Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így fiatalít a vízivás!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. november 5. 16:56
  1. 2013. november 7. 18:0733.

    A vízivás nem terheli a vesét, sőt mossa!

    De az ásványvíz az arra hajlamosaknál vesekövet okozhat, ezért természetesen csapvízzel kell csinálni a vesemosást.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (19)
    2013-11-05  23:57
  2. Torolt_felhasznalo_981477
    Torolt_felhasznalo_981477
    2013. november 6. 16:2732.

    Már ezt a jól hangzó kitalációt is megcáfolták.

     

    előzmény:
    calcifer (31)
    2013-11-06  16:04
  3. 2013. november 6. 16:0431.
    Pro: Minden 10 testsúlykilogrammonként fél liter vizet kell inni naponta, vagyis egy 60 kg-os embernek ez minimum napi 3 litert jelent. Egy éve én is azt gondoltam, hogy képtelen lennék másfél liternél többet meginni egy nap, és most a duplájánál járok, és - jelzem, hogy - ülő munka mellett! Kb. két hónapja álltam át ilyen mértékű vízfogyasztásra, és jelentem nem kerültem kórházba azóta se! :) - nyilván gondoskodni kell arról, hogy a szervezet hozzájusson a szükséges vitaminokhoz.És  akinek a sok víztől felpuffadt a hasa..., hát annak inkább a táplálkozásával van a probléma... pontosabban azzal, amit megeszik.És valóban, sokat kell wc-re járni az elején, de egy idő után a szervezet hozzászokik a rendszeresen bevitt nagy (egyébként normál) mennyiségű vízhez és már nem fogsz felkelni picilni az éjszaka közepén. Contra:- ;)  
  4. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2013. november 6. 13:4930.

    Ügyelni kell a nagy vízivás mellett az ásványi anyagok pótlására is (nátrium, magnézium)

    Próbáljátok ki, hogy este, lefekvés előtt 1 csipet natúr sót (káliummenteset!) a nyelvetekre tesztek és megisztok rá 3 dl vizet.

    Egyrészt nem tudni miért de segít az elalvásban, a másik hogy a só miatt valóban hidratál, nem szalad át az emberen a víz.

     

    Fejfájás esetén is segít, mielőtt bekapdosnátok bármiféle bogyót, ez legyen az első próbálkozás. 

  5. 2013. november 6. 12:5729.

    Én is így vagyok, bár nekem olyan 2 liter körül van az adagom.

    Biztos vagyok benne, hogy élettanilag jobb, mint ha nem innék csak napi fél-egy litert, de hogy 10 évet fiatalítana, baromság.

     

    előzmény:
    Zalina (26)
    2013-11-06  10:57
  6. 2013. november 6. 12:4028.
    Egy családtagom járt így. Annyi vizet ivott, hogy kimosta a szervezetéből a nátriumot és felborult a teste víz-só háztartása. Három napig kellett kapnia infúziót, hogy helyreálljon.
    előzmény:
    Tulipáncsokor (10)
    2013-11-05  19:56
  7. 2013. november 6. 11:1827.

    10 év négy hét alatt :) Nyugdíjba vonulhat az összes plasztikai sebész!!!! :)

     

    Azt tudjuk, hogy a kevés, vagy helytelen folyadékfogyasztás nem jó. De azt azért kétlem, hogy ha megiszok napi 2-3 liter vizet, 10 évet fog fiatalodni a bőröm. Ez azért több tényezős dolog. Hiába iszom 2-3 liter vizet, ha mellette nem mozgok és szalonnázom éjszaka, stb., a genetikáról nem is beszélve.

    A lényeg: én csak annyit tapasztaltam az átlag napi 2 literes vízfogyasztás mellett, hogy nem volt pattanásos a bőröm. De ez lehet, hogy a napfénytől volt :) Most sem iszom sokkal kevesebbet, kb. 1,5 litert naponta + edzéseknél többet.

    Napi 3-4 litert, ha nem sportolok és nincs kánikula, nem tudok meginni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-11-05  16:56

Címlap

top