Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014-ben babát szeretnék

edesanya
Létrehozva: 2014. január 10. 20:15

Sziasztok....ezeregy ilyen topik van, de én szeretném elindítani ezt, ahol azokat a leendő anyukákat várom, akik 2014-ben szeretnének babásodni!

 

Mi fél éve próbálkozunk, egyenlőre semmi!

 

Itt megoszthatjuk egymással a tapasztalatokat, tippeket...ötleteket!

 

Nyitott vagyok! Gyertek, támogassuk egymást!

 

 

 

 

  1. 2014. március 15. 16:19476.

    Sziasztok!

     

    Szeretném a tanácsotokat kérni, hátha tudtok mondani nekem valami megnyugtatót, mert én a saját gondolataimban már felőrlöm magam :D

     

    Márc. 18.-án kéne megjönnie, de napok óta furán érzem magam. A vérnyomásom eleinte ingadozott, fent volt az egekben, aztán úgy lezuhant, hogy elhánytam magam. Azóta pedig folyamatosan fent van, szédülök és nehéznek érzem a mellkasomat, a szívem néha erősen dobban. 

    Mivel nemsokára meg kéne jönnie, a melleim érzékenysége és feszülése nekem annyira nem mérföldkő, plusz a munkám miatt is a mellizmaim általában feszülnek. Most a mellem felső része húzódik, de csak erősebb nyomásra érzékeny.

    Az alhasam is hol nyom, hol szurkál, hol a bal oldalam nyom, a tipikus "mindjárt megjön"-érzés.

    Az utóbbi napokban rászoktam a ellenőrizgetésre, hogy vajon megjön-e vagy nem és ezt egy elég bizarr módon teszem... Egy wc-papír darabbal felnyúlok... A legtöbbször semmi, de volt, hogy nagyon enyhe élénk piros vér, de másnap már annyi sem. (Tudom, erről le kell szoknom!)

     

    Örömmel várom a meglátásaitokat!

  2. 2014. március 15. 08:20475.
    Nincs elég kuncsaft?
    Másik topicban is (Vetélés után) dr. Vereczkey Attilát javasolják, ugyan ebben a tílusbwn. :D
    előzmény:
    Julla_81 (474)
    2014-03-14  16:11
  3. 2014. március 14. 16:11474.
    Szóval gondolhatjátok, mennyire örültem, amikor végre találtam, ugyan önmagamtól, megoldást, mert a dokiktól sokra nem számíthattam... A cikk, amit az előbb mondtam, az alapján találtam meg Vereczkey dokit (Dr. Vereczkey Attila), aki miután kivizsgált, egyből tudta, hogy endo ez és azt javasolta h műtsük meg. Féltem, de furcsa h meg is könnyebbültem, mert végre valaki elhitte h bajom van!! És lett is rá megoldás. Ilyen minimálinvazív technikával operált meg, Vereczkey doki és már 1 nap után hazaengedtek! Pár apró hegem volt csak utána és aminek még jobban örülök, hogy végre egy kedves és türelmes dokihoz kerültem. Ez legalább annyira jó volt, mint hogy nem egy kőkorszaki technikával nyúltak hozzám..ez azért nem mindegy! Most már a férjemmel kontrollokra járunk, mert babát szeretnénk, amivel évek óta próbálkoztunk, de ez a borzasztó fájdalom nem hagyott nyugodni. Már most sokat segített a műtét, sokkal jobban tudok figyelni a munkában is, nem kell kihagynom napokat, nincs para h kirúgnak és a legjobb, hogy végre hittek nekem!! Ha valaki magára ismer, annak tudok segíteni, senki mást nem ajánlanék csak Vereczkey dokit, a Versysben rendel.
  4. 2014. március 14. 11:44473.

    nagyon akartam már valami megoldást, mert egyszerűen nem volt szabad már többet hiányoznom melóból, féltem, hogy kirúgnak!! És nagyon fájt is, olyan fájdalmaim voltak, hogy már az egész derekam, combom is fájt de nagyon!! És az nekem nem válasz, hogy miután már sok UH-n voltam túl, mindig csak a fájdalomcsillapítókat, gyulladáscsökkentőket, volt, hogy antibiotikumot kaptamL Volt olyan doki, aki annyival lerendezett h „Van ilyen!, Ki kell pihenni!”...

     

     

  5. 2014. március 14. 11:39472.

    Sziasztok!

     

    Azért írok, mert már évek óta szenvedek a menstruációmmal, és gondoltam beírok ide a közösbe, hátha valaki hasonló cipőben jár. Férjemmel már gimi óta együtt vagyunk, így szegénykém hozzászokott már h nálam a nehéz napok valóban nagyon azok..utáltam az egészet, mivel bármelyik dokihoz mentem, szinte egytölegyig azt hitték, hogy szimulálok vagy mi..tényleg nagyon fájt a menstruáció közben!! Sokszor azt hittem, ott pusztulok, nem egyszer volt, hogy hánytam is, vagy betegszabit kellett kivennem melóhelyről..aztán szerencsére beleakadtam egy cikkbe a neten, amiben a tüneteimre ismertem és azt írták, hogy endometriózis (endo) lehet ez az egész..

     

     

  6. 2014. március 12. 13:31471.

    Pontosan ilyen PMS-es hasonló görcsölős tüneteim voltak, azt hittem cska meg fog jönni. Aztán amikor elkezdtek fájni és feszülni a melleim akkor gondoltam, hogy itt többről van szó. 

    Tegnap voltam orvosnál és 5 hetes a kicsi pöttyöm:) 

    előzmény:
    réka84*** (469)
    2014-03-09  06:40
  7. 2014. március 11. 19:02470.

    Sziasztok csajszikák! Kicsit elvoltam veszve, de jelentem jól vagyunk, ma voltunk a 12 hetes ultrahangon és minden királylányos.

    Képzeljétek mivel vékony a hasfalam nagyon már érzem ahogy hullámzik sőt apát is fülbe "rúgta" mire Fanka kiakadt hogy most őt akkor nem szereti a kistesó mert neki még nem rúgott..hát úgy sírt szegénykém...aztán szerencsére a Nagy Duett bejön a babszinak és tesót végre szájon "rúgta" szóval mindenki megnyugodott. 

    Meséljetek veletek mi a helyzet? 

  8. 2014. március 9. 06:40469.
    Szia Nocturna. :-)
    Hasonló cipőben járok, sőt... Szintén 3.hónap próbálkozás,nekemm is már jóval a menzesz előtt fájdogál a hasam (jol szúrkál,hol görcsölget) , és nekem is csak kb egyidőben szokott a menzesszel. Először én ia jelnek vettem,meg még sok más apró dolgot is,de a végén mégis megjött. Én arra gondoltam,hogy lehet,hogy van megtermékenyült petesejt, aki próbálna megtapadni,de végül nem jön neki össze? :-) De ami valószínűbb,hogy pszichés,jobban figyelünk magunkra már a peteérés napjától, lehet,hogy csak tudat alatt,de.ráfókuszálunk és vhol talán még várjuk is,hogy ad magáról vmi jelet.
    Pedig sokan azt mondják,semmi tünet nem volt,vagy max olyan,mintha meg akarna jönni. Van,aki pont azt érzi,van aki semmit,van aki mindent,annyira sokféle vélemény van... Türelmesnek kell lenni,de ez alegnehezebb.
    Gyere át a zárt fórumra,link lent. ;-)
    előzmény:
    Nocturnaa (468)
    2014-03-07  15:10
  9. 2014. március 7. 15:10468.

    Sziasztok! :-)

     

    Na végre el tudtam olvasni a korábbi posztokat, így illik csatlakozni, nem igaz?  Olyan kedves és szimpatikus itt mindenki, jó kis csapatnak tűnik!!!

     

    Egy kérdésem lenne, hátha tudtok mondani rá valami okosat: 3. hónapja próbálkozunk, és azóta a peteéréstől a menstruációig nagyon-nagyon enyhe, de már érezhető, görcsös jellegű alhasi nyomást érzek. Nem folyamatosan, hanem egy nap többször is. Amíg védekeztünk, soha nem volt hasonló, csak a menstruációm kezdete előtt 1-2 órával éreztem a hasam. Az első hónapban emiatt meg is voltam győződve róla, hogy sikerült, aztán persze időben megjött. Mi lehet ez? Nem zavaró, csak furcsa. Arra is gondoltam, hogy csak beképzelem, mert jobban figyelek arra a területre most, de nem, koncentrálással nem tudom előhívni az érzést, és akkor is észreveszem, ha éppen nagyon mással foglalkozom... "Érzi" a méhem, hogy most élesben megy a dolog, és gőzerővel készül, vagy mi??

     

    A napokban volt a peteérésem, de egy friss kismama barátnőmtől azt a tippet kaptam, hogy jobb egész hónapban minden másnap szeretkezni, mert olyan fura időpontokban tudnak megfoganni a babák... Neki is és egy másik barátnőmnek is egészen lehetetlen időben jött össze a baba a vizsgálatok szerint. Ez végül is nem rossz hír, mehet a páros csapatépítés folyamatosan!  

     

    A PMS-tünetek mindenképp arra utalnak, hogy megjön? Azt olvastam, hogy a korai terhesség is erős PMS-hez hasonlít, de még nem tapasztaltam... Mit gondoltok? 

  10. 2014. március 7. 08:12467.

    Sziaa,

     

    Gyere a zárt fórumra (link lent) és mesélj :)

    előzmény:
    nonetta85 (466)
    2014-03-06  19:12
  11. 2014. március 6. 19:12466.
    Sziasztok, ėn mėg nagyon új vagyok a forumozók között, de szeretnėk hozzátok csatlakozni. Pár napja olvasom a hozzászólásokat. Hasonló cipőben járok mint ti :-)
    A fėrjemmel ez a második próbálkozásunk, ės most sajnos egy kis betegsėg jött közbe...
  12. 2014. március 6. 17:54465.
    Babikar,Artismaya,gyertek a zárt topikba,lent a link! :-) ott folyt.köv.
    előzmény:
    artismaya (464)
    2014-03-06  14:24
  13. 2014. március 6. 14:24464.

    Sziasztok,

     

    szeretnék én is csatlakozni hozzátok :)

     

    Mi nyár vége óta próbálkozunk a férjemmel. Voltunk vizsgálatokon is, nálam eddig minden ok (vérvétel, UH-s peteérés követés), a férjemnél találtak valamit, ezért hétfőn meg kell ismételni a spermavizsgálatot. Akkor már okosabbak leszünk, utána rögtön megyünk is andrológushoz.

  14. 2014. március 6. 11:24463.
    Köszönöm Glória, aranyos vagy Ahogy telnek a napok, talán kezdem elhinni. Hétfőn lesz az első ultrahang, az majd biztosan megnyugtat már
    előzmény:
    Glória* (364)
    2014-02-28  09:25
  15. 2014. március 6. 11:22462.

    Elvileg még élve született meg. A továbbiakban én sem mertem gondolkodni, hogy akkor hány percig élhetett még stb, mert így is borzasztó volt.

    Most újra egy gombás fertőzés jött vissza, 5 hetesek vagyunk, az első a doki volt, adott kúpot, és minden rendben. 

    Feszült is eléggé a pocim, azt javasolta, pihenjek, és nyugodtan igyak egy pici bort  

    előzmény:
    edesanya (372)
    2014-03-01  22:55
  16. 2014. március 5. 22:07461.
    Csatlakoztam a zárt topikhoz! Gyertek Ti is!
    előzmény:
    edesanya (455)
    2014-03-05  21:19
  17. Torolt_felhasznalo_199505
    Torolt_felhasznalo_199505
    2014. március 5. 21:52459.

    Tudod hogy mindig az vagyok és az is maradok , nincs görcsölés nincs mindenáron....És tudom hogy jönni fog! De lehetne már Április!

    Vagy jövőhét kedd :) Akkor repülök ki a páromhoz, már maga a repülés is egy felemelő csodás érzés, és az hoy az út végén ott fog várni a párom 2 hónap után...Az a legjobb :) És ez ad nekem erőt.. Meg természetesen a gyerekeim :)

    előzmény:
    edesanya (438)
    2014-03-05  20:43
  18. 2014. március 5. 21:43458.

    Baba2014 március 3. (3 hónap) 35 év

    Padmami március 10. (14 hónap) 35 év

    Réka84 március 11. (3 hónap) 30 év

    Bettus85 március 13. (2 hónap) 29 év

    Brigi28  (február 20 miss ab)     28év

                 (még nem próbálkozhtaunk)

    édesanya március 3. (7 hónap) 36 év

    Melika március 28 (7 hónap) 26 év 

    előzmény:
    edesanya (449)
    2014-03-05  21:03
  19. 2014. március 5. 21:34457.

    Lányok!!!

     

    Annyira kedvesek vagytok. Köszönöm mindenkinek!!

     

    Tök jó, hogy ilyen sokan lettünk!!!

     

    baba2014: Köszönöm, igen már egy fokkal jobb a helyzet, bár még mindig odavagyok... Próbálom most lekötni magam

     

    Glória*: nagyon aranyos vagy!  Hát nem egyszerű, mert nem vagyok olyan ember aki panaszkodik a másiknak, főleg akkor ha látom, hogy boldog. Csak néha olyan jól esne, ha  a közvetlen környezetemben valaki megkérdezné, hogy vagy? Jól vagy? De semmi, mindenki magával van elfoglalva én meg azzal, hogy másoknak segítsek. De biztos ez az én sorsom.

    Vettem cickafarkfű teát és palástfű teát. Én is kipróbálom, hátha :)

     

    De remélem, hogy most a férjem műtétje után lassan 2 hónapja, már javulnak a kis katonák és végre célba ér a leggyorsabb. :) 

     

    Egyébként valakinek a férjét már műtötték ezzel??????

    Tapasztalat?? 

     

    Edesanya: rohadtul igazságtalan az élet és nagyon sajnálom a testvéredet, hogy így alakultak a dolgok. Egyszerűen tényleg nincsenek szavak!

     

     

  20. 2014. március 5. 21:31456.
    Hát örülök, hogy ilyen férjed van neked is! Igaz milyen felemelő érzés?
    előzmény:
    réka84*** (452)
    2014-03-05  21:06
  21. 2014. március 5. 21:19455.
  22. 2014. március 5. 21:16454.
    Remélem megjelenik!
    előzmény:
    edesanya (453)
    2014-03-05  21:14
  23. 2014. március 5. 21:14453.
    És akkor most szembesültem vele, hogy NEM TUDOM hogy tudom-e zárni! Így mit szóltok ahhoz, ha indítok egy újat: Babavárás együtt... keressétek ez zárt...és "Folytassuk itt! "
    előzmény:
    edesanya (450)
    2014-03-05  21:04
  24. 2014. március 5. 21:06452.
    Nézett egy nagyot de azt mondta,persze holmap vesz nekem. :-) de megnyugtattam,hogy ez csak egy teszt volt,hogy menmyire szeret. :-)
    előzmény:
    izabell88 (431)
    2014-03-05  20:10

Címlap

top