Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyilvános szoptatás Stockholmban

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. december 13. 18:28
A szoptatás fontosságáról úton-útfélen hallhatunk ma már, de arra kevés helyen találunk tisztességes megoldást, hogy kényelmesen kivitelezhető is legyen az akció.

Nők Lapja Café: Szoptatás egy plázában? - Így is lehet!
  1. 2014. június 20. 16:2230.
    Kedves csakférfi,hülye vagy .Remélem azért gyermeked nem csak eldobható pelenkát,cumisüveget,elektromos zenéló elringató széket és más pótlék szart kap a helyett amire szüksége van.Én szoptatok,és bizony postán,vonaton és villamosaon is,mivel autónk nincs és van amikor be kellett mennünk közeli városba,ill Pestre - pici baba pedig nem bir ki 3 órát evés nélkül.Hozzá teszem babakocsival buszra,vonatra fel-leszállni sok esetben idős nénik segítettek,miközben fiatal "férfiak" zenébe mobilba merülve feltűnően nem vettek észre.
  2. Torolt_felhasznalo_712551
    Torolt_felhasznalo_712551
    2014. február 10. 08:0129.
    Gyakran szoktál másokat kibeszélni a hátuk mögött?
    előzmény:
    antironia (11)
    2013-12-14  10:17
  3. 2014. február 10. 03:1128.
    Természetesen nem mindenkire vannak negatív hatással a reklámok, un trendek és egyéb tudatmodositast vegrehajtani próbáló agymosodak.
    Sokan fuggetlenednek ezektől, szerencsére és úgy élnek, hogy önmaguknak legyen megfelelő és kényelmes, ne másnak.

    Én sem látok melleit kitevő anyákat szoptatni. Nagyon ritka kivétel. Mármint az európai kultirkorben, mert sok helyen a világon ezt teljesen természetesnek veszik, miután az is és az anyák nem bújnak el meg takargatjak magukat. De ott mások az eletkorulmenyek, a mentalitás, stb.
    Nyilván a kulturált ember próbál alkalmazkodni a helyi szokásokhoz, ahol el. Adott esetben europa jó részén nem lenne ildomos pl felpuceran szoptatni. Így sok anya elvonul, ha tud, kendőt használ, stb. Ha mégsem, alulról húzza fel a ruháját és míg babája cicizik, szinte semmi nem látszik a mellebol.
    Ellenben strandokon, fürdőkben sok hölgy bikinifrlsoje épp hogy alig takar valamit és ez mégsem téma kozfelhaborodas szintjen.
    Azért ez igen sokatmondó a társadalom ilyen un civilizált felepiteserol. Pár ember helyben sutyorog az illető háta mögött, de nem igazán fórum és vitatema. Sem a nyári utcai öltözködés.
    De egy szoptató anya igen....

    Egyszer láttam egy román cigsnyasszonyt a nagy tigrisen séta közben úgy szoptatni, hogy a ruha miatt ő csak felülről tudta lehuzni a mellerol a felsoreszt és így a cicizo baba arca fölött látszott a keble teljes felső része.
    Másik alkalommal játszótéren ült anyuka és atlétat felhuzva félig, szoptatott.
    Engem nem bánt ez a pár eset sem, hiszen nekem nem ártanak, nem öncélúan, szexuális felhivaskent mutogatják magukat. Ráadásul nekem is van mellem, mint olyan, ami elsődleges célja bizony az utódok táplálása.
    Aki ettől elvonatkoztatni nem tud, ott talán valami akadályozza saját noiessegenek mely onelfogadasat és bizony, valahol, valamikor valaki vagy valami hatott eme személy onelfogadasi szemleletere, valamiféle alpruderiat belesulykolva.

    Szerintem sokkal zavarobb az pl, hogy nyáron minden harmadik fiatal lánynak és minden ötödik nőnek kilog a fél melle vagy bugyija, feneke partja, nem strandon, városban sétálgatva. Vagy akár mindene.
    Azért zavar, mert látom rajtuk a megfelelési kényszert és azt, hogy nem tisztelik saját noiesseguk misztériumat.

    Én is szeretem a szexis, kihívó ruházatot alkalomadtán, a tusarkakat, stb. De legyen nőies és még maradjon az ízléses határon belül. Nyugodtan lehet mélyen dekoltált felsőt, miniszoknyat, shortot hordani, de ne mellbimboig és punciig erőt. Mert így veszti el eszbonto szexisseget és válik közönségesse.
    Ami nem tesz jót a nőnek hosszú távon, a lelkének.
    Inkább ezen lovagolnanak, nem azon, ami a természet rendje.
    Nem kell belelatni olyat, ami nincs benne.

    Nagyon sok az alszemerem és az un tabu a fejlett társadalmakban, mely torz ertekiteletek tömeget alakította már ki sok emberben.
    Némelyik modern társadalom szinte psichopatakent, skizofrenkent el önmagával.
    előzmény:
    Lillaréka (26)
    2014-02-09  08:39
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. február 9. 10:1927.

    Ez attól is függ, hogy milyen körökben forgolódsz éppen. Mostanság én se látok ilyet, amikor még kisebb volt a lányom, gyakrabban fordult elő. Baba-mama klubokban pl. rendszeresen előfordult, hogy minden előzmény nélkül szoptatni kezdett anyuka (leggyakrabban úgy, hogy a nagyobbat hozta a foglalkozásra, a pici babája meg ott volt vele, és ki se ment a teremből, hanem egyszer csak azt vetted észre, hogy már ott kortyol a baba. Engem mondjuk nem zavart, a többieket se szerintem). Az eddigi két "legdurvább" általam látott eset: no. 1. asszony teljesen váratlanul felhúzta a koszos piros szabadidőfelsőjét egy közös előtérben, ahol jöttek-mentek az emberek,  és ott, állva, a másik gyereket navigálva magára cuppantotta a kisfiát. A többi ember őket kerülgetve jutott be a célhelyiségbe. 2. Egy iskolaválasztási börze, körben ülnek a szülők és beszélgetnek, szintén minden átmenet és másoknak hagyott felkészülési idő nélkül a kétéves-forma gyerekét maga mellé kapta anyuka ősanyuka, és letakarás nélkül szoptatni kezdett. Az első eset az, amire gondoltok, a második viszont csak szimpla "ősanya", az az ökobio-oltásellenes-otthonszülős rohamsisakos.

     

    előzmény:
    Lillaréka (26)
    2014-02-09  08:39

Címlap

top