Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spórolás ,de hogyan ?

ianiko
Létrehozva: 2004. június 23. 22:22
Sziasztok! Van valakinek ötlete , hogyan lehetne spórolni, persze az éssszerűség határain belül.A háztartási pénzre gondolok , és arra hogy azért viszonylag egészzségesen éljünk belőle.ianiko
  1. 2004. szeptember 6. 09:07201.
    Szia, ha van kedved, írjál priviben, pillanatnyilag én sem vagyok a helyzet magaslatán, talán tudjuk egymást vígasztalni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (199)
     
  2. 2004. szeptember 4. 18:41200.
    Nézz a fiacskádra , és kapd össze magad, meglátod majd jobb lesz. Fel a fejjel!!!!!! ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681809 (199)
     
  3. Torolt_felhasznalo_681809
    Torolt_felhasznalo_681809
    2004. szeptember 3. 19:17199.
    sziasztok lányok ittvagyok nem tűntem el végleg csak lelkileg magam alatt vagyok és nincs hangulatom semmihez. na de majd rendbejövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 1. 08:31198.
    Én is nagyobbakba fogom tenni, azok a 2 decisek nagyon aranyos üvegek, de a fél fogunkra sem elég az a mennyiség. Azokba majd dzsemet teszek!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (197)
     
  5. 2004. augusztus 31. 09:41197.
    Hogy megint a spórolásnál legyünk, én lekváros üvegekbe teszem, amiket itt veszek néha. Mert marha jó lekvárok vannak készen, csak már elég drágák, most éri meg eltenni. Olyan 4-5 decisek az üvegek és jól záródó tetejük van. (Egyedül a baracklekvár nincs itt, de azt kapom a barátnöimtöl otthonról. . . . imádom is!)
    előzmény:
    Clarissa04 (192)
     
  6. 2004. augusztus 31. 09:21196.
    Szervusztok! Én a kb. 800 ml-es üveget használom, mert a pácienseim rendesen, több evőkanálnyit tesznek a tányérjukra. Ha egy kicsi kimarad nincs gond, lezárva hűtőben sokáig eláll.
    előzmény:
    Clarissa04 (192)
     
  7. 2004. augusztus 31. 09:17195.
    Balzsam lelkemre. Már növesztgetem szárnyacskáimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (191)
     
  8. 2004. augusztus 31. 09:15194.
    Kedves Mikko!Könyörgöm ne tedd ezt velem!:))))))Először megálltam a levegőben, most meg dűlöngélek a nevetéstől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (190)
     
  9. 2004. augusztus 30. 20:49193.
    Lányok! Ha már így belemerültünk az indiai konyha rejtelmeibe, írok egy lapcímet, ahol tovább kalandozhatunk a sok zöldséges kaja között, amelyek szintén nagyon spórolósak.
    www. keletikonyha. lap. hu/index. html
    Meg jártam itt is:
    http://www. externet. hu/webfazek/szarnyas/u25. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 30. 20:43192.
    Azért kérdeztem rá, mert ha esetleg maradna. . . ne menjen pocsékba. . . de eddig nem maradt egy szem se!:)))Holnap teszek el télire szilvacsatnit, utána pedig paradicsomosat is!:)Vannak formás kétdecis üvegeim, igaz nincs tetejük. . . de vettem azt a formára vágott fólialapokat, azokkal zárom. Bár nekünk ezek az üvegek kapásból kicsiknek tünnek. Majd szétnézek üvegügyben. Ti mekkorákba rakjátok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (189)
     
  11. 2004. augusztus 30. 20:20191.
    Anya, te egy angyal vagy! Most láttam a hosszú tanácsokat töled és el vagyok varázsolva! Nagyon ügyes vagy és köszi, hogy ilyen tökéletes részletességgel megosztod a nagyszerü tapasztalataidat. Töled csak tanulni lehet!!! Már lementettem az egészet!
    előzmény:
    anya77 (180)
     
  12. 2004. augusztus 30. 20:14190.
    Szia Anya, ezt muszáj megosztanom veled, azt olvastam a te szövegedben, hogy : ". . a kurkuma csirkeölö hatásu. . . " Mit mondjak, idöbe került, mire leesett a tantuszom. . . . . ;o))) Írtó okosan nézhettem!
    előzmény:
    anya77 (187)
     
  13. 2004. augusztus 30. 20:12189.
    Na, az ingwert tudod. A tetejére mindig olajat öntök, ha hasonló dolgokat csinálok. Írtó soká eláll úgy, mert az olaj lezárja és a levegö nem éri így az eltett dolgot. Nekem ez a legkényelmesebb eljárás. (CSak most jutottam géphez. . ;o)))
    előzmény:
    Clarissa04 (185)
     
  14. 2004. augusztus 30. 19:51188.
    Köszönöm! Szóval gyömbér!Még soha nem hallottam. :)
    előzmény:
    anya77 (187)
     
  15. 2004. augusztus 30. 13:16187.
    Szevasztok Lányok és Kisujjak! Örülök a sikereknek. :)))
    Igaz nem nekem szól a kérdés, de az Ingwer=gyömbér. Én ha befőzök, akkor a csavaros lapkával lezárt üveget fejre állítva, pokrócba csavarva) hagyom kihűlni. És kész. A maradékkal u. ez. Dunsztolni nem is kellene, mert olyan sok benne a cukor, a fűszer és ecet, hogy önmagában 5 perc fejenállás után is el kellene állnia. A curry egyik alkotó eleme a kurkuma erős csíraölő hatású. Indiában hagyományosan ma is ezt használják pl. elvágják a kezüket = 1 ek kurkumát lenyelnek.
    U. i. : Mikkoét is kipróbálom.
    ---Nnna tényleg megyek, zavaró repülés van a környéken :))))
    előzmény:
    Clarissa04 (186)
     
  16. 2004. augusztus 30. 12:44186.
    Teljesen odalesz érte férjedurad, mert a férfiak szeretik a csípőset, fűszereset!!!Be kell újítanunk nekik, lássák csak, hogy mi lányok, nyitottak vagyunk az újra!!!!És amikor szuszogva termelik be, és kérdezik, hogy ez mi, mert olyan érdekes és finom, akkor csak sokat sejtetően mosolygunk. . . és kis szünet után megjegyezzük, hogy egy kis indiai. . . . de ez nem is olyan nagy szám. . . az ilyesmit a kisujjunkból kirázzuk. . . DDDD
    előzmény:
    jucu50 (184)
     
  17. 2004. augusztus 30. 12:39185.
    Szia "mikko"! Az előbb írtam Neked, de úgy látom nem ment el. Ha mégis megérkezik, bocs, hogy mindent kétszer mondok, kétszer mondok. . . :) Szóval, leírtam a Te paradicsomos csatnidat is, irtó érdekes, hogy ecet helyett citrom van benne! Ha marad maradék, és üvegbe teszed, olajat öntesz rá és lezárod, akkor ez TÉLIRE is eláll vagy csak rövidebb ideig? És mi az az ingwer, amit teszel bele? Én még sose hallottam róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (179)
     
  18. 2004. augusztus 30. 12:35184.
    Sziasztok, neborzoljatok, mert irtó kiváncsi vagok most már én is a csatnira élőben, és nem receften:))))
    Holnap újítok, nem tudom mit szól apuka hozzá, de próba , szerencse:)))Az alapokat, kimásoltam, nagyon köszönöm!!!!!
    És gyakran látogatlak Titeket is!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Clarissa04 (182)
     
  19. 2004. augusztus 30. 12:34183.
    Szia "mikko"!Leírtam a Te paradicsomos csatnidat is, irtó érdekes lehet, hogy ecet helyett citromot teszel bele!Ha van maradék, akkor üvegbe teszed, öntesz rá olajat, lezárod, és akkor ez TÉLIRE is eláll? Vagy csak rövidebb ideig? És mi az az ingwer, amit még lehet rátenni?Én még soha nem hallottam róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (178)
     
  20. 2004. augusztus 30. 12:23182.
    Szia "anya 77"!!!Hétvége óta CSATNI-MÁMORBAN él a család!Tegnap szilvacsatnit csináltam, mellé currys rizst. . . . FANTASZTIKUS finom volt, a férjem szuszogva ette, s mondta, ha lennék szíves gyakran tegyem az étrendbe!!!:))) Úgyhogy a napokban télire is teszek el, mert a férjem elhatározta, hogy ropogósra sült szalmakrumplit fog beletunkolni, és az egy felséges vacsora!:)
    És most mit gondolsz, mi készül ebédre? Paradicsomcsatni, mellé főztem ki tésztát! Az illata csodálatos!Köszönöm mégegyszer!!! Bizti lesznek még kérdéseim csatni-ügyben!!!
    előzmény:
    anya77 (180)
     
  21. 2004. augusztus 30. 11:38181.
    Tényleg az!!Kipróbálva.
    előzmény:
    Clarissa04 (177)
     
  22. 2004. augusztus 30. 11:36180.
    Szervusztok!!
    Kedves Clarissa04, mikko és mindenki!
    Jól kezdődik a hetem! Ugyanis nagyon örülök, hogy felborzoltam kedélyeiteket!:))))

    1. ) A paradicsomot nem magozom, nem hámozom, mert azt vallom, abban sok értékes anyag van. Amikor már őrülten rotyog, akkor elturmixolom, és a többit lásd a receptemben.

    2. ) Más alapból (Őszibarack, szőlő. . . lásd 142-es hozzászólásom) is főzök. A menete ugyanaz, de fokhagymát ezekben nem teszek. A vöröshagymán kívül erős paprika, fehér mustármag, koriander, currypor, vagy ennek összetevői külön-külön. Darabosként a mazsolán v. szőlőszemen kívül jöhet bele vagyesen: kabakosok (cukkíni, uborka, tök), sárgarépa, csem. kukorica, zöldborsó, zöldbab, alma, birsalma, (késő ősszel sütőtök).

    3. ) Általános szabály: A FŰSZEREKKEL NE SPÓROLJATOK!!

    4. ) A 142-esben - amikor elfogyott a karakterem - azt akartam írni, hogy a darabosokat a végén csak annyira főzzük, hogy ne legyen lekvár belőlük. Kb. 10 perc elég.

    5. ) Felhasználása:
    A csatnit hagyományosan sült hús (tepsiben, grillen, rántva, mindegy) mellé fogyasztják.
    A gyümölcsösöket főtt rizzsel elkeverve hidegen is szeretjük.
    További fejlesztések:

    - Paradicsomos natur főtt rizzsel elkeverve, nem túl karakteres ízű sajt ráolvasztva (vacsorára). Tehetünk bele virslikarikát is.

    - Bármelyiket hirtelen kisütött pulyka/csirkemell csíkokkal elkeverem, natur rizst, vagy kifőtt tésztát adok köretnek.

    - A paradicsomosat főtt spagettire halmozom, reszelt sajtot rá.

    - Ugyanilyenbe párolt darálthúst keverek, főtt tésztával esszük.

    - Zsemlés töltelékű töltött gombafejekhez rizzsel kiváló.

    - Kivájt zsemlébe húsos változat + sajt ráolvasztva (munkahelyre is vihető)

    Felvágott mellé (pl. ketchup helyett), levesben főtt húshoz előételként. . .

    6. ) Természetesen piciben, friss fogyasztásra is készíthető. Én is így kezdtem, de ma már kondérral, mert másként nem győzném.

    Kedves hengergo! Nézzed meg a 142. bejegyzésemet ott próbáltam leírni. Nem vagy butu. Én is nagy kislány voltam már, mikor először találkoztam vele.

    Remélem, tudtam segíteni. Jó főzést, és sok dícséretet ! :))))))
    előzmény:
    Clarissa04 (174)
     
  23. 2004. augusztus 30. 10:22179.
    Ha ez a recept ebböl a topikból van, akkor már készítem is a pisztolyom. . . ;o)))) Akkor elnézést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 30. 10:21178.
    Jányok, azt hittem meghülyültem, nem találtalak Benneteket, voltam a befözö topikban és sehol semmi csatni. . .
    Itt egy receot, amit egy másik topikból szereztem:

    Paradicsom Chutney

    Hozzávalók:

    5 paradicsom
    3 hagyma
    3-4 evökanál oliva olaj
    4 evökanál cukor
    1 citrom héja és leve
    chili paprika
    só, bors

    a paradicsomot lehámozzuk és nagyobb kockákra vágjuk. a hagymát vagy gerezdekre vagy karikára, ki hogy szereti és az olajon megdinsztelni. A paradicsomot , reszelt citrom héját hozzáadni és 15-20 percig rotyogtatni az egészet.
    A végén a citrom levét, örölt borsot és sót kell beletenni valamint az egész apróra vágott chilit (hegyes paprikát)
    Lehet variálni: aki szereti, tehet bele menta levelet apróra vágva, ingwert, fokhagymát.
    Ha nagyobb adagot csináltok, a fözés után üvegekbe tenni és olajat önteni a tetejére, mely lezárja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. augusztus 28. 21:20177.
    Lányok! Tegnap bukkantan rá, teljesen véletlenül:

    HÍRES TERMÉKEK HAMISÍTÁSA:

    http://a. grocceni. com/magad-1. html

    Feltétlenül nézzétek meg, naggggyon jó!!!!!!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2004. augusztus 28. 19:13176.
    Köszi.
    előzmény:
    jucu50 (175)
     
  27. 2004. augusztus 28. 18:57175.
    CSATNIK
    A jó csatni olyan csípõs, hogy nem lehet megenni, de olyan édes, hogy nem lehet otthagyni. Csak néhány teáskanálnyit szolgáljunk belõle!
    Serkenti az étvágyat, elõsegíti az emésztést és ragyogó színével vonzóvá teszi a tányért. Kiemeli a többi fogás ízét, ezért általában a csatnival kezdjük az étkezést, néha azonban nagyobb szerephez is jut -- némelyik csemege ugyanis elképzelhetetlen csatni nélkül, mely ebben az esetben mártássá lép elõ. A paradicsom csatni például helyettesítheti a ketchupot.

    Khumani chatni - Sárgabarack csatni mazsolával

    Hozzávalók:
    1 kg sárgabarack
    3 evõkanál citromlé
    100 ml víz
    2 evõkanál ghí vagy vaj
    1 7. 5 cm hosszú fahéjrúd
    1/2 kávéskanál kalonji vagy fekete szezámmag
    1/2 evõkanál finomra reszelt friss gyömbér
    85 g fekete aprószemû mazsola
    75 g barna cukor
    1/4 kávéskanál só
    1/8-1/4 kávéskanál erõs fûszerpaprika

    A sárgabarackot megmossuk, kimagozzuk és vékony szeletekre vágjuk. A vajat felolvasztjuk, beleszórjuk a fahéjrudat, a kalonjit vagy fekete szezámmagot és a gyömbért, és kb. 1/2 percig pirítjuk. Hozzáadjuk a többi alapanyagot és felforraljuk. Mérsékelt lángon addig fõzzük, míg sûrû és fényes-mázas nem lesz (kb. 30 perc). Hûtõszekrényben 2-3 napig eltartható.
    Elkészítési idõ: 45 perc.

    Ezt az egyik recept keresőből másoltam!!
    Én is most ismerkedem vele:))
    Ja , és köszönöm a sok jó ötletet, nagyon szeretlek benneteket olvasgatni!
    Köszi*********Judit
    előzmény:
    hengergo (173)
     
  28. 2004. augusztus 28. 17:44174.
    Én is még csak elméletben ismrkedem a csatnival, de "Anya 77" nagy mestere ennek a kérdésnek. Amit eddig leszűrtem, a csatni számunkra egy nagyon érdekes, különleges ízekkel megáldott szószféle, ami egyszerre édes, fűszeres, csípős, ecetes. Furcsa az is, hogy számunkra szinte összeegyeztethetetlen dolgokat főz együtt, pl. őszibarackot vöröshagymával, és chillivel stb. Nekem nagyon beindította a fantáziámat. Rákerestem a google-on is, és sok dolgot kidobott. Szerintem nézd meg ott is. :) Én már beadtam a családnak, hogy csatnit készítek!:)))Szerintem Te is elkezdheted mondogatni!:))) Mindent félretéve, bizti nagyon érdekes, finom!
    előzmény:
    hengergo (173)
     
  29. 2004. augusztus 28. 14:05173.
    Bocs, ha kicsit hülyének tűnök, de mi az a csatni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (171)
     
  30. 2004. augusztus 28. 13:41172.
    Igen, én a Váci utcai Nagycsarnokban láttam anno csirkecsontokat, karajcsontokat meg mindenféle csontokat, melyeken még egy jó adag husi volt, 20 forint volt kilója. Irigykedve néztem, mert ilyesmi itt Németországban nincs. (pedig van elég szegény ember vagy legalábbis spórolós itt is!) Édes Nagyikám mindíg ezekböl csinált csodás leveseket. Ezt használjátok ki!
    előzmény:
    anya77 (133)
     
  31. 2004. augusztus 28. 13:35171.
    Te Anya, ez egy szuper dolog, csatnit csinálni. Kérdéseim: a paradicsom héját lehúzod? Akkor, amit a végén beleteszel (amivel dúsitod), azt csak röviden rotyogtatod a már kész alapcsatnival? Ennek még ropogósnak kell lennie és akkor már kész is? Jól értettem, mert meg akarom én is csinálni. Köszi a válszért!
    előzmény:
    anya77 (142)
     
  32. 2004. augusztus 28. 13:26170.
    El a kezekkel a Calgontól! Ez csak pénzcsinálás! Nem egy mosógépes szakembertöl kérdeztem a Calgon-örület miatt, a válasz mindegyiktöl megegyezett, ez mind nem igaz, hogy csak a Calgon menti meg a mosógépedet. . . De jó pénzt hoz ez a gyártóknak! Ahogyan írtad ecetes vízzel átmosni a gépet vagy SIL -lel. Szakember ajánlotta!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848111 (152)
     
  33. 2004. augusztus 27. 21:20169.
    Szia! Az biztos, hogy engem "megfertőztél" ezzel a csatnival, alig várom, hogy kipróbáljam. :) Ugye nem csak eltevésre, hanem friss fogyasztásra is lehet csinálni egyszerre kisebb mennyiséget? És a rizsen kívül mivel szoktad még tálalni?A 142-es hozzászólásodat nem tudtad befejezni, mert elfogyott a karaktered! Légyszi fejezd be, mert a téli csatnikészítés vége lemaradt!Köszi!:)
    Jól értelmezem, hogy nem csak a paradicsomos csatni az alapcsatni? Lehet alapcsatni pl. az őszibarackos is?Van valamiféle szabály arra, hogy az egyes alapcsatnik milyen más zöldet "szeretnek"?
    előzmény:
    anya77 (142)
     
  34. 2004. augusztus 27. 19:37168.
    Szia r12 ! Én is igy vagyok vele, ha egyiknap kicsit többet költök , a hét többi napján behozom. Szerintem sem jó megoldás , hogy az ember kevés pénzzel jár , mert ki tudja mi történik útközben , és nincs egy fillér sem az embernél. Az is ciki amikor valami többe kerül , és az ember a pénztárnál zavarban van mert nincs nála pénz, az megint más ha tényleg nincs pénze. ianiko
    előzmény:
    r12 (166)
     
  35. 2004. augusztus 27. 15:04167.
    Igen, most már tudom. :-( Köszi.
    előzmény:
    anya77 (160)
     
  36. r12
    r12
    2004. augusztus 27. 13:15166.
    Bocsi a hangnemért. Végigolvastam mindent, nagyon örülök, hogy idetaláltam. Sok hasznos dolgot írtatok, és pár olyat amit én is alkalmaztam már eddig.
    Én mindig levonom a csekkeket és a rezsit, majd a maradék "jövedelmet" osztom szét tartalékra (gyerekeknél mindig kell), egy-két nagyobb bevásárlásra. Ami még mindig megmaradt elosztom a naptári napok számával, hogy durván mennyit (nem sokat) költhetek napi szükséges dolgokra.
    Ha egy darabig nem írom, hogy (mit), mennyiért, hol veszek, hajlamos vagyok túlköltekezni. Az is jó, ha nincs túl sok pénz nálad, de fennáll a veszély, hogy többet kell fizetni a pénztárnál, mint amennyi nálad van, ezért inkább többet teszek be. Ha megvan a napi maximum, azt úgyis tudom, hogy csak vészhelyzetben léphetem túl, az elkövetkező napok rovására.
    előzmény:
    r12 (164)
     
  37. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. augusztus 27. 12:35165.
    kössz nincs gyerekem, de a receptek jók ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (163)
     
  38. r12
    r12
    2004. augusztus 27. 11:57164.
    Ha muszály lenne, biztosan megoldanád, mert nem mindig van lehetősége az embernek megválasztani, hogy számolgasson vagy sem. Hidd el, hogy akik számolgatnak, őkis sokkal jobban örülnének ha nem kéne ezt tenniük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (45)
     
  39. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. augusztus 27. 11:27163.
    http://www. externet. hu/webfazek/gyerekek/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (162)
     
  40. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. augusztus 27. 10:56162.
    nem tudom Győrbe méirt nem jönnek be. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (161)
     
  41. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2004. augusztus 27. 10:54161.
    Csornán is van Penny market
    előzmény:
    anya77 (160)
     
  42. 2004. augusztus 27. 10:46160.
    Szia! Megkérdezten győri kolleganőmet. Hát sajnos tényleg nincs. Azt mondja, hogy hirtelen csak Komáromban tud Pennyt. ((:
    Üdv. A.
    előzmény:
    Püfü (158)
     
  43. 2004. augusztus 26. 17:52159.
    Szia julee! Tetszik amiket irsz , sok ésszerű dolog tanácsolsz , egyetértek veled, és többnyire én is igy csinálom. MI már csak hárman vagyunk, és a Penny-s szilvásgombócot mi is nagyon szeretjük, általában 18-20-db van egy zacskóban , én ezt kétszerre szoktam megfőzni, mert olyan laktató, hogy többet nem tudunk megenni nasinak. Ha ebédre főétkezésre csinálom egy jó tartalmas leveshez akkor az egész csomagot kifőzöm, tényleg finom, és olcsó.
    A Plusba szokott lenni Mignon 3 db van egy tálcáskán 159. - ft-ért , igy elég olcsón van nasink délutánra . Ez a MIgnon nem az a betonkérgü mint a profis, kalapáccsal sem lehet széttörni. A Plus-os finom puha, és nem túl édes.
    A pennyre visszatérve , ott szoktam venni a Pick párizsit, 40. - dkg-os 360. - ft-ért , van amikor egy kicsit drágább, de sokáig eláll , rajta van a dátum. A fiam csak ezt a párizsit eszi meg, mindig kisérletezem más fajtával is , de olyan izüek, hogy a kutyánk sem eszi meg, nem vicccccc. . . . . . . . . . . . . .
    ianiko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848111 (156)
     
  44. 2004. augusztus 26. 16:47158.
    Köszi, bár már kaptam egy infót, miszerint itt nincs. :-( Neten is keresgéltem, de nem találtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848111 (154)
     
  45. Torolt_felhasznalo_848111
    Torolt_felhasznalo_848111
    2004. augusztus 26. 15:39157.
    még elfelejtettem: ennyi pénzért 2 szelet sütit kapsz a cukiban !
    Ja, és még édesszájúaknak: a Penny Marketben ugyan nem olyan hatalmas a választék de a Carte D fagyik 499 Ft-ért kaphatók. Ott ennyi. (Intersparban 799-től)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_848111
    Torolt_felhasznalo_848111
    2004. augusztus 26. 15:38156.
    Ja, és még tipp:
    sütni otthon ! a párom hihetetlenül édesszájú, simán 2 rúd rétest egy esti film alatt elcsipeget.
    Képzeljétek el ha ezt cukrászdában kéne megvenni !!!
    +1: ha időszűke van elő lehet kapni a fagyasztóból egy csomag derelyét vagy szilvásgombit (Penny 1 cs 299 Ft), 10 perc alatt édességet lehet varázsolni, és 2 napig lehet nyámmogni rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2004. augusztus 26. 15:20155.
    A vizlagyitorol annyit, hogy valahol kell, valahol nem. PL a Balatonfelvideken igen ajanlott a karsztviz miatt, de Budapesten kimondottan lagy viz van, nem kell lagyito. DE!

    En megneztem a futoszalamat, eleg vizkoves (pedig hasznalaok vizlagyitot, csakhat olcsobb fajtat), lejarattam a 80 fokos programot ket uveg ecettl, es mint halottnak a csok!!!annyit ert, valami nagzon kicsi lejott, de jo sok rajta is maradt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848111 (152)
     
  48. Torolt_felhasznalo_848111
    Torolt_felhasznalo_848111
    2004. augusztus 26. 15:11154.
    Holnapra megnézem neked, qkkants be, ok?:-)
    szerintem van, mert más megyeszékhelyen is tudok !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2004. augusztus 26. 14:28153.
    Annyit beszéltek mindig a Penny Marketről, nem tudjátok véletlenül, hogy Győrben van-e, és hol? Én is szeretnék spórolni. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848111 (150)
     
  50. Torolt_felhasznalo_848111
    Torolt_felhasznalo_848111
    2004. augusztus 26. 14:10152.
    Ja, még valami, látom mások is írták:
    Calgon: tényleg drága hobby.
    Bocs, muszáj ezt a viccet:
    Julika: minden mosáshoz calgont használok, 5 év alatt 276. 000 Ft-ot költöttem Calgonra.
    Teri: sz@ok én a calgonra, inkább háromévente veszek egy új fűtőszálat 1200 Ft-ért.
    Anyukám tanácsa: félévente 80-90 fokon üresben nyomatni kell egy mosásprogramot úgy hogy mosópor helyett bele kell önteni a gépbe egy üveg 20% ecetet. a legjobb vízkőoldó.
    Amúgy én vettem DM-es vízlágyítót 1, 5 kg 850 Ft volt.
    Ami a vasaláskönnyítőt illet: a legtöbb vasaló "allergiás" rá, csak tönkreteszi a gépet, ezen kívül drága, és a gyakorlati haszna sem übereli az árát.
    Ruha: már én is évek óta kínai vagy piac, sőt most már egyre jobb minőségű fehérneműk is vannak fele árért.
    Nekem is az az elvem hogy lehet 1-2 márkásabb, de mivel ált. 10 naponta jön össze egy mosásadag, így kell a váltóruha.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top