Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyiptom

Gilberto
Létrehozva: 2004. június 23. 18:11
Sziasztok, Egyiptomba utazunk a Vörös tengerhez, és szeretnék minél több gyakorlati tanácsot kapni olyanoktól, akik mostanában voltak ott. Milyen gyógyszert vigyünk, hol érdemes a megengedett összegig pénzt váltani, a kirándulásokat (királyok völgye, piramisok) hogy érdemes megoldani, stb. Minden tanácsot szívesen veszek, köszi előre is!
  1. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 31. 23:5176.
    Ja, és menjen csak minél több turista, legalább abból legyen pénzük!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 31. 23:4875.
    Lehet (valószínű), hogy néhány sorból nem lehet következtetni más emberek szemléletére. Véletlenül sem akartalak megbántani, ezért volt a szmájli a végén. . . de ha mégis, akkor ne haragudj.
    Sajnos, még turistaként is látni a szörnyűségeket, hogy a gyerekek együtt fürdenek a csatornában a kitudja-mikor elpusztult tevetetemmel. De akár így, akár úgy, nagy hatással volt rám. Lehet, hogy teljesen rosszul mértem fel az ottaniak mentalitását, de ha itthon épp nyavalyogni támadna kedvem, elég csak arra gondolnom, hogy ők 1000x rosszabb helyzetben hogy viselkedtek, és máris kicsit másképp látok dolgokat.

    Lehet, hogy 2 hétig sem tudnék ott élni, de mindenesetre kipróbálnám. Ha megkérdezhetem, miért vagy kint?
    előzmény:
    ancsuszi (74)
     
  3. 2004. augusztus 31. 00:4074.
    szerintem velem nincs baj de épp ez az, hogy a turisták csak a szépet nézik és az nem tudják, hogy egy család kb 30dollárbol gazdálkodik egy honapban és még azt a gyermek kórházat sem fejezték be amit ezelött kb 4 éve el kezdtek épiteni egyiptom szép a turisták imádják de egy szegény ország borzaztoan szegény
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (71)
     
  4. 2004. augusztus 30. 17:5973.
    Tenyleg igazad van. Teljesen mas egy hetig nyaralni, mindenbol csak a szepet jot latni. En itt vagyok mar egy honapja es nem nyaralok, csaladot latogatok. Alig varom hogy hazaerjek. Bar a piramisokat meg nem lattam. . . . . . azt a vegere tartogatjuk. Eleg szornyu hogy hogy elnek az emberek. Kosz, budos, iszonyu szegenyseg. Az utcan nem lehet levgot venni a benzin szagtol, 2 perc alatt koszos vagy a portol. De vannak gyonyoru helyek is. Szep nagy zold palmafak, hosszu gyonyoru tengerpart. . . . Ahogy mondtad izlesek es pofonok:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (71)
     
  5. 2004. augusztus 30. 15:5372.
    Milyen igaz! Igy Kairobol nezve is. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 30. 11:2071.
    Akkor lehet, hogy Veled van a baj, nem??? :-)
    Meg biztos ismered az agyon-elcsépelt mondást: ízlések és pofonok. . .
    persze bizonyára más kint élni hosszabb ideig, mint turistaként csak a jóba csöppenni. De azért én személy szerint végtelenül boldog vagyok, hogy megnézhettem azokat a történelmi emlékeket, amikről pár éve még a könyvben olvashattam, és igazán elvarázsoltak.
    előzmény:
    ancsuszi (69)
     
  7. 2004. augusztus 29. 22:0970.
    2003-ban voltunk a Medinával Egyiptomba. Semmiben sem csalódtunk, Hurghadán voltunk egy 5 csillagos szállodában. Semmire sem kellett kötetünk a programokon kívül. Azt javaslom mindenkinek, hogy bármennyire is fárasztó a Kairói, illetve Luxori út nem szabad kihagyni. Voltunk búvárkodni is, sajnos és nem tudtam lemerülni, de a 11 éves kisfiam 3x merült csodálatos képeket készítettek a víz alatt. A fiem számára felejthetetlen élmény volt. Igazán remek volt a sivatagi homokfutózás. Azt ajánlom mindenkinek, hogy hoszzú lenvászon nadrágba és felsőbe menjen erre a túrára, mert nagyon meleg lesz és a homokot és fújja a szél. Akit érdekel melyik szállodában voltunk és mennyibe kerül szóljon, szivesen megírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185370 (62)
     
  8. 2004. augusztus 29. 20:4269.
    egy egyiptomi gini kb 30-35 forint amugy nem ertem mert van oda mindenki egyiptomert én kimt éltem szerettem de nem nagy szám
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. augusztus 25. 23:1468.
    Hotelár: idén Sharmban 5*-os hotelben 150LE volt egy szoba, de full luxus! Dahabban vannak ilyen kemping szerű "valamik", nagyon olcsók, pár font naponta, de nagyon spártai és no higiénia (beduin pottyantós stb). Kairóban nem én fizettem a szállást úgyhogy az passz, de nem hiszem, hogy drágább Sharmnál.
    előzmény:
    tji (47)
     
  10. 2004. augusztus 24. 20:1467.
    Mi akkor voltunkmikor lelőtték Hapsetszut templománál a túristákat. Ez egy összetett út volt, 3 nap Kairó, és repülővel Luxor, majd hajóut asszuánig. Onnan lehetett menni Abu-szimbelbe. és utána ráadás a tengerparti nyaralás Hurgrada. . Isteni volt, csak megcsúsztunk Luxorban mert nem volt elég utas az induláshoz, így lemaradtunk Abu-szimbelről, viszont együtt teázhattunk a kapitánnyal. . . No szóval egyébbként is szerelmese vagyok Egyiptomnak de tényleg felejthetetlen volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 24. 17:1766.
    Sziasztok. Karácsonykor volt valaki Egyiptomban?
    Milyen az idő december végén?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_118512
    Torolt_felhasznalo_118512
    2004. augusztus 24. 15:5665.
    Sziasztok! Mi szeptember végén, október elején készülünk Egyiptomba. Több helyen is olvastam, hogy nem érdemes az utazási irodák által szervezett fakultatív programokra befizetni, mert kint ugyanúgy befizethetünk rájuk, csak sokkal olcsóbban. Tudja valaki, hogy el lehet így jutni a tengerpartról Kairóba és Luxorba is ottani szervezéssel? Volt már így valaki közületek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. augusztus 24. 10:3464.
    szia
    mi tavaly szeptemberben voltunk nílusi hajóúton. Luxor, Asszuán, Kairó. Ha mentek a 4*-osra fizeseetek be, mert a 3*-os hajó katasztrófa volt. Mi nagyon jól éreztük magunkat. Voltak kisebb gondok a szervezéssel, de szerintem az mindenhol van. A hajó teljesen rendeben volt, a kaja sem volt rossz, a tetején medence. A legrosszabb a vonatút volt, mi Asszuánból mentünk Kairóba, azért monodm, mert ez mindig változik, mert lehet, hogy Hurghadából Luxorba mész busszal, majd Asszuánból Kairóba vonattal és onnan vissza Hurghadába, vagy fordítva, Szerintem az előbbi a kellemesebb. Szóval a vonatút: ha jól emlékszem 6 fele indult a vonat és reggel 6-7 között érkezett meg Kairóba. Kétfajta helyen lehet ülni, de ezt nem te döntöd el. Az egyik fülke, ami csendes, viszont nem tudod dönteni az üléseket, a másik olyan mint nálunk az IC, na mondjuk gázabb, de valami hasonló. Itt lehet donteni az üléseket ami egész kényelmes, de baromi nagy hangzavar van, minden állomáson egy csomó egyiptomi szál fel akik átvágtatnak a szerelvényen mindenféle dobozokkal, és ha sikerült véletlenül elaludnod akkor bejön valaki felkapcsolja a villanyt és bevágja az ajtót. Kb olyan mint a smaragd románcában a busz amit a csajszi utazik a helyi lakosokkal és a csirkékkel.
    A léyneg az, hogy én nagyon ajánlom attól függetelnül, hogy a vonatút egy horror, de a többi nagyon klassz. Kairóba menjetek el az éjszakai fényshowra.
    előzmény:
    aannddii (61)
     
  14. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 23. 23:4463.
    Biztos ki is kell fogni, nekünk akkor szerencsénk volt a Medinával. Talán az is lehet, hogy a tunéziaiak elkanászodtak, sok magyar megy oda, az árak meg alacsonyak, és gondolják, hogy kisebb színvonal is megteszi.

    Nekünk szerencsére Egyiptom nagyon szuper volt, talán érdemes még egy próbát tenni, de azért nézz körül más irodánál is, hátha olcsóbb/jobb.

    Tényleg jó ez a fórum, sokkal naprakészebb, mint az irodák honlapjai. (és persze nem csak az idealizált képet kapod)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185370 (62)
     
  15. 2004. augusztus 23. 23:3962.
    Szia mindenkinek!
    Mi is a Medinával voltunk most Tunéziában, borzalmas volt. De nem adtuk fel, szeretnénk most Egyiptomba menni, hátha ez jobban sikerül. Nagyon hasznos ez a fórum, itt több infót be lehet gyűjteni, mint bárhol máshol. Kösz mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (55)
     
  16. 2004. augusztus 23. 21:5961.
    Sziasztok!

    A férjemmel egy szeptember-októberi Nílusi hajóúton gondolkodunk. Szeretnék infókat gyűjteni, ha volt valaki. Érdemes-e a Kartagohoz befizetni? Milyen kint az ellátás? Egy éjszakát a vonaton kellene tölteni (nem hálófülkés!), erről jó lenne olvasni többet. Bármilyen tapasztalat érdekelne.

    Előre is köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. tji
    tji
    2004. augusztus 23. 17:5760.
    na majd körülnézünk:))
    előzmény:
    barhonda (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 23. 15:4259.
    Hááát, józan ésszel átgondolva sem hiszem, hogy 1000 forintért normális szobát lehet kapni, pláne, hogy a csillagokból 1-2-t tényleg le kell vonni. Mindenesetre sok sikert a keresgéléshez, biztos jól fogod érezni magad.
    előzmény:
    tji (57)
     
  19. 2004. augusztus 23. 13:4758.
    Az ottani 5*-os nem = az ittenivel. Azt vehetjük európai átlagnál kb. 3*-osnak.
    Kapsz 10-12-ért kairói Egypt. Muzeum szomszédságában is. De annak az ajtaján pl. nincs zár, az ablaka mondjuk a szomszéd tetővel van egy szinten, aztán úgy berezelsz, hogy egész éjjel csak egy széken ülsz, semmi alvás. És a holmidra meg vigyázhatsz!
    Ja! Nincs is messze pl. a Malév kirendeltséggel. (ha még ott van) és rettenetes! Nem fehérembernek valól Még a folyosón is alszanak. ! Szóval nekem kösz nem kell, inkább fizetek többet, de nyugiban vagyok. - ))
    előzmény:
    tji (52)
     
  20. tji
    tji
    2004. augusztus 22. 21:4557.
    most nézelődtem az indexen is 30-60 LE között már két ágyas szobát ajánlottak, tiszta körülmények, fürdőszobával, 3-4*-os.

    taxira azt mondják alkudni kell 1-2 LE-től max 10 LE. . .
    vagy napi 20LE egy taxisnak már szinte sok is.
    Azt mondják, aki elfogadja az 50-100 LE-nyi utazási költségeket, amit ők ajánlanak elsőre, azt hülyének is nézik, vagy kiröhögik.
    ALKUDNI kell:)
    náluk 2-3. 000 Ft-nyi egyiptomi fontért már 100 liter benzint lehet venni, tehát ezért is ilyen olcso. .
    a buszok szintén elég olcsók. .
    rengeteg helyen utánanéztem az utobbi napokban, mellette pedig az ismerőseimnél, akik mostanában voltak:)

    A fakultativ programok szintén elég olcsok. .
    szinte ki sem kell mozdulni, ott lógnak rajtad a szervezők. .
    tized annyi árért, mint az itteni irodák csinálják. .

    a vízum szintén olcsobb.
    itt az egyiptomi nagykövetségnél 6. 000 ft, kinn kairoban is lehet a reptéren 15 USD, utazási irodánál pedig 10. 000 Ft ugyanez. .

    Szerintem érdemes meggondolni.
    :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 22. 17:1856.
    Azért ennyire szerintem nem olcsó az ország. 30 LE, az alig több, mint 1000 HUF. Szerintem tisztaság ennyiért nem garantált. Én mindenképp szervezett utat ajánlanék Neked, úgy is sok élményt lehet szerezni.
    előzmény:
    tji (52)
     
  22. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 22. 17:1255.
    Utazási irodával voltunk, a Medina Tourssal. (TUnéziában is velük voltunk, eddig nagyon korrekt volt az iroda)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804483 (43)
     
  23. 2004. augusztus 19. 21:1754.
    Sziasztok, jó estét mindenkinek!
    Látom, ez a topic nem olyan régen indult, az index fórumon van egy hasonló , ott rengeteg információt olvashattok, a világon mindenről.
    Mi március végén voltunk és mondhatom, fantasztikus volt. Talán alegsokrétűbb, legizgalmasabb, legszínesebb utazásom volt. Naplót is írtam, hogí megörökítsem az emlékeimet, mert annyi élményben volt részünk, hogy egyszerre megjegyezni szinte képtelenség.
    Izgalmas, különös ország.
    Tji , tapasztalataim azt mondatják velem, hogy oda egyedül menni nem tanácsos, csak szervezetten vagy esetleg személyes ismerőshöz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 19. 20:4053.
    Ja netezek, neha unom magam:))))
    Egy 9 honapos gyerekkel nem lehet a tuzo napon legelni egesz nap. . . . ja uszomedence az nincs:))) Tenger van boven. . . Majd uszok az uszomedenceben ha hazaerek vegre valahara. . .
    előzmény:
    Szanya (46)
     
  25. tji
    tji
    2004. augusztus 19. 13:4552.
    nem 5* luxusszállodára gondoltam.
    Hallottam itt tiszta szállodákról, ahol 30-50 egyiptomi fontért kétágyas szobát lehet kapni.
    Érdemes szaglászni:) Olcsobb mint szervezéssel, de macerásabb az biztos:)
    előzmény:
    barhonda (50)
     

Címlap

top