Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014-ben babát szeretnék

edesanya
Létrehozva: 2014. január 10. 20:15

Sziasztok....ezeregy ilyen topik van, de én szeretném elindítani ezt, ahol azokat a leendő anyukákat várom, akik 2014-ben szeretnének babásodni!

 

Mi fél éve próbálkozunk, egyenlőre semmi!

 

Itt megoszthatjuk egymással a tapasztalatokat, tippeket...ötleteket!

 

Nyitott vagyok! Gyertek, támogassuk egymást!

 

 

 

 

  1. 2014. március 5. 14:18401.

    Sziasztok :),

    Én még új vagyok itt, jó ötlet ez a topic. Mi még csak 3 hónapja próbálkozunk, de már most úgy érzem, jobb, ha a gondolataim-érzéseim-vágyaim-félelmeim (tehát mindenféle érzésvilágot, ami a babavárással együtt jár) inkább Veletek osztom meg, akik hasonló cipőben jártok, nem szeretném idő előtt kiagyalni a környezetem. :)

     

    Izabell, Veled járok nagyon hasonló cipőben, hasonló tünetekkel, és én is úgy gondolom (remélem), hogy a petefészekszúrka beágyazódást jelent. :)

    Nekem még a derekam is fájdogált ezzel egy időben, pedig még van olyan 5-6 nap a nem várt mensiig.

    Plusz napokig égett a gyomrom, de azt most nem érzem.

    Na meg a fáradékonyság, már egy sima lépcsőzéstől vagy sétától is kifáradok, munka után nem vágyom másra, csak fekvésre.

     

    Nem nagyon akarom beleélni magam, mert előző hónapban is véltem magamon felfedezni terhességi tüneteket, aztán a végén mégis megjött. Pedig már úgy feküdtem, hogy nem nyomjam a "babát", úgy ettem-ittam, hogy a káros dolgokat mellőztem, csináltam tesztet is, stb. :)

     

    Hjajj, azt hiszem, ezt csak az érti meg, aki hasonló cipőben jár... :) 

     

     

     

     

  2. 2014. március 5. 13:26400.

    Szia!

     

    Szerintem csak akkor tesztelj a 26. napon, ha akkor lenne a nem várt. A korai tesztek mutathatnak pozitívat, és közben lehet belőle mégis mensztruáció, vagy mutathatnak negatívat, aztán pár nappal később mégis jöhet a jó hír.

     

    Nekem is hőmérséklet-gyanúim vannak, írtam reggel, kíváncsi vagyok, mit írnak rá a többiek :)

     

    Brigi, örülök, hogy jobban vagy! Tényleg példaértékű a pozitív hozzáállásod, én a mai napig nem szedtem magam össze, pedig nekem a 7. héten jött a szomorúság, szóval ha ezt így meg lehet fogalmazni, egyszerűbb volt a helyzetem. Bár itt talán nics is ilyen mérce, mert a legjobb akkor lenne, ha meglenne a babánk már egészségesen, a kiságyában vagy a karunkban. De úgy is lesz, én nagyon bízom benne :)

    előzmény:
    izabell88 (397)
    2014-03-05  09:30
  3. Torolt_felhasznalo_199505
    Torolt_felhasznalo_199505
    2014. március 5. 10:06399.

    Sziasztok Lányok :))

     

     

    Először is üdv az ujaknak :)

     

     

    Túl vagyok a kéthetes kontroll vizsgálaton, minden szuper lett a végére meglett a méhem is !!!

     

     

    Vittem egy kis ajándékot az orvosnak tollat gravíroztattam neki mert nagyon kedves és odafigyelő volt velem amíg benn voltam , iszonyúan örült neki, ezt nagyon jó volt látni :) Soha a 10 év alatt nem kapott tőlem semmit gondoltam itt az ideje :)

     

    Tehát 2 -3 hónap míg próbálkozhatunk a babával, addig meg kössem le magam valamvel azt mondta

     

    Úgy döntöttem eljárok kangoo-ra :) kicsit fitteb leszek és az most nagyon jót tenne nekem :)

     

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!!!!

  4. 2014. március 5. 09:33398.

    Szia Baba2014!

    Köszönöm a válaszodat, és azt is, hogy drukkolsz!  

    Kellemes napot mindenkinek! És aki ma tesztel annak egy erőteljes pozitívat kívánok! 

    előzmény:
    baba2014 (392)
    2014-03-04  22:11
  5. 2014. március 5. 09:30397.

    Sziasztok! 

    Megmértem most is a hőmet, 36,8 C. Szerintetek is lehet ez egy jó jel, hogy a tegnap egész nap 37,2 C volt?

    Még indig van 9 nap a "nemvárt"-ig, és olyan lassan telnek a napok.

    Csak egy plusz kérdés, volt, mikor 26 napra jött vagy 27, akkor most vajon mikor csináljak tesztet? Csak a 28-ik napon? 

  6. 2014. március 5. 09:01396.

    Sziasztok! 

     

    Nagylány lettem... Most egy kicsit nem is bánom, mert iszonyat erős vírusok tarolnak a bölcsiben. Tegnap egy kisfiú nagyon bágyadt volt, alig állt a lábán. Az udvaron már nem is bírt sétálni, így leültem vele egy padra, el is aludt a karomban. Ölelgettem, puszilgattam. Mondtam a kolléganőmnek, kérdezzen már rá a szülőknél, hogy milyen éjszakájuk volt, vagy tapasztaltak-e valami furát. Mondták, hogy nem aludt éjjel, de fájlalta a pociját, biztos azért alszik. Hazavitték és délután telefonáltak, hogy véres, gennyes hasmenése volt, tenyésztésre küldték, de nagyon fertőző, ha megvan a pontos eredmény, szólnak. Na frankó. Este olyan gyomorgörcsöm volt (nem az idegtől), hogy már majdnem orvost hívtunk. De már elmúlt, piroska érkezett.

     

     

    Üdvözlöm az újakat!!!

     

  7. 2014. március 5. 08:57395.

    Sziasztok :)

     

    Most egy ideje nem írtam, nagyon sok minden van egyszerre: munkahelyi pörgés és bántogatás, szakdolgozat-írás, és közben suliba bejárás is. De most újra itt vagyok :)

     

    Brigi, Thalassa: tényleg nagyon nehéz időkön vagytok túl, és nagyon szorítok, hogy minden a kívánsgotok szerint alakuljon :)

     

    Babikar: gratulálok :) nagyon jó hír :)

     

     

    Én pénteken voltam a hormoneredményekkel a nőgyógyásznál. Azt mondta, progeszteron-pótlással nagyon jó esélyeim vannak, és adott Clostilbegytet is, a következő 2 ciklusra (remélem, nem kell mindet felhasználnom). Megnézett ultrahanggal, és azt mondta, biztos, hogy volt peteérésem ebben a hónapban.

    És emiatt egy csomó kérdés felvetődött bennem, ezt figyeljétek :)

    a peteéréssel járó folyás nálam 3 napig tart, múlt hétfőn kezdődött, reggel. Addigra már elkönyveltem, hogy ez a hónap úgysem jön össze, ezért az azt megelőző csütörtökön voltunk együtt este, és azután nem (azóta már igen, de az most nem számít). Szóval az első peteérős nap előtt 3 és fél nappal voltunk együtt. A spermavizsgálaton az derült ki tavaly, hogy a férjemnek kiemelkedően jók a kiskatonái. Szóval szerintetek lehet, hogy összehoztuk a babót?

    Ehhez még hozzá kell tennem, hogy a hőm ma reggel 36.8 volt, tegnap 36.7. Előtte annyira hanyagul mértem, hogy az említésre sem méltó :D

    Tegnapelőtt és tegnap este 37.0 volt. Nekem a normál hőm 36.5 nap közben. És semmi olyan tünetem nincs, ami betegségre utalna. CRP-t csináltatott a doki, azon is az derült ki, hogy nincs gyulladás a szervezetemben.

    Igaz, hogy még a terhességre utaló jelek közül sem jött egyéb ezen a hő dolgon kívül. Viszont 10-ére nem várom, szóval most elég nagy izgalom van...

     

    Táblázat-ügyben eddig ennyi van:

     

    Baba2014 március 3. (3 hónap) 35 év

    padmami március 10. (14 hónap) 35 év

     

    Én azt javaslom, hogy mindenki, aki be akarja írni magát, másolja ezt ki, és zegye hozzá a saját adatait egy újhozzászólásban.

     

    Baba, mi a helyzet, megjött már? Ha nem jön, holnap tesztelhetsz újat :)

     

     

    Nagyon kíváncsi vagyok, mi a véleményetek a "tüneteimről" :) Amikor először terhes voltam, akkor is a hőemelkedés volt az, ami nagyon egyértelmű volt, de akkor mire ezt észrevettem, már nagyon fájtak a melleim, amit most még nem érzek.

  8. Torolt_felhasznalo_697869
    Torolt_felhasznalo_697869
    2014. március 4. 22:13394.

    köszi az érdeklődést...Jani már volt az első spermavizsgálaton és vérvételen...én holnap megyek az első adagra,a harmadik naposra,aztán a 21dik napon újra...aztán gondolom kiértékelnek és ezek után beszéljük meg,h mi a következő....sokat kell várni...ez kikészít....nekem az a gyanúm,h azért nem sikerül,mert túl savas az én "közegem" Jani anyagához és kinyírom őket 

     

    Glória!

     

    a Mesterkurzus sorozat könyveit olvasom....majd összeszedem melyiket,ha érdekel.... 

    előzmény:
    baba2014 (391)
    2014-03-04  22:04
  9. 2014. március 4. 22:13393.
    Jaj, de kis édes!
    előzmény:
    minirebi (388)
    2014-03-04  19:35
  10. 2014. március 4. 22:11392.

    Szia Izabell88! Üdv itt! 

    Megértelek, hogy izgulsz, de sajna ilyenkor még semmit sem látni az ultrahangon, egyébként is 12 hétig csak hüvelyi uh-ot alkalmaznak. 

    A szurkálás ovulációkor és beágyazódáskor szokott lenni, szóval ez lehet jó jel és a magas hő is! Drukkolok!

    előzmény:
    izabell88 (390)
    2014-03-04  20:16
  11. 2014. március 4. 22:04391.

    Sziasztok!

     

    Tegnapra vártam a mensit, hát még nem jött meg, sajnos negatívat teszteltem. A premensis szindróma valamennyi tünete kijött rajtam, puffadok, borzasztóan görcsölök, ingerült vagyok stb... Szóval még nem vagyok az "új hónap, újult erő" fázisában.

     

    Melika, most én is hasonló érzésekkel küzdök, mint Te, remélem azóta már sikerült kizökkenned!

     

    Glória, nagyon tetszik ahogy írsz, olyan harmóniát sugárzol! Nem lepődnék meg ha hamarosan kopogtatna nálad a gólya! (Pláne, hogy ilyen klasszul megy a hőmérőzés!)

    Mi a párommal nem is tudunk eleget akciózni, rengeteget dolgozik, fáradt, stresszes. A kisfiam most rákapott, hogy még este 10-kor kikéredzkedik az ágyból "dumcsizni" apával.   Bár a kisfiam is hétvégén fogant, ebben bízom most is. 

    Ja és én is mindig kisfiúval álmodtam régen, szerintem nem véletlen!

     

    Édesanya, tudom, hogy Te is tegnapra nem vártad, mizujs?

     

    GoldiSusie,  hogy álltok az inszemmel, mikor várható? Nagyon drukkolok!

     

    Padmami, jól eltűntél! Mit mondtak az eredményeidről?

    előzmény:
    Glória* (386)
    2014-03-04  09:44
  12. 2014. március 4. 20:16390.

    Sziasztok!

    Én új vagyok itt, de nagyon tetszik, hogy ilyen összetartó csapat alakult ki itt, szeretnék hozzátok tartozni! Én is pár napja nézelődök a kismamák között, a teherbeesésről olvasok, és így találtam rátok! Szerintem már mondanom sem kell, hogy miért olvasgatok ilyeneket!

     

       Mi a férjemmel most döntöttünk úgy, hogy babát szeretnénk, és hát február végén a ciklusom közepétől próbálkoztunk....és nem csak egy nap! A következő "nem várt" menstruációm márc. 14-én esedékes, de remélem, hogy elmarad! 

     Mindenütt olvasom, hogy még kb. 6 nappal az aktus után nem érezhetünk semmit, de én kifejezetten éreztem petefészek körül szurkálást! Ma nagyon nem voltam jó paszban, mintha valami betegség környékezne, fáradt voltam, annyira, hogy munka után le kellett feküdjek aludni, mert nem bírtam, aztán megmértem a hőmet, 37,2 C, és most is ugyanannyi!

    Szerintetek ez normális? Lehet, hogy sikerül a beágyazódás? Vagy ez még korai? Annyira izgatott vagyok, és szeretnénk egy kicsi babát . De még olyan hosszú az a 10 nap amíg tesztelhetek! Ez az első próbálkozás, és ez lenne az első terhességem is!

    Szerintetek ilyenkor már látszódhat valami UH-n? 

    Egy családorvos asszisztense vagyok és ott van egy nem olyan performáns  gépezet, azon vajon látni fogunk valamit? 

    Izgatott vagyok, szeretnék anyuci lenni, de nem érzem, hogy épen rá lennék görcsölve, inkább csak vágyom rá, és hiszek benne! 

  13. 2014. március 4. 19:44389.
    A kép egy kis magyarázatra szorul. Nem vacsoráért könyörög! Elszakadt a ruhája és mondtam neki, hogy olyan szépen kérje meg a mamit, ahogy még sosem! Hát ez lett belőle, a mami meg zokog. 
  14. 2014. március 4. 19:35388.
    Az ilyen pillanatokért érdemes küzdeni! 
  15. 2014. március 4. 14:40387.

    Találtam egy nagyon jó oldalt!

     

    Ha még nem ismernétek:

     

    http://www.babamamakapcsolat.blogspot.hu/

     

    Itt pedig egy bejegyzés a blog írónőjének  (aki egy számomra szimpatikus pszichológusnő) a saját élménye a vetéléséről,és a gyászmunkájáról:

     

    előzmény:
    edesanya (1)
    2014-01-10  20:15
  16. 2014. március 4. 09:44386.

    Melika, nekünk itt mindig leírhatod, ami bánt! Mi megértünk, és sejtjük, mit érezhetsz. Valóban jobb szerintem a párjainkat nem mindig a baba témával „traktálni”, hiszen nem kell a plusz feszültség. A legjobb barátnőd most csodálatos időszakot él át, ezért szerintem nagyon okosan teszed, hogy hagyod őt lebegni ebben a rózsaszín világban, de mivel a legjobb barátnőd, ezért szerintem néha nyugodtan öntsd ki neki a szíved! De egy szó mint száz, mi itt vagyunk egymásnak ebben a csoportban, és ugyan még csak alakulunk, és nem igazán ismerjük egymást, de azt gondolom, bármit megbeszélhetünk!:)

    Egyébként nem vagy önző! Attól, mert másoknak sajnos sokkal nagyobb problémái vannak, nem kell semmibe venni a saját érzéseinket.

    Emberek vagyunk, nem robotok!

     

    Baba, remélem, nem jött meg!

    Én nagyon hiszek a lelki dolgokban, és a gondolat erejében. Lehet, hogy valóban valami lelki blokk van benned.

     

     

    Édesanya, én támogatom, hogy lassan legyen zárt a csoport!:)

    A húgod biztosan nagyon erős nő!Viszont biztos sokat segítene neki, ha tudna olyanokkal beszélgetni, akik esetleg átestek ezen, és tudnának neki lelkileg segíteni.

    Most hogy van?

    Te hogy vagy?

     

    Üdvözöllek Chris! Nagyon sajnálom, ami veled történt.:( Nagyon drukkolok nektek, hogy hamar sikerüljön a baba.:)

    Próbáltad a hőmérőzést?

     

    GoldieSusie, téged is üdvözöllek!

    Milyen könyveket olvasol?

    Nagyon szeretem a pszichológiát. Hiszem, hogy nagyon sok problémánk gyökeredzik a lelkünk mélyén. Olyan problémaforrásaink lehetnek tudat alatt, amit nem is tudunk megfogalmazni tudati szinten. Lehetséges, hogy az álmod üzen neked valamit átvitt értelemben?

    Egyébként egyszer én is álmodtam hasonlót pár hónapja. Kisbabánk született, akit elfelejtettem álmomban megetetni, és ez este jutott eszembe. :O Illetve rengeteget álmodtam egy időben azzal (pedig akkor még nem babaprojekteztünk), hogy szülök. Mindig kisfiút szültem, volt,hogy ikreket is.:) Érdekes módon sosem éltem meg álmomban rosszul a szülést, mindig izgalmas, szép élmény volt.

     

    Én jól vagyok, most tartok a ciklusom második felében.

    Hőmérőzök 17 napja, és azt hiszem, nagyon szépen látszik a peteérésem (remélem!!!)

    A méhnyaknyák állapota pont abban a két napban volt (14. és 15. nap) tojásfehérjeszerű, amikor a legalacsonyabb volt a hőmérsékletem, ami a tűszőrepedésre utalhat.

    Majd rá két napra (azaz ma) megemelkedett a hőm, pontosan két tized fokkal, mint ami a legmagasabb mért hőmérséklet volt a ciklus első felében.Eddig a "nagykönyv" szerint alakul minden.:)  

     

    Férjemmel sokat szeretkezünk, utána szigorúan felpolcolom magam fél órára, és aznap már nem kelek fel, ha nem muszáj. 

     

    előzmény:
    Glória* (385)
    2014-03-04  09:44
  17. 2014. március 4. 09:44385.

    Jó reggelt Mindenkinek!:)

     

    Hogy vagytok ma?

    Elég borongós az idő, de remélem, a mi kedvünk ma nem lesz az.

     

    Minirebi, szorítok, hogy ne jöjjön meg! Egyébként azt olvastam, hogy ha megfogan a baba, akkor utána is hajlamos a poci fájdogálni. A barátnőmmel is így volt, talán még a harmadik hónapban is érzett néha olyat, mintha meg akarna jönni. Nagyon szorítok neked!:)

     

    A cickafarkfű és a palástfű teáról:

     

    A cickafarkfüvet a ciklus első 14 napján kell inni, éhgyomorra, minden nap egy csészével. Ösztrogénaktivitású gyógynövény, azért ajánlják, mert tüszőérést elősegítő hatása van, erősíti a méh, és a petefészek működését.

    A palástfű teát a ciklus utolsó két hetében, az ovuláció után kell inni, naponta kétszer. Állítólag erősíti a méhet, segíti a beágyazódást.

     

    NAGYON FONTOS!

    A cickafarkfű teát tilos várandósan inni, és azért szabad csak szigorúan az ovuláció előtt inni, mert vetélést okozhat!

     

    Thalassa, nagyon szépen leírtad a lényeget.:) Bizony, próbálkozzunk, reméljünk, ne adjuk fel, szeressük sokat egymást a párjainkkal.:)

     

    Brigi, valóban nem szabad tévét nézni! Túl sok a szörnyűség, mintha csak ez lenne a világban. Pedig ez nem igaz, rengeteg pozitív, gyönyörű dolog van a mi világunkban, de híradók sajnos folyton csak a rosszra koncentrálnak, mintha attól jobb lenne az életünk!

    Természetesen megértem, hogy például tudósítanak a világot érintő fontos dolgokról, mint pl. sajnos ez az ukrajnai helyzet, viszont nem értek egyet azzal, hogy folyton azzal tömik az emberek agyát, hogy kit,mikor,hogyan,miért ölt meg X.Y.,stb.

     Mi maximálisan megpróbáljuk kiszűrni a híreket. Nem nézünk, nem hallgatunk, nem olvasunk híreket… Inkább a pozitív dolgokra koncentrálunk, és ha olyan történik a világban, amely nagy horderejű dolog, arról úgyis értesülünk.

     

     

    előzmény:
    minirebi (384)
    2014-03-04  07:21
  18. 2014. március 4. 07:21384.

    Jó reggelt!

     

    Holnapra nem várom. De sajna tök nagy már a hasam és tegnap fájdogált is...  

  19. 2014. március 3. 18:25383.

    Edesanya:  Nem láthattam a picit, nem is kérdezték , hogy szeretném-e. De nem is akartam volna. Amikor az első babát vesztettem el, őt láttam, és az a kép sokszor bevillan. Nagyon rossz érzés...... Nem így szerettem volna emlékezni rá, hanem úgy, ahogy az UH-n láttam, ahogy ficánkolt....

     

    Minirebi: Örülök, hogy kiderült, mi csipogott. Idegesítő lehetett nagyon!

     

    baba2014, Melika: Szerintem természetes, hogy rossz kedved van, amikor úgy érzed, látod, hogy újra nem sikerül, amit annyira szeretnél. És jön a sok MIÉRT? Amire persze válasz nincs, és nem is lesz. Fáj....., de jön az új hónap az új remény, és hiszem, hogy egyszercsak ott lesz az a 2 csík. Próbára tesz minket az élet, kit így, kit úgy....  de itt legalább kiírhatjuk magunkból, ami bánt, és láthatjuk, hogy nem vagyunk egyedül vele. A gondjainkkal úgyis magunknak kell megbírkózni, de én tényleg úgy érzem, hogy segít az is ha titeket olvaslak, vagy ha írok nektek...

     

    Jó lenne valami tuti recept, hogy lehet biztosan hamar teherbe esni, aztán egészséges babát szülni, de amíg ebben nem tudnak nekünk segíteni, próbálkoznunk kell, és reménykedni, bízni, hogy majd most sikerül!!!  És nem feladni, akkor sem , ha érnek csalódások!!!! Mindig újra és újra fel kell állni, mert csak így érhetjük el a célunkat! 

     

    Szóval hajrá csajok!!!!!  Mindenekelőtt legyünk együtt sokat a párjainkkal, élvezzük, hogy szeretjük egymást, aztán reméljük hamarosan egyre többen fogjuk megpillantani a várva várt 2 csíkot!!!! 

     

    Szép estét nektek!!!

     

     

  20. Torolt_felhasznalo_199505
    Torolt_felhasznalo_199505
    2014. március 3. 15:24382.

    Sziasztok csajok!!!

     

    Fel a f3ejjel légyszives rossz olvasni hogy ennyire szenvedtek  :( 

     

    Egyébként ma én is sokat gondolkodtam a babán ,iszonyúan szeretnék de most azon gondolkodtam h ebbe a világba szüljek még egy kicsibabát? Borzalmas mik mennek a nagyvilágban..gondolok itt ukrajnára :( lehet hülye vagyok és pont ezéret nem nézek tv-t kb 2 éve mert csak ilyen borzalmas dolgokról van szó, de tegnap véletlenül sikerült belenézni a híradóban és teljesen kész lettem!!!!!

     Túl teszem magam majd ezen is de most ez nagyon megvisel :(

     

    Mindenkinek szép napocskát kívánok!!!

     

    U.I.: Örülök h megvan a csipogás forrása :) :)

  21. 2014. március 3. 15:07381.

    Valahogy tényleg meg kell nyugodnunk mindnyájunknak, mert lassan tényleg elhiszem, hogy ha nagyon rástresszelünk, akkor nem fog jönni a babó.

     

    Ez így van mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, de azért vagyunk itt, hogy támogassuk egymást.  

     

    Rettenetesen el voltam keseredve, mikor megjött: ismét vér és könnyek, szomorúság, csalódottság, valamint a kérdések: másnak miért?Nekem miért nem? Mit csinálunk rosszul? A férjemet megműtötték, nekem rendesen van peteérésem, Fer14-et szedetek vele és mi az isten lehet a baj??Amit lehetett megtettünk. Nyáron folyt köv, ha nem jön a baba. És akkor jönnek a buta kijelentéseim dühömben: én már nem bírom, nem vagyok türelmes, elegem van. Legyen jó kedvem, mintha olyan jól érezném magam. Segítsek másoknak, mert olyan vagyok, mert persze kifelé nem mutatom. Megkérdezik jól vagy? Minden oké? Én: persze minden rendbe, szivem szerint azt mondanám: nem semmi nincs rendben.

    De persze nem lehetek szomorú, mert munka van, anyukám egy picit depressziós, a tesómnál ott a 7 hónapos gyerek, a férjemnek már nem akarok az agyára menni,mert már így is azt mondta, hogy beteg vagyok, a legeslegjobb barátnőm babát vár, nem fogok neki panaszkodni, mikor tök boldog... Úgyhogy néha egyedül érzem magam, de nagyon jó hogy csatlakoztam és ti itt vagytok nekem..... 

     

    Szóval néha tele a hócipőm, de nem szabad szomorkodni, mások betegek, nincs mit enniük, nincs hol lakniuk. Ezek az igazi nagy problémák. Ilyenkor picit önzőnek érzem magam, hogy hülye vagyok, hogy én ezért vagyok szomorú és ezért dühöngök. 

     

    Úgyhogy én abszolút megértek mindenkit és nem ítélek el senkit, hogy nagyon vágyunk a babára és elszontyolódunk, hogy várat magára. 

     

    Ne haragudjatok, hogy ezt leírtam, de jól esett, hogy "kimondhattam"  

     

    előzmény:
    baba2014 (379)
    2014-03-03  13:00
  22. 2014. március 3. 13:03380.

    Szia Chris24! Szomorú amin keresztül mehettél! Korábban nem kaptál progeszteron hormont? Úgy tudom, hogy ha nem szervi baj miatt volt a vetélés, akkor mindenképpen progeszteron hiányra kell gondolni, mert a terhesség megtartásához ez a hormon kell. Anno kivizsgáltak?

    előzmény:
    Chris24 (367)
    2014-03-01  09:49
  23. 2014. március 3. 13:00379.

    Sajnálom Melika! Én mára várom, még nem kezdődött el, persze teszteltem és persze negatív. Ennyit az elhatározásról, hogy várok legalább 1 nap késést! Biztos, hogy megjön, mert már görcsölök és egyébként is halovány csík amúgy is lett volna már.

    Tudom, hogy új hónap és itt a tavasz, de én akkor is nagyon csalódott és szomorú vagyok! Ez még csak a 3. hónap volt, de sokkal többnek tűnik és amúgy is úgy unom már, hogy ezzel "kell" foglalkozni. 

    Arra is gondoltam, hogy azért nem jön a baba, mert annyira kislányt akarok, hogy nem törődöm bele abba, hogy kisfiú lesz. (A férjem vonalán gyakorlatilag több generációra visszamenőleg nem született kislány, tesójának is aki persze fiú, fia van). Persze lehet, hogy hülyeség és a kisfiam csak azért jött össze azonnal, mert éppen szerencsénk volt (meg nyaralásból jöttünk haza kipihenve friss házasként). 

    Bocsi a negatív energiáért, meg tudom, hogy akinek az első sem jön, vagy éppen elmegy, annak nevetséges a problémám, de sajnos ilyenek vagyunk, mindenkinek a maga nyűgje a legnagyobb.

    Azért szép hetet Mindenkinek!!! 

    előzmény:
    Melika (369)
    2014-03-01  14:12
  24. 2014. március 3. 09:20378.

    Megvan a titok nyitja!!

     

    Éjjel felkeltünk, kimentünk az utcára. Kiderült, hogy a szomszéd riasztója csipog, fel is villant. Szóltam nekik, ők semmit nem hallottak, nem is értik, hiszen most volt cserélve az akksija. Mondtam neki, hogy valami gáz csak van vele, ha jelez... Nem akarta elhinni, de a kijelző, amin esetleg látná, ha valamit jelez, le van takarva, majd megnézi. Mondtam, hogy jó lenne, mert másfél hete, mindig felébredünk rá.

     

    Szép napot mindenkinek!!! 

  25. 2014. március 2. 19:58377.

    Sziasztok!

     

    Azt tudjátok, hogy a cickafarkfű és a palástfű teákat hogyan kell alkalmazni? Mennyit, hányszor egy nap, stb. Annyit tudok, hogy a cickát a ciklus első felében, a palástot a másodikban. Van egy gyógyszerész ismerősöm, akitől kértem homeos segítséget, de inkább ezt javasolta.  

Címlap

top