Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyiptom

Gilberto
Létrehozva: 2004. június 23. 18:11
Sziasztok, Egyiptomba utazunk a Vörös tengerhez, és szeretnék minél több gyakorlati tanácsot kapni olyanoktól, akik mostanában voltak ott. Milyen gyógyszert vigyünk, hol érdemes a megengedett összegig pénzt váltani, a kirándulásokat (királyok völgye, piramisok) hogy érdemes megoldani, stb. Minden tanácsot szívesen veszek, köszi előre is!
  1. tji
    tji
    2004. augusztus 19. 13:4351.
    tudom miképp megy az alkudozás:)
    a szállodától kairoig 30-50 LE szokott lenni kb az út, de ez is alku tárgya.
    Ha értem mit dumálnak, akkor nem tudnak átverni.
    ugrálnak az utasok és túristák után. .
    ha ő nem enged, majd más enged:))
    előzmény:
    Szanya (49)
     
  2. 2004. augusztus 19. 13:4350.
    Spec. tudom: A piramisok előtti utcában (reptértől vagy másfél óra taxival, és alku kérdése) egy szoba 20 Dollár volt, 2 éve.
    De megkérdezem a lányom, már többször volt, utoljára egyedül. Hát lány ne menjen egyedül!
    Szervezetten, de ne hétvégivel! Legalább egy hetet ott el kell tölteni.
    Pl. olyan utazási irodával, ami lakár holnapután indul, és nincs idelyük csődbe menni. -
    Végig a Niluson hajóval, jut Kairóból is, ha ügyesen van szervezve, Alexandria is, és egészen Asszuánig lehet menni.
    Szia!
    előzmény:
    tji (47)
     
  3. Torolt_felhasznalo_945453
    Torolt_felhasznalo_945453
    2004. augusztus 19. 11:5649.
    Nem éri meg kimenni önállóan. Ott mindenképp szükséged van segítségre, mert ott vágnak át ahol tudnak. Ha nem szervetett úttal mész, számíthatsz rá, hogy már a reptértől a szállodáig úgy levesznek, hogy egy vasad se marad:)))
    előzmény:
    tji (48)
     
  4. tji
    tji
    2004. augusztus 19. 08:4548.
    :) látom még senki sem járt erre!
    Tudnátok segíteni az alábbiban? (#47-es)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. tji
    tji
    2004. augusztus 18. 17:3547.
    meg tudja valaki mondani, hogy ha önállóan megyünk (nem irodával) egyiptomba, akkor mennyibe kerül a szállás?
    4-5*-os hotel, panzio vagy hasonlóra gondolok.
    Ami még elfogadható . .
    Hallottam van elég sok szakadt hotel is. . . :)
    Pl kairoban egy átlag ár? kétágyas szoba/éjszaka. . .

    Köszi:)
    -zen-
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_945453
    Torolt_felhasznalo_945453
    2004. augusztus 18. 14:2346.
    Egyiptomban vagy és netezel? Miért nem napozol inkább a medence partján, vagy lubickolsz a langyos tengerben?:)
    előzmény:
    KisLuci (34)
     
  7. Torolt_felhasznalo_599830
    Torolt_felhasznalo_599830
    2004. augusztus 18. 11:5445.
    Szia!
    Én kétszer voltam már ott, egyszer januárban, egyszer pedig márciusban. Januárban sincs hideg, de azért a reggelek és az esték hűvösek. szóval érdemes vinni meleg holmit is, hosszú nadrág, kardigán, ilyesmi. Napközben viszont tudtunk napozni is, ha nem volt nagy a szél. Márpedig azért az előfordul. . . :) Mi a Kartagoval mentünk. . . hát nem voltunk velük maradéktalanul elégedettek, de összességében nem volt rossz. A szervezéssel voltak inkább gondok, olyan arabosra "veszik a figurát", szóval nem kell meglepődni, ha a megbeszélt időpont helyett egy fél órával később állít be a busz, mondjuk egy kiránduláson. De ha erre felkészülsz, és nem német precizitást vársz, még mulattató is tud lenni. Nekem nagyon bejött az ország, s biztos, hogy még vissza fogok menni. :) Kívánom, hogy Te is így érezd majd! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673184 (44)
     
  8. 2004. augusztus 18. 11:2644.
    Sziasztok! Januárban szeretnénk Egypitomba utazni. Melyik utazási irodát ajánljátok és ha valaki volt már januárban ott akkor kérem irja meg a tapasztalatait. Milyen volt az idő, hány fok volt, milyen ruhát érdemes vinni, ilyesmikre vagyok kiváncsi.
    Előre is köszönöm annak aki válaszol.
    előzmény:
    samucica (2)
     
  9. Torolt_felhasznalo_804483
    Torolt_felhasznalo_804483
    2004. augusztus 17. 10:2843.
    Szia!
    Utazási irodával voltál vagy privát szervezted. Ha iroda, melyik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (38)
     
  10. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 17. 10:1542.
    Természetes, hogy nem KAiro belvárosára gondoltam, érdekes is lenne, ha 60 busznyi turista egyszerre özönlene be a múzeumba, stb. Mi odafele konvojjal mentünk, vissza már nem.

    A komoly ellenőrzés Szafaga és Luxor között van. Itt a helyiek sem kószálhatnak szabadon, naponta 3x megy a konvoj. Én legalábbis erről tudok.
    előzmény:
    kingacica (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. augusztus 17. 01:4741.
    Szia! Az egyiptomi konvojokról annyit, hogy én haladtam azzal is és konvoj nélkül is. Csak akkor be kellett jelenteni a chekpointokon a létszámot előre! Kairóban pl véletlenül sem csoportosan haladtunk. A gyógyszertémára annyit, hogy kint lehet kapni a bélfertőzésre stb-re az ANTINAL nevű gyógyszert. Ez helyreteszi az érzékenyebb gyomrokat, egyebeket. Az ára változó, ált. 5-15 LE-ig árulják. Mondjuk nekem még a csapvíztől sem lett semmi bajom, de nem mindenkinek van vasból a gyomra:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 17. 00:0440.
    Ja, még vmi: a gyógyszer, amit ajánlanak, "B"-betűvel kezdődik, fehér doboza van kék csíkkal. De ha bemész a gyógyszertárba itthon, tudni fogják, nekünk is rögtön adták. A csapvizes sztori után bevett a húgom is párat, s semmi baja nem lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 17. 00:0239.
    Állítólag akkor is meleg van, csak nem ez az 50 fokos. Ez csak tipp, de szerintem 25 fok körül biztos lesz a hőmérséklet, a tenger tuti meleg, a kirándulásokhoz pedig nem is lehet jobb időpontot találni. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897754 (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. augusztus 17. 00:0038.
    Sziasztok!
    Ahhoz képest, hogy sokatok volt Egyiptomban, mindenkinek más az élménye. . .
    nekem semmi bajom nem lett a kajáktól, gyümölcsöktől, igaz, a szállodában ettem, de ott nagyon figyeltek a higiéniára. Minden nap új ágynemű, törcsi, gyönyörű tisztaság. Csapvizet nem ittam (de a tesóm véletlen igen. :-))), de a fogmosást simán meg lehet oldani vele.

    A széntablettát nem ajánlják, mert a hasmenés stb. elsősorban vmi bacillusfélétől van, ami nálunk Európában nincs, ezért érzékeny rá a gyomrunk.

    Luxorba, Kairóba nem is tudsz egyedül menni, mert muszáj konvojban haladni a biztonság miatt. A buszok pedig légkondisak, azért könyörgöm, nem tudom, hol jártatok, de az tuti, hogy nagyon sokat megtesznek a turistákért. . .

    Én már tervezem a visszautat, pedig csak 3 napja jöttem haza. . . :-)))

    Egyébként én is szívesen válaszolok, hátha más tapasztalatom volt, mint Nektek.

    Jó utat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_897754
    Torolt_felhasznalo_897754
    2004. augusztus 16. 22:1837.
    Sziasztok!

    Mi október közepén-végén tudánk menni, s bár tudom hideg nem lesz, azért vannak fenntartásaim, mennyire igazi a nyár még akkor is. . . Jó lenne ha írnátok pár októberi élményről! Csak , hogy tutira menjünk! :-))
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 16. 19:0036.
    Te meg min mosolyogsz? Meg meg sem szolaltam. . . :))
    előzmény:
    kingacica (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. augusztus 16. 18:0435.
    Én meg most jöttem haza, és jókat mosolygok rajtad:)))
    előzmény:
    KisLuci (34)
     
  18. 2004. augusztus 16. 17:0334.
    Sziasztok,

    itt ulok eppen egyiptomban es jokat mosolygok azon amiket irkaltok:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 11. 12:0033.
    utazópartnart keresek, külföldi úthoz. Fiatal, egyedülálló nő vagyok. Egyiptomba szeretnék utazni. Aug. 19. van az indulás. Nilusi hajóút 3 nap, Hurghada 4 nap. Közvetlen charter járattal. Ha érdekel, kérlek irj. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. június 25. 19:5232.
    Szia Gilberto,

    mi a Karthago Tours Utazási Irodával voltunk. Szerintem nagyon jó iroda, legalábbis mi nem csalódtunk benne. Az idegenvezető segítőkész volt, elintézte a szállodában, hogy olyan szobát kapjunk, amilyet mi szeretnénk és a kirándulásokon is sok segítséget kaptunk. (elmondta, hogy mit érdemes venni és mennyiért lehet stb. ) Mi voltunk papirusüzemben, ott vettünk festett papirusztekercseket, igaz drágák voltak, de legalább nem hamisak, mert a bazárokban szinte csak hamisat lehet venni jó olcsón.

    Üdv:
    Mena
    előzmény:
    Gilberto (29)
     
  21. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. június 25. 02:5531.
    Véleményem szerint ha utazási irodával mentek, valószínűleg nem lesznek nagy problémák. Csak egy megfelelő megbízható céget kell kiválasztani, de ajánlani nem tudok sajnos, mert mindig magam szerveztem az utazásomat, így nincs tapasztalatom az irodákról. Szerintem kezdésnek elég egy lightosabb túra, és ha bejön, akkor már úgyis tudni fogod mi merre, ha legközelebb újra mégy.
    előzmény:
    Gilberto (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. június 24. 11:2330.
    Nekünk nem volt légkondi a buszon annó, de kibírtuk. Nagy luxusra ne számíts. Ez már Afrika.
    előzmény:
    Gilberto (29)
     
  23. 2004. június 24. 08:1629.
    Nem a kényelem a fontos, de van egy alap, amiről nem akarok lemondani. Nem kell pl. baldachinos ágy, de a puszta földön sem akarok aludni. A légkondi pedig nekem alapvető ott, ahol 40-45 fok van, és órákat ülsz egy még forróbb taxiban vagy buszban. Természetesen szervezett kirándulásra gondoltam, mert most nem az országot akarom megismerni, hanem csak néhány dolgot akarok megnézni. Azért érdeklődtem a légkondicionált buszok után, mert ahogy mindenhol vannak jobb és kevésbbé jó cégek, lehet, hogy az egyik felszereli, a másik meg nem a buszait. Mivel még nem voltam Egyiptomban, nem ismerem az árakat, azok alapján sen tudnám eldönteni, hogy melyik jó, melyik nem.
    előzmény:
    kingacica (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. június 23. 22:1228.
    Ha a kényelem fontos akkor a szervezett utakkal menj, így is lesz nagyon sok látnivaló. De igazán csak akkor látod milyen is Egyiptom ha együtt élsz az országgal, ha átveszed a ritmusát. Nekem mondjuk a légkondi hiánya nem gond, de mindenkinek más az igénye és a tűrőképessége:)
    előzmény:
    Gilberto (27)
     
  25. 2004. június 23. 21:5627.
    Érdekes dolgokat szeretnék látni, de alapvető kényelemről nem akarok lemondani. Pl. 35-40 fokban órákig nem akarok légkondi nélkül utazni.
    előzmény:
    kingacica (26)
     

Címlap

top