Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhes nőnek nem jár hely a buszon?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. október 30. 14:31
Egy reszketeg néninek még csak-csak átadja valaki a helyét a buszon, de munkatársunk tapasztalatai szerint egy terhes nő kifejezetten rossz esélyekkel indul, ha ülni szeretne a tolongásban. Ezért tehetetlen dühében fotózza a legpimaszabb helyfoglalókat, és most alaposan ki is vesézi nekünk az \"elkövetők\" leggyakoribb típusait a Rihannát üvöltető tinitől az ötvenes férfiakig.

Nők Lapja Café: Terhes nőnek nem jár hely a buszon?
  1. 2014. március 22. 14:561076.

    Senkinek nem jár megbecsülés a kora vagy az állapota miatt.

     

    Annak más kritériumai vannak.

     

    Én is hordoztam új életet, hogy a te szavaiddal éljek, és nem vártam megbecsülést vadidegen emberektől.

    előzmény:
    Beatrix76 (1049)
    2014-03-20  16:16
  2. 2014. március 22. 14:551075.
    Ha fotózni tudott, akkor állni is.
    előzmény:
    Beatrix76 (1052)
    2014-03-20  22:28
  3. 2014. március 22. 14:541074.
    Az idős  valószínűleg ingyen utazik.
    előzmény:
    Jujoka (1055)
    2014-03-21  00:13
  4. 2014. március 22. 14:461073.

    Itt speciel leeresztia buszt a sofor az altalatok kerekes szekben ulonek, mad leengedi a platot, felnyitja az elso uleseket, ahonnan mindenkinek fel kell allnia, es le kell onnan kopnia, lelakatolja a kerekesszeket, es indul a busz.

     

    Nem tudom ez hol van, ahol te élsz, de ez egy érdekes szöveg.

     

    leeresztia buszt a sofor... mit ereszt le?

     

    altalatok kerekes szekben ulonek....ott nálatok nem kerekesszékben ülnek a mozgássérültek?

     

    mad leengedi a platot,.....platója a teherautónak van.

     

    felnyitja az elso uleseket....hogy lehet felnyitni az üléseket?

     

    es le kell onnan kopnia....naháááát?!

     

    lelakatolja a kerekesszeket,.... Jézus Mária!!!Ez egy rabszállító amivel te utazol?

     

    Biztonsági övet már láttam, de lakatolás?!

    előzmény:
    Sissi52 (1063)
    2014-03-21  04:30
  5. 2014. március 22. 14:381072.

    Majd, ha te is idos leszel, gondolj vissza erre, hogy mekkorat mulattal, ha egyaltalan megered azt a kort, mert az meg is kell erni.

     

    Te valamit nagyon félreértettél.

     

    Én senkit nem nevettem ki. Leírtam egy történetet.

     

    A másik pedig ez a megérni szöveg. Mindenkinek megadatik a 80-90-100 éves kor. Ha nem éri meg, akkor ez van. Attól, hogy valaki megérte a 80-90-100 éves kort még nem különb más embereknél. Neki megadatott, de avval semmi megkülönböztetés nem jár.

    előzmény:
    Sissi52 (1061)
    2014-03-21  04:18
  6. 2014. március 22. 14:301071.

    Nekem már most sem kell fizetni, én ingyé utazom.

     

    Az anyukám elmúlt 80 éves és képzeld sosem ül le a buszon. Azt mondja, sokkal nehezebb felállni, inkább le sem ül.

     

    Van, hogy én is állok a buszon, mert nincs ülőhely. Nem mászok senki nyakára ülőhelyért. 

     

     

    előzmény:
    Sissi52 (1062)
    2014-03-21  04:24
  7. 2014. március 22. 14:241070.

    Kedves Sissi52 én már sok éve nyugdíjas vagyok. Soha semmihez nem rohanok, mert időm mint a tenger.

     

    Még véletlen sem tudja senki megmagyarázni, hogy hova kell rohanni? Amikor aktívan dolgoztam, akkor sem rohangáltam semmihez. Mindig időben indultam el. Ez csak mese, hogy dülöngélnek. Egy tömött buszon képtelenség elesni, ugye ez magától értetődik.

     

    Azt viszont utálom, amikor rám mászik, hogy adjam át a helyet.

    Én pl. ha sokan vannak a buszon a végállomáson, akkor megvárom a következőt, viszont nem is állok fel senkinek. 

     

    Sokszor elnézem, hogy idős emberek rohannak a buszhoz a végállomáson, hogy elérjék a csontra tömött buszt, aztán agonizálnak ülőhelyért. Nyugodtan megvárhatná a következőt és nem kellene agonizálni ülőhelyért.

     

    Amit pedig kimondottan imádok: Majd ha te is öreg leszel megtudod! szöveget.

     

    Nos én is öreg vagyok, beteg, fáj a lábam, és sorolhatnék még 100 dolgot.

     

    Evvel együtt kell élni. Az idős kor egy állapot, nem fog már jobb lenni, csak rosszabb. Evvel együtt kell élni. Az idős kor, nem jogosít fel semmire.

     

     

     

     

    előzmény:
    Sissi52 (1061)
    2014-03-21  04:18
  8. 2014. március 22. 06:391069.

    Nem mondtam neki semmit. Egyrészt úgy gondoltam, hogy semmi köze hozzá, másrészt úgyis megtudta, nagyon meresztette a szemeit, amikor a férjem felemelt és becipelt a rendelőbe :)

     

    "Talán elég neked a sajat dolgod kezelni,érthető,ha esetleg már nincs energiád más rászorulókkal foglalkozni"

    Nem erről van szó, én nagyon szívesen segítek mindenkinek, akinek tudok, én is jobban érzem magam tőle. De azért talán valahol érthető, hogy aki bunkó módon viselkedik, azzal nincs kedvem udvariaskodni. És pont erről beszéltem, amikor a fotózó kismamáról írtam, nyilván ebben a helyzetben engem is lefotózott volna és írt volna egy jó kis fikázó kommentárt mellé, hogy "a pimasz fiatal nő ott csücsükélt tétlenül, miközben én az arcába toltam a pocakom".

    Szóval csak oda akarok kilyukadni, hogy ne ítélkezzünk valakiről úgy, hogy nem ismerjük, és semmit nem tudunk róla. 

    előzmény:
    Beatrix76 (1068)
    2014-03-21  15:58
  9. 2014. március 21. 15:581068.
    Ertelek :)
    En a konzervativizmust nem úgy értem,mint valami katonás jellegű,túl rendszerezett dolgot,hanem ebben az értelemben úgy,amely dolgokról te is írsz.
    A hagyományos értékek és erkolcsiseg átadására. Mert ezek konzervativ értékek is egyben.
    Természetesen mi is szabadon,lazán élünk,úgymond igen liberalisan,de ezeket a dolgokat alaposan szem előtt tartva.

    Az általad említett kismama ugyebár bunkó volt,mert udvariasan is kerhetett volna helyet.
    Mondtál neki valamit?
    Én mindenképpen felhívtam volna a figyelmet sajat allapotomra.
    Nyilván kismamák,rászorulók is viselkednek pronyo módon,hiszen olyan típusúak eleve,de ettől függetlenül igenis megilleti őket a segitsegnyujtas,persze náluk jobb karban lévő embertársaink felől. Nyilván ne te állj fel adott allspotodban,de az is megoldás,ha tudomására hozod és ha nem akarnak segíteni,megkered őket.
    Talán elég neked a sajat dolgod kezelni,érthető,ha esetleg már nincs energiád más rászorulókkal foglalkozni.
    És az adott társadalom szégyene,ha ezt egészséges ember nem teszi vagy csak vonakodva.
    előzmény:
    Babyface83 (1066)
    2014-03-21  08:06
  10. 2014. március 21. 15:411067.
    Itt is,mert másképp fel sem tudnának szállni.
    De kevés sofőr alkalmas a jármű vezetésén kívül más feladatra,mint pl a figyelemfelhivas,a kerekes szekes umás kijelölt,biztonságos helyére kiserese és becsatolasa.
    Azért szerencsére van ilyen sofőr is.
    Némelyik alacsonypadlos villamoson viszont már nincs sofori segítség sem,mert ott a szekesek is fel tudnak gurulni önállóan.
    Ott jönnek főleg a problémak,amiket írtam.

    Hol elsz? Közlekedési szempontból mindenképp szerencsés vagy :)
    előzmény:
    Sissi52 (1063)
    2014-03-21  04:30
  11. 2014. március 21. 08:061066.

    Valóban nem Budapesten élek, ritkán járok ott, tömegközlekedni meg pláne nem szoktam, szóval amiket írtam, azok elméleti dolgok, gyakorlati tapasztalatom valóban nincs.

    Korábban írtam, hogy amit én tapasztaltam, az inkább a másik véglet. Egy orvosi rendelő várójában ültem (széken), amikor bejött egy pocakos kismama, zavaróan közel állt hozzám és halkan elkezdett dünnyögni, hogy milyen bunkók ezek a mai fiatalok (lehetett vagy 5 évvel idősebb nálam), nem volt gyerekszobájuk stb, hogy nem adják át a helyüket. Persze nem ismerhette az állapotomat, mert nem látszik, na de akkor is... Ja és ráadásul én is terhes voltam akkor. Na szóval erről beszéltem, amikor írtam, hogy nem tudhatjuk, hogy az illető miért nem áll fel.

    Egyébként én is jártam Olaszországban, és én is nagyon meglepődtem, hogy mennyire alapjaiban más ott az emberek hozzáállása, hogy mennyire természetesnek veszik, hogy segítik azt, aki rászorul, és nem kelletlenkedve, vagy sajnálkozva, hanem kedvesen, mosolyogva, mintha ők örülnének a legjobban annak, hogy segíthetnek. Tanulhatnánk tőlük.

    Szóval igazából ugyanarról beszélünk, én csak azért tépem a számat, mert arra akarok kilyukadni, hogy az, hogy valaki nem konzervatív szellemben él, nem konzervatív elvek szerint neveli a gyerekét, az sem biztos, hogy egy önző őstahót nevel. Mi a párommal elég laza szülők vagyunk, inkább a liberális elvek felé húzunk a gyereknevelésben is, de arra törekszünk, hogy a gyerekünknek természetes legyen, hogy segítse azt, akinek erre szüksége van, legyen udvarias és előzékeny, azt hiszem a helyzetünkből adódóan ennek a szemléltetése nálunk elég egyszerű lesz  

    előzmény:
    Beatrix76 (1056)
    2014-03-21  01:06
  12. 2014. március 21. 06:381065.

    Erre probaltam utalni, de nem vagyok , hogy meg 20 szor elmondjam annak aki nem tud ertelmezve olvasni.

     

    Lillareka: neked van igazad vegulis ha az ember rahagyja az ilyen emberre amit az szajkoz akkor sok bosszusagtol kimeli meg magat.

     

    Mas: internet rendben majd irok privit is

    előzmény:
    asztanaviszta (1045)
    2014-03-20  07:42
  13. 2014. március 21. 04:371064.
    Jo, akikben nincs meg  a termeszetuknel fogva adott figelmesseg, empatia, ahogy te nevezed, a torvenyek megtanitjak ra, hogy is van az. Mar legalabbis olyan orszagokban, ahol vannak torvenyek. A demokraciat igenis a torvenyek tartjak fent, nem az, hogy mindenki azt csinal a demokracia neveben,amit akar, a masik ember meg le van...Ha nem birja tisztelni a masik embert, megtanitjak ra, vagy ha kell, rakenyszeritik. Ha mar otthonrol meg mashonnan sem hozta.
    előzmény:
    Beatrix76 (1053)
    2014-03-20  22:52
  14. 2014. március 21. 04:301063.
    Itt speciel leeresztia buszt a sofor az altalatok kerekes szekben ulonek, mad leengedi a platot, felnyitja az elso uleseket, ahonnan mindenkinek fel kell allnia, es le kell onnan kopnia, lelakatolja a kerekesszeket, es indul a busz.
    előzmény:
    Beatrix76 (1056)
    2014-03-21  01:06
  15. 2014. március 21. 04:241062.
    Ha betoltod a 80-at, neked kulon allohelyet fizetek a buszokon, es elmondhatod az ide iranyulo tapasztalatodat, velemenyedet.
    előzmény:
    drvia (1058)
    2014-03-21  01:22
  16. 2014. március 21. 04:181061.
    Megmagyarazom, mert amikor olyan fiatal voltam,meg meg nem voltak komoly egeszsegugyi tanulmanyi ismereteim,en is ugyanugy gondolkodtam, ahogy te. No,azert kinevetni en nem nevettem senkit, csupan csodalkoztam, hogy tudnak szaladni az idos nenik, bacsika jarokerettel, bottal, es elethalal kerdes szamukra, hogya buszon leuljenek. Igen, az, mert nem tudjak tartani az egyensulyukat a dulongelo buszon. Majd, ha te is idos leszel, gondolj vissza erre, hogy mekkorat mulattal, ha egyaltalan megered azt a kort, mert az meg is kell erni.
    előzmény:
    drvia (1059)
    2014-03-21  01:35
  17. 2014. március 21. 04:111060.

    Sajnalom, hogy ez tortent, de ez van. Tulajdonkepen a no ult  te helyeden, amit nyugodtan elfoglalhatott, amig valaki fel nem szall, akie az az ulohely. Neked o nem tett szivesseget, hogy atadta neked a te ulohelyedet. A ronda megjegyzese ot minositi, na meg a viselkedese is, legy nyugodt.

    Itt, ahol en elek, maga a buszsofor keri meg az utasokat, hogy adjak at a helyet, ha latja, hogy egy arra raszorulo szall fel. Mindenki hajlando, de ha nem volna, addig nem indul a busz, amig ez meg nem tortenik. Itt ugyanis csakis elol lehet felszallni a buszra es a sofor lat mindent, kontrollal mindent, es ha valaki kekeckedik vele, mar hivja is a rendoroket, akik jonnek ketten, harman, farkaskutyaval es a szemetkedo nekik elmondhatja a kifogasait. Az erre vonatkozo torveny ki van fuggesztve minden buszon, es aki megszegi, a buntetesi tarifa is. Itt a torveny az torveny, es ha bizonyos ulohelyek az arra kijelolt konkret raszoruloknak vannak fenntartva,akkor nekik vannak fenntartva. Ennyi. A raszorulokon egybol latszik, hogy mi az abra. Terhesseeg? Van,akinek elvezet, van,akinek nem.En pl fel idoig olyan beteg voltam, hogy majd megdoglottem. Szo szerint. Fel ev utan a rettenetes rosszul letek elmultak,akkor meg sorban jottek nalam a komplikaciok. Egy razos busz ki is razta volna belolem a 6+ honapos magzatomat, mivel nyitott mehszajam is volt.

    Oreg nenik persze, hogy tudnak setalni a plazaban,de a buszon tartan az egyensulyt mar mas teszta. Ehhez ugye nemi ismeret is szukseges volna, hogy mifele valtozasok mennek vegbe oregedes soran az ember testeben. Stb, es itt megint nem az egeszseges idosebbekrol van szo. De ha ket egeszseges utas kozul mondjuk az egyik tizeneves, a masik meg 50+, abbol, hogy kettojuk kozul melyikuk all, fel lehet terkepezni a problemakat. Ennyi. Igen, itt fekete meg feher ferfiak felszallaskor ugy altalaban a noket elore engedik, terhes vagy nem terhes, fiatal, vagy oreg, mindegy. Ha kell, azonnal felpattannak az ulohelyrol.  

    előzmény:
    pupper (986)
    2014-03-11  21:05
  18. 2014. március 21. 01:351059.

    Ez nagyon találó!

     

    A napokban történt: Utaztam a 136E busszal KÖ-KI-re. VOLVO busz volt, alacsony padlós. Nem volt sok utas, így ülőhely is volt bőven. 

    A busz bekanyarodott a Fiatalság utcai megállóba és figyeltem, hogy egy  (kb. 70 feletti) idős nő bottal szaporázta a lépteit a busz mellett, igyekezett előre jönni a kettes ajtóhoz. Az ajtó kinyílt a nő pedig szó szerint bezuhant a busz utasterébe.

    Megjegyzem, jó idő volt, de a nőn télikabát, sapka és papucs volt.

    A papucs miatt esett el és a papucsai beestek a busz alá amikor behasalt a busz utasterébe. Azonnal 3 férfi sietett a segítségére. Az egyik fiatal srác próbálta kihalászni a mami papucsát a busz alól, addig a másik 2 férfi leültette a nőt.

     

    Magyarázza el nekem valaki!? Mi a fészkes fenének kellett neki előre startolnia, amikor a hármas ajtónál is fel tudott volna szállni? Volt ott is ülőhely bőven, mert a busz majdnem üres volt.

     

    Ennél már csak az a szebb amikor rohannak az első ajtóhoz és ott szenvednek az ülőhelyért. Mennek egy vagy két megállót, aztán visszafelé gyalogolnak.

    előzmény:
    elsi1 (1057)
    2014-03-21  01:16
  19. 2014. március 21. 01:221058.

    Evvel kapcsolatban van egy kis történetem:

     

    Pár évvel ezelőtt a piacra mentem az egyik busszal egy szombati napon.

     

    Sokan voltak a buszon, én az utánfutóban ültem, közel a 3-as ajtóhoz a busz utasterének bal oldalán, az egyes ülésen. Közvetlen az ajtónál a kettes ülésen ült 2 fiatal, talán 16 éves fiú. 

    Az egyik megállóban felszállt egy idős házaspár kb 70 évesek lehettek.

    Az egyik nő utas ráförmedt a két fiatalra: Miért nem adjátok át a helyet az időseknek? Nem látjátok, hogy ott állnak?

     

    Ekkor én megkocogtattam a nő vállát: Talán légy szíves add át a helyet nem? Ugyan olyan ember az a két fiú mint maga! Ugyan úgy jár nekik a tisztelet mint az idős embernek.

     

    Az a baj manapság a helyátadással, hogy vannak emberek akik azt gondolják, a koruk, vagy más egyéb dolog miatt jár nekik az ülőhely és ennek modortalan hangon adnak nyomatékot.

     

    Megjegyzem: Az idős kor egy állapot, és nem jogosít fel semmire.

     

    Felesleges másoknak szemrehányást tenni  a kora miatt, mert arról senki nem tehet, hogy még nem 80 éves. Aki pedig már 80 éves az előtt hasra kell esni?

     

     

     

    előzmény:
    Jujoka (1055)
    2014-03-21  00:13
  20. 2014. március 21. 01:161057.

    Ha gyakran jarnal Budapesten tömegközlekedéssel,hidd el,egyetértenel velem,mert verlazitoan közömbösek,neveletlenek,bunkok sokan.

     

    Lány átadja a helyét a néninek a buszon.

    -Vidéki vagy kislány?

    -Igen.Honnan tetszik tudni?

    -Mert átadtad a helyed.

    -És a néni pesti?

    -Igen,honnan tudod?-

    -Elfelejtette megköszönni.

    előzmény:
    Beatrix76 (1056)
    2014-03-21  01:06
  21. 2014. március 21. 01:061056.
    Én is így értelmezem a liberalizmust,mint te.
    De sajnos az emberek jó része nem és itt kezdődnek a gondok. Az ember gyarló faj,de tudatilag van olyan fejlett,hogy önnön gyarlosagat lekuzdje. Erre természetesen nem mindenki kepes és a viszonylagos szabadság miatt eme típus még gyarlobba válik.
    Sajnos nem mindenki tudja helyesen kezelni a liberalizmust. En kb erre gondoltam.
    És ezt gátolja némi szinten a konzervativabb rendszer vagy hagyományos értékeket tartó csoport.

    Ha belegondolsz,az emberi látás periferikus,így a fejüket némileg elforditoknak látniuk kellett a nagy pocakot.
    Persze,2-3%~ban elofordulhatott,hogy az illető is állapotos volt vagy valami baja volt.
    De míg tudatanal van és amúgy empatikus,kozolhette volna a kismamaval hogy ne haragudjon,de ez és ez miatt vagy szimplan mondja meg,egészségügyi okokból nem adná át most a helyet. Ez a becsületes és nyílt eljárás.
    En mindenképpen ezt tenném.
    De kérhetnek is ulohelyet a kismamanak,ha o maga nem ennyire magabiztos.
    Többször kertek nekem is,pedig épp pont jól bírtam.

    Ha gyakran jarnal Budapesten tömegközlekedéssel,hidd el,egyetértenel velem,mert verlazitoan közömbösek,neveletlenek,bunkok sokan.

    Ahogy ertelmeztem,nem belvárosban eélsz,ráadásul a helyzetedbol következően fokozottan lennél kitéve az emberi haszontalansagnak.
    Több BKV útvonalat fokozottan vesznek igénybe kerekes szekes embertársaink,jobb-rosszabb állapottal kuzdoen.
    Ezeken a vonalakon több rehabilitációs intézmény található,ahová ők rendszeresen járnak kezelésre.
    Sajnos,szinte semennyire nem segítik őket az utasok zöme,sőt,néha hangot adnak elegedetlenseguknek,hogy mit kerekezik itt,már úgyis mindegy neki,húzzon már a picsaba mert ragurult a cipojere,lapuljon meg az ajtóban,ne gazoljon át mindenkin hogy a nyomihelyre jusson,stb.
    Ezek szó szerinti idézetek és még a finomabbakat írtam.
    Nagyon szomorú ez a helyzet. Hiába van 1-2 segítő ember a járművön,nem hat a többiekre.

    Ez az egész valahogy adott tarsadalmakban jellemző helyzet.
    Ahol őrzik a tradíciót,ápolják a hagyományokat,a családok nagy része emiatt konzervativabban neveli gyermekeit,ott nem jelentős,sőt,elenyésző vagy szinte nem létező probléma az ilyen és több hasonló,empatian,etikan,etiketten alapuló kérdés.
    Persze mindenhol van renitens ebben is,de öt nagy elannal helyben megneveli a nép.
    Nem hiába említettem Olaszországot,közeli állam,így nagyobb eséllyel ismerhetik behatóbban többen a forumozok közül. Bizony,nem áll rászoruló,max tíz masodpercig:)
    Aki sokat utazott helyi járműveken,tanúja lehet. De igaz ez Görög- és Spanyolországra is,Mexikóban és pár dél-amerikai államban egészséges,fiatal nokent csak akkor álltam,mikor már nem volt ülő férfi a buszon. Araboknal több helyen szintén,pedig sokan nem gondolnak az iszlám némelyik furcsa törvénye alapján.
    előzmény:
    Babyface83 (1054)
    2014-03-20  23:30
  22. 2014. március 21. 00:131055.

    Ha meg evi 1x utazom busszal, es ha kifizettem a menetjegyet, es nekem jut hely,akkor bizony oda fogok ulni,ahova akarok. Leszarom,hogy kinek mi baja, fizetek eleg utdijat/benzindijat stbstb dijat az autoim utan,hogy evi 1x megtehessem,hogy BKV-val kenyelmesen utazzak.

    Utalom az ilyen terhesterrort

    idézet:
    W44 (1022)
    2014-03-12 01:31:20
    Üljél is le nyugodtan! Ha ott áll egy idős ember, akinek szintén van jegye, át ne add a helyedet! Ha viszont te leszel majd öreg, és állva kell utaznod, ne panaszkodj! Szánalmas életed van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261576 (1022)
    2014-03-12  01:31
  23. 2014. március 20. 23:301054.

    Persze, minden relatív, nyilván rengeteg olyan ország van, amihez képest Magyarország nagyon is fejlettnek, szabadnak tűnhet. 

     

    Úgy értetem, hogy messze vagyunk a liberalizmustól, hogy az ország egyre inkább a konzervativizmus felé hajlik. A politika is és az emberek gondolkodása is. A liberalizmus pedig kezd valami pejoratív szitokszóvá válni, te is ebben az értelemben használtad. Holott a liberalizmus nem feltétlenül rossz dolog. Szerintem a liberalizmushoz hozzátartozik az is, hogy toleranciával vagyunk mások felé, nem terpeszkedünk a buszon akkor is, ha egy rászoruló elől vesszük el a helyet azzal a felkiáltással, hogy én bizony kifizettem az ülőhelyet, úgyhogy ez nekem jár.

    Én azt értem a liberalizmus alatt (persze végtelenül leegyszerűsítve), hogy mindenki azt csinál, amit akar, mindaddig, amíg ezzel másoknak nem okoz semmiféle kárt. (és azzal igenis kárt okoz, ha egy kismama/idős/beteg ember elől foglalja el a helyet).

     

    A fotózó kismamával nekem az a gondom, hogy nem kérdezett, csak elkönyvelt mindenkit bunkó parasztnak, aki nem pattant fel rögtön, ahogy őt meglátta. Holott nem tudhatja, hogy az ablakon kifelé bambuló emberek valójában miért nem reagáltak. A többségnek valószínűleg tényleg nem volt gyerekszobája. De lehet, hogy valamelyikük beteg volt, rosszul volt, szintén terhes volt, csak még nem látszott rajta, vagy egyszerűen csak tényleg elbambult, és nem vette észre a kismamát. Ez utóbbit lehet bunkóságnak nevezni, bár szerintem mindenkivel előfordulhat. 

    előzmény:
    Beatrix76 (1052)
    2014-03-20  22:28
  24. 2014. március 20. 22:521053.
    Keményen fogalmaztal,de abszolút helytállóan.
    Semmirekwllo lények gyülekezete. Nagyon sokan vannak.
    És abszolút semmi ferfiassag nincs bennük.
    Mint ahogyan sok noben semmi noiesseg sem. Ez magában foglalná a témához kapcsolódó figyelmesség,szociális empátia.
    előzmény:
    Alinee2 (1051)
    2014-03-20  20:36
  25. 2014. március 20. 22:281052.
    Én meg részben ertek veled egyet :)
    Valóban igaz a fasult besavanyodottsag és az ezzel járó mentalitás de ez ellen csak az egyén onmaga tehet. Senki más.

    Hogy érted,hogy messze a liberalizmus?
    Én úgy látom,elég szabadon élnek az emberek Magyarországon minden tekintetben,főleg a multjukhoz képest. Még kötelező katonaság sincs,ami kissé gatyaba razna a bandát.
    Gondolj bele: szabadon szavazhatsz,valaszthatsz oktatási intézményt,orvost,lakhelyet,stb. Sok helyen a világban erről nem is álmodnak. Az anyák kapnak némi juttatást,ha a gyermekukkel három éves koráig otthon maradnak,sok helyen,még ennél jóval fejlettebb államokban sem mindenhol van ez így. Van munkanelkuli segély,ingyenes képzés,közmunka,stb...
    Én nem találom verlazitonak azt,hogy a kismama fotozott,nyilván szimpla telefonnyomkodast színlelt. Ahogyan a fotozott alanyok merev el- kifelé bamulast.
    Én szégyellem magam helyettük. Volt olyan anno,hogy szegyentabla,biztosan ismered.
    Akik nem éltek erkölcsös eletet,loptak,stb kitettek.
    En ezeknek az embereknek is készítenek ilyet,végül is sokan ugyis az állandó onfotozkodassal és maganeletuk kiteregetesevel vannak elfoglalva a közösségi oldalakon. Így nem csak az önmaguk kreált sajat kepuket,szemelyiseguket ismerné meg a nagyérdemű.
    előzmény:
    Babyface83 (1050)
    2014-03-20  20:18

Címlap

top