Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pro és kontra: szülés után négy nappal lapos has?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. december 12. 11:25
\"Obszcén károkozó\" - ezt és ehhez hasonlókat írtak egy fitneszbloggerről a felháborodott nők, miután szülés után négy nappal feltett magáról, és főként a tökéletes hasáról egy fotót az internetre. Mi ebben a jó? Mi ebben a szörnyű? Két szerzőnk mondja el a véleményét.

Nők Lapja Café: Pro és kontra: szülés után négy nappal lapos has?
  1. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 15. 15:50176.

    Te egy nagyon szerencsés ember vagy ezek szerint.

     

    Az én nagyobb gyerekem 10 hónapos koráig (addig bírtam) minden éjjel ugyanazt a műsort adta le: lefekvés után pontosan 2 órával később felkelt szopni. Nem kívánom neked azt, hogy milyen az, amikor hullafáradtan a LEGMÉLYEBB álmodból kell felkelned.

     

    Ha csak 4-5 órát alhattam volna addig, amíg éjjel felébred, bizonyára jobb lett volna.

     

    A kisebb meg? 4 éves koráig kábé minden éjjel felébredt. Vagy bepisilt, vagy rosszat álmodott, vagy ............. bármi.

     

    Na most nekem nagy alvásigényem van, rettenetesen nehéz volt.

     

    A mondanivalódnak azzal a részével egyetértek, hogy attól, hogy egy nő anya lesz, nem szűnik meg nő lenni. De szerintem ezt sokan sejtjük, tudjuk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (173)
    2013-12-15  13:31
  2. 2013. december 15. 14:35175.

    Aki védi ezt a nőt, az nézzen már rá a blogjára. Komolyan, szerintem RR is sárgul az irígységtől ha ezt meglátja.

    Létezik a szülés utáni lapos has, tudjuk, mondták nekem is, meg láttam máson is. De nem fényképezgették magukat a köznek, hogy na tessék, legközelebb nektek is kell, mert különben bénáááák vagytok. Éretlen és nárcisztikus. 

     

    Segítségképpen itt a link az eredeti blogjához. http://fotballfrue.no/2013/11/

     

    Még a szülőszobán is csupa természetesség volt a szülőágyon, mert természetesen ott is fotóztatta magát. Marhára természetes, tényleg. És nem, nem vagyok irígy, csak elegem van ezekből a "szülés után egy perccel is olyan marha jól nézek ki, hogy akár futni is mehetnék, vagy táncos estéyre" trendekkel.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-12  11:25
  3. 2013. december 15. 14:27174.

    AZT az emeletes baromságot, el ne hidd már, hogy nagyanyáink a mezőn szültek és utána folytatták a munkát.

     

    Fejbeverném aki ilyesmit terjeszt. 

    Nagyanyánink  otthon szültek... mai nagymamák  meg kórházban már.. 

    De a régi parasztasszonyok otthon--- a falusi bábával. 

    És mindenkinek segitett a sógorasszony a komaasszony a  saját anyja vagy szomszédja. 

    Sokkal sokkal jobban odafigyeltek egymásra az emberek.
    A gyermekágy kifejezés és a régi időkből származik, amikor a szülésen átesett és akkoriban a szülést sokkal jobban megszenvedett nők fel sem keltek napokig. Miért is szenvedték meg akkor sokkal jobban a szülést a nők? Mert nem volt még gátmetszés  a gát repdedt ahogy tudott. A vérzéscsillapitásra még tán csak gyógyfüveket főzeteket ha tudtak használni. Akár napokig is  vajúdtak,  mert nem volt semmiféle oxitocin egy egyebek.

     

    Arról nem is beszélve, hogy anno régen az emberek időt hagytak mindennek. Volt ideje a kismamának helyre jönni a szülés után, voltak  segitői. 

    Komatálról sosem hallottál még? 

    Azt vitték a szülés után a kisgyermekes házhoz. még főznie sem kellett a friss kismamának.

     

    A mai kor, mindent- adjurasistendeazonnal - igéje ront el mindent.
    Ha a szülés  után egy nappal nem folytatod a karriered már nem vagy senki és nem vagy semmi. Ha nem nézel ki tökéletesen nemdolgozol  csak élősködő vagy és maradsz, mert nem vásárolsz eleget nem vagy jó fogyasztó, nem költöttél elég pénzt, ezért senki sem vagy! 

     

    És hogy hányan dőlnek be az emberek ennek a szemléletnek ez a topik elég jól megmutatta.

     

     

    El kell olvasni néhány régi időkben iródott könyvet. A szép magyar régi kifejezések megmutatják milyen is volt az élet azokban az időkben. 

     

     

    jah.. hát primitiv emberek akkor is voltak...akik a nőt semminek sem tekintették.

     

    Az egyik nagyanyám 6 gyereket a másik 2 szült.. a férjemé 3-3... egyszerü asszony- parasztasszony volt mindegyik. Megérhették a dédunokáik születését, viszonyag egészségesen. 

    Ők meséltek.
    De nem marhaságokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (173)
    2013-12-15  13:31
  4. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. december 15. 13:31173.

    Elképesztő, milyen rosszindulítúak a nők.

     

    NEkem 10 naposan átaludta az éjszakát  a fiam, és láss csodát, igen, a kórházból hazahozva is evett meg aludt a fiam, 7 naposan. De, a kórházban is imádták, mert aludt meg evett. Van ilyen.

     

    Az csak egy kó indok és buta kifogás, amit sok ffi be is vesz, hogy egy picibaba mellett nincs a nőnek ideje semmire, sem normálisan kinézni, sem a párjára figyleni, mert ott a gyerek.

     

    Nem azt tartom egészségesnek, ha szülünk, akkor nincs is más, mint a gyerek...ugyanmár.

     

    Nagyanyáink, akik a mezőn szültek, utána folytatták az munkát?

     

    És senki nem mondta, hogy milyen anya, mert nem a gyerekkel foglalkozik..., és nem volt ennyi "dpressziós"(-nak tartott) ember.

     

    Az lenne a természetes, hogy szülés után is éljük az életünket, ami nem azt jelenti, hogy nem foglalkozunk a gyerekünkkel, hogy nem szeretjük.

     

    Pont az a lényeg, hogy a gyerek is tudja, hogy mi is emberek vagyunk, és amelett, hogy az anyává váltunk, van saját életünk, saját "szféránk", amit neki is el kell fogani és tisztelni.

     

    Van, akinek a sport jelenti ezt, van, akinek a mindennapi smink, van, akinek könyvek, van, akinek a munkája, sorolhatnám.

     

    Nyilván átalakul egy nő élete, de semmiről sem kell lemondania, ez pusztán időbeosztás kérdése.  

     

    Na persze elsősorban felfogásé. 

     

     

    előzmény:
    abak (34)
    2013-12-12  17:20
  5. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2013. december 15. 12:50172.

    A nök utálják egymást, ott bosszantják és fúrják a másikat ahol  csak tudják. Megy köztük a nagy rivalizálás. Ennek a modern arénája az internet.

    Ez is csak erre példa: szuperpicsa felrak magáról képeket az internetre szülés után hogy a többi anyukát egye a sárga irígység, vagy hogy lájkokat gyüjtsön magának és tömjéneztesse magát (mindkét indok beteg) 

    Ezek a nök a testüket vetik be mint fegyvert a többi nö ellen, nyomják a cicijüket az ember képébe, kivillantják a seggüket,  mutogatják a hasukat, mondván hogy "látjátok milyen jó nö vagyok még mindíg, a pi...m is szük, azt is megmutassam?"

    Röhej.... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-12-12  11:25
  6. 2013. december 15. 11:24171.
    Nagyon szépen leírtad, igazad van!
    előzmény:
    Babyface83 (160)
    2013-12-15  07:27
  7. 2013. december 15. 10:45170.

    Tegnap előtt szült egy barátnőm, ma már egy normál betét is elég neki, sőt....De nyilván itt is megintcsak az jön, hogy ilyen nincs, mert nálam nem így volt...

     

    Többen is leírták, ha visszaolvasol, hogy ők sem hordtak nagyibugyit szülés után. Egyébként meg hol látod a fenekét? simán lehet, hogy nem tanga, és "elfér" benne rendes betét.

     

    Tudod, a tájékozódás nálam azt nem azt jelenti, hogy megnézem, velem hogy történt, és akkor eldöntöm, hogy csak így lehet. Hanem több embert meghallgatok, és ha mást mondanak, mint amit én gondolok, akkor elhiszem, mert TUDOM, hogy az emberi test többféle, ebből kifolyólag nem ugyan úgy reagál egyes dolgokra. 

    előzmény:
    Babyface83 (161)
    2013-12-15  07:44
  8. 2013. december 15. 10:10169.

    Egyik barátnőm nővérke volt, amikor az egyik magyar fitnesz-lédi szült.

    Azonnal elapasztották a tejet, ő kérte, nehogy tönkremenjen a melle.

    előzmény:
    Elza (168)
    2013-12-15  10:07
  9. 2013. december 15. 10:07168.

    Igen, nagyon valószínű, hogy műcicik, de valószínűleg nem szoptat / elapasztották a tejet/ mert ha erre még pluszban jönne a beinduló tej, szétdurranna.

    Ez a nő biztos rekordot akart dönteni a fitneszmamik között, a szoptatás nem hiszem, hogy belefér ebbe a programba. Másrészt nem írták a baba méretét, mert nagyon nem mindegy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507094 (165)
    2013-12-15  09:58
  10. 2013. december 15. 10:04167.

    A tieid nagyok voltak, ekkora baba után azért kell idő.

    Meg az se mindegy, hogy helyezkedik, van egy sorozat a TLC-n olyan anyákról, akik szüléskor jönnek rá, hogy terhesek. Köztük volt néhány, akinek tényleg alig volt hasa még 8 hónaposan is, fotóval bizonyítva.

    De nem tudom elhinni, hogy nem érzik a magzatmozgást.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507094 (164)
    2013-12-15  09:56
  11. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 15. 09:59166.

    Hoppá, még nem ittam kávét. :)

     

    "Nekem a nagyobb 3600-tal, a KISEBB 4500-tel született."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507094 (164)
    2013-12-15  09:56
  12. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 15. 09:58165.
    Hát nem értek hozzá, de nekem nagyon műnek látszik (nézzétek meg a teljesen szabályos körvonalakat, meg ahogy az egész valahogy fel van csúszva (push-up ide vagy oda)).
    előzmény:
    Elza (163)
    2013-12-15  09:53
  13. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 15. 09:56164.

    Értem. Akkor neked azért tényleg viszonylag pici gyermekeid születtek.

     

    Nekem a nagyobb 3600-tal, a nagyobb 4500-tel született. Míg a nagyobbnál nem is akarták elhinni, hogy kilenc (sőt, kábé 2-3 héttel túlhordtam) hónapos terhes vagyok, a nagynál a hasam hatalmas volt. Mindkét terhesség alatt 20 kilót híztam, mert nagyon vékony vagyok és állítólag ez így volt teljesen normális. Tényleg nem emlékszem, mikor és hogyan, de visszament a hasam, lejöttek a zsírraktárak a combomról és fenekemről, aztán a melleim sem voltak már olyan nagyok (magamhoz képest). Mindez hónapok alatt zajlott le.  

    előzmény:
    Elza (162)
    2013-12-15  09:49
  14. 2013. december 15. 09:53163.

    A frissen bedurrant mellek könnyen összetéveszthetők a szilikonos mellekkel. Viszont, ha tényleg szilikonos és még plusz a tejtől is megduzzad, az elég durva látvány lehet.

     

    előzmény:
    ardian (159)
    2013-12-15  06:54
  15. 2013. december 15. 09:49162.
    A második 2,75 kg volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507094 (158)
    2013-12-15  00:00
  16. 2013. december 15. 07:44161.

    "És azt hol írta a nő, hogy kistangában rohangál egész nap, és nem csak a fénykép kedvéért vette fel? Mondjuk 5 perc erejéig?"

    Ok, nem szültél még, nem tapasztaltad, de azért valamennyire tájékozódhatnál, hogy hogy megy ez.

    Vegyél fel szülés után 4 nappal egy kistangát, csak 5 percre, aztán majd meglátod, hogy miről beszéltünk. Ilyenkor rendesen folyik a trutyi az ember lányából, ha majd csak 5 percre felveszed a szexi kistangád, akkor az ötödik percre szépen a lábadon fog csordogálni a cucc.

    Bocs, ha túl naturális voltam, de ez a kegyetlen igazság. Az anyák általában nem azért mászkálnak ilyenkor nagyibugyiban, mert annyira igénytelenek, hanem mert az ilyenkor szükséges biztonsági felszerelés egyszerűen nem fér el a kistangában  

    Én is nagyon kiváncsi lennék, hogy ha ez a kép valóban a szülés utáni napokban készült, akkor ezt a problémát hogy oldotta meg a csaj... 

    előzmény:
    kicsi_babóka (79)
    2013-12-13  09:21
  17. 2013. december 15. 07:27160.

    "Én így, én úgy, hát hogy jön ahhoz más, hogy ő meg máshogy? Még a végén nekem is úgy kéne, és nemár!"

    Pontosan ez a gond, amit az utolsó mondatodban írtál, hogy az a trend van kialakulóban, hogy "nekem is úgy kéne", hogy gáznak számít az, ha valakinek közvetlenül a szülés után még van egy kis hasa, mert ez milyen igénytelenség már.

    Nincs azzal semmi gond, ha valaki olyan szerencsés, hogy azonnal visszamegy a hasa. Azzal sincs semmi gond, sőt, nagyon is jó dolog, ha valaki nem hagyja el magát, amikor anya lesz. Az viszont már szerintem igenis visszatetsző, amikor valaki a szülés után fehérneműben pózolva mutogatja magát, hogy idenézzetek már milyen überdögös vagyok. Nem kell ezért megkövezni, nem vagyunk egyformák, de engedd meg már nekem és még néhányunknak, hogy had ne legyen ez nekünk szimpatikus. Én a fehérneműs, tükörben fényképezős, kacsaszájas közösségi oldalas képeket minden szituációban nagyon gáznak találom, akkor is, ha egy kis butuska csitriről van szó, de egy anya esetében már főleg szegénységi bizonyítványt jelent.

    És igenis nem normális az, hogy azt sugallják (nem csak ő, kis hazánkban is akad erre példa bőven - lsd Schoberték), hogy még ilyenkor is az a legfontosabb, hogy kockás legyen a hasunk, nehogymár maradjon rajtunk egy gramm zsír. Sajnálom az ilyen anyák gyerekeit, mert biztos vagyok benne, hogy ők is isszák ennek a levét. Mert valahogy nem tudom elképzelni, hogy az az anya, aki már a szülőágyról leugorva a hasát méregeti, csipkés bugyikában fotózgatja magát, fogyókúrázik, ezerrel edz, az megadja a babájának mindazt, amire szüksége van, mert egyszerűen arra nem marad ideje, energiája. 

    Amivel itt gond van, az az értékrend, a fontossági sorrend eltorzulása. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981477 (119)
    2013-12-13  21:19
  18. 2013. december 15. 06:54159.

    a cicimérethez muszáj hozzászólnom... nekem icike-picikéim vannak A-B méret alapból, de mikor beindult a tejtermelés, s úgy az első hónapban D-s melleim lettek... utána szépen visszament C, majd B méretre...

     

     

    szóval, simán lehet, hogy nem műcici, csak szoptat 

    előzmény:
    asztanaviszta (147)
    2013-12-14  17:09
  19. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 15. 00:00158.

    Akkor te tényleg genetikai csoda vagy, ahogy írtad, ezerből egy. 

     

    A második baba hány kilóval született?

     

     

    előzmény:
    Elza (157)
    2013-12-14  23:53
  20. 2013. december 14. 23:53157.

    A második utániról írtam.

    Az elsőnél, már szülés alatt eltűnt a hasam, amikor elfolyt a magzatvíz. Egészen pánikba estem, mert hasam semmi, de még benne volt a gyerek!

    Igaz csak 2,5 kilós lett. 

    De nekem nem nyúlt ki a bőröm, szépen visszafeszült a hasizommal együtt. Hála Istennek! :)

     Harmadikkal nem próbálkoztam, de gondolom az se lenne másképp.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507094 (156)
    2013-12-14  23:43
  21. Torolt_felhasznalo_507094
    Torolt_felhasznalo_507094
    2013. december 14. 23:43156.

    Jó, akkor elhiszem, hogy van ilyen. 

     

    És egyébként egy gyermeked van? 

     

    Kíváncsi vagyok, hogy akinek így visszamegy a hasa az első szülés után, annak vajon a második (harmadik) szülés után is visszamegy-e.  

     

     

    előzmény:
    Elza (127)
    2013-12-13  23:26
  22. 2013. december 14. 18:32155.
    A kisebbik lányom és anyukám ilyen alkat. 
    Ciciméret  D kosár..  anyunak még 50 kilósan is annyi volt. 
    előzmény:
    Vitosa (151)
    2013-12-14  17:39
  23. 2013. december 14. 18:10154.

    Köszönöm!  

    előzmény:
    Lillaréka (152)
    2013-12-14  18:07
  24. 2013. december 14. 18:08153.
    Más egy sima diétzáós  fogyás,mint egy izmosító fogyás,egy állandó tornázással történt fogyás.
    előzmény:
    Vitosa (151)
    2013-12-14  17:39
  25. 2013. december 14. 18:07152.
    Szerintem Te nagyon csinos vagy
    előzmény:
    Vitosa (151)
    2013-12-14  17:39

Címlap

top