Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhes nőnek nem jár hely a buszon?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. október 30. 14:31
Egy reszketeg néninek még csak-csak átadja valaki a helyét a buszon, de munkatársunk tapasztalatai szerint egy terhes nő kifejezetten rossz esélyekkel indul, ha ülni szeretne a tolongásban. Ezért tehetetlen dühében fotózza a legpimaszabb helyfoglalókat, és most alaposan ki is vesézi nekünk az \"elkövetők\" leggyakoribb típusait a Rihannát üvöltető tinitől az ötvenes férfiakig.

Nők Lapja Café: Terhes nőnek nem jár hely a buszon?
  1. 2013. október 30. 19:11151.

    nem sajnos itt már nem erről van szó, hogy csupán közömbösek vagyunk.

     

    Magyarországon egy jelentős réteg túllépett ezen. Nem közömbös, hanem úgy gondolkodik, mint elsi barátunk: "és ha ő csak két megállót megy, én meg 8-at mentem volna, és két megálló után leszáll, és a helyére lehuppan valaki.."

    előzmény:
    WASP (144)
    2013-10-30  19:06
  2. 2013. október 30. 19:10150.

    Aha.. és ezért nem segitettek a haldokló kollégán hegyeshalomban mert bizalmatlanok.

     

    előzmény:
    WASP (144)
    2013-10-30  19:06
  3. 2013. október 30. 19:10149.

    "az elsőbbségi hely átadása igenis elvárható.  sőt kötelezhető erre bárki. valószínűleg a bkv utazási feltételeinek apró betűs részében is szerepel."

     

    idezd, szo szerint.

     

    előzmény:
    TJ1117 (146)
    2013-10-30  19:07
  4. 2013. október 30. 19:09148.

    Furcsa dolog, de igaz.

    Elment egy kedves rokon.Fájdalom, elkeseredés,gyász. Szellemi és fizikai rosszullét.Ügyintézés.

    Mindenhol, mindenkivel udvarias voltam.

    Mindenhol terhes kismama is sorbaállt, sorbaült.

    Mindenkit magam elé engedtem.

    A legutolsó helyen a földhivatalban sorszámot húztam, reggel 7 óra óta napokon kereszetül ügyintéztünk,nagyon fáradt voltam.

    Mentem a sorszámom hívásakor.

    Felháborodás egy nagyhasú nőtől, hogy senki nem engedi maga elé, mert már alig bírja.

    Elhiszem neki.

    De nem nagypofával kell ezt megoldani.

     

     

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  5. 2013. október 30. 19:09147.

    az a baj, hogy ezt nem nézik, nem ellenőrzik, pedig a bkv ellenőröknek ez is a munkájuk része kellene , hogy legyen.

     

    előzmény:
    Lillaréka (145)
    2013-10-30  19:07
  6. 2013. október 30. 19:07146.

    és az hogy egy normál hangnemben feltett kérést bunkón reagálsz le, az a Te problémád és a Te lelki szegénységed, nem a bunkóarcú pasijé.

     

    szóval az elsőbbségi hely átadása igenis elvárható.  sőt kötelezhető erre bárki. valószínűleg a bkv utazási feltételeinek apró betűs részében is szerepel. lehet olvasgatni. és nem véletlenül ragaszgatják ki azokat a táblákat. 

     

     

     

    előzmény:
    saschamora (142)
    2013-10-30  19:01
  7. 2013. október 30. 19:07145.

    Érdekes, ha valaki rokkant parkolóba áll be, azt egyből megkövezik.

     

    Ha terhes nőnek nem adja át a  helyét ő lesz a király.

    előzmény:
    TJ1117 (143)
    2013-10-30  19:04
  8. 2013. október 30. 19:06144.

    Ez így ebben a formában nem igaz.

    Sajnos itthon is dívik.

    Hány olyan volt, hogy az autópályán a leálló sávban " lerohadtak", és amig a szerencsétlen megállt neki segíteni, kirámolták az autóját.

    Vagy kifigyelték amikor nagyobb készpénzt vett föl, kiszúrták a kerekét, és amig ő cserélte a kereket, elemelték a táskáját a pénzzel.

    Sajnos közömbösek lettünk egymás iránt és bizalmatlanok. 

     

    Ettől függetlenül, nem tudnék úgy élni, hogy ne bízzak senkiben, hogy ne figyeljek embertársaimra.

    Asszem, hál'istennek nem vagyok ezzel egyedül. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (138)
    2013-10-30  18:48
  9. 2013. október 30. 19:04143.
    de jár. azért vannak az erre kijelölt helyek. Sőt , nem egy helyen eleve pocakos rajz van kinnt. A terhes nő rászoruló. A melóból hazatérő meg nem az. Hogy én meg mire használom a pasimat az meg a legkevésbé sem tartozik Rád. 
    előzmény:
    saschamora (142)
    2013-10-30  19:01
  10. 2013. október 30. 19:01142.

    valaszoltam, de elszallt...

    tulreagalod, pihenj...

     

    mint irtam, soha nem ulok le ha otthon jarok, es tomegkozlekedem.

    nekem persze konnyu, mert en nem melobol megyek haza, nem vagyok faradt, kibirom allva is. de teher a sok orai nehez munka is...

    akarhogy is cifrazod, NEM JAR!!! udvarias ember onmagaval szemben tartja kotelezonek a hely atadasat, de senki mas nem kotelezheti ra.

     

    es mi van? a brutalarcu pasidat hasznalod, hogy ulve utazzal? fujjboaaaa' (by Bubi)

    mondom en, bunkok viadala! 

    előzmény:
    TJ1117 (123)
    2013-10-30  18:21
  11. 2013. október 30. 18:58141.

    Én eléggé el vagyok csodálkozva sokszor nálam fiatalabb nők gondolkodásmódján.

    Gyalog járok dolgozni.... 45 perc.
    Nálam jóval ifjabbak tökhülyének néznek,  merthogy EKORRAAAA távolságot hogyan lehet már legyalogolni??? 

    A munkánk ülőmunka.
    Ők buszoznak inkább,mert ez egy kibirhatatlan távolság.
    Én pedig nem értem őket.

    Szóval lehet annyira mégsem kéne meglepődni, hogy  a fiatalok nem birnak állni a buszokon.

     

     

     

    Ami a segitségnyújtás elmulasztását illeti...
    Abban az idősebbek jelentős része élen jár.
    A férjem mesélte, mivel elég sokat van úton, hogy baleseteknél  nem jellemző, hogy megállnának az autósok, még akkor sem ha éppen elöttük történt. Meg sem áll, nem nézi meg mi történt kéne -e mentőt hivni...stb.
    Sajna mostanában már a gyerekgázolásoknál is divik, az elhajtok- otthagyom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (138)
    2013-10-30  18:48
  12. 2013. október 30. 18:56140.
    Amugy azon csodalkozom, ha terhesen raszorulok arra, hogy atadjak nekem a helyet, akkor hogyan jut eszembe allva fotozgatni, ezaltal minimum egy kezzel ( sot mig eloveszem, kikapcsolom a billentyuzarat stb, akar mind a ket kezemmel)  a telefont nyomogatni, ahelyett, hogy alaposan kapaszkodnek?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  13. 2013. október 30. 18:51139.

    En alapbol atadom a helyem terheseknek, idoseknek, kisbabasoknak. Gyerekeim is erre nevelem. Nekem is atadtak mikor terhes voltam, sot mikor kisbabaval voltam akkor is, igaz ritkan tomegkozlekedem.

    de engedj meg egy kerdest: miert a parod ker meg barkit is, miert nem te, ha maguktol nem adjak at a helyet? 

     

     

    előzmény:
    TJ1117 (123)
    2013-10-30  18:21
  14. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. október 30. 18:48138.

    Erről írtam!

    Azt már hallottam, hogy Amerikában "dívik"  hogy bárki rosszullétet mutat, megjátsza magát, aztán, ha valaki közel hajol hozzá, kirabolja, megüti.

    De az Amerikába van.

    Itt MÉG ez nincs.

    Nem értem, miért kell ennek így lennie?

     

    Az a link, amit átküldtél, félelmetes! A saját kollegái hagyták magára a szerencsétlent, biztos, hogy kegyetlenül megbüntetném őket ezért a gondatlanságukért.

    Egy ember élete szárad a lelkükön.

     

    De a táblácska miatt, bizony a Nők Lapja is tehetne valamit, mármint az anyalap! Milyen jó is lenne, ha megkérdeznék a BKV-t, miért nincs több ilyen táblácska?

    Nemcsak azt kellene hallanunk a médiából, hogy legyen gyerek, de azt is, hogy becsüljük meg a várandós édesanyákat. Ha így, ezzel, akkor ezzel IS!

     

    A másik. Fiatal lányok, van, hogy nem adják át a helyet. Nem minden esetben gonoszak. Van, hogy nekik is fáj a hasuk, menses miatt. Vagy a lábuk, mert álló munkát végeznek. Mostanában de sokszor azt olvastam, hogy vendéglőkbe, pizzériába 12-14 órára vesznek fel fiatal lányokat.

    Szerencsétlenek, egyik nap kihajtják a belüket, egész nap 14 órát állnak, másnapjuk szabad, de mit tudnak tenni? Jó ha kipihenhetik magukat.

    Tehát nem török pálcát!

     

    De a táblácskákat bizony nagyon szeretném viszontlátni! A buszon, villamoson, héven, de a vonatokon is! A metrót is ide tenném, mint kívánságot! Igen, TÁBLÁCSKÁT! a rászorultaknak! Várandósoknak, gyerekkel utazóknak, rokkantaknak, vakoknak (kutyával).

     

    nOSZa, akkor TÜNTESSÜNK?!  

     

    No igen, nem viccnek szántam, valódi a felháborodásom! 

    előzmény:
    Lillaréka (137)
    2013-10-30  18:40
  15. 2013. október 30. 18:40137.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (134)
    2013-10-30  18:37
  16. 2013. október 30. 18:39136.
    Ezek szerint megtalaltad. Ez az. Akkor mar csak ertelmezned kell.
    előzmény:
    WASP (130)
    2013-10-30  18:31
  17. 2013. október 30. 18:38135.

    TJ!! emlékszel arra a topikra ahol az nlc közönsége  egyöntetüen szidalmazta a fülbedugós  okosteló nyomkodó fiatalokat??

    Most meg ők lettek a királyok és királylányok, mert  szegények nagyon fáradtak is lehetnek ezért nem veszik észre azt akinek át illene adni a helyet.
    tökmindegy,hogy kismama vagy öreg.

    előzmény:
    TJ1117 (127)
    2013-10-30  18:28
  18. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2013. október 30. 18:37134.

    Én is átéltem kétszer a várandóságot, ezért pontosan tudom, mivel kellett szembenéznem.

    Állni nagyon nehéz, mert az várandósnak könnyen lemegy a vérnyomása, akkor pedig szédül(het). Valóban szükség van az ülésre, azért is, mert megnyomhatják, meglökhetik.

    Régen, voltak a buszokon villamosokon olyan kis táblácskák. Aki arra a helyre ült, ahol olyan táblák voltak, mint kisgyermekkel utazóknak, vak embereknek, rokkantaknak, várandósoknak, időseknek. Már pontosan nem is tudom visszaidézni.

    De jó megoldás volt.

    Ha bárki azon a helyen meresztette magát, nyugodt szívvel és lélekkel oda léphetett az, akire vonatkozott a megkülönböztető táblácska és felszólíthatta az ott üldögélőt, hogy ez a hely nem az övé. Fentartott hely!

    De mára az ilyen táblácskákat nem rakják ki, pedig jó lenne.

    Ha az illető a füle botját sem mozdította, jogosan hördült fel a busz, villamos, akármi utazó közönsége, hogy bizony az egy fentartott hely.

    *

    Itt a legnagyobb gond a közömbösség!

    *

    Saját szememmel láttam, évekkel ezelőtt egy szerencsétlen asszony ült a villamos megállójában a földön. Senki meg nem szólította, pedig rendes ruhában volt. Oda mentem és megkérdeztem, mi van vele. Kiderült, hogy cukros és ezért van rosszul, nem volt nála semmi. Kihívtam a mentőt, de azonnal hangosan kértem, hátha van valakinél keksz, vagy cukor? Volt. Keksz, több is. Megette és már jobban lett, mire a mentő kiért. Pedig az is csak pár perc volt.

    A szerencsétlen asszony hálálkodott.

    Miért kell ennek így lennie?

    Bizony gondoltam arra, bármelyikünkkel előfordulhat ilyen eset és akkor meghalunk, mert azt hiszik, részegek vagyunk? Pedig csak pár kekszen múlhat az élete egy cukorbetegnek?!

    Szégyen. 

  19. 2013. október 30. 18:34133.

    Igaz, amit írsz, vannak a járműveken ilyen tacepaók!

     

    Viszont aki nem adja át a helyét önként, arra a tacepaó se hat!

     

     

    előzmény:
    TJ1117 (127)
    2013-10-30  18:28
  20. 2013. október 30. 18:33132.
    Örömmel olvastam, hogy sok ember nem ért -100%-ig- egyet a cikk írójával.

    Én minden reggel HETES busszal járok, 9 megállót végállomásig. Aki ismeri, az tudja, hogy miről beszélek.
    Bátran kijelenthetem, hogy félek leülni!!!
    Mondhatni 26 évesen fiatal nő vagyok és nem jó azt a 9 megállót végig állni a tömegben. De ha állni kell, hát állni kell. Nincs semmi bajom, néha a derekam fájdogál, de kibírom. Nincsenek női napjaimon görcseim. Éves bérletem van, tehát teljes joggal használom a bkv-t. De szó szerint lelkiismeret furdalásom van, ha ülök.. már ha egyáltalán találok egy szabad ülőhelyet. Nem nézegetem állandóan az embereket, hogy "na, ő 60 feletti, átadom a helyet", vagy "pocakja van, bízom abban, hogy terhes és nem szimplán csak husi".
    Igenis nálam is előfordul, hogy bedugom a fülem, hallgatom - normál hangerőn- a zenét, kifelé nézek (arrafelé tudniillik sok a kirakat), vagy csak olvasok és aki szeret olvasni az tudja, hogy olyankor megszűnik a világ.
    Ha észreveszem, hogy terhes nő áll a közelemben hiperszupergyorsasággal állok fel, ugyanúgy, mint idősek esetén, sőt ha valakinek látom, hogy fáj a lába, keze, körme, haja, akkor is. De ha VÉLETLENÜL csak bambulok magam elé és se kép- se hang, nem veszem észre, hogy az arcomban egy 8 hónapos pocak meredezik, akkor kérem szépen ne legyek már lefotózva. Ne legyek megszólva, ne nézzenek rám csúnyán. Nem neveletlen vagyok, egyszerűen csak NEM VETTEM ÉSZRE!!!
  21. 2013. október 30. 18:32131.

    Hát.. a győri car buszokon lehet nincs ilyen jel.

    borkaiék meg el is döntötték- nem kell új busz.

    előzmény:
    TJ1117 (127)
    2013-10-30  18:28
  22. 2013. október 30. 18:31130.

     Ezúton üzenem mindenkinek, hogy az öregség sem betegség. És van az a kor, amikor még simán át lehet adni a helyet. 

     

    Most már csak megkellene szabni, hogy mennyi az a kor.

    előzmény:
    felicienne (126)
    2013-10-30  18:26
  23. 2013. október 30. 18:30129.

    Az elöbb privit akartam irni Neked...
    (nem vagyok barátod.. igy ide irom  inkább)

    Fel nem foghatom mit nem lehet azon érteni és megérteni, hogy egy terhes nő esetében azért illik átadni a helyet a tömegközlekedésen, mert egy esés esetében, a kisbaba veszélybe kerülhet.
    Márpedig a magyarországi - nagyvárosi buszokat  látva nagyon sok sofőr vezet  rally- versenyzőként.. nagygáz- nagyfék... amikor egy  egészséges ember is nezehen tartja meg magát... egy kismama pedig még nehezebben.
    Ha elesel, akkor körülállnak és lesnek ki a fejükből .

     

     

     

    bár nem ide tartozik.. hegyeshalom vasútállomáson strokban meghalt egy máv dolgozó mert a kollégái részegnek hitték és bár nyitott szemmel hevert az asztalra borulva és nem reagált a kérdésekre bactak hozzá mentőt hivni.  16 órán keresztül nem segitett rajta senki,----- ez magyarország!!

     

    Akkor mit is mer elvárni egy kismama akinek csak a babájára kell vigyáznia?

     

    előzmény:
    TJ1117 (123)
    2013-10-30  18:21
  24. 2013. október 30. 18:29128.
    S mi lenne, ha a leírt HELYETT INKÁBB azt mondanád a párjának, hogy iszonyúan fáradt vagy, de hajlandó vagy átgondolni, ki üljön, ha ő is!?
    előzmény:
    saschamora (114)
    2013-10-30  18:05
  25. 2013. október 30. 18:28127.

    nem az ülésen van, hanem az ülés MELLETT a falon. Olyannyira, hogy sok helyen még a tolókocsinak és a babakocsinak is külön hely van. Oldalt keresd a falon pl az ajtó mellett, buszokon egyedülálló ülések mellett, sok helyen pl. elöl. 1-es villamoson középen, ill. ajtó mellett egyedülálló ülésnél. Új metrókocsikon szintén. 4-6 os kombinókon szintén.

     

     

    előzmény:
    Vitosa (121)
    2013-10-30  18:17

Címlap

top