Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Terhes nőnek nem jár hely a buszon?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. október 30. 14:31
Egy reszketeg néninek még csak-csak átadja valaki a helyét a buszon, de munkatársunk tapasztalatai szerint egy terhes nő kifejezetten rossz esélyekkel indul, ha ülni szeretne a tolongásban. Ezért tehetetlen dühében fotózza a legpimaszabb helyfoglalókat, és most alaposan ki is vesézi nekünk az \"elkövetők\" leggyakoribb típusait a Rihannát üvöltető tinitől az ötvenes férfiakig.

Nők Lapja Café: Terhes nőnek nem jár hely a buszon?
  1. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2014. március 11. 23:251001.
    Ez annyira magától értetődik, nem?
    előzmény:
    elsi1 (998)
    2014-03-11  22:47
  2. 2014. március 11. 23:131000.
    Ha észrevettem, hogy rászoruló, igen. Tudom nem mindenkinek volt gyerekszobája...
    előzmény:
    elsi1 (998)
    2014-03-11  22:47
  3. 2014. március 11. 22:49999.
    Szerettem volna ott lenni,hogy halljam azokat a szavakat,ha annyira nem a kiscsajnak lett volna igaza,akkor valaki nyökkent volna gondolom
    előzmény:
    ymsz (995)
    2014-03-11  22:29
  4. 2014. március 11. 22:47998.
    Ti,akik itt háborogtok,mindig mindenhol minden körülmények között átadtátok a helyeteket minden rászorulónak?
    előzmény:
    ymsz (995)
    2014-03-11  22:29
  5. 2014. március 11. 22:35997.

    Valóban nagyon tahó módon viselkedett az a nő, ez szerintem nem kérdés. Viszont én is inkább úgy csináltam volna, hogy nem pécézek ki magamnak egy számomra unszimpatikus személyt, hanem ha tényleg olyan nagyon nehezemre esik az állás, akkor az összes utasnak mondtam volna, hogy "elnézést, terhes vagyok, és elfáradtam, átadná valaki a helyét?" Többek közt azért is csináltam volna így, mert nincs röntgen szemem, így nem tudhatom, hogy a kiemelt helyen ülő nő nem-e terhes esetleg szintén, esetleg más "baja" van.

    Még egyszer mondom, nem védeni akarom a nőt, tényleg gáz volt, ahogy reagált, de kicsit belegondolva el tudom képzelni a gondolatmenetet, ami a fejében megfordulhatott. Lehet, hogy nem volt még soha terhes, nem is tud sokat a témáról, és arra gondolt, hogy a kedves kismamának volt ereje gyalog mászkálni a városban/plázázni/barátnőzni stb, autóba nem akar ülni, de azért elvárja, hogy a buszon mindenki ugrálja körbe, csak mert ő terhes, és pont őt szúrta ki magának, hogy reklámozza magát...

    idézet:
    Babyface83 (994)
    2014-03-11 22:13:11

    Minden szavad igaz.

    Ha még nem is volt terhes az a fiatal lány,lehet nem is egyértelmű neki,hogy terhes,vagy kövér,vagy nem tudja milyen érzés terhesnek lenni.

    Kérni udvariasan kell és a kismamáknak is udvariasan kell kérni.

     

    Csak azt írd már le pupper,miért nem pasit kértél meg?

    Féltél?

     

    előzmény:
    Babyface83 (994)
    2014-03-11  22:13
  6. 2014. március 11. 22:32996.

    Én inkább pasit szólítottam volna meg,mert egy pasinak mindig illős dolog átadnia helyét egy nőnek.

    De mondom,még inkább,nem egy embert állítottam volna pellengérre,hanem úgy általában  kérdem,hogy valaki át tudná adni nekem a helyét.

    Szerintem erre lett volna min 3 ember ,aki felugrik.

     

    Én mindig azt mondom,amilyen az adjon isten,olyan a fogadj isten.

    Lehet kérni,de annak is megvan a módja.

    előzmény:
    Babyface83 (994)
    2014-03-11  22:13
  7. 2014. március 11. 22:29995.
    Az, hogy mit gondolt a "kedves" huszonéves, az ő egyéni szoc. problémája. De hogy jó nagy adag rosszindulat szorult belé, az biztos!
    előzmény:
    Babyface83 (994)
    2014-03-11  22:13
  8. 2014. március 11. 22:13994.

    Valóban nagyon tahó módon viselkedett az a nő, ez szerintem nem kérdés. Viszont én is inkább úgy csináltam volna, hogy nem pécézek ki magamnak egy számomra unszimpatikus személyt, hanem ha tényleg olyan nagyon nehezemre esik az állás, akkor az összes utasnak mondtam volna, hogy "elnézést, terhes vagyok, és elfáradtam, átadná valaki a helyét?" Többek közt azért is csináltam volna így, mert nincs röntgen szemem, így nem tudhatom, hogy a kiemelt helyen ülő nő nem-e terhes esetleg szintén, esetleg más "baja" van.

    Még egyszer mondom, nem védeni akarom a nőt, tényleg gáz volt, ahogy reagált, de kicsit belegondolva el tudom képzelni a gondolatmenetet, ami a fejében megfordulhatott. Lehet, hogy nem volt még soha terhes, nem is tud sokat a témáról, és arra gondolt, hogy a kedves kismamának volt ereje gyalog mászkálni a városban/plázázni/barátnőzni stb, autóba nem akar ülni, de azért elvárja, hogy a buszon mindenki ugrálja körbe, csak mert ő terhes, és pont őt szúrta ki magának, hogy reklámozza magát...

  9. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2014. március 11. 21:46993.

    De, véded.

     

    A lány ült azon a helyen, ahol csak addig ülhet bárki, amíg nem jön egy valóban rászoruló. A piktogramok nem a járműveket díszítik.

    Ezzel csak a butaságáról adott tanúbizonyságot és arról, hogy az EQ-ja nulla. HP.

     

    Távolsági buszokon gyakran nem is enged senkit a sofőr leülni ezekre a helyekre.

    előzmény:
    elsi1 (987)
    2014-03-11  21:13
  10. 2014. március 11. 21:38992.

    Komolyan csak meresztem a szemem, a végén még a terhes nő lesz a bunkó amiért utolsó hónapokban le szeretne ülni.

     

    Általában átadom a helyem, ha arra rászorulóbb egyént látok, de volt már, hogy elbambultam és szóltak, hogy átadnám-e, sem megsértve, sem megszégyenítve nem éreztem magam tőle, ha azt normális hangnembe tették meg.

    előzmény:
    ymsz (990)
    2014-03-11  21:32
  11. 2014. március 11. 21:34991.

    Miért megszégyenítő, ha valaki normális hangnembe megkéri, hogy add át a helyét?

    Agyam eldobom tőled,nagyon remélem, hogy a hozzászólásaidat csak provokációnak szánod, mert, ha még komolyan is gondolod akkor nagyon nagy bajok vannak

    előzmény:
    elsi1 (988)
    2014-03-11  21:27
  12. 2014. március 11. 21:32990.

    Gondolom, mert a húszas éveiben lévő lány ült az elsőbbségi ülésen. Ez volt a téma tegnap a Music FM-en, tesztelték az embereket. Az eredmény

     

    De jellemző, egyből a mentség keresése itt is...

    előzmény:
    elsi1 (987)
    2014-03-11  21:13
  13. 2014. március 11. 21:31989.

    Ha a többi 32 ből kért volna meg valakit akkor meg abba kötnél bele.

     

    Szánalmas a hozzászólásod.

    előzmény:
    elsi1 (987)
    2014-03-11  21:13
  14. 2014. március 11. 21:27988.

    Én úgy csináltam volna,hogy vagy egy pasit kérek meg,vagy pedig odafordulok egy irányba és nem egy konkrét embert pécézek ki,hanem azt mondom:Át tudná valaki adni a helyét.

    A lány talán jogosan is érezheti magát megbántva.

    Bunkó volt?Talán.

    De a többi 32 is,őket mégsem szégyenítetted meg.

    előzmény:
    elsi1 (987)
    2014-03-11  21:13
  15. 2014. március 11. 21:13987.

    megkértem egy 20-as éveiben lévő lányt,

     

    Nem védem  a lány reakcióját,de mért nem egy tinifiút,vagy egy középkorú pasit kértél meg?Őt nem  merted?

    A gyengébb ellenállás irányába húztál.

    Egyébként valahol érthető a csajszi is, ott volt a buszon még 32 ember,aki nem adta át neked a helyét,mégis valamiért őt pécézted ki megszégyeníteni.

     

    előzmény:
    pupper (986)
    2014-03-11  21:05
  16. 2014. március 11. 21:05986.
    Ma a városban volt dolgom. Elindultam, fellszálltam a trolira és nem találtam ülő helyet, tele volt, kapaszkodni sem igazán tudtam. 8 hónapos terhesen senki nem adta át a helyét. Vártam egy darabig, de senki nem reagált. Utána úgy döntöttem, mint még soha a terhességem alatt...megkértem egy 20-as éveiben lévő lányt, hogy mivel elsőbbségi ülésen ül ( aminél fel van festve a terhes, gyerekes anyák, gyengén látók jele), ha nem gond átadná-e nekem a helyét mert nem tartottam 8 hónapos terhesen biztonságosnak az állást. A lány nagyon mérgesen felállt és elordította magát " Bassza meg!!! Na és ha terhes vagy akkor mi van??? " Senki nem reagált, voltak akik viccesnek tartották amit mondott...én teljesen ledermedtem, szó szerint sokkban voltam, csak meredtem kifelé....Soha a terhességem alatt nem kértem meg senkit, hogy adja át az elsőbbségi ülést.Végig úgy jártam dolgozni, hogy általában végig álltam az utat mert senki nem adta át a helyet....most először jobbnak láttam, hogy leülök..hát ezt kaptam....biztosan jó dolog ez az elsőbbségi ülés de vajon hányan vagyunk olyanok akik nem szólnak és inkább végig állják az utazást?.....hazafelé gyalogoltam.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2013-10-30  14:31
  17. 2013. december 5. 20:33985.

    Aha, tehát a terhes nő hazamegy és ledöglik.

     

    Rosszul esik az általánosítás.

    Neked,aki szerint minden diák azért fáradt,meg hajnali kettőig vodkázott.

    Véletlen sem azét,mert tanult.

    Mi a francnak kismotort  cipelni a villamosra?

    Ugyanezek az anyukák háborognak  ahátizsákért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374892 (983)
    2013-11-21  14:12
  18. 2013. december 5. 20:24984.
    http://www.flickr.com/photos/finkangel/3341081962/lightbox/

    Londonban ez egy nagyon jól működő dolog.
  19. Torolt_felhasznalo_374892
    Torolt_felhasznalo_374892
    2013. november 21. 14:12983.

    Aha, tehát a terhes nő hazamegy és ledöglik. 

     

    Aztán mi van ha mégsem? Nem hazamegy, hanem az ovódába a nagyobbikért? Aztán mikor hazaér, nem ledöglik, hanem főz, mos, takarít, gyereket fürdet.  

     

    Ilyen nincs a környezetedben?

     

    Felétek az asszonyok ledöglenek, ha hazaérnek? A családodban is? 

    előzmény:
    attila1982 (965)
    2013-11-16  14:24
  20. 2013. november 21. 05:40982.
    Hogyhogy miért? Hát mert akkor nem lehetne azon háborogni, hogy milyen nehéz a böhöm babakocsival való közlekedés! Sokkal szórakoztatóbb problémákat gyártani magunknak, amiken aztán kiborulhatunk, mint az, ha eleve elkerüljük a problémákat 
    előzmény:
    nemérdekel (981)
    2013-11-21  01:33
  21. 2013. november 21. 01:33981.
    Buszozó anyukák miért nem hordókendőznek?
    előzmény:
    Babyface83 (957)
    2013-11-08  23:03
  22. 2013. november 21. 00:36980.
    Amúgy érdeklődnék hogy itt a cikkíróknál kötelező az átlagon aluli IQ?
  23. 2013. november 21. 00:34979.
    Szeretnék bocsánatot kérni világ nevében, hogy nem tudjuk már az első hónapban is, hogy terhes vagy. Emellett szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy idegen emberek fotózgatása az engedélyük nélkül tilos és tahó dolog. Gondolom ezt eddig nem tudtad, hiszen ahogy a cikkedből lejön, gyerekszobád biztos nem volt. Amúgy én eddig csak pozitív példát láttam, kismamáknak az emberek 90%a átadja a helyet. Bár ők nyilván nem ilyen hiénastílusban támadják le a szerencsétlent. Megjegyezném, szerencsétlen gyerekes anyukák valószínűleg hulla fáradtak, a sok tini közül páran hajnalig tanultak, az ötvenes férfi talán éjszakai műszakban dolgozott, de igazad van, ne vedd figyelembe. Csak te számítasz és felháborító, hogy a világ nem téged tart a középpontjának.
  24. 2013. november 17. 17:47978.

    Azt hozzáteszem gyorsan, hogy segítőkész vagyok a kereteimen belül - babakocsit felemelni, akármi, de az vicces, hogy én sosem láttam még ilyen problémákat. Lepörgettem most jó pár esetet, de mindig átadták eddig a helyüket a fiatalok is mind kismamáknak, mind édesanyáknak, akik gyerekkel/gyerekekkel utaztak! Volt, hogy idősnek felpattantam, de látta, hogy darabos a mozgásom, és leültetett, felismerve, hogy nehezemre esne állni. Tényleg nem értem, hogy sikerül ennyi "rosszba" belefutni. 

    "A hiba az Ön készülékében van?"

     

    A kismamákkal pedig nincs bajom, Isten lássa lelkemet, de ez most kiborított.  Még jó, hogy ilyenbe nem futottam bele, csak mosolygós, vidám nőkbe, akik áldásnak tekintették állapotukat, nem pedig indokot a kötekedésre.

    előzmény:
    dominatrix (977)
    2013-11-17  17:26
  25. 2013. november 17. 17:26977.
    Pont az ilyen "hölgyek" miatt nyílik ki a bicska a kezemben!
    Engem kezdj csak el fényképezni - fizikailag nem érnék hozzád, de amit kapnál szóban, nem tennéd ki az ablakba, kisanyám! Hogy jössz te ehhez? Én ülni szoktam és ülni is fogok, betegség miatt. Soha, senkitől nem várom el, hogy pattanjon nekem, hisz nem látszik szerencsére külsőre, de volt, hogy kedvesen megkértem egy utast, hogy adja át a helyét, mert gyengülök. Képzeld, soha nem volt konfliktusom, mindig kedvesen álltak hozzám. Lehet, mert emberi voltam? A hozzáállásodon sürgősen változtatni kéne, ellenkező esetben folytathatod a fényképezést és vicces kis hadjáratodat - ami teljesen törvényellenes.
    A lényeg, hogy a terhességed mögé bújva azt mutatod magadból, hogy puffogsz, nyafogsz, bosszút állsz.

    Ui: amúgy ez az önkéntes hadjárat csak arra jó, hogy ellenkező hatást érj el.
    "Szerencsére ilyenkor akad néhány lelkes aktivista, aki gond nélkül megböködi az "ellenfelet", majd jól kiosztja, én pedig leülhetek. Szuper kombináció, ő kávé helyett ezzel pörgeti fel magát, én pedig bociszemekkel nézek, hogy minél elesettebbnek tűnjek." Ellenfelet? Aktivista? Rólad nem egy kismama kép alakult ki bennem, hanem egy hisztis hárpiáé! Vagy inkább egy óvodásé!

Címlap

top