Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agykontroll ultra!

b.moni89
Létrehozva: 2013. december 13. 09:49

Sziasztok!

 

Vélemények érdekelnének az Agykontroll Ultrával kapcsolatban! Akik elvégezték írjanak, milyen tapasztalatokra tettek szert!

 

Köszi

  1. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2013. december 14. 13:4876.
    Most is van olyan ki úgy él, hogy tudja minden amije van azt azért kapja ,hogy cserélje s semmihez nem ragaszkodik. S pont ugy csüngnek aq szavain moind annak idején Jézusnak s mindennel elátják.
    A. J. Chrisztián az egyik . S van ilyen a románok közt is meg a világ minden táján. Csak figyelj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (71)
    2013-12-14  13:22
  2. -1-
    -1-
    2013. december 14. 13:4175.

     

    Nézd, én nem választom veled a vitát. Pardon, ezt nem is nevezem vitának.

    Amit te teszel, az nálam felér egy hadjárattal, amiben én nem kívánok részt venni. Te ezt pontosan tudod. Most már azt is tudod, hogy a provokációra sem lépek úgy, ahogy azt a provokáló szeretné.

    Tudod, a módszer hat.

     

    A harctól nem rettenek meg, de a gúnyolódást, az érdektelen támadást, a kifigurázást nem kérem. Ugye nem gond?

     

    Szeretek olyan  hsz-okat alkotni, ami ha éppen nem is használ, ölni se öljön.

     

    A vízről pedig van tapasztalatom, hogy mire képes. Nálam működött.

    Ja, és mindezért nem fizettem Domján doktornak egy petákot sem. Soha nem jártam a tanfolyamán.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (71)
    2013-12-14  13:22
  3. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2013. december 14. 13:3874.
    Ha az ivó vízre meditálsz s szereted akkor finom s nem kapsz tőle hasmenést ...de szánj erre időtmikor a poharat a kezedbe vesszed és van benne víz ... szeresd és úgy idd.
    A szegénység nem erény hanem állapot s Jézus meg Buddha is azt tanította tiszteld a kirájod meg a törvényt. S nem ingyenes volt a szólgálatuk hanem csere addtak és kaptak minnél többet addtak annál többet kaptak és ezt tanították.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (71)
    2013-12-14  13:22
  4. -1-
    -1-
    2013. december 14. 13:3073.

    Megfogtad a lényeget.

    Nem a betegség maga az igazi szenvedés. Az már csak "hab a tortán", amikor valakinél testi tünetek jelentkeznek.

    És igen, van, amikor ez már annyira elhatalmsodik, hogy ott nincs lehetőség visszatáncolni az egészséges életbe.

     

    Ezért is tartom fontosnak még addig feltárni, mi mindent összepakoltam a magam szemetesládájába, és amennyit tudok, szépen kitakarítani magamból.

     

    Szerinted nekünk, akik "ti" vagyunk, mégis hogyan kellene viselkednünk?

    Azt gondolod, mi nem emberekből vagyunk? Azt gondolod, mit teljesen mentesek vagyunk minden emberi megnyilvánulástól?

    Nem, nem vagyunk mások, csak másként gondolkodók. Mi a "ti" ugyanúgy vétünk, aztán továbblépünk, és megjegyezzük, ha mégegyszer előjön, hogy akkor már másként reagáljunk.

    előzmény:
    *Diorella* (68)
    2013-12-14  13:12
  5. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2013. december 14. 13:2672.
    Ez általános .... bármelyik karieristára érvényes akivel a szekér elfut és a szakmáján kivül  nincs ideje semmire s mindig a munka az első.

    Meg van itt kegy két fórumozó is kiknek ez az első, hogy itt lógjanak s a család ha tartani akkarja velük a kapcsolatot a legeredményesebb az lenne ha ide regiznének
    előzmény:
    *Diorella* (60)
    2013-12-14  12:13
  6. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. december 14. 13:2271.

    Es hogyan alltok a csapbol folyo varazsvizzel  ....?????

    Bety!

     

    Ezt irja az 5 milliard forintot lenyult Dr Domján László  --->

     

    ".....miként lehet egyszerű csapvízből, ingyen, döbbenetesen hatékony gyógyszert kreálni mindössze 15 perc alatt........" - kaphatnank egy bety-fele velemenyt/kisdoktorit errol ? - kerlekszepen!

     

     

    Mellekesen -1- nagy mesterekrol , kiadasokrol , a megerdemelt 5 milliard "nesze semmit, fogd meg jol"-ert  lenyult forintrol szolo irt kis mondatahoz /50. hsz/ :

     

    Emlekeztess mar , -1- , milyen markaju szamaron utazott Jezus? Rojszrojsz volt?

    Es mintha az jonne be , hogy Boudha es a boudhistak az erenyt a szegenysegben lattak, az ezot maganugynek lattak , remetemodon magaddal vivott harcnak tanitottak , es a bolcsessegszolgalat mind a ket nagy mesternel ingyenes szolgalat volt... es lam: ma is itt vannak.

     

     

    A mai taltosok , mesterek   sarlatanok , hazugok , sarlatanok .

    Piszkossa teszik Jezus es Buddha onzetlen bolcsesseget...

     

  7. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2013. december 14. 13:1970.
    Mozdonyka ha jól keresgélsz minden téren találsz pár átrázott személyt meg egy- két hibridet kik a tanultakat saját elképzeléseik szerint alkalmazzák s ez mindig az illetőnek az elmondása szerint is sokba került.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (23)
    2013-12-13  13:31
  8. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2013. december 14. 13:1469.
    Matek fizika agykontról bármi megtanulható könytárakból olvasgatással. Agykontról csak egybegyüjtött infó elsajátitása rövidebb idő alatt azoknak kik figyelnek és olyan mértékbe hat anmilyen mértékbe képes az ember figyelni... pont mind a suliba. Ott is sok embert ér csalódás.
    S ingyen oktatásnak mára már nagyrészbe befelegzet. Magánórák kórszaka van...s ki hová jut mit tanul meg mire használja s ebből mennyi a szórás annyagilag meg elméletileg mit életbe többé nem használ az egyénfügő.
    Sikeresek meg azok kik gyakorlatba alkalmazni képesek a tanultakat jól válogatnak és képesek egy addot irányba fejlesztenni tudásuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (49)
    2013-12-14  08:50
  9. 2013. december 14. 13:1268.

    Hm, akkor írhatna már arról a másik oldalról is, tapasztalati téren példákkal, hisz pont az volt a problémája, hogy a topikindító tapasztalatokat kér, akik meg hozzászóltak azok nem írtak, miközben ő maga sem.

     

    Igen, a gyógyszer nem fog (esetenként) meggyógyítani, azonban azt nem lehet kijelenteni, hogy jobban fog valaki szenvedni a gyógyszertől, mint ha nem is szedné. Sokszor a gyógyszer életmentő. Bár lehet igazad van,-mint írod Legfeljebb a pirulával sokkal tovább szenved, vagy éppen élete végéig- az élet sokaknak egy szenvedés, nagy szívás, bár sokaknak gyógyszer nélkül az. 

     

    Meg nem bántódtam, csak furcsállom az ilyen típusú emberektől, mint ti az ilyen viselkedést. Igen, az én értékítéletemben elfogadom, hogy én is mondom a magamét és a másik is, ha pedig nem közelítünk egymáshoz, akkor nem szinte legyintéses lekezeléssel zárom le a mondókámat, hanem azt mondom, hogy ez a te véleményed ez meg az enyém. 

    előzmény:
    -1- (65)
    2013-12-14  12:31
  10. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2013. december 14. 13:0067.
    Ez pont annyira általános mind az sulilba járás. Az is van kinél működik.
    Agykontról arra jó hogy viselkedésmintát válthason bárki ha felismeri hol szurja el. Berögzött dolgoknál meg ez vagy sikerül vagy túl nehéz és az addigi kénnyelmesebb.
    előzmény:
    *Diorella* (55)
    2013-12-14  11:20
  11. -1-
    -1-
    2013. december 14. 12:3866.

     

    Milyen érdekes például ez is.

    A te értékítéletedben lekezelő, míg az enyémben csak befejezte a mondókáját. 

    Bocsánat a szóért, de ha értenéd amiről ő beszél, akkor neked nem kellene megbántódnod ezen a hsz-on.

     

    Nos, ez maga az ezotéria. Ellentétben minden közszájon forgó "hiedelemmel". Az ezotéria színtiszta önismeret. Tudom, hogy van amit tudok, és van, amit nem tudok.

    előzmény:
    *Diorella* (64)
    2013-12-14  12:25
  12. -1-
    -1-
    2013. december 14. 12:3165.

     

    Úgy látom egészen más megközelítéssel bírsz, mint ahogy azt Vitosa szeretné hangsúlyozni.

    Viszont nem érdemes valami mellett úgy kardoskodni, hogy csak az egyik oldalát mutatjuk meg valaminek.

    Vitosa nagy valószínűséggel már legalább két oldalt ismer. Azt, amelyiket te, és egy másikat.

     

    Egy beteg ember ha szedi a gyógyszert ha nem, nincs rendben. A gyógyszer senkit és semmit nem tud rendbetenni. Tünetet ttud kezelni. De attól maga a betegsé nem tűnik el, csupán le van nyomva, nehogy problémát okozzon szembenézni, hogy vaj' mit is akar üzenni nekem egy betegség a testen keresztül?

     

    A példa szerint, meg szerinted, az ember nem akar szenvedni. Valóban nem akar. Csak éppen úgy akarja megúszni a szenvedést, hogy azért neki csak be kelljen kapni egy pirulát. (Most nem térek ki a súlyos betegekre, nem erről akarok beszélni.)

     

    Van egy rossz hírem. Nem ússza meg a szenvedést. Sem pirulával, sem pirula nélkül. Legfeljebb a pirulával sokkal tovább szenved, vagy éppen élete végéig, ha nem ismeri fel a betegségben rejlő lehetőséget, ami a gyógyulásához vezet(hetne).

    előzmény:
    *Diorella* (55)
    2013-12-14  11:20
  13. 2013. december 14. 12:2564.
    Nem kell lekezelően viselkedni, attól, hogy más a véleményem és másképpen látom a dolgokat, értettem, amit írtál.
    előzmény:
    Vitosa (63)
    2013-12-14  12:18
  14. 2013. december 14. 12:1863.

    Nézd, nem kell egyetértenünk. Én, és sok más ember így gondolja, és nekünk így jó. Nem egészen érted amit próbálok elmagyarázni, de nem gond, előfordul. 

     

    Nem minden  "mentálisan erős ember" teszi tönke sem önmagát, sem a környezetét. Aki tönkreteszi, az hülye, nem tudja hol a határ.

     

     

    előzmény:
    *Diorella* (60)
    2013-12-14  12:13
  15. 2013. december 14. 12:1662.

    Az életben MINDENÉRT dolgozni kell. Azt pedig mindenki maga dönti el, hogy mibe és mennyi energiát fektet. Csak senki ne várjon több eredményt, mint amennyi munkát bele fektetett.  

    előzmény:
    -1- (59)
    2013-12-14  12:08
  16. -1-
    -1-
    2013. december 14. 12:1461.

     

    Sajnos nem tűnt fel a négyes szám hiánya.

    előzmény:
    Vitosa (54)
    2013-12-14  10:29
  17. 2013. december 14. 12:1360.
    Ez meg mind nagyon szép, de azért nem árt nem elfelejteni, hogy sok mentálisan "erős" top vezető közben szépen kikészíti a környezetét, beosztottakat, otthon a családot, mert a minél hatékonyabb eredmény üldözése, annak tudata, hogy az ő állására is van másik 100 ember, belül könnyen szorongóvá teheti.
    előzmény:
    Vitosa (54)
    2013-12-14  10:29
  18. -1-
    -1-
    2013. december 14. 12:0859.

     

    Ha azt veszem alapul, hogy minden módszer működik, akkor csak arra érdemes figyelni, hogy hozzám melyik áll annyira közel, hogy első nekifutásnak el tudjam fogadni, másodszor pedig, hogy mennyire vagyok képes abba energiát fektetni?

     

    Ez hasonló ahhoz, mikor a kutyánkat elvittük a suliba, és az oktató arról beszélt, hogy minden nap trenírozni kell a kutyát.

    Na én itt be is fejeztem az iskolát. :)) Mondom én magamat sem trenírozom, akkor most hogy várhatom el a kutyától? Így aztán szépen megtanítottam neki a szavakat, amire ezt vagy azt kellett tennie, és egészen jól megvoltunk több mint 15 évig trenírozás nélkül.

     

    A módszerek is így működnek. Vagy megértem két szóból, és az megmarad, és képes vagyok azt használni, vagy egyszerűen bármit teszek, amikor kellene, eszembe sem jut, hogy mit kéne tennem?

     

    Az agykontrollnak egyébiránt azért van ekkora sikere véleményem szerint, mert éppen azt hallják ki belőle, hogy neked semmit nem kell tenned azért, hogy valami megtörténjen.

    Ez egy nagy tévedés, és ha valaki erre számít, akkor őt valóban érheti csalódás a módszert illetően.

    Mert ha mást nem is kell tennie, legalább a három ujját össze kell érintenie.

     

    De vicc nélkül. Semmi sem működik úgy, hogy nekem azért semmit nem kell tennem. A semmiből csak semmi keletkezik.

     

    Van egy (dal)szöveg, ami nekem nagyon tetszik, és talán illik is ide:

    "Egész az ott, egész az itt.

    A Teljesből teljes keletketik.

    Az egész az Egésztől ha elszakad:

    Teljesnek mégis megmarad."

    előzmény:
    Vitosa (53)
    2013-12-14  10:29
  19. 2013. december 14. 11:5058.
    Persze, hogy ezt a legkönnyebb mondani a sikertelen embernek, hogy nem jól csinálja. Ezoterikusok szerint meg még esetleg nem érett meg egy adott dologra és azért nem sikerül. Ezek azért jó kifogások, mert megfoghatatlanok. Azt sem hiszem el, hogy minden ezen módszert sikertelenül alkalmazó ember rögtön palotát akarna, amire rá lehetne fogni, hogy na azért ne 1 nap alatt akarja. Ha valami működik, akkor az ember nem lustul el. Ha a gyógyszer működik, akkor a beteg nem fogja elhagyni...
    előzmény:
    Vitosa (56)
    2013-12-14  11:35
  20. 2013. december 14. 11:3957.

    Eszembe jutott egy nagyon jó és találó idézet: 

     

    A számítógép nem az akaratod, hanem az utasításaid szerint működik!  

     

    Tehát ha az illető nem megfelelő utasításokat ad a számítógépnek (agynak), akkor a parancs értelmeztetetlen vagy félreértelmezhető lesz, és a végeredmény is ennek megfelelő. 

    előzmény:
    *Diorella* (55)
    2013-12-14  11:20
  21. 2013. december 14. 11:3556.

    Erre csak ennyit tudok válaszolni: 

    Az, hogy vannak akiknek nem működik egy módszer, az nem a módszer hibája, hanem azé aki nem jól alkalmazza.

     

    Ha valaki kap egy gyógyszert, aminek papírforma szerint hatnia kéne, de neki az nem jó, akkor visszamegy az orvoshoz és gyógyszert vált. Mert valami nem stimmelt neki azzal a másik gyógyszerrel.

     

    Pont ez van pl. az agykontroll esetében is. Ha nem működik, és az illető van olyan érett ember, hogy tudja ő nem tett meg mindent a cél érdekében, akkor tudja hogy a hiba nála van, tehát változtat hogy megkeresse hogy fog működni. Sajnos azonban ilyen ember nagyon kevés van, az emberek többsége nem szereti még önmagának sem bevallani, hogy ők a hibásak.

     

    Amikor valaki elolvasta a könyvet vagy eljön a tanfolyamról nyílván fel van töltődve pozitív energiával. DE (és ez nagyon fontos!!!!!) bármilyen tanfolyamon csak a módszert tanítják meg (pár nap alatt ugyan mi mást is lehetne?), amivel kellő gyakorlással, megfelelő hozzáállással eredményt lehet elérni. Ugyanakkor az emberek jó része - lévén emberek - elkezdenek ellustulni, elhagyni a rendszeres gyakorlást (ez teljesen tipikus), így megkopik a tudás, nem alakultak még ki az automatizmusok, stb. (egy új szokás míg természetessé válik kb. egy hónap), és már nem működik olyan könnyen, akkor jönnek a kifogások, hogy "de nem működik", ahelyett hogy magukba néznének, hogy "vajon hol rontottam el?". Aki ismeri, olvasta vagy tanulta a módszert, az ezt tudja. Eredményt kizárólag a megfelelő hozzáállással és a rendszeres gyakorlással tud elérni. Nem arról szól, hogy ülsz karbatett kézzel és várod a csodát, azért bizony tenni is kell, nem keveset!

     

    Ismét csak azt tudom hangsúlyozni, ha eleinte valakinek működött, aztán meg nem, akkor a saját készülékében kell a hibát keresnie. Emberek vagyunk, időnként hibázunk, de ha ezért felelősséget vállalunk és nem hárítunk mindig másra, akkor eredményt érhetünk el. De amíg mindig más a hibás problémákért, addig nincs esélye az illetőnek. 

     

    előzmény:
    *Diorella* (55)
    2013-12-14  11:20
  22. 2013. december 14. 11:2055.

    "...bizonyítékot arra, hogy pl. az agykontroll vagy más hasonló módszer nem működik"

     

    Ezzel kapcsolatban a következő jutott eszembe... 

    Tételezzük fel, hogy valaki beteg, tartósan, tehát egész életében szednie kell gyógyszert. Beállítják neki a gyógyszert és az adagot és ettől a mindennapi élete valóban megfelelően működik. Abban a pillanatban, hogy nem szedi, kezdi magát rosszul érezni. Ebből adódóan tehát mit tesz az ember? Szedi a gyógyszert, hiszen amíg szedi, addig az állapota is rendben van. 

     

    No e kis példát csak azért írtam, mert ebből is látszik, hogy ha valami működik, akkor az ember nem szenvedni akar (eltekintve azoktól az emberektől, akik szeretnek szenvedni). Ehhez képest több agykontrollt végzett embertől is hallottam és olvastam is, hogy miután elvégezte úgy érezte, hogy a csillagok között repked, tele volt tervekkel, csinálta amit megtanult, de a várva várt sikerek nem érkeztek és abbahagyta. Azért elgondolkodtató, hogy annyi embernek nem működik az igazi, valódi problémáját tekintve.

    előzmény:
    Vitosa (51)
    2013-12-14  09:48
  23. 2013. december 14. 10:2954.

    Erre a gondolatsorra nemrégen bukkantam és bizony csak erősen bólogatni tudtam, amikor elolvastam:

     

     

     A mentálisan erős emberek…

     

    1. Soha nem sajnáltatják magukat

    A top menedzsereket, sztár vállalkozókat soha nem látod, hogy sajnáltatnák magukat. Ők azok, akik megtanulták, hogy felelősséget vállaljanak tetteikért és az eredményeikért, és tudják, hogy gyakran az élet sem igazságos. Képesek kilábalni a nehéz helyzetekből, és hálásak a tanulságokért.

     

    Ha kiderül, hogy valami nem sikerült elsőre, legfeljebb ilyeneket hallasz a szájukból: “Nem gond, megoldjuk!” … “Na, majd legközelebb sikerül!”

     

    2. Nem félnek a változástól

    A mentálisan erős emberek elfogadják a változásokat, és szívesen állnak a kihívások elé. A legnagyobb “félelemük”-et nem a változás jelenti, hanem az egyhangúság, és hogy elbizakodottakká válnak. A változások azonban éltetik őket, mert mindig képesek maguknak bebizonyítani, hogy még mindig ők a legjobbak. 

     

    3. Nem panaszkodnak a körülményekre

    A sikeres, mentálisan erős emberek nem panaszkodnak a rossz közlekedésre, elveszett poggyászra, vagy a többi emberre, mert felismerik, hogy ezekre a tényezőkre általában nincs ráhatásuk. A rossz helyzeteket felismerik, ahogyan azt is, hogy a megoldást mindig a saját válaszuk és a hozzáállásuk jelenti, és persze kihasználnak minden lehetőséget a megoldásra. 

     

    5. Nem aggódnak más emberek véleménye miatt…

    sőt, őket sem hallod, hogy másokról rossz véleményt mondanának. A mentálisan erős ember arra törekszik, hogy kedves, udvarias, határozott, és tisztességes legyen, örömet okozzon másoknak, de ha kell, nem fél kiállni magáért.

     

    Így lesznek ők végül azok, akik stresszes helyzetben is képesek megmutatni másoknak a helyes utat.

     

    6. Nem félnek kockázatot vállalni

    A mentálisan erős ember hajlandó kockázatokat mérlegelni, és vállalni: ez persze teljesen mást jelent, mint hanyatt-homlok fejest ugrani valamibe, vagy éppen ostoba kockázatokat vállalni.

     

    De a mentális erő segít abban, hogy az egyén képes legyen alaposan mérlegelni a kockázatokat és előnyöket, teljes mértékben értékelni a lehetséges hátulütőket, és még a legrosszabb forgatókönyvet is végiggondolni, mielőtt intézkedést hozna. 

     

    7. Nem ragadnak le a múltban

    A mentális erő nem a semmiből jön, hanem a múltban megtanultakból, a megtapasztalásokból, kihívásokból származik, de a mentálisan erős ember képes legyőzni a korábbi csalódások hátráltató emlékképeit, és nem ragad le a fantáziálásban. Ez az, ami a legtöbb energiát adja a mindennapokban és megteremti az optimális jelent és jövőt!

     

    8.  Nem követik el ugyanazokat a hibákat újra és újra

    Ugye ismered az őrület definícióját?“Az őrület definíciója, ha ugyanazt a dolgot újra és újra megtesszük, de mindig eltérő eredményt várunk.” /Albert Einstein/

     

    Ez az, amikor ugyanazon tetteket hajtjuk végre újra és újra, miközben reméljük, hogy ezúttal más és jobb eredmény fog születni, mint amit korábban tapasztaltunk. A mentálisan erős ember teljes felelősséget vállal múltbeli viselkedéséért és hajlandó tanulni a hibákból.

     

    A kutatások azt mutatják , hogy a pontos önreflexió és önismeret az egyik legnagyobb erőssége a látványosan sikeres vezetőknek és vállalkozóknak.

     

    9. Nem veszik zokon mások sikerét

    Az igazán erős jellemmel rendelkező személyek valódi örömet és izgalmat éreznek mások sikerei miatt is. Nem féltékenykednek vagy sértődnek meg, amikor mások nagyobb sikert érnek el ugyanakkora teljesítmény mellett. Nem csüggednek el, hanem kétszer akkor erővel küzdenek a siker érdekében, mint mások.

     

    10. Nem adják fel egy kudarc után

    Minden kudarc egy újabb esélyt ad arra, hogy  a jövőbeni változtatás javulást hozzon.

     

    Még a legnagyobb vállalkozók is hajlandók elismerni, hogy a korai erőfeszítéseik sok kudarcot hoztak számukra. A mentálisan erős emberek hajlandóak arra, hogy újra és újra elinduljanak a siker felé vezető úton, mindaddig, amíg a kudarcok során megtapasztalt dolgokat le nem győzik, és közelebb nem kerülnek a végső céljukhoz.

     

    11. Nem félnek az egyedülléttől

    A mentálisan erős emberek élvezik, sőt kincsnek tartják azt az időt, amit egyedül tölthetnek el. A nyugalmat, a csendet arra használják fel, hogy feltöltődjenek, és még produktívabbakká váljanak. Ez nem azt jelenti, hogy nem boldogok másokkal, viszont szívesen vannak egyedül is.

     

    12. Nem várnak azonnali eredményt

    Legyen szó akár egy edzés tervről, táplálkozási módszerről, vagy induló vállalkozásról, mentálisan erős emberek hosszú távra rendezkednek be. Ők jól tudják, hogy az azonnali eredmények ritkán jönnek. Ők azok, akik az eredményeket a siker felé vezető úton apránként mérik, és meg is ünnepelik minden mérföldkőnél. Megértik, hogy a valódi változás időbe telik. 

     

    4. Nem sikkadnak el a részletek felett 

    Feltűnt neked, hogy a listában a 3-as után az 5-ös pont jött, és kimaradt a 4-es? Fontos tanulság: a mentálisan erős emberek számára az az apró részletek is fontossággal bírnak, mert a siker titkát sokszor pont egy apró hiányosság felismerése mutatja meg. 

     

     

    előzmény:
    -1- (50)
    2013-12-14  09:33
  24. 2013. december 14. 10:2953.

    Egyrészt nagyon egyetértek veled! Én sem turkálok soha senkinek a zsebében, mert semmi közöm hozzá. Ha valaki valamiből jól megél, akkor nyilván azt a valamit jól csinálja. És ilyenkor én ahelyett, hogy elkezdenék irigykedni, meg fröcsögni, inkább megnézem, vajon hogy csinálja, hátha tanulhatok tőle. 

     

    Na igen, a kiadás oldalt az valahogy annyira hajlamos mindenki elfelejteni!  

     

    Ismét gondolkodjunk egy kicsit (jó tudom sokaknak fárasztó, de azért próba... ):

    Ha több mint 20 éve működik ez a módszer, és még nem volt belőle világbotrány, akkor talán lehet benne valami?!?!?!?! Ennyi idő alatt ki kellett volna hogy derüljön, ha totál kóklerség az egész. Annyi ember nem nyelte volna be szó nélkül, hogy átvágták...

    Ha ennyi idő alatt még mindig van annyi hitele a módszernek, hogy az emberek tudnak hinni benne, ez vajon miért van??? 

     

    Az, hogy vannak akiknek nem működik egy módszer, az nem a módszer hibája, hanem azé aki nem jól alkalmazza. Ha nem tanulok meg tisztességesen úszni csak úgy ímmel-ámmal, akkor ne csodálkozzak azon, ha megfulladok. Meg kell tanulni normálisan úszni, és nem fogok elsüllyedni. Csak hát mindig könnyebb a másik embert, a módszert vagy bárki MÁST okolni, semmint magunkba nézni és megkeresni, mi vajon hol követtük. el a hibát?! Olyan könnyű felmenteni magunkat a felelősség alól, hogy a hibát mi követjük el, igaz? Olyan könnyű az első kudarc után sírni és feladni mondván hogy "én megpróbáltam", ahelyett hogy megnéznénk mit rontottunk el, majd újra, újra és újra próbálkozni.

     

    Eszembe jut egy gondolat:

    Thomas Edison 9000 kísérleten volt már túl, amikor sikerült előhozakodnia a villanykörte sikeres verziójával. Ha nem hitt volna abban, hogy a gondolata helyes, ha feladta volna, akkor nem jut el a megoldásig. Hányan vannak itt, akik ennyit próbálkoztak azzal, hogy megkeressék a hibát amit elkövettek, majd igyekezzenek azt megoldani????? 

     

    De elég csak elolvasni a sikeres emberek történeteit, mind ugyanazt írja le: soha nem feladni, addig csinálni, míg a pozitív végeredmény meg nem születik. De hány ember van, akiben ez megvan???

     

    Aki azt gondolja, hogy akár az agykontroll, akár bármelyik másik módszer befektetett munka nélkül fogja megoldani a problémáját az egyszerűen buta. Ezt sehol senki nem ígéri. De azt igen, ha kellő időt, energiát és hitet fektet bele, akkor az adott módszer SEGÍT megoldani a problémáját, segít KÖNNYEBBEN megoldani a gondját.  

     

    De senkinek sem kötelező elmenni a tanfolyamokra és fizetni. A módszer - igaz lassabban - könyvből is elsajátítható. Aztán a szerzett tapasztalatok alapján mindenki eldöntheti, működik-e vagy sem!

     

    előzmény:
    -1- (50)
    2013-12-14  09:33
  25. 2013. december 14. 10:1352.

    "Ezt most komolyan mondod ?

    abban hisz

    "...  egyszerű csapvízből, ingyen, döbbenetesen hatékony gyógyszert kreálni mindössze 15 perc alatt,.  ""

     

    Miert? A szenteltviz is kb ez....

     


    előzmény:
    terdszelikatica (32)
    2013-12-13  19:18

Címlap

top