Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pro és kontra: szülés után négy nappal lapos has?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. december 12. 11:25
\"Obszcén károkozó\" - ezt és ehhez hasonlókat írtak egy fitneszbloggerről a felháborodott nők, miután szülés után négy nappal feltett magáról, és főként a tökéletes hasáról egy fotót az internetre. Mi ebben a jó? Mi ebben a szörnyű? Két szerzőnk mondja el a véleményét.

Nők Lapja Café: Pro és kontra: szülés után négy nappal lapos has?
  1. 2013. december 16. 17:41226.

    Hátperszehogyszoptat.

    Nyugaton nincs akkora kultusza ám a szoptatásnak mint nálunk,főleg úri körökben nem divat.

    előzmény:
    *jinx* (225)
    2013-12-16  17:15
  2. 2013. december 16. 17:15225.

    Beleférne a Tena, csakhogy kidudorodna, látszana azért. :)))

     

    Ha elég neki egy sima tisztasági, akkor ő egy többszörösen csodanő: szülés után lapos a hasa, nagyon kicsit vérzik, nem lett striás, kinyúlt a bőre és még narancsbőre sincs!  Biztos szoptatni is tud és akar, a gyereke sokat alszik ezért nem nyúzott az arca.

    előzmény:
    kicsi_babóka (223)
    2013-12-16  15:03
  3. 2013. december 16. 15:11224.

    Most egy picit elvonatkoztatva a konkrét témától. (szüléstől)

    " A nök utálják egymást, ott bosszantják és fúrják a másikat ahol  csak tudják."

    Tudod számomra is furcsa, hogy a nők miért ilyenek, noha én is nő vagyok. Hogy ezt miért ekként élik meg? Ugyanis engem egyáltalán nem bosszant (még egy hangyányit sem), nem frusztrál az, ha valaki jobban néz ki nálam és erről még nem átall képet is közölni. Sőt, fúrásnak sem érzem egyáltalán. És azt sem hiszem, hogy engem akar bántani vele. Talán naív vagyok? Lehet. Én mondjuk soha az életben nem fogok magamról képet feltenni a netre (meg semmit, nincs az az isten), semelyik közösségi portálon nem vagyok fent, nincs rá igényem.

    De ha valaki megmutatja magát és jól néz ki, azt gondolom magamban, hogy hmmm, ez igen, jól néz ki és kész. De nem fogom emiatt magam rosszul érezni, mert ő jobban néz ki nálam. Sőt, negatívumokat sem próbálok bebeszélni magamnak róla, hogy tompítsam a dolog élét. Nekem az a fura, hogy sokan ezt így élik meg. Hogy őket bántják azzal, hogy valaki képet tesz fel magáról. Érdekelne, hogy ennek mi lehet az oka. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (172)
    2013-12-15  12:50
  4. 2013. december 16. 15:03223.

    Nem tudom, de nekem a műtétem után belefét még a tena is. Lehet, gyakrabban kell cserélni, de belefér. És tényleg van olyan,akiknek pár nap után sima betét is elég. Az meg aztán bőven belefér.

     

    Igen, a kórházba visznek eldobható bugyit, aztán ha már úgy látják, hogy lehet, akkor váltanak, nem? Van,aki ezt már pár (akár 4 :D) nap után megteheti. 

    előzmény:
    *jinx* (222)
    2013-12-16  14:54
  5. 2013. december 16. 14:54222.

    Akkor legyen franciabugyi, tökmindegy. Abba se fér bele sem a tena, sem a nagyobb betét. Tampont ilyenkor tilos.

     

    A vetélés utáni vérzést össze se lehet hasonlítani a szülés utáni vérzéssel. Gondolj bele, szülésnél egy 10 cm. átmérőjű seb keletkezik a méhen, ahol a placenta levált. Az nagyon durván vérzik, sebzik, váladékozik. Nem véletlen visznek a kismamák a kórházba eldobható vagy nagyibugyit, vesznek hatalmas betétet és a kórházban is azt adnak. De majd megtudod, ha szülsz.

    előzmény:
    kicsi_babóka (220)
    2013-12-16  09:51
  6. 2013. december 16. 13:05221.

    Úgy látom, elbeszélünk egymás mellett.

     

     

    1. Összefoglalva az eddigi hsz-eimet:

     

    Nem az a kérdés, hogy az a normálisabb nő, aki szülés után programokat szervez magának, teszi-veszi magát, vagy az, akit nagyon megviselnek a körülmények, van ilyen is, olyan is, ez természetes, hiszen nem vagyunk egyformák. Én azt hangsúlyoztam, hogy az nagyon káros, hogy egy végletes magatartást állítanak be követendő példának, amit a nők nagyobb része nem tud teljesíteni, emiatt szoronganak, szaranyának érzik magukat stb. Lehet olyannak is lenni, de ne legyen már elvárás, kötelező példa! Márpedig a média, ez az említett blog (és még sorolhatnám) mind ezt sugallja felénk. EZ nagyon káros, és én (meg szerintem a többiek nagy része is) erről beszélt.

     

    2. Amit pedig a személyes megjegyzéseidre reagálnék:

     

    - Én nem beszéltem magamról. Te hol olvastál ilyet? 

     Úgyhogy ez:

     

     "Akkor te is fogadd el, hogy nem mindenki olyan, mint te"

     

    végképp nem érvényes. 

     

    - Nem azt írtam, hogy ok nélkül sír a gyerek 24 órán át, hanem hogy nem találják az okát. Nagy különbség. Ugyanis a szülő tehetetlen, kétségbeesett, nem látja, mikor lesz vége, frusztrált, fáradt. Egyébként 24 órás sírásról sem írtam. Hanem arról, hogy folyamatosan foglalkozni kell a gyerekkel. Sajnos a csecsemők egy idő után nem elégszenek meg azzal, hogy a plafont bámulva fekszenek a hátukon, hanem valamilyen szülői jelenlétet (nem feltétlenül foglalkozást) igényelnek. Márpedig ez az állandó 1-2 óránkénti ugrálás a saját alvásidődben elég fárasztó lehet.

     

    - Megvezetni??

    A kétemberes baba nevű jelenségről szakirodalom is szól, emellett más fórumozó is írt róla. Miért is vezetnék meg bárkit is? Létező jelenség.

     

    - ÉN elfogadom más véleményét. Állítólag te is. Akkor miért támadsz neki mindenkinek, aki nem ért veled egyet?

     (Ha most erre azt írnád, hogy mi meg veled nem értünk egyet, ajánlom újbóli olvasásra a legelső pontot.)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (201)
    2013-12-15  21:00
  7. 2013. december 16. 09:51220.

    Komolyan megkérdezem, mert eddig egyszer sem válaszoltál rá. Hol látod, hogy ez kistanga????

    Missed ab műtét után én is rendes bugyit hordtam, de attól, hogy nem tanga, még nem azt jelenti, hogy nagyibugyi.Vannak szép, csinos, kényelmes darabok is.

     

    Szerintem senki nem jelentette ki, hogy normális. Pont, hogy itt a legtöbben azt mondták, hogy kamu/nem normális. 

     

    "te nem mondtál ilyet, de azért finoman utaltál rá, és elhangzott már a topik elején olyasmi is, hogy hát igen, most bebizonyították, hogy nem kell tehénnek lenni szülés után, tehát aki nem így néz ki szülés után 4 nappal az tehén"

     

    Látod, ez egy hatalmas csúsztatás. Sehol nem utaltam arra, hogy akinek nem ilyen a hasa, az igénytelen. Többször leírtam, hogy ez a nő ritka, mint a fehér holló, de attól még van. Ennyi. 

    előzmény:
    Babyface83 (212)
    2013-12-15  21:52
  8. 2013. december 16. 09:43219.
    Szerintem komoly gondok vannak azzal a kismamával, aki attól érzi magát szarul, mert nem úgy történnek vele a dolgok, ahogy egy névtelen nickkel egy fórumról. Ha valaki emiatt érzi magát szarul, hát az nem kéki hibája :D
    előzmény:
    Lillaréka (211)
    2013-12-15  21:41
  9. 2013. december 16. 09:40218.
    Értettem elsőre is, és nem ironikusan írtam. Ha jókívánságot írok, akkor nem rossz kívánságra gondolok :)
    előzmény:
    Babyface83 (210)
    2013-12-15  21:40
  10. 2013. december 16. 08:59217.

    Figyelj. Irigykedik a jó büdös franc ezekre nőkre. Ha már nem tud valaki érveket felhozni, akkor jön az, hogy irigyek rá. Röhejes, de komolyan. Pontosan komolytalan egy olyan felnőtt ember, aki még a szülőszobán is pózolgat, és fotózgattatja magát. Nekem ez a véleményem.

     

    Lehet, hogy te übercsúcs ember vagy, akinek egyetlen műtét sem kottyan meg, hát örülj neki! 

    Bár a császármetszés nem egy sima szülés, hanem nagy hasi műtét, és felhívom rá a figyelmedet, hogy ha altatásban csinálják, az mélyaltatás, és a műtét elején a baba miatt, csak felszínes altatás, és mikor kiveszik a babát, akkor altatnak mélyen. 

    Szét vágják nem csak a hasat, de a méhet is! 

    De végülis ezt is lehet úgy kezelni, hogy semmi bajom, csak szültem. 

    És nem hat hét után szedik ki a varratok a hasból, hanem még az első kb. tíz napban, ugyanúgy mint általában az összes többi műtétnél.  

     

    Jó neked, hogy te nem rinyálsz, örülj, hogy ilyen szuper vagy. 

    Honnan tudod, hogy bármelyikünk is elhízott-e a terhessége alatt? Honnan tudod, hogy kinek milyen volt a terhessége, a szülése? 

    Nem kell itt megjátszani a csúcs szuper mamikat. Mindenki ugyanolyan esendő ember!

     

    Egyben biztos vagyok, a megjátszós, maga mutogatós, primitív libák - mint amilyen a cikkben, képen szereplő nő - nem nagyon kedvelik az emberek. Még akkor sem, ha manapság már egyre többeknek ez a szimpatikus és az etalon!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (206)
    2013-12-15  21:21
  11. 2013. december 16. 00:44216.

    Nem tetszenek ezek a szálkás, izmos fitneszlédik, szerintem egyáltalán nem nőiesek, akkor sem, ha óriási műmelleket csináltatnak maguknak.

     

    Nekem sem

    előzmény:
    Babyface83 (214)
    2013-12-16  00:00
  12. 2013. december 16. 00:28215.

    Azért van némi átmenet a két véglet között, hogy 6 hétig csak fetrengünk, vagy a szülőágyról lepattanva rögtön elkezdünk

     

    ---

    Nincs választás,a modern nő az utóbbit választja

    előzmény:
    Babyface83 (214)
    2013-12-16  00:00
  13. 2013. december 16. 00:00214.

    Azért van némi átmenet a két véglet között, hogy 6 hétig csak fetrengünk, vagy a szülőágyról lepattanva rögtön elkezdünk gyúrni egy kondigépen, hogy a blogunk olvasói láthassák, hogy így is mennyire szexik vagyunk.

    Mint az előbb írtam én is császárral szültem, és én is úgy voltam vele, hogy szinte meg se kottyant. Másnaptól már velem volt a kisfiam, egyszer sem adtam be az örzőbe, végig együtt voltunk. Az első felkelés után napról napra könnyebb lett, a 3-4. napon csak annyi látszott rajtam, hogy picit lassabban, óvatosabban mozgok. De azért akkor is "szültem" (vagyis egy hasi műtéten estem át), természetes és normális, hogy ilyenkor nem ugrál úgy az ember, mintha mi sem történt volna. Vagyis ezek szerint biztosan van, aki igen, de én soha nem tudtam átérezni ezt a görcsös megfelelési kényszert (minek? kinek?), és nem is tartom egészségesnek.

     

    "Nem kell irigykedni arra, ha valakinek másképp sikerül."

    Ez olyan, mintha egy Rubint Rékás topikot olvasnék. Miért gondoljátok, hogy bárki is irigykedik? Csak a saját nevemben beszélhetek, de én rohadtul nem vagyok irigy az ilyen nőkre. Inkább egyenesen szánom őket, nagyon nehéz lehet megfelelni ennek a saját magunknak kialakított torz képnek, nagyon rossz lehet a hasunkon lévő kockákat számolgatni görcsösen, ahelyett, hogy gyönyörködnénk az újszülött babánkban, nagyon nehéz lehet, ha valaki soha nem tud lazítani, ha nem tud lelkiismeretfurdalás nélkül megenni egy szelet pizzát, vagy nem tud eltölteni egy napot semmittevéssel, ha épp olyanja van, mert nem hagyja nyugton a lelkiismerete, ha kihagyja a tornát. Baromira nem szeretnék ilyen lenni. És ha csak a külsőségekről beszélünk, én kinézetre sem szeretnék ilyen lenni. Nem tetszenek ezek a szálkás, izmos fitneszlédik, szerintem egyáltalán nem nőiesek, akkor sem, ha óriási műmelleket csináltatnak maguknak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (206)
    2013-12-15  21:21
  14. 2013. december 15. 22:01213.

    Teljesen igazad van. A szules utan jar a piheno, normal esetben az apa is igyekszik otthon maradni, hogy elso napokban az anya kicsit pihenhessen. 

    ( remlik vmi par nap potszabadsag is, amit az apa kap, amikor gyereke szuletik)  

    En is ugy szultem, hogy 6-kor mentem haza, azzal hogy nem erzem jol magam, valoszinu gyomorrontasom van :) 7-kor elindultunk a korhazba 11-re megvolt a gyerek. (Korabban jott, mint josoltak, de kozel 4 kilos volt) S raadasnak fizikai munkat vegeztem.. Hizni sem sokat hiztam 9 kilot. 

    Viszont szules utan 6 hetig allni is alig tudtam a sok vervesztesegtol, nemhogy menni..

    S igen, eleg idiota "divat" ez a fenykepezem magam a tukorben, hogy hu de jo no vagyok,  en mar szules utan is teljesen fitt vagyok..  Semmi mas, mint onigazolas. S nem, nem savanyu a szolo, mert a masodik gyerek utan siman mozogtam egy ora mulva, semmi bajom nem volt.

    De a 6 het regeneralodast nem hiaba mondjak, kell a szervezetnek. Nem lehet a szules utan rogton visszaallni arra, mintha semmi sem tortent volna a 9 honap alatt.  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507094 (207)
    2013-12-15  21:24
  15. 2013. december 15. 21:52212.

    Ja és akkor már tényleg had írjak némi saját tapasztalatot, mert idáig tényleg nem azt tettem. Császárral szültem, a 37. hétben egy 2 kilós babát. Összesen 7 kilót híztam a terhesség alatt, és a császár után is extra gyorsan regenerálódtam (ezt nem csak én mondom, orvosok, nővérek is ezt mondták a tapasztalatok alapján). Én is hajat mostam már másnap, és még sminkeltem is, mielőtt látogatókat fogadtam. De kistangát ha akartam volna se tudtam volna felvenni, több okból sem. Bár mondjuk eszembe nem jutott ezen problémázni, el voltam foglalva mással. Ha nem is vesszük számításba a vérzést, ami mindenkinél van, talán 1000-ből 1 nőnél fordulhat elő, hogy elég neki egy ilyen kisbugyi, akkor is ott a gátseb vagy a császárseb, elég brutális lehet elviselni egy ilyen bugyit ilyen sebekkel.

    De hülyeség ezen vitázni, ha valaki ennyire fanatikus, és az a legfontosabb dolga a szülés után, hogy fehérneműben mutogassa magát, hát tegye, csak ne jelentsük már ki, hogy ez így normális, és ha egy nő nem így tesz és nem így néz ki, az igénytelen... (tudom, te nem mondtál ilyet, de azért finoman utaltál rá, és elhangzott már a topik elején olyasmi is, hogy hát igen, most bebizonyították, hogy nem kell tehénnek lenni szülés után, tehát aki nem így néz ki szülés után 4 nappal az tehén)

    előzmény:
    kicsi_babóka (183)
    2013-12-15  18:43
  16. 2013. december 15. 21:41211.

    jah.. manapság  már az 58 kiló terminusban is elhizott bálnának számit

     

     

    tökjó, hogy igy sok év  után ezt meg kell tudnom az nlc-n. 

     

     

     

    Szerintem kifejezetten élvezet olvasni téged.. legföképp annak, aki még elötte van a dolgoknak.. 

     

    legalább megtudja, hogy miért szaranya, ha nem megy neki olyan tökéletesen minden,  mint  neked ment!

     

     

    Érezze csak magát szarul a kismama, akinek esetleg fájt fáj vagy fájni fog. érezze csak magát szarul, mert  mondjuk lábra sem bir állni, 1 órával a szülés után, esetleg még egy hónappal késöbb is zombinak érzi magát a kialvatlánságtól....

     

     

     

    Nagy kár, hogy még mindig nem akarod érteni mi volt itt többünk mondanivalója. 

     

    Szó sincs irigykedésről... 

    nekem meg végképp nincs okom rá , hogy irigykedjek, mert könnyen és gyorsan szültem és hamar helyre jöttem! 

    De nem 4 nap alatt. 

     

    De nem nézem le és nem hivom rinyálónak azokat a kismamákat akiknek nehezebben ment akik megszenvedték a szülést, akik nem - kilót hiztak, akik hetekig zombik voltak..akinek fájt a mellük, meg  a hasuk.

     

    Mert én tudom, hogy nekem csupán mázlim volt... 

    ami nem lehet mindenkinek.. és őket végképp nem kéne csesztetni a  tökéletes celebnők retusált fotóival. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (206)
    2013-12-15  21:21
  17. 2013. december 15. 21:40210.

    Milyen jókívánságokat?! Te valamit nagyon félreértettél, nem kívántam neked semmi rosszat.

    Sőt, őszintén kívánom neked, hogy az legyen a legnagyobb problémád szülés után, hogy nem szexizhetsz csipketangában! És ez most tényleg jókívánság volt, még ha most nem is érted... 

    előzmény:
    kicsi_babóka (183)
    2013-12-15  18:43
  18. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 15. 21:30209.

    "És, igenis lehet formában maradni a terhesség alatt is, és nem kell a terhességre hivatkozva elhízni, utána meg sajnálkozni és sajnáltatni magát az embernek."

     

    Szerintem te teljesen másról beszélsz, mint a hozzászólók 99 százaléka.

     

    Nagyon stramm nő lehetsz (őszintén mondom), de a normál szülés vagy a császár megviseli a szervezetet.

     

    Nekem csak a vakbelem vették ki 17 évesen és meg akartam pusztulni, annyira fájt a műtét után. Panaszkodtam az éjjeli nővérkének, aki történetesen egy nagyon jóképű fiatal pasi volt :) és nevetve mondta, hogy miért csodálkozom, hiszen gyakorlatilag felvágták a hasam, hát persze, hogy fáj.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (206)
    2013-12-15  21:21
  19. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. december 15. 21:26208.

    Ezt senki nem vitatta, én sem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507094 (207)
    2013-12-15  21:24
  20. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 15. 21:24207.

    Még azt sem látod meg a mondanivalódban, hogy a szülés ELŐTTRŐL és a szülés UTÁNRÓL beszélgetünk.

     

    Sok mindenki szült úgy, hogy még aznap dolgozott (na én nem), de a szülés UTÁN mindenkinek kijár egy kis pihenő, mindenféle értelemben.

     

    Nem kell szexelni, nem kell ugrálni, nem kell csinibe öltözni és még sorolhatnám.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (204)
    2013-12-15  21:09
  21. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. december 15. 21:21206.

    Én is császárral szültem, 24 éve, a Schöpf Méreiben, mert a fiam is koraszülött volt, ahogy az öcsém is, és a nagyim első fia, ahogy írtam, sajna nálunk eze genetikai. 

     

    Én is 20 perces fájásokkal még a boltba mentem, aztán át a dokihoz, hogy valami nem stimm, mert szúrkál és erős menszeszes fájásaim vannak, onnan már a mentő vitt és kaptam görcsoldókat, így még 2 hétig visszatartották, hogy ne a 8. hónapban szülessen meg, mert az a legrosszabb a tüdeje miatt.

     

    Délben császároztak, 5-kor már maganál voltam, hozták a fiam. Csoda volt, kis csoda, és én akkor minden bajom elfelejtettem.

    És begyuladdt, másnap megindult a tejem, nem szoptathattam, mert be is lázasodtam, és nem rinyáltam.

     

    Csak ezért nem mehettem haza előbb, csak 10 nap után.

     

    Ha jól emlékszem hat hét után menni kellet varratszedésre.

     

    A gerincműtét után csak azért nem kelhettem fel másnap, mert mélyaltattak, mert volt egy kis zűr, és a nyakamtól a sejhajomig vágtak, és két fém tartja, nekem senki ne akarja elmondani, milyen marha nagy egy császár.

     

    Mindeki másképp éli meg, lehet itt rinyálni, meg alőadni a nagy semmit, vagy elmondani reálisan a dolgokat.

     

    És, igenis lehet formában maradni a terhesség alatt is, és nem kell a terhességre hivatkozva elhízni, utána meg sajnálkozni és sajnáltatni magát az embernek.

     

    Nem kell irigykedni arra, ha valakinek másképp sikerül.

    előzmény:
    maszi (203)
    2013-12-15  21:09
  22. 2013. december 15. 21:12205.

    Személyeskedés nélkül nem megy, látom...

     

    A te bajod, ha ilyen volt a családod.

     

     

    Nálunk meg nem volt szokás mindenórás kismamát a mezőre hajtani aratni. 

     

    De  nem az én hibám, hogy nálatok igy volt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (204)
    2013-12-15  21:09
  23. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. december 15. 21:09204.

    Senki nem primitív, te buta vagy, met a primitív már egy kezdeti szint, amit te még nem értél el, ahogy látom, mert helyesen írni sem vagy képes.

     

    Azért halt meg, te szerencsétlen, mert sajna koraszülött volt, de a többi baba nem, és dolgoztak, nem azért, mert hajtották őket...istenem, annyira hülye vagy, nem vagy képes meglátni a tartalmat. 

     

    Falun nem éltek nagycsaládban, mindenkinek volt saját otthona, és saját 5-6-7 gyereke.

     

    Ez volt az utolsó, amit neked írtam, mert veled nem lehet fehér emberként "beszélgetni".

     

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (197)
    2013-12-15  20:53
  24. 2013. december 15. 21:09203.

    Nem tudom miről beszélsz, én azt mondtam, hogy régen, mondjuk 80-100 évvel ezelőtt a nők hat hétig feküdtek, ahogy Lillaréka mondta is, ebből adódott a gyermekágyas szó is.

     

    Én 53 éves vagyok, és amikor én születtem akkor a nők hat hét után visszamentek dolgozni, mert akkor még nem volt sem gyes, sem gyed, sem semmi.Napi egy óra szoptatási kedvezmény.

     

    Én a II. Női Klinikán, az első gyerekemet délután kettőkor altatásos császárral szültem, elég kómás voltam, és csak reggel engedték, hogy felkeljek, ez 32 évvel ezelőtt volt.

     

    A második gyerekemet a Shöpfiben 17 éve epidurálva szintén császárral szültem, és az epidurálás miatt szigorúan feküdnöm kellett 24 órán keresztül, és még a fejemet sem emelhettem fel. Bár megtehettem volna, csakhogy akkor napokon keresztül óriási fejgörcsöm lett volna, ahogy egyik szobatársamnak. 24 órán keresztül katéter volt bennem, és ment az infúzió. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (198)
    2013-12-15  20:54
  25. 2013. december 15. 21:04202.

    Egy nyamvadt szót sem értettél abból amit irtunk!

     

    A 6 hét gyermekágy nem hat hét fekvést jelent manapság.  

    Régebben  sem annyit jelentett, de tény, hogy   nehezebben regenerálodott a legtöbb nő a szülés után mint manapság. 

     

     

    De a nőgyógyászok egytől egyig hülyék és ostobák, hogy a  kismamákat 4-6 héttel a szülés után rendelik vissza kontrollra. 

     

     

    A 6 hét kimélő életmódot nem a tökéletes nlc- falvásoknak  és celebnőknek találták ki, ez tény. 

     

    az a 6 hét az átlagnőknek van kitalálva.. akiknek bedurran mellük, gyermekágyi vérzésük van, és fájdalmas méhösszehúdásuk, meg gátsebük vagy császáros vágásuk, meg akár óránként bömbőlő kisbabájuk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (198)
    2013-12-15  20:54

Címlap

top