Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spórolás ,de hogyan ?

ianiko
Létrehozva: 2004. június 23. 22:22
Sziasztok! Van valakinek ötlete , hogyan lehetne spórolni, persze az éssszerűség határain belül.A háztartási pénzre gondolok , és arra hogy azért viszonylag egészzségesen éljünk belőle.ianiko
  1. 2013. január 30. 21:5422851.

    Látod Anikó ezek az élet apró örömei. Ritka ahol ilyen gyorsan pikk-pakk megy minden. Én is most kaptam novemberbe, de még az új számát nem jegyeztem meg. 

     

    Köszi, hogy megint megírod mi - hol mennyi. Sajnos mi ezeket az újságokat nem kapjuk meg. 

    Spenótot raktam el a nyáron, abból van még, kefírt pedig itthon csinálom. Itt a faluba van jó házitej és van hozzá gépem. Natúrt készítek, és aki akarja az ízesíti gyümölccsel, lekvárral, szörppel, műzlivel. Tojás még nálunk egyenlőre 35 Ft. Juhtúróm van, abból készülök sztrapacskát csinálni, és még egy adag pogácsa is lesz belőle szereintem. 

    Sajnos a karalábé, karfiol, zeller, cukkini ára az egekbe van. Cukkinim van megsütve 2-3 db-ként elrakva, abból reggeli krémeket szoktam csinálni. 

    Cukkinim is van lepárolva, vörös és fokhagymával is, attól függ mit akarok belőle csinálni. Karfiolt én üvegekbe rakok el, nekem jobb mint mélyhűtőbe. Almát vettünk mi is, 3 féléből 3-4 db-kat. De inkább veszek mindig frisset, mint régen ládaszámra vettük, és ott fonnyadt meg. 

     

    Narancson gondolkodom, ha ilyen "ócsó" és egy jó bólét csinálok, vagy pedig 3-4 kisüveg narancslekvárt. Az mindig kapós, most pedig kaptam más receptet is, jó lenne kipróbálni.  

    Paradicsomot ilyenkor nem szeretem, íztelen. A sajátunkból van a mélyhűtőbe pár darab, de az csak pörköltek és levesekhez jó, no meg lecsóba. Zöldpaprikát a fiúk miatt kell vennem, mert szeretik, pedig olyan erős, mint a patkányméreg. 

     

    További kellemes hetet és vegyük észre az életbe az apró örömöket is.  

     

     

     

    előzmény:
    ianiko (22849)
    2013-01-30  10:33
  2. 2013. január 30. 21:4522850.

    Szia, szép estét.

     

    Én kb. 3 éve jöttem el a BB-tól. A barátnőm ott dolgozik, kisfőnök, de sokkal jobb ajánlatot kaptam másik banktól. Így leültem a BB-nél dolgozó ismerősömmel és ő is azt ajánlotta, hogy váltsak! Így kerültem egy másik bankba, amit azóta se bántam meg. Itthonról utalok, ez januárig ingyenes volt, de most már számolnak fel ezért is sajnos.

     

    Én is próbálom még mindig húzni a szíjjat, de van egy pár dolog ahol nem lehet. Ha bárkinek van ötlete írja be nyugodtan, nagyon szívesen fogadjuk. 

     

    Én pl: sokat spórolok azon, hogy nem én megyek be vásárolni, hanem a nagy fiam - a kicsit egy világért nem lehetne beküldeni, mert elherdálná egy vásárlásnál az egy havi keretet  - de a nagy fiam az figyel mindenre. Szeretek én is vele menni, bár ez ritkán van. 

     

    Hétfőn maradékot ettünk, el is fogyott minden. Kedden gombalevest főztem, vajgaluskával, rántott hús volt, sültkrumpli jóasszony módra, és káposzta saláta. Ma zöldborsó leves volt, mindenféle zöldség nélkül, apró grízgaluskával, és fehéren. Mindenkinek nagyon ízlett. Valamint Pasta Carbona-re készült, kis tejszínnel. A páromnak pedig vegyes zöldséget pároltam vajon, kis szerecsendió beütéssel, a legvégén apró sajtkockákat kevertem bele. Minden elfogyott. 

    Holnapra terveztem korhelylevest, de a barátnőm meglepett egy kis dámszarvas hússal, abból lesz gulyásleves csipetkével, és túrós batyut és kakaós-nutellás kalácsot sütök. Ezekhez se kell vennem semmit.

     

    Megy be a fiam a házához vásárolni, és pár dolgot írtam fel neki. De most, hogy írja Anikó, beküldöm a Penny-be is.  

    Nagyon meg kell nézni hová és mennyit költünk és a spejzom is ürítem, mert azt hiszem az idén nem sok mindent tudok elrakni! 

     

  3. 2013. január 30. 10:3322849.

    Sziasztok!! Ma nagyon jól indult a napom, 30 perc alattelintéztem   az új személyi igazolványomat.

    Főznöm sem nagyon kell ,mert maradt még a töltött  kelkáposztából ! :-))

    Tegnap vásároltunk a férjemmel, a pe..yben, és a Te..oban. A pe..yben, 99.- ft  a fagyasztott spenót, 39 ft volt a Sissy  kefír, 215 ft a juhtóró, tojás499 ft 10 db, nem olcsó, de nagyon finom alma van 2kg-os 499.- ft. A te..oban 199.- volt  a narancs, 149 a fél kiló citrom. Cukkini 799.-ft kg, karalábé 200 felett,horror ár ezeket  nem vettünk. Fürtös paradicsom leárazva féláron 70 dkg 225 ft.ianiko

    előzmény:
    ianiko (1)
    2004-06-23  22:22
  4. 2013. január 28. 21:5222848.

    Nem, ennyire hülyének néznek bennünket! 

     

    Én is rákattintottam egy spórolós fűtés cikkre. Erre tudod mi volt rajta? A radiátorokon hőfokszabályzó. 

    Azt hittem magam alá csinálok, hiszen már 10-12 éve használjuk.  

    előzmény:
    antironia (22846)
    2013-01-28  11:39
  5. 2013. január 28. 11:5822847.

    Sziasztok!!

    Örülök, hogy irtatok!4  A  hétvégém elég zsúfolt  volt, így nem tudtam írni. 

    A  szülinapunk apropóján, és a  családban

    más szülinap miatt,  szombaton is vasárnap is, jövés menés volt. Mi is mentünk, hozzánk is  jöttek, este  már csak olbvasgattam , írni nem volt türelmem.

    Szombaton Főztem egy nagy fazék babalevest, hatalmas nagy babból. Vasárnapra is maradt így főznöm nem kellett.

    Az én családom részéről, a  tesómnál ünnepeltük szombaton a  születésnapunkat így, rántott cs.mellet rántottam, a tesóm a majonézes köretet készítette.  A  tortánk puding torta  volt, azt előző este megcsináltam , szombaton csak vinni kellett. Nagyon jól éreztük magunkat. Tegnap délelött  főznöm nem kellett, de  sütöttem  két adag gyors pogácsát, azt  vittünk is, és itthon is  kínálgattunk.Szóval  szép  hétvégénk volt, jó családi körben lenni.

     Lianna!

    Férjed  még  sokáig marad ? Nem lehet egyszerű egyikőtöknek sem, de majd  csak eltelik az idő, és  újra együtt  a  család.Addig  is  vigyázzatok egymásra. 

    Gofri  sütőm nekem sincs, de  már  elég régen kacérkodom a gondolattal, hogy  veszek.

    Edit!

    Én is nehezen  mozdulok ki itthonról, de  ahéten  én is  szeretnék fodrászhoz menni!ianiko

    előzmény:
    ianiko (1)
    2004-06-23  22:22
  6. 2013. január 28. 11:3922846.

    Ma reggel időjárásjelentést akartam nézni, és belekukkantottam az RTL Klub reggeli műsorába.

     

    Nemtom, ki volt a "celeb" női vendég, de Lilu másik vendége NagyErvin volt (ha nem tévedek), és egy pénzügyi szakértő. A megtakarításokról ill. takarékos életmódról lehetett szó -én már csak a végét láttam.

     

    A szakértő elmondta, hogy akár havi párezer ft-ot is be lehet tenni egy megtakarítási számlára, és akkor tuti nem költi el az ember.

    (előtte azon rágódtak, hogy a városban mennyi elcsábulási lehetőség van, kirakatok, boltok, stb. )

     

    No erre a pofonegyszerű javaslatra a celeb színésznő (?) úgy rácsodálkozott, mintha egy UFO szállt volna a stúdió közepére. 

     

    Hogy jééééé, tényleg, milyen jó dolog.....

     

    Anyámborogass!

    Tényleg vannak ennyire szőkenők (a csaj barna volt :-D), hogy ilyen alap dolgot most hall először....????? 

  7. 2013. január 27. 18:3222845.

    A kukoricás-szezámmagos a fasírtra vonatkozott!:) Igazából úgy lett,hogy maradt fél doboz kukoricám és gondoltam próba szerencse. A lányok szeretik az biztos!:) Szezámmagot pedig sokat használok panírba, pogácsaba és rá is meg ilyesmi m ert sok benne a kalcium és az kell Lucinak mert ő nem eszik tejterméket!

     

    Gofrisütőt érdemes venni mert nagyon sok féle van, lehet sósat is csinálni, akár mint szendvics alapot enni vagy simán tejföllel, sajttal, hmmmm..:) Nem egy nagy összeg,főleg hogy tudom te is elég sok konyhai izét vásárolsz.  

     

    Igen, lassan  megyünk fürdeni aztán korán lesz lefekvés mert holnap kelni kell és most gyalog fogunk járni a héten mert én nem vezetek. Nincs messze, max. 10 perc!:) 

    előzmény:
    Sarapod2 (22844)
    2013-01-27  17:15
  8. 2013. január 27. 17:1522844.

    Kellemes vasárnap estét 

     

    Érdekes nekem amit írsz, - kukoricás-szezámmagos-krumplipüré - de ki fogom próbálni. Én imádom a krumplipürét, de soha nem rakok bele ilyet, csak só, tejszín, pici szerecsendió. De rossz nem lehet, kukoricát szeretjük, szezámmagot kicsit megpirítod?

     

    No látod gofrisütőm nincs. Pedig tudod konyhamániás vagyok, de arra még nem vettem rá magam, hogy vegyek. Nagyon kevés gofrit eszünk, eddig mindig megvettem. De lehet beruházok rá, ha ennyi gofri receptet raknak fel, mint mostanába. Főleg ha valaki még kitalálná a sós gofrit is! 

     

    Anyu szülinapjáról! Tényleg jól sikerül és a meglepetés óriási volt. Nem akart hinni a szemének, sírt szegény. A kaja finom volt, csak a sültből maradt. Vaddisznópörkölt gombásan elfogyott mind. Ja és kis puliszka maradt, ami én másnap megettem. 

     

    Itt nincs se eső, se hó, sőt délelőtt + 1 C fok volt. A fiúk ugye hol is lehetnek máshol vasárnap délután, mint focizni. Én anyuval itthon vagyok, most fürdettem meg, és most én fogok menni. Holnap megyünk pedikűröshöz, a héten még fodrászhoz is kell menni, mert sokat nőtt a haja, no meg nekem is vágatni kell. Nem szívesen mozdulok ki manapság.

     

    További szép estét, készültök holnap az oviba és a suliba. 

     

    előzmény:
    Lianna (22843)
    2013-01-27  13:03
  9. 2013. január 27. 13:0322843.

    Sziasztok!

     

    Ma egész nap itthon vagyunk, szokásos vasárnap csak éppen apa nélkül! 

     

    A menü a lányok kérése szerint alakult: húsleves, fasírt - kukoricás,szezámmagos, krumplipüré, saláta és délutánra sütök gofrit. Ebből lesz Mesinek is holnap tízóraira, meg délután egy kis nasi. Valamelyik nap fagyasztott málnábólkészítettem egy kis vaníliás málnalekvárt,finom lett. Egy linzeres sütihez kellett aztán maradt még egy jóüveggel belőle.Ez lesz a gofrihoz és csokipudint is. :) 

     

    Edit, tudom mikor van,olvastam csak írtam inkább mert aztán lehet hogy aznap elfelejtem vagy nem jövök.:) 

     

    Jó kis menüt találtál ki, biztos sikere volt!:) 

     

     

  10. 2013. január 25. 20:0822842.

    Lianna, köszönöm anyukám nevébe is a köszöntést, át fogom adni. 

     

    Ma tartottuk, de csak január 29-én lesz. Mivel a hugom és az öcsém ma tudott jönni. Teljes titokba volt tartva, nehogy valami közbejöjjön. A párom még sütni se engedett, mert akkor abból kikombinálta volna.

     

    Nagyon nagy meglepetés volt, csak sírt és sírt és sírt. Pedig nem ez volt a cél.  

     

    Tegnap este bepácoltam a húst, ma reggel korán felraktam. Vaddisznó, nem tudtam hány telet ért már meg, így inkább előbb felrakom, gondoltam én. De nagyon hamar, kb. 2 óra alatt megfőtt. Raktam bele sitaki gombát, és kis roséval öntöttem fel. Mellé kapros-juhtúrós puliszkát főztem, ami tényleg nagy siker volt. A tesómék ilyet nem csinálnak. Volt egy óriási kakasom és azt is lepácoltam az este, jól bedörzsöltem olajjal, fűszerekkel, majd egy sütőzacskóba öntöttem, zöldfűszeres keverék volt ráírva. Beledobtam még két kis szál rozmaringot és az is megsült jó másfél óra alatt. Volt gyümölcs saláta is, de nem igazán fogyott, inkább a házi savanyúm, és anyu káposzta salátája, amit valamelyik nap csinált.

     

    Végül egy finom tejszines-gesztenyés torta volt, rajta a 77-es szám. Készült pár kép, majd rakok fel, csak most nincs meg a madzag. Én raktam el, jó helyre, hogy tudjam hol van!  

     

    Olyan ügyesen kiszámítottam, hogy pörköltből talán 1-2 merőkanál marad, kis puliszka, és 3 db sült kakas. De szerintem az "éjjeli őrjárat" még a sülthúst megdézsmálja. 

     

    Holnap nem tudom mi lesz az ebéd, de valami nagyon könnyű, főzelék, vagy tészta. Maradt sok juhtúróm, sztrapacskát emlegetett anyu, én meg juhtúrós pogácsát sütnék. De szerintem mind a kettő lesz! 

     

     

    előzmény:
    Lianna (22840)
    2013-01-25  11:21
  11. 2013. január 25. 19:5822841.

    Szia Kelly 

     

    Nagyon rendes vagy, hogy munka mellett még vállalsz ilyen menhelyes "állást" is. Felénk is van a városba menhely. Én inkább szalmával és élelemmel segítem őket. Sajnos most is zsúfolva van. 

     

    A lángost én is nagyon szeretem, de mindig én sütöm. Ritkán járok piacra, volt már, hogy ott is ettem, de nagyon sok volt benne az olaj, megszívta magát. Így nem ízlett. Halat pedig a barátnőm apja tud a világon a legfinomabbat sütni, oda járok. 

     

    Finom ebédet terveztél, a sajtos karfiolpüré receptjét, ha lesz időd beírod? Bár elképzelésem van, de egy recept soha sem árt. A narancsos-kókuszos gyümölcs salátával is megfogtál. Ennek a receptjén csak gondolkodni tudok, hogy a narancs mellé öntesz kókusztejet????

    Sült - de inkább rántott - csirkeszárny bármikor jöhet, bármilyen mennyiségbe. De én gonosz vagyok, mert a TV előtt nem eszünk! 

     

    Milyen anyagot képzelsz el, vagy csak úgy nézegeted és ami megtetszik? Én most gardrobszekrényt szeretnék csináltatni, és az elé szeretnék valami jó esésű, lágy, de még is nehezebb anyagot a hátsókijárati folyosóra csináltatni.  

     

    Szép és nyugodt hétvégét kívánok!  

    előzmény:
    just4kelly (22839)
    2013-01-25  10:27
  12. 2013. január 25. 11:2122840.

    Sziasztok Lányok!

     

    Luci már jobban van, szerencsére! Nem vészes, kis nátha ez,hétfőn megy oviba elvileg!:) 

     

    Tegnap a lányok kérésére paprikás krumpli készült sok-sok virslivel, anyósom vegyes savanyújával. Maradt mára is de mára anyósom frutát süt. Ez olyan gombóc tészta féle,kiszaggatva és olajban kisütve.Imádják alányok, inkább ez lesz ma,valami egyszerű levessel, a paprikásmaradék jó még holnapra is.:) 

     

    Edit,anyukádat isten éltesse sokáig! Biztos nagyon örül a vendégségnek!

     

    Kelly,finomakat főzöl te is, a virsli leveles tésztában nálunk is nagyon bejön, csinálok is valamelyiknap vacsira a lányoknak! A kicsi oda van a virsliért!:) 

     

    Hétvégére még nem tudom mit főzök, holnapra van két sós rendelésem, azt megcsinálom, vasárnap lesz komolyabb főzés.:) 

    előzmény:
    Sarapod2 (22838)
    2013-01-24  19:37
  13. 2013. január 25. 10:2722839.

    Sziasztok,

    elnézést, hogy ritkán írok, de az elmúlt 2 hétben nem volt egy szabad napom sem. Hétfőtől péntekig rendes munka, szombatonként meg egy állatmenhelyen szoktam segíteni. Na most a tél miatt a vasárnapi segítők elfogytak, így mentem vasárnap is. Most vasárnapra egy szabadnapot azért beiktatok, akármi is lesz.

    nagyon jókat főztök, jó ötleteket adtok.

    Én tegnap borsólevest csináltam, meg virslit vajastésztában sütve. Ma péntek van, ilyenkor a piacon szoktam venni sült halat ebédre, kenyérrel, majonézzel. Néha a lángosost is meglátogatom ;) télen nem szeretek sok olajban sütni, nehéz szellőztetni, vagy hideg lesz, vagy büdös marad, egyiket se szeretem. Nálunk egyben van a konyha a nappalival, nem lehet becsukni az ajtót.

    hétvégén húsleves lesz májgombóccal. Holnap pörköltet csinálok és zöldbabfőzeléket, vasárnap rántott húst, sajtos karfiolpürével. Süti helyett narancsos-kókuszos gyümölcssaláta lesz. Tv nasinak meg sült csirkeszárny. 

    Emellé még el kellene menni függönynek anyagot venni, szeretnék szép, új függönyöket varrni.  

    előzmény:
    Sarapod2 (22838)
    2013-01-24  19:37
  14. 2013. január 24. 19:3722838.

    Anikó a fiamnak nem merem megmutatni az írásod, hogy rántott húst csinálsz, mert már indul is. Nem lehet megunatni vele a lapos húst! 

     

    Ma főztem krumplilevest, amibe tettem karajcsontot, hogy ürüljön a hűtő. Volt végre nekem és anyunak tökfőzelék, a fiúknak spenót. Sütöttem 5 db oldalast, de volt még a sültkacsából is.

     

    Anyukám 77 éves lesz január 29-én, de mivel akkor nem tudnak jönni a tesómék, így holnapra előrehoztuk. Meglepetés lesz neki.

     

    Vörösboros vaddisznópörkölt lesz, és zacskós sült-pácolt husi. Akartam tortát sütni, de a párom mondta, hogy inkább egy gesztenyés-tejszínes tortát rendeljek neki. A héten már kétszer emlegette anyu, hogy enne gesztenyepürét.  Köszönöm a köszöntést, Anikó átadom neki! 

     

    Nekem a biztosítóval vannak gondjaim, már 7 éve lesz nyáron, hogy az új lakcímen lakunk. Ennek ellenére, meg a minden évbeni sok-sok levélváltás ellenére is, a régi címünkre állították ki az összes traktorok, pórkocsik, utánfutó, teherkocsi, motor, személyautók csekkjeit. De még a gépszín biztosításának a csekkét is. Nem láttam a dühtől. Tudod amíg nincs baj, nekik mindegy, hogy hol a cím, de ha lenne, akkor ők lennének az elsők akik belekötnének! Most várom az új csekkeket, hogy fel tudjam adni, mert ilyenkor szoktam egész évre befizetni. Nagyon slendrián egy banda az összes biztosító. Mert tudod nem egynél vagyunk. Egy bróker cég mindig nézi az ármozgást, igaz az idén csak 1-et váltottunk. De most ahogy mondják, az fog többet fizetni aki váltogat. Végre megbecsülik az embert, aki már évek óta náluk van!!!!

     

    No a favágás tényleg nem neked való! Az férfi munka! Max. segítesz behordani apránként.

     

    Holnap én is jövök, lehet hozok képet is!  

     

     

    előzmény:
    ianiko (22837)
    2013-01-23  22:23
  15. 2013. január 23. 22:2322837.

    Sziasztok!

    Nem tüntem el, csak tegnap este amit  írtam elszállt, de már nem volt kedvem mégegyszer leirni.

    Edit !A  jószived mint  mindig segít ahol tud. Ezt annyira értékelem benned, sok máson kívül is.

    Finomakat  főzöl , megleped anyukádat szülinapjára. olyan jó olvasni, amiket  írsz.

    Nem tudom anyukád hány éves, de nagyon jó egészséget , és még nagyon sok -sok Boldog esztendőt  kívánok, mindannyiotoknak!!

    Az iratok pakolása ismerős, én is megcsináltam, azt  gondolja az ember hamar  végez, aztán órákba telik, mire mindent elrendezek.

    Tegnap  töltött  káposztát föztem, a  férjemmel  a Li..ben vásárolva meglátta, az  előre  elkészített töltöttkáposzta gombócokat. 999.- t  volt 8 db. Mondtam kitudja  milyen ízesítésü, lehet, hogy  nem is ízlene, inkább csinálok magam .Nagyon örült, vettem darálthúst, és leveles káposztát, szálas volt  itthon, így lett  két napra töltöttkáposzta ebédre.

    Ma nem kellett  főznöm, így takarítottam, egy kicsit fát  vágtam, amiért a  férjem megszidott, de  mondtam nekem ez  sport nem fáradtság.Mióta  lefogytam sokkal fittebb vagyok , délután még tornásztam is, pedig  holnap ötven leszek. Na nem 50 kiló, hanem 50 éves.

    Lianna!! Jól vagytok?, Luci meggyógyult?

    Te  is  találékony vagy  a főzésben, a krumplipüréböl , finom rudakat  sütsz. Kénytelen az  ember trükkökhöz folyamodni, mert máshogy nem megy. A maradék sóskrumpliból, másnap hagymáskrumplit készítek olyan mintha frissen főtem volna,így a férjem jóízüen megeszi.

    A kumplipüréből krokettet szoktam készíteni, ha nagy ritkán marad.

    A  holnapi ebéd  még  bizonytalan, de valami  finomat szeretnék főzni. Rántotthús a megunhatatlan finomság.

    Holnap jövök.ianiko

     

     

     

    előzmény:
    ianiko (1)
    2004-06-23  22:22
  16. 2013. január 23. 21:3622836.

    Lianna, a nagy fiam munkatársának kéne, és 4 hónapos a kislány. Tehát picike. Természetesen idényruha, azaz meleg. De holnap még én is túrok a garázsba.

     

    Nagyon szép kis kabátokat találtam, de szint mind fiú és 3-4-5 évesre valók. Pont most kislány nincs. Lianna drága vagy, minden jöhet, amit már ti nem használtok. Küldök helyette cserébe ami kell. A postát meg természetesen fizetem. 

    előzmény:
    Lianna (22835)
    2013-01-23  21:14
  17. 2013. január 23. 21:1422835.
    Editkém, mekkora méretű kislány ruha kell neked? milyen típusúak? Körülnézek otthon...
    előzmény:
    Sarapod2 (22834)
    2013-01-23  20:17
  18. 2013. január 23. 20:1722834.

    Sziasztok vagy inkább szia Lianna 

     

    A többiek már is lemorzsolódtak? Ma nálunk papírmunka ment, nagyon nem szeretem munka egyik fiú részéről se, de muszáj csinálni.  

     

    Délelőtt én is a ház papírjait rendeztem - rezsi - mert elrakom 1 évre visszamenőleg. Lassan megtelik a banános láda és lehet felvinni a padlásra. A helyébe pedig kerülnek a tavalyi iratok, mert azok közül mindig kell valami az tuti.

     

    Két csomagot válogattam össze, ilyen jótékonysági - ruha, cipő, paplan, párna, takaró - holnap csak be kell csomagolnom és feladni őket. Most épp egy 4 hónapos kislányra kéne meleg ruha, de sajnos pont az a méret nincs. Van 3-4 évesekre szép kabátom, melegítő alsóim, ágyneműim, függönyeim, de pici ruha nincs. Remélem valahol tudok keríteni. A fiam munkatársának született kislánya és eléggé gatyán vannak. Már küldtem neki kis kötött pulcsikat, takarót, sapkát, sálat, kesztyűt, de nől szegénykém és kéne másik. Remélem meg tudom oldani ezt is.

     

    Anyunak január 29-én lesz a születésnapja, de mivel akkor a testvérem nem érnek rá, így most jönnek pénteket. Természetesen időjárás függő!

    Vaddisznó pörköltet főzök, és mogyorós tortát sütök. Lesz még sültes tál is. Igaz ő szegény nem tud semmiről semmit! Nagy meglepetés lesz, hogy a 4-ből 3 gyereke ha minden igaz itt lesz!

     

    Ma sült kacsát ettünk rizs és pároltkáposzta körettel. Maradék leves volt. A madártej is elfogyott.

     

    Most már be kell küldenem a nagy fiam vásárolni, mert pár dolgot kell venni. Ha ő megy akkor én olcsóbban megúszom, mert nem esek kisértésbe. Ő csak azt vesz amit felírok, max. hazatelefonál, hogy ez vagy az nincs. Ma a Coop boltba akciós volt a Bords Eve margarin, hozattam is belőle 4 dobozt. Van még akcióba ez a WC csík, én már kipróbáltam, de az valami márka neves volt, jóval drágább. Most holnap veszek ebből is 2 dobozzal, meglátjuk milyen.

     

    Anyukám azt mondja, hogy már 3 kg hízott mióta itt van, mert olyan finom a kenyér itt. Kukoricásat hozunk neki, vagy félbarnát, de tényleg olyan jó ízűt eszik belőle, hogy öröm nézni. Vettem ma házi tejet, azzal szeretek dagasztani.

     

    A nagy fiam házát is elkezdték ma csinálni, aljzatbeton, mert jövőhéten jön a víz-gáz szerelő, rakja le a padlófűtés csöveket. Szép lassan, de halad ő is.

     

    A lányok apát hiányolják már? Luci jobban van? Itt se eső, se hó.

    Szép estét lányok!  

    előzmény:
    Lianna (22833)
    2013-01-23  12:34
  19. 2013. január 23. 12:3422833.

    Sziasztok Lányok!

     

    Tegnap tepsis krumplit csináltam - karikázott krumpli, húsos császár szalonna,szeletekre vágott gomba (5-6 nagyobb darab volt maradék, bio ételízesítő, bors, só , összesütve, finom volt!:) 

     

    Edit, teljesen egyszerűen egy jó kis tésztát gyúrom a maradék krumpllipürével, élesztős tészta. Ebből most rudakat csináltam, ilyen hosszúkásakat, sajtot  és szezámmagot szórtam rá. 

     

    Ma a lányoknak rántott karfiolt készítek rizzsel, én szülőire megyek. Oda sütök egy jó adag pogácsát, a tanító néni szokta csinálni ezt de most nem ér rá, továbbképzés miatt, én ajánlottam fel,hogy segítek neki. 

     

    Nálunk esett a hó tegnap is egykicsit és ma is de jó ez így, tél van végülis!:)

     

    Az árak ténylegnagyon elszaladtak, főlega kis üzletekben. Nálunk is úgy van, hogy a helyi boltokban minden a duplája. Viszont ami bosszantó,hogy nem lehet kapni a faluban normális kenyeret. Így vagy én sütök vagy a szomszéd faluban van egy nagyon jópékség, onnan hoz a férjem. 

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (22832)
    2013-01-21  22:32
  20. 2013. január 21. 22:3222832.

    Sziasztok, szép estét 

     

    Furcsa lesz megszokni, hogy most csak hárman vagytok. A lányok is biztos hiányolni fogják aput, bár ahogy ismerlek, felkészítetted őket, hogy nem lesz egy kicsit, mert a munkája távolra szólitja.

     

    Mi az a krumplis finomság amit sütsz? Pogácsa, vagy mi?

    Anyukám hozott egy nagy jó krumplispogácsa receptet, csak az a baj, hogy elég időigényes, mert 3 x hajtogatni kell. De megéri megcsinálni, akinek van ideje.

     

    Lianna, ha hiszed ha nem én még nem tudtam úgy csinálni krumplipürét, hogy abból maradjon is. Inkább ha elkészült azonnal el kellett dugnom, mert az "őrjárat" már kereste!

     

    Nálunk is el olvadt az egész hó, ma + 4 és 7 C fok között volt az idő. Sőt sütött is a nap. Félek lesz ennek még böjtje.

     

    Jó, hogy otthon fogod Lucit, tuti gyorsabban meggyógyul, te meg nem leszel egyedül, hisz lesz segítség!  

     

    Nekem gyümölcsöt kéne hozatnom a városból, meg pár dolgot. A mi boltunkba majdnem hanyatt estem, az kígyóuborka 880 Ft/kg volt. Bent meg 110 Ft/db és jó nagyok. Már nem tudják mit kérjenek itt falun, mert monopol helyzetbe vannak. Zellert is bentről hozattam, gyönyörű nagy, nem rücskös és 126 Ft volt.

     

    Vigyázzatok magatokra, és pihenjetek. Én is majdnem minden délután alszom. Az éjszakát még is nyugodtan végigalszom.  

    előzmény:
    Lianna (22831)
    2013-01-21  08:39
  21. 2013. január 21. 08:3922831.

    Sziasztok!

     

    Tegnap elment a férjem reggel, ebédre már csak hárman voltunk. Főztem egy jó adag húsleves - húsos karajcsontból, mindig úgy csontozom ki,hogy bőven maradjon rajta husi. Ezt alányok is nagyon szeretik, volt még maradék rántott és sült csirke, ahhoz készült krumplipüré. 

     

    Mára maradt még leves, ez bőven elég hármunknak vacsorára, mellé pedig sütök valami krumplis finomságot. Maradt még egy jó adag krumplipüré, múltkor abból csináltam egy nagyon finom krumplis pogácsát. Most majd kitalálom mi lesz belőle!:) 

     

    Edit, itt most olvad, nálunk elég sok esett múlt héten,most meg már olvad. 

     

    Lucikám  náthás, nem vészes de itthon tartom a héten. Úgyis itthon vagyok, nem viszem oviba, kikúrálom! :) 

     

    Antironia: Köszi a blogot, tetszik, olvasgattam már este! 

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (22830)
    2013-01-19  20:54
  22. 2013. január 19. 20:5422830.

    Sziasztok, szép estét.

     

    Elolastam a spórolási cikket. Én két dolgot találtam benne amit eddig nem használtam. De ki fogom próbálni. Köszönöm.

     

    Ma a reggeli annyira finomra és kiadósra sikeredett, hogy csak délután fél 5-kor ettünk legközelebb. Így ott a félig kész kakaspörköltem, amit holnap befejezek. De a kis fiamék meghívtak bennünket ebédre, így majd jó lesz hétfőre.

     

    Gondoltam sütök fánkot, még se menjünk üres kézzel. Meglepetés lesz az ebéd, nem tudjuk mi?

     

    Ma egész délután aludtam, úgy látszik az időjárás így tol ki velem. Reggel szakadt a hó, hideg volt. Délután meg ezer ágra sütött a nap. Az idős ember szervezetét ez már azért próbára teszi.

     

    Lianna ezek lesznek azok a napok, ami nem könnyűek egyedül a két lánykával. Viszont azt főzöl amit akarsz és amit szeretnél. Én is így vagyok, mikor a párom nincs itthon, akkor lehet olyat is főzni amit ő nem szeret.

     

    Anikó sörös csirkéjét én is lementettem, ki fogom próbálni. Én még csak csülköt sütöttem sörbe.

     

    Mindenkinek további kellemes hétvégét kívánok!  

     

     

  23. 2013. január 19. 20:1222829.

    Sziasztok! De rég jártam itt! :-)

     

    No gyorsan hozok is egy blogot, sok hasznos ötlettel: 

     

    http://csiperke.blogspot.hu/2013/01/sporol asi-tippek. html

     

    Spórolási tippek 

     

     

    Volt kb. egy hete egy topik, nem teljesen csak spórolásról, oda tettem be,

     

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=&topicid=303867

     

     

    de most eszembe jutott, hogy itt is elfér. :-) 

     

     

     

     

     

     

     

  24. 2013. január 19. 18:2922828.

    Sziasztok Lányok!

     

    Látom ti is finomakat főztök! 

     

    Anikó, jó ez a sörös csirke,ki fogom próbálni! Még maradt csirkecomb,lefagyasztottam. 

     

    Tegnap főztem egy jó adag borsólevest, sütöttem kakukkfüves csirkecombokat,mellette negyedelt gombát és kukoricás rizst hozzá. Mára maradt leves és rizs, készült rántott csirkecomb, szárny és gomba. Sütöttem egy mandulás zöld sütit, a neten láttam, kipróbáltam, finomlett! 

     

    Férjem holnap reggel utazik, már összecsomagoltunk neki. Azért is főztem finomakat neki, mielőtt elmegy. 

     

    Edit, biztos ott is lesz finom kaja bár ő nagyon ragaszkodik a hagyományos,magyar konyhához. 

    A fiaidnak szerencséje van,hogy ilyen szüleik vannak akik segítik őket. Mi is úgy vagyunk vele,hogy inkább apránként legyen meg a felujítás de ne legyen hitelünk. Jobb így! 

     

    Jövő hétre a lányokkal hármasban leszünk így aztán olyasmit főzök amit szeretnek. TEjberizs, paradicsomos-fűszeres tészta, rántott karfiol, húsleves, ilyesmiken gondolkodom, meg persze sütök is majd nekik, meglátom hogy alakul! 

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (22827)
    2013-01-18  22:54
  25. 2013. január 18. 22:5422827.

    Lianna, a kisebbik fiam megnősült tavaly szeptemberbe. Decemberbe költöztek be az új házba, de még kívülről nincs bepucolva.

     

    A nagy fiam is épít, de ő még távol se áll olyan jól, mint a kicsi, ajtók, ablakok megvannak, kazánházat kell még építeni, meg szigetelés, csempézés, szóval még most jön a pénzes munka. De ő most egyedül van, így őt is ide hoztuk a másik vendégszobába. Anyu lakik az egyikbe, a nagy fiam a másikba. De azért elférünk bőven. Úgy tervezzük, hogy talán ősszel be tud költözni ő is, de ha nem akkor marad még. Nem engedtem se a kicsinek se a nagynak felvenni hitelt, majd kész lesz így is, csak lasabban. Ne lebegjen felettük Demokrész kardja. A mai világba nem lehet semmit tudni.

     

    Anyunak is jobb itt. Neki cseréphályhája van, nem bírja ő már becipelni a fát, hiába vette meg. Nagyon mérges voltam rá, amiért vett 120 mázsa fát, és tudta úgy is, hogy itt lesz télen.

     

    Ma lett kész a szemüvege, mert elvittem a szemorvoshoz, közelre már nem látott a régi szemüvegével. De összekötöttem az utat, és én is megnézettem a szemem, kaptam új szemüveget. Vettem új keretet, mert a régi már 10 éves is volt. Ne kérdezd mennyibe került, de több mint egy havi kereset. De örülök, mert javult a távollátásom is.

     

    A párod gondolom nehezen hagyja itt a családját, amúgy pedig neki ez egy lépcsőfok az előmeneteléhez. A munkahely küldi, így tervei vannak a pároddal a főnökének. Majd csak el telik gyorsan. Igazad van, lakasd jól jó magyar kajával. Bár nekem a svéd kaja nagyon ízlett mikor kint voltam keresztapáméknál. Sőt volt egy whiskys fűszerkeverék, amire úgy vigyáztam, hogy 3 év után fogyott el. No azóta se láttam itthon olyat. Pedig jó pár fűszerboltba voltam már. Mikor a csükös csigát csináltam, mindig azzal fűszerestem be a csülköt.

     

    Sok mindent vett anyósod, abból tuti finomat tudsz majd főzni neki.

    Kellemes és szép hétvégét kívánok nektek!  

     

     

    előzmény:
    Lianna (22824)
    2013-01-17  17:26

Címlap

top