos szinten.

    A suliba jelentkezokbol az elso 300-at hivjak be szobelire. Es abbol 108 a befuto)

    A masodik helyre irt suliban nem nezik a kozpontit, ott az 5.6.7.evvege 8. felev magyar, matek, tori, nyelv, kemia pontszamokat szamitanak (110 pont). Tavaly 92 ponttal zartak a felvetteket. Nekunk ennyi nincs. (Ide szeretne masodik helyen menni a lanyom, nem vagyok oda a dontesert, de ugy gondolom beirom, es max. cserelunk marciusban a sorenden)

    A harmadik suli amit beirunk, kozel van, nem rossz, altalanos gimi, ott a nyelvvizsgara megkapjuk az 50 pontot, ezert nem kell szobelizni, igy ha szamolok akkor a lanyom pontszamaval tavaly a 22. helyen kerultek be.

    Tehat ez biztos befuto, HA a sorrend allitasnal a harmadik helyrol is kerulnek be. Ez nekem kicsit homalyosszivesen vennem ha elmondana valaki (ofo egy s....fej) Tehat ha a harmadik helyre biztosan felveszik a pontszamai alapjan, akkor mivel harmadik helyre irtuk, lehet, hogy nem fer bele a keretbe megsem?

    De ma mondtak epp az altalanos iskolaban a lanyom mondja, hogy  mas a gyerek anyag, masok a kepessegek, barmi lehet, ne gondolkozzunk elore.

    Konnyu mondani!!!!

    Epp most toltom az adatkero lapot. Kerdes: idegen nyelv amit tanulni kivan....Komolyan elgondolkodtam, hogy egy ket tanitasi nyelvunel mit irjak be, ha alap az angol melle a nyelv kotelezoen spanyol, valaszthato nemet es orosz, akkor?! Gondolom a spanyolt akkor nem kell beirnom.

    Basszuskulcs de nehez az elet!!!!

    előzmény:
    Piggy (26)
    2014-01-27  14:54

Címlap

top