Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014-ben babát szeretnék

edesanya
Létrehozva: 2014. január 10. 20:15

Sziasztok....ezeregy ilyen topik van, de én szeretném elindítani ezt, ahol azokat a leendő anyukákat várom, akik 2014-ben szeretnének babásodni!

 

Mi fél éve próbálkozunk, egyenlőre semmi!

 

Itt megoszthatjuk egymással a tapasztalatokat, tippeket...ötleteket!

 

Nyitott vagyok! Gyertek, támogassuk egymást!

 

 

 

 

  1. 2014. január 27. 08:04151.

    Jó reggelt!

     

    Jobbat az enyémnél... Teszteltem egy  negatívat és barnázom egy kicsit. Apa persze jött a "mondtam, hogy ne éld bele magad!" szöveggel, de ebbe nem lehet nem beleélnie magát az ember lányának. Aki meg tudja csinálni, az nem is akar gyereket! Ez a szerény véleményem. Úgyhogy most utálom a világot és puffogok, hogy "persze, aki nem akar, annak sitty-sutty összejön" és hasonlók. Bocsánat a kifakadásért, de kész vagyok.

     

     

    De legalább a hetem zsúfolt lesz, megpróbálok nem agyalni. Ma délutános vagyok. Holnap viszem anyut a leszázalékolós bizottság elé. Szerdán meló. Csüt-péntek szabin leszek, takarítás, sütés, készülök kiscsajom szülinapi bulijára. Szombaton buli, vasárnap pihi.

     

    Puszi mindenkinek! 

  2. 2014. január 26. 22:36150.

    Irígykedem, hogy mindenkinél esett a hó, nálunk egy miliméternyi sem esett, de farkasordító hideg van. A játszóházon kívül nem sok programot tudunk kitalálni. Na és persze nálunk még nincs nyugis olvasós hétvége, csak játék-játék ezerrel 

    Én szombatra várom az esedékest, most éppen az elegemvanmárhogyezenstresszelek fázisban. Nem érzem, hogy terhes lennék, de azért reménykedem hátha. 

    Ladybabának már nagyon jó! :) Én is őszi babát szeretnék!!! Ezerszer jobban várom, mint az első babát, mert tudom milyen lesz! :) 

    előzmény:
    edesanya (144)
    2014-01-26  14:07
  3. 2014. január 26. 18:34149.

    Én anno folsavat és vasat is szedtem, de a doki javaslatára. Magamtól csak elevitet. Most is elgondolkodtam, hogy vegyek e előre folsavat, mert a Gravidában pont annyi van, amennyi egy váradnósnak kell. De ha terhes leszek a Trimesztert fogom megvenni, mert állítólag 1-3-ig van és minden trimeszterben annyi vitamin és ásványi anyag van, amennyi az adott terhességi korhoz kell. És amellé tényleg semmi nem kell és végig lehet szedni. Abszolút magyar és védőnők, gyerekorvosok, fejlesztették ki. Téhát a hazai gyógyszeripert támoganám. A Gravidám Richteres, most néztem.

     

    Örülök, hogy van étvágyad. Én félek, mert a lányomat 79 kilóval szültem. 20 kilót híztam. Most vagyok 62 a 167-es magasságomhoz. ÍAz éppen jó, de azt szeretm, amikor 56 vagyok, bár akkor soványnak mondanak, nem is értem!

    előzmény:
    ladybaba1209 (148)
    2014-01-26  16:31
  4. 2014. január 26. 16:31148.
    Most hívtam fel apácskát hogy kolbász meg lila hagyma nélkül haza se merjen állítani.Tiszta zabagép vagyok, bár hízásra képtelen. 48 kg voltam mikor Fankámat szültem, na jó ehhez hozzátársul az is hogy a 152 cm-el nem éppen hegyi levegőt szívok, tehát arányos vagyok, de most szerintem rekordot döntök a hízással.
    előzmény:
    edesanya (144)
    2014-01-26  14:07
  5. 2014. január 26. 16:29147.
    Rajtam sem múlik, mert iszonyatosan szurkolok Neked. Azt szeretném még kérdezni hogy az Elevit mellé szerinted még kiegészítésként kellene szedni valamit? 
    előzmény:
    edesanya (146)
    2014-01-26  16:14
  6. 2014. január 26. 16:14146.

    Nem gondolnám, hogy amiatt fáj a pocakod. Szerintem alakul a változásokhoz. Biztos minden rendben lesz! Holnap mész dokihoz? Ne izgulj! Várjuk a híreket!

    Nagyon cuki a családod! 

    Nekem még hétfőhöz 1 hét a nem vártig! Bár ez a hó nem ez igazi, úgy érzem. Ma reggel is fent volt a hőm. Vagy később volt peteérésem, vagy amiatt csalós, hogy nem aludtam 6 órát éjjelenként és fals eredményt adott. Nem tudom. Mindenesetre most a vesztesek nyugalmával indulok neki. Meglepetés csak akkor érhet, ha ++++ Rajtunk nem múlik!  

    előzmény:
    ladybaba1209 (143)
    2014-01-26  14:05
  7. 2014. január 26. 14:49145.
    Még semmi.  Picit szúrkál a hasam, lent. De pihizek, nyúlok. 
    előzmény:
    edesanya (144)
    2014-01-26  14:07
  8. 2014. január 26. 14:07144.

    Sziasztok!!!

     

     

    Minirebi! Még mindig semmi? Jaj, úgy drukkolok Neked!!!!!

     

    Baba: Ez nem valami biztató! Akkor majd vásárolok olyan kajákat, ami kicsit hashajtó. Ez valami kegyetlen lenne. Én most hirtelen nem is emlkszem, hogy az elevittől mi volt. De azért remélem, hogy a Trimeszterre kell már váőltanom! Ugyanis azt fogom szedni, ha pozitívat tesztelek!

     

    Klaudia! Megcsináltad a tesztet?

     

    Ladybaba! Hogy vagytok?

     

    GoldieSusie: Bocsi amott az offért, de padlót tudok fogni az ilyen tuskóktól!!!!

     

     

    Gyönyörű napsütés van, minden hófehér...szó szerint! Csak napszemcsiben érdemes kimenni! Imádom! A lányom az apjával szánkózik, én meg nyomom a melót...készülök holnapra. 

    Közben mindjárt megnézek egy jó filmet, majd olvasok egy jót!

    Szép, öszebújós, meghitt vasárnapdélutánt Nektek!!!! 

     

     

    előzmény:
    minirebi (141)
    2014-01-26  08:27
  9. 2014. január 26. 14:05143.
    Én is lusitzmanózok. Uracskám meg Fanka átmentek anyóshoz ebédre, én nekem megy fájdogál a pocim...reggel össezbújtunk apával, persze óvatosan, dehát olyan jól esett, nem hinném hogy attól lenne. Mondanom sem kell istáponlnak rendesen, alapjáraton nem vagyok az az ágyban fekvős típus, de olyan érzés mintha egy liter bablevest letoltam volna..és egész nap nasizok.Vettem a Lidlibe igazi reggelizős tálcát, na azzal könnyű el lustulni, Fankám is korán reggel a mi ágyukba kérte a reggelit is.
    előzmény:
    minirebi (141)
    2014-01-26  08:27
  10. 2014. január 26. 09:35142.

    Klaudia!

     

    Hol vagy?? Milyen lett a teszted??????  

  11. 2014. január 26. 08:27141.

    Jó reggelt!

     

    Jobban vagyok. De ma csak nyugis melót csinálok itthon. Reggel áthúzom az ágyneműt, utána feltelepszem az ágyra és tv-zés közben ruhákat hajtogatok. Apa és Rebus elmennek szánkózni, úgyhogy még csend is lesz.

     

    Klaudia!

    Ez fura. Nem tudok hozzá szólni. De én is orvost javaslok...

     

     

  12. 2014. január 25. 22:59140.
    Szia! Nagyon szokatlanok a tüneteid, főleg ez az erős görcs. Mindenképpen elkéne menned dokihoz. Nekem semmilyen tünetem nem volt egészen addig, ameddig a teszt nem mutatta ki a terhességet (az esedékes mensi első napján, ) anno, viszont a következő héttől sokáig mindjárt megjön érzésem volt folyton. Persze mindenki más. Nem tudom hány napos a ciklusod, nem számoltad el? Olyan mintha 1 héttel korábbra várnád.
    előzmény:
    SzKlaudia (137)
    2014-01-25  21:03
  13. 2014. január 25. 22:49139.

    Nekem az Elvevittől volt nagyon durva székrekedésem, de szerintem ez bármelyik vastaralmú vitamitól lehet. Viszont amikor letelt az első trimeszter rendbejöttek a dolgok. Mindenesetre rengeteg rosttartalmú ételt kellett ennem ahhoz, hogy ne töltsek órákat wc-n.

     

    előzmény:
    edesanya (129)
    2014-01-25  17:46
  14. 2014. január 25. 21:41138.

    Szia Klaudia!

    A tüneteid alapján akár terhes is lehetsz. Bár jól néztem, 23 napos a ciklusod? Ha 30-án jött meg, akkor ma van a ciklus 27. napja.  Mindig ilyen rövid?

     

    Bárhogy is a görcsök nem jók!!! Azonnal el kell menned dokihoz, ha nem lesz jobb. Ha tényleg annyira fájt, akkor ki kell zárni a méhen kívüli terhességet.

     

    A teszt szerintem nagyon korai volt, akkor mutathat leghamarabb terhességet, amikor meg kellene jönnie. 

     Nem lehetsz felfázva? Én is tüneteltem a múltkor és mégis negatívat teszteltem. Kiderült, hogy felfáztam, Anno a lányommal nekem is tünet volt a gyakori pisilés, de rendesen tudtam pisilni.Nem volt olyan, hogy alig jött vmi.

    A mellem nekem is szokott fájni, mielőtt megjön.

    3 évig nem védekeztetek és nem lettél terhes?


    Jaj, remélem nem keserítettelek el!

    Mikor voltál utoljára vizsgálaton?

     

    Várom a híreket rólad!

    előzmény:
    SzKlaudia (137)
    2014-01-25  21:03
  15. 2014. január 25. 21:03137.

    Sziasztok!

     

    A véleményetekre lennék kíváncsi.

    Már 3 éve nem védekezünk a párommal, ezidáig nem szerettünk volna babát, de nemrég elhatároztuk, hogy lassan jöhetne! :)

    A rövid történetem:

    December 30,31-én volt meg a menstruációm. Magam sem tudom, h miért csak két napig volt meg, de már harmadnap nem véreztem, és együtt voltunk a párommal, amikor is történt egy kis véletlen. 

    Majd 23-án kellett volna újra megjönnie, de semmi.

    Úgy a hónap közepe felé, 14-15-én azt hittem megjön, teljesen az az érzésem volt, de semmi. Majd azóta állandó alhasi fájásom van, és  szinte állandó vizelési ingerem, Nagyon sűrűn kell mennem pisilni, de alig jön vmi.

    Majd 22-én este annyira begörcsöltem, h már sírtam a fájdalomtól, vettem be gyógyszert, attól enyhült egy kicsit.

    20-án reggel csináltam egy terhességi tesztet, (már nem bírtam ezt a bizonytalanságot), negatív lett.

    Aznap estétől nagyon fájnak a melleim, érzékenyek, és úgy vettük észre a párommal, h a bal nőtt is.

    A tünetek maradtak. Ma vettem egy újabb tesztet az egyik ismerősöm javaslatára. Ő mondta, h lehet korán csináltam meg az első tesztet, és még nem lehetett kimutatni a Hcg-t.

    Nagyon szeretném már tudni, h babát várunk-e?! 

    Holnap reggel megcsinálom a tesztet.  

    Szerintetek? Akér mi is lesz az erdmény hétfőn elmegyek orvoshoz....

    Köszönöm a segítségeteket :) 

  16. 2014. január 25. 20:38136.

    Meg nézem köszi!!!

    Olvastam h a gravidátol székrekedésed van!!Olvastam másik forumon ahol volt olyan kismama aki írta h van székrekedése a Gravidátol és anyira erölködöt h majdnem elvetélt!!Csak ovatosan a továbbiakban!!!Remélem rendben lesz minden!!! 

    előzmény:
    edesanya (135)
    2014-01-25  20:14
  17. 2014. január 25. 20:14135.

    Egyéb helyzetben az enyém is s... , de ilyen esetben nagyon humánus...

     

    Nézd meg ezt a kalkulátort! Elvileg a terhes vitaminban benne van minden, amire szüksége van egy várandós szervezetnek.

    előzmény:
    katus21 (134)
    2014-01-25  20:12
  18. 2014. január 25. 20:12134.

    Hát az én fönököm az egy nagy se.....!!!Na de mindegy!!

    Majd meg keresem h mit írtál reggel!!

    Az nem baj h nagy a szája a kislányodnak vagy is nagy lánynak!!

    Oké köszi csak nem voltam tisztábba h a kettöt együt kell szedni vagy hogyan!! 

    előzmény:
    edesanya (133)
    2014-01-25  20:02
  19. 2014. január 25. 20:02133.

    Igen, ebben a világban nagyon meg kell gondolni kinek mit mondasz. Nekem még jó volt anno. A főnököm még bíztatott is. Rendes volt nagyon. A mostani főnököm is bíztat, mert akkor álláshelyeket mentenénk meg a  kolléganőmmel.

     

    Valóban az esetedben nem jó a hőmérőzés. Pedig van akinek bejön. Nekem most érdekesen alakul (reggel ecseteltem)

     

    A lányom 7 lesz márciusban. Nagy cserfes csitri...


    A vitaminban és a folsav együttesben nem vagyok biztos. Én szedtem anno, de arról a dokid biztosabbat mond. A vitamint kezd el. Az ártani nem fog!

    előzmény:
    katus21 (132)
    2014-01-25  19:51
  20. 2014. január 25. 19:51132.

    Szia!

    Hát a párom szerint mikor nekem is meg jön nagyon elviselhetetlen vagyok és nem lehet szólni!!Hamar felkapom a vizett mindenen!! 

    Én is azt csinálom h minden féléket olvasok neten és persze igyekszek a párommal ezeket meg is osztani most még őt érdekli a dolog valamikor együt böngészünk!!! 

    Én másokal nem igen beszélek erről a témárol a munka helyemen van egy kétt ember akivel elég bizalmasn szókunk beszélni de nem merek beszélni erről mert hamar terjednek a hírek kis foszlányokból ha valaki meg hallja és nem szeretném ha kirugnának!!Ezért is kerestem ilyen forumot és biztam h kapok hasznos tanácsokat és ez igy is lett!! 

    Én hömérözni akkartam de nem tudok mert 3 müszakba dolgozok és mikor éjszakás vagyok nem lehet hinni a höbe vagy valami ilyesmit olvastam!!Mást meg nem tudom h lehet e csinálni!!

    Gratulálok a lányodhoz!!Bisztos nagyon aranyos nagy lány!! 

    Menyi idös??

    Köszönöm h támogatok igy ismeretlenül is!!  

    A vitamint és a folsavat egyszere kezdjem szedni vagy elég a vitamin? 

    előzmény:
    edesanya (127)
    2014-01-25  17:43
  21. 2014. január 25. 19:36131.

    Ez nem hangzik túl jól! Ha kibírod várj hétfőig, ha nem jön meg addig tesztelj, ha negatív, azonnal menj orvoshoz, nehogy valami baj legyen. Az is lehet, hogy csak felfáztál.

    Remélm a baba "kínoz"

    előzmény:
    minirebi (130)
    2014-01-25  19:29
  22. 2014. január 25. 19:29130.

    Sziasztok!

     

    Nem vagyok valami fényesen. Annyira, de annyira szúrkál a bal oldalam, vakbél tájékon. Nem folyamatosan, hanem ha mozdulok, belenyilal. Kb. két éve kórházba kerültem egy 7*10 cm-es valamivel, amit nem tudtak megállapítani, hogy mi. Akkor is késett a mensim és a spirálom is felcsúszott a méhembe. Na ez is olyan érzés...  

     

    Délután bevackoltam magam az ágyba, el is szundítottam. Pihengetek...

     

     

  23. 2014. január 25. 17:46129.

    Csajok!

     

    Létezik, hogy a Gravidától székrekedésem legyen???? Bocsi, hogy így leírom, de rohadt sötét és kemény...gondolom a vas miatt. Lehet jövő hónapban kipróbálom újra az elevitet, elvégre eltelt már 7 év...én is változtam. 7 év alatt egy ember minden sejtje megújul!

  24. 2014. január 25. 17:44128.
    Én is így voltam anno.Az volt az első jel, hogy hajnali 3kor kimentem vajas zsömlét enni! Vicces volt! Lakásfelújítás közepén, a konyha be volt pakolva a nagyszobába.
    előzmény:
    minirebi (125)
    2014-01-25  11:43
  25. 2014. január 25. 17:43127.

    Szia Katus!

     

    Én anno mikor egyik napról a másikra elhatároztam, hogy baba kell, de azonnal, 1 éven keresztül mindig sírtam, hisztiztem és baromi elviselhetetlen voltam, mikor megjött. El voltam keseredve és mindig erről beszéltem és már nem szeretett velem beszélni szinte senki, ert más témám nem volt. Bújtam a netet, a szaklapokat...szóval megkattantam!

    A dokim nyugtatott meg, hogy 1-1,5 év simán belefér a várakozásba. Elmentem természetgyógyászhoz, aki 3-4 hónapon belül garantálta a babát, ittam a gyógyteákat, szedtem az Elevitet, a folsavat, hőmérőztem és mindent vezettem egy füzetben.

    Majd túlestem egy petevezeték átjárhatósági vizsgálaton. 

    És nem tudom mi hozta meg a sikert, mert ez kb mind egyszerre 13 hónap sikerteleség után volt. Apát megnézték, rendben...majd jöttem én. Azt mondta a doki, ha az átjárhatósági sem hoz eredményt, akkor stimuláljuk hormonnal a peteérést. Elkezdtük figyelni UH-gal. Majd a 14. hónapban a hó közepén volt a bal patafészkemben egy 19mm-es tüsző. Akkor szerintem már annyira biztos voltam benne, hogy lesz gyerekem (term.gyógy, nődoki támogatása és beléjük vetett bizalmam), hogy abból a kis tüszőből lett gy egy gyönyörű nagy lányom!

     

    Hiszti-nem hiszti...tök természetes! Ne aggódj. Főleg előttünk ne szégyelld, ha bajod van! Ezért vagyunk itt!

     

    A vitaminokat szedheted a doki tanácsa nélkül is. A folsav is jó! Utána néztem,a folsav sem vényköteles a terhesvitamint meg bármikor vehetsz.

     

     

     

    előzmény:
    katus21 (126)
    2014-01-25  16:02

Címlap

top