Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyiptom

Gilberto
Létrehozva: 2004. június 23. 18:11
Sziasztok, Egyiptomba utazunk a Vörös tengerhez, és szeretnék minél több gyakorlati tanácsot kapni olyanoktól, akik mostanában voltak ott. Milyen gyógyszert vigyünk, hol érdemes a megengedett összegig pénzt váltani, a kirándulásokat (királyok völgye, piramisok) hogy érdemes megoldani, stb. Minden tanácsot szívesen veszek, köszi előre is!
  1. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. szeptember 5. 00:08101.
    Egy szóval sem mondtam, hogy itthon nincsenek szörnyűségek. Ez a topic Egyiptomról szól, nem Mo-ról, így nyilvánvaló, hogy nem a hazai helyzetet ecsetelem. A saját élményeimet és kevés tapasztalatomat írtam le, de legalább nem állítottam be magamat mindentudónak, mint egyesek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (77)
     
  2. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 4. 21:02100.
    Szia! Semmi gondom a vállással! Csupán: akit én ismerek, egy vagány kopt vallásu csajszi, itt tanult bp-n, kairói, dolgozott, mig 35 évesen férjhez nem ment. Itt jött a válaszviz: esküvőig semmi gond, utána jött a gyerek, a nő a lakásból sem mehetett ki! Egyetemet végzett nő, őrület, egy vagány csaj! És kopt keresztény a férj, ha én lennék a nő szülei, lecsavarnám a pasi tökét, bocs, ez biztos! Aztán azt tesz, amit akar. A nő lelkibeteg, na és!!!
    Mindenesetre: nagyon-nagyon örülök, ha vki nem arab férfihoz megy, van itt Mo-n elég, válogathatnak a lányok!
    -)))
    előzmény:
    ancsuszi (99)
     
  3. 2004. szeptember 4. 20:0099.

    akiket én ismerek magyar nök kint egyiptomban mindegyiknek jó és boldog élete van oda kint. nekem minden ismerösöm dolgozik pedig nök. mindegy, hogy milyen a vallása a férjnek ha azt tanulta otthon , hogy a férfi az úr a házban. én ezt gondolom. az iszlámrol pedig annyit az egy gyönyörü vallás csak épp mindig a negativ dolgokat veszik észre belölle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 4. 16:1798.
    Nos akkor a LOPEDIUM-Ot sem ajánlom kiutazóknak, mert szintén tünetmentessé tesz csak, s az csak a bélfali ingerlékenységet csökkenti. - De kint nem erre van szükség, bár a beszarás ellen ha csak az van, 3-at is be lehet venni, max. belehal az ember. (na azért nem!) Napi 3-at lehet bevenni max. De az importáltból - mit ajánlottál - itt kell venni, és vinni, és nem zabálni, hanem enni, és a jéghidegtől óvakodni, mert az is bélirritációt okoz.
    Igaz-e kedves Mrs. Fox? -Hétfőn hozok az apothekéből. -
    szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (91)
     
  5. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 4. 16:0997.
    Orvoslátogató gyógyszerész vagy? - még erre válaszolj. Te Fox!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (94)
     
  6. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 4. 15:4896.
    Nem, tévedtem, nem Rád gondolok. Mint olvasom: 2 gyked van. . . akire én gondolok, neki 1.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (94)
     
  7. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 4. 15:4695.
    Mirjam, aki a kinti Malév irodában dolgozott? és itt tanult Mo-n? róla beszélsz? Te! Őt nem engedi kia férje az utcára, és legalbáb ugy beszél magyarul, mint én!
    Öreglány, priviben, anyám, mert mi ismerjük egymást!!!!
    Jézuska! Kopt, igen, de. . . jajajajaj!!!!! Szia!
    (Neked is egy lányod van. . . itthon, XII. ker. . . . . stb. . . . . ???
    neve priviben: és megmondom ki vagyok!) Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (93)
     
  8. Torolt_felhasznalo_150346
    Torolt_felhasznalo_150346
    2004. szeptember 4. 12:4894.
    Bocsi, hogy napok teltek el a válaszomig, de nem minden nap tudok számítógépezni(pedig nagyon szeretek). . .
    A gyerekeim iskolakezdése kötötte le az energiámat a közeli napokban és sajnos ezután a tanulásuk és az ellátásuk lesz az elsődleges.
    Minden más csak ezután jöhet. . .

    :-D

    előzmény:
    ancsuszi (85)
     
  9. Torolt_felhasznalo_150346
    Torolt_felhasznalo_150346
    2004. szeptember 4. 12:0793.
    A MAGYAR NŐK HELYZETE EGYIPTOMBAN
    Én is elég sok elrettentő történetet hallottam ilyenekről és a magyar konzul is ezt mondta. . .
    Hozzá sok ott élő magyar feleség megy segítséget kérni, de sajnos nem sok segítséget tud nekik nyújtani.
    Ő inkább azt ajánlja a magyar nőknek, hogy sokkal jobban gondolják meg a házasságkötést muszlim vallású emberekkel!!!. . .

    Talán ha Te is (esetek leírásával) felhívnád a figyelmüket a lányoknak, mire vigyázzanak, kevesebb tragédia történne!

    Én inkább azt a barátnőmet írnám ide, aki Egyiptomi (arab) származású ugyan, de olyan jól beszél magyarul, mint mi, mert évekig nálunk tanult. . .
    Miriam annyira megszerette a magyar népet, hogy büszke a magyar barátaira és a kislányát is kitartóan tanítja a magyar nyelvre!!!
    Férje Egyiptomi (kopt!) és talán az ő más vallásuk a garancia rá, hogy ő ugyanolyan egyenjogúan él a férje mellett, mintha Európában élne. . .
    Dolgozik és a férje megbecsüli, tiszteli a feleségét.

    Talán a muszlim vallást kellene egy kicsit jobban ismernünk, hogy tudjuk az arab emberek viselkedésének az okait. . .

    Ki segít a vallás megismerésében?

    :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (90)
     
  10. Torolt_felhasznalo_150346
    Torolt_felhasznalo_150346
    2004. szeptember 4. 11:5692.
    Teljesen igazat adok Neked abban, hogy én sem mennék ilyen Kairó-Asszuán hajóútra!!!. . .
    Egy ilyen hajóúton garantáltan mindenki hasmenést kap, vagy a Nílus-vízben mosott zöldségektől (az araboknak NEM piszkos a Nílus vize, magam láttam, hogy isznak belőle!) vagy egyetlen hasmenéses végigfertőzi 2 nap alatt az egész csoportot. . .

    Ráadásul semmit sem látni a VALÓDI Egyiptomból, hiszen a Níluson csak a vizet, a parti településeket (messziről!) láthatod!

    Néhány népszerű helyen megáll a hajó, ahol kiszabott időt tölthet a túristacsoport, mit ismersz meg ezalatt?. . .

    Én olyan utqasásokat ajánlanék inkább, ami 4-6 napot tölt Kairóban, 4-6 napot tölt Asszuánban (Abu Szimbeli kirándulás, Luxori kirándulás), esetleg még kiegészíthető egy 4-6 napos Vörös-tengeri nyaralással. . .

    Ilyen utazással már megismerhetnél valamennyit Egyiptomból.

    :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (89)
     
  11. Torolt_felhasznalo_150346
    Torolt_felhasznalo_150346
    2004. szeptember 4. 11:4691.
    Lehet, hogy a Sulfaguanidin-t már nem gyártják, mi már évek óta nem vesszük.
    Nem is ezt ajánlottam, hanem az Egyiptomban kapható ENTOCID-H tablettát, ami valóban nagyon hatásos és szerintem az egyetlen igazán hasmenést megszüntető gyógyszer!
    (Egyiptomi arab születésű barátunk ajánlotta, akinek a férje gyógyszereket forgalmaz és hoz be Egyiptomba Európából. Hivatalosan ezzel foglalkozik a cége!)

    Az IMMODIUM-ot NEM AJÁNLOM!!!

    Az IMMODIUM csak a hasmenés TÜNETEIT szünteti meg (időlegesen), de a fertőzést okozó baktériumot nem tünteti el a gyomorból, belekből. . . (Rá is írják a dobozára, olvasd el. )
    Beveszed, azt hiszed elmúlt a hasmenésed és épp a Királyok Völgyében fogod összefosni magad, ahol közel-távol egyetlen W. C. sem lesz. . .
    (Egy barátnőm sajnos éppen így járt és már utólag hiába fogadja meg a tanácsomat. . . )

    Nem kívánom senkinek, hogy ezt kelljen átélnie. . .

    Az utazási irodák sokmindent mondanak és tanácsolnak.
    Szerinted, aki ezt leírta, hányszor volt Egyiptomban és mennyi időt töltött ott?. . .

    :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392281 (89)
     
  12. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 4. 08:3990.
    a JÖVŐ HÉTEN ÍROK, HOGY PÁR MAGYAR NŐ HOGYAN ÉL KAIRÓBAN IS!!! És pár ottani nő, aki pl. itt járt egyetemre, még az üzletbe se teheti ki a lábát, sőt, ha beteg, orvost sem hiv hozzá a 2 diplomás hüje arab férje!
    Van kint egy 20 éve élő idegenvezető nő. Oda ment férjhez, és elszedték minden okmányát, 10 évig harcolt, hogy visszaszerezze, addigra lett 2 gyerek. ma már jöhetne, de már belefáradt, és utálja egész világot. -
    Oda férjhez? - soha!!!! akármennyire itt ugy mutatja egy srác, vagy ott, egészen más lesz később. . na majd megirom. -
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (83)
     
  13. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. szeptember 4. 08:3589.
    Sulfaguanidint már nem gyártanak, hasmenésre meg a kapszulás IMMODIUM kell, a jobb utazási irodák egyébként tájékoztatójukba beirják. És még azt is: csak a főtt ételt egye mindenki, hideg italt soha, ha ez a kettő be van tartva, nincs hasmenés. Csupán a múzeumlátogatástól és egyéb kirándulásoktól nincs nagyobb bakteriális fertőzés, mint itt bp-n. -
    Akár mennyire fényes pl. a Luxorig menő luxushajó (5*-os, csodás tájak és műemlékek mellett csodás gyümölcskompoziciók az ebédnél, vacsoránál) akkor sem szabad megenni, hát ismerek pár embert, aki nagyképüen megette, kidőlt vagy 2 napig, feküdhetett az ágyban. . . aztán csodálkozott!
    Fertőtlenitőnek meg simán csak az itthon kapható tablettát a gy. tárból, s vizben oldva kézmosás, egyéb. . . De HIDEG ÜDITŐT SEMMIKÉPP!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (84)
     
  14. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. szeptember 3. 18:0388.
    Mi kellett ahhoz, hogy megcsípjetek egy állást Kairóban? Mik voltak a feltételek és egyáltalán, honnan jött az ötlet? Ki mit tanult? Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. szeptember 3. 17:1287.
    Hol tanulsz? En is itt elek Kairoban es dolgozok. . .
    előzmény:
    ancsuszi (85)
     
  16. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. szeptember 3. 14:1386.
    Sziasztok! Olvasgattam itt a történeteiteket. Én is nem rég voltam Egyiptomban. Hasonlóan gondolkodtam, mint a legtöbb túrista. Koszos, büdös, stb. Aztán két nap múlva változott a véleményem. Láttam, hogyan élnek az emberek a földeken, a városban. Pl. a trágya be volt tolva a vízbe, arrébb gyerekek fürödtek benne és egy asszony az edényeket mosta. Elég elrettentő látvány volt. De valahogy mégis van valami abban az országban, azokban az emberekben, ami vonzza az idegent. Még jobban meg akarja ismerni ezt a világot, a benne élőket, a kultúrájukat. Nekem is nagyon megtetszett az arab nyelv, de itthon nem találtam nyelvsulit, ahol lehetne tanulni. Bár szerintem csak anyanyelvi tanártól lehet igazán tanulni. Amúgy Kairó nagyon tetszett, akármilyen zajos város. Azt nem tudom, hogy tudnék e ott élni huzamosabb ideig. Persze nem egyedül, mert nőként egyedül életveszélyes lenne, olyan rámenősek a férfiak. Vagy ezt csak én tapasztaltam?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. szeptember 1. 10:2885.
    kedves d. fox
    irtam neked tegnap 2x ma 1x ha nem kaptad meg irj és megint el küldöm.
    én imádom el-minyát ha ott kéne élnem jó lenne de cairoba tanulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (83)
     
  18. Torolt_felhasznalo_150346
    Torolt_felhasznalo_150346
    2004. szeptember 1. 02:4184.
    Hasmenésre mindenképpen BÉLFERTŐTLENÍTŐ tablettát kell beszerezni!!!

    Mi egy ideig itthonról vittük ki a Sulfaquanidin nevezetűt, hogy segíteni tudjuk az újonnan kiérkező ismerőseinket.
    (Első utazásnál mindenkit elkap előbb-utóbb a hasmenés. )

    De pár éve egy arab barátunk javasolta az ott kapható ENTOCID-H tablettát (20 db/doboz).
    Nagyon bevált nálam is és a gyerekeknél is.

    A legsúlyosabb hasmenést is azonnal megállítja 2 tabletta bevétele és 4 óra múlva újra 2 db. (Biztonság kedvéért érdemes újabb 4 óra múlva megint 2 db-ot bevenni, és akkor már el is múlt a kellemetlenség. )

    Tehát 6 db Entocid-H tabletta segít, hogy másnapra teljesen rendbejöjj!!!. . .
    (A Sulfaquanidin azért nem ilyen hatásos. )

    Ajánlatos még hasmenés jelenkezésekor sok folyadékot fogyasztani, mert ha nem figyelsz oda, órák alatt kiszáradás fenyegethet.

    :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (40)
     
  19. Torolt_felhasznalo_150346
    Torolt_felhasznalo_150346
    2004. szeptember 1. 02:1783.
    Látod, szerintem ez is egy külön (érdekes!) topictéma lehetne, milyen feleségként - és mint látom anyukaként - Egyiptomban élni!

    Engem legalábbis nagyon érdekelne az életed, mennyiben lett más, mint itthon?

    Én éltem már El Minyában (Kairótól délre ~150 km) és ott azt tapasztaltam, hogy egészen másképp viselkednek a nőkkel a férfiak, mint pl. Kairóban.
    Ugyanaz az arab gépkocsivezetőnk, aki Kairóban teljesen normálisan beszélgetett velem, itt lakva azt a szokást vette fel, hogy ha szóltam hozzá, akkor nem nekem válaszolt, hanem a férjemnek!. . .
    Ha a kocsiból kiszállt a férjem, ő is kipattant!. . .
    (Mikor visszamentünk Kairóba, újra "normális" lett. )

    Az utcára egyedül csak egyszer mentem ki, azután soha többet, mert olyan feltünően és zavarbaejtően bámultak, hogy meg sem próbálkoztam többé ilyesmivel. . .

    Na, itt volt életemben először és utoljára olyan véleményem, hogy én nem tudnék ilyen helyen tartósan élni! Én már megszoktam gyerekkorom óta, hogy bárkinek, bárhol elmondhatom a véleményem és ugyanannyit érek, mint bárki más!
    De itt érezhető volt, hogy a nőnek egészen máshol van a helye!!!. . .

    Kairóban ilyet sosem éreztem, ott sok arab nő dolgozik, ott teljesen egyenrangúnak érzem a nők helyzetét.
    Vagy másképpen van?

    Nagyon érdekes lenne, ha leírnád az élményeidet!

    :-D
    előzmény:
    ancsuszi (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. szeptember 1. 02:0182.
    Sajnos egyelőre nem fogok tudni kimenni Egyiptomba:( legalábbis idén már nem. Úgyhogy marad az itthoni nyelvtanfolyam. Én úgy hallottam az arab nyelv nem igazán nehéz, inkább az írást olvasást nem könnyű megtanulni (pedig milyen szépek az arab írásjelek), mondjuk megelégednék annyival ha társalgási szinten beszélném:) Kairó meg sajátságos város, egyszerre hátborzongatóan "szép", és olyan de olyan más mint Európa. Izgalmas hely nagyon, simán tudnék élni ott! Az emberek meg barátságosak, a gyerekek meg gyönyörűek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (80)
     
  21. 2004. szeptember 1. 01:4681.
    nem haragudtam csak válaszoltam. nekem a férjem egyiptomi én pedig a Szent György templomban tanulok tematikát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (75)
     
  22. Torolt_felhasznalo_150346
    Torolt_felhasznalo_150346
    2004. szeptember 1. 01:3980.
    Szia kingacica!

    Örülök, hogy te is így látod! :-D

    Ez is egy baromság a csapvizzel!!!. . .
    Kairóban teljesen iható és semmi baja a csapvíznek!
    (Nyugodtan ihatsz belőle, a pesti víz talán ártalmasabb. )

    A Férjem már nagyon jól tud arabul és jót szórakozunk, amikor az arabok (természetesen) minket is túristának néznek és lehetetlenül drágán kínálják a cuccaikat. . .
    Na, ekkor a Férjem egy kicsit hagyja, hadd beszéljen, aztán lassan hozzáfordul és ékes arab nyelven elmagyarázza neki, hoyg ne erőlködjön, nem túristák vagyunk és különben is, ennek a papírusznak 1 font az ára, miért akarja ránk sózni 10 fontért?!. . .
    (Azt a döbbenetet látni kell!)

    Most már a gyerekek is tudnak jónéhány szót és kezdik ők is ezt csinálni.

    Egyébként egyáltalán nem nehéz nyelv, én is beszélgetés-szintig eljutottam, amikor hónapokig voltam kinn. (Igaz, akkor csak mi ketten voltunk magyarok, muszáj volt megértetni magunkat, ott kellett dolgoznia Férjemnek és minden munkása arab volt. )

    Sajna, itthon hamar kiesnek a szavak a fejemből, de mikor újra megyek pár nap múlva már jobban megy a nyelv.

    Az írás viszont nagyon bonyolultnak tűnik (próbáltam magamtól tanulgatni), de szerintem segítség nélkül nem lehet megtanulni.

    Ha sikerülne kijutnod, arab környezetben pár hét alatt többet tanulhatnál, mint itt évek alatt nyelvtanfolyamon.

    :-D
    előzmény:
    kingacica (78)
     
  23. 2004. szeptember 1. 01:3379.
    akkor ted össze a két kezed , hogy zamalekben van lákásotok a magyar követség is ott van, és az egy nagyon jó környék. azok a magyarok akiket én ismerek nem igen arra laknak. nekem a sári al kubeise-n van lakásom( kubeise utca ez a ramses térnél van ahol a pályaudvar)és van egy házunk maghagaban ha anyit barangoltál tudod hol van.
    én legutobb 3 évet voltam kint és decenberbe megint megyek az nem ugyan az ha ki megy az ember pár hétre. régen én is oda voltam egyiptomért most már nem annak ellenére szépnek tartom csak ne legyek ott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. szeptember 1. 01:1778.
    Csak egyetérteni jöttem! Fantasztikus Egyiptom, és irigyellek, hogy ennyi időt tudsz tölteni ebben a csodálatos országban! Annyira szeretem, hogy lehet belevágok egy arab nyelvtanfolyamba is:) hátha még több lehetőségem lesz mégjobban megismerni a kultúrájukat. (amúgy én ittam csapvizet többször és semmi bajom nem volt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150346 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_150346
    Torolt_felhasznalo_150346
    2004. szeptember 1. 00:5577.
    Elképesztő, hogy némelyek milyen sületlen dolgokat képesek összehordani!!!. . .

    Bár, ahogy visszaemlékezem, én is ilyen eszméletlen marhaságokat mondtam az első egyiptomi utam előtt. (Piszkosak, . . . durvák, . . . csalnak, . . . lepra van mindenütt, . . . nem moss fogat csapvízben, . . . )

    Aztán pár nap után már csak nevettem a sok hülyeségemen!

    Már kb. 10 éve van Kairóban lakásunk (a Férjem cége bérli) és autónk. A Férjem a Cégét képviseli Kairóban, kb. havonta 1-2 hetet tölt Egyiptomban átlagosan. . .
    Én is sokszor voltam már kinn (8 hónap-3hét), képtelen lennék most hirtelen összeszámolni, hányszor is. . .

    Igaz, ebből EGYSZER SEM voltunk szervezett túristaúton, de széltében-hosszában bebarangoltuk már Egyiptomot.

    A legcsodálatosabb hely, amit láttam valaha és én szívesen laknék ott tartósan is!
    Nem véletlen, hogy a Férjem az első utja után "megfertőződött" ezzel a csodás világgal és képtelen megunni.

    Kairó legszebb helyén van a lakásunk : a Gezira-szigeten, Zamalek-negyedben. Itt van a nagykövetség is és szinte minden magyar itt lakik. . . A követségek nagy része is itt van és a külföldiek többsége.

    Voltam én már télen is Egyiptomban (karácsony, szilveszter), húsvétkor (március, április), és nyáron (július, augusztus). . .

    Ha választani lehet, akkor lehetőleg november és március között ajánlatos túristáskodni Egyiptomba, mert a többi időben pokoli meleg van napközben egy európai számára.
    Áprilistól kezd a Vörös-tenger felmelegedni, ez előtt még nem tudtok benne fürdeni.

    Mi idén a családdal (sajnos a gyerekek iskolája miatt) csak júliusban tudtunk menni a Vörös-tengerhez :28 fokos volt és egyetlen nap alatt leégtünk. . . (Képtelenség a napon bírni!!!)

    Szívesen leírok minden tudnivalót a konvojokról, vásárlásról, hasmenésről. . .
    (Mivel egy kicsit hosszú lesz, ezért előbb szövegszerkesztőbe írom és itt már csak be kell másolnom majd. )

    . . . Egyébként itthon is látni szörnyűségeket, csak ki kéne nyitnod a szemed, kedves "rebaby". . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top