Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Család v. új élet

Sonic
Létrehozva: 2004. június 21. 13:05
Sziasztok! Kíváncsi lennék a véleményetekre a következő témában.Adott egy családapa két gyerekkel (nomeg sajna egy feleséggel, akivel már nem jó a kapcsolat).Adott még plusz egy óriási szerelem.Szóval...kinek milyen tapasztalatai vannak...ha egy pasi úgy érzi élete nagy szerelmét, saját maga másik felét megtalálta, aki nélkül nem tud élni, hajlandó -e a családot "elhagyni".Ez persze nem kényszer hatására történne. Nagyon érdekelne mindenki véleménye.Köszi!!
  1. 2004. június 21. 13:3326.
    ez nagyon igaz. . .
    előzmény:
    ardian (13)
     
  2. 2004. június 21. 13:3325.
    Persze, a szülők elválnak, a pasi elveszi az új nőt, és pár éven belül eljátsza ugyanezt. . .
    Ha valaki ezt kívánja.
    De persze ennyi infó alapján nehéz bármit is mondani.
    előzmény:
    Yanna (17)
     
  3. 2004. június 21. 13:3324.
    Szerintem is undorító, de ez őt úgysem érdekli. Amiket én eddig hallottam (barátnőm), illetve olvastam azok alapján a pasi mindig a feleséget és gyereket választja, vagy ha nem akkor lép, gyorsan és határozottan. Amelyik húzza halasztja az nem nem tud, hanem nem akar dönteni. Szerintem sonic ne áldozz rá éveket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (12)
     
  4. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. június 21. 13:3323.
    Pasifüggő.
    Ismeretségi körben semelyik nem hagyta el a családot. Persze a legtöbbnek volt állandó pajtás keseregni: aaannyira rossz a feleségemmel!
    Amelyik dobbantott, az nem harmadikért tette.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417671 (15)
     
  5. 2004. június 21. 13:3322.
    Csak egyetérteni tudok veled, tényleg így van, és senkinek sem jó.
    előzmény:
    Yanna (17)
     
  6. 2004. június 21. 13:3321.
    Nem ismerheteda helyzetet. . miért mindig a szerető az undorító????
    Van olyan feleség is, aki egy hárpia, és a férj nem mer válni, mert a nő azzal fenyegetőzik, hogy nem láthatja a gyerekeket.
    Nem kellene azonnal elítélni egyik felet sem, amíg nem ismerjük a hátteret.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (12)
     
  7. 2004. június 21. 13:3320.
    dehogynem! az én exem pölö feladta (persze nem bánom kicsit sem, csak a gyereket sajnálom, mert keveset látja az apját, aki új barátnőjének - azóta a második - sem jut eszébe, hgoy a párjának van egy gyereke is, akivel nem ártana olykor eltölteni egy-egy fél napot:-(((( nagyon haragszom rájuk emiatt:-( persze a csajnak nincs gyereke, de ez még nem indok arra, hogy a párja gyerekét teljesen kirekesszék az életükből
    előzmény:
    B_Noemi (14)
     
  8. 2004. június 21. 13:3219.
    khmm. . . azért nekem egy kicsit erről más a véleményem. . . minden kapcsolat 2 emberről szól. . . amelyik férfit el lehet csábítani a családjától, ott már van egy kis gond. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (10)
     
  9. 2004. június 21. 13:3218.
    Azért ez mindig két emberen múlik, nem? Ha szerelmes vagy, akkor nehéz józan ésszel gondolkodni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182159 (12)
     
  10. 2004. június 21. 13:3017.
    Hsa egy házasságot csak a gyerekek tartana kössze az minden szempontból rossz és megalázó.

    A feleségnek megalázó, mert a férje csak a gyerekek miatt van vele, de a szeretője van a szívében, lélekben vele él.
    A férj számára megalázó, mert él egy családban egy asszony mellett akit nem szeret, és legszívesebben menekülne, mert vágyik a szeretőjére, a boldogságra.

    A szeretőnek megalázó, mert ő a szerető, a hétvégek, az ünnepek a családé. Ő a kirkeesztett.

    A gyerekek meg csak azt látják, hogy a szüleik együtt élnek ugyan de nem szeeretik egymást, közönyösek, és ha nem is veszekednek de nincs meg a lelki harmónia, nincs puszi, nincs szeretet. Egyáltalán. . agyerek nem hülye, csak gyerek, és észreveszi, ha a szülők eltávolodtak egymástól.

    Ennél már a válás is jobb, mindenki szempontjából.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. június 21. 13:3016.
    én akkor is ugyanazt mondanám, akár a feleség lenne, akár a szerető. .
    előzmény:
    lónli (8)
     
  12. 2004. június 21. 13:2915.
    Ismétlem. . . nem minősítésre lennék kíváncsi, mert azt hiszem bárki életében betekinthetnénk ennyi erővel. Azt szeretném, hogy akinek van ilyesmi tapasztalata, ossza meg velem, ha lehet.
    előzmény:
    Eperturmix (11)
     
  13. 2004. június 21. 13:2914.
    Ismerős, egyszer én is belefutottam egy ilyen kapcsolatba. Egy évig el is hittem, hogy mennyire rossz a házassága, meg ő a két gyereket se akarta, csak a felesége teherbe esett, és csak egy év után kezdett felnyílni a szemem, amikor elkezdett oszlani a rózsaszín köd. Egyébként jó kapcsolat volt, jó volt együtt, de tudod, amikor jön a karácsony este, és te ott ülsz egyedül, akkor rájössz, hogy nem éri meg. Nincs meg bennük a bátorság, az akarat, hogy váltsanak. HIába rossz otthon a viszony, talán a felelősségérzet, talán a kényelem miatt, de nem szokták feladni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417671 (1)
     
  14. 2004. június 21. 13:2913.
    Aztán van a másik fajta pasi, aki a gyerekes életformától menekülne, és némelyik menekül is, még új szerelem sem kell hozzá. . .

    A paradox az, hogy az igazán értékes pasi az, amelyik marad. De azt nem kapod meg. Amelyik jön, az lehet, hogy téged is otthagy egyszer. . . . .

    A legjobb egy rendes, független, aki téged nem fog elhagyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. június 21. 13:2812.
    Egyetértek. Minden nő, aki egy nős pasit el akar szakítani a családjától:undorító.
    előzmény:
    Eperturmix (11)
     
  16. 2004. június 21. 13:2611.
    Nekem is ez jött le;-)

    Szerintem kicsit gusztustalan a helyzet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (7)
     
  17. 2004. június 21. 13:2510.
    Szerintem Sonic egyedülálló, és beleszeretett egy nős férfiba. Én nem zilálnék szét egy családot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. június 21. 13:259.
    Zoé teljesen jól látod a dolgot. . mindegy, hogy kiről van szó, a szitu a lényeg. Arra lennék kiváncsi, kinek milyen tapasztalati vannak e téren egy pasiról.
    előzmény:
    *zoé (5)
     
  19. 2004. június 21. 13:248.
    Oké, de azért az nem mindegy, hogy a házasságtörő feleségnek szánod-e a szavaidat, vagy a szeretőnek, vagy a mittudoménkinek. . .
    előzmény:
    *zoé (5)
     
  20. 2004. június 21. 13:247.
    Ő a szerető.
    előzmény:
    lónli (3)
     
  21. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. június 21. 13:246.
    Tapasztalat? Az van :))
    Sokmindentől függ. Hogy milyen ember is ő valójában, és persze van-e bátorsága mindent feladni. Nagyon sok ilyen van, én viszont nem így jártam. A nagy szerelem megvolt, viszont a gyerek iránti felelősség nem engedte lépni. Az, hogy ezzel kit csapott ben. . . . nem tudom. Én túlléptem rajta, ő viszont élete végéig ezzel él. Ami a lényeg: nem szabad évekig várni! Vagy meglépi még korábban, vagy nem lesz belőle semmi. Én túl sokáig vártam, legalábbis így visszatekintve, és közben egy csomó lehetőséget kihagytam. Csak ezt sajnálom, egyébként nagyon szép volt. A tökéletes kapcsolat csak ünnepnapokkal :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417671 (1)
     
  22. 2004. június 21. 13:235.
    szerintem lényegtelen, hogy Sonic melyik szerepet játsza. . igazából felvázolt egy helyzetet, és a véleményünket szeretné tudni. .
    előzmény:
    lónli (2)
     
  23. 2004. június 21. 13:214.
    szia. . fúúú, hát ez egy nagyon nehéz kérdés. . . attól is függ, mekkorák a gyerekek. . . meg attól is, próbálták-e már rendbehozni a házasságukat. . . meg még sok mindentől. . . de ezt úgyis elmondják majd az utánam szólók. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417671 (1)
     
  24. 2004. június 21. 13:213.
    Vagy a férjed lett szerelmes valakibe, és el akar hagyni téged? De te vagy a feleség, akinek már szintén nem jó a kapcsolat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. június 21. 13:202.
    Mi is itt a pontos helyzet? Nem igazán értem. . .

    Itt vagy te, plusz a férjed és két gyereketek. Te szerelmes lettél egy másik pasiba. És a szerelmed is házas, és azt akarod tudni, hogy elhagyná-e őket érted.

    Vagy nem erről van szó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top